STRATEGICZNY DIAMENT

Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

 

*

Cytat komentarza Mirosława Matuszewskiego do informacji w []]>TV Republika]]>].
Początek cytatu:
Ktokolwiek choćby pobieżnie zna przeszłość szkopskiej i kacapskiej nacji to rozumie, że umowa między Hitlerem a Stalinem znana jako Pakt Ribbentrop-Mołotow stanowiła rutynę w stosunkach Berlin - Moskwa. Rozbiory Rzeczpospolitej są najlepszym tego przykładem. Ani Niemcy ani Rosja NIGDY nie wytworzyły demokratycznego systemu jaki panował przez wieki w Pierwszej Rzeczpospolitej. Jak stwierdził trafnie pogromca bolszewickiej napaści, Józef Piłsudski, Polska znalazła się między dwoma młyńskmi kamieniami i jeżeli nie chce być zmielona to musi stać się diamentem. Takim diamentem była w okresie triumfu Pierwszej Rzeczpospolitej i taką Unię trzeba stworzyć w Europie. Nie kacapska, nie teutońska ale Unia Jagielońska!
Koniec cytatu.

Po wczorajszej wyrachowanej wypowiedzi ]]>RS]]> (oby jego imię było zapomniane) znalazłem w sieci bardzo zwięzłą wypowiedź, która w najtrafniejszy sposób opisuje strategiczną misję Polski przez wieki stawianej wobec wrogiej misji totalitarnego antychrysta. Tego właśnie antychrysta ambasadorem w Polsce jest ]]>RS]]>.

Istotą rzeczy w poniedziałkowej wypowiedzi ]]>RS]]> jej absolutna nieprawdziwość, jest jej kłamstwo piekielnej prowokacji wycelowanej w strategiczny diament, o którym mówił Józef Piłsudski.

Klasycznym nieporozumieniem polskiej tradycji politycznej jest dylemat wyboru pomiędzy Rosją a Niemcami, który zawsze jest wyborem fałszywym. Nieporozumienie polega na tym, że zarówno Niemcy jak i Rosja są strategiczną jednością obu totalitaryzmów należących tej samej totalitarnej cywilizacji. Mówię i piszę nieustannie o tym, że równie fałszywym jest opisywanie politycznej rzeczywistości świata jako przeciwstawienie politycznej prawicy z lewicą. Jest to obraz nie tylko nieprawdziwy ale celowo i w złej wierze fałszowany. Globalne zło jest po stronie cywilizacji totalitarnej, dobro jest po stronie cywilizacji demokratycznej.

 

* * *

]]>Dlatego trzeba zniszczyć «Wielką Ściemę» antypolskiego totalitaryzmu.]]>

]]>Nie akceptujemy żadnej totalitarnej opozycji,
wrogiej Polsce, polskiemu Państwu i polskiej racji stanu,
pełnej pogardy, kłamstwa i nienawiści.

Polsce jest potrzebna prawdziwa, uczciwa opozycja!
]]>

 

* * *

następny - poprzedni

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)

Komentarze

Fałszywy podział światowej polityki na dobrą lewicę i złą prawicę pozwala na używanie przez totalitarną i antypolską opozycję przypisujacej sobie lewicowy pogląd liberalnej demokracji opowiadać bzdury o faszystach prorosyjskiej polskiej rządowej prawicy. To jest celowo wywoływany chaos propagandy Donalda Tuska lub Grzegorza Schetyny działajacych w interesie niemieckiego, albo rosyjskiego czy brukselskiego totalitaryzmu skupionego na idei totalitarnego imperium euroazjatyckiego od wysp kanaryjskich do kurylskich. Totalitarna federacja europejskich Niemiec  i azjatyckiej Rosji. Taka strategia tragedii pomyłek. 

Vote up!
3
Vote down!
0

michael

#1649736

POstbolszewiccy mafiozi z PO łgarzy Tuska i Trzaskowskiego, zbolszewizowani lewaccy degeneraci i wszelkiej maści lewactwo -- wszyscy walczą z polskimi patriotami określanymi przez nich jako "faszyści".

Już sowiecki zbrodniarz Stalin kazał swoim politrukom nazywać przeciwników komunizmu "faszystami". Tak samo robi sowiecki zbrodniarz z KGB Putin - określający jako "faszystów" mordowanych przez zbrodniarzy z rosyjskiej armii Ukraińców walczących o swoją wolność. Walczących także i o to, by rosyjscy zbrodniarze Putina nie dotarli do granicy z Polską.

Bo przecież, kolejnym celem agresji rosyjskich zbrodniarzy niewątpliwie byłaby Polska. Rosyjscy propagandziści już od dawna także i Polaków określają jako "faszystów"...

Dlatego Michaił Epstein proponuje zastosowanie nowej definicji: „schizo-faszyzmu”, czyli „faszyzmu przebranego za walkę z faszyzmem”.

Jednak nazistowski i socjalistyczny faszyzm jest ideologią mającą te same źródła oraz tożsamą z tak samo zbrodniczym bolszewickim komunizmem.

Tak więc, tę niebezpieczną, karykaturalną ideologię "schizo-faszyzmu" widać także w antypolskiej działalności łgarza i oszusta Tuska i jego mafijnego PO - z członkami PO w Sejmie i Senacie oskarżanymi o przestępstwa kryminalne - chcącego wspólnie z bolszewicką UE i mafiami w UE i w Niemczech znów rabować Polskę, czyli "aby było jak było".

Vote up!
2
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1649741

W tekście dzisiejszej notki ukryłem za inicjałami RS imię i nazwisko tego drania, który mial czelność podzielić się publicznie ze swoimi podłymi insynuacjami. W moim osobistym przekonaniu RS od wielu lat robi wszystko w zamiarze pohańbienia dobrego imienia Polski i zniszczenia wszystkich szans i warunków mocy i trwałości Rzeczypospolitej.

Wyjaśnienie użycia inicjałów zawarte jest w życzeniu, by jego imię było zapomniane. Gdzieś w dawnych tekstach pisałem o najlepszej karze, o infamii dla takich zaprzańców. Cytuję:

PRZYSZŁOŚĆ CZYCHAJĄCA...

Naprawdę bardzo poważne ostrzeżenie. Jeśli nie wycofają się, nie wrócą do rozumnego działania w polityce, to czeka ich totalna katastrofa. Tak, Pan Bóg jest nierychliwy, ale sprawiedliwy, a las Birnamski już dawno ruszył. To ostrzeżenie nie jest pierwsze, możliwe jednak, że jest już ostatnie. Mam przekonanie, że totalnej opozycji grozi straszna katastrofa, a oni są ślepi, głusi i chorzy z nienawiści. Pycha i pogarda - najważniejsza jest jednak ich głupota i wynikająca z niej kompletna niezdolność rozumienia rzeczywistości. 

Nie mają wyobrażenia ani o wyzwaniach ani o wymaganiach XXI wieku. Niczego nie rozumieją z współczesności, nie mają pojęcia ani o prawdziwych mechanizmach polityki ani gospodarki, zupełnie nie zdają sobie sprawy z żadnego z istotnych zjawisk współczesnej cywilizacji globalnej. Poruszają się po XXI wieku jak słoń po składzie porcelany, zachowują się jak małpa w kąpieli w bajce Aleksandra Fredry.

W czasie ostatnich kilkunastu miesięcy otrzymali ze trzysta dających do myślenia ostrych sygnałów jasno informujących o grożącej im katastrofie. A oni, jak to aroganccy głupcy, nie rozumieją w co się pakują. Nikt ich nie zamierza rozstrzelać, zamykać, nic im nie wybuchnie, ani nikt im nic nie buchnie. Są to ludzie spod czerwonej gwiazdy, którzy oceniają rzeczywistość według siebie. Głównym i najważniejszym zjawiskiem w nadchodzącej katastrofie jest ich kompletna i zupełna kompromitacja, kompromitacja polityczna, intelektualna i pod każdym innym względem. Infamia. Zamilkną im telefony, nikt ich na wódkę nie zaprosi, zupełna banicja i wykluczenie. Nawet żaden kot nie będzie chciał wysikać się do ich kuwety. 

(16.07.2017 rok)

Vote up!
3
Vote down!
0

michael

#1649743

Dlatego totalna opozycja w Polsce mówi o sobie, że jest opozycją demokratyczną. To jest kłamstwo. To jest polityczne oszustwo. To jest świadome wprowadzanie opinii publicznej w błąd.

Po pierwsze:
Totalna opozycja w Polsce nie jest opozycją demokratyczną, ale jest opozycją totalitarną.

Po drugie:
Piszę i mówię, że ta opozycja nie jest polską lecz jest opozycją w Polsce. Dlatego tak jest, ponieważ ta totalna opozycja pozwala sobie tylko na to, na co pozwoli Berlin i Moskwa.

Vote up!
3
Vote down!
0

michael

#1649750

[link] Logiczne zastanowienie się, zgodne z doświadczeniem życiowym dotyczącym historycznego zachowwania się Rosji wskazuje na oczywisty wniosek - Rosja kupiła sobie sankcje na Polskę. Znane historii fakty tylko potwierdzają tę hipotezę.

Vote up!
3
Vote down!
0

michael

#1649757

Monitum! Attendite! Periculum! Nitras ante portas!

Vote up!
2
Vote down!
0

michael

#1649823

Prawda, że przystojniejszy od Andreja Babiša?
Politycznie przystojniejszy.

Vote up!
2
Vote down!
0

michael

#1649824

"Kanclerz Olaf Scholz i jego partia SPD nie wyrzekają się jednej z podstawowych zasad swojej polityki zagranicznej: dążenia do współpracy z Rosją. Taktyczne ustępstwo w sprawie czołgów wymuszone przez USA, Polskę i innych sojuszników nic w tej sprawie nie zmienia."

Jak wskazuje Thomas O’Donnell, kanclerz Olaf Scholz nie zamierza być namiestnikiem USA w Europie i realizować polityki Waszyngtonu, która on sam i wielu jego rodaków postrzega jako awanturnictwo i ryzykowną eskalację.

"Scholz - i osoby podobnie myślace w Niemczech i innych krajach - wychodzą z założenia, że jeśli wojna "ugrzęźnie" i żadna ze stron nie będzie w stanie zdobyć przewagi, to po kilku miesiącach zasiądą do rozmów pokojowych. Scholz stoi na czele obozu dążącego do zamrożenia konfliktu. Właśnie dlatego nalegał, by to USA jako pierwsze wysłały ciężkie czołgi. W ten sposób odpowiedzialność polityczna za eskalację spadnie na Bidena, a nie na niego."

[wpolityce] & Dr. Thomas W. O'Donnell - Freie Universität Berlin - Dr Thomas W. O'Donnell jest naukowcem, analitykiem i konsultantem do spraw globalnego systemu energetycznego, zwłaszcza ropy i gazu, oraz spraw międzynarodowych. Jest doktorem fizyki jądrowej University of Michigan w Ann Arbor. Od 15 lat prowadzi przede wszystkim seminaria podyplomowe dotyczące energii i zasobów w stosunkach międzynarodowych i rozwoju (zwłaszcza w krajach OPEC z Bliskiego Wschodu i Ameryki Łacińskiej, USA, UE i Chinach) na University of Michigan, Ohio State University, New School University's Studley Graduate Programme in International Affairs (NYC), Freie Universität Berlin JFK Institute (Berlin) oraz Hertie School of Governance (2016, Berlin).  

Vote up!
2
Vote down!
0

michael

#1649835

Wszędzie, całą dobę, we wszystkich programach przewija się Sikorski tu, Radek tam, pojawia się czas na idiotyzmy jakiegoś Roberta Kropiwnickiego albo drugiego takiego Artura Łąckiego. W ten sposób wbija się tę osobę i rysopis w pamięć wyborców, utrwala jego rozpoznawalność. Nie róbmy tego. Dajmy ludziom zapomnieć o jego istnieniu. Jedynym komentarzem może być krótka informacja o jego głupiej rosyjskiej dezinformacji. Radek zdradek znowu podlizuje się ruskiej propagandzie. Kropka. Nie chcę go ani widzieć słyszeć. Ludzie. Nie ulegajcie rosyjskiej prowokacji. On to robi specjalnie i w złej wierze. Rosyjska agentura doradza mu jakimi prowokacjami przedostanie się znowu do polskiego parlamentu.

Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1649836

Vote up!
2
Vote down!
0

michael

#1649879