Tusk w Bytomiu zrzekł się reparacji od Niemiec

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Reklamowane od pewnego czasu jako otwarte dla wszystkich spotkanie Donalda Tuska z potencjalnymi wyborcami w Bytomiu okazało się zamknięte przynajmniej dla dziennikarzy telewizji publicznej.

Czy to stanowi pokłosie samobójczej śmierci syna znanej posłanki i obwiniania dziennikarzy „reżimowych” za tą tragedię? A może po prostu sztabowcy Tuska obawiali się innej relacji niż ta puszczona przez TVN? Niemniej fakt pozostaje faktem – spotkanie było otwarte jedynie dla niektórych.

O drobnych incydentach podczas spotkania napisano wiele. Czytając opis na interii ma się wrażenie, że praktycznie nic innego nie miało miejsca.

Przynajmniej nic istotnego. Podobnie DoRzeczy położyło nacisk na marginalne w końcu zdarzenia.

Tymczasem uwadze umknęła chyba najważniejsza wypowiedź Tuska, określająca w przypadku wygranej jesienią oPOzycji zupełną zmianę kursu wobec Niemiec.

– Pisowscy frajerzy z Mularczykiem na czele biegają z dokumentami na temat reparacji – mówił Tusk, zapewniając, że z samych reparacji nie kpi, tylko z nieudolnych polityków obozu rządzącego. (…)

- Dla mnie polityka to jest praktyczny sposób załatwiania interesów. Jak w Europie jest kasa, to ja nie pluję w twarz tym ludziom, którzy ją wydzielają, tylko wydzieram ile się da – przekonywał.

W końcu zaproponował nieprzekonanemu oponentowi zakład, że wywalczy od Niemiec więcej pieniędzy niż PiS. – Założę się z panem, że dostaniemy oprócz KPO jeszcze to od Niemców, co należy się żyjącym ofiarom wojny. Tylko to trzeba umieć załatwić, a nie jak pajace latać po całym świecie, a na końcu kieszeń dziurawa i pistolet za paskiem – podsumował, wbijając szpilę przeciwnikom z PiS-u.

(za: ]]>wprost]]> )

I jesteśmy w domy. Straty, których wyrównania przez Niemcy domaga się obecny rząd obejmują straty w majątku narodowym. To przede wszystkim wyburzanie, nawet planowe jak w przypadku Warszawy, naszych miast.

Pewną cząstkę stanowią odszkodowania dla jeszcze żyjących ofiar II wojny światowej.

Abstrahując już od tego, ile żyje jeszcze ofiar II wojny światowej (od jej zakończenia minęło 78 lat, zatem ofiarami mogą być ludzie w wieku 78+) proszę zwrócić uwagę na słowa Tuska „dostaniemy oprócz KPO jeszcze to od Niemców, co należy się żyjącym ofiarom wojny”.

Niemcy mają w tym wprawę, ponieważ tak właśnie wypłacali odszkodowania w latach 1960-tych obywatelom Izraela. „Co się należy” oznacza po prostu konieczność wykazania swoich roszczeń w oparciu o dowody.

Takimi zaś w przypadku utraconych nieruchomości będą księgi wieczyste. Niestety, w przeważającej mierze spalone… przez Niemców właśnie. Poza tym zabawa w odszkodowania „co się należy” będzie ograniczona wyłącznie do żyjących.

Tak więc 80-latkowie będą musieli wytaczać procesy, wykazywać poniesione straty, zaś Niemcy będą spokojnie żądać coraz to nowych dokumentów…

Tusk proponuje więc kolejną ściemę, w opinii międzynarodowej jednak pokazującą, jak bardzo uczciwym narodem są Niemcy.

Pamiętajmy, że w Polsce ludzi mających 80 i więcej lat w 2017 roku było 1,64 mln. Nie sądzę, by w 2023 roku ta liczba zmieniła się jakoś drastycznie.

Ile spośród nich miało jakiś majątek, który utraciło w wyniku działań wojennych?

A ilu będzie potrafiło wykazać to w oparciu o dokumenty?

100, może 150 tysięcy??? A przecież nie jest powiedziane, że roszczenia wszystkich będą uznawane.

W Bytomiu Tusk jednoznacznie zrezygnował ze strat, jakie poniosła polska gospodarka. Nie ma zamiaru zwracać się do Niemiec o zadośćuczynienie za zniszczoną Warszawę.

Za wysadzony w powietrze Zamek Królewski i inne zabytki.

A wszystko dlatego, że w odróżnieniu od Kaczyńskiego Tusk nie pluje w twarz ludziom, którzy kasę wydzielają, tylko wydziera ile się da.

Tyle, że z innych słów wynika, że nie będzie wydzierać, ale zaspokoi się jałmużną, jaką z łaski dostanie.

I to właśnie jest najważniejsze przesłanie piątkowego spotkania.

Plucie na PiS, drwinki z Morawieckiego to tylko mało znaczące didaskalia. Ot, taka część ludyczna, by wbić do głowy swoim zwolennikom, jak bardzo są lepsi od pisowskiego katolskiego motłochu.

Naprawdę usłyszeliśmy zapowiedź ostrej zmiany kursu wobec Niemiec i powrót na tradycyjną dla Tuska zachodnią politykę.

Czyli:

1. zgoda na istnienie mitycznych nazistów, którzy przecież jako pierwszy kraj zaatakowali… Niemcy;

2. przyzwolenie na opowiadania o współwinie Polaków i Polski za wybuch II wojny światowej i Holokaust;

3. ponowne rozważania, co można by jeszcze sprywatyzować tak, by można zaspokoić żądania amerykańskich Żydów

– to nas czeka w przypadku powrotu do władzy Tuska i jego komanda.

A przede wszystkim ponowne uznanie naszej podległości cywilizacyjnej, co chyba najbardziej zaszkodziło nam w stosunkach ze starą Unią po 2004 roku.

Tak właśnie będzie wyglądało rozwinięcie programu wyborczego KO, pod którym Tusk chciałby zjednoczyć całą oPOzycję.

Jakby ktoś nie wiedział, o jaki to program chodzi, chętnie przypominam:

***** ***!

Nośne hasło, prawda? Ma jednak tą zaletę, że nawet Klauna Jachira czy też Małgośka Kidawa-Błońska nie pomylą przekazu.

Zresztą sam Tusk powiedział w Bytomiu, że aby zaistniał program, musi najpierw wygrać wybory.

17.03 2023


fot. screen YouTube

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)

Komentarze

Sprawa Adamowicza porażka, sprawa samobójstwa syna posłanki PO porażka, atak na Jana Pawła II klęska, Tusk w Bytomiu i okrzyk ty łobuzie.... kolejny minister z rządu PO siedzi....Rafał zaleca jedzenie robaków. Ja się pytam kto im tę kampanię wyborczą robi?

Czy aby nie ten Pan.

https://twitter.com/panzer_w1959/status/16368330902816

Vote up!
9
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1650863

HVDT (H jak od Herr, bo określenie „Pan” dla tej kreatury jest nawet po tradycyjnym j. polskim niewłaściwe ! ) jest w sposób oczywisty obciążony wielokrotną zdradą główną.
         Tak tylko w skrócie kolaboracja z wywiadami państw wrogich Polsce (FSB i BND) min. jako współkolaborant zbrodni politycznej dokonanej  na co najmniej 96 osobach . A następnie kolaboracji ws uniemożliwienia faktycznego przeprowadzenia śledztwa ws tego zamachu 10.04.10.  

Dalej mamy sabotaż gospodarczy wobec kluczowych gałęzi polskiej gospodarki, (Przemysł stoczniowy, wydobywczy, flota handlowa rybołówstwo itd.), likwidacja infrastuktury obronnej ,energetycznej, komunikacyjnej. Dalej jest rządowa zagłodzeniowa polityka proemigracyjna i kadrowo represyjno –policyjno-sądowa wobec ogółu Polaków.

Wobec kacapskiego przejęcia aparatu sądownictwa w Polsce (już 4-te  pokolenie), tym samym HVDT pozostającego wciąż  poza możliwością realnego osądzenia  za powyższe kwestie  , pozostaje chyba jedynie ta tradycyjna metoda ukarania wielokrotnego zdrajcy –zamiast dać się jako naród przerobić na nawóz!  

Taka,   jaką stosowano wobec zdrajców, co najmniej od czasu Organizacji Bojowej PPS, potem Kedyw, a następnie patrole PAS -NSZ /NZW : namierzyć ,a potem po raz w brzuch,  i w klatę ...  .

Nawet jak przeżyje  Volksdojcz  ,to już da nogę  z „tegokraju”.  A za nim,  mu podobne kreatury z KO i PO….

Wtedy nie będą  już mogły więcej, jako wrodzy agenci (co najmniej na usługach BND) ,   jak dotąd bezkarnie panoszyć się by rabować i szkodzić istnieniu Polski.

Chyba , że korzystając z oddania polskich czołgów przez Polskę dla Ukrainy , powrócą na tych już wyciągniętych z obecnego ukrycia i na gwałt  serwisowanych Leopardach- jako  kolejnego rosyjsko -niemieckigo  -5-tego  już "wyzwolenia" priwislańskiego kraju  ! 

 

P.S. A min.przez p. prezesa Kaczyńskiego  z PiS , Polacy otrzymują wyższe wyroki , niż  to było za I PRL  - za posiadanie niezarejestrowanej broni palnej - wtedy 5, obecnie 8 lat ! 

Vote up!
6
Vote down!
0

E.Kościesza

#1650874

O skurczybyk, ale ma rozmach. A Niderlandy nie oddał Moskalom? Aresztować dziada.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1650876

Nienawidzący polskiego patriotyzmu łgarz i cynik Tusk - jako wierny przydupas sowieckiej agentki Merkel - łącznie ze zbolszewizowanym narcyzem Trzakowskim i ich postbolszewicką, mafijną PO-PSL, które latami rabowały i Polskę i Polaków - wykonują wszystkie antypolskie działania dyktowane im przez mafijną UE i rosyjską agenturę w UE i w Niemczech.

Mafiozi z PO i zbrodnicze mafie w PL,  UE i w Niemczech - opłacające antypolską propagandę chcą „żeby było jak było” - czyli ponownej możliwości bezkarnego rabowania Polski i Polaków.

  Ponadto, w UE i Niemczech jest wielu agentów rosyjskich zbrodniarzy oraz agentów wpływu działających pośrednio na rzecz rosyjskich zbrodniarzy. Są także osoby, które ze względu na swoje przekonania polityczne lub powiązania ekonomiczne chcą, żeby zbrodnicza Rosja z sowieckim zbrodniarzem z KGB Putinem - była traktowana jak normalny partner.

Vote up!
4
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1650878

Pseudo Kaszub, mentalno czynowy szwab zrzekł się reparacji wypłaconych sobie przez siebie?

To ja Inflanty proszsz. Z kapustą Panie Ober! I dobre niechrzczone jasne!

Vote up!
3
Vote down!
0

brian

#1650881

Cała reszta to absolutnie wolna amerykanka, niech każdy ciągnie co może, ile urwie tyle jego. A lizanie tyłka wszystkims silniejszym, to prawdziwa wolność według liberalnej demokracji, która żywo przypomina darcie o postaw czerwonego sukna. Każdy ciągnie w swoją stroę, ile urwie tyle jego...

Jest, panie kawalerze, zwyczaj w tym kraju, iż gdy kto kona, to mu krewni w ostatniej chwili poduszkę spod głowy wyszarpują, ażeby się zaś dłużej nie męczył. Ja i książę wojewoda wileński postanowiliśmy tę właśnie przysługę oddać Rzyczypospolitej. Ale że siła drapieżników czyha na spadek i wszystkiego zagarnąć nie zdołamy, przeto chcemy, aby choć część, i to nie lada jaka, dla nas przypadła. Jako krewni, mamy do tego prawo. Jeśli zaś nie przemówiłem ci tym porównaniem do głowy i nie zdołałem w sedno utrafić, tedy powiem inaczej. Rzeczpospolita to postaw czerwonego sukna, za które ciągną Szwedzi, Chmielnicki, Hiperborejczykowie, Tatarzy, elektor i kto żyw naokoło. A my z księciem wojewodą wileńskim powiedzieliśmy sobie, że z tego sukna musi się i nam tyle zostać w ręku, aby na płaszcz wystarczyło; dlatego nie tylko nie przeszkadzamy ciągnąć, ale i sami ciągniemy. Niechaj Chmielnicki przy Ukrainie się ostaje, niech Szwedzi z Brandenburczykiem o Prusy i wielkopolskie kraje się rozprawiają, niech Małopolskę bierze Rakoczy czy kto bliższy. Litwa musi być dla księcia Janusza, a z jego córką dla mnie!

Henryk Sienkiewicz, "Potop" strona 276

Vote up!
4
Vote down!
0

michael

#1650882

Wiceszef MSZ A. Mularczyk :

Jeśli Tusk zapomina o ponad pięciu milionach ofiar II wojny światowej, dwóch milionach pracowników przymusowych, 200 tys. porwanych dzieci, to można powiedzieć, że w pewien sposób pluje ofiarom i ich rodzinom w twarz

Vote up!
5
Vote down!
0
#1650883

Wyborcy PO na spotkaniu z  Tuskiem niecierpliwie oczekujących obietnicy oby bylo jak bylo

Vote up!
3
Vote down!
0
#1650888

Humpty, świetny tekst, ale gdy piszesz "Tyle, że z innych słów wynika, że nie będzie wydzierać, ale zaspokoi się jałmużną, jaką z łaski dostanie." - w tym jednym punkcie się mylisz. Tusk nie zaspokoi się jałmużną, on ma już obiecaną ogromną premię za rezygnację z roszczeń odszkodowawczych Polski.

Na marginesie - patrząc na nerwowe reakcje Niemiec i ogromną skalę operacji planowanej zmiany władzy, wydaje się, że wyegzekwowanie odszkodowania za II WŚ wcale nie jest takie nierealne jak się nam to wmawia.

pozdr...

/benjamin

Vote up!
4
Vote down!
0
#1650890

Natomiast dla Tuska fortuna.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1650904

Dlatego obie strony są takie zdeterminowane aby doprowadzić sprawę przewrotu do "szczęśliwego" (w ich rozumieniu) finału. Gra się toczy o konkretnie duże pieniądze.

pozdr...

/benjamin

Vote up!
3
Vote down!
0
#1650906

to w tle muszą być rzeczywiscie duże pieniądze!

Nie tylko te związane z odbudową Ukrainy!

Sorry Winnetou - biznes is biznes.

Vote up!
3
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1650989