"Nowa Solidarność"? A cóż to takiego?

Obrazek użytkownika Traczew
Kraj

Na naszych oczach powstaje "Nowa Solidarność". Może już nawet powstała po zgromadzeniu jej akuszerów w Gdyni. Kto tam był? A kogo nie było? Głównym akuszerem był Trzaskowski, przegrany kandydat na prezydenta, za którym, jak pisze GW "stoi 10 mln ludzi". Akuszerami pomocniczymi okazali się szef PO Borys Budka (pseudonim: Wiesław), i pani prezydent Gdańska, pani Dulkiewicz (pseudonim: "Mądra"). Głośnych deklaracji o powstaniu nowego ruchu słuchało może 2-2,5 tys ludzi. Najpierw mowę wstępną wygłosiła "Mądra", potem głos zabrał Wiesław zapowiadając, że PO otwiera się na młodych, na nowy ruch, aby iść odtąd do zwycięstwa. W przemówieniu Trzaskowskiego zwracają uwagę dwie sprawy. Pierwsza i najważniejsza, że powstaje nowych ruch obywatelski, ruch społeczny, "Nowa Solidarność" a On będzie mu/jej liderował oraz druga rzecz, że ów ruch będzie napędzany przez 10 milionów wyborców, (którzy poparli RT 12 VII) nadających mu niesamowitą energię. Energia ta pozwoli na odniesienie zwycięstwa w przyszłości. Trzecią sprawą o której nowy lider "nowego ruchu" wspomniał półgębkiem, było stwierdzenie, że to na to zwycięstwo nie trzeba będzie czekać 38 miesięcy (jak to wynika z kalendarza wyborczego) ale wcześniej. Czyli liczy, iż energia skoncentrowana w 10 milionowym ruchu, sprowadzi na ekipę rządzącą kryzys i wreszcie zostanie osiągnięty główny cel opozycji - czyli odsuniecie PiSu od władzy. Poza tym było tradycyjne ble, ble, a to że owa energia dąży do budowy Polski otwartej uśmiechniętej, przodującej w Europie, niemal rządzącej w UE, a to że Polska będzie miała nowoczesną gospodarkę, a to że Trzaskowski będzie się osobiście pochylał nad każdym wykluczonym, zagubionym Polakiem, że będzie pomagał i że jest gotów do rozmów z każdym, także z tymi którzy na niego nie głosowali w II turze.  

Cóż. Odmalowano piękną dla opozycji perspektywę, ale raczej na tej perspektywie się skończy. Taki ruch jak "Solidarność" z 1980 powstaje spontanicznie i jego uczestnicy nie słuchali w pierwszej fazie "doradców" którzy wówczas byli raczej hamowniczymi. Nie sposób milionowego ruchu społecznego utworzyć "od góry". Poza tym owe 10 milionów, o których mówił Trzaskowski, składa się przecież z elektoratów kilku polityków którzy odpadli w I turze i jest nieprawdopodobne, aby wszyscy "poszli" teraz za Rafałem. Oczywiście działanie RT jest racjonalne, próbuje wyjść poza żelazny elektorat PO, który przecież jest znacznie mniejszy niż te 30% głosów które otrzymał w I turze. Elektorat wyborczy jest zdecydowanie mniej liczny od aktywistów ruchu społecznego o którym Trzaskowski myśli. To się nie sumuje. Musiałby w Polsce pojawić się głęboki kryzys gospodarczy i społeczny i musiałby trwać kilka lat, aby tak masowy ruch społeczny mógłby powstać. Tak więc nadzieje Rafcia są płonne.

Popatrzmy teraz kogo w Gdyni dziś nie było. Przede wszystkim prezydenta tego miasta. Poza tym szeregu wpływowych polityków PO, lokalnych baronów (czy raczej gauleiterów), parlamentarzystów, europosłów i in. Czy oni wszyscy, mający ugruntowaną pozycję w tej partii, zechcą się "posunąć", by stworzyć miejsce dla nowych liderów którzy mogą się pojawić na wezwanie RT. Bardzo wątpię. Przecież oni wszyscy chcą "zasiadać" w Sejmie, Sejmikach wojewódzkich, w urzędach marszałkowskich gdzie PO rządzi, w radach miast, gmin itd. Hierarchia jest ustalona, a miejsca dla "nowych" nie ma. Dlatego sądzę, że dzisiejszy "ruch" RT w polityce to jakieś wewnętrzne gry w PO. Do Rafcia "przylgnął" przewodniczący PO BB (ps. Wiesław), którego pozycja po porażce RT w wyborach jest zachwiana. 

Bardzo ciekawe kto tę inicjatywę poprze. Legendarny OTUA? Oczywiście tak i raczej będzie odstraszał. A inni. Już widzę jak w szeregach nowych ruchaczy pojawi się Lewandowski i Balcerowicz i razem z RT będą pochylać się nad każdym Polakiem wykluczonym ekonomicznie. Zapewne czołówka "intelektualistów" PO, na czele z Nitrasem, Szczerbą, Muchą, Sową, Misiło, mocno się zaangażuje, ale co to da? No i swoje zrobi gdakanie celebrytów i innych "mądrych" opluwających wszystkich, którzy nie popierają ich poglądów. Te "mądrale" nie zdają sobie sprawy jak wielką szkodę wyrządzają partii za którą się opowiadają. To polityczni głupcy. Ideę Rafcia pewnie wesprze prasa z GW na czele, coraz rzadziej czytana no i TVN. Raczej to jednak nie wystarczy. Czyli będzie zapewne klapa, a najbardziej zdziwieni będą "gęgacze". Czyli celebryci. 

Tekst opublikowany też na S24

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:15)

Komentarze

   Witam! Mamy do czynienia z próbą odsłony starej gwardii komunistów, pod płaszczykiem odmłodzonych młodych twarzy neokomuny pomalowanej na tęczowo. Wchodzenie w buty Solidarności, to próba powiększania rowu podziału społecznego. Chyba celem tej antypolskiej chołoty jest całkowity samorządowy paraliż państwa, oby nie wojny domowej. Pewnie Trzaskowski dostał nowe instrukcje od Tuska. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1639057

Zobaczymy jaki będzie społeczny odzew tej inicjatywy. Od tego zależą dalsze działania.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Traczew

#1639062

Nowa Solidarność.

Początek.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1639065

No właśnie. Dobry "zestaw".

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Traczew

#1639070

nawet splunąć nie warto. To kolejna próba ściemy i legitymizacji trzeciego pokolenia komuny.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

yenom

#1639071

Nie ma nic gorszego kiedy zdrajcy, konfidenci, złodzieje i zwykłe "europejskie" ścierwa wycierają sobie gęby Solidarnością. Tym wielkim zrywem Polaków przeciw komunistycznej dyktaturze. Co jeszcze ci parszywi ludzie od dublera zakłamią, sponiewierają, podepczą i splugawią?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1639063

  Witaj! Trzeba cały czas naciskać rząd, do przeprowadzenia decentralizacji mediów. To obecnie klucz do wytrzebienia liberalnej chamówy lewaków w kraju.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1639077

wojna miała się zacząć, to te antypolskie ścierwa nie mają najmniejszych szans na przeżycie. Mam wciąż przed oczami starszego człowieka, POLAKA, Który przeżył Auschwitz, Który gdzieś na jakiejś nowojorskiej ulicy mówił do dziennikarza, do kamery, ze łzami w oczach. Mówił, że gdy zajdzie potrzeba, to on nie zawacha się ani chwili, i pojedzie, wróci do Polski, i będzie z bronią w ręku walczył z JEJ wrogami. 

Podobnie mówiła do mnie Pani Kasia, właścicielka małej piekarenki od Polskiego Chlebusia, Warszawianka, Córka Żołnierza Powstania Warszawskiego. 

Mają się czego obawiać budkowoczaskoskie ścierwa. Nie mają najmniejszych szans na przeżycie jeśli rozpętają jakąś zawieruchę.

TWIERDZĄ NAM BĘDZIE KAŻDY PRÓG!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1639092

W ziemię - WSIĄ​​​kające - solidarnie...

WSIĄ - kające <żałujące(?) swoich czynów, POkutujące(?) sPOwiadające się(?) - WyZnający grzechy, stosowania stosów (objętości <obojętności>) soli PO​​​​​tAsowych - sypanych jak z rękawów <POtasików>  w kroplówki do "dorzynania dinozaurów" - wyższą platformą zabijania "dinozaurów" dla ludzi POmiatających <w dinozaury> zabójczymi kamieniami ... (uKrytymi "w zabójczych kopertach" ?)

Wykryć, czy Wy kryć Macie (zbrodnie mając w rękach - polityczne PO​​​​​ręki bezkarności) - POstaCi solidarnie zachowujących stanowiska (eTatowe - dzieDziczone nieodpowiedzialnością) -> za chowanie przyRządem - "konstytucyjnym" art. 44 <dopuszczającym - nie ściganie zbrodni "niedopuszczalnych" > - od 1997 roku - profesjonalnie udowodnionych, pryncypialnymi zachowaniami i pracą śledczą Policji Polski...

(z tego POwodu -> śledczego udowodnienia procederu zbrodni "Łowców Skór" - dla politycznego przkŁADU (żeby nie było) - w 1998 roku - został zamordowany Komendant Policji gen.M.Papała -> żeby za chowanie dowodów zbrodni politycznych - komuNiStycznych (ni prostopadłych) - wzmożyć solidarne bronienie bezprawia ("sądowymi" = przestępczymi umorzeniami ścigania) - niesprawiedliwośCi antypoliniZmów - środowiskami widowiskowych - "nadzwyczajnych kast" - zawodów igrzysk solidarnych igraszek -" inteligencji zawodów zaufania publicznego" (lekarzy sędziów) - zachowań WSIĄkających solidarnie w głąb ziemi - solami darni - na ziemi, do ofiar POdziemnych zbrodni antypoloniZmów cieknących POtem - soli daru, zraszającego czoła - czołowych współsprawców nie ścigania sprawców POlitycznych intryg POzbawiających teorEtyczne "Państwo Prawa" - prawdopodobnie prawdziwych sędziów - politycznych/ solidarnych zachowań - dla zaMySłów dobrobytu Polski.

Pozdrawiam. J. K.

 

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1639064

za inspirację Traczewie

:

https://niepoprawni.pl/blog/poeta/nowa-solidarnosc-diagnoza-moja

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1639091

Same nowe młode twarze.

Słuchajcie.

Słuchajcie.

Słuchajcie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1639108

Ruch tworzony przez działaczy partyjnych nie jest ruchem obywatelskim lecz ruchem partyjnym. To oni jeszcze na to nie wpadli?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#1639118

"Platforma Obywatelska" -> synonim...

Syn o Nim ...< LIPA > ... (PO-wiedzial)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1639136