Mieszkańcy Kurowa w ostatniej drodze mściwie zadźganego Grzegorza

Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Kraj

Osada Kurów położona w powiecie puławskim w województwie lubelskim oddalona od Lublina 35 km w której mieszka 2811 mieszkańców. Doszło tam do zabójstwa w nocy z soboty na niedzielę (16/17 września 2017 r). Zwłoki znalazł nad ranem pod jednym z bloków przy ul. Wojska Polskiego w Kurowie jeden z przechodniów i natychmiast zawiadomił policję.

Po przybyciu na miejsce policjanci ustalili, że ma na ciele ślady od licznych uderzeń nożem. Zamordowanym okazał się Grzegorz Kijowski 32-letni bramkarz miejscowej drużyny piłkarskiej Garbarnia Kurów, która gra w A-klasie. W ostatnią sobotę zespół KS Garbarnia Kurów przegrał w Piaskach z miejscową Piastovią 3-2 i po powrocie do Kurowa część zawodników wybrała się do baru, wśród nich był Grzegorz.

Policjanci ustalili, że tej nocy po pewnym czasie 32-latek wyszedł z baru i skierował się do swojego mieszkania przy ul. Wojska Polskiego. Przed blokiem czekał na niego Ukrainiec 36 letni Siergiej V, który rzucił się z nożem na piłkarza, zadając Jemu kilkanaście ciosów. Następnie przeszukał mężczyźnie kieszenie, zabrał posiadaną przez niego gotówkę oraz kartę płatniczą. Po dokonaniu zabójstwa wrócił do gospodarstwa przy ulicy Fabrycznej gdzie mieszkał, (zajmował się pracami przy warzywach, m.in. ścinał kalafiory) spakował swoje rzeczy i udał się na przystanek. Jeszcze tego samego dnia przy pomocy karty bankomatowej znalezionej w portfelu ofiary usiłował wypłacić z bankomatu w Kurowie większą sumę pieniędzy.ustalili, że Ukrainiec zamierzał wyjechać na Ukrainę, namierzyli autobus i kilka kilometrów przed granicą w Dorohusku, zatrzymali Siergieja V. Mężczyzna przyznał się do winy. Powiedział, że powodem zabójstwa była sprzeczka między nim a Grzegorzem. Jak przyznał puławskim policjantom, to nie było jego pierwsze zabójstwo. W przeszłości zabił kobietę za co 15 lat siedział w ukraińskim więzieniu.

19 września Siergiej V. został doprowadzony do prokuratury gdzie usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. 22 września w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Michała Archanioła w Kurowie o godzinie 14 odprawiona została pogrzebowa Msza Święta za Ś.P. Grzegorza Kijowskiego. Mszę odprawił proboszcz tej parafii ks. Wiesław Andrzej Cieszko, który nawiązał do czytanej ewangelii „Wskrzeszenia młodzieńca z Naim” Ewangelia wg Św. Łukasza 7, 11-17.

Nawiązując do tej zbrodni powiedział również m.in. „Życie człowieka jest święte i nie można jego w taki sposób pozbawiać. Co skłania człowieka do takiego bestialstwa, że drugiego może pozbawić życia w sposób haniebny i zbrodniczy.” W ostatniej drodze Ś.P. Grzegorza uczestniczyło b. wielu mieszkańców gminy Kurów oraz kibice i piłkarze KS Garbarni, którzy wyróżniali się posiadaniem szalików tego klubu. Po uroczystościach żałobnych na cmentarzu głos zabrał Prezes zespołu piłkarskiego KS Garbarnia Maciej Wiejak, i w przejmujących słowach pożegnał Grzegorza i przedstawił historie jego piłkarskiej drogi.

 

Ukraińcy walą do Polski oknami i drzwiami

 

W lipcu 2016 r pisałem na łamach stron Kresowych o innym brutalnym ataku Ukraińca na lubelskiego taksówkarza w dniu 15 lipca 2016 r. . Taksówkarza zaatakował na lubelskim Sławinku przy ul. Lawendowej, barbarzyńca z Ukrainy. 25 letni Vitalij N. Ukrainiec chciał poderżnąć gardło taksówkarzowi, ten broniąc się został poraniony w ręce i szyję. Ostatecznie cudem uniknął śmierci ponieważ zdołał uciec z samochodu o własnych siłach i zatrzymał przejeżdżające auto, a jego kierowca wezwał pomoc. Taksówkarz trafił do szpitala, miał poderżnięte gardło i szereg innych ran. Koszt opłaty za kurs który został zamówiony wynosił 15 zł.

W kontekście tych zbrodni należy zadać fundamentalne pytanie, skąd u młodych ludzi jest skłonność do tak drastycznych zbrodni. Może podstawą tych zbrodni jest wychowanie w rodzinach banderowskich, gdzie przechwalano się dokonanym ludobójstwem na Polakach. Możliwe jest, że dziadek tych ludzi był w UPA-OUN, aby mordować Polaków, a następnie grabić ich dobytek inwentarzowy. Wiktor Juszczenko takich zbrodniarzy UPA-OUN podniósł do rangi bohaterów i skoro mogli czynić takie zbrodnie przodkowie, bez ponoszenia konsekwencji to w młodych umysłach jest przekonanie, że dzisiaj można również tak czynić, znaczy mordować Lachów.

Rząd Rzeczypospolitej Polskiej szczyci się, że nie zgodził się na przyjęcie emigrantów z Bliskiego Wschodu i dlatego Polska jest bezpieczna. Rząd Rzeczypospolitej Polskiej również szczyci się tym, że Polska przyjęła pod swój dach około miliona Ukraińców ale jakoś nie odnosi się do tego, czy z tego tytułu również Polska jest bezpieczna. Bo jak pokazują powyższe przypadki jest poważne zagrożenie zbrodniami dokonywanymi przez Ukraińców.

Najwyższy czas podjąć poważną dyskusję na temat przyjazdu Ukraińców do Polski na tzw. Kartę Polaka. W rozkazach UPA-OUN z 1943 r czytamy: „…przeprowadzić wielką akcję likwidacji polskiego elementu. (…) zniszczyć wszystkie ściany kościołów i innych polskich budynków kultowych; zniszczyć drzewa przy zabudowaniach tak, aby nie pozostały nawet ślady, że tam kiedykolwiek ktoś żył, zniszczyć wszystkie polskie chaty, w których poprzednio mieszkali Polacy.” Kto dzisiaj szuka śladów swoich przodków na Ukrainie zobaczył może, że ten rozkaz został wykonany.

Na Wołyniu pozostało po 1945 r. niewielu Polaków, głównie w większych miastach, a dzisiaj przyjeżdża do Polski kilka tysięcy młodzieży z terenów wiejskich, powołując się na polskie korzenie i otrzymują Kartę Polaka. Należy podnieść wyraźny głos sprzeciwu wobec nieograniczonego przyjazdu Ukraińców do Polski bo jak widzimy istnieje coraz większe zagrożenie bezpieczeństwa w naszej Ojczyźnie ze strony Ukraińców.

Zdzisław Koguciuk

P.S

Otrzymałem 23 września 2017 r. e-maila tej treści: „Zwracam się z prośbą o zamieszczenie powyższej relacji na możliwych stronach internetowych, w prasie, radio i TV oraz zapoznanie wszystkich Kresowian. Z poważaniem Zdzisław Koguciuk.” Co też z przyjemnością czynię. Podkreślenia w tekście pochodzą od autora bloga S. T. Roch

Zdzisław Koguciuk

20-560 Lublin

tel. 698967884

E-mail: zdzislawko@poczta.onet.pl

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:7)

Komentarze

Linki dla zainteresowanych od Pana Zdzisława Koguciuk z Lublina. Czytaj zatem również:

Kurier lubelski

http://www.kurierlubelski.pl/wiadomosci/pulawy/a/ukrainiec-podejrzany-o-zabojstwo-pilkarza-z-kurowa-zostal-zatrzymany-na-granicy,12491977/

http://www.kurierlubelski.pl/wiadomosci/pulawy/a/ukrainiec-z-zarzutami-za-zabojstwo-pilkarza-garbarni-kurow,12497158/

polsatnews.pl

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-09-18/przyznal-sie-do-zabicia-pilkarza-klubu-z-kurowa-sergiej-v-twierdzi-ze-to-jego-drugie-zabojstwo/

dziennik wschodni

http://www.dziennikwschodni.pl/pulawy/brutalne-zabojstwo-ukrainiec-pracowal-tu-przy-zbieraniu-wisni-zamordowal-32-latka,n,1000205663.html

Wiadomości z Lublina i regionu

https://www.lublin112.pl/klotnia-byla-przyczyna-zabojstwa-kurowie-ukrainiec-odwolal-swoje-zeznania-ktorych-przyznal-sie-zbrodni/

se.pl

http://m.sport.se.pl/pilka-nozna/pilka-nozna/brutalne-morderstwo-bramkarza-z-okregowki-poklocil-sie-z-ukraincem-i-zostal-zabity_1018475.html

prawy.pl

http://prawy.pl/57835-byl-milym-spokojnym-chlopakiem-zginal-od-ciosow-nozem-zadanych-przez-ukrainskiego-imigranta

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1548864

popelniania przestepstw - zlaszcza w kontaktach z przedstawicielami narodu bogatszego.

Tak bylo zawsze, jest i chyba bedzie jeszcze jakis czas ( a szkoda). Nie siegalbym tu do korzeni w UPA - ale do faktu, ze w kazdym narodzie jest pewna grupa skora do przestepstw - i raczej nalezaloby w tym wypadku postawic pytanie, dlaczego nasze sluzby graniczne wpuscily do Polski znanego a Ukrainie morderce.

Poprzez analogie: ile to w ciagu roku mielismy przestepstw i zabojstw dokonywanych przez Polakow w Wielkiej Brytanii?

Otoz w 2015 r. (znalazlem tylko takie dane - zapewne iw 2016 bylo podobnie)  w Wlk. Brytanii zostalo skazanych przes sady ... 10300 obywateli polskich ( w tym ponad 850 za gwalty i przestepstwa seksualne oraz kilku za morderstwa). W wiezieniach brytyjskich przebywa aktualnie okolo 1000 obywateli polskich...

Tak wiec wydaje sie, ze Ukraincy w Polsce zachowuja sie jednak bardziej spokojnie, niz nasi rodacy na Zachodzie...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3

mikolaj

#1548939

Obniżyłeś znacząco rangę tego artykułu, choć jest jedynie ubogim trybutem dla mściwie zadźganego Grzegorza, choć jest przepięknym świadectwem solidarności społeczności Kurowa na Lubelszczyźnie. Autor wpisu wiekowy Pan Zdzisław Koguciuk nie jest mieszkańcem Kurowa, mieszka w Lublinie, a jednak z potrzeby serca wybrał się tam, by jako Kresowianin czuły na te sprawy, okazać swoją solidarność wobec tej przemocy.

Powołujesz się Mikołaj na wszchobecnych kryminalistów! Na liczne akty kryminalne, poczynione przez naszych szalonych rodaków na Wyspach. I tu jesteś w gigantycznym błędzie, gdyż o ile przestępstwa występują nagminnie pod każdą szerkością geograficzną, o tyle ludobójstwo zdarza się daleko b. rzadko! Brytyjczycy nigdy nie dokonali ludobójstwa na Polakach, a Ukraińcy uczynili to już czterokrotnie na wielką skalę, przy tym były jeszcze inne pogromy pomniejsze. Brytyjczycy nigdy nie ogłosili ludobójców swoimi narodowymi bohaterami, a na Ukrainie i owszem.

Hetman Bohdan Chmielnicki, ociekający niewinną krwią, mordowanych przez lata całe, dziesiątkami tysięcy Żydów i Polaków, a nawet Rusinów, to największy, uznany bohater. Ostatnio obu wodzom koliszczyzny 1768 r., upiorom spod najciemniej gwiazdy Maksymowi Żeleżniakowi i Iwanowi Goncie, wystawiono gigantyczny, państwowy pomnik na Ukrainie. A obecnie po całej tej biednej ziemi, upowszechnia się demoniczne kłamstwa, iż bohaterami są zbrodniarze wszchczasów: Bandera, Szuchewycz, Diaczenko oraz inni bandyci z krwawej OUN-UPA na współczesnej Ukrainie. To co się dzieje na naszych oczach, przechodzi dosłownie ludzkie pojęcie!

I w takich oto okolicznościach, tak dobrze znanych, już na szczęście w naszym narodzie, Ty Mikołaj wyjeżdżasz z takimi oto płytkimi argumentami! Obniżasz rangę artykułu! Wstyd i pełna kompromitacja przed forum niepoprawnych. Popraw się! Nie przynoś nam wstydu przed ludźmi! Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1548949

Zbrodnie ukraińskie były potworne...ale nie powinny ci przesłaniać całego świata.

Tak czarnej, przesyconej zbrodnią i ludobójstwem historii, jak Anglia, nie ma żadne państwo na świecie. Przy Anglikach to Hitler i Niemcy są nawet nie terminatorami, ale aspirantami do zbrodniczego systemu.
W powszechnym mniemaniu najbardziej krwawym konfliktem nowożytnej Europy przed XX w. była wojna trzydziestoletnia, która w państwach niemieckich pochłonęła od 25 do 40 proc. populacji. Jednak w tym samym czasie Anglicy dokonali podobnych rzezi w Irlandii, z tą różnicą, że nie zajęło im to 30 lat, ale zaledwie kilka. Postępowanie wobec podbitych było tu nacechowane rzadką jak na ową epokę nienawiścią na tle narodowościowym. Francuski historyk epoki Fernand Braudel pisał: "Irlandczycy byli wrogami, pogardzanymi i wzbudzającymi jednocześnie strach dzikusami. Konsekwencją było wzajemne niezrozumienie, arogancja najeźdźców i koszmary, których potworny katalog nie potrzebuje dodatkowych objaśnień. Były wszak opisywane ze szczerością i klarownością przez samych kronikarzy brytyjskich".
https://www.salon24.pl/u/telok3/622286,anglicy-i-niewolnictwo-jak-budowano-imperium

https://opinie.wp.pl/zaglada-irlandczykow-anglicy-wymordowali-polowe-populacji-wyspy-6126042515511425a

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1548969

Tak jest - to jest poważne zagrożenia jakby niedostrzegane przez nasze władze. Jedyną naszą szansą jest pisać o tym pisać do posłów...- nie tylko na blogosferach i portalach wysyłać zapytania: co chcą z tym zrobić...

 

Oni uważają że Polska się im należy...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1549141