Życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia

Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Kultura

W stajni narodził się człowiek do stajni wprowadził sie Bóg.

Wszyscy Go witać przychodzą, bo w stajni narodził się Bóg.

 

Życzenia rodzinnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2020 zasyłają Sławek i Marysia Roch z Watford k. Londynu. Niech w te święta otworzą się nasze serca na łaski od Pana, który stał się Emmanuelem, Bogiem pośród nas. Raz jeszcze przywitajmy radosną kolędą Zbawiciela, przychodzącego do naszych domów i rodzin, jako to niewinne dziecię, narodzone w ubogiej, betlejemskiej stajence. Życzymy by miłość i pokora świętej rodziny przybliżały Wam niebo i pomogły budować rodzinne relacje. By wspólne spotkania napełnione radością i pokojem, stały się źródłem nadziei i wiary, że wszechmocny Bóg zawsze radzi sobie z tym, co nas przekracza.

Niech nie zabraknie siarczystgo mrozu, białego dywanu i pierwszej gwiazdki. Życzymy też sianka pod obrusem, tradycyjnych potraw wigilijnych na świątecznym stole, rodziny z bliska i daleka oraz miejsca dla jeszcze jednego Gościa. A wszystko w klimacie pachnącego, leśnego drzewka, kolorowych bombek, słodyczy i prezentów. Da Bóg i kolędnicy zapukają do Waszych drzwi i zabrzmi z mocą piękna pastorałka....

 

Bóg w stajni, Bóg w stajni człowiekiem się rodzi.

Kleknijmy, kleknijmy i starzy i młodzi.

 

A oto i kolęda: Zornicka - Kolęda Góralska

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (22 głosy)

Komentarze

Czas Świat Bożego Narodzenia to czas radości bo Bóg się rodzi i nas oswobodzi.. Przeżyjmy te święta razem z najbliższymi pamiętając o tych którzy odeszli.
Błogosławionych Pogodnych Radosnych Świąt życzę.

Vote up!
9
Vote down!
-1
#1612820

Niech Boża Dziecina - nasz Zbawiciel - rozpromienia swoim blaskiem życie wszystkich Państwa, dodaje sił i ufności, otacza opieką i spełnia marzenia.

Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia!

Z najlepszymi życzeniami i modlitwą Marek Zadrożniak

Vote up!
4
Vote down!
0

panMarek

#1612887

Tam, gdzie srebrna gwiazda płonie, Nad stajenką lichą Mały Jezus w żłóbku leży, Popłakuje cicho. Płacze cicho i w dal śnieżną. Z tęsknotą spogląda. Czegóż pragniesz mały Jezu? Kogóż widzieć żądasz?

Darmo biedni pastuszkowie Podarunki znoszą, Maciej staje z białym serkiem, Józek z pstrą kokoszą. I nie cieszą go bogatych. Trzech monarchów dary, Jezus czeka widać milszej. I lepszej ofiary.

Aż tu nagle szmer u progu, Ktoś tam do drzwi puka, To gromadka polskich dzieci, Co Jezusa szuka. Przez dni śnieżne i zawieje Wędrowała z dala, Teraz widać bojaźń boska Mówić nie pozwala.

Naraz wyszła z tej gromadki Dziewczynka maleńka, Przystąpiła do Jezusa I u stóp mu klęka. I tak rzecze: W Polsce wojna, Głód dokoła srogi, Z jednej strony Niemiec krwawy, Z drugiej Moskal wrogi. Więc nie mamy dobry Jezu Srebra, ani złota, Szliśmy tutaj bo nas gnała Serdeczna tęsknota.

Aby złożyć podarunki U stóp Twoich Chryste, Dziś nie mamy nic innego, Jak serduszka czyste. Tam gdzie srebrna gwiazda płonie Nad stajenką lichą, Mały Jezus w żłóbku leży, Uśmiecha się cicho.

 

P.S.

Słowa tej pięknek kolędy z czasów wojny, przesłał nam wczoraj z pięknymi życzeniami i z staropolskimi uklonami Prezes ,,PZPiT,,Lwowiacy" Pan Stanislaw Durys.

Vote up!
6
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1612967

U 99% Polaków na choinkach wiszą aniołki, stajenki, gwiazdki, wszystko związane z Narodzeniem Jezusa.

Teraz pojawiła się nowa grupa ozdabiająca choinki „Konstytucją”.

Mam nadzieję, że w Wigilię nie dzielą się jajeczkiem i nie zapijają słoniny nieco rozcieńczonym spirytusem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1612973

Niestety żyjemy w czasach, gdy trzeba przypominać, że Boże Narodzenie jest świętem religijnym, ze wszech miar katolickim. Dlatego na nic choinka, kolęda a nawet łamanie się opłatkiem gdy w trakcie tych szczególnych dni w naszych rodzinach zabraknie modlitwy i nawrócenia. Jak zatem modlić się przed rodzinną Wieczerzą Wigilijną?
 
Na stole nakrytym białym obrusem należy postawić krzyż, świecę, Pismo Święte i opłatki. Wraz z nastaniem zmroku i pojawieniem się na niebie pierwszej gwiazdy rodzina gromadzi się, by przystąpić do wspólnej modlitwy, którą prowadzi ojciec rodziny lub ze słusznej przyczyny inna osoba wedle starszeństwa.
 
Prowadzący modlitwę zapala świecę i okazując ją domownikom oznajmia:
Oto światłość, która w noc dzisiejszą przyszła na ziemię, by rozproszyć ciemności grzechu.
lub
Światło Chrystusa!
 
Rodzina odpowiada:
Bogu niech będą dzięki.
 
Prowadzący modlitwę:
W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
Wszyscy:
Amen.
 
Opcjonalnie odczytuje się z Pisma Świętego czytanie ze Starego Testamentu (Iz 9, 1-6). Wykonanie tej posługi można powierzyć matce lub młodzieży
 
Z Księgi proroka Izajasza:
Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką; nad mieszkańcami kraju mroków światło zabłysło. Pomnożyłeś radość, zwiększyłeś wesele. Rozradowali się przed Tobą, jak się radują we żniwa, jak się weselą przy podziale łupu. Bo złamałeś jego ciężkie jarzmo i drążek na jego ramieniu, pręt jego ciemięzcy jak w dniu porażki Madianitów. Bo każdy but pieszego żołnierza, każdy płaszcz zbroczony krwią, pójdą na spalenie, na pastwę ognia. Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany, na Jego barkach spoczęła władza. Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju. Wielkie będzie Jego panowanie w pokoju bez granic na tronie Dawida i nad Jego królestwem, które On utwierdzi i umocni prawem i sprawiedliwością, odtąd i na wieki.
 
Obowiązkowo odczytuje się Ewangelię o Narodzeniu Jezusa Chrystusa (Łk 2-14)
 
Z Ewangelii według św. Łukasza:
W owym czasie wyszło rozporządzenie Cezara Augusta, żeby przeprowadzić spis ludności w całym państwie. Pierwszy ten spis odbył się wówczas, gdy wielkorządcą Syrii był Kwiryniusz.
 
Wybierali się więc wszyscy, żeby się zapisać, każdy do swego miasta. Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego, zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida, żeby się dać zapisać z poślubioną sobie Maryją, będącą w stanie odmiennym. Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, dlatego że miejsca dla nich nie było w gospodzie. Otóż w tej samej okolicy przebywali w polu pasterze i trzymali straż nocną nad swą trzodą. Naraz stanął przy nich Anioł Pański i jasność Pańska zewsząd ich oświeciła, tak że bardzo się przestraszyli. Lecz Anioł rzekł do nich: "Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam wielką radość, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, czyli Mesjasz Pan.
 
A to będzie znakiem dla was: Znajdziecie Niemowlę, owinięte w pieluszki i leżące w żłobie." I nagle przyłączyło się do Anioła mnóstwo zastępów niebieskich, które wielbiły Boga słowami: "Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania".
 
Intonuje się kolędę „Wśród nocnej ciszy” lub „Bóg się rodzi”. Jeśli w domu przygotowana jest Bożonarodzeniowa Szopka, najmłodsze z dzieci umieszcza w niej w trakcie śpiewu figurkę Dzieciątka Jezus. Po skończonym śpiewie następuje modlitwa próśb.
 
Boże, nasz Ojcze, w tę Świętą Noc, podczas której wspominamy Narodzenie Twojego Syna Jezusa Chrystusa, błagamy Cię, abyś błogosławił naszą doczesność, a naszym zmarłym dał udział w swojej Światłości.
•    Udziel naszej rodzinie daru miłości, zgody i pokoju. Ciebie prosimy, wysłuchaj nas, Panie!
•    Przyjmij do swojego Królestwa naszych zmarłych (wymienić imiona). Ciebie prosimy, wysłuchaj nas, Panie!
•    Obdarz także naszych sąsiadów, przyjaciół i znajomych pokojem tej nocy. Ciebie prosimy, wysłuchaj nas, Panie!
•    W serca tych, którzy nie uznają Twego Syna za swojego Pana, wlej łaskę wiary i nawrócenia. Ciebie prosimy, wysłuchaj nas, Panie!
•    Wszystkich samotnych, opuszczonych, biednych i chorych obdarz pocieszeniem. Ciebie prosimy, wysłuchaj nas, Panie!
 
Odmawia się modlitwę „Ojcze nasz”
 
Najświętsza Maryjo Panno, Matko Boga, prosimy Cię: wstawiaj się za tymi, którzy przez wiarę w Twojego Syna, a naszego Pana, Jezusa Chrystusa, są prześladowani i nie mogą w pokoju świętować Jego Wcielenia.
 
Odmawia się modlitwy „Zdrowaś Maryjo” i „Pod Twoją obronę”.
 
Następuje modlitwa przed połamaniem się opłatkiem.
 
Panie Jezu Chryste, dzięki swemu Narodzeniu sprawiłeś, że krocząca w ciemnościach ludzkość ujrzała Twoje zbawienie. Spraw, abyśmy i my jaśnieli chwalebnym blaskiem Twojego światła i byli Twoimi uczniami. Amen.
 
Następuje łamanie się opłatkiem. Po jego zakończeniu odmawia się jedną z modlitw przed posiłkiem, na przykład:
Pobłogosław Panie Boże nas, pobłogosław ten posiłek, tych, którzy go przygotowali i naucz nas dzielić się chlebem i radością z wszystkimi. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.
 
Zasiada się do Wieczerzy Wigilijnej, po której odmawia się modlitwę po posiłku, na przykład:  
Dziękujemy Ci, Boże, za te dary, któreśmy z dobroci Twojej spożywali. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.
 

Vote up!
0
Vote down!
0

panMarek

#1612977

AVE MARYJA ! 

 

Miłość jest  cierpliwa ... BEZDENNA jak OCEAN, jest jak do dna wyciągnięta  pasta  do zębów; MATKA ZAWSZE jeszcze "COŚ" z niej wyciśnie ....

Vote up!
0
Vote down!
0

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1613015

Uklęknij przed BOGIEM CZŁOWIEKIEM !

4min

Uklęknij przed Człowiekiem ! 

PS. Jak piękny jest OJCZYSTY, POLSKI JĘZYK.....

....Kochaj BLIŻNIEGO.....

nie jak w języku angielskim .... neighbour.......sąsiada.......

de facto ..... język jest odbiciem mentalności narodu...

Bądżmy dumni z NASZEGO SŁOWIAŃSKIEGO NARODU !

AVE MARYJA ! 

MY POLANIE !!! .......bądźmy wierni SŁOWU NASZEGO UMIŁOWANEGO BOGA .... BÓG, HONOR, OJCZYZNA !

DZIĘKI CI PANIE, ZE TAKĄ ŁASKĄ NAS RACZYŁEŚ OBDARZYĆ !

Bądźmi WZOREM dla EUROPY...... Dla Świata !!!

........ BLISKOŚĆ W MIŁOŚĆI !.......

 

 

 

Vote up!
6
Vote down!
0

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1613016

PUBLICZNOŚĆ ? !.........to " COŚ " więcej........o WIELE WIĘCEJ !!!

to CICHE, POKORNE, CZUWANIE,,,,,

AVE MARYJA !

Vote up!
0
Vote down!
0

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1613017

AVE MARYJA !
 

43 min 

Trudno jest zobaczyć człowieka tylko samemu człowiekowi. Ten człowiek musi się najpierw spotkać z Bogiem by w drugim człowieka mógł  zobaczyć CZŁOWIEKA. A Jezus w jednej z wersji Ewangelicznej  wchodzi do tej komory celnej i zobaczył człowieka , imieniem Mateusz; Nie zobaczył najpierw Mateusza, TYLKO NAJPIERW ZOBACZYŁ CZŁOWIEKA a później napisano Mateusza.

....... Jakie to musiało być spojrzenie, że celnik..... Mateusz .....Święty Mateusz Ewangelista .... natychmiast poszedł za Jezusem ? .....

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1613021

AVE MARYJA ! 

https://www.youtube.com/watch?v=TyKpThyaMHs&t=562s

To niepojęte...... BÓG tak ZAUFAŁ bezgranicznie ....komu ?!!! CZŁOWIEKOWI !

https://www.youtube.com/watch?v=TyKpThyaMHs&t=562s

5min

TO BÓG OSZALAŁ Z MIŁoŚCI DO CZŁOWIEKA !

Vote up!
0
Vote down!
0

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1613023

Slawek foty z Mszy Swietej na Trzech Króli. Bylem tam wczoraj. Kosciól juz znasz :)

https://www.flickr.com/photos/25789986@N04/albums/72157712557498746?fbclid=IwAR2r6xRfC_wKgLkPyZNTbdDG6kQlRmQoKArnl9QP59GZbNkLBLXTwmh3k_o/with/49344448108

Vote up!
3
Vote down!
0

Grzesiek

#1614195

Powód: epidemia koronawirusa! Czy tak powinno być, co to się dzieje, co to się wyprawia?! Do tej pory zawsze uczono nas z pokolenia na pokolenia, iż jest wielka mądrość w tym starym, polskim porzekadle: „Jak trwoga to do Boga”!

Dlatego to właśnie świątynia Boża stawała się zawsze miejscem ostatniej ucieczki przez wieki dla wielu, a dziś za pontyfikatu papieża Franciszka zamykają Ci świątynię przed nosem i mówią, że takie czasy nastały, że epidemia!

Otóż Bazylika Narodzenia Pańskiego w Betlejem została zamknięta przez władze palestyńskie po odkryciu pierwszych przypadków koronawirusa w tym mieście. Podobny los spotkał wszystkie chrześcijańskie miejsca kultu.

Co więcej, wciąż nawet nie ma pewności, co do zasadności tego szokującego i wydaje się karygodnego działania bowiem wg palestyńskiej agencji Wafa, ministerstwo zdrowia ogłosiło, że w jednym z hoteli w Betlejem stwierdzono: „liczne podejrzenia przypadków koronawirusa”.

Należąca do Kościoła prawosławnego bazylika Narodzenia Pańskiego została wzniesiona w IV w. nad grotą, w której miał urodzić się Jezus Chrystus. Obecny kształt uzyskała po przebudowie w VI w. Jest prawdopodobnie najstarszym czynnym kościołem chrześcijańskim na świecie. Od 2012 r. znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. KAI

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/bazylika-narodzenia-panskiego-w-betlejem-zamknieta-do-odwolania--powod--koronawirus,74449,i.html#ixzz6Fpqz9yeN

Vote up!
1
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1620852