Murem za Polską, murem za Kaczyńskim.

Obrazek użytkownika janksero
Kraj

Przyznaję, że nigdy nie miałem ani dnia wątpliwości, że takie ugrupowanie jak Konfederacja, jak Kukiz przedtem, w intencji powstało tylko z jednego powodu, by pomóc Platformie obalić ten rząd i dojść razem do władzy. Że wielu  tego nie rozumie, trudno. Nie pierwszy raz. Być może gdy zrozumieją, to będzie już "musztarda po obiedzie".  Po prostu w pewnych latach patrzy się już tylko na czyny a nie  gierki. A czynów liderów „konfederatów” było wiele, ostatnio kilka dni temu wzięcie w obronę Romana Giertycha i ferajny a teraz zmasowany atak, / razem z lewaczkami i PO / na rząd i domaganie się ustąpienia Jarosława Kaczyńskiego.

Czytam, dzisiejszy Sejm, Winnicki : „...Jarosław Kaczyński do dymisji”. Jak upadnie rząd, to zapewne i Roman Giertych z ferajną odetchną z ulgą : ).

O Dobromirze Sośnierzu, / jak czytam to „wolnościowe skrzydło Konfederacji” : ), rzeczywiście, wolność od wszelkich zasad / : „Konfederata domaga się odwołania z funkcji wiceszefa rządu prezesa Jarosława Kaczyńskiego”.

Bosak, wywiad w Radiu Wnet, do niedawna gromki „obrońca życia : „Otwieranie przez władzę konfliktu dotyczącego aborcji jest nieroztropne” : )

Co ciekawe, jeśli mnie uszy i oczy nie mylą, bez przerwy do akcji w tej sprawie bardzo wzywał w imieniu Episkopatu Polski jego przewodniczący Arcybiskup Gądecki. A cóż mówi dzisiaj w imieniu Episkopatu jego rzecznik, ks. Leszek Gęsiak ? : ...„ Nie jest tak, że jedno prawo do życia może niwelować prawo drugiego”… I pytanie: …” czy od kobiet można wymagać heroizmu?” . Odpowiedź: „Myślę że nie. Nikt nie jest zmuszony do heroizmu i to jest jasne” . Inny cytat : „Kompromis był taką drogą pośrednią, która uspokajała sytuację”. Wygląda na to, że najwięksi orędownicy tego, by ten rząd „wykazał sumienie” a TK „pilnie zajął się ta sprawą”, zaczynają zachowywać się niejasno i dziwnie.

Oczywiście dla pewności, wszystkie te wypowiedzi trzeba przeczytać w większej całości, każdy może, by nie było, że to zdania „wyrwane z kontekstu”.

Ze swojej strony przyznam, że petycję w tej sprawie podpisałem, co uważałem za słuszne, / pod pretekstem tej ustawy wykonuje się ponad miarę wiele niecnych rzeczy /  ale uważałem, że TK powinien zająć się tą sprawą „w latach” , wtedy gdy on sam uzna to za rozsądne, bez nacisków. Zresztą poparcie dla korekty ustawy, w postaci zebranych podpisów, nie wyglądało "oszałamiająco" / mniej niż 900 tys / sprawa w widoczny sposób wymagała pogłębionej akcji uświadamiającej.  I naciski „świętoszków”  ale i autentycznych "świętobliwych" na działanie szybkie wcale mi się nie podobały, było  zagrożenie, że jest to polityczna pułapka, bo to jest też konflikt polityczny.  Samo posiadanie "racji" i "słuszności" to za mało. Tak też się niestety okazało, wielu kiedyś „zatroskanych” i naciskających nagle zaczyna "kołować", kluczyć,  a TK ale też rząd okazuje się „winowajcą” i rząd będzie sam na placu boju.

Jeśli dołączymy do tego takie widoczki jak transparent na warszawskiej , blokowanej ulicy , trzymany przez jedną z „wściekłych” a który brzmiał : „Sorry za utrudnienia, ale mamy rząd do obalenia”, to wszystko jest jasne. Działania i Konfederacji są częścią większej całości. Druga strona była bardzo dobrze przygotowana, żadne tam „spontaniczne wystąpienia” a „świętoszki” z Konfederacji wystąpili w tej grze jako naganiacze, ich zadanie było ponaglając i odwołując się do „najświętszych wartości” wpędzić rząd w pułapkę. Wydaje się, że być może na temat tego paragrafu będzie potrzebne referendum. Tylko aby rzecznik Konferencji Episkopatu Polski nie zaczął wtedy z klucza, że „referendum nie może decydować o tej sprawie”. Ano nie powinno tak być, ale sam w imieniu Episkopatu uznał, że:... „Kompromis był taką drogą pośrednią, która uspokajała sytuację. To jest też konflikt polityczny”.

A nam, głosującym na ten rząd, a uważam, że lepszy może nie pojawić się i za 100 lat, na pewno nie było takiego od czasów II w.św., trzeba być teraz aktywnie, po prostu murem za Polską  i murem za Kaczyńskim.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:14)

Komentarze

Leonkowy pedał juz ocenił wpis

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3
#1649952

Moja ocena sytuacji jest taka:

 • wyrok TK został wydany zbyt późno - w oczekiwaniu na rozprawę w TK lewactwo zdążyło się dobrze zorganizować, a zmanipulowana młodzież i zindoktrynowane kobiety (przekonane o rzekomym prawie do "wyboru") stały się łatwym "mięsem armatnim",
 • w żadnym wypadku nie wolno się cofać - wypowiedzi Piechy, Gowina, Dziambora i innych to przejaw skrajnej głupoty i indeferentyzmu politycznego, moralnego i religijnego,
 • wypowiedź Rzecznika KEP jest niezrozumiała, dlatego trudno ją ocenić, ale wzbudza podejrzenie o strach Episkopatu przed protestami i profanowaniem świątyń; strach jest drogą donikąd,
 • w mojej ocenie należy być "murem za życiem" i nie mieszać do tego premiera Kaczyńskiego,
 • rząd winien szybko wypracować i przedstawić program adekwatnej pomocy dla niepełnosprawnych i ich opiekunów, tak jak to już zadeklarował,
 • telewizja publiczna powinna prowadzić obecnie szeroką i mądrą akcję edukacyjną dotyczącą przesłanek wyroku TK, pokazującą wartość ludzkiego życia i piękno działań służących jego ochronie - szczególnie młodzi ludzie winni być uwrażliwiani na kwestie niegodziwości zabójstw eugenicznych,
 • jak wyżej - lecz w mediach społecznościowych,
 • rząd winien szybko rozwiązać inne kryzysy, odbierające mu poparcie (wycofać się z piątki dla zwierząt, prowadzić jasną, zrozumiałą, niekontrowersyjną  politykę dotyczącą tzw. walki z pandemią, a przede wszystkim w trybie pilnym przywrócić normalne funkcjonowanie służby zdrowia).
Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1649967

Od początku :

- ..."lewactwo zdążyło się dobrze zorganizować"  -  oni od dawna odbywają "szkolenia", od idą na to duże pieniądze w miastach wojewódzkich. Teraz byli już przygotowani i czekali.  Przecież  indoktrynacja w szkołach średnich i na uczelniach  ( uczelnie w dużej części marksistowskie  a 2/3 to dziewczęta ) trwa od lat. Teraz sprzyja  temu brak zajęć stacjonarnych, mają nieograniczoną ilość czasu wolnego.

-  będzie ustawowe "doregulowanie" tematu, ale przecież nie o to chodzi tylko o pretekst do obalenia rządu i przejęcie władzy a potem wzięcie Polaków  "za pysk".

-  pominę

-  Kaczyński dla nich jest sednem sprawy, tych "tutejszych"  i stojących za tym  Niemiec i Rosji, czy chcemy czy nie. Ustawa i TK to tylko kolejny  pretekst. Nie na darmo zgładzili jego brata i najbliższe otoczenie.

- "rząd winien"...to i tamto

- "telewizja publiczna powinna..."   itd... My sobie możemy "radzić", ale przeszkody, wrogowie i okoliczności są "diabelskie". 

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1649979

Kaczyński jasno oświadczył i słusznie, że wyroku TK w żaden sposób zmienić nie można.

Na mocy Wyroku TK z ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży z art. 4a ust. 1 o treści:

Art. 4a. 1. Przerwanie ciąży może być dokonane wyłącznie przez lekarza, w przypadku gdy:

1) ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej,

2) badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu,

3) zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego,

"znika" punkt 2) o treści:

2) badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

Zauważyłam, że niektórzy politycy "szukają wyjścia" w art. 4  ust. 1 punkt 1 (ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej). Czy to o to chodzi? Jeśli tak, to może to być ryzykowna, "irlandzka" droga.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1649985

wyrok TK został wydany zbyt późno

sądy nie służą waszym zachciankom, powinny być niezależne ale tego nawet nie potrafisz zrozumieć

widać jasno, o jakim ustroju marzycie

reszta zastrzeżeń- równie głupia, ze świata równoległego. peron odjechał zbyt daleko.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1650053

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1649977

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1649981

stali za Kaczyńskim, nie dzisiaj. Kaczyński nie broni kościołow, bronić go muszą wierni, gdzie jest policja? Piątka dla zwierząt niszczy nie tylko polską wieś, ale całą Polskę. I my mamy stać murem za kimś takim? Jak myślisz, Marsz Niepodległości odbędzie się, czy będzie atakowany przez policję tego rządu?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-6

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1650032

OK. Rozumiem, że wolisz aby ten rząd upadł. Powiedzmy, że oprócz "piątki  dla zwierząt", też mnie nie kręci,  jest jeszcze obronność, budownictwo, transport i komunikacja, służba zdrowia, szkolnictwo podstawowe, średnie i wyższe, energetyka, opieka socjalna, gospodarka itd ...... Jednemu  się nie podoba to, drugiemu tamto, innemu  podoba coś w połowie, to życie na ziemi a nie niebo.  Co proponujesz.? Skład Sejmu jest taki jaki jest, twoim zdaniem kto z kim ma rządzić? Ale konkretnie, nie "co by było gdyby było", tylko są te konkretne partie z konkretnymi procentami, kogo chcesz u rządów w Polsce  z tych partii które istnieją i mają takie a nie inne procenty. Twoja propozycja ? Bo "nie chcę PiS", to trochę za  mało, ktoś przecież będzie rządził ? Czy nie? Króla nie wybierzemy, a może  chciałbym.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1650042

Chcę aby politycy tego rządu i prezydent przypomnieli sobie co obiecywali Polakom w czasie swoich kampanii wyborczych. Wyobraź sobie do jakich zdradzieckich kroków byliby zdolni, gdyby ich nie krytykowano. Przecież "piątka dla zwierząt" to sposób na zlikwidowanie Polski, zniszczenie tego co powinno być bardzo cenne dla każdego Polaka. Czyżby dogadali się z Niemcami i już sprzedali im Polskę?

Zadłużenie Polski jest tak wielkie, że tylko dalsze pożyczki mogą przedłużyć istnienie tego rządu. Czy tego nie widzisz? Gdy Polonia informowała amerykańskich kongresmanów o ustawie S447, ten rząd nie tylko nie pomógł Polonii, ale nawet nam przeszkadzał. Byłem wtedy w Waszyngtonie i sam brałem udział w tej akcji informacyjnej, byłem w wielu biurach kongresmanów, było nas około 35 osób, dokładnie już nie pamiętam.

Zanim napiszesz "OK. Rozumiem, że wolisz aby ten rząd upadł." zastanów się czy fałszywie nie oskarżasz bliźniego. I jeszcze jedno, mieszkam poza Polską już 52 lata i nigdy nie zaśmiecam polskiego języka kretyńskimi anglicyzmami jak OK, ewenty, targety, huby itd. co robią nagminnie prawie wszyscy Polacy, Ty także.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-8

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1650051

Dużo słów ale odpowiedzi na pytanie nie ma. Konkretnie, krótko : Kto ma rządzić. PiS zły. OK.  Kogo widzisz na miejscu PiS. Będzie odpowiedź czy będziesz unikał ?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1650058

Na to pytanie powinni odpowiedzieć Polacy przy urnach wyborczych. Niedawno mieli okazję, niestety tej okazji przy wyborach prezydenckich nie wykorzystali, zagłosowali na kogoś kto szkalował Polaków w Kielcach w 2016 i w Warszawie na Dworcu Gdańskim w 2018 roku i nazywa Polskę "polin".

Nie wymagaj ode mnie odpowiedzi na Twoje pytanie, albo odpowiem tak: nie wiem. Aby mogli rządzić patrioci, należy do głosu dopuścić mądrych patriotów, jest ich bardzo dużo, tylko dlaczego rządząca partia ich cenzuruje i nie dopuszcza do głosu w mediach, które kontroluje? Im pozostał tylko internet.

Mam nadzieję, że w kolejnych wyborach polityczna świadomośc Polaków będzie większa i pojawi się, lub ukształtuje się  partia prawdziwie patriotyczna. Czy uważasz, że o tym co jest złe należy milczeć? Nie mam do Ciebie żalu, że piszesz to co piszesz, widzę w tym co piszesz troskę o losy Polski.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-7

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1650061

nawet takie wiadomości używa do zaatakowania w myśl swojej frustracji. szkoda tylko, że zarzuty z krainy fantazji, zapewne zbawcy z yt już mu wszystko wyjaśnili

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1650054

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1650040

Co to znaczy "gmina". Kto podpisał z nazwiska, co to "galle anonimy". ? Prowodyrzy kryją się za "gminą"?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

janksero

#1650043

Podpisany jest pod nim zarząd w składzie:

 • Lesław Piszewski
 • Anna Bakuła-Wasilewska
 • Anna Dodziuk von Knoten
 • Elżbieta Magenheim
 • Grażyna Majer
Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1650049

Dziękuję. A jakie nazwiska , członków, są w tej gminie? Znane? Ta gmina to jedyna czy główna gmina żydowska, czy są inne mniej lub bardziej wpływowe struktury? Nie jestem w temacie.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1650060

Ale to chyba jakaś główna gmina.

https://warszawa.jewish.org.pl/pl/

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1650062

aha, czyli nie znasz się, ale wypowiesz.

znalazłaś coś sobie i przeklejasz mimo, że nawet nie masz pojęcia

czyli norma jak na ciebie

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1650174

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1650063

Wiadomo, stara Rebe zawsze wyszuka, co tam knują żydzi albo co u różnych zboczeńców, osobliwie kościelnych. Nie tak dawno temu wklejała wielokrotnie po różnych tematach, że jakiś rabin zapytywał kardynała. Różne szury mają zboczenia.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1650050

@ Autor

Bardzo madry tekst. Chca obalić rzad, ale co w zamian? Myśleli, czy nie pomyśleli?  Okazuje się, że teraz i PiS ptrzeba trzymać na społecznej racjonalnej uwięzi.

Pozdrawiam 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Ryszard Surmacz

#1650521