Papieżu Franciszku homoseksualne akty i ekscesy wołają o pomstę do nieba

Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Świat

Bp Robert Morlino z Madison w stanie Wisconsin (USA) ostrzegł, że subkultura homoseksualna panosząca się w Kościele, czyni wielkie spustoszenie. Ostrzegł zarazem przed błędnym rozumieniem miłosierdzia i zaapelował o zgłaszanie wszelkich nadużyć seksualnych ze strony osób konsekrowanych.

Od wielu lat nie gasną porażające afery pedofilskie, o które osakrżani są kapłani i buskupi w Kościele katolickim, w różnych częściach świata. Jeszcze nawet nie zaczęły się goić rany, po gigantycznej aferze w Irlandii, która dosłownie płonęła w latach 60-tych i 70-tych, a już mamy następne kryzysy obyczajowe z duchownymi w rolach głównych (m.in. w Chile, USA i Australii), o których jest głośno w wielu mediach na świecie. W Chile doszło do tego, że wszyscy biskupi (ponad 30!!!!), ustąpili ze swoich urzędów i trzeba było mianować nowych. Nic zatem dziwnego, iż bp Madison powiedział, że Kościół katolicki musi wyplenić sodomię z Kościoła i nazywać homoseksualne akty po imieniu – jako grzechy.

Bp Morlino przyznał, że był oburzony czytając raport wydany 14 sierpnia przez wielką ławę przysięgłych z Pensylwanii. Poruszyły go też zarzuty przeciwko byłemu kard. Theodore'owi McCarrickowi, który został oskarżony o seryjne wykorzystywanie seksualne dwóch nastoletnich chłopców, a także historie napaści seksualnych i przymuszania księży oraz ​​seminarzystów do czynów seksualnych na przestrzeni kilkudziesięciu lat.

Po czym jasno i klarownie, szczerze napisał o tych problemach w liście pasterskim ogłoszonym 18 sierpnia.: „W konkretnych sytuacjach, o których mowa, mówimy o dewiacyjnych zachowaniach seksualnych kleryków – prawie wyłącznie homoseksualnych. Mówimy także o propozycjach i nadużyciach wpływowych księży, biskupów i kardynałów wobec seminarzystów oraz młodych kapłanów. Mówimy o aktach i działaniach, będących nie tylko pogwałceniem świętych obietnic złożonych przez niektórych – krótko mówiąc, świętokradztwami – ale także naruszających powszechne, naturalne prawo moralne. Nazywanie tego w jakikolwiek inny sposób byłoby podstępne i oznaczałoby dalsze ignorowanie problemu”.

Następnie amerykański hierarcha w zdecydowanych słowach ostro zaatakował współczesną kulturę zakłamania i śmierci, gdy pisał: „Podjęto wiele starań, aby oddzielić akty należące do kategorii akceptowanych obecnie kulturowo czynów homoseksualnych od potępianych przez społeczeństwo aktów pedofilii. Do niedawna problemy Kościoła były przedstawiane wyłącznie jako problem pedofilii – pomimo oczywistych dowodów przeciwnych”. Po czym wyłożył kawę na ławę: „Nadszedł czas, aby szczerze przyznać, iż problemy te są czymś więcej. Aby nie wpaść w pułapkę analizowania problemów według tego, co społeczeństwo może uznawać za dopuszczalne lub niedopuszczalne, trzeba podkreślić, iż Kościół nigdy nie uznał ŻADNEGO z tych aktów za akceptowalne: ani wykorzystywania dzieci, ani wykorzystywania własnej seksualności poza związkiem małżeńskim, ani grzechu sodomii, ani wchodzenia kleryków w intymne relacje seksualne, ani nadużywania i przymuszania przez tych, którzy mają władzę”. A stawiając przysłowiową kropkę na i wskazał, iż metropolita waszyngtoński abp McCarrick, był winny nadużywania władzy „w imię homoseksualnej gratyfikacji”.

 

Oto Dobry Pasterz który nie zamiata pod dywan ale ściga wilka

 

Bp Robert Morlino z Madison napisał też do seminarzystów swojej diecezji domagając się, by natychmiast powiadomili go o molestowaniu seksualnym, przymusie lub niemoralności seksualnej, których mogli doświadczać lub których byli świadkami w swoich seminariach. Pisał zatem do nich w liście: „Nadszedł czas, aby przyznać, że wśród hierarchii Kościoła katolickiego istnieje homoseksualna subkultura, która dokonuje wielkich zniszczeń w winnicy Pana. Nauczanie Kościoła jasno pokazuje, że skłonność homoseksualna sama w sobie nie jest grzeszna, ale jest wewnętrznie nieuporządkowana i sprawia, że ​​każdy człowiek, który jest nią trwale dotknięty, nie nadaje się do roli kapłana. I dodał b. znacząco: „Zajmę się tym szybko i energicznie. Nie będę tego tolerował w mojej diecezji ani w żadnym innym miejscu, do którego kieruję ludzi w celu formacji”.

Jednocześnie dobrodusznie raz jeszcze przypomniał księżom, że każdy powinien „przeżyć swoje kapłaństwo jako święty kapłan, ciężko pracujący, czysty i szczęśliwy – do czego wzywał sam Chrystus”. „(…) żyjcie czystym życiem w celibacie, całkowicie poświęcając się Chrystusowi, Kościołowi i ludziom, do służenia którym zostaliście powołani. Bóg da Wam łaski, aby to osiągnąć”.

 

Te grzechy i te demony można wypędzić jedynie modlitwą i postem

 

Bp Robert Morlino z Madison wezwał gorąco katolików, aby przyłączyli się do aktów zadośćuczynienia za grzechy niemoralności wśród diakonów katolickich, kapłanów i biskupów. W liście napisał: „Moje własne oburzenie, powstałe w następstwie lektury raportu, wzmogło się jeszcze bardziej, gdy zdałem sobie sprawę, że wiele osób doświadczało nadużyć przez lata. Dla nich to nie jest historia, to rzeczywistość. Zwracam się do nich i powtarzam, przepraszam za to, co wycierpieliście i co dalej cierpicie w swoim umyśle i sercu”. I kontynuował: „Zbyt długo pomniejszaliśmy rzeczywistość grzechu (…) i usprawiedliwiamy grzech w imię błędnego rozumienia pojęcia miłosierdzia. W naszych staraniach o otwartość na świat byliśmy zbyt chętni do porzucenia Drogi, Prawdy i Życia. By uniknąć obrażania Boga, powierzmy siebie oraz innych miłosierdziu i zadośćuczyńmy ludziom”.

Hierarcha zadeklarował także publicznie: „Obiecuję postawić każdą ofiarę i jej cierpienia ponad osobistą i zawodową reputacją księdza lub jakiegokolwiek pracownika Kościoła, winnego nadużycia”. Po czym wyjaśniał swoje intencje raz jeszcze: „Bardziej niż cokolwiek innego, my jako Kościół musimy zaprzestać akceptacji grzechu i zła. Musimy wyrzucić grzech z własnego życia i zmierzać w kierunku świętości. Musimy odmówić milczenia w obliczu grzechu i zła w naszych rodzinach i społecznościach. I musimy wymagać od naszych pasterzy – włącznie ze mną – żeby oni sami starali się w swoim codziennym życiu o świętość. Musimy to czynić zawsze z pełnym miłości szacunkiem dla jednostek, ale z jasnym zrozumieniem, że prawdziwa miłość nigdy nie może istnieć bez prawdy”.

Chciałoby się powiedzieć: no pięknie, niech się tak stanie! A bp Robert Morlino apelował w swoim wystąpieniu dalej: „Proszę Was wszystkich, abyście przyłączyli się do mnie i całego duchowieństwa diecezji Madison w dokonywaniu publicznych i prywatnych aktów zadośćuczynienia Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za wszystkie grzechy seksualnej deprawacji popełniane przez członków kleru i episkopatu”. Po czym przypomniał słynne słowa Pana Jezusa: „Niektóre grzechy, jak niektóre demony, mogą być wypędzone jedynie przez modlitwę i post”.

A zatem dziś pokrzepiony taką lekturą i ja sam z przekonaniem chcę wykrzyczeć (nie wiem już po który raz) na tym pożytecznym portalu niepoprawnych blogerów: precz z demoniczną ideologią gender, precz z eutanazją, precz z aborcją, precz ze śmiertelnym grzechem homoseksualizmu i cudzołóstwa, precz z pigułką aborcyjną dzień po, precz z legalną pornografią, precz z upowszechnianiem samogwałtu w szkołach, precz z legalnymi klubami go go, precz z gloryfikowaniem odrażających zbrodniarzy z OUN-UPA na Ukrainie, po prostu precz z szatanem i cywilizacją śmierci!

 

Oddaje cześć szatanowi kto akceptuje i błogosławi homozwiązki

 

Należy ostrzec każdego członka Kościoła katolickiego, od tych najwyższych stopniem, aż po tych na samych dołach drabiny, iż brak publicznego potępienia czynów homoseksualnych par homoseksualnych jest bez dwóch zdań oddawaniem czci szatanowi! To byłaby zgroza! To byłoby szaleństwo! To totalny błąd! Jakiekolwiek towarzyszenie tym ludziom, tym parom absolutnie nie może być zarazem przywoleniem na czynienie śmiertelnych aktów, znaczy grzechów przez te pary homoseksualne!

Nikt nie może akceptować, a tym bardziej sugerować, iż chce błogosławić to co Bóg Najwyższy uważa za przekleństwo! To byłaby inaczej totalna paranoja! Skandal! To byłoby właściwie oddawaniem publicznie czci szatanowi, który zawsze pławi się w grzechu cieżkim, nieczystym. Zatem byłoby to nie tylko zaparciem się Pana ale otwartą zdradą Chrystusa Pana.

Nikt nie ma prawa pochwalać, uznawać i tym bardziej błogosławić publicznie grzechu śmiertelnego, tym bardziej tego wołającego o pomstę do Nieba. I nikt nie może zmusić mnie, bym błogosławił grzech śmiertelny cudzołóstwa, czy homoseksualizmu, czy jakikolwiek inny grzech śmiertelny.

 

Nadając kotu psie imię nie uczynimy z niego psa

 

A że nie jest na świecie dobrze, niech posłuży i ten przykład na koniec. Doprawdy świat się wali i jak tak dalej pójdzie, to na pewno się zawali! Zaledwie w połowie kwietnia Kard. Ricardo Ezzati, abp Santiago de Chile skrytykował projekt ustawy o tożsamości płciowej, nad którym trwają prace w chilijskim parlamencie. Zakłada on możliwość zmiany płci przez dzieci, które ukończyły 14 rok życia.

Trudno się absolutnie dziwić, iż ten hierarcha skrytykował założenia lewicowej i rewolucyjnej ustawy oraz zanegował skuteczność zawartych w projekcie przepisów. Stwierdził, że regulacje prawne nie odmienią natury ludzi. Otóż kard. Ricardo Ezzati nie wahał się podczas uroczystości zorganizowanej na Papieskim Chilijskim Uniwersytecie Katolickim, stwierdzić wprost: „Nadając kotu psie imię, nie uczynimy z niego psa.”. Dodał przy tym, iż nie wierzy, że zmiana personaliów osoby odmieni jej rzeczywistą tożsamość.

Naturalnie odważna postawa abp Santiago de Chile spotkała się z krytyką środowisk homoseksualnych, a także niektórych polityków. Niestety z końcem maja 2018 r. zmiana płci w Chile stała się całkowicie legalna. Ten demoniczny proces ogarnia wciąż nowe kraje i obszary ziemi. I na to patrzy głowa Kościoła katolickiego, czyli obecny Papież Franciszek, który moim skromnym zdaniem winien, jak naszybciej osobnym, ważnym dokumentem Kościoła, publicznie potępić demoniczną ideologię gender. Miłosierdzie Boże zasiada bowiem na tronie sprawiedliwości, jak uczyła nas św. Faustyna Sekretarka Bożego Miłosierdzia!

 

Tylko nie mów nikomu czyli pedofilia po polsku

 

Wstrząsający dokument Tomasza Sekielskiego o piekielnych aktach pedofilii w naszej ojczyźnie w naszym rodzimym kościele katolickim, opublikowany wczoraj 11 maja 2019 r. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki powiedział w sobotę w dniu premiery filmu: „Ze wzruszeniem i smutkiem obejrzałem dzisiaj film pana Sekielskiego, za który pragnę podziękować reżyserowi.” I przyznał: „W przeważającej części tenor tego filmu zgadza się z moimi doświadczeniami, jakie wyniosłem z wielu rozmów przeprowadzonych z pokrzywdzonymi”.

Po czym dodał jednoznacznie i klarownie: „Jestem przekonany, że także ten film przyczyni się do jeszcze dokładniejszego przestrzegania wytycznych dotyczących ochrony dzieci i młodzieży w Kościele, jak i do wprowadzenia w życie zasad prewencji w każdej diecezji przez wszystkich księży biskupów oraz do przestrzegania przedwczoraj ogłoszonego motu proprio papieża Franciszka”.

Następnie jeszcze podsumował: „Z pewnością także ten film przyczyni się do jeszcze surowszego potępienia przestępstwa pedofilii, na które nie może być miejsca w Kościele. Niektóre sprawy ukazane w filmie były już znane, inne nieznane. Te znane trzeba raz jeszcze dokładnie przeanalizować, w przypadku nieznanych należy rozpocząć procesy tak, aby dobro pokrzywdzonych było chronione przede wszystkim i nade wszystko.”

Zatem trudno o bardziej piękne zachęcenie, by ten film zobaczyć osobiście, choć Polaków nie trzeba widać zachęcać, skoro tylko w ciągu dwóch niecałych dni zobaczyło go już 4 mln osób, a liczba ta rośnie w tempie pioronującym, a zatem:

]]>https://youtu.be/BrUvQ3W3nV4]]>

Film w całości sfinansowany ze zbiórki, nadto zgłosiło się wiele ofiar, których historie nie znalazły się w tym dokumencie. Do autorów dotarły nowe, szokujące dowody w tych sprawach. Dlatego zamierzają nakręcić kontynuację i chcą, aby ta produkcja była znowu w pełni niezależna.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (12 głosów)

Komentarze

"zaapelował o zgłaszanie wszelkich nadużyć seksualnych ze strony osób konsekrowanych."

Akurat z tym się zgadzam, jeżeli ktoś decyduje się na życie w celibacie, który poprzez ten szczególny rodzaj pracy nad sobą, nad swoimi popędami (uwielbiam to słowo), jest drogą do świętości, powinien o seksualnym zaspokajaniu się na różne sposoby zapomnieć.

Zawsze można zrezygnować ze świętości, alternatywą będzie tylko i wyłącznie byle co.

W Kościele nie ma miejsca na byle co, na byle co zresztą nie ma miejsca nigdzie.

Vote up!
7
Vote down!
0

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1571240

Równa Babko dzięki za komentarz. Jak świat długi i szeoki ludzie wiedzą, jak gorliwie od lat papież Franciszek zwalcza grzechy pedofilii w Kościele katolickim. Jest zarazem absolutnie konieczne, by z taką samą gorliwością potępił publicznie demoniczną ideologię gender, która jak ośmiornica swoimi mackami obejmuje coraz to nowe państwa oraz tzw. „kulturę homoseksualną”! Nasz Pan Jezus Chrystus jest bowiem miłosierny ale i sprawiedliwy, który za dobro wynagradza, a za zło karze!

Dziś toczy się bezwzględna walka ze złym duchem o prawdę, a pierwszym frontem jest Kościół w Ameryce Północnej, po tym jak abp Carlo Maria Vigano opublicznił 25 sierpnia 2018 r. b. poważne nadużycia homoseksualne w Watykanie i w USA. Jednakowoż walka trwa już od wielu lat w każdym razie na długo przed tym wydarzeniem! Poniżej dowiesz się o wiele więcej! Nadto jeśli szukasz nagiej prawdy, opartej na dokumentach i faktach o życiu i działalności wielu hierarchów we współczesnym Kościele katolickim w USA, zobacz i posłuchaj koniecznie znakomitych raportów poniżej, przygotowanych z najwyższą starannością przez Church Militant:

Nadto b. gorąco polecam ten znakomity film Krystiana Kratiuka pt.: „Październikowa rewolucja. Co się stało na synodzie?”, opublikowany już 26 listopada 2015 r. . Dokument, który powstał po pierwszej sesji Synodu o Rodzinie, stanowił na początek prezent dla wspierających portal PCH24. Po zakończeniu Synodu powstała druga część dokumentu pt.: „Kryzys dokąd zaprowadzi nas synod”. Zatem zapraszam wszystkich niepoprawnych blogerów, blogerki, rodaków i naszych sympatyków:

 

Vote up!
5
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571251

Do wszystkich blogerów niepoprawnych oraz wszystkich szanownych Gości na moim blogu! Tylko tu! Tylko na PCH24 przeczytasz to niezwykle ważne, bezcenne świadectwo o życiu współczesnego Kościoła. Jest to wierne łumaczenie opublikowanego w niedzielę na łamach portalu Life Site News listu księdza arcybiskupa Carla Marii Viganò. Były nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych ujawnił bulwersujące okoliczności ukrywania przez wysokich hierarchów Kościoła nadużyć obyczajowych, których dopuszczali się niektórzy duchowni.

A zatem cały tekst Listu – Świadectwa abp Carlo Maria Vigano przeczytasz po polsku pod tym adresem: http://www.pch24.pl/tylko-u-nas--pelny-tekst-listu-ksiedza-arcybiskupa-vigano-po-polsku,62424,i.html#ixzz5PUy6NQWn

A tu o tym jak wobec milczenia papieża Franciszka i wielu innych hierarchów Kościoła katolickiego, jak w USA dosłownie eksplodują kolejne śledztwa, zakrojone na szeroką skalę w coraz to nowych Stanach:

 

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571537

Gorąco polecam każdemu rodakowi oraz niepoprawnym blogerom i blogerkom, te poniższe znakomite raporty, zrealizowane dla amerykańskiej telewizji katolickiej Catholic Church Militant! Są one przebogate w fakty i treści, których my w Polsce właściwie nie znamy. Otóż osobiście póki co uważam że nie jest konieczna rezygnacja papieża Franciszka. Opowiadam się od początku, znaczy od 25 sierpnia 2018 r., czyli od dnia opublikowania Listu- Świadectwa abp Carlo Maria Vigano za koniecznością przeprowadzenia szczegółowego, kościelnego śledztwa w sprawie ujawnionych b. poważnych nadużyć homoseksualnych w Watykanie i w Kościele w USA na najwyższych szczeblach z Ojcem Świętym włącznie. Jestem absolutnie przekonany, iż takie śledztwo winno być przeprowadzone! O tym trzeba dziś wiedzieć dlatego to trzeba koniecznie zobaczyć, wysłuchać, przemodlić i podjąć jakieś działanie! Pozdrawiam

 

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571795

Prefekt Kongregacji ds. Biskupów kard. Marc Ouellet odpowiedział na zarzuty wysuwane przez byłego nuncjusza apostolskiego w USA abp. Carlo Maria Viganò pod adresem Stolicy Apostolskiej ws. byłego kard. Theodore’a McCarricka. W ogłoszonym 7 października liście otwartym, ogłoszonym „za zgodą papieża”, kanadyjski purpurat sugeruje, że są one pozbawione podstaw. Twierdzi, że nie można było nałożyć sankcji na kard. McCarricka na podstawie krążących plotek, a gdy wreszcie uzyskano wiarygodne dowody, papież Franciszek ukarał go odebraniem godności kardynalskiej.

Otóż z Listu kard. Marca Ouelleta dowiadujemy się iż pisemne instrukcje, jakie otrzymał abp Viganò rozpoczynając w 2011 r. swą misję w Waszyngtonie nic nie mówiły o ówczesnym kard. McCarricku. Jedynie ustnie kard. Ouellet poinformował nuncjusza o sytuacji kard. McCarricka, który był: „zachęcany, by nie podróżował i nie pojawiał się publicznie, aby nie prowokować kolejnych plotek, które krążyły na jego temat”.

I na tej podstawie kard. Marc Ouellet bezczelnie atakuje abp Carlo Maria Vigano, gdy pisze: „Fałszywym jest przedstawianie podjętych wobec niego środków jako ‘sankcji’ ogłoszonych przez papieża Benedykta XVI i anulowanych przez papieża Franciszka.”

Jest to obrzydliwa manipulacja kard. Marca Ouelleta bowiem Kościół katolicki zawsze odwołuje się do całego kontekstu sytuacji, która towarzyszy całej sprawie, całemu zajściu. Ale w tym wypadku dla owego purpurata, liczy się tylko litera prawa, mianowiecie iż nie było żadnego papierka! Nadto ponad 300 kapłanów molestowało pomad 1000 dzieci, tylko w jednym stanie Pensylwania i nic niby się nie działo! Nikt nic nie wiedział, tylko jakieś plotki były, jakieś procesy sądowe się toczyły! No na miły Bóg, jak można tak beszczelnie fałszować całą tę sytuację?! To jest właśnie czysty faryzeizm, to jest czysty klerykalizm w wykonaniu kard. Marca Ouelleta! To jest jego kompromitacja i zafałszowanie de facto tej sytuacji przed wiernymi całego Kościoła powszechnego. Zgroza i wielkie zgorszenie, skoro cały świat na to patrzy.

Pisze on bowiem dalej: „Po przejrzeniu archiwów” [...] „Nie dysponowaliśmy wówczas, w przeciwieństwie do dnia dzisiejszego, wystarczającymi dowodami jego domniemanej winy.” Dlatego ten przypadek kard. McCarricka byłby przedmiotem sankcji dyscyplinarnych, gdyby do kongregacji dotarły z nuncjatury w Waszyngtonie lub innych źródeł „nowe i decydujące informacje o jego postępowaniu”.

Na koniec warto zwrócić pilną uwagę, jak w dość kuriozalny sposób tłumaczy się kilkakrotne promowanie na wysokie funkcje kościelne takiego osobnika. Otóż kard. Ouellet przyznaje, że były to „błędy w procesie selekcji” kandydatów. Wyjaśnia przy tym, że decyzje podejmowane przez papieży opierają się na informacjach dostępnych w danym momencie. Jednocześnie McCarrick „potrafił umiejętnie się bronić w obliczu wątpliwości wysuwanych pod jego adresem”.

Można zatem powiedzieć za bezczelnym i pełym fałszu kard. Marciem Ouelletem, iż nie było i nie ma całej sprawy, otóż była i jest. Uczciwy człowiek, który nie chce zaciągnąć poważnej winy przed Bogiem i Kościołem katolickim, sięgnie do lektury dwóch, a właściwie to aż trzech Listów abp Carlo Maria Vigano i szybko przekona się o prawdzie w całym kontekście sytuacyjnym, od którego właśnie obrzydliwie manipulując, ucieka w swoim Liście kard. Marc Ouellet. Źródło: KAI, Catholic Herald, PCh24.pl

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/jest-odpowiedz-na-przeslanie-abp--vigano--list-ogloszony-za-zgoda-papieza-moze-szokowac,63302,i.html#ixzz5TJsyKZMa

Rodaku zobacz koniecznie ten raport:

A Former Vatican Diplomat Challenges Pope Francis Again - ENN 2018-09-28

 

Vote up!
1
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1573133

Sprawę ks. abp Carla Marii Vigano i jego “Świadectwo” przybliża w programie „Ja, katolik” redaktor naczelny PCh24 Krystian Kratiuk. Rodaku musisz to koniecznie zobaczyć:

https://youtu.be/fwff7DQd8DU

Tam także możesz pobrać PDF z listami ks. abp Carlo Maria Vigano i zarazem wesprzeć działalność portalu PCh24, wystarczy tylko kliknąć w dostępny tam link.

Wpis pod adresem: http://www.pch24.pl/wszystko-co-musisz-wiedziec-o-sprawie-abpa-vigano--video-,63355,tv.html#ixzz5TWsCfqMS

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1573220

Warto to zobaczyć i posłuchać, by rozumieć więcej, co obecnie dzieje się w Kościele katolickim za pontyfikatu papieża Franciszka: World Over - 2018-10-25 – Youth Synod, Fr. Gerald Murray, Robert Royal with Raymond Arroyo:

Szczególnie zaś polecam zainteresowanym, ten porażający raport: World Over – 2018-11-01 - Youth Synod Wraps. The Youth Synod concludes in Rome. What should Catholics be concerned about in the Synod’s final document? The Papal Posse, ROBERT ROYAL and FR GERALD MURRAY offer their analysis.

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1574526

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski na swoim blogu w kontekście zbliżającego się Światowego Spotkania Rodzin 26 sierpnia 2018 r w Irlandii napisał : W nawiązaniu do „super-nowoczesnych” szat liturgicznych, w których msze św. w Irlandii ma sprawować papież Franciszek polecam omówienie ważnego wywiad z ks. Andrzejem Kobylińskim z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wywiad ten ukazał się po włosku na internetowych stronach „La Nuova Bussola Quottidiana”, a dotyczy „herezji homoseksualnej”, której jednym z tragicznych owoców jest pedofilia i efebofilia. Jak bowiem wykazują statystyki aż 90% ofiar pedofilii w strukturach Kościoła katolickiego w USA to chłopcy. W Polsce wszystko wskazuje, że jest podobnie.”

Wpis dostępny pod adresem: http://isakowicz.pl/herezja-homoseksulana-w-kosciele-katolickim/

Rodaku zobacz koniecznie ten raport RMF FM, opublikowany 6. 09. 2018 r. , ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski o lobby homoseksualnym w polskim Kościele: “Nieliczne, ale bardzo wpływowe”:

 

Vote up!
4
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1571252

Ks. Dariusz Kowalczyk SJ opublikował 16 sierpnia 2018 r. na łamach Gościa.pl artykuł pod powyższym tytułem i pisze tam tak: „Kościół od początku swego istnienia musiał mierzyć się z różnymi herezjami. Dzisiaj raczej unika się słów „herezja”, „heretycy”. Wiadomo – polityczna poprawność! Niemniej jednak herezje, które zagrażają Kościołowi od wewnątrz, istnieją także dzisiaj. Papież Franciszek mówi o herezji neopelagianizmu i neognostycyzmu. Sadzę jednak, że dużo bardziej realną i niebezpieczną jest herezja homoseksualna. [...]

Na internetowych stronach „La Nuova Bussola Quottidiana” ukazał się po włosku ciekawy wywiad z ks. Andrzejem Kobylińskim. Polski duchowny zauważa, że Kościół jest coraz głębiej podzielony w kwestii stosunku do tej ideologii. Nieoczekiwanie doszliśmy do sytuacji, w której w praktyce nie ma zgody co do trzech podstawowych kwestii. Po pierwsze, moralna ocena aktów homoseksualnych. Po drugie, stosunek do tzw. małżeństw homoseksualnych i adopcji dzieci przez takie pary. Po trzecie, dopuszczanie osób homoseksualnych do święceń kapłańskich, a potem do święceń biskupich. Ks. Kobyliński stawia tezę, że problem relacji pomiędzy homoseksualizmem a kapłaństwem jest fundamentalny dla przyszłości Kościoła. Bo nie chodzi tu tylko o jakiś osobisty nieład, grzech. Z kapłaństwem są ściśle związane inne sakramenty. Stąd ideologia homoseksualna w Kościele zmierza do zmiany logiki sakramentalnej. [...]”.

Cały wpis jest dostępny pod adresem: https://www.gosc.pl/doc/4947486.Herezja-homoseksualna

Vote up!
5
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571253

Kard. Raymond Leo Burke w rozmowie z katolickim dziennikarzem Thomasem McKenną powiedział jasno i zdecydowanie: „W świetle badań kryzysu z 2002 r., jest jasne, że większość nadużyć seksualnych dotyczyła homoseksualnego wykorzystywania chłopców w okresie dorastania (…) dzięki temu dzisiaj widać, że istnieje ‘homoseksualna kultura’ - nie tylko wśród księży ale także wśród hierarchów, która musi zostać wypleniona do samych korzeni”.

Podkreślił pryz tym, że nie można dłużej zamiatać tego problemu pod dywan, powiedział stanowczo: „Nie ma potrzeby tworzenia nowego prawa (…) W Kościele od dawna mamy odpowiednie przepisy, do których należy ponownie zacząć się stosować.” I wskazał, że żadna konferencja biskupów nie załatwi problemu. Zdaniem hierarchy to papież, następca św. Piotra musi podjąć odpowiednie działania, by rozwiązać te palące kwestie. Tylko odgórne wytyczne mają siłę na nowo uzdrowić amerykański kościół. I o tym mówił tak: „Zderzamy się z wielkim kryzysem, dotykającym samego serca Kościoła Świętego (…) Nastąpił ogromny spadek zaufania do naszych pasterzy, które musi zostać przywrócone. Jest to podstawowe zadanie dla dzisiejszego Kościoła.”.

Przypomniał nadto, że w Fatimie zostało zapowiedziane „wielkie odstępstwo od wiary”. Po czym dodał wymownie: „Diabeł jest bardzo aktywny. Potrzebna jest modlitwa, post i podjęcie wielkich dzieł zadośćuczynienia.”.

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/kardynal-burke--kultura-homoseksualna-w-kosciele-musi-zostac-calkowicie-wypleniona-,62272,i.html#ixzz5On22Nn39

Naprawdę warto to zobaczyć, te macki homoseksualnej mafii w wielu miejscach na naszym globie:

 

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571254

Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski na uroczystościach odpustowych w Ludźmierzu 15 sierpnia 2018 r. powiedział: „Ideologia gender i związki partnerskie, homoseksualne to nowa szaleńca doktryna, która zalewa współczesny świat. Możemy zwyciężyć tylko w imię Maryi, z różańcem w ręku.”.

Abp Jędraszewski przewodniczył uroczystej Mszy św. przy ołtarzu polowym w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym, tym samym, przy którym papież Jan Paweł II poprowadził modlitwę różańcową na cały świat podczas swojej pielgrzymki do Ludźmierza. Liturgia rozpoczęła się od poświęcenia kaplicy św. Jana Pawła II, która znalazła się pod ołtarzem polowym.

W niezwykłą Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny mówił nadto: „Oto ziemia spotyka się z niebem. Oto Maryja jeszcze raz, i to bardzo mocno, uczy nas miłości do Chrystusa, do drugiego człowieka. [...] Ta miłość matki do syna pojawia się w życiu Maryi wiele razy, są chwile radosne, ale i ogromny żal, Jej serce jest rozerwane, kiedy stoi pod krzyżem, na którym zawisł Jej Syn Chrystus. Kiedy Jezus zabiera Ją do nieba, w pustym grobie Maryi pachnie kwiatami. Maryja jest zatem najpiękniejszym, najbardziej dorodnym owocem miłości i pokory.”

Abp Marek Jędraszewski po raz pierwszy przyjechał oficjalnie do Ludźmierza jako Metropolita Krakowski. Choć u stóp Gaździny Podhala można go było zobaczyć wiele razy, jak zaświadczył sam proboszcz ks. Filek. Po Komunii św. pobłogosławił wiązanki kwiatów przyniesione przez ludźmierskich pielgrzymów.

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://krakow.gosc.pl/doc/4105987.Abp-Jedraszewski-w-Ludzmierzu-ideologia-gender-i-zwiazki

Our Lady's warning us in 1846: what really happened at La Salette - Polaku zobacz koniecznie ten filmy o objawieniach maryjnych dzieciom w wysokich Alpach w 1846 r. :

 

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571255

.....jak zwykle odważny i niezawodny, który na swojej stronie nie omieszkał ponownie napisać:Omówienie wywiadu, którego na temat pedofili i i jej tuszowania oraz lobby gejowskiego w Kościele w USA udzieliłem SE. Poniżej pełny tekst. Jest tam także o Polsce i nigdy nie wyjaśnionej sprawy abp. Paetza. Do tych problemów, a zwłaszcza do sprawy kardynała McCarricka z Waszyngtonu powrócę w następnych wpisach. Brak odpowiednich reakcji władz kościelnych na te problemy uderza bowiem w decydowaną większość księży, którzy uczciwie i z ogromnym zaangażowaniem pełnią posługę duszpasterską w parafiach i szkołach.” Serdecznie polecam każdemu kto szuka prawdy, modli się o nią gorąco i zabiega.

Wpis dostępny pod adresem: http://isakowicz.pl/pedofilia-i-jej-tuszowanie-w-kosciele-w-usa-niestety-tez-w-polsce/

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571256

Michał Krajski 18 sierpnia 2018 r. o tym co wyprawia się tuż za rzeką Odrą: „Rząd Niemiec zatwierdził projekt ustawy, która pozwala na to, żeby obywatele wpisywali do swoich dowodów tożsamości poza płcią męską i żeńską – „inną”. To kolejny sukces zwolenników ideologii gender, którzy twierdzą, że płeć jest jedynie kwestią kulturową i można ją swobodnie określać. Prowadzi to do rozmaitych dewiacji i do zakwestionowania samej natury ludzkiej. Wszystko zależeć ma jedynie od poprawności politycznej, która zatwierdza to, co zboczone i chore. Jest to upokorzenie dla tego co ludzkie i faworyzowanie chorób, które przyjmują dzisiaj najbardziej absurdalne kształty.”

Wpis dostępny pod adresem: http://prawy.pl/77163-niemcy-wprowadzaja-trzecia-plec/

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571257

nigdy nie potępi ani ideologii gender ani aktów homoseksualnych, oprócz tych, które dzieją się w Kościele Katolickim.

Pozdrawiam.

Vote up!
3
Vote down!
0

Hoyt

#1571280

Serwus Hoyt. Serdecznie dziękuję za Twój komentarz i obyś się mylił, obyśmy nie upadli aż tak nisko, jako Kościół katolicki, założony na skale Chrystusowej. Niedopuszczalne jest bowiem cznienie zła, aby z niego wypływało dobro, nie można milczeć na zło! Zło i kłamstwo musi być potępione jednoznacznie. Milczenie na zło oznacza bowiem zgodę milczącą na czynione przez innych zło. Nie da się głosić Bożego miłosierdzia, bez cnoty sprawiedliwości! Demoniczna ideologia gender musi być potępiona, a akty homoseksualne są potępione już od czasów Abrahama. Los Sodomy i Gomory jest wybitnie znany i jednoznaczny! Chodzi o to by nikt nie ważył się tego zmieniać, czy przy tym chachmęcić i mataczyć! Pozdrawiam b. serdecznie

Rodaku koniecznie zobacz te rzetelne, profesjonalne raporty i tam postawione tezy i pytania, by prawda zatryumfowala:

 

 

 

Vote up!
5
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571283

Witaj serdecznie. 

Wiem, że znasz to przesłanie, które zamieszczam poniżej, ale myślę, że tym bardziej warto  przypomnieć sobie w czasach szerzących się herezji - m.in. o powszechnym zbawieniu ludzkości, głoszonych przez niektórych Pasterzy, wspomnianych w drugim filmiku Vortex.

W książce Antoniego Socci „Tajemnice Jana Pawła II”, str. 163, czytamy: Ks. Kardynał Karol Wojtyła jako Metropolita Krakowski w trakcie pobytu w Stanach Zjednoczonych 9 listopada 1976 roku: ”Stoimy w obliczu największej w historii konfrontacji, z jaką ludzkość miała kiedykolwiek do czynienia. Nie sadzę, aby szerokie koła społeczności chrześcijańskiej zdawały sobie z tego w pełni sprawę. Stoimy teraz w obliczu ostatecznej konfrontacji między kościołem a antykościołem, ewangelią a antyewangelią. Ta konfrontacja została wpisana w plany Bożej opaczności. Jest to czas próby, w który musi wejść cały Kościół, a polski Kościół w szczególności.”

W listopadzie 1980 roku, w czasie podróży do Niemiec, Jan Paweł II, spotkał się z grupą wiernych i dziennikarzy, którzy zapytali go o treść Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej. Wypowiedź Papieża ukazała się potem w gazecie „Stimme des Glaubens” ( nr10 z 1981r. ):” -Co zawiera tajemnica fatimska, i dlaczego nie została opublikowana zgodnie z obietnicą już w 1960r?
Papież: -”Z uwagi na treść robiąca wielkie wrażenie… . Ponadto każdemu chrześcijaninowi powinno wystarczyć taka wiedza: jeśli się czyta, że oceany zatopią cale kontynenty, że ludzie nagle zostaną pozbawieni życia, z minuty na minutę, i to milionami… .Kiedy się to wie, nie należy domagać się publikacji tej tajemnicy. Wielu chce wiedzieć tylko z ciekawości lub żądzy sensacji, zapominając, że wiedza niesie ze sobą także odpowiedzialność. To bardzo niebezpieczne kiedy się nic nie czyni, mówiąc, to i tak na nic… . „ W tym miejscu Papież wziął do reki różaniec i powiedział: ”-Oto lekarstwo na zło! Módlcie się, módlcie się, i o nic więcej nie pytajcie. O całą resztę zwróćcie się do Maryi.”. -A co się stanie z Kościołem? „Musimy być dobrze przygotowani, na bliskie już wielkie próby, włącznie z poświęceniem własnego życia, i z naszym całkowitym oddaniem Chrystusowi i dla Chrystusa. Próby będą mogły być mniej dotkliwe na skutek naszych modlitw, ale nie można ich uniknąć, gdyż prawdziwa odnowa Kościoła, będzie mogła nastąpić tylko w taki sposób. Tak jak wiele razy Kościół odradzał się z krwi, tak i tym razem nie będzie inaczej. Odmawiajmy dużo i często święty różaniec.”

Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
2
Vote down!
0

Hoyt

#1576150

Serwus Hoyt. Dzięki za ten komentarz i cytaty. Gorąco polecam ten wspaniały wywiad, który jawi się w tej współczesnej dobie fałszywej propagandy i zakłamania, jako sama prawda Boża, nieomal księżycowa. O herezji fałszywego miłosierdzia z księdzem Grzegorzem Bliźniakiem, założycielem Stowarzyszenia Misjonarzy Jezusa Miłosiernego rozmawia Krystian Kratiuk, redaktor naczelny PCh24.pl.

Miłosierdzie Boże pojmowane jest dziś często jako przyzwolenie na wszystko. Zakłada się, że Pan Bóg bezwarunkowo wybaczy nam każdy grzech, bez poprawy, bez skruchy. To wielki błąd! Istota tajemnicy Bożego Miłosierdzia jest inna. Przypominała o tym św. Faustyna. Bo Pan Bóg daje szansę nawet największemu grzesznikowi, ale ten musi chcieć się nawrócić. Nie ma tu miejsca na tolerancję dla grzechu.

Wywiad nowy, opublikowany 22 stycznia 2019 r. przez PCh24TV · Polonia Christiana, polecam każdemu niepoprawnemu i naszym rodakom wszędzie, gdzie ich los rzucił, a zatem:

 

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1579773

jest potępianie wszystkich zboczeń i to nie tylko w Kościele Katolickim.

Vote up!
4
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1571501

.....wobec całego świata, jak niebezpieczne i zgubne są praktyki, poszukiwania szczęścia tam gdzie go znaleźć niepodobna. Grzechy przeciwko naturze ludzkiej nie mągą być zaakceptowane ani dziś, ani jutro, gdyż są sprzeczne z odwieczną wolą dobrego Ojca. Po temu dziś trzeba szczególnej naszej mobilizacji woli i chęci, by w przypadku niezwykle odważnego świadectwa abp Carlo Maria Vigano nie pozostać biernym. Ten Pasterz rzucił bowiem rękawicę potężnej i szkaradnej ośmiornicy homoseksualnego lobby, które dysponując gigantycznymi już mackami paraliżuje Kościół katolicki ale nawet z wolna skutecznie zmienia porządek prawby i moralny na świecie, co musi się skończyć piekłem ludzkiej cywilizacji, gdyż Boga w tym nie ma. Dlatego Romanie z USA dziękuję gorąco za Twoj wpis i Twoją obecność.

A tu o wadze i ponadczasowym znaczeniu Listu abp Carlo Maria Vigano i o dalszych konsekwencjach dla wielu wysokich hierarchow:

 

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571508

Dziś po południu było 6+, a potem przyszła ta awaria i dowaliła pałę. Czy znajdzie się ten błąd, byśmy mogli się mu przyjrzeć nieco lepiej?! A może na naszym pokładzie jest ktoś kto popiera czyny homoseksualne, dalej niech się wypowie, niech przedstawi swoje argumenty. O pedofilię nie pytam z przyzwoitości. A może tradycyjnie wprosił się minusojda, podszyty nadto tchórzem i juuż za chiny nie dowiemy się, co nim kierowało. Dalej minusojda, czakamy! Wal z mostu, co Ci leży na sercu. Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1571284

Nie wydaje mi się, aby ktokolwiek normalny popierał czyny, o których powyżej wspominasz. 

Samemu, podczas swej krótkiej bytności tutaj, przyjąłem już tych pał sporo i nie zamierzam się tym przejmować. Takowoż nie przypuszczam, aby wynikały one z tego, że ktoś nie zgadza się w danej chwili z treścią, którą publikuję. Portal w zdecydowanej większości skupia ludzi o dość tożsamych poglądach. Tak więc, gdzie leży przyczyna? Taka już nasza natura, że jak komuś raz podpadniesz to potem "wygrywa" zwykły rewanżyzm. Sam też tak często robię, choć wiem, że nie jest to niczym chwalebnym. Natomiast nie zniosę kłamstwa, narzucania drugiej osobie swojego myślenia w skrajnej odmienności czy też wymyślania absurdalnych oskarżeń tylko pod pozorem tego, aby zakryć swoje słabości...i dlatego jest jak jest. Choć nie powinno...

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1571285

.....tylko jeśli masz honor to mów krótko, czy to ty obniżyłeś wartość tego wpisu przez rewanżysm!

Vote up!
3
Vote down!
-2

Sławomir Tomasz Roch

#1571286

Pały ode mnie nie dostałeś, a jedynie notę, na którą oceniłem wpis. W tym przypadku nie było mowy o rewanżyzmie. Z dalszych rzeczy już nie muszę ci się tłumaczyć przecież. I nie stawiaj na szali kwestii honoru w tak błahych sprawach. Bardziej doceń moją dobrą wolę, że zaspokoiłem twą ciekawość, co akurat odnośnie ocen jest tutaj rzadkością. Gdy ostatnio zadałem ci pytanie dotyczące mojego ostatniego wpisu - nie odpowiedziałeś. Więc tak jak piszę, nie rozdzieraj już szat o jakieś śmieszne oceny. 

Vote up!
3
Vote down!
-3
#1571289

... plus - inaczej . A może to bot był ... z jakiejś tęczooooowej firmy technologicznej .

Natomiast W tej wieszczonej "ostatecznej konfrontacji Kościoła i antykościoła" ,to jeszcze pewnie będzie wiele "fajerwerków" . Oby tylko ,bo przeciwnik silny , przebiegły i w różnych miejscach usadowiony .

Vote up!
5
Vote down!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1571297

Nie będzie żadnej ostatecznej konfrontacji. Są ważniejsze kwestie, dotyczące owej "ostateczności"i jej rozwiązania ;-), gdzie faktycznie po jednej ze stron zasiada prawdziwy antychryst...

Vote up!
2
Vote down!
-2
#1571299

... właściwie każda ostatnia konfrontacja jest "ostateczna" ,dopóki nie przyjdzie następna . :-) Permanentna apokalipsa . W sumie nie ważne zwycięstwo ,a walka po właściwej stronie .

Vote up!
6
Vote down!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1571300

Serwus mmkkmmkk dzięki za Twoje przemyślenia odnośnie żywej konfrontacji Kościoła i antykościoła, Sądzę zatem że ten temat nieco winien Cię zainteresować. Jestem przekonany, że tu dowiesz się więcej, niż od wieszczącego....

Abp Christophe Louis Pierre nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych od 12 kwietnia 2016 r., odniósł się w Radiu Watykańskiemu do problemów związanych z gigantyczną aferą pedofilską. Mówil w nim zatem: „Kiedy słyszę o nadużyciach myślę przede wszystkim o cierpieniu ofiar”. Po czym dodał: „Skandale są dla mnie powodem bólu ponieważ kocham Kościół, całe życie mu służę, sam jestem kapłanem i znam wielu wspaniałych księży, którzy są uczciwi, przejrzyści i wiernie służą ludziom”.

Następnie abp Pierre rozwinął temat: „Na Ojcu Świętym spoczywa odpowiedzialność za Kościół w wymiarze światowym i wdzięczny mu jestem za ten list. Nam, pasterzom Papież przypomina, że naszym obowiązkiem jest prowadzenie całego ludu Bożego, ale i szczególne towarzyszenie tym, którzy są najbardziej bezbronni. Musimy zrobić wszystko, by dobrze wychowywać przyszłych księży i im nieustannie towarzyszyć, tak by stanęli na wysokości zadania, jakie jest im powierzone.” I dalej kontynuował dla Radia Watykańskiego: „Wiemy, że misja kapłana ma naprawdę ogromne znaczenie. Kiedy dochodzi do nadużyć, trzeba zdecydowanie działać na wszelkich możliwych płaszczyznach, by temu zapobiec i ukarać winnych. Chciałbym podkreślić, że jako nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych każdego dnia widzę biskupów, kapłanów, zakonników, którzy są wspaniałymi świadkami Chrystusa, którzy oddają swe życie dla potrzebujących. To jest Kościół, który znam. Ważne jest, żeby o tym pamiętać, ponieważ większość księży, biskupów i ludzi świeckich jest naprawdę oddanych Kościołowi i są świadkami Ewangelii.”

Do żywych problemów Kościoła katolickiego w USA odniósł się także kard. Daniel N. DiNardo, który jako przewodniczący amerykańskiego Episkopatu, dziękując Papieżowi za jego list napisał w nim jednoznacznie: „Jedynie konfrontując się z naszym błędem wobec przestępstw, których ofiarą padli ci, których zobowiązani jesteśmy chronić, Kościół może wskrzesić kulturę życia tam, gdzie zapanowała kultura śmierci”.

Cały artykuł na ten temat jest dostępny pod adresem: https://www.gosc.pl/doc/4973321.Abp-Pierre-Nie-wystarczy-prawo-trzeba-zmiany-mentalnosci

Polecam także gorąco specjalnej uwadze te znakomite raporty z USA:

 

Vote up!
5
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1571350

Papież Franciszek zareagował na opublikowany przed tygodniem raport na temat przypadków wykorzystywania seksualnego nieletnich przez duchownych i tuszowania, tego faktu w diecezjach amerykańskiego stanu Pensylwania.

Ojciec Święty w liście napisał: „Konieczne jest, abyśmy jako Kościół mogli rozpoznać i z bólem oraz wstydem wziąć odpowiedzialność za te potworności popełnione przez osoby konsekrowane, duchownych, a także przez tych wszystkich, którzy mieli misję czuwania, oraz grzechy innych osób.” I dalej: „Patrząc w przeszłość, nigdy nie będzie dość proszenia o przebaczenie i prób naprawienia wyrządzonych szkód. Patrząc w przyszłość, nigdy nie będzie dość tego, co się czyni, aby stworzyć kulturę zdolną do zapobiegania takim sytuacjom, nie tylko, aby się nie powtarzały, lecz także nie znajdowały miejsca na ukrywanie i utrwalanie”.

Papież Franciszek zwraca uwagę, że jedną z ich przyczyn jest klerykalizm i podkeśla: „Powiedzenie «nie» wobec nadużycia oznacza stanowcze odrzucenie wszelkich form klerykalizmu”. Po czym słusznie wskazuje także na konieczność wspólnotowej reakcji na to zło całego ludu Bożego: „Niech post i modlitwa otwierają nasze uszy na milczące cierpienie dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych. Niech post, obdarzy nas głodem i pragnieniem sprawiedliwości i skłoni nas do podążania w prawdzie, wspierając wszystkie postępowania sądowe, które byłyby niezbędne. Chodzi o post, który nami wstrząśnie i poprowadzi nas do zaangażowania się w prawdę i miłość ze wszystkimi ludźmi dobrej woli i z całym społeczeństwem, aby walczyć z wszelkiego rodzaju nadużyciami władzy, seksualnymi i sumienia”.

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://ekai.pl/papiez-wzywa-do-modlitwy-i-pokuty-za-grzechy-ludzi-kosciola/

Vote up!
5
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571295

.....sąd nad człowiekiem ukrywającym się z wartością swojej oceny, tego wpisu. Masz do tego prawo, takie są tu zasady i ja te zasady anonimowści ocen pracy innych szanuję. Nie masz natomiast prawa żadnego, bo nikt nie ma takiego prawa nigdzie, by niszczyć pracę (deprecjonować, obniżać, zaniżać wartość) pracy bezpodstawnie kogokolwiek (konieczna argumentacja nad którą można się na forum wspólnie pochylić), dlatego właśnie sąd nad tym uczynkiem, ktokolwiek to był, pozostawiam samemu Bogu. Pan mówi nam wyraźnie: miejscie w sobie bojaźń Bożą.

Zarazem chcę przypomnieć wszystkim blogerom niepoprawnym, iż mamy cztery grzechy śmiertelne, wołające o pomstę do Nieba, poświadczone przez KKK: zabójstwo, uciskanie wdów i sierot, grzechy przciwko naturze (homoseksualizm) i właśnie niepłacenie za pracę! Tu na tej b. pożytecznej stronie nikt nam za pracę nie płaci, tym bardziej trzeba szanować pracę innych, znaczy nie niszczyć tej pracy, bez żadnej argumentacji. Jeśli jednak ktoś to robi celowo (o nieszczęśliwym błędzie pisałem powyżej), to przez swoje czyny jest po prostu człowiekiem podłym, którego potocznie zwie się kanalią lub inaczej. I po temu oświadczam na forum, iż ponieważ celowe niszczenie pracy innych jest wielkim złem, mam to przeciwko tej osobie, która to czyni, zarazem skrywając się za swoim przywilejem anonimowości! I będę to miał przeciwko, dopóki ta osoba otwarcie na forum nie przeprosi! O konsekwencjach dla delikwenta, pisać nie muszę! Miejcie wiarę w sobie! Pozdrawiam gorąco wszystkich blogerów niepoprawnych.

Vote up!
6
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571307

W zeszłym tygodniu prokurator generalny amerykańskiego stanu Pensylwania ujawnił raport ze śledztwa dotyczącego pedofilii w Kościele katolickim. Wynika z niego, że na przestrzeni 70 lat ponad 300 księży zostało oskarżonych o molestowanie ponad 1000 dzieci. Skala czynów pedofilskich wśród duchownych, wstrząsnęła papieżem Franciszkiem.

Ojciec święty opublikował obszerny list, w którym wyraził żal i skruchę Kościoła wobec ofiar, pisał w nim: „Cierpienie tych ofiar to skarga, która wznosi się do nieba, dotykająca duszy, a która przez długi czas była ignorowana, ukrywana lub wyciszana”. Po czym dodał: „Ze wstydem i skruchą, jako wspólnota kościelna, przyznajemy, że nie potrafiliśmy być tam, gdzie powinniśmy być, że nie działaliśmy w porę, rozpoznając rozmiary i powagę szkody spowodowanej w tak wielu ludzkich istnieniach. Zlekceważyliśmy i opuściliśmy maluczkich”.

Papież podkreślił nadto, że trzeba: „stanowczo odrzucić wszelkie formy klerykalizmu”. Napisał o tym w liście: „(...) Za każdym razem, gdy staraliśmy się zastępować, wyciszyć, pomijać, ograniczać lud Boży do małych elit, tworzyliśmy wspólnoty, plany, akcenty teologiczne, duchowości i struktury bez korzeni, bez pamięci, bez twarzy, bez ciała, w ostatecznym rachunku – bez życia. Ukazuje się to wyraźnie w niewłaściwym sposobie rozumienia władzy w Kościele – bardzo częstym w wielu wspólnotach, w których doszło do nadużyć seksualnych, nadużyć władzy i sumienia – jakim jest klerykalizm”. Źródło: episkopat.pl

Cały wpis dostępny na stronie: https://wiadomosci.wp.pl/papiez-franciszek-zareagowal-na-raport-dot-pedofilii-w-usa-zlekcewazylismy-i-opuscilismy-maluczkich-6286694558775425a

Vote up!
5
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571311

Papież Franciszek dosłownie przygwożdżony gigantucznymi rozmiarami pedofilskiej afery w Pensylwani, gdzie opublikowany 14 sierpnia 2018 r. specjalny Raport Prokuratora Generalnego Stanu Pensylwania w USA, wykazał seksualne wykorzystywanie ponad 1000 dzieci przez ponad 300 kapłanów katolickich przez całe dziesięciolecia. To po prostu masakra! Piekło na ziemi! Zgroza do n-tej potegi! A co musiało się dziać w stanach sąsiednich chociażby?! Przecież b. dobrze wiadomo, że zło jest b. zaraźliwe! Otóż przygwożdżony tym papież Franciszek w liście do amerykańskiego Episkopatu zwalił to wszystko na jedno właściwie słowo, które jakoby miałoby to tłumaczyć, znaczy obejmować w jakimś sensie to całe odrażające zło. Otóż wg papieża Franciszka to słowo, to zło, to po prostu KLERYKALIZM!!! To klerykalizm jest winny wszystkiemu, co się stało!

A zatem chcę prosić papieża Franciszka, by był teraz konsekwentny, sprawiedliwy i po prostu wiarygodny w oczach całego świata i Europy i cofnął uznanie jakoby heroicznych cnót jednego z największych łotrów Kościoła katolickiego i to wszechczasów, czyli podłego abp Andrzeja Szeptyckiego ze Lwowa. To on bowiem wydaje się być królem klerykalizmu, to on błogosławił przecież bestię Adolfa Hitlera, to on wysłał list dziękczynny do drugiej bestii Józefa Stalina. To on zawzięcie długo milczał, gdy banderowcy wyrzynali niewinną ludność Wołynia i Kresów, a wszystko pewnie z miłości do Cerkwi grecko-katolickiej na Ukrainie. Czyż to nie król klerykalizmu?! A gdzie była zatem jego heroiczna miłosść do owych milionów maluczkich, także dzieci?! Zatem papieżu Franciszku do dzieła! Czekamy! Zapraszam wszystkich na stronę: Nie dla beatyfikacji abp Szeptyckiego, wpisujcie się tam, informujcie innych o tej błogosławionej stronie! Damy radę! Z Panem Bogiem

Rodaku zobacz koniecznie ten klarowny, jednoznaczny raport o nagannej publicznej roli innego hierarchy abp Blase Cupicha z Chicago:

 

Vote up!
6
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571313

dzięki Sławek za ten tekst. Coż tutaj komentować, Kościół jest w kryzysie to wszyscy wiemy, jest wiele powodów tego kryzysu, który zaczał się już 50 lat temu, powoli Kościół nasiąkał, złymi ideologiami i ludżmi, którzy zostali do niego dopuszczeni po Vaticanum II. Brakuje też jak i wświecie świeckim prawdziwych przywódców. Nasz Ojciec Święty Franciszek zamiast zajmować sie dobrem Kościoła i zbawieniem wiernych bardzo często szuka poklasku wśród modernistycznego świata. Kościół zapomniał, że jego rolą jest doprowadzenie ludzi Królestwa Niebieskiego a nie dbanie o ich dobre samopoczucie na tym padole.
Co do skandalu amerykańskiego w Kościele, peirwszym krokime jest wskazanie głownego grzech sprawczego, homosexualizmu wśród kleru. Czy to nastąpi za tego pontyfikatu? Módlmy się aby jak najszybciej. Rozwija się to jak wirus w kościele.
Jeśli ktoś chce podążać na żywo za wiadomościami z tej afery polcam ten kanał na youtubie:

https://www.youtube.com/user/ChurchMilitantTV/videos

Vote up!
6
Vote down!
0

Grzesiek

#1571316

Apropos Ojca Świętego, jak można od niego oczekiwać dobrych decyzji gdy On cały czas nas zaskakuje albo Amortatis Letitia albo zmianą katechizmu w sprawie kary śmierci ostatnio (dziwie się że to przemilczałeś ale wiem,że już pomału trudno nadążać za Papieżem) czy też jego milczeniem na wiele gorszących spraw w Kościele nie wspominając afery amerykańskiej.

https://www.lifesitenews.com/opinion/roberto-de-matti-on-death-penalty-rescript

Prof Bartyzel na ten temat:

„Jeżeli kara śmierci jest niedopuszczalna w świetle Ewangelii, to znaczy, że Kościół przez XX wieków, nauczając czegoś wręcz przeciwnego, pozostawał w błędzie. Błądził więc sam Ewangelista Łukasz, przekazujący wyznanie wiary pierwszego zbawionego – Dobrego Łotra na Golgocie, zaświadczającego słuszności kary, na którą został skazany; błądzili Apostołowie, błądziło 260 papieży, błądziły sobory i synody, błądzili Ojcowie i Doktorzy Kościoła, błądzili wszyscy uznani teologowie i kanoniści. A jeżeli tak, to przez te XX wieków Duch Święty był nieobecny w Kościele i każda inwokacja każdego soboru definiującego jakikolwiek dogmat: postanowiliśmy bowiem Duch Święty i my była pustotą, kłamstwem i nadużyciem. W ostateczności zatem to sam Jezus Chrystus byłby zwodzicielem obiecując Kościołowi pozostawienie mu w jego doczesnej peregrynacji Ducha Pocieszyciela (…)”

Vote up!
5
Vote down!
0

Grzesiek

#1571324

Dziękuję Grzegorz za ten b. ważny wpis w którym poruszyłeś ogromnej wagi sprawę podejścia do wykonywania kary śmierci.Dokładnie śledziłem przez ostatnie dni wiele dostępnych w mediach newsów na ten temat. Nie przegapiłem tego! Nie będę ukrywał, iż ten temat jest dla mnie osobiście także niezwakle wymagający, trudny i wciąż nad nim pracuję w swoim sercu i w swoim sumieniu. Naturalnie Kościół katolicki w swojej tradycji nauczania o wykonywaniu kary śmierci, bez dwóch zdań nie mylił się i absolutnie nie był w błędzie! Dowodem na to jest zasadność logiki, otóż jak na dzisiejsze czasy bezprecedensowy fakt, iż nikt ale to nikt nie domaga się od Kościoła dla przakładu przeprosin, za te dwa tysiące lat nauczania w tym temacie.

Niemniej jednak nie pomniejszając win okrutnych zbrodniarzy bez granic, jak wiadomo są wszędzie! Papież Franciszek słusznie zwraca tu uwagę, iż dziś mamy możliwości ich trwałego izolowania od społeczeństwa. A to znaczy nie mniej nie więcej, iż jeśli takie możliwości, by z jakiegoś powodu ponownie wygasły, jedyną metodą ratowania zdrowej tkanki społecznej od wszelkiej maści degeneratów i sadystów, znów będzie musiała być owa tradycyjna kara śmierci. I tu jest właśnie mój dylemat moralny Grzegorz bowiem w końcu mamy to najważniejsze wskazanie ze świętej Góry Syjon (Horeb), czyli: Przykazanie V NIe zabijaj! Naturalnie przestępca jako pierwszy stawia się poza tym Prykazaniem, kiedy sam dokonuje mordów, jednakowoż najwyższą formą miłości, okazaną tej kanalii (przez jego czyny), byłoby właśnie darowanie życia (jeśli to naturalnie możliwe). Niesie to ze sobą dwa nadprzyrodzone owoce, mianowicie czas dla zbrodniarza, w którym może dokonać własnego nawrócenia oraz nobilitacja (uświęcenie, uszlachetnienie) tego, który może się wznieść ponad własne zmysły słusznie należącej mu się sprawiedliwości (dla przakładu śmierć kogoś bliskiego). To nadal jednak byłaby sprawiedliwość bowiem przestępca jest trwale izolowany od świata, jednakowoż moim skromnym zdaniem jest to zdecydowanie wyższy stopień sprawiedliwości, tej która ma właśnie zdolność uszlachetniania jednostek. Raz jeszcze dzięki Grzegorz, iż zachęciłeś mnie bym w końcu pozbierał te myśli z mego serca. Gorąco pozdrawiam 

Vote up!
5
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571346

jak wspomniałeś może być jakiś powód, wojny, zmiany legislacyjne, rewolucje, itp ale chciałbym zwrócić uwage na 5 Przykazanie:

Piąte przykazanie znajdziemy w Biblii znowu w dwóch wersjach; w Księdze Wyjścia i Księdze Powtórzonego Prawa (Wj 20,13; Pwt 5,17).

Wj 20,13 „Nie będziesz zabijał!" Pwt 5,1 „Nie będziesz zabijał!"

W obu wersjach „zabójstwo" człowieka określane jest hebrajskim słowem rāşah (rāşah , w: Theological Dictionary of the Old Testament, red. G. Johannes Botterweck - Helmer Ringgren - Heinz-Josef Fabry, vol. XIII, Grand Rapids, 2004, 630-640). Zdaje się, że wybór tego słowa nie jest przypadkowy, różni się ono bowiem od słowa harag, oznaczającego zadawanie śmierci podczas wojen. Różni się także od hebrajskiego hemit, oznaczającego zazwyczaj skazywanie na śmierć lub wykonanie wyroków śmierci na zbrodniarzach (Angelo Penna, Il decalogo nell'interpretazione profetica, w: tenże (red.) Fondamenti biblici della teologia morale, Brescia 1973, 83-116). Użycie słowa rāşah wskazuje na prowokowanie czyjeś śmierci, na przelewanie niewinnej krwi oraz umyślne spowodowanie śmierci bliźniego. Ten wyraz oznacza zawsze samowolne, wypływające z pobudek czysto osobistych, nierzadko zaplanowane i będące wyrazem egoizmu lub zemsty uśmiercenie drugiego człowieka. W języku polskim najlepiej odpowiada mu czasownik: „mordować". W zwiazku z tym właściwy polski przekład piątego przykazania winien brzmieć: „Nie będziesz mordował!" (abp Henryk Józef Muszyński, Dekalog, Gniezno 1993, 116).

Vote up!
7
Vote down!
0

Grzesiek

#1571357

Polecam gorąco najnowszy artykuł o problemach pedofilii i homoseksualizmu oraz stosowny do niego komentarz ks. Tadeusza Isakowicza – Zaleskiego na jego stronie: „Temat bardzo trudny, ale nie ma innej drogi jak samooczyszczenia. Tego władze świeckie, ani media, za nas, katolików nie zrobią. Zło w Kościele, jak i w każdej innej wspólnocie czy organizacji, zawsze będzie się pojawiało. Muszą jednak być jasne i skuteczne mechanizmy samooczyszczające się. Nic bowiem tak nie gorszy jak tuszowanie lub przemilczanie owego zła. Dlatego przed władzami kościelnymi długa droga do naprawy i odzyskania wiarygodności w oczach wiernych. Oby nie zbrakło duchowej siły i determinacji.”

Artykuł ks. Tadeusza pod znamiennym tytułem: „’Lawendowe tsunami’ w Kościele w USA” jest dostępny pod tym adresem: https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/isakowicz-zaleski/blogi/news-lawendowe-tsunami-w-kosciele-w-usa,nId,2621292#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571349

Skandal na Światowym Spotkaniu Rodzin. Homopropaganda tuż przed wizytą papieża Franciszka w Irlandii. Amerykański jezuita James Martin wystąpił na Światowym Spotkaniu Rodzin z prelekcją; „Okazywanie uprzejmości i szacunku w naszych parafiach osobom LGBT i ich rodzinom”.

Ks. Martin bulwersuje ludzi wierzących, skoro nie waha się on mówić publicznie na Światowym Spotkaniu Rodzin w swoim stylu, a zane są już inne jego b. kontrowersyjne, by nie powiedzieć gorszące wypowiedzi medialne: „Jeżeli jesteś gejem, lesbijką, biseksualistą, transseksualistą, twoja wiara tak naprawdę zależy od tego gdzie mieszkasz. Jeżeli trafisz na księdza z otwartym umysłem, w wielkim mieście, to masz szczęście. Jeżeli żyjesz w miejscu, gdzie posługuje – skrycie lub otwarcie – homofobiczny ksiądz, to masz pecha.”.

Na tym nie koniec bowiem jak relacjonuje portal PCh24 ks. Martin przekonywał katolików m.in. do opinii, według których osoby homoseksualne „takie już się urodziły”, czy, że „często były traktowane przez Kościół jak trędowaci”. Zwrócił się do katolików aby zmienili dotychczasowe podejście. Nadto wezwał, aby włączyć osoby należące do subkultury LGBT w życie parafialne, a także do posługi podczas Mszy Św. W przemówieniu ks. Martina ani razu nie pojawiły się takie słowa jak: pojednanie, spowiedź czy pokuta. Źródło:americamagazine.com

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/skandal-na-swiatowym-spotkaniu-rodzin--homopropaganda-tuz-przed-wizyta-papieza,62349,i.html#ixzz5P25bWaUR

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571368

Pisałem zatem na gorąco w komentarzu na PCh24: Wypowiedzi ks. Jamesa Martina SJ jako człowieka i kapłana na Światowym Spotkaniu Rodzin 2018 w Irlandii, są niestety niejasne i dość dwuznaczne! A zatem ks. Jamesie jeśli przez te Twoje wypowiedzi publiczne, ktoś zapragnie zostać homoseksualistą lub choćby dłużej nim pozostać itp., to Ty będziesz za to przed Panem odpowiadał w stosownym czasie oraz Ci wszyscy, ktorzy dopuścili Cię do głosu! To chyba jasne! Miłość i odpowiedzialność! Solidarność. Nie ma miłości bez odpowiedzialności, jak nie ma prawdziwego miłosierdzia bez sprawiedliwości.

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571369

Metropolita Galveston-Houston (USA) kard. Daniel N. DiNardo w imieniu Kościoła katolickiego w Stanach Zjednoczonych podziękował Ojcu Świętemu za jego „List do ludu Bożego”, odwołujący się do ujawnionych przed tygodniem przestępstw duchownych w stanie Pensylwania. W swoim specjalnym oświadczeniu stwierdził stanowczo: „W imieniu moich braci biskupów, zapewniam, że jedynie konfrontując się z naszym błędem wobec przestępstw, których ofiarą padli ci, których zobowiązani jesteśmy chronić, Kościół może wskrzesić kulturę życia, tam gdzie zapanowała kultura śmierci”.

Szczególną uwgę zwrócił na następujące słowa papieża Franciszka: „pokuta i modlitwa pomogą nam uwrażliwić nasze oczy i serce na cierpienia innych oraz na pokonanie żądzy panowania i posiadania, które tak często stają się źródłem tego zła”. Wskazuje, że słowa te muszą wywołać właściwą reakcję: „my, biskupi, potrzebujemy - i musimy - praktykować z całą pokorą taką modlitwę i pokutę”.

Cały wpis jest dostępny pod adresem:

http://m.niezalezna.pl/233745-usa-kosciol-dziekuje-za-list-papieza

Rodaku zobacz ten raport z Rzymu z Watykanu: 

 

Vote up!
5
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571381

Ks. John De Celles ze Springfield, Wirginia (VA) wypowiedział się publicznie w głośnej sprawie kard. Theodore’a McCarricka z Waszyngtonu. Zarzut wobec hierarchy dotyczył mężczyzny, który był krzywdzony, gdy miał 11 lat i był ministrantem w katedrze św. Patryka w Nowym Jorku. W 2018 papież przyjął rezygnację hierachy z zasiadania w Kolegium Kardynałów. W swoim kazaniu odniósł się tym samym do skandalu jaki dotknął najwyższych struktur hierarchii amerykańskiego Kościoła. Na codzień od 2012 r. jest proboszczem w kościele St. Raymond of Peñafort w Springfield, VA.

Ks. John De Celles przytoczył słowa psalmu i jednocześnie dodał, że nasze zbawienie nie pochodzi od kardynałów, kapłanów, księży czy nawet papieża. Mówił zatem: „Nie pokładajcie ufności w książętach ani w człowieku, u którego nie ma wybawienia (…) szczęśliwy, komu pomocą jest Bóg Jakuba, kto ma nadzieję w Panu, Bogu swoim”. Podkreślił tę starą jak świat prawdę, że nawet najgorsze grzechy duchowieństwa nie mogą zachwiać naszej wiary. I dodał, że oczywiście mamy prawo być wściekli, jednakowoż: „nasza ufność nie leży w człowieku, ale w Bogu”.

Nadto nie ukrywał, iż idą trudne czasy dla Kościoła: „To wszystko będzie miało dramatyczne konsekwencje dla przyszłości naszego Kościoła. Odbije się to na powołaniach kapłańskich, oraz na naszej wiarygodności w głoszeniu Ewangelii.”.

Wskazał, że jest jeszcze wielu kapłanów, którzy wypełniają godnie swoje powołanie w służbie bliźniemu, po temu: „Doceniajcie ich dobroć, i miejcie miłosierdzie kiedy upadają. Kochajcie ich, szanujcie i wspierajcie (…) diabeł bowiem kocha obecny skandal. Chce abyśmy żyli w rozpaczy i beznadziei, chce abyśmy się poddali”. Źródło: straymonds.org

Cały wpis jest dostępony na stronie: http://www.pch24.pl/ks--de-celles--w-tym-trudnym-dla-kosciola-czasie-pamietajmy-dwa-slowa-jezus-chrystus-,62291,i.html#ixzz5P4xcyFng

Na gorąco skomentowałem to tam krótko:

No proszę teraz oto jakże klarownie brzmią słowa: nie pokładajcie ufności w książętach, a nawet w papieżu, pokładajcie ufność wyłącznie w Bogu! I szczypta praktycznych informacji:

 

Vote up!
5
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571406

Leo Varadkar, premier Irlandii zapowiedział wywieranie nacisków na papieża w celu akceptacji przez Kościół homozwiązków. Do spotkania premiera z papieżem dojdzie w sobotę 25 sierpnia 2018 r. . Zapytany przez dziennikarzy w tej sprawie odpowiedział bezczelnie i wprost: „naszą wizję społeczeństwa, w którym jest miejsce dla wszystkich rodzin, szczególnie tych założonych przez pary jednopłciowe”. Nadto dodał: „Nie wiem jak będzie przebiegać nasze spotkanie, ale jeżeli będę miał czas, odniosę się do wątpliwości Irlandczyków dotyczących niechlubnego katolickiego dziedzictwa przeszłości, w tym do skandali związanymi z aferami pedofilskimi, azylami sióstr magdalenek czy domami samotnej matki.”.

W krytykę nauczania Kościoła włączył się także minister zdrowia Irlandii, Simon Harris, gdy mówił: „religia, mimo że stanowi ważną część naszego dziedzictwa narodowego, nie może determinować polityki zdrowotnej i społecznej naszego rządu”. Dyskusja dotyczyła prawdy o antykoncepcji zawartej na kartach Humanae vitae. Tak oto niegdyś katolicka Irlandia, staje w pierwszym szeregu krajów wprowadzających cywilizację śmierci. Źródło: catholicherald.com

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/premier-irlandii-zamierza-naciskac-na-papieza-w-sprawie-akceptacji-homozwiazkow--spotkanie-w-sobote,62034,i.html#ixzz5PAQsobRX

Vote up!
6
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571407

Papież Franciszek przybył do Dublina do stolicy Irlandii, rozpoczynając 25 sierpnia 2018 r. swą 24. zagraniczną podróż. W Irlandii papież spędzi niecałe dwa dni, w trakcie których weźmie udział w uroczystościach Światowego Spotkania Rodzin.

Irlandzkie media wiele miejsca poświęcają podróży Franciszka, podkreślając, że podejmie on kwestię skandalu pedofilii w Kościele w tym kraju. Największego, jaki miał miejsce w Europie. Dobrze by było gdyby zarazem zdecydowanie potępił winny temu homoseksualizm oraz demoniczną ideologię gender. Pożyjemy zobaczymy!

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571414

W Dublinie od kilku dni czekali papieża Franciszka pielgrzymi przybyli na Światowe Spotkanie Rodzin. W Irlandczykach pielgrzymka ta wywołuje duże zaciekawienie, są przejęci pierwszą od prawie 40 lat wizytą papieża, a niektórzy uważają, że jest aktem odwagi. Kryzys Kościoła w tym kraju jest bowiem ogromny. Jakiś zapytany na ulicy Dablina starszy Irlandczyk, tak wspominał: „Byłem młodym chłopakiem, kiedy przyjechał papież z Polski. To był rok 1979, raptem cztery dekady, a wydaje się, że minął wiek”. [...] pokazała wielkość naszego Kościoła w tym najlepszym tego słowa znaczeniu”.

I dodał ze smutkiem: „Teraz jest inaczej. W ostatnich latach, poznając kolejne raporty o tym, jak wiele zła wydarzyło się w naszych diecezjach, wylaliśmy morze łez. Nie mam siły już o tym czytać, a teraz, przed wizytą papieża znów radio, telewizja przypomina nam, co odkryto”.

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://m.niezalezna.pl/234096-irlandia-przed-przyjazdem-franciszka-entuzjazm-ciekawosc-nadzieja-czy-papiez-uzdrowi-ten-kraj

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571415

W czasie dzisiejszej wizyty i spotkania z reprezentantami władz Irlandii na zamku w Dublinie papież oświadczył: „Rozważając rzeczywistość osób najbardziej bezbronnych muszę uznać poważne zgorszenie spowodowane w Irlandii przez wykorzystywanie małoletnich ze strony członków Kościoła odpowiedzialnych za ich ochronę i wychowanie”. Po czym jeszcze dodał: „Nieskuteczność władz kościelnych – biskupów, przełożonych zakonnych, kapłanów i innych – w odpowiednim zareagowaniu na te odrażające przestępstwa słusznie wzbudziła oburzenie i jest nadal przyczyną cierpienia oraz wstydu dla wspólnoty katolickiej”.

Papież Franciszek przywołał następnie list, jaki Benedykt XVI wystosował w 2010 r. do irlandzkich katolików w związku z wybuchem skandalu. Przypomniał: „Jego szczera i stanowcza interwencja jest nadal pobudką dla wysiłków władz kościelnych, aby zaradzić błędom z przeszłości oraz przyjąć rygorystyczne normy, mające na celu zapewnienie, aby się one nie powtórzyły”. Źródło: niezalezna.pl, PAP

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://niezalezna.pl/234131-podzielam-zgorszenie-i-oburzenie-z-powodu-pedofilii-wazne-slowa-papieza-franciszka-w-irlandii

W Irlandii odkryto kości 800 małych dzieci w ośrodku zakonnic

Po skandalu pedofilskim Kościół katolicki w Irlandii konfrontowany jest z kolejnymi zarzutami. Chodzi o ośrodki dla samotnych matek prowadzone przez zakonnice w XX wieku. W miejscu, gdzie istniał taki ośrodek odkryto kości 800 małych dzieci. Naturalnie biskupi z Irlandii wyrazili swoje ubolewanie, że dzieci ze związków niesakramentalnych nie były traktowane w pełni właściwie.

Wstrząsający dokument opublikowany już 15 października 2014 r. przez DW Polski, a zatem:

 

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571417

Jak już powszechnie wiadomo niejaki Jezuita, ks. James Martin SJ podczas Światowego Spotkania Rodzin w Irlandii 2018 z aprobatą wypowiadał się o obecności homoseksualistów w Kościele. Odpowiedział mu zatem niejako szwajcarski bp Marian Eleganti, który po prostu stwierdził, iż w większości to homoseksualiści odpowiadają w Kościele za kryzys.

Brylujący w mediach zakonnik porównywał homoseksualistów do… biblijnego Zacheusza. Zachęcał również, by: „nie redukować podejścia do nich przejawiającego się wyłącznie w nawoływaniu do zachowania czystości” i wiele tam innych podobnych wypocin.

Tymczasem Pasterz diecezji Chur w Szwajcarii, bp pomocniczy Marian Eleganti przyznał publicznie, że większość przestępstw seksualnych, do jakich dochodzi w Kościele, wiąże się z homoseksualizmem duchownych. Ich ofiary zaś to nierzadko nastoletni chłopcy. Powołał się przy tym na badania amerykańskiej instytucji Pennsylvania Grand Jury. Powiedział: „Mamy tutaj poważny problem w Kościele a homoseksualizm odgrywa w nim istotną rolę”. Podkreślił przy tym, że o ile przed rewolucją seksualną 1968 roku Kościół był jednoznacznie negatywnie nastawiony do problemu homoseksualizmu, to po tej dacie i towarzyszących jej wydarzeniach, zaszły istotne zmiany. Podkreślił: „Stosunek do homoseksualizmu zliberalizował się.”

Bp Eleganti znany jest również z głębokiego przywiązania do Tradycji Kościoła. Podpisał niedawno deklarację biskupów z Kazachstanu, broniącą nierozerwalności sakramentu małżeństwa. Źródło: lifesitenews.com

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/biskup-odpowiada-na-skandaliczne-slowa-ks--martina--homoseksualizm-niszczy-kosciol-,62390,i.html#ixzz5PCDCsn00

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571418

Gigantyczny skandal w USA oraz obecna wizyta papieża Franciszka w Irlandii, wywołała dyskusję na temat pedofilii w Kościele. Oficjalne dochodzenia ujawniły tam ogromne nadużycia duchownych wobec dzieci i niezamężnych matek.

Kaja Godek napisała na Twitterze w tej sprawie brawurowo i konkretnie: „Przede wszystkim warto zrozumieć różnicę między pedofilią jako naruszeniem własnego systemu wartości (Kościół), a pedofilią jako konsekwencją i częścią systemu wart. (lewica). Tyle w Kościele pedofilii, ile tam przenikło skutków rewolucji seksualnej przeprowadzanej przez lewicę.”

Kaja Godek, działaczka ruchu pro-life i zwolenniczka wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji, niezrażona ostrą krytyką jeszcze lewakom wszelkiej maści poprawiła: „Środowisko lewicowo-feministyczo-genderowe forsuje np. standardy edukacji seksualnej WHO, dokument pedofilski, oraz prawa seksualne dzieci - także pedofilską koncepcję. Warto pamiętać, że seks dzieci i seks z dziećmi to postulat lewacki”.

Chciałoby się powiedzieć do Kaji Godek: Tak trzymać! Więcej takich dziarskich kobit w naszym narodzie i w polskiej polityce społecznej. A jak tam nasze niepoprawne blogerki, cosik cichutko i słabiutko......

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571422

https://www.lifesitenews.com/news/former-us-nuncio-pope-francis-knew-of-mccarricks-misdeeds-repealed-sanction

Vote up!
5
Vote down!
0

Grzesiek

#1571461

Papież Franciszek spotkał się w sobotę 25 sierpnia w Dublinie z grupą ofiar pedofilii. Spotkanie z osobami, które były wykorzystywane przez ludzi Kościoła z Irlandii, było już wcześniej zapowiadane. Jego szczegóły utrzymywano w tajemnicy ze względu na dobro ofiar. Rzecznik Watykanu Greg Burke poinformował, że spotkanie papieża z ośmiona osobami trwało półtorej godziny.

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571463

Papież Franciszek został powitany w Irlandii przez premiera Leo Varadkara m.in. przypomnieniem o głębokich zmianach kulturowych, jakie zaszły w tym kraju. Od referendum de facto legalizującego aborcję w Irlandii minęły już trzy miesiące.

Papież Franciszek odpowiedział na przemówienie premiera w dość wyszukanych słowach. Potępił „materialistyczną kulturę odrzucenia człowieka”. Papież nie miał wątpliwości, iż ta „kultura” czyni ludzi „coraz bardziej obojętnymi wobec ubogich i słabszych, w tym nienarodzonych dzieci”.

A dla mnie to zwyczajnie cywilizacja śmierci i takie słowa przemawiają do dużo bardziej wyraziście! Poza tym Premier Irlandii mówił, iż jego Rząd przyniósł jego ojczyźnie nie tylko aborcję ale także homomałżeństwa ale o tym konkretnie papież Franciszek nawet jakoś się nie zająknął. Źródło: irishtimes.com

Wpis dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/papiez-franciszek-o-legalnej-aborcji-w-irlandii--to-kultura-odrzucenia-zycia,62395,i.html#ixzz5PEApjvB5

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571464

.....oraz wy wszyscy, którzy nie płacicie uczciwie za wykonaną dobrze pracę łączcie się, organizujcie się i działajcie! Dalej! Róbta co chceta! Wczoraj 26 sierpnia 2018 r. po niedzielnej mszy świętej w naszym kościele pw. Krzyża świętego w Watford k. Londynu, udałem się do zakrystii, by chwilę porozmawiać z ks. Kanclerzem Misji Katolickej na Anglię i Walię. Nasz proboszcz ks. Roman Werner TChr wyjechał na weekend do Polski i ks. Krzysztof Tyliszczak go zastępował w posłudze w naszej polskiej parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej. Zadałem takie pytanie: „Ks. Kanclerzu czy jest możliwe by uciskacze wdów i sierot przyszli dajmy na dziś do Kościoła i oświadczyli, iż oni zaczynają się właśnie organizować, zakładają swoje stowarzyszenia. I chociaż uciskają wdowy i sieroty, co w Kościele katolickim nie jest akceptowane, to jednak oni tak czują, oni tak lubią, oni tak właśnie kochają. Po temu chcą być w Kościele akceptowani, chcą by zalegalizowano ich uczucia i praktyki. Chcą także uczestniczyć w życiu Kościoła, jako ucieskacze wdów i sierot, bo bardzo kochają Chrystusa Pana i nie powinni być izolowani, gdyż czują się w ten sposób prześladowani!”.

Ks. Kanclerz Krzysztof Tyliszczak najwyraźniej b. się zmieszał i przyznał, iż poważny problem istnieje w Irlandii i w diecezjach w USA. Dodał, że jest tu widoczna wyraźna sprzeczność z nauczaniem Kościoła. Z czym od razu się zgodziłem i dodałem, iż mamy cztery takie grzechy wołające o pomstę do nieba, czyli oprócz już wspomnianego powżej jeszcze trzy inne: morderstwo, grzechy przeciwko naturze (homosksualilzm, lesbijizm, transwertytyzm, zoofilia) oraz niepłacenie za uczciwie, dobrze wykonaną pracę. Tak więc przyglądając się bacznie postępom i coraz większym wpływom licznych środowisk homoseksualistów, mamy zatem widoki na nowe „potencjalne stowarzyszenia”, działające i kwitnące w Kościele katolickim....... Szok! Masakra! Hulaj dusza świat się rusza! Piekła nie ma! Po nas choćby potop! I co jeszcze oni winni tych zbrodni teraz o tym, ano po prostu beszczelnie do ludzi uczciwych, wiernych Bogu: cicho o tym! Po temu tym barziej zobacz koniecznie, te znakomicie, profesjonalnie przygotowane raporty o tej sytuacji:

 

 

 

 

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571480

Abp Carlo Maria Vigano w rozmowie z LifeSiteNews wyznał, że zdecydował się zabrać głos w sprawie, gdyż Kościół znajduje się obecnie w fatalnej kondycji i tylko ujawnienie całej prawdy może poprawić sytuację. Abp Vigano pełnił funkcję nuncjusza apostolskiego w USA w latach 2011-2016, a zatem miał pełną wiedzę o życiu tamtejszego Kościoła katolickiego. Teraz odważnie stwierdził, że kryzys w Kościele może zażegnać jedynie zdecydowana walka z homolobby: „Te homoseksualne sieci, szeroko obecnie rozpowszechnione w wielu diecezjach, seminariach, zakonach itd., złączone tajemnicą i oszustwem, z siłą macek ośmiornicy niszczą niewinne ofiary i powołania kapłańskie, paraliżując cały Kościół”. Nadto były już nuncjusz apostolski w USA twierdzi, iż papież Franciszek od roku 2013 doskonale wiedział o nadużyciach seksualnych kard. Theodora McCarricka. Mimo tego uczynił amerykańskiego hierarchę swoim „zaufanym doradcą”.

Jak informuje w 11-stronicowym oświadczeniu abp Carlo Maria Vigano, przeszłość kard. McCarricka nie stanowiła dla wielu hierarchów tajemnicy. Już Benedykt XVI nałożył na amerykańskiego kardynała sankcje. Tymczasem Franciszek, chociaż miał znać opinię swojego poprzednika w sprawie, uczynił duchownego z USA swoim doradcą i chronił go. Abp Vigano dał takie świadectwo przed Bogiem, Kościołem i światem: „Moje sumienie zmusza mnie do ujawnienia na temat Franciszka faktów, które znam z pierwszej ręki, które mają wymiar dramatyczny, i które – jako biskupowi, dzielącemu wspólną odpowiedzialność wszystkich biskupów za Kościół powszechny – nie pozwalają mi być cicho, a to, co mówię, mogę potwierdzić pod przysięgą, wzywając Boga na świadka”.

W swoim Liście do wiernych abp Carlo Maria Vigano b. szczegółowo opisuje, iż o ile papież Benedykt XVI podjął decyzję o nałożeniu kościelnych sankcji na McCarricka (musiał opuścić seminarium, gdzie mieszkał; nie wolno mu było publicznie występować ani udzielać sakramentów; miał obowiązek poświęcić się w odosobnieniu modlitwie i pokucie), o tyle Franciszek odmienił życie kardynała. Choć amerykański duchowny był już na emeryturze, znów zamieszkał w seminarium w Waszyngtonie, by być blisko kleryków, znów zaczął pojawiać się publicznie, a nawet wysyłano go z misją jako przedstawiciela Watykanu na różne kontynenty.

Tymczasem abp Vigano napisał też, że osobiście opowiedział Franciszkowi, jak McCarrick deprawował całe pokolenia seminarzystów i księży w swojej diecezji, a także przypomniał mu o karze nałożonej na kardynała przez Benedykta XVI. Znów dał takie świadectwo przed historią: „Przynajmniej od 23 czerwca 2013 roku wiedział on, że McCarrick był seryjnym drapieżnikiem. Chociaż wiedział, że jest zepsutym mężczyzną, krył go do gorzkiego końca, w rzeczywistości udzielił mu pomocy, z pewnością nie inspirowanej zdrowymi intencjami i miłością do Kościoła. Dopiero gdy został zmuszony do potępienia nadużyć wobec nieletniego, wówczas przy aplauzie mediów podjął działania przeciwko niemu, by ocalić swój medialny wizerunek”.

Ponadto abp Vigano zarzuca kard. Donaldowi Wuerlowi: „bezwstydne kłamstwo”. W specjalnym oświadczeniu Wuerl stwierdził, że nic nie wiedział o przeszłości kard. McCarricka. Tymczasem abp Vigano przytoczył swoją rozmowę z Wuerlem na temat nadużyć McCarricka.

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/szokujace-zarzuty-arcybiskupa-wobec-franciszka--wiedzial-o-naduzyciach-i-homo-mafii-w-kosciele,62406,i.html#ixzz5PLo9K8WD

W tych raportach zobaczycie gigantyczne rozmiary, macki mafii homoseksualnej, nie przegapcie tej szansy:

 

Vote up!
5
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571481

Z dalszej lektury bezcennego Listu - świadectwa abp Carlo Maria Vigano, dowiadujemy się, iż o karierę kard. McCarricka dbali byli sekretarze stanu Stolicy Apostolskiej: kardynałowie Angelo Sodano (1991-2006) i Tarcisio Bertone (2006-2013), którzy mieli bezpośrednią wiedzę o tych nadużyciach, a jednak nie zrobili z niej żadnego użytku, a także ich następca, aktualny sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin. Wśród tych, którzy ukrywali nadużycia wpływowego kardynała, arcybiskup Viganò wymienia też takich amerykańskich hierarchów, jak biskup Paul Bootkoski , arcybiskup John Myers oraz kardynał Kevin Farrell – były biskup Dallas, obecnie szef watykańskiej Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia.

Co równie ważne, były nuncjusz postanowił powiedzieć prawdę na temat homomafii w Kościele. Twierdzi, że do Watykańskiego homolobby należą między innymi m.in. kardynał Francesco Coccopalmerio (do niedawna przewodniczący Papieskiej rady ds. Tekstów Prawnych) oraz arcybiskup Vincenzo Paglia (przewodniczący Papieskiej Akademii Życia). W USA zaś przede wszystkim protegowani McCarricka, mianowani na ważne stanowiska dzięki jego wpływom: Blaise Cupich na kardynała Chicago, William Tobin na kardynała Newark i Robert McElroy na biskupa San Diego - co ciekawe, są oni znani z głośnego nawoływania do zmiany podejścia Kościoła do homoseksualistów.

Warto dodać co Grzegorz Górny przytoczył na łamach wpolityce.pl, jak to kard. McCarrick w wielu wystąpieniach, np. podczas wykładu na Uniwersytecie Villanova, przechwalał się swą wieloletnią przyjaźnią z kardynałem Bergoglio oraz rolą, jaką odegrał w promowaniu jego kandydatury na papieża.

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/szokujace-zarzuty-arcybiskupa-wobec-franciszka--wiedzial-o-naduzyciach-i-homo-mafii-w-kosciele,62406,i.html#ixzz5PLo9K8WD

Rodaku konecznie zobacz ten niesamowity raport: 

 

Vote up!
5
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571482

Prałat Jean-Francois Lantheaume, były pierwszy doradca w nuncjaturze apostolskiej w Waszyngtonie stwierdził: „Vigano powiedział prawdę. To wszystko” – napisał prałat w odpowiedzi na zapytania Catholic News Agency. Duchowny odmówił dalszego komentowania sprawy. Prałat Jean-François Lantheaume od lipca 2011 roku pełnił funkcję doradcy nuncjatury apostolskiej w Waszyngtonie.

W swoim dokumencie arcybiskup Vigano pisze o sankcjach nałożonych w 2009 lub 2010 roku przez Benedykta XVI na podejrzanego o nadużycia seksualne kard. McCarricka. O sankcjach tych powiadomił purpurata ówczesny nuncjusz apostolski w USA Pietro Sambi. Arcybiskup Viganò w swym oświadczeniu napisał, że to właśnie prałat Lantheaume poinformował go o tym fakcie. Źródło: catholicnewsagency.com

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/koscielny-dyplomata-nuncjatury-w-waszyngtonie--arcybiskup-vigano-napisal-prawde-,62411,i.html#ixzz5PO55xaIA

Vote up!
5
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571483

https://www.theamericanconservative.com/dreher/catholic-cold-war-turns-civil-war/

Bardzo dobra opinia amerykańskiego dziennikarza na temat listu Vigano. Jesli angielski sprawia klopoty wrzućcie na Chroma tonwam przetłumaczyć.

Vote up!
5
Vote down!
0

Grzesiek

#1571498

W niedzielę świat obiegło oświadczenie byłego nuncjusza apostolskiego w USA. Abp Carlo Maria Vigano poinformował, że o homoseksualnych i pedofilskich czynach usuniętego w końcu z Kolegium Kardynalskiego Theodora McCarricka wiedzieli wpływowi hierarchowie, z papieżem na czele.

Papież Franciszek został zapytany w tej niezwykle ważnej sprawie przez dziennikarzy na pokładzie samolotu irlandzkich linii lotniczych Aer Lingus w drodze z Dublina do Rzymu. Jego odpowiedź nie była zbyt wylewna, a właściwie w jakimś sensie kompromitująca, by nie napisać bezczelna: „Przeczytajcie uważnie i dokonajcie własnego osądu. Nie powiem o tym ani słowa. Wierzę, że dokument mówi sam za siebie. Macie wystarczająco dużo umiejętności dziennikarskich, by wyciągać wnioski.”. Jednocześnie miał niby zaznaczyć, że odniesie się do dokumentu abp Vigano w przyszłości, a kiedy to oczywiście nikt nie wie. Tymczasem zarzuty abp Vigano są niezwykle poważne!

Dziennikarz stacji CBS zapytał zatem, kiedy po raz pierwszy papież zetknął się z zarzutami wobec McCarricka. Na to miał zaś odpowiedzieć w takim stylu: „Ta kwestia także znajduje się w dokumencie. Przeczytajcie go, a ja później odpowiem.”. Czy tak ma wyglądać w tej arcyważnej sprawie styl Ojca Świętego?! Mam prawo mieć, co do tego ogromne wątpliwości. Po temu już w komentarzu pisałem na PCh24 pod tym artykułem na gorąco: „A cóż to papież Framciszek znowu taki milczący?! Oczekuję od Niego pełnej i klarownej odpowiedzi na te b. poważne zarzuty abp Carlo Maria Vigano.”

Cały wpis jest dostępny na stronie:

Read more: http://www.pch24.pl/papiez-franciszek-odpowiada-na-zarzuty-arcybiskupa-vigano--nie-powiem-o-tym-ani-slowa,62408,i.html#ixzz5PPyLjqLV

Rodaku zobacz koniecznie ten filmy, bo tego nie zobaczysz gdzie indziej: 

 

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571505

Kard. Raymond Leo Burke odniósł się do dokumentu abp Carla Marii Vigano, mówiąc stanowczo: „Osoby odpowiedzialne za Kościół musza wziąć sobie do serca dokument wystosowany przez arcybiskupa Carla Marię Vigano. Każda tego typu deklaracja musi zostać zbadana zgodnie z kościelnymi procedurami w okresie próbnym.” Po czym dodał, iż po ustaleniu, czy deklaracja zawiera prawdziwe informacje, należy wprowadzić odpowiednie sankcje: „zarówno w celu uzdrowienia straszliwych ran, przez które cierpi cały Kościół” oraz „aby zadośćuczynić ofiarom tego poważnego skandalu”.

Kard. Raymond Leo Burke wezwał wszystkich wiernych do modlitwy o uzdrowienie Kościoła w tym trudnym dla niego czasie. Źródło: PCh24.pl / lifesitenews.com

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/kardynal-burke--nalezy-uzdrowic-straszliwe-rany--przez-ktore-cierpi-kosciol,62410,i.html#ixzz5PRhWzHMT

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571513

Bp Joseph E. Strickland z diecezji Tyler w Teksasie uznał, że zarzuty abp Carlo Maria Vigano są wiarygodne i konieczne jest w tej sprawie szczegółowe śledztwo. Polecił też kapłanom, aby „odczytali jego list 26 sierpnia i natychmiast zamieścili go na swoich stronach internetowych i w innych mediach społecznościowych”.

 

Oto treść tego Listu do wiernych:

 

Drodzy Kapłani, Diakoni, Zakonnicy i wszyscy Wierni w diecezji Tyler,

Arcybiskup Vigano, były nuncjusz w Stanach Zjednoczonych, stawia poważne zarzuty i wzywa do rezygnacji wielu wysokich rangą hierarchów, w tym papieża Franciszka.

Wyjaśnijmy, że nadal są to zarzuty, ale jako Wasz pasterz uważam je za wiarygodne. Typowe w takim przypadku musi być przeprowadzenie szczegółowego dochodzenia, podobnego do postępowania przeprowadzanego w każdym przypadku, gdy zarzuty są uważane za wiarygodne.

Nie mam upoważnienia do wszczęcia takiego śledztwa, ale udzielę głosu w sposób, który jest konieczny, by doprowadzić do jego wszczęcie i ustalenia odpowiedzialności wszystkich uznanych za winnych, nawet na najwyższych szczeblach Kościoła.

W związku z rozwojem wydarzeń, wzywam wszystkich w diecezji Tyler, aby żarliwie modlili się w intencji Świętej Matki Kościoła i błagali o wstawiennictwo Matki Najświętszej. Jesteśmy trzodą Jezusa Chrystusa. On jest Panem Tego Kościoła, a Jego Duch Święty przeprowadzi nas przez tę ciemność.

Wszechmocny Boże, Ojcze, Synu i Duchu, zmiłuj się nad swoim Kościołem i oczyść Go w ogniu Twojej Miłości.

Błogosławiona Maryjo, módl się za nami.

Wszyscy święci papieże i biskupi w Niebie, módlcie się za nami.

Wszyscy święci mężowie i kobiety, módlcie się za nami.

Polecam wszystkim kapłanom, aby 26 sierpnia włączyli ten list do ogłoszeń i niezwłocznie opublikowali go na swoich stronach internetowych i w innych mediach społecznościowych.

Jego Ekscelencja Joseph E. Strickland

Biskup Tyler

 

Źródło: lifesitenews.com

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/biskup-z-teksasu-oczekuje-sledztwa-w-kosciele-w-zwiazku-z-doniesieniami-abp-vigano,62413,i.html#ixzz5PRjYk0Xt

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571514

Wybitny teolog moralista ks. Prof. Paweł Bortkiewicz TChr w obszernej wypowiedzi dla portalu Fronda.pl , odniósł się do radykalnej diagnozy abp. Carlo Maria Vigano oraz wypływającego zeń wezwania do dymisji ważnych dostojników Kościoła. Powiedział: „Moją uwagę zwracają, niejako w tle dwie sprawy. Główny apel sformułowany bardzo poważnie: ‘Franciszek odrzuca władzę, którą Chrystus nadał Piotrowi do wzmocnienia swoich braci. Zamiast tego [Franciszek] podzielił swoich braci własnych zachowaniem, poprowadził do błędu i zaprosił wilki, by dalej rozrywały owce z trzody Chrystusa. W tej ekstremalnie dramatycznej chwili dla Kościoła powszechnego musi uznać swoje błędy. Aby podtrzymać ogłoszoną przez siebie podstawową zasadę zerowej tolerancji, papież Franciszek musi dać dobry przykład kardynałom i biskupom, którzy ukrywali nadużycia McCarricka – i ustąpić razem z nimi’. To jest sformułowanie, które wskazuje na zasadniczy problem obecnej posługi – nieumacnianie braci w wierze. Biskup Rzymu stał się biskupem podważającym stabilność wiary i moralności. Sprawa druga to termin publikacji tego oświadczenia – czas krótkiego pobytu Franciszka w Irlandii. Z jednej strony to czas, w którym dokonuje się ekspiacja za bezmiar grzechów Kościoła w zakresie pedofilii z ust samego Biskupa Rzymu, a z drugiej strony w ramach bezpośredniego przygotowania do wizyty papieskiej wygłasza swoje prohomoseksualne tezy ks. James Martin SJ, nota bene niedawny rekolekcjonista w katedrze Chicago, katedrze arcybiskupa Cupicha, protegowanego kardynała Theodore'a McCarricka.”. [...]

I dalej ks. Prof. Bortkiewicz kontynuował: „Zdecydowanie większym grzechem, jeśli idzie o skalę zjawiska w Kościele, jest homoseksualizm. Świadczą o tym zarówno liczne wypowiedzi, badania, a także – wiarygodne w moim przekonaniu – oświadczenie abpa Carla Maria Viganò. Hipokryzją byłoby (lub jest) zatem piętnowanie grzechu pedofilii z równoczesnym „standing ovation” (owacją na stojąco) dla promującego LGBT i homoseksualizm o. Jamesa Martina SJ. To jest hipokryzja nielicująca z godnością ucznia Chrystusowego.”

A zatem w czym tkwi problem ujęty przez Carla Maria Viganò? Otóż poznański teolog moralista tak to ujmuje: „Zacznijmy od końca. Jeśli Franciszek choćby sugeruje, że „Humanae vitae” domaga się reinterpretacji, to podważa podstawy katolickiej etyki seksualnej. Jeśli milczy w sytuacji, gdy ks. Chiodi, mianowany przez niego do Papieskiej Akademii Życia przyzwala w wykładzie na dewastację „Humanae vitae”, to osłabia wiarę ludu Bożego. Jeśli nie mamy żadnego znaku, że James Martin SJ spotkał się z jakąkolwiek krytyką dykasterii watykańskich, a przeciwnie, jest on oficjalnym mówcą Światowego Spotkania Rodzin w Irlandii, promując aprobatę dla homoseksualistów i homoseksualizmu, to jest to sygnał dla „lawendowej mafii”, jak się określa niekiedy środowiska homoseksualne w Kościele.”

By już jednoznaczne wskazać problem: „Jeśli przybywający do Irlandii Biskup Rzymu przeprasza bezwarunkowo za grzechy pedofilii, to oczywiście budzi to szacunek. Ale jeśli pomija milczeniem grzechy „mafii lawendowej”, jeśli milczy na temat zdrady nauczania Kościoła na temat miłości i seksualności, jeśli nie odwołuje się w swoim przepowiadaniu do wielkich autorytetów w tej dziedzinie bł. Pawła VI, św. Jana Pawła II i Benedykta XVI, to budzi to niepokój. Bo nie jest to cokolwiek, co umacniałoby braci w wierze.” Po czym kategorycznie podsumowuje: „Wiara Kościoła nie jest budowana na opcji preferencyjnej na rzecz ubogich czy uchodźców. To jest wiara budowana na Chrystusie, który jest Drogą, Prawdą i Życiem. To jest wiara budowana na Bogu Miłości, która jest darem i ofiarą, a nie na aprobowaniu zaspokojenia przyjemności seksualnej. Nie można pominąć milczeniem listu abpa Carlo Maria Viganò. Nie powinien pominąć milczeniem tego listu jego główny Adresat.” Źródło: Fronda.pl

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/ksiadz-prof--bortkiewicz--papiez-nie-powinien-pominac-milczeniem-listu-arcybiskupa-vigano,62423,i.html#ixzz5PRk6D5HH

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571519

http://www.ncregister.com/blog/guest-blogger/reflection-on-the-testimony-of-archbishop-carlo-maria-vigano

Vote up!
4
Vote down!
0

Grzesiek

#1571525

Bp pomocniczy z Astany Athanasius Schneider w liście otwartym zatytułowanym „Refleksje na temat wyznania arcybiskupa Carla Marii Vigano z 22 sierpnia 2018 roku” powiedział: „Nie ma żadnych racjonalnych i sensownych powodów, by wątpić w prawdziwość listu abpa Vigano”. I dodał wielce wymownie: „Arcybiskup potwierdził prawdziwość swoich zeznań składając świętą przysięgę i powołując się na Imię Boże, dlatego nie ma żadnych racjonalnych i sensownych powodów, by wątpić w prawdziwość listu abpa Vigano”.

Następnie bp Schneider podkreślił, że: „jest to niezwykle poważny przypadek w historii Kościoła, aby biskup publicznie oskarżał rezydującego papieża”. Jego zdaniem zatem sytuacja wymaga absolutnej przejrzystości na każdym poziomie kościelnej hierarchii. Dotyczy to szczególnie postawy papieża, którego wszystkie medialne oświadczenia „zera tolerancji” dla zachowań pedofilskich nie mają żadnego znaczenia, dopóki rzymska kuria nie odkryje kart i nie wyciągnie odpowiednich konsekwencji wobec uczestników skandalu. Na sam koniec przytoczył fragment z listu św. Piotra: „Czas bowiem, aby sąd się rozpoczął od domu Bożego” (1 P, 4:17). Źródło: lifesitenews.com / remnantnewspaper.com

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/bp-schneider--nie-ma-zadnych-racjonalnych-powodow--by-watpic-w-prawdziwosc-listu-abpa-vigano,62427,i.html#ixzz5PV2EA78e

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571538

Watykanista Edward Pentin w artykule na łamach portalu National Catholic Register datowanym na 25 sierpnia pisze: „Register [portal - przyp. red.] niezależnie potwierdził, że oskarżenia przeciwko McCarrickowi były znane Benedyktowi i papież emeryt pamięta, że poinstruował kardynała Bertone, by ten nałożył sankcje, jednak nie pamięta dokładnie ich rodzaju”. I jak całkiem słusznie zauważa portal Life Site News, fragment ten przeszedł do tej pory niezauważony przez inne media. Tymczasem może okazać się istotny dla ustalenia faktów.

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/watykanista--benedykt-xvi-potwierdzil--ze-nalozyl-sankcje-na-kard--mccaricka,62439,i.html#ixzz5PV68rdY2

Vote up!
5
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571540

nastepny bardzo dobry tekst:

https://www.lifesitenews.com/news/courageous-principled-sad-the-amazing-story-of-how-vigano-released-his?utm_source=LifeSiteNews.com&utm_campaign=03c2b8972e-Catholic_8_28_2018&utm_medium=email&utm_term=0_12387f0e3e-03c2b8972e-404026261

wyjaśnia z osobistego punktu widzenia motywy Abp Vigano.

dodatkowo mówi się o tym głośno już w Ameryce:

https://www.lifesitenews.com/news/ewtns-raymond-arroyo-defends-archbishop-vigano-on-fox-news

Vote up!
3
Vote down!
0

Grzesiek

#1571570

Przewodniczący episkopatu USA, kard. Daniel N. DiNardo stwierdził: „Niedawny list arcybiskupa Carla Marii Viganò ukazuje, że szczególnie konieczna i pilna jest ta kontrola. Postawione kwestie zasługują na odpowiedzi ostateczne i oparte na dowodach. Bez tych odpowiedzi niewinni ludzie mogą być dotknięci fałszywym oskarżeniem, a winni mogą powtórzyć grzechy przeszłości”.

Nadto obradujący w tych dniach Komitet Wykonawczy episkopatu USA: „potwierdził apel o podjęcie szybkiego i dokładnego zbadania, w jaki sposób poważne upadki moralne brata biskupa mogły być tolerowane tak długo i nie stanowić przeszkody dla jego awansu”.

W sobotę 25 sierpnia 2018 r abp Viganò, były nuncjusz w Stanach Zjednoczonych opublikował 11-stronicowe świadectwo, w którym stwierdził, że ostrzegał Franciszka, informując o niechlubnej przeszłości McCarrick’a. W notatce wymienia ponad 30 nazwisk wysokiej rangi duchownych, z których wszyscy, według Viganò, ukrywali ekscesy homoseksualne duchownych wysokich rangą lub sami byli w nie zaangażowani.

Kard. Daniel N. DiNardo dodał jeszcze: „Zabiegam o audiencję u Ojca Świętego, aby uzyskać poparcie dla naszego planu działania. Plan ten zawiera bardziej szczegółowe propozycje: szukania odpowiedzi, ułatwiania zgłaszania nadużyć i niewłaściwych zachowań przez biskupów oraz usprawnienia procedury rozpatrywania skarg na biskupów”. Źródło: cruxnow.com., archichicago.org.

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/usa--przewodniczacy-episkopatu-apeluje-o-szybkie-przeprowadzenie-wizytacji-apostolskiej,62444,i.html#ixzz5PV7wWt4W

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571590

Abp Charles Chaput nie jest bezpośrednio wymieniany w oświadczeniu abp Carlo Maria Vigano. Jednak archidiecezja Filadelfii, o której mówi w swoim liście były nuncjusz, jest kilkakrotnie wspominana, a jej pasterz przedstawiany został jako przeciwnik papieża Franciszka i kard. McCarricka.

Rzecznik abp Chaputa powiedział, że hierarcha: „cieszył się ze współpracy z arcybiskupem Vigano podczas swojej kadencji jako nuncjusza apostolskiego w Stanach Zjednoczonych i uznał, że jego służba była naznaczona uczciwością wobec Kościoła”. Sam abp Charles Chaput odmówił komentarza w sprawie listu abp Carlo Maria Vigano, jako „wykraczającego poza jego osobiste doświadczenia”.

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/dokument-arcybiskupa-vigano--hierarchowie-reaguja,62443,i.html#ixzz5PV6sBLNt

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571591

W sprawie świadectwa abp Carlo Maria Vigano wypowiedzieli się również inni biskupi. Wzywają oni do modlitwy i jawności. Bp David Konderla z diecezji Tulsa wezwał do rozpoczęcia dochodzenia, by przywrócić: „świętość i odpowiedzialność pośród liderów Kościoła”. Źródło, jak wyżej!

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571592

Bp Thomas Olmsted z Phoenix z Arizony zapewnił, że zna abp Carlo Maria Vigano od 1979 roku i „zawsze go szanował jako człowieka mówiącego prawdę, wierzącego i uczciwego”. I chociaż nie ma osobistej wiedzy na temat zarzutów zawartych w jego oświadczeniu, to jednak zaapelował, by „potraktować je poważnie” i szczegółowo zbadać. Powiedział jasno i klarownie: „Wielu niewinnych ludzi zostało poważnie skrzywdzonych przez duchownych, takich jak arcybiskup McCarrick. Ktokolwiek zakrył te haniebne czyny, musi zostać ujawniony”. Źródło, jak wyżej!

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571593

Abp Allen Vigneron z Detroit oznajmił, że katolicy „nie mają się czego lękać” ponieważ „prawda nas wyzwoli”. I stwierdził odważnie, jasno i klarownie: „Bez względu na to, czy twierdzenia arcybiskupa zostaną potwierdzone, czy też udowodni się ich bezpodstawność, prawda, która wyjdzie na jaw, ukaże nam pewną drogę do oczyszczenia i reformy Kościoła”.

Duszpasterz Detroit wezwał ponadto katolików do modlitwy i nadziei: „Chrystus nie porzuci nas w czasie tego kryzysu. Przez swoje zmartwychwstanie jest Panem całej historii. W tych próbach stara się przywrócić żywotność Kościoła”.

Po czym dodał: „Musimy pokornie przyjąć jego plany, by odkryć łaskę, jaką nam ofiaruje w tej chwili i przyjąć ją dobrowolnie, bez względu na koszty. Jeśli odpowiemy z nadzieją, Pan zabierze nas do nowego miejsca, z którego możemy wyruszyć, by głosić Ewangelię z nową mocą i nową siłą”.

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/dokument-arcybiskupa-vigano--hierarchowie-reaguja,62443,i.html#ixzz5PV6sBLNt

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571594

We Wtorek, 28 sierpnia ten odważny kapłan opublikował znakomity artykuł, w którym zwraca uwagę, iż milczenie papieża Franciszka w obliczu gigantycznego skandalu, pogarsza tylko de facto sytuację. Oto niektóre fragmenty: „[...] Sytuację pogarsza milczenie papieża Franciszka. To poważny kryzys w Kościele. Jakie jest rozwiązanie? Jak czytamy w Ewangelii: ‘Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli’. Zło trzeba więc ujawnić i wyplenić. [...]

Emerytowany arcybiskup Carlo Maria Viganò, rodowity Włoch, był przez wiele lat bardzo ważną osobą w strukturach Kościoła katolickiego. Cieszył się on zaufaniem papieża Jana Pawła II, który powierzał mu różne trudne misje. Sprawował funkcje m.in. obserwatora Watykanu przy Radzie Europy w Strasburgu i nuncjusza w Nigerii, targanej ustawicznymi konfliktami. W 1992 r. otrzymał sakrę biskupią z rąk samego papieża. Rzecz ciekawa, jednym z dwóch współkonsekratorów był kard. Franciszek Macharski, metropolita krakowski, z którym się przyjaźnił. W 2011 r. został mianowany nuncjuszem w USA. To też była trudna misja. Po pierwsze, ze względu na pozycję tego kraju w świecie. Po drugie, ze względu na liczne skandale wśród duchownych, które wybuchły z ogromną siła w 2002 r.

I na temat właśnie tych skandali i ich tuszowania, abp Viganò napisał w tych dniach list otwarty do papieża. [...]

Kolejne strony listu opisują liczne sprawy, które dotyczą molestowania seksualnego tak przez kardynała McCarricka, jak i innych duchownych amerykańskich. Jak zaznacza sam autor, ponad 80 procent tych spraw było o charakterze homoseksualnym. List opisuje też dokładnie, z podaniem dat i faktów, przypadki tuszowania tych skandali przez hierarchię krajową i władze watykańskie. Zarzut o tuszowanie dotyczy także samego papieża Franciszka, który według byłego nuncjusza wiedział o wszystkim. [...]

List zawiera też wezwanie do papieża, aby podał się do dymisji: Odpowiedzialność spoczywa na najwyższym duszpasterzu Kościoła, który w przypadku McCarricka nie tylko nie przeciwstawił się złu, ale związał się w czynieniu zła z kimś, o kim wiedział, że jest głęboko zepsuty. Kierował się radą kogoś, o kim wiedział dobrze, że jest dewiantem, pomnażając w ten sposób w postępie geometrycznym swoją najwyższą władzą zło, jakie czynił McCarrick. A jak wielu innych złych duszpasterzy Franciszek wciąż nieustannie wspiera w ich czynnym niszczeniu Kościoła! [...]

Publiczny list arcybiskupa Viganò z opisem szokujących wydarzeń oraz wezwanie do papieskiej dymisji jest sprawą bez precedensu w najnowszej historii Kościoła. Sytuację pogarsza jeszcze bardziej odmowa komentarza ze strony papieża Franciszka, który wracając z Irlandii tak odpowiedział na pytania dziennikarzy: ‘Przeczytajcie uważnie i dokonajcie własnego osądu. Nie powiem o tym ani słowa. Wierzę, że dokument mówi sam za siebie. Macie wystarczająco dużo umiejętności dziennikarskich, by wyciągać wnioski’. Pogarszają też oskarżenia pod adresem autora listu, którego na podstawie paskudnej zasady ‘atak jest najlepszą obroną’ oskarża się m.in. o pucz przeciw papieżowi. [...]”

Cały artykuł jest dostępny pod adresem: http://isakowicz.pl/kryzys-w-watykanie-milczenie-papieza-franciszka-pogarsza-sytuacje/

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571602

Pod tym tytułem również we wtorek 28 sierpnia ukazał się wywiad Przemysława Harczuka z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim dla portalu DoRzeczy.pl . Oto tylko króciutki fragment tego wywiadu: „[...] W przypadku wszystkich złych rzeczy, jakie są w Kościele, nie tylko dotyczących pedofilii, ale w Polsce mieliśmy na przykład sprawę lustracji, czy nadużyć finansowych, najgorszą rzeczą jest niewyjaśnienie sprawy do końca. Tu jest casus sprawy abp. Juliusza Paetza. Ogromna liczba interpretacji, niedopowiedzeń, niedomówień, brak jednoznacznej oceny, działa jedynie na niekorzyść Kościoła. Bo nawet gdy sprawa jest bardzo trudna, to Kościół dla swojej wiarygodności musi powiedzieć: było to złe, świadome, bądź nieświadome czyjeś działanie, ale musi to być wyjaśnione. [...] Zło zawsze będzie się pojawiało, również w Kościele. Ale brak reakcji na to zło i brak odpowiednich działań dla wyeliminowania tego zła, to jest prawdziwe zgorszenie. I ja bardzo często słyszę od ludzi świeckich, że ich nie oburza to, że zło się pojawiło. Ich oburza to, że to zło nie spotkało się z żadną reakcją. Że nie wyjaśniono, czy ktoś jest winny, niewinny itd. W Kościele polskim jest bardzo wiele takich spraw, które wymagają wyjaśnienia. I powiem, że czytałem komunikat Konferencji Episkopatu Polski i jestem zaskoczony. [...] Jest wiele ważnych spraw, których komunikat nie porusza. Zajmuje się za to szczytem klimatycznym w Katowicach. Nie ma za to mowy o ogromnej emigracji Polaków, o laicyzacji, o lobby homoseksualnym, które jest przyczyną wielu skandali. Unikanie nazwania gdzie są te problemy, a pójście w sprawy takie jak szczyt klimatyczny, czy Światowe Dni Młodzieży w Panamie nie jest dobrą drogą. [...]”.

Cały wywiad znajdziesz po tym adresem: http://isakowicz.pl/brak-reakcji-na-zlo-w-kosciele-powodem-zgorszenia/

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571604

Abp Józef Kupny Metropolita Wrocławski 28 sierpnia w wigilię Uroczystości Męczeństwa św. Jana Chrzciciela: „Dziś św. Jan Chrzciciel za głoszenie prawdy o małżeństwie jako trwałym związku mężczyzny i kobiety zostałby nazwany nietolerancyjnym i skazany na wyśmianie. Są takie wartości, których nie można zdradzić... nawet kiedy wszyscy będą mówić, że nie warto się narażać.”

I komentarz ks. Tadeusza Isakowicza – Zaleskiego, który ów wypatrzył: „Doskonały wpis ks. arcybiskupa Jozefa Kupnego, metropolity wrocławskiego. Św. Jana Chrzciciela ściął Herod w wyniku intryg Herodiady, która zemściła się za jego słowa o wierności małżeńskiej. Dziś ci, którzy stają w obronie małżeństwa jako nierozerwalnego związku mężczyzny i kobiety są także ‘ścinani’ (wyszydzani) przez np. lewaków, homolobby i tzw. ‘postępowych katolików’.”

Wpis jest dostępny pod adresem: http://isakowicz.pl/doskonaly-wpis-abp-jozefa-kupnego-ws-obrony-malzenstwa/

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571605

Oprócz pozbycia się lawendowej mafii z Kościoła należy też zacząć robić wszytko porządnie. Również porządnie odprawiać Mszę Świętą:
https://twitter.com/faithfulgadolic/status/1034571556138246144?s=19

Vote up!
3
Vote down!
0

Grzesiek

#1571638

Redaktor naczelny tygodnika „Idziemy” ks. Henryk Zieliński zwracając uwagę na ścisły związek wykorzystywania seksualnego i homoseksualizmu pisze jasno i klarownie: „Wrogom Kościoła o to przecież chodzi, żebyśmy w imię otwartości i miłosierdzia nigdy nie uwolnili się od homoseksualnego lobby, a przez to sami dawali powody do ciągłych ataków na Kościół za pedofilię. Tak szach i mat”. Zarazem zauważa, że pojawia się właśnie owa oczekiwana: „szansa na przesilenie chyba się właśnie pojawia. Osiągnięcie stanu krytycznego w wielu krajach sprawia, że coraz więcej duchownych i świeckich ma odwagę nazwać rzeczy po imieniu. Wcześniej było takich niewielu. W Polsce dosłownie kilku, którzy wbrew politycznej poprawności, odważali się wskazywać na związki miedzy tym, co powszechnie nazywane bywa pedofilią, a działalnością homoseksualnego lobby w Kościele”.

Następnie opisuje swoje własne doświadczenie z wiosny tego roku, gdy został zaatakowany przez opcję tzw. „Kościoła otwartego”. Został przy tym oskarżony nie tylko o „homofobię” ale i... rasizm, tak o tym pisze: „Za co? Bo zwróciłem uwagę, że Kościół nie poradzi sobie z aferami seksualnymi, jeśli wbrew instrukcji Stolicy Apostolskiej z roku 2006, nadal przyjmowani do seminariów i dopuszczani do święceń będą ludzie o utrwalonych skłonnościach homoseksualnych lub związani z tzw. kulturą gejowską. A tak dzieje się do dzisiaj w wielu diecezjach – także w Polsce”.

Tymczasem ks. Henryk Zieliński przypomniał, że 29 lipca 2013 roku papież Franciszek porównał niebezpieczeństwo wynikające z wpływów homoseksualnego lobby do masonerii i mafii. Źródło: idziemy.pl

Cały wpis o tym jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/ks--henryk-zielinski--wrogowie-kosciola-chca--zeby-kosciol-nigdy-nie-uwolnil-sie-od-homolobby,62467,i.html#ixzz5PcCXssAM

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571606

https://rorate-caeli.blogspot.com/2018/08/de-mattei-i-will-not-say-single-word.html

pod tym linkiem znajdziemy informacje od kiedy mamy doczynienia z lawendowá mafiá w Kościele. Cytowany jest między innymi Prof. Kobyliński. Pierwsze ksiązki alarmujące o tym zjawisku były pisane już na początku lat 80.

Vote up!
4
Vote down!
0

Grzesiek

#1571621

Bp Thomas John Paprocki, ordynariusz diecezji w Springfield w stanie Illinois wydał 28 sierpnia oświadczenie w sprawie listu byłego nuncjusza w USA, abp. Carlo Vigano.

Oświadczenie biskupa Thomasa Johna Paprockiego dotyczące świadectwa byłego nuncjusza apostolskiego

Były nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych, arcybiskup Carlo Maria Viganò, ujawnił szereg faktów i okoliczności, które są głęboko niepokojące, ponieważ odnoszą się do znajomości problemu, działań i zaniechań na najwyższych szczeblach Kościoła. Arcybiskup Viganò przekazał swoje pisemne świadectwo, w którym stwierdził, że Papież Franciszek „musi uczciwie powiedzieć, kiedy po raz pierwszy dowiedział się o przestępstwach popełnionych przez McCarricka, który nadużywał swojej władzy wobec kleryków i księży. W każdym razie papież dowiedział się o tym ode mnie 23 czerwca 2013 roku i nie przestawał tej sprawy dla niego tuszować”.

Zapytany o to na pokładzie papieskiego samolotu podczas lotu powrotnego z Irlandii 26 sierpnia, papież Franciszek powiedział: „Przeczytajcie uważnie i dokonajcie własnego osądu. Nie powiem o tym ani słowa”.

Szczerze mówiąc, ale z całym szacunkiem, odpowiedź ta nie jest wystarczająca. Biorąc pod uwagę powagę treści i implikacje wypowiedzi byłego nuncjusza, ważne jest, aby wszystkie fakty dotyczące tej sytuacji zostały w pełni przeanalizowane, zweryfikowane i szczegółowo zbadane. W tym celu papież Franciszek, urzędnicy watykańscy i obecny nuncjusz apostolski powinni upublicznić stosowne akta wskazujące, kto, co i kiedy wiedział o arcybiskupie (byłym kardynale) McCarricku i wyciągnąć konsekwencje wobec odpowiedzialnych osób, jak obiecał Ojciec Święty.

W związku z tym całkowicie zgadzam się z oświadczeniem kardynała Daniela Di Nardo, przewodniczącego Konferencji Biskupów Katolickich Stanów Zjednoczonych, który wczoraj „potwierdził wezwanie do szybkiego i dokładnego zbadania tego, jak mogło dojść do tolerowania tak poważnych błędów moralnych brata biskupa przez tak długi czas, nie stawiając mu przeszkód w awansie. Niedawny list arcybiskupa Carla Marii Viganò kładzie szczególny nacisk i pilność na to badanie. Zadane pytania zasługują na odpowiedź rozstrzygającą i opartą na dowodach”. Źródło: dio.org

Cały wpis i samo Oświadczenie jest dostępne pod adresem: http://www.pch24.pl/bp-thomas-john-paprocki--odpowiedz-papieza-jest-niewystarczajaca,62481,i.html#ixzz5Ph5EZ6Gr

Pisałem tam na gorąco w komentarzu:

Bogu niech będą dzięki za piękne i odważne świadectwo ks. Bp Thomasa Johma Paprockiego ze Springfield w stanie Illnois. Prosimy papieża Franciszka o pełną i odpowiedzialną odpowiedź!

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571640

Abp Salvatore J. Cordileone z San Francisco w opublikowanym w środę 29 sierpnia 2018 r. oświadczeniu w sprawie dokumentu abp Carlo Maria Vigano o nadużyciach w Kościele przestrzegł przed jego bagatelizowaniem. Podkreślił też swą dobrą opinię o autorze „Świadectwa”. Poznał dobrze bowiem abp Carlo Vigano podczas jego służby w nuncjaturze apostolskiej w Stanach Zjednoczonych. To człowiek służący bezinteresownie, gotów do osobistych poświęceń i niedbających o własną „karierę”. Podkreślił, że to wszystko przemawia na jego korzyść.

Dodał także klarownie: „informacji, jakie posiadam o bardzo nielicznych innych twierdzeniach arcybiskupa Vigano, mogę potwierdzić, że są prawdziwe”. Dlatego jak podkreślił: „Świadectwo należy traktować poważnie”, a odrzucanie dokumentu z góry stanowiłoby utrwalanie kultury przemilczenia.

Abp Salvatore J. Cordileone z San Francisco dał też publicznie takie świadectwo wiary: „Wierzę, że Bóg rozpoczął bolesny proces oczyszczenia Kościoła, jednak aby on zadziałał, musimy współpracować. Bóg zawsze powoływał wielkich świętych w podobnych czasach zamieszania w Kościele. Wzywam wszystkich do poświęcenia się modlitwie, pokucie, i adoracji Najświętszego Sakramentu tak, aby Bóg mógł nas pobłogosławić Swą łaską”. Źródło: sfarchdiocese.org

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/arcybiskup-san-francisco--dokument-abpa-vigano-nalezy-traktowac-powaznie,62478,i.html#ixzz5PhAIxdmV

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571641

Tym razem po Polsku:
https://dorzeczy.pl/kraj/75583/Ks-Kobylinski-o-kryzysie-w-Kosciele-Musimy-obudzic-sie-ze-snu.html

Vote up!
4
Vote down!
0

Grzesiek

#1571647

Ks. Adam Żak SJ, koordynator ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży przy KEP, zarzucił Kai Godek ignorancję i uproszczenie w wywiadzie dla lewackiego portalu Tomasza Lisa NaTemat. Otóż jej zdaniem pedofilia w Kościele jest skutkiem przenikania do Kościoła ideologii rewolucji seksualnej i działania homolobby. On natomiast tak o tym mówi: Pani Godek powiedziała półprawdę w tym sensie, że zmiany obyczajowe, jakie miały miejsce w latach 60. czy 70. na Zachodzie, czy te obecnie trwające w Polsce, są niewątpliwie czynnikiem ryzyka, jeśli chodzi o wykorzystywanie małoletnich. Stwierdzono to przy pomocy empirycznych badań. Tyle tylko, że z czynników ryzyka nie można robić przyczyn, tak jak to zdaje się rozumieć pani Godek. Natomiast jeżeli chodzi o obarczanie winą za pedofilię w Kościele ‘lobby homoseksualnego’, to uważam, że mamy tutaj do czynienia z ignorancją i uproszczeniem. Osoby, które używają takich argumentów, nigdy nie widziały akt postępowań ani opinii biegłych w sprawach o wykorzystywanie seksualne małoletnich. Problem pedofilii nie jest problemem orientacji seksualnej, tylko - w ponad 80 procentach - jest problemem wynikającym z niedojrzałości psychoseksualnej. Oczywiście niedojrzałość nie jest czymś charakterystycznym większościowo dla duchownych ze skłonnościami homoseksualnymi.

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://natemat.pl/247647,kim-jest-o-adam-zak-ten-jezuita-walczy-z-pedofilia-w-kosciele

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571672

Michał Krajski 29 sierpnia 2018 r. na stronie prawy.pl : „[...] Dla o. Żaka homoseksualizm jest tylko 'czynnikiem ryzyka', a nie przyczyną pedofilii. Jest to kolejna próba relatywizacji zła homoseksualizmu i przyczyn pedofilii. Tymczasem zdecydowana większość ofiar księży pedofilów to młodzi chłopcy, a więc akty te miały podłoże homoseksualne. Rozdzielanie tych dwóch zjawisk jest ukłonem w stronę homolobby i lewactwa i nie przybliża nas do zwalczenia problemu.”

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://prawy.pl/77922-skandaliczny-atak-adama-zaka-sj-na-kaje-godek/

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571675

Ks. Adamie Żak SJ jak śmiesz czepiać się dobrej, odważnej, uczciwej Polki, Kai Godek, która zażarcie walczy o życie poczęte, a teraz i o prawdę o obrzydliwych grzechach homoseksualizmu, ktory w 90% popchnął ludzi do odrażających grzechów i przestępstw pedofilii. Zajmij się lepiej b. pożyteczną walką z potężną ośmiornicą homoseksualistów w Watykanie, w USA, moze i w Polsce i nawet Bóg jeden wie gdzie jeszcze. Tym się zajmij! O tym napisz tu i tamże! Ks. Adamie Żak SJ pisz poza tym prawdę, byś się nie stoczył czasem do dna kłamstwa i podłości, jak wielu innych!

Poza tym ks. Adamie Żak SJ już strasznie się skompromitowałeś, jak możesz publicznie opowiadać takie bzdury?! Jak możesz publicznie zaprzeczać, że homoseksualizm ma bezpośredni związek z b. licznymi (90%) przypadkami pedofilii w Kościele?! Jak masz czelność przeczyć tak oczywistym faktom, które widzą obecnie wszyscy ludzie?! Masz nas za idiotów?! Opamiętaj się zatem i nie siej strasznego zgorszenia!

Nadto ks. Adamie Żak SJ proszę Boga Najwyższego o oficjalne, szczegółowe śledztwo kościelne w sprawach, które ujawnił abp Carlo Maria Vigano, tym się jako człowiek i duchowny ostro zajmij! Wzywam Cię byś odniósł się do istnienia homolobby w Kościele. Precz homoseksualną ośmiornicą w Kościele katolickim! Prosimy, wołamy do Niebios o śledztwo kościelne w sprawie nadużyć, które ujawnił abp Carlo Maria Vigano! Ks. Adamie Żak weź sie do roboty i za ważne sprawy, weź się do tego!

Papież Franciszek nie może milczeć wobec faktów ujawnionych przez abp Carlo Maria Vigano! Dlaczego papież nie chce póki co na te sprawy odpowiedzieć?! Na co czeka albo czego się obawia?! Jeśli papież nie chce uchodzić za osobę współwinną tego piekielnego skandalu, musi się do tego publicznie odnieść! Inaczej podłość Jego czynu, będzie jechać smrodem przez wieki i przez wszystkie kontynenty! Niech papież Franciszek powie dlaczego milczał od czerwca 2013 r. skoro wiedział o tym że kard. McCarrick jest winny b. poważnych wykroczeń. Przecież to jest wielkie zgorszenie, a może nawet kryminał. Nie chcemy przezcież papieża kryminalisty! Dlaczego papież de facto chronił tego podłego człowieka?!

Te moje komentarze znajdziesz także po tym adresem:

http://prawy.pl/77922-skandaliczny-atak-adama-zaka-sj-na-kaje-godek/

Rodaku zobacz ten wywiad dlaczego absolutnie konieczne jest oficjalne zbadanie sprawy i Listu-dokumentu abp Carlo Maria Vigano:

 

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571679

Ks. Tadeusz Isakowicz – Zaleski 30 sierpnia na swoim blogu: W kontekście ostatnich bolesnych wydarzeń w Kościele warto przypomnieć, jak pseudo-katolicki „Tygodnik Powszechny” promował księdza-homoseksualistę, który w bezwzględny sposób atakował ks. dr hab. Dariusza Oko, profesora Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Czemu więc kuria Archidiecezji Krakowskiej nadal wynajmuje tej redakcji lokal i to „za grosze” ? Niech idą do swoich – Michnika i Sorosa. Przy okazji, nowa okładka tego pisma, promowana przez ks. Wojciech Lemański.”

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://isakowicz.pl/czas-aby-pseudo-katolicki-tygodnik-powszechny-wyniosl-sie-z-kurii/

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571681

Zatrważające kulisy publikacji listu abp Carlo Maria Vigano, który od pewnego czasu ukrywa się z obawy o swoje życie. Niewiarygodne! Piekło na ziemi i w Kościele katolickim, a papież Franciszek ciągle milczy. Otóż włoski dziennikarz Aldo Maria Valli odkrył historię otrzymania i publikacji listu abp Vigano, ukazującego tuszowanie skandali seksualnych na najwyższych szczeblach kościelnej hierarchii. Sprawę opublikował Portal „OnePeterFive”, a potwierdził na antenie telewizji EWTN amerykański dziennikarz katolicki Edward Pentin.

Valli ujawnił, że plan publikacji tekstu był przygotowywany od kilku miesięcy. Arcybiskup poszukiwał dziennikarzy, którym mógłby zaufać. Oprócz Włocha treść swojego listu przekazał jeszcze kilku niezależnym od siebie źródłom znajdującym się m.in. w USA, Kanadzie i Anglii. Datę ustalono na 26 sierpnia z rana – by wracający z Dublinu papież mógł się odnieść do treści listu w trakcie konferencji prasowej na pokładzie samolotu.

Abp Carlo Maria Vigano miał argumentować Valliemu: „Mam 78 lat, znajduję się u schyłku mojego życia. Osądy innych ludzi mnie nie interesują. Jedyny sąd jaki się liczy to ten Boży. Zapyta mnie, co zrobiłem dla Kościoła Chrystusowego i pragnę mu odpowiedzieć, że broniłem go i służyłem mu do śmierci”. A na ostatnim spotkaniu (było ich kilka) abp Carlo Maria Vigano miał powiedzieć, że już wykupił bilet na samolot, opuszcza kraj oraz prosi, żeby nie próbowano się z nim skontaktować, gdyż zmienia numer telefonu. Źródło: onepeterfive.com

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/bede-musial-opuscic-kraj--nie-szukaj-mnie--znamy-kulisy-publikacji-listu-abpa-vigano,62445,i.html#ixzz5PrTt9v00

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571687

Ukrywający się abp Carlo Maria Vigano udzielił w ostatnich dniach wywiadu dziennikarzowi Aldo Marii Vallii. Odpowiadając na liczne pytania powiedział: „ [...] Światło zawsze pokonuje ciemność. Nie może być stłumione, szczególnie w przypadku tych, którzy mają wiarę. A więc mam dużo wiary i nadziei co do Kościoła. [...] Jak pan wie, reakcje są sprzeczne. Są tacy, którzy nie potrafią przestać szukać miejsc, by zaczerpnąć truciznę, przy pomocy której mogliby zniszczyć moją wiarygodność. Ktoś nawet napisał, że byłem dwukrotnie hospitalizowany wraz z przymusowym leczeniem z powodu stosowania narkotyków. Są tacy, którzy wyobrażają sobie spiski, intrygi polityczne, intrygi wszelkiego rodzaju itd., ale jest też sporo artykułów wyrażających uznanie i miałem okazję zobaczyć wiadomości od księży i wiernych, którzy mi dziękują, ponieważ moje świadectwo okazało się dla nich iskrą nowej nadziei dla Kościoła. [...]

Zabrałem głos, gdyż obecnie, bardziej niż kiedykolwiek, zepsucie rozszerzyło się do najwyższych poziomów hierarchii w Kościele. Pytam dziennikarzy: dlaczego nie pytacie się, co się stało ze zbiorem dokumentów, które – jak wszyscy widzieliśmy – zostały dostarczone papieżowi Franciszkowi do Castel Gandolfo od papieża Benedykta? Czy to wszystko było nieprzydatne? Wystarczyłoby przeczytać mój raport i zapis, jaki został sporządzony z mojego zeznania pod przysięgą przed trzema kardynałami, którym powierzono zbadanie sprawy Vatileaks (Julian Herranz, Jozef Tomko i Salvator De Giorgi), by zacząć oczyszczanie w Kurii. [...] Z drugiej strony zawsze moim zwyczajem było kompletne pogrążenie się w swojej nowej misji. Tak było, gdy zostałem posłany do Nigerii: nie czytałem już wiadomości z Włoch – do tego stopnia, że po sześciu latach, kiedy zostałem ponownie wezwany do pracy w Sekretariacie Stanu przez św. Jana Pawła II, potrzebowałem kilku miesięcy, by się przekierunkować, mimo że już pracowałem wcześniej w Sekretariacie Stanu przez 11 lat od roku 1978 do 1989. [...]

Jak już powiedziałem, uraza i zemsta nie są uczuciami, które bym żywił. Mój opór przeciwko opuszczeniu mojego stanowiska w Gubernatoracie był motywowany głębokim poczuciem niesprawiedliwości decyzji, o której wiedziałem, że nie odpowiada woli papieża Benedykta, o czym on sam mi powiedział. Aby mnie wyrzucić, kardynał Bertone popełnił serię poważnych nadużyć posiadanej władzy: rozwiązał pierwszą komisję trzech kardynałów, których papież Benedykt wyznaczył, by zbadali poważne oskarżenia dotyczące nadużyć popełnionych przez monsinior Paolo Nicoliniego, jakie wysunąłem ja, jako sekretarz generalny, oraz wice-sekretarz generalny ks. biskup Giorgio Corbellini; w miejsce tej komisji kardynalskiej stworzył on komisję dyscyplinarną, zmieniając poprzez jej ukonstytuowanie instytucjonalną komisję Gubernatoratu; jeszcze przed utworzeniem tej komisji wezwał mnie, by powiedzieć mi, że Ojciec Święty mianował mnie nuncjuszem Waszyngtonu. Pomimo faktu, że komisja dyscyplinarna zdecydowała się 16 lipca 2011 roku zdymisjonować monsinior Paolo Nicoliniego, grubiańsko unieważnił tę decyzję i zapobiegł jej opublikowaniu. Robiąc tak, przeszkodził mi w kontynuowaniu pracy uzdrowienia korupcji w zarządzaniu Gubernatoratem. [...]

Mogę potwierdzić z całą szczerością przed Bogiem, że odrzuciłem sposobność zostania kardynałem. Po moim pierwszym liście do kardynała Bertone, który wysłałem papieżowi Benedyktowi, by uczynił to, co uważa za najlepsze, papież Benedykt wezwał mnie i przyjął mnie na audiencji 4 kwietnia 2011 roku i od razu odezwał się do mnie w tych słowach: ‘Sądzę, że zadanie, dzięki któremu ksiądz biskup będzie mógł najlepiej służyć Stolicy Apostolskiej, to przewodniczący Prefektury ds. Ekonomicznych w miejsce kardynała Velasio De Paolisa’. Podziękowałem papieżowi za zaufanie, jakie mi okazał i dodałem: ‘Ojcze Święty, dlaczego nie poczekasz sześciu miesięcy albo roku? Ponieważ, jeśli mnie awansujesz właśnie teraz, zespół, który mi zaufał i pracował nad uzdrowieniem sytuacji w Gubernatoracie, zostanie od razu rozproszony i będzie prześladowany’ (jak w rzeczywistości się stało). [...] Kardynał Re może potwierdzić tę historię. Zatem dla dobra Kościoła zrzekłem się możliwości zostania kardynałem.

20 marca 2013 roku moje rodzeństwo przygotowało oświadczenie dla prasy, którego publikacji się sprzeciwiałem, aby uniknąć wciągania całej rodziny. Ponieważ powtarza się oskarżenie mojego brata Lorenzo – a mianowicie, że okłamałem papieża Benedykta, pisząc do niego z prośbą o urlop, by zaopiekować się moim chorym bratem – zdecydowałem się ogłosić ten komunikat publicznie. Jeśli się go przeczyta, staje się jasne, że czułem poważną odpowiedzialność moralną, by zaopiekować się moim bratem i go chronić. [...]” Źródło: aldomariavalli.it/ OnePeterFive.com

Cały wpis znajduje się pod tym adresem: http://www.pch24.pl/ukrywajacy-sie-abp-vigano-zapewnia--chce-tylko--aby-prawda-wyszla-na-jaw--nowy-wywiad-,62473,i.html#ixzz5PrYESfpr

Warto zobaczyc i to:

 

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571688

Katolickie kobiety napisały List Otwarty do papieża Franciszka, w którym domagają się odpowiedzi na b. poważne zarzuty opublikowane abp. Carlo Maria Vigano. List z 30 sierpnia 2018 r. jest podpisany: „Z miłości do Chrystusa i Kościoła”. Już prawie 14 tysięcy katolickich kobiet podpisało list otwarty skierowany do papieża Franciszka, domagając się natychmiastowej odpowiedzi na pytania i postawione, mocno obciążające zarzuty. Na początku listu kobiety przywołały słowa samego papieża Franciszka na temat roli kobiet w Kościele: „Powiedziałeś, że szukasz bardziej wyrazistej obecności kobiet w Kościele” i że „kobiety są w stanie widzieć rzeczy pod innym kątem niż [mężczyźni]. Kobiety są w stanie zadawać pytania, których my, mężczyźni nie jesteśmy w stanie zrozumieć”. Dlatego jak piszą odważnie dalej: „Piszemy do Ciebie, Ojcze Święty, aby zadać pytania, które wymagają odpowiedzi”.

Nie zgadzają się bowiem z zaistaniałą, kuriozalną i coraz bardziej gorszącą, a nawet śmierdzącą sytuacją, gdy podczas lotu powrotnego ze Światowego Spotkania Rodzin w Irlandii, papież Franciszek raczył rzucić: „nie powie ani jednego słowa na ten temat”. A jedynie zachęcał dziennikarzy do samodzielnego studiowania oświadczenia i wyciągania własnych wniosków. W podobnym tonie wypowiedział się zresztą watykański Sekretarz Stanu kard. Pietro Parollin.

Tymczasem dziesiątki tysięcy kobiet, autorkek listu, zwraca się oto do papieża Franciszka z prośbą o zajęcie zdecydowanego i natychmiastowego stanowiska, piszą: „Dla Twojego cierpiącego stada, papieżu Franciszku, Twoje słowa są niewystarczające”. I dodają, że opublikowane zarzuty wymagają: „przywództwa, prawdy i przejrzystości”. Po czym już jasno i klarownie apelują raz jeszcze: „Kilka istotnych pytań postawionych w oświadczeniu arcybiskupa Viganò nie wymaga jednak długich badań ani fizycznych dowodów. Wymagają tylko Twojej bezpośredniej odpowiedzi, Ojcze Święty”. By na koniec dodać: „My, twoja trzoda, zasługujemy na odpowiedź Waszej Świątobliwości. [...] Prosimy, nie odwracaj się od nas [...].To, że kardynał żerował na klerykach jest odrażające. Musimy wiedzieć, że możemy Ci zaufać, że jesteś z nami szczery w kwestii tego, co się stało. Ofiary, które tak bardzo ucierpiały muszą wiedzieć, że mogą Ci ufać. Rodziny, które mają być źródłem odnowy Kościoła, muszą wiedzieć, że mogą Ci ufać i w ten sposób ufać Kościołowi”.

Te kobiety które podpisały List Otwarty do papieża Franciszka, tak same mówią o sobie: „Jesteśmy matkami i siostrami waszych kapłanów, seminarzystów, przyszłych kapłanów i zakonników. Jesteśmy świeckimi przywódcami Kościoła i matkami następnego pokolenia. Jesteśmy profesorami w waszych seminariach i liderami w katolickich kancelariach i instytucjach. Jesteśmy teologami, katechetkami, misjonarkami i założycielkami apostolatów katolickich. [...] Mówiąc krótko, jesteśmy Kościołem, tak samo jak kardynałowie i biskupi wokół Waszej Świątobliwości”.

Wśród znanych sygnatariuszy są: Mary Rice Hasson, Kate O'Beirne Fellow Win Catholic Studies w Centrum Etyki i Polityki Społecznej; profesor Janet E. Smith z Katedry Etyki Życia w Seminarium Duchowym Najświętszego Serca; Leah Darrow, mówca katolicki, pisarka i katechetka, Ashley McGuire z The Catholic Association; Kathryn Jean Lopez z National Review Institute i Obianuju Ekeocha, założycielka i prezes Culture of Life Africa.

Inne sygnatariuszki to profesorowie i wykładowcy z katolickich instytucji, w tym z Notre Dame, The Catholic University of America i University of St. Thomas, a także kobiety będące matkami seminarzystów, gospodyniami domowymi, właścicielami firm, filozofami i psychologami. Źródło: catholicnewsagency.com, catholicwomenforum.org

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/list-otwarty-do-papieza--katolickie-kobiety-domagaja-sie-odpowiedzi-na-zarzuty-abp--vigano,62521,i.html#ixzz5PrTOyoug

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571690

Sławek. Czas porzucić ten tekst i zacząć nowy. Przebrnąć przez te długie komentarze staje się trudne i nurzące.
Tutaj jest petycja:

https://catholicwomensforum.org/letter-to-pope-francis/

Vote up!
3
Vote down!
0

Grzesiek

#1571693

teraz możesz Sławek sam się podpisać:

https://catholicmenunited.org/letter

dodatkowo parę ciekawych artykułów:

https://www.theamericanconservative.com/dreher/the-inspirational-archbishop-vigano/

http://www.ncregister.com/blog/fatherlandry/anchors-in-the-storm#When%3A2018-09-4+20%3A38%3A01

ten specjalnie daje więcej nadziei:

https://stream.org/its-a-good-thing-pope-benedict-resigned-and-we-have-pope-francis/

Vote up!
3
Vote down!
0

Grzesiek

#1571814

https://vod.tvp.pl/video/warto-rozmawiac,03092018,38502873

w telewizji polkiej rozmowa prowadzona przez Pośpieszalskiego

Vote up!
3
Vote down!
0

Grzesiek

#1571815

tutaj jest link do pierwszego programu Popieszalskiego z Ks Zaleskim

Vote up!
1
Vote down!
0

Grzesiek

#1572946

.....niż nasze kochane Panie, które jak wiadomo dawno przekroczyły pułap 40000! Od  dziś od 5 września 2018 r. także my mamy swoją szansę i możemy się wykazać naszym męstwem. Zatem do dzieła! Na ten moment podpisało się już 10836 sygnatariuszy Listu Otwartego do papieża Franciszka. Ja sam jestem pod nr 599! Oto ten adres: https://catholicmenunited.org/letter

Grzegorz gorąco dziękuję i za tego linka! Jak zwykle jesteś tu niezawodny! Wielkie dzięki i raz jeszcze pozdrawiam. Sław

A oto podziękowanie, które otrzymałem dziś 7 września od Catholic Men United catholicmen2018@gmail.com :

To: Slawomir Tomasz Roch 7 Sep at 19:20

Brothers,

Thank you for joining us in our fight for the purification and renewal of the Catholic Church!! We plan to send a *brief* email each Friday, and today we direct your attention to the following three points:

Fasting: We encourage you to engage in “difficult but not destructive fasts.” We leave the program to you, but the goal is to make a concrete sacrifice, something that hurts, for the next seventeen weeks through the end of the year. For further vision and direction on fasting, we direct your attention to the USCCB’s Pastoral Statement on Penance and Abstinence, along with the Catechism of the Catholic Church 1430-1433.

Promotion: It is an incredible gift to fast and pray along with nearly 7,000 men, but we could always use more! Today, we ask you to speak with at least one man about joining us, and we encourage you to do so every day this week! Also, please post the letter on social media, send it to news outlets, and speak to your friends! You can use the links below.

Prayers: Remember to direct your fasts and prayers specifically for the purification of the Church, most especially the Vatican hierarchy, the episcopacy, and your local diocese. Let us call on the powerful intercession of the Blessed Mother and Saint Joseph.

In Jesus,

Catholic Men United

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571832

Serwus niepoprawne blogerki. Zapraszam na stronę katolickich kobiet: "Letter to Pope Francis from Catholic Women", które wystosowały List Otwarty do papieża Franciszka do Watykanu z gorącą prośbą o Jego osobistą, klarowną odpowiedź oraz o wszczęcie oficjalnego, kościelnego śledztwa w sprawie ujawnionych, b. poważnych nadużyć przez homoseksualną ośmiornicę w Watykanie i w Kościele katolickim w USA, ujawnionych w ostatnich dniach przez abp Carlo Maria Vigano. Oto raz jeszcze adres tej strony: https://catholicwomensforum.org/letter-to-pope-francis/

Szczególne podziękowanie składam Tobie Grzegorz za przesłanie mi tego i innych linków, co zaowocowało już wpisaniem się wielu naszych znajomych niewiast. Do chwili obecnej od 30 sierpnia 2018 r. swój podpis złożyło już 46627 pań. Drogie blogerki niepoprawne i inne Panie: Tak trzymać! A specjalnie polecam, ten wywiad z przedstawicielkami tych kobiet, czyli z dr Janet Smith z miasta Ann Arbor i  Alexandra DeSanctis z New York

 

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571831

Kardynał Joseph Tobin CSsR został delegowany przez papieża Franciszka na jesienny synod młodzieży. Papież zatwierdził też kandydatury przewodniczącego konferencji biskupów Stanów Zjednoczonych kardynała Daniela DiNardo, arcybiskupa Jose Gomeza, arcybiskupa Charlesa Chaputa, biskupa Franka Caggiano oraz biskupa Roberta Barrona.

Tymczasem w słynnym już Liście – Świadectwie abp Carlo Maria Vigano dosłownie dzień po tym, jak portal Catholic News Agency podał treść decyzji papieża Franciszka, napisał: „Nominacje Blase’a Cupicha do Chicago i Josepha W. Tobina do Newark zostały zorganizowane przez McCarricka, Maradiagę i Wuerla, zjednoczonych nikczemnym paktem nadużyć tego pierwszego i przynajmniej tuszowaniem nadużyć przez pozostałych dwóch. Ich nazwiska nie znalazły się wśród tych, jakie nuncjatura przedstawiła dla Chicago i Newark [jako kandydatów do godności arcybiskupiej – red.]”.

A nawet więcej, gdyż dawny przełożony generalny zgromadzenia redemptorystów, arcybiskup Newark, a także sekretarz Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego kard. Tobin ma być jednym z protektorów kościelnej kariery znanego jezuity-skandalisty promującego subkulturę LGBT. Abp Carlo Maria Vigano pisze bowiem dalej: „Ojciec James Martin SJ, darzony uznaniem przez ludzi wspomnianych wyżej, w szczególności Cupicha, Tobina, Farrella i McElroya, powołany na doradcę Sekretariatu ds. Komunikacji, dobrze znany aktywista, który promuje agendę LGBT, wybrany, by psuć młodzież, która wkrótce zbierze się w Dublinie na Światowe Spotkanie Rodzin, jest niczym innym, jak smutnym najnowszym przykładem tego sprzeniewierzonego skrzydła Towarzystwa Jezusowego”.

Jakby tego było mało popularny Potral Life Site News przypomina, że kardynał Tobin jako arcybiskup Newark zasłynął między innymi ideą nominowania kobiet do godności kardynalskiej oraz osobiście powitał „pielgrzymkę LGBT” do swojej katedry. I dodaje: „Nie jest jasne, dlaczego papież Franciszek wybrał Tobina na delegata synodalnego, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że jest on [Tobin] pod szczególną obserwacją ze względu na aferę McCarricka. Katolicy już wyrażali obawy o to, że synod młodzieżowy zostanie wykorzystany do promowania postaw sprzecznych z nauczaniem Kościoła”. Źródło: LifeSiteNews.com, Catholic News Agency

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/prominentny-stronnik-lgbt-delegatem-na-synod-mlodziezy,62450,i.html#ixzz5Q1DQsL00

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571739

Abp Charles Chaput z Filadelfii: „Napisałem do Ojca Świętego i wezwałem go, aby odwołał nadchodzący Synod Młodzieży”. I dodał jednocześnie: „Wezwałem papieża, aby w jego miejsce zaczął planować Synod o życiu biskupów”.

Organizacja Synodu Młodzieży już w październiku tego roku w czasie, gdy Kościół przeżywa kryzys, ujawniane skandale z udziałem m.in. kard. Theodore'a McCarricka, sprawia iż biskupi tracą na wiarygodności by zajmować się sprawami młodych.

Cały wpis jest na stronie: http://www.pch24.pl/abp-chaput-wzywa-papieza-franciszka-do-odwolania-synodu-mlodziezy,62528,i.html#ixzz5Q4IGwYyZ

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571772

Bp Philip Egan z Portshmouth w Anglii skierował list do papieża Franciszka., w którym poprosił Ojca Świętego o przygotowanie „nadzwyczajnego synodu” o życiu kapłańskim. Jako oficjalny powód wymienił b. poważny kryzys „klerykalnego nadużycia seksualnego”, który doprowadził do wydalenia z grona purpuratów kard. Theodore'a McCarricka. W liście do papieża apisał: „Proponuję, aby Synod poświęcił się tożsamości bycia księdzem i biskupem, opracowywaniu wskazówek dotyczących stylu życia i wspierania celibatu oraz ustalaniu odpowiednich form odpowiedzialności kapłańskiej i biskupiej”. Źródło: lifesitenews.com

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/abp-chaput-wzywa-papieza-franciszka-do-odwolania-synodu-mlodziezy,62528,i.html#ixzz5Q4IGwYyZ

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571773

W swoim Liście - Świadectwie abp Carlo Maria Vigano poinformował, że jeszcze w czasie pontyfikatu Benedykta XVI, w związku z oskarżeniami o molestowanie i pedofilię, Watykan nałożył na byłego kardynała Theodore’a McCarricka liczne sankcje. Kard. Donald Wuerl, będący w tym czasie jego przełożonym, twierdzi, że: „nie został o tym poinformowany”.

Kard. Theodore McCarrick przebywał w tamtym okresie w waszyngtońskim seminarium Redemptoris Mater, gdzie miał kontakt z wieloma klerykami. Zgodnie z sankcjami nałożonymi przez Benedykta XVI, nie wolno mu było publicznie występować ani odprawiać sakramentów; miał obowiązek poświęcić się w odosobnieniu modlitwie i pokucie.

Jednakowoż abp Carlo Maria Vigano, twierdzi że jest „nie do pomyślenia” aby Wuerl nic nie wiedział o zawieszaniu i oskarżeniach wysuwanych wobec McCarricka, gdyż nie wyobraża sobie aby ówczesny nuncjusz apostolski w USA – Pietro Sambi nie poinformował kardynała o przestępstwach jego przełożonego.

Abp Vigano dał także i takie świadectwo: „Kilkukrotnie podnosiłem sprawę McCarricka w rozmowach z kardynałem Wuerlem. Wyraźnie dawał mi do zrozumienia, że jest poinformowany o szczegółach sprawy.” Po czym klarownie wyraził się co o tym sądzi: „kardynał bezwstydnie kłamie”!

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/kardynal-wuerl--nie-wiedzialem-o-sankcjach-nalozonych-na-kard--mccarricka,62412,i.html#ixzz5Q9k0SABG

Nadto jeśli szukasz nagiej prawdy, opartej na dokumentach i faktach o życiu i działalności kard. Donaldzie Wuerl w Kościele katolickim, zobacz i posłuchaj koniecznie znakomitych raportów poniżej, przygotowanych z najwyższą starannością przez Church Militant:

 

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571791

Ten odważny hierarcha Kościoła katolickiego wskazał na homoseksualizm jako źródło obecnego kryzysu. Szwajcarski duchowny na antenie niemieckiego oddziału telewizji EWTN powiedział: „Skandal związany z wykorzystywaniem seksualnym jednoznacznie pokazuje, że jest to związane z homoseksualizmem”. I dodał: „Dane dotyczące ostatnich przestępstw jednoznacznie pokazują, że nie dotyczyło to małych dzieci. Ci chłopcy mieli 16-17 lat, uczęszczali do seminarium (…) tylko ślepy nie dostrzeże, że w Kościele jest wielki problem z homoseksualizmem i że to on odgrywa tu decydującą rolę.”

Właśnie te słowa bp Mariana Eleganti nie spodobały się władzom szwajcarskiej diecezji St. Gallen, które na swoim facebookowym profilu napisały wprost: „Jest nie do przyjęcia fakt, iż problem nadużyć seksualnych nadal łączy się z homoseksualizmem”. W dalszej części tekstu słowa biskupa mają być: „krzywdzące dla osób homoseksualnych i odzierające je z godności”.

To nie zraziło jednak tego odważnego świadka Chrystusa Pana, który znowu jasno stwierdził, iż takie oświadczenia wyłączające z całego problemu kwestie homoseksualizmu, de facto są formą tuszowania prawdy. Źródło: lifesitenews / Facebook.com

Cały wpis jest dostępny na stronie:

Read more: http://www.pch24.pl/szok--diecezja-odcina-sie-od-slow-biskupa--hierarcha-wskazal-na-homoseksualizm-jako-zrodlo-kryzysu,62460,i.html#ixzz5Q9nWOa4E

A ja na gorąco w komentarzu napisałem tam:

To już przykład haniebnego upadku Kościoła katolickiego, który idzie za bożkiem homoseksualizmu i kłamstwa! Bogu niech będą dzięki za odwagę i prawdę bp Mariana Ekeganti.

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571792

Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin skomentował ogłoszony 26 sierpnia list abp. Carlo Maria Vigano nt. nadużyć seksualnych wobec nieletnich, do których dochodziło w Kościele amerykańskim. Wypowiedź kardynała dla meksykańskiego korespondenta w Watykanie Andresa Beltramo Alvareza jest pierwszą publiczną reakcją wysokiego przedstawiciela Kurii Rzymskiej na ten dokument. Purpurat zapewnił zatem, że: „Papież jest wielką łaską, nawet w obliczu takich spraw, które oczywiście wywołują wiele rozgoryczenia i niepokoju, ale on ma zdolność zachowywania bardzo spokojnego stosunku do danej sprawy”.

Przyznał następnie, że w podróży do Irlandii na IX Światowe Spotkanie Rodzin uwaga była skupiona szczególnie na nadużyciach seksualnych, powiedział: „Sądzę, że papież zajął w tej sprawie bardzo wyraźne i poważne stanowisko, nie zauważyłem jednak osobiście żadnych trudności w czasie tej wizyty”. I dodał że zarówno list abp. Vigano, jak i problem nadużyć przeżywa „z wielkim bólem”. Wyraził nadzieję, że: „wszyscy będziemy pracować nad szukaniem prawdy i sprawiedliwości, aby one były punktem odniesienia, bo niewątpliwie [obecna] sytuacja musi niepokoić”.

Po czym nie komentując treści Listu – Świadectwa abp Carlo Maria Vigano raczył zaledwie powtórzyć to, co na ten temat powiedział papież Franciszek: „Przeczytajcie to, co tam jest napisane i sami wyciągnijcie wnioski, tekst mówi sam za siebie”. KAI

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/jakie-nastroje-panuja-w-watykanie-po-liscie-abp--vigano--ujawnia-sekretarz-stanu-stolicy-apostolskiej,62491,i.html#ixzz5QA46DSSY

Napisałem tam zatem na gorąco w komentarzu:

Skandal! Zgroza! Kard. Pietro Parolin wyraził ból i zaniepokojenie! Kompromitacja! Wzywam (w znaczeniu proszę) papieża Franciszka do miłości, prawdy i pokory i do jak najszybszego przeprowadzenia oficjalnego, kościelnego śledztwa wobec faktów, ujawnionych przez wielkiego syna Kościoła katolickiego abp Carlo Maria Vigano. Na Boga ludzie przecież tu chodzi o osobę papieża Franciszka i wielu wysoko postawionych hierarchów Kościoła, domagajcie (w znaczeniu proście usilnie) się prawdy!

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571793

Katolicki pisarz i uznany biograf św. Jana Pawła George Weigel na łamach magazynu „First Things” wezwał do poważnego potraktowania „Świadectwa” abp Carlo Maria Vigano, podkreślając, że jest to uczciwy i godny zaufania hierarcha.

Zdaniem amerykańskiego pisarza były nuncjusz w USA to odważny reformator wyrzucony przez swych bezpośrednich przełożonych z Watykanu. Powodem miałaby być jego determinacja w walce z korupcją finansową w Governatorato, administracji Watykańskiego miasta-państwa.

Nadto katolicki autor zwraca pilną uwagę, że abp Carlo Maria Vigano jest gotów potwierdzić swe słowa pod przysięgą, to czyni to z przekonaniem, mówi o tym: „Arcybiskup wie, że wypowiadając taką przysięgę, bierze duszę w swe ręce, co znaczy, że wie, że jeśli kłamie, to prawdopodobnie jej już nie odzyska”.

George Weigel wskazuje zarazem, iż abp Vigano to lojalny człowiek Kościoła, uformowany do szacunku i pobożności wobec papiestwa. Jego „Świadectwo” oznacza zatem przełamanie własnych „instynktów” w celu dążenia do oczyszczenia Kościoła. Pokazuje to, że arcybiskup kieruje się najpoważniejszymi pobudkami. George Weigel jest autorem licznych książek teologicznych, w tym znanej biografii świętego Jana Pawła II „Świadek nadziei”. Źródło: firstthings.com

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/george-weigel-o-swiadectwie--arcybiskup-vigano-to-uczciwy-czlowiek-kosciola,62513,i.html#ixzz5QA1nmLDi

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571796

Papież Franciszek 3 września 2018 r. podczas homilii na poniedziałkowej Mszy Św. porównał obecną sytuację w Kościele do fragmentu z Ewangelii św. Łukasza. „Na te słowa wszyscy w synagodze unieśli się gniewem. Porwali Go z miejsca, wyrzucili Go z miasta i wyprowadzili aż na stok góry, na której ich miasto było zbudowane, aby Go strącić. On jednak przeszedłszy pośród nich oddalił się” (Łk 4, 28 – 30).

I aby było piękniej i klarowniej papież Franciszek stwierdził, iż nie byli to ludzie lecz: „sfora dzikich psów”. Nie mieli oni bowiem racjonalnych argumentów, ale kierowali się czystymi emocjami. Po czym dodał dobrodusznie: „Oby Pan dał nam łaskę rozeznania, kiedy możemy mówić a kiedy pozostać milczącym. Dotyczy to całego naszego życia; w pracy, w domu, w społeczeństwie. Są ludzie którzy nie kierują się dobrą wolą, ludzie którzy poszukują jedynie skandalu, podziału, destrukcji, nawet w rodzinach. Odpowiedzią dla nich musi być milczenie, oraz modlitwa.”

Papież Franciszek wsponiał nawet o diabele to: „oskarżyciel i ojciec kłamstwa”! Dlatego jak uznał: „Prawda jest łagodna, prawda jest cicha, prawda nie jest hałaśliwa”. Źródło: catholicnewsagency.com

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/odpowiedzia-na-podzial-jest-modlitwa-i-milczenie--franciszek-reaguje-na-zarzuty,62562,i.html#ixzz5QId6cdys

Warto zobaczyc i to:

 

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571853

Kiedy proszę publicznie i cierpliwie papieża Franciszka o kościelne śledztwo wobec ujawnionych przez abp Carlo Maria Vigano b. poważnych nadużyć w Kościele katolickim to nie czuję się i nie jestem psem! Nawet jeśli papież Franciszek widziałby mnie pośród sfory ujadających psów, to nie jest to prawda! Pan Jezus powiedział także: „Nastawaj w dzień i w nocy” oraz b. jednoznacznie: „Szukajcie prawdy, a prawda Was wyzwoli”. Poza tym czy prawda o mieczu, który przyniósł Chrystus Pan jest cicha i łagodna?! To zwyczajnie nieprawda!

Dalej mamy wiele innych b. jasnych wskazań Zbawiciela Pana. Dla przykładu jeśli Twój brat wykroczy przeciwko Tobie, to idź i upomnij go w cztery oczy, jeśli nie posłucha, to weź wtedy innego ze sobą, jeśli i Was nie posłucha, to idź i donieś o tym wszystkim Kościołowi! A jeśli i Kościoła nie będzie słuchał to...... . Wszystko to uczynił i wzorowo wypełnił, jak sam pisze abp Carlo Maria Vigano. Śledztwo zatem kościelne wobec ujawnionej homoseksualnej ośmiornicy w Watykanie i w USA jest bez dwóch zdań konieczne. Proszę o nie gorąco, by nieznośny smród, który już się roznosi, by czasem nie splugawił Kościoła!

Papieżu Franciszku milczenie na zło, na wielkie zło to jest przyzwolenie na jeszcze większe zło! A tu zostało odkryte przed całym światem wręcz gigantyczne zło! Nie mozna zatem milczeć! Nie możesz Ty sam przyzwalać na zło! W tym przypadku prawda wymaga przeprowadzenia kościelnego, skrupulatnego śledztwa, uciekanie od prawdy w milczenie to wielka niesprawiedliwość, to pycha! No bo jak słusznie napisała niejaka Katarzyna: „Zgodnie z logiką Franciszka, kiedy ojciec robi nieprzyzwoite rzeczy z córką, to matka powinna modlić się i milczeć, aby nie dopuścić do destrukcji rodziny. Dobrze rozumiem?” Z Panem Bogiem

Rodaku zobacz koniecznie ten znakomity raport pełny treści i ważnych faktów, których nie znajdziesz w innych mediach:

 

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571854

Bp Thomas Daly z diecezji Spokane we wschodnim Waszyngtonie potępił nadużycia w Kościele i ich tuszowanie, odnosząc się tym samym do ujawniającego nadużycia raportu z Pensylwanii. Powiedział jasno i zdecydowanie: „Natura kryzysu jest prawdziwie diaboliczna. Nie chodzi tu o klerykalizm, ale kryzys, kryzys niemoralności.” Po czym bezkompromisowo podkreślił, że należy: „upublicznić ukryte grzechy i oczyścić Kościół z degeneracji i nadużyć ze strony duchownych”.

Bp Thomas Daly w oświadczeniu wideo opublikowanym na stronie diecezji powiedział nadto: „Bóg może wykorzystać ten czas do powołania wielkich świętych do przewodzenia Kościołem i tak też uczyni. Wiemy z ponad 2000 lat historii Kościoła, że w czasach wielkiego grzechu na świecie, Bóg zawsze powołuje mężczyzn i kobiety, wezwanych do przewodzenia jako świętych kapłanów, zakonników [...] wzywających świat do wiary w Chrystusa”.

Na szczęście nie zapomniał o błogosławionej roli świeckich katolików w życiu Kościoła: „W czasach korupcji i grzechów hierarchii oraz kleru, Bóg powoływał świętych świeckich i rodziny, by wzywali Jego Kościół z powrotem do świętości. Potrzebujemy świeckich, by przetarli szlak.”

A wzywając do zgłaszania na policję wszystkich przypadków molestowania seksualnego dodał: „Jako biskup jestem wezwany do bycia ojcem i ten tytuł traktuję bardzo poważnie, z powodu olbrzymiej odpowiedzialności dotyczącej ochrony, wspierania i pomocy wiernym wschodniego Waszyngtonu.” Źródła: dioceseofspokane.org / lifesitenews.com / pch24.pl

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/amerykanski-biskup--kryzys-jest-diaboliczny--ale-bog-powola-wielkich-swietych-,62673,i.html#ixzz5QMKOlhv0

Pisałem tam na gorąco w komentarzu:

Piękna postawa bp Thomasa Daly ze wschodniego Waszyngtonu! Tak trzymać! Kryzys Kościoła katolickiego jest potężny i potrzeba determinacji, by to wszystko uzdrowić. Prosimy po raz setny papieża Franciszka w mediach o oficjalne, szczegółowe śledźtwo w sprawach nadużyć które ujawnił abp Carlo Maria Vigano. Z Panem Bogiem

Rodaku koniecznie zobacz ten raport z 13.09.2018 r.: 

 

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571882

......Narodzenia NMP (Odpust 3-dniowy w Swojczowie 6-8.09), natchnęła mnie słowami z Listu św. Pawła do Tesaloniczan: „Unikajcie wszystkiego co ma choćby pozór zła”, to bowiem jeden z najważniejszych filarów mojej duchowości także. Jest to także żywa zachęta do czujności i roztropności, oraz do duchowego rozeznawania duchów czy pochodzą od Boga czy też od szatana. Otóż osobiście póki co uważam że nie jest konieczna rezygnacja papieża Franciszka. Opowiadam się od początku, znaczy od 25 sierpnia 2018 r., czyli od dnia opublikowania Lisu- Świadectwa abp Carlo Maria Vigano za koniecznością przeprowadzenia szczegółowego, kościelnego śledztwa w sprawie ujawnionych b. poważnych nadużyć homoseksualnych w Watykanie i w Kościele w USA na najwyższych szczeblach z Ojcem Świętym włącznie. Jestem absolutnie przekonany, iż takie śledztwo winno być przeprowadzone! Tymczasem milczenie papieża Franciszka, który 26 sierpnia oświadczył dziennikarzom na pokładzie samolotu, iż nie powie na ten temat ani słowa, wcale nie pomaga, lecz powiąksza skandal i kryzys relanie każdego dnia rośnie.

Za b. niefortunne uznać należy także porównanie przez papieża Franciszka 3 września w domu św. Marty, tych wszystkich którzy o takie śledztwo nieustannie gorąco proszą i zabiegają (domagają się), porównanie tych wszystkich do sfory ujadających psów. Za przeproszeniem nie uważam się za zajadliwego psa, ile razy proszę cierpliwie o prawdę. Czuję się takim porównaniem nie tylko zażenowany ale i zwyczajnie dotknięty, zgorszony. Stanięcie w prawdzie jest pokorą, niemniej jednak wybaczam te słowa!

Nadto dziś bodajże papież Franciszek oświadczył na Placu Świętego Piotra, iż nie poda się do rezygnacji, do której go najpewniej wzywają, już z wielu stron ponieważ po pierwsze: to nie jest chrześcijańskie oraz po drugie: w Jego mniemaniu chrześcijanin może podejmować ryzyko! Tego wybaczcie na razie komentować nie będę! Potrzebuję czasu, by zaczerpnąć chaust powietrza. Pozdrawiam wszystkich niepoprawnych blogerów, blogerki, a szczególnie Katarzynę Tarnawską w jakimś sensie bohaterkę tego wpisu.

 

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571903

Bp Thomas Paprocki z diecezji Springfield w amerykańskim stanie Illinois wezwał do upublicznienia wszystkich dokumentów związanych ze sprawą byłego kardynała Theodore’a McCarricka. Stwierdził, że reakcja papieża na oskarżenia arcybiskupa Vigano była nieadekwatna. W wygłoszonym w niedzielę kazaniu powiedział, że w ramach odpowiedzi na nadużycia w Kościele konieczne jest podjęcie praktyk modlitewnych i postnych. Ogłosił podjęcie przez siebie praktyki 40 dni postu od mięsa i alkoholu i dodatkowego postu między posiłkami w piątki. Praktykę tę rozpoczął 28 sierpnia, a zakończy 7 października. W tym dniu weźmie udział w maratonie zorganizowanym przez obrońców życia. Trud przygotowania i uczestnictwa w biegu ofiaruje w intencji wynagrodzenia na grzechy duchownych. Ponadto o 19:00 we wspomnienie świętej Teresy od Dzieciątka Jezus odprawi nabożeństwo pokutno-modlitewne w intencji ofiar nadużyć w Kościele.

Bp Thomas Paprocki wezwał także do głębokiej odnowy duchowej na wszystkich szczeblach hierarchii kościelnej. Podkreślił, że ma na myśli nie tylko diakonów, kapłanów i biskupów, lecz również papieża. Przywołał przy tym słowa samego papieża Franciszka z „Listu do Ludu Bożego”, w którym pisał: „Ze wstydem i skruchą, jako wspólnota kościelna, przyznajemy, że nie potrafiliśmy być tam, gdzie powinniśmy być, że nie działaliśmy w porę, rozpoznając rozmiary i powagę szkody spowodowanej w tak wielu ludzkich istnieniach. Zlekceważyliśmy i opuściliśmy maluczkich”.

Tymczasem odpowiedź papieża Franciszka na oskarżenia arcybiskupa Vigano są daleko niewystarczające. Po temu bp Paprocki podkreślił, że niezbędne jest dokładne zbadanie sprawy i upublicznienie wszystkich dokumentów dotyczących sprawy McCaricka, tak aby na jaw wyszło kto i co wiedział na temat skompromitowanego hierarchy.

Nadto zauważył, że chociaż Kościół jest środkiem do zbawienia, to nie stanowi celu samego w sobie. Misja hierarchów ma polegać na służbie, a nie na przywilejach. Duchowny podkreślił, że księciu ciemności zależy na tym, by w obliczu skandali wierni odwrócili się od Chrystusa. Jednak nasza odpowiedź powinna być dokładnie odwrotna: pełniejsze przylgnięcie do Chrystusa i większa wierność wobec Niego. Źródła: Dioecese of Springfield in Illinois (vimeo.com) / gosc.pl

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/biskup-paprocki-podejmuje-post-w-zwiazku-z-naduzyciami-seksualnymi-hierarchow-,62658,i.html#ixzz5QXFHBQnV

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571931

Bp Robert E. Guglielmone z Charleston z Karoliny Południowej (USA) napisał do nuncjusza apostolskiego w Stanach Zjednoczonych, francuskiego arcybiskupa Christophe Pierre. List datowany na ostatni dzień sierpnia opublikował portal z diecezji Charleston, The Catholic Miscellany. Autor w mocnych, jednoznacznych słowach pisze w nim: „Nasz Kościół znajduje się w kryzysie i jako przywódca katolickich wiernych w stanie Karolina Południowa, piszę z naciskiem, aby wyrazić uczucia moje własne oraz tych, którzy są pod moją opieką. Czujemy się zdradzeni, rozgniewani i wprowadzeni w błąd. Trzeba pilnie działać. Dysponuję kilkoma rekomendacjami, które wspierają stanowisko kardynała Daniela N. di Nardo, przewodniczącego Konferencji Biskupów Katolickich Stanów Zjednoczonych. Konieczne jest, aby Stolica Apostolska przejęła przywódczą rolę w badaniu przyczyn, dla których arcybiskup Theodore McCarrick piął się wzwyż, pomimo doniesień o jego wcześniejszych niewłaściwych zachowaniach w sferze seksualnej, a także układów finansowych w trakcie wcześniejszych zadań diecezjalnych. Jest absolutnie konieczne, aby każdy z nas wiedział, jak i dlaczego tak się stało. Działanie musi nastąpić natychmiast i publicznie”.

I dalej o poparciu idei śledztwa Stolicy Apostolskiej oraz ogólnokrajowej komisji świeckiej dla wyjaśnienia zarzutów, jakie wyszły spod pióra aba Carla Marii Vigano: Te ostatnie raporty wywołały wiele różnych wersji na temat tego, co rzeczywiście się wydarzyło i konieczne jest, aby Ojciec Święty odpowiedział na zarzuty postawione przez Arcybiskupa. Prosimy o zachęcanie Ojca Świętego ażeby bezpośrednio odniósł się do tych zarzutów. To w najlepszym interesie wszystkich. Brak wiedzy i niepewność przyczyniają się do zamieszania w dzisiejszych czasach. Nasz Kościół jest wezwany, by być światłem latarni pośród ciemności”.

Swój apel bp Charleston, Robert E. Guglielmone zakończył słowami: „Ten czas skandalu wymaga szczególnie silnego i odważnego przywództwa. Modlę się, aby wszyscy biskupi zobowiązali się otworzyć nowy rozdział przejrzystości i działania. Musimy poświęcić się dziełu uzdrawiania wszystkich, których wiara została podważona i zrobić wszystko, co w naszej mocy, by zapobiec takim zbrodniom w przyszłości. Wiedz, że wspieram wszystkie Twoje wysiłki, aby pomóc naszemu Kościołowi tutaj, w Stanach Zjednoczonych”. Źródło: themiscellany.org

Cały wpis jest dostępny na stronie:

Read more: http://www.pch24.pl/biskup-z-charleston--konieczne-jest-aby-papiez-odpowiedzial-na-zarzuty-abp--vigano,62729,i.html#ixzz5QXFmgtky

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571932

Abp Dennis Schnurr ordynariusz amerykańskiej diecezji Cincinnati wezwał do otwarcia dossier Watykanu na temat kard. McCarricka. W rozmowie z rozgłośnią Holy Spirit Radio powiedział: „Wydaje mi się, że jedynym sposobem, aby dotrzeć do sedna całej sytuacji, jest otwarcie ‘pliku McCarrick’. Muszą być i w Waszyngtonie, i w Watykanie takie pliki, związane z całą tamtą korespondencją.”

Zwrócił też pilną uwagę, że świadectwo byłego nuncjusza Carla Marii Vigano wymienia kilka dokumentów, mówił: „Inni z kolei mówią: ‘Nasze wspomnienia nie są takie’. Jedynym sposobem na dotarcie do faktów jest sprawdzenie akt i mam nadzieję, że plik zostanie otwarty” I dodał b. słusznie: „Nie widzę innego sposobu, aby dojść do sedna tej bardzo bolesnej, tej bardzo smutnej sytuacji.”

Ordynariusz Cincinnati zasiada w komitecie wykonawczym Rady Biskupów Katolickich Stanów Zjednoczonych (USCCB). Gremium to również opowiada się za otwarciem archiwów sprawy McCarricka. Dlatego właśnie abp Schnurr poinformował opinię publiczną: „Kardynał DiNardo zamierza udać się do Rzymu i porozmawiać z Ojcem Świętym. Wiem także, że kardynał O'Malley, który jest przedstawicielem Ojca Świętego do zbadania sprawy wykorzystywania seksualnego w Kościele zaproponował, by wspólne z kardynałem DiNardo spotkali się z Ojcem Świętym.”

Ordynariusz Cinncinati jasno opowiada się za integralną nauką Kościoła w sprawie rodziny, co jest wielce pocieszające i budujące. Wiosną w surowym tonie ostrzegał księży swojej diecezji przed organizowanym na państwowym uniwersytecie spotkaniem z duchownymi aktywistami LGBT: jezuitą Jamesem Martinem oraz siostrą Jeanne Gramick. Źródło: Life Site News

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/arcybiskup-cinncinati--watykan-musi-otworzyc-plik-mccarrick,62733,i.html#ixzz5QbaRQcGh

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571954

Z uwagi na wstrząsający Kościołem katolickim kryzys homoseksualny, portal Fronda przypomniał, że właśnie kapłani o tej orientacji popełniają od 80 do 90 procent wszystkich przestępstw seksualnych, podczas gdy geje w ogóle nie powinni być przyjmowani do seminariów, ani dopuszczani do święceń.  

                  „W 2005 roku papież Benedykt XVI zakazał przyjmować homoseksualistów do seminariów. W 2016 roku ten zakaz powtórzył papież Franciszek. Mimo tego, jak wskazuje wiele świadectw, homoseksualiści wciąż są wyświęcani na kapłanów. Ks. Henryk Zieliński mówi, że gdy zwraca uwagę na ten problem w kręgach kościelnych, bywa atakowany” - czytamy w portalu.   

                 Gdyby ściśle przestrzegano „Instrukcji dotyczącej kryteriów rozeznawania powołania w stosunku do osób z tendencjami homoseksualnymi w kontekście przyjmowania ich do seminariów i dopuszczania do święceń” z 4 listopada 2005 roku oraz podobnego dokumentu ,,Dar powołania do kapłaństwa. Ratio fundamentalis institutionis sacerdotalis'' z 8 grudnia 2016 roku, z pewnością można byłoby uniknąć wielu problemów i skandali.

             

Vote up!
3
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1571974

.....to jak zaprzeć się całej naszej wiary! To On pierwszy prowadził rozmowę z Bogiem, gdy razem szli do Sodomy i Gomory, by przekonać się, co tam się rzeczywiście dzieje! Potem jak wiemy było piekło! Serwus Zawiedziony. Dzięki za ten wpis i za te przemyślenia, Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571977

...... jest związana ze skłonnościami homoseksualnymi! Ks. kard. Zenon Grocholewski jest współautorem Instrukcji Stolicy Apostolskiej z 4 listopada 2005 roku w kwestii dopuszczania do święceń kapłańskich osób o utrwalonych skłonnościach homoseksualnych lub wspierających subkulturę LGBT. Były prefekt Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej udzielił wywiadu tygodnikowi „Idziemy” w rozmowie z ks. Henrykiem Zielińskim powiedział: „Nie twierdzę, że pedofilia obejmuje przypadki wyłącznie homoseksualne (…). Jednak główna część tego typu przestępstw popełnianych przez księży i zakonników dotyczy chłopców.” I dodał: „Na podstawie moich doświadczeń myślę, że w przypadku księży pedofilia jest związana bardziej ze skłonnościami homoseksualnymi, niż naturalnym pociągiem do kobiet.”

Natomiast w gorącej sprawie przyjmowania do seminariów osób o utrwalonych skłonnościach homoseksualnych, wyjaśniał tak: „Trzeba powiedzieć wprost, że ów człowiek jest niezdolny do należnej realizacji kapłaństwa, jeśli tendencje homoseksualne są w nim głęboko zakorzenione, praktykuje homoseksualizm lub broni postaw homoseksualnych jako moralnie i społecznie równouprawnionych.”

Po czym kard. Zenon Grocholewski rozwija ten palący problem: „Głównym argumentem było uznanie, że homoseksualizm jest przeszkodą w realizacji kapłaństwa jako ojcostwa duchowego wobec mężczyzn i kobiet. Niektórzy próbowali bronić innych stanowisk, że to nie ma znaczenia, jeśli ktoś jest homoseksualistą, byle w kapłaństwie zachowywał czystość. Po wielu konsultacjach z teologami i psychiatrami doszliśmy jednak do wniosku, że zakorzeniony w człowieku homoseksualizm, choćby niepraktykowany, sam w sobie jest przeszkodą w realizacji kapłaństwa. Determinuje bowiem psychikę człowieka. To był najważniejszy powód naszego stanowiska.”

Cały wpis jest dostępny pod adresem: Read more: http://www.pch24.pl/kard--grocholewski--w-przypadku-ksiezy-pedofilia-jest-zwiazana-ze-sklonnosciami-homoseksualnymi,62747,i.html#ixzz5Qj5119C8

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1572016

Redaktor naczelny „Idziemy” ks. Henryk Zieliński publicznie wyznał, jak przed laty kard. Zenon Grocholewski wyprowadził go skutecznie z błędu: „Byłem w błędzie, gdy przed czterema laty na antenie Polsatu twierdziłem, że homoseksualista może być księdzem, o ile tylko w kapłaństwie zachowuje czystość. Za tę publiczną wypowiedź winien jestem publiczne sprostowanie”.

Dalej ks. Henryk Zieliński przypomina również, że zarządzenia z Instrukcji wydanej za pontyfikatu Benedykta XVI zostały powtórzone w dokumencie wydanym za zgodą Franciszka w roku 2016. Są więc ciągle aktualne. Po czym dość szeroko rozwija temat: Przykładem jest Pensylwania, gdzie na przestrzeni prawie 70 lat, do roku 2000, odnotowano 70 duchownych i świeckich pracowników Kościoła, którzy zarzuca się takie nadużycia. A już po 2000 r. liczba podobnych przypadków zmniejszyła się do dwóch – we wszystkich sześciu pensylwańskich diecezjach. W trosce o dobro i bezpieczeństwo dzieci nie wolno nam nie wyciągać z tego wniosków, nawet gdyby szły one pod prąd politycznej poprawności. Choć bowiem przestępstwa pedofilii w świecie najczęściej popełniane są w patologicznych konkubinatach, a ich ofiarami padają dziewczynki, to wśród duchownych aż 90 proc. nadużyć seksualnych wobec nieletnich jest popełnianych wobec chłopców i dorastających młodzieńców! Jeśli uwzględnimy, że homoseksualiści stanowią 2 proc. populacji (wśród artystów i księży więcej?), to owe 90 proc. wskazuje skalę ryzyka niestosowania się do watykańskich instrukcji”. Źródło: „Idziemy”

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/kard--grocholewski--w-przypadku-ksiezy-pedofilia-jest-zwiazana-ze-sklonnosciami-homoseksualnymi,62747,i.html#ixzz5Qj5119C8

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1572017

Pod Listem wzywającym papieża Franciszka do przeprowadzenia śledztwa w sprawie informacji, zawartych w świadectwie abp Carlo Maria Vigano, podpisało się już 35 amerykańskich biskupów. Abp Vigano, były nuncjusz apostolski w USA opublikował list, w którym przedstawił proceder tuszowania przestępstw i wykorzystywania seksualnego na najwyższych szczeblach kościelnej hierarchii, z papieżem włącznie. Zdaniem poważnej części amerykańskiego Episkopatu gorąca sprawa rzekomego tuszowania skandali pedofilskich wśród amerykańskiego duchowieństw, musi zostać dogłębnie wyjaśniona.

Kard. Raymond Leo Burke stwierdził jednoznacznie: „Deklaracja złożona przez arcybiskupa Carlo Marię Vigano musi zostać całkowicie wzięta do serca przez tych odpowiedzialnych za Kościół…każda deklaracja musi być przedmiotem śledztwa, przeprowadzonego zgodnie z prawem Kościelnym”. Nadto biskupi sygnatariusze Listu do papieża zapewniają, że nie ma podstaw by wątpić w prawdziwość informacji zawartych w oświadczeniu abp Carlo Maria Vigano. Do amerykańskich hierarchów dołączył także bp Athanasius Schneider z Kazachstanu oraz biskup pomocniczy Marian Eleganti ze Szwajcarii. Lista jest cały czas uaktualniana, a grono sygnatariuszy rośnie. Moim skromnym zdaniem jest to dosłownie błogosławiona decyzja amerykańskich biskupów, którzy proszą papieża Franciszka o szczegółowe, kościelne śledztwo w sprawie ujawnionych nadużyć .Źródło: własne PCh24.pl / lifesitenews.com

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/usa--biskupi-wzywaja-franciszka-do-przeprowadzenia-sledztwa--na-liscie-35-nazwisk,62767,i.html#ixzz5QpvEcPma

 

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1572059

Bp płocki Piotr Libera w odpowiedzi na „List papieża Franciszka do Ludu Bożego” z 20. sierpnia oraz jego prośbę o modlitwę i pokutę za nadużycia seksualne, nadużycia władzy i sumienia przez osoby duchowne i świeckie, bp Piotr Libera w całej diecezji płockiej zarządził dzień 14. września, czyli święto Podwyższenia Krzyża Świętego, dniem postu i pokuty.

Natomiast już we wtorek 11 września o godz. 10.00 w bazylice katedralnej w Płocku odprawione zostanie nabożeństwo pokutne w intencji ofiar nadużyć w Kościele. Podobne nabożeństwa pokutne zostaną odprawione we wszystkich dekanatach diecezji w dniu 14. września, z udziałem wszystkich kapłanów dekanatu. Odpowiedzialnymi za ich zorganizowanie są dziekani, a poprowadzą je ojcowie duchowni dekanatów. Duchowni powinni zachęcić do udziału w nabożeństwach wiernych świeckich. Ponadto 14. września wierni w diecezji płockiej będą się również modlić za tych, którzy porzucili stan kapłański lub zakonny.

Papież Franciszek, w odpowiedzi na ostatnie doniesienia o nadużyciach seksualnych w Kościele, napisał specjalny list w którym m.in. zalecił rozpoznanie i potępienie: „potworności popełnionych przez osoby konsekrowane, duchownych, a także przez tych wszystkich, którzy mieli misję czuwania”. A zakończył ów List modlitwą: „Niech Duch Święty da nam łaskę nawrócenia i namaszczenia wewnętrznego, abyśmy w obliczu tego przestępstwa nadużyć mogli wyrazić naszą skruchę i naszą stanowczość, by odważnie z nimi walczyć”. KAI

Cały wpis jest dostępny na stronie:

Read more: http://www.pch24.pl/bp-libera-zarzadzil-modlitwe--post-i-pokute-za-naduzycia-seksualne-w-kosciele,62766,i.html#ixzz5Qq1i3NRW

Pisałem tam zatem na gorąco w komentarzu:

A teraz prosimy Przewielebnego bp Piotra Liberę z Plocka, by poprosił publicznie papieża Franciszka także o oficjalne śledztwo w sprawie b. poważnych nadużyć homoseksualnych w Watykanie i w Kościele w USA, opublicznionych 25 sierpnia 2018 r. przez abp Carlo Maria Vigano. Z Panem Bogiem

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1572060

W czwartek 13.09.2018 r. Ojciec Święty Franciszek przyjął oficjalnie przedstawicieli katolickiego Episkopatu Stanów Zjednoczonych Ameryki. Podczas spotkania rozmawiano o sytuacji Kościoła w USA w kontekście skandalu pedofilskiego, który wybuchł w czerwcu tego roku. W audiencji u papieża Franciszka wzięli udział: kard. Daniel DiNardo i abp José Horacio Gómez z Los Angeles. Kard. Daniel DiNardo, Metropolita Galveston-Houston napisał w komunikacie po spotkaniu: „Mówiliśmy z papieżem Franciszkiem o naszej sytuacji w Stanach Zjednoczonych. O tym jak Ciało Chrystusa jest zranione przez zło wykorzystywania seksualnego. Ojciec Święty słuchał bardzo szczerze. Była to długa, owocna i dobra wymiana zdań”. Po czym jednoznacznie dadaje: „Z niecierpliwością czekamy, aby aktywnie kontynuować nasze rozeznanie razem, określając najskuteczniejsze kolejne kroki”. Źródło: KAI

Czytaj na stronie: http://www.pch24.pl/watykan--przedstawiciele-amerykanskiego-episkopatu-spotkali-sie-z-papiezem,62844,i.html#ixzz5R4pn1Xd6

Rodaku zobacz koniecznie te raporty: 

 

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1572139

Catholic Men United catholicmen2018@gmail.com, napisali mi dzisiaj w e-mailu ponownie (14 wrzesień˛2018 r.): „Brothers, We ask you to fast and pray specifically for the US Bishops in conversation with Pope Francis, particularly Cardinal DiNardo. On Wednesday, we hand-delivered copies of the letter along with the full list of signatories to each of the Officers of the United States Conference of Catholic Bishops, and to several members of the General Secretariat. This came immediately prior to their trip to Rome on Thursday, where they were scheduled to meet Pope Francis to discuss a possible investigation, as well as how they might incorporate higher standards of transparency and accountability moving forward. Please keep these bishops in your prayers and consider the following action items.

Action Items:

In our letter, we asked the Pope: “Amidst widespread global abuse, coverups, and hierarchical failure, what are you doing and what will you do to protect the people of God?” Today we ask you to pose this question to yourself. What are you doing in your own diocese to bring about radical purification in the Church? What practical steps are you taking to rebuild the Church? To this end, we strongly encourage you to send this letter to your own bishop and priests. Don’t be silent! Don’t wait! We are in a battle and the time to act is now!

We’re now 10,000 strong!!!! The more men we have fasting the better, please forward this email to at least one man and encourage him to sign: https://catholicmenunited.org/

Today is the feast of the Exaltation of the Cross. Christ’s Church is undergoing a crucifixion, but we anticipate this crucifixion will bring about a resurrection. Today’s entrance antiphon says it well: “We should glory in the cross of our Lord Jesus Christ, for he is our salvation, our life and our resurrection: through him we are saved and made free.”

In Jesus,

Catholic Men United for Christ”

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1572158

Ks. Prof. Andrzej Kobyliński z Instytutu Filozofii UKSW 12 września 2018 r. na antenie Polskiego Radia 24 w audycji poprowadzonej przez Tomasza Terlikowskiego: „Jest gorąco, a nawet bardzo gorąco. Każdy dzień przynosi nowe informacje.” A mówił o sytuacji w Kościele po opubulikowaniu listu abp Varlo Maria Vigano, który odbił się szerokim echem w Watykanie, w USA ma się rozumieć, w Europie i już na całym świecie. I dodał znacząco: „Dziś katolicyzm mierzy się z gigantycznym kryzysem i trzęsieniem ziemi (…)”.

Nadto ks. Prof. Andrzej Kobyliński jasno i klarownie powiedział także: „Potrzebna jest rzetelna i dogłębna diagnoza dotycząca tego, co tak naprawdę dzieje się z Kościołem katolickim w wymiarze światowym oraz jak szukać odpowiedzi na trudne pytania dotyczące nowego rozumienia papiestwa, sposobu mianowania biskupów, prawd wiary i moralności, a także pewnej równowagi pomiędzy Kościołami lokalnymi w Europie, Azji, czy Ameryce Południowej. Są to niesamowicie skomplikowane kwestie.”

Cały wpis jest dostępny pod adresem: https://www.polskieradio.pl/130/6699/Artykul/2189123,Publicysta-Kosciol-potrzebuje-dzis-jednosci-w-szukaniu-prawdy

Rodaku zobacz ten raport o wysokiej temperaturze w Watykanie i w USA: 

 

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1572159

W tej samej romowie na antenie Polskiego Radia 24 (jak powyżej) Andrzej Gajcy z Onet.pl. , tak się o całej tej sytuacji wyraził: „Wierzę w to, że Kościół katolicki będzie Kościołem Chrystusowym, opartym na Ewangelii. Hierarchowie w Rzymie powinni odpowiedzieć sobie na pytanie, czy oni stanowią ten Kościół oparty na prawdzie. Jeśli mocne i wręcz piorunujące zarzuty, które stawia abp Vigano wobec najważniejszych dostojników Kościoła rzymskokatolickiego, okażą się prawdziwe, to należy zastanowić się, co ci księża i biskupi robią w tym Kościele i jak dalej chcą pełnić swoją posługę.

Cały wpis jest dostępny pod adresem: https://www.polskieradio.pl/130/6699/Artykul/2189123,Publicysta-Kosciol-potrzebuje-dzis-jednosci-w-szukaniu-prawdy

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1572160

Bp David Zubik w Pittsburgh w Stanie Pensylwania w USA ogłosił rok postu i pokuty, jako zadośćuczynienie za nadużycia seksualne amerykańskich kapłanów. Powiedział o tym publicznie i wielce jednoznacznie: „Wobec zderzenia się z informacjami o grzesznych uczynkach wśród naszego duchowieństwa, które jest wezwane do naśladowania Chrystusa, czujemy zarówno smutek jak i wstyd (…) wzywam wiernych do włączenia się wraz z duchownymi w inicjatywę wynikającą z potrzeby modlitwy i pokuty (…) będziemy prosić Pana by przyszedł nam z pomocą.”

Bp Zubik zarządził przestrzeganie (obecnie niewymaganych) tzw. Suchych Dni. Obchody te winny służyć odnowie duchowej wiernych, poprzez obchody liturgiczne, praktyki pokutne i akcje duszpasterskie. W tradycji Kościoła katolickiego dni postu obejmujące środę, piątek i sobotę, obchodzone są na początku każdej z czterech pór roku. Kapłani czy inni wierni, którzy podejmą ten post zobowiązani są do powstrzymania się od pokarmów mięsnych oraz celebrowania Godziny Świętej. Post zostanie zakończony w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia 2019 r. Dodatkowo, biskup zachęcił kapłanów w swojej diecezji do odmawiania nowenny do Michała Archanioła po każdej Mszy Świętej. Źródło: catholicnewsagency.com

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/biskup-pittsburgha-oglasza-rok-postu-i-pokuty--wprowadza-w-diecezji-suche-dni,62826,i.html#ixzz5R6h70ltH

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1572171

Mój Boże co się dzieje z naszym Kościołem katolickim?! Zgroza! Władze Chile w ramach śledztwa w sprawie wykorzystywania seksualnego i domniemanego ukrywania przez biskupów przypadków nadużyć, przeszukały cztery diecezje. Prokuratorzy poinformowali, że niespodziewane „naloty” miały miejsce w diecezjach Valparaiso, Chillan, Osorno i Concepcion. Z budynków należących do diecezji wyniesiono liczne dokumenty. Prokurator Emiliano Arias, który zlecił przeszukania, prowadzi około 20 śledztw dotyczących domniemanego molestowania seksualnego nieletnich przez grupę kapłanów w mieście Rancagua.

Na początku tego roku skandal pogłębił się wskutek niefortunnej wypowiedzi papieża Franciszka. Ostatecznie papież przyznał się do: „poważnych błędów w osądzie” i podjął kroki w celu naprawienia krzywd, w tym zażądał rezygnacji od każdego członka konferencji biskupów Chile. Prokuratorzy do tej pory oskarżyli w sprawie domniemanego wykorzystywania seksualnego nieletnich 167 osób, w tym siedmiu biskupów i 96 księży. Źródło: cruxnow.com

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/chile--nalot-wladz-na-4-diecezje--zabezpieczono-dokumenty-dotyczace-skandalu-obyczajowego,62872,i.html#ixzz5R95FgQp4

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1572172

Raport o molestowaniu seksualnym przez katolickich duchownych wstrząsnął Niemcami. Dane są porażające! W latach 1946-2014 ofiarami wykorzystawania seksualnego dzieci i młodzieży przez katolickich duchownych padło co najmniej 3677 małoletnich, wynika z raportu przygotowanego na zlecenie Episkopatu RFN. Przestępstw seksualnych na dzieciach i młodzieży dopuściło się w Niemczech łącznie 1670 duchownych, tj. 4,4 proc. wszystkich księży.

Naturalnie ofiarami są w większości niepełnoletni chłopcy. Ponad połowa ofiar nie miała więcej niż 13 lat. W co szóstym przypadku doszło do „różnych form gwałtu”. Po wcześniejszym raporcie dotyczącym Irlandii, teraz pojawiają się głosy o rozliczenie tematu pedofilii w Polsce.

Cały wpis na stronie: https://wiadomosci.wp.pl/pedofilia-wsrod-ksiezy-wszystkie-oczy-na-polske-ujawnione-przypadki-sa-tylko-czubkiem-gory-lodowej-6295844295792769a

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1572223

Kard. Gerhard Müller na pytanie readaktora Lisieckiego o ks. Krzysztofa Charamsa, co to ogłosił w jesieni 2015 r. publicznie swe „tęczowe wyjście z szafy” i dlaczego nikt tego wcześniej nie dostrzegł, tak dość zaskakująco rzecze: “No cóż, takich skłonności nie sposób dostrzec z zewnątrz. Do skandalu doszło po dwóch latach mojego urzędowania w Kongregacji, ale także ci, którzy pracowali tam dłużej, o niczym nie wiedzieli. On się z tym wyjątkowo dobrze ukrywał.” I jeszcze dodaje takie spojrzeniena ten temat ks. Charamsy: „być może w pewnym momencie wpadł w sidła tych ideologicznych lobby, o których wspomniałem, które użyły go następnie dla krzewienia swojej ideologii. Można było wtedy już zainscenizować wielki skandal”. By na koniec rzec: „W jednej z polskich gazet przeczytałem, że to niemożliwe, żeby przełożeni niczego nie podejrzewali. Mogę tylko powtórzyć: nikt nas o niczym nie poinformował”.

Wpis na stronie i pod adresem: http://www.pch24.pl/homoherezja--tego-nie-dostrzegl-kard--muller,62743,i.html#ixzz5RMaUAAzM

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1572304

Poznański Sąd Okręgowy nakazał Towarzystwu Chrystusowemu wypłacić milion złotych odszkodowania za molestowanie dziewczynki, którego miał dopuścić się ksiądz Roman B. Tym samym obciążył Zgromadzenie odpowiedzialnością cywilną za ten czyn.

Poniżej pełne oświadczenie pełnomocnika Towarzystwa Chrystusowego:

W sprawie czynów karalnych, których dopuściły się osoby duchowne należy podkreślić, że stanowisko Kościoła i podejście prawne nie zmieniły się. Takie czyny są haniebne i winny być ścigane, a ich sprawcy ukarani.

Osoby te, w ramach wewnętrznych kościelnych postępowań prawnych – zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego i innymi normami prawnymi – są konsekwentnie zawieszane w czynnościach kapłańskich lub wydalane ze stanu duchownego.

Na gruncie obowiązujących przepisów prawa w Polsce, nie można przenosić odpowiedzialności za te czyny (w tym cywilnej odszkodowawczej) ze sprawcy na kościelne osoby prawne. Sprawcy tych czynów dopuszczają się ich na własny rachunek i ponoszą osobistą odpowiedzialność przed ofiarami,które skrzywdzili oraz przed prawem.

Adwokat Krzysztof Wyrwa, Pełnomocnik Towarzystwa Chrystusowego”

Wpis Michała Krajskiego z 17 września 2018 r. pod adesem: http://prawy.pl/79376-oswiadczenie-pelnomocnika-towarzystwa-chrystusowego-w-sprawie-poznanskiego-wyroku/

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1572337

Oto b. wymowny fragment opublikowanego tekstu ks. prof. Józefa Augustyna SJ o b. poważnych nadużyciach w Kościele katolickim pt.: „Kiedy cierpi Lud Boży...”. Ks. Józef Augustyn SJ pisze jasno i klarownie, iż wiernym należy się słowo wyjaśnienia, a duszpasterze nie mogą przyjmować postawy dyplomatycznego milczenia: „Odważne, pełne pokory i skruchy stawianie czoła w Kościele przestępstwom seksualnym księży na szkodę małoletnich to nie tylko problem wiarygodności, ale wręcz jego istnienia w danej społeczności.” I dodaje jednoznacznie: „Gdy w duchu wiary, w każdym dziecku skrzywdzonym przez księdza, dostrzeżemy poniżone, znieważone i upokorzone Oblicze Chrystusa, zrezygnujemy z pomniejszania i tuszowania problemu”.

Cały tekst ks. prof. Józefa Augustyna SJ znajdziesz pod tym adresem: http://www.niedziela.pl/artykul/37990/Ks-Jozef-Augustyn-SJ-tylko-moca-Ducha

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1572562

Kard. Vincent Nichols podczas homilii 15 września na spotkaniu Rady Konferencji Episkopatów Europy w Poznaniu, wspominał niedawną wizytę duszpasterską papieża Franciszka w Irlandii. Dał takie świadectwo: „To było niezwykłe. W przeciwieństwie do innych wizyt papieskich według mojej wiedzy.” Jednakwoż abp Westminster powiedział i inne b. znamienne i ważące słowa: „Myliłem się, mając nadzieję, że głos radości i powitania przezwycięży głos gniewu i potępienia. Oba te głosy muszą zostać wysłuchane.” I kontynuował w tym duchu miłosierdzia ale i koniecznej sprawiedliwości: „Jest to głos cierpienia, gniewu, potępienia. Jest głosem tych, którzy doznali krzywdy i złego traktowania we wspólnocie Kościoła. Głosem tych, których my, pasterze, zawiedliśmy, bo zawiedliśmy ich, nie zapewniając ochrony przed wilkami pośród nas. (…) Jeśli odwrócimy się od tego głosu, odmówimy wysłuchania go z otwartym sercem, wtedy zamkniemy nasze serca na samego Pana. Kiedy głos ten jest naprawdę słyszalny w rodzinie Kościoła, my także zaczynamy poznawać to cierpienie (…) teraz dźwigając ciężar naszego wstydu i smutku.”

Kard. Vincent Nichols podkreślił, że wsłuchanie się w głos ofiar pozwoli podjąć właściwe kroki: „Postanówmy otworzyć nasze serca nie tylko na radosny głos wiernych, ale także na bolesny gniew tych, którzy chcą, abyśmy słuchali, słuchali i słuchali ponownie z wielkim wyczuciem. Słuchali i uczyli się. Wtedy będziemy wiedzieć, jak najlepiej odpowiedzieć. Ich głos jest Głosem Chrystusa, wołającego do nas z pustyni.” Źródło: lastampa.it

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/kardynal-nichols--kosciol-nie-potrafi-chronic-przed-wilkami-posrod-nas,62944,i.html#ixzz5S5lxKUZe

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1572587

O. Joseph Fessio, jezuita i założyciel wydawnictwa Ignatius Press, wezwał papieża Franciszka jak donosi LifeSiteNews, żeby odniósł się do zarzutów abpa Vigano. O. Fessio miał dokładnie powiedzieć: „Bądź człowiekiem. Stań i odpowiedz” (Be a man. Stand up and answer). Tego wywiadu dla telewizji CNN, udzielił 24 września 2018 r. i  zauważył w nim, że papież Franciszek atakuje każdego kto poruszy temat oskarżeń ks. abp Carlo Maria Vigano.

Oto stosowny link: źródło: https://www.lifesitenews.com/news/ignatius-press-founder-to-pope-francis-be-a-man.-stand-up-and-answer-vigano

Rodaku zobacz koniecznie ten raport: 

 

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1572597

Słowa O. Josepha Fessio SJ dla CNN, cytowane w powyższym komentarzu, rozwinął publicznie 25 września 2018 r. Michał Krajski: „[...]Przypomnijmy, że ten ostatni to były nuncjusz w USA, który napisał list otwarty pt. „Świadectwo”, w którym oskarżył Franciszka i jego najbliższych współpracowników o tuszowanie afer pedofilskich w Kościele. Vigano następnie zniknął, co sam zapowiedział już wcześniej, bojąc się o swoje życie. Papież pytany o te oskarżenia na pokładzie samolotu lecącym z Irlandii do Rzymu zbagatelizował je, nie chcąc merytorycznie odnosić się do sprawy.

Faktem jest, że styl Franciszka to styl unikania odpowiedzialności. W różnych kwestiach, jak homoseksualizm czy udzielanie komunii świętej osobom rozwiedzionym i żyjącym w nowych związkach, Franciszek wypowiada się niejasno, mówi przez swoich współpracowników, dokonuje dwuznacznych gestów, które można interpretować, że jest za, a nawet przeciw.

Jednocześnie w obliczu dubia czterech kardynałów, czy głosu tysięcy katolików, o to by zajął jednoznaczne stanowisko, uparcie milczy. W ten sposób nie można zarzucić mu formalnie herezji, wyciągnąć wobec niego konsekwencji, rozliczyć go z jego słów. Postawę taką trudno nazwać odważną. Słusznie więc o. Fessio wzywa Franciszka, żeby przełamał swoje lęki i w końcu stanął twarzą w twarz z problemami, z których wiele sam generuje.

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://prawy.pl/80022-o-fessio-wzywa-franciszka-do-odpowiedzi-na-zarzuty-abpa-vigano/

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1572598

Szok! Skandal to mało powiedziane! Jakich czasów dożyliśmy?! Kard. Francesco Coccopalmerio tak pisze o dobrych owocach relacji między osobami o skłonnościach homoseksualnych. W wywiadzie z 2014 r. udzielonemu włoskiemu „Rossoporpora” mówił: „Jeżeli spotkam homoseksualną parę, od razu wiem że ich relacja jest niedozwolona – tak mówi doktryna, którą całkowicie przyjmuję. Jednakże, jeżeli zatrzymamy się na doktrynie, nie dostrzeżemy osoby. Kiedy widzę, że dwie osoby prawdziwie się kochają, czynią akty miłosierdzia wobec potrzebujących to widzę, mimo że ich relacja jest niedozwolona, pozytywne rzeczy z niej wypływające. Zamiast całkowicie zamykać oczy, wolę dostrzegać i przyjmować wyraźne pozytywy takich relacji”.

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/portal-lifesitenews-twierdzi--ze-watykanski-kardynal-byl-obecny-na-homoseksualnej-imprezie,63390,i.html#ixzz5Tcx1JlDq

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1573262

Pochodząca z USA 22-letnia blogerka Avera Maria Santo napisała list otwarty do Ojców Synodalnych. Dziewczyna, która otwarcie pisze o swoich skłonnościach homoseksualnych, prosi biskupów, by nie ulegali presji relatywizowania nauki Kościoła w sprawie homoseksualizmu. Dziewczyna z Alabamy pisze: „Drodzy Biskupi Świętego Kościoła Katolickiego, kiedy poinformowano mnie o wysiłkach podejmowanych przez grupy ‘pro-LGBT’, próbujące przekonać biskupów katolickich do zmiany nauczania Kościoła na temat homoseksualizmu, zwłaszcza w tym roku synodu o młodzieży, byłam wstrząśnięta”.

Avera Maria Santo zwraca uwagę, że pomimo swoich skłonności, zdecydowanie sprzeciwia się jakiemukolwiek relatywizowaniu nauki Kościoła nt. homoseksualizmu. Amerykanka opublikowała swój list na blogu, ale sprawę nagłośniły katolickie media w USA oraz w Europie. Pisze w nim dalej: „Jako ktoś, kto nie tylko wyrósł w Kościele, ale też pokochał go i jego nauczanie na temat mnie samej, nie zniosłabym jakiejkolwiek zmiany tego nauczania, zwłaszcza takiej, która mogłaby przynieść wielkie szkody. Chciałabym zatem otworzyć przed wami moje serce i podzielić się z wami częścią mojej historii i moich przekonań, drodzy Biskupi Świętego Kościoła Katolickiego i błagać was, byście podtrzymali dobre, prawdziwe i piękne nauczanie Kościoła na temat homoseksualizmu”.

Dzieląc się swoim świadectwem, Santo podkreśla, że „Nie ma na świecie nikogo, kto nie byłby powołany do życia czystością, włącznie z moimi braćmi i siostrami, którzy doświadczają pociąg do osób tej samej płci. Nie dlatego, że Kościół jest opresyjny i chce, abyśmy byli mu poddani w żałosny i bierny sposób, ale dlatego, że każdy z nas bez wyjątku jest zaproszony do tego, by mieć udział w boskim życiu Stwórcy, życiu, w którym nie może się ostać żaden grzech”.

Nadto pisze przekonując, że młodym ludziom nie można wmawiać, że skłonności homoseksualne są krzyżem nie do uniesienia: „Potrzebuję, aby przypominano mi jako chrześcijance nie tylko o tym, że jestem powołana do kochania tak, jak Chrystus nas umiłował, ale też, że jestem do tego zdolna. Jestem zdolna do autentycznej miłości!”. Źródło: KAI, National Catholic Register

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/mloda-kobieta-o-sklonnosciach-homoseksualnych-prosi-o-niezmienianie-nauczania-kosciola-,63408,i.html#ixzz5Tf1SIHaK

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1573274

We czwartek 12 października 2018 r. podczas kolejnej sesji roboczej Synodu Młodych w dyskusji zauważono, że po stronie kapłanów oraz biskupów także można znaleźć błędy i zaniedbania wobec młodzieży. Komentarze nawiązywały również do skandalu seksualnego w USA, a bp Frank Caggiano z Connecticut w USA tak to ujął: „Musimy odważnie i uczciwie stawiać czoła zdradzie młodych ludzi przez duchownych, którym ich powierzono. Tego grzechu nigdy więcej nie można znaleźć pośród nas. Tylko w ten sposób młodzież świata może wierzyć w nasze synodalne wezwanie, aby zapewnić im pocieszenie i nadzieję”.

O trwającym kryzysie w Kościele mówił podczas sesji na Synodzie Młodych także abp Charles Chaput z Filadelfii. Hierarcha powiedział: „Jeśli brakuje nam wiary w głoszenie Jezusa Chrystusa zwłaszcza dla młodych, Kościół jest po prostu kolejnym dostawcą etycznych pietyzmów, których świat nie potrzebuje”.

Zaś redakcja „Catholic Herald” zwraca uwagę na to, że wśród niektórych biskupów obecnych w Rzymie panuje niepokój, że Synod Młodych może zmiękczyć nauczanie Kościoła w pewnych sprawach, tak by spróbować „dotrzeć do młodych”. W szczególności przywołuje się tu kwestię nieuporządkowanej seksualności. Doszło nawet i do tego, iż podczas dyskusji kard. Wilfrid Napier odczytał fragment listu młodej kobiety z USA, blogerki Avera Maria Santo, która pomimo swoich skłonności homoseksualnych, stara się żyć w zgodzie z nauczaniem Kościoła i apeluje do biskupów, aby nie zmieniali doktryny w kwestii seksualności.

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/mocne-slowa-hierarchow--mowia-o-zaniedbaniach-biskupow-i-walce-z-kryzysem-w-kosciele,63409,i.html#ixzz5ThHgElNQ

Rodaku zobacz koniecznie ten raport o Synodzie Młodych w Rzymie:

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1573285

Kard. Blase Cupich wyznaczony przez papieża Franciszka w 2014 roku na przewodniczącego diecezji Chicago, powiedział, że w jego diecezji nie prowadzi się polityki odmawiania sakramentów, czy pogrzebów ludziom żyjącym w jawnych związkach homoseksualnych.

Prowadzący program WTTW Chicago Tonight Phil Ponce poruszył kwestię dekretu bp Thomasa Paprockiego, zabraniającego przyjmowania Komunii świętej i udzielania pogrzebów osobom, które zawarły homo-małżeństwa. Zapytał zatem kard. Blase Cupicha w tej sprawie i usłyszał odpowiedzieć, iż nie miesza się do: „polityki innych diecezji”. Jednakowoż jasno podkreślił, że: „nie jest to nasza polityka”.

Pasterz archidiecezji chicagowskiej boryka się z oskarżeniami o przychylność wobec „lawendowej mafii” w Kościele, a nawet posunął się do skierowania na badania psychiatryczne kapłana, który spalił tęczową flagę.

W październiku 2015 roku, przy okazji Synodu Rodziny, arcybiskup Cupich mówił dziennikarzom w Watykanie, że: „sumienie jest nienaruszalne i musimy je szanować przy podejmowaniu decyzji”. Nadto jego zdaniem homoseksualiści: „też są istotami ludzkimi, mają sumienie, a moja rola pasterza polega na pomocy w rozpoznawaniu woli Bożej przy obiektywnym patrzeniu na moralne nauczanie Kościoła”.

CNSNews.com wielokrotnie pytał archidiecezję w Chicago, czy kardynał Cupich popiera nauczanie Kościoła katolickiego, stanowiące, że akty homoseksualne są „wewnętrznie nieuporządkowane” oraz że nie można ich zaakceptować w żadnych okolicznościach. Jednak biuro kardynała odmówiło udzielenia odpowiedzi.

Po temu trzeba mi tu po raz setny powiedzieć, iż wg Biblii, całej tradycji Kościoła katolickiego i obowiązującego KKK, czyny homoseksualne są grzechami śmiertelnymi, wołającymi o pomstę do nieba. Po temu absolutnie nie wolno nikomu tego stylu życia wśród wiernych upowszechniać, dla przykładu promować publicznie jawnych par homoseksualistów, gdyż jest to wielkim zgorszeniem i wielką winą, zaciągniętą wobec Kościoła katolickiego, wobec niewinnych braci i sióstr, wobec dzieci przed Bogiem. Homoseksualiści wezwani są zatem do nawrócenia i pokuty w ciszy i w ukryciu, tak by nie szerzyć b. niebezpiecznego, śmiertelnego zboczenia! Mordercy dla przykładu nie obnoszą się z tym, że są czy byli w przeszłości zbrodniarzami ale w pokorze i cichości, w ukryciu pokutują za swoje grzechy! Naturalnie pomijając żywe świadectwo wobec wiernych, w którym publicznie uznają swój grzech i swoją winę. Podobnie ci wszyscy, którzy prześladują, czy prześladowali wdowy i sieroty lub nie płacili za dobrze, uczciwie wykonaną pracę!

Nie trzeba być żadnym teologiem, by wiedzieć, że źle ukształtowane sumienie ludzkie wcześniej, czy później zaprowadzi człowieka do zbrodni! Mówi się zwykle o takim osobniku spod ciemnej gwiazdy, iż jest bez sumienia lub to ten co zabił już swoje sumienie! Kard. Blase Cupich z Chicago musi zmienić swoje postępowanie, bo w innym przypadku grozi mu b. realnie gniew Boży! To jasne jak słońce!

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/kard--cupich--w-naszej-diecezji-nie-odmawiamy-sakramentow-jawnym-homoseksualistom,63381,i.html#ixzz5ThRSI2O5

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1573376

Bp Thomas Paprocki ze Springfield w stanie Illinois (USA) w dekrecie powołującym się na Pismo Święte i prawo kanoniczne powtórzył, że małżeństwo może zaistnieć jedynie między jednym mężczyzną a jedną kobietą. Dodał, że jego obowiązkiem, jako biskupa diecezjalnego, jest kierowanie ludem Bożym w zgodzie z prawdą.

W sprawie Komunii Świętej hierarcha zarządził, że:

a) „biorąc pod uwagę obiektywnie niemoralny charakter związku” homo-małżeńskiego tkwiące w nim osoby „nie powinny przystępować do Komunii Świętej, ani nie powinny być dopuszczone do Komunii Świętej”.

b) „Pasterze świadomi takich sytuacji powinni zwracać się do tych osób prywatnie, wzywając je do nawrócenia i doradzając im, aby nie przystępowali do Komunii Świętej, dopóki nie zostaną przywróceni do jedności z Kościołem poprzez Sakrament Pojednania.

c) W niebezpieczeństwie śmierci, osoba żyjąca publicznie w związku małżeńskim tej samej płci może otrzymać Komunię Świętą – wiatyk – jeśli wyrazi skruchę z powodu swoich grzechów (c. 921)”.

Z kolei w kwestii pogrzebów biskup Paprocki zadekretował, że

a) „jeśli nie okazali przed śmiercią oznak skruchy, zmarli, którzy żyli otwarcie w małżeństwie homoseksualnym, publicznie gorsząc wiernych, mają być pozbawieni pogrzebu kościelnego. W razie wątpliwości właściwy proboszcz lub administrator parafialny powinien skonsultować się z lokalnym ordynariuszem, którego orzeczenia należy przestrzegać”. Źródło: cnsnews.com

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/kard--cupich--w-naszej-diecezji-nie-odmawiamy-sakramentow-jawnym-homoseksualistom,63381,i.html#ixzz5ThRSI2O5

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1573377

Na Synodzie Młodych 2018 poświęconym młodzieży i kryzysowi powołań, zakończono właśnie prace w małych grupach. W podsumowaniu grupy B kierowanej przez kard. Blase Cupicha z Chicago, pojawiły się wątpliwości co do tradycyjnego rozumienia rodziny. W tekście zawarto określenie „inne formy rodziny”, jednak nie sprecyzowano dokładnie o jaki model chodzi. Dodatkowo, zaznaczono potrzebę Kościoła dla uznania takich form: „Czy kościelna władza wymaga od biskupów i księży aby głosząc Ewangelię jednocześnie kwestionowali, że to też są rodziny? Czy może Kościół wymaga od nas byśmy byli przy każdym młodym człowieku bez względu na to w jakiej sytuacji życiowej się znaleźli? Czy nie jest możliwe abyśmy zaakceptowali i poszanowali model rodziny w jakim młoda osoba się odnalazła przy jednoczesnym głoszeniu dla niej Ewangelii?”.

Z kolei w grupie A, hierarchowie przedstawili swoje wątpliwości co do tekstu Instrumentum laboris, synodalnego dokumentu roboczego. Ich zdaniem zawarto w nim za mało odniesień do Chrystusa, jako naszego jedynego źródła szczęścia i zbawienia oraz uwypuklono, że w dokumencie nie ma słowa o czystości. Nadto w grupach gdzie dominowali hierarchowie z Niemiec, Francji czy Hiszpanii przedstawiono postulaty dotyczące „uaktualnienia” nauki Kościoła o seksualności, zaznaczono w nim, że: „Wrażliwy Kościół to taki, który towarzyszy pomimo błędów, bez narzucania, zabraniania czy wymagania...”.

Po prostu aż trudno uwierzyć, iż takie bzdury, tak gorszące rzeczy wypisują hierarchowie na Synodzie Młodych i to jeszcze w samym podsumowaniu. To nie tylko skandal na skalę światową, to autentyczny upadek Kościoła katolickiego! Wstyd i ogromne zgorszenie! To hańba! Po trzykroć hańba! Wzywam tych hierarchów Kościoła katolickiego, którzy chcą prowadzić Lud Boży bez narzucania, zabraniania czy wymagania, wzywam ich zwyczajnie do opamiętania się i nawrócenia!

Niepoprawny blogerze i blogerko, rodacy którzy uważacie się za katolików, jeśli macie świadomość tego, co czytacie powyżej i milczycie, nie robicie nic by się temu w Imię Chrystusa Pana przeciwstawić, przelewacie krew raz ukrzyżowanego Pana. I w swoim czasie będzie Wam to w obliczu Pana policzone! Źródło: lifesitenews.com

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/synod-mlodych--grupa-kierowana-przez-kard--cupicha-chce-uznania-innych-form-rodziny,63418,i.html#ixzz5Tt9loqMh

Rodaku, niepoprawny blogerze, blogerko, nasi mili symptycy musicie koniecznie wysłuchać te wywiady: 1) The Vortex—Covering Up the Gay Evil and 2) The Vortex—Time to Turn Over the Tables in the Temple, bo naprawdę warto:

Nadto serdecznie polecam ten wywiad: "Synod młodych – nadzieje i obawy." Czyli o nowym numerze „PCh24 Co Tydzień”, poświęconym obecnemu spotkaniu biskupów, rozmawiają Łukasz Karpiel i Michał Wałach. Rodaku koniecznie wysłuchaj ten krótki ale ważny filmik:

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1573432

Środowiska LGBT, swoją zinstytucjonalizowaną działalność w przestrzeni "kościelnej" prowadzą zrzeszone w kampanii Equal Future (ang. Równa Przyszłość). Na oficjalnej stronie opublikowane zostały postulaty, określające ich działalność w których czytamy: „Equal Future 2018 jest międzynarodową organizacją starającą się wykorzystać wyjątkowy moment w historii, by uwiadomić całemu światu jakie szkody wyrządza się młodym osobom, kiedy mówi się że bycie osobą LGBT jest rozczarowujące i niewłaściwe”.

Equal Future nadaje wielkie znaczenie odbywającemu się właśni8e w Rzymie Synodowi Młodych. Piszą oni wprost i publicznie: „Nasza kampania pragnie wykorzystać ten wyjątkowy moment poprzez odbywający się z inicjatywy Kościoła Katolickiego (…) Synod Młodych w październiku 2018 r.”

W 2014 r. przed Synodem Rodziny poszczególne środowiska LGBT, głównie ze Stanów Zjednoczonych zawiązały koalicję „Global Network of Rainbow Catholics”, której przedstawiciele brali udział w rozmowach poprzedzających sam Synod. Mimo, że krytycznie odnieśli się do posynodalnego dokumentu, to nie ukrywali zadowolenia z tego, że: „zostały otwarte drzwi do bardziej wrażliwego pochylenia się nad postulatami LGBT przez Kościół (…) te drzwi nie zostaną już zamknięte”.

Reporterzy LifeSiteNews zapytali o działania Equal Future abp Bruno Forte, który odpowiedział: „zwrot w stronę osób homoseksualnych nie oznacza że Kościół po prostu zrówna te relacje razem z relacją mężczyzna-kobieta zawartą w małżeństwie (…) te dwie osobne rzeczywistości należy rozpatrywać poprzez odpowiednio dostosowane podejście duszpasterskie.” Źródło: lifesitenews.com / equalfuture2018.com

Cały wpis jest na stronie: http://www.pch24.pl/homomiedzynarodowka-zainteresowana-synodem-mlodych--teczowy-lobbing-podczas-obrad,63469,i.html#ixzz5U0Hqelr5

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1573451

Kard. Robert Sarah przestrzegł uczestników obecnego Synodu Młodych przed rozmiękczaniem nauki Kościoła. Podkreślił, że wbrew pozorom, nie przyczyni się to do zdobycia serc młodzieży. Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów podkreślił jasno i klarownie, że katoliccy duszpasterze powinni : „odważnie promować chrześcijański ideał odzwierciedlony w katolickiej doktrynie moralnej i nie rozwadniać go ukrywając prawdę.” Nadto podkreślił, że choć nie każdy podziela nauczanie Kościoła, to jednak jest ono jednoznaczne. Skrytykował zarazem niejasność niektórych duszpasterzy w wyjaśnianiu kwestii doktrynalnych.

Kard. Robert Sarah z Gwinei odwołał się do czytanej w ostatnią niedzielę w kościołach przypowieści, o bogatym młodzieńcu. Podkreślił, że Chrystus nie obniżył wymagań względem niego. Podobnie też Kościół nie powinien obniżać wymagań od dzisiejszej młodzieży. Źródło: catholicherald.co.uk

Po temu pisałem tam na gorąco w komentarzu: to jest już dobra, odważna krytyka przez kard. Roberta Saraha tego zła, które dzieje się od pewnego czasu w Kościele katolickim I które teraz objawia się z mocą na Synodzie Młodych 2018.

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/kardynal-sarah--rozmiekczanie-nauki-kosciola-zniecheci-mlodych,63525,i.html#ixzz5UBwP2sFr

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1573569

Rząd Viktora Orbana nie zwalnia tempa! Na Węgrzech uczelnie wyższe nie będą więcej wykładać gender studies, wynika z dekretu rządu premiera Viktora Orbana, który został opublikowany w najnowszym „Monitorze Węgierskim”. Czytamy w nim, że: „Nabór na studia gender zostanie zlikwidowany na wszystkich uczelniach na Węgrzech od 2019 roku”. I dalej napisano w dekrecie: „Naukę (...) będą mogli kontynuować studenci przyjęci na studia magisterskie nauk o płciach społecznych najpóźniej w procesie rekrutacyjnym 2018 roku”.

Czyli można coś zmienić ale trzeba po prostu chcieć! Okazuje się także, iż już w marcu 2018 r. sekretarz stanu w ministerstwie zasobów ludzkich Bence Retvari miał publicznie oświadczyć: „Studia gender, tak samo jak marksizm-leninizm, można uznać bardziej za ideologię niż naukę”. Podobnie w tej sprawie wypowiadali się inni przedstawiciele węgierskiego rządu.

Likwidacja naboru na studia genderowe dotknie m.in. założony przez amerykańskiego finansistę węgierskiego pochodzenia George’a Sorosa Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego (CEU). Źródło: interia.pl

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/rzad-viktora-orbana-nie-zwalnia-tempa--na-wegrzech-uczelnie-wyzsze-nie-beda-wykladac-gender-studies,63523,i.html#ixzz5UDnKqjE6

Pisałem tam zatem na gorąco w komentarzu:

Brawo Bracia Węgrzy! Tak trzymać! Prezesie Jarosławie Kaczyński i władze PiS wzywam Was, byście z tego brali żywy przykład, jak skutecznie można pogonić kota demonicznej ideologii gender! Precz z gender! Z Panem Bogiem

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1573586

Abp Marek Jędraszewski spotkał się z wiernymi archidiecezji krakowskiej i odpowiadał na ich pytania, podczas wspólnego spotkania w ramach „Dialogów u św. Anny”. W sprawach dotyczących moralności i stanowiska Kościoła w sprawie homoseksualizmu, podkreślił zdecydowanie, że: „Prawdą jest, że można stosować terapie i pomagać ludziom dotkniętym tego typu tendencjom. Jest to zadanie stojące nie tylko przed Kościołem, ale również instytucjami państwowymi. Wbrew temu co się głosi na Zachodzie, że orientacja seksualna to jest coś co jest w nas i nad czym nie możemy planować i trzeba się temu poddawać. To oczywiście nie jest prawdą”.

Po czym dodał jasno i klarownie: „Kościół nie może powiedzieć, że życie według głoszonych na Zachodzie zasad homoseksualnych jest czymś dobrym, bo to jest niezgodne z nauczaniem Kościoła. Wystarczy sięgnąć chociażby po listy św. Pawła Apostoła. Jego ocena tej rzeczywistości jest bardzo jednoznaczna”. Źródło: YouTube

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/kosciol-nie-moze-powiedziec--ze-zycie-wg-zasad-homoseksualnych-jest-czyms-dobrym,63596,i.html#ixzz5UOk9oCMa

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1573658

Szok! Dziś 26 października 2018 r. demoniczna ideologia gender w polskich szkołach! To tzw. „tęczowy piątek”! Lekcje, których głównym tematem jest: „akceptacja i otwartość na uczniów i uczennice LGBTQI”. Inicjator akcji to Kampania Przeciw Homofobii. Jaki wpływ na dziecko może mieć taka całodzienna nawałka, taka całodzienna indoktrynacja i zaśmiecanie wyobraźni?

O tym relacjonuje ks. Sławomir Kostrzewa, który wspomina, jak kilka lat temu, zgłosił się do niego po lekcjach jedenastoletni uczeń. To jeszcze dziecko, a on: “Powiedział, że na godzinie wychowawczej pojawiły się osoby, które omawiały kwestię mniejszości seksualnych. Nie tylko omawiały, ale pokazywały dzieciom zdjęcia par homoseksualnych, całujących się i dotykających w miejsca intymne. Dzieci zupełnie nie były przygotowane na tego rodzaju obrazy. Ów chłopiec mówił, że przeżywa wielkie niepokoje w związku z tą lekcją. Widać było po nim, że zostało w nim zburzone coś bardzo delikatnego. Dotknięta została sfera, którą kształtować mogą tylko rodzice.”

Duszpasterz ów w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”, radzi co zatem zrobić, by uchronić dzieci, mówi: “Proponuję, żeby rodzice jak najszybciej zasięgnęli informacji u dyrektorów szkół, do których uczęszczają ich dzieci, czy w tej konkretnej szkole planowane są takie zajęcia. I jeśli dowiedzą się, że tak – żeby w tym dniu nie posyłać dzieci do szkoły. Ale także zalecam, aby rodzice wyrazili swój sprzeciw wobec tego rodzaju praktyk.” I dodaje logicznie: “Uważam, że demoralizacja, która może tam mieć miejsce, będzie o wiele bardziej szkodliwa niż jeden dzień absencji.”

Cały artykuł jest opublikowany na stronie: https://naszdziennik.pl/polska-kraj/202471,gender-w-szkolach.html

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1574108

A dla pogłębienia swojej wiedzy na ten temat polecam ten wywiad, opublikowany przez Salve TV 21 lipca 2017 r. . Gościem “Tematu Dnia” był ks. Tadeusz Przybylak SChr, duszpasterz Polonii w Australii, który w rozmowie z Magdaleną Korzeniewską opowiedział, jak wygląda Kościół katolicki w tamtym rejonie świata i tłumaczył, dlaczego w internecie jedyne informacje o Kościele w Australii dotyczą pedofilii.

Ks. Tadeusz Przybylak SChr mówił wtedy: “Jestem w Australii 34 lata. Kościół australijski przeżywał problemy w latach 70/80. Później zaczął się rozwijać, przybyło powołań kapłańskich. Kościół pokonał sprawę tego kryzysu, ale w między czasie, zwłaszcza w ostatnich dziesięciu latach głównie media podnosiły problem pedofilii w Kościele katolickim.” Po czym dodał: “Ostatnia sprawa kardynała Pella jest związana z tym, że ponieważ on jasno głosił naukę Kościoła, wyraźną, zdrową, stąd też media jego i innych biskupów bardzo złośliwie napastowały.”

Według niego, "Kościół australijski ma piękne akcje, żyje i się rozwija". Pytany o to, skąd biorą się takie medialne ataki na kościół australijski, mówił: “To był moment zwrotny, że napadnięto na arcybiskupa Melbourne. W mediach zaczęto przedstawiać go w złym świetle.”

I znowu dodał: “Gdy osiągnął wiek prawie emerytalny, papież Franciszek nominował go do Komisji finansowej Watykanu i wtedy odczytano to, jako awans tego nielubianego kardynała i arcybiskupa. Specjalna komisja pojechała do Rzymu. Wyszedł z tego obronną ręką. Teraz następna sprawa jest osobista.”

Zobacz koniecznie ten wywiad:

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1577054

Szok! Zgroza! Z ostatniej chwili z Australii, zobacz koniecznie te raporty: 1) Cardinal Pell Found Guilty of Sex Abuse. Published on Dec 13, 2018:

In a decision that will undoubtedly create shockwaves around the globe, Cardinal George Pell, the most senior Church official to stand trial for sexual abuse, was found guilty on Tuesday by a Melbourne Court. In one of the most closely watched trials in modern Catholic Church history, after nearly four full days of deliberations, a jury rendered unanimous guilty verdicts on five charges related to the abuse of two choirboys in 1996.

2) Headlines—December 13, 2018:

3) Oraz Holy Faith Media. Premiered 14 hours ago: BREAKING NEWS: CARDINAL PELL CONVICTED:

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1577080

Oglądałem dziś ten film o życiu kard. George Pella i jestem zszkokowany ciężarem stawianych mu zarzutów przez naocznych świadków, przez dzieci które były molestowane, a dziś są już dorosłymi osobami. Film został opublikowany już 28 lipca 2016 r.

Cardinal George Pell 'Exposed' Full Story. Les Tyack says he saw a naked George Pell expose himself to three young boys in the Torquay surf club changerooms in the late 1980s. Police are investigating multiple child abuse allegations levelled directly against Australia's most senior Catholic cleric Cardinal George Pell, the ABC's 7.30 program has revealed.

Niepoprawni blogerzy i blogerki oraz nasi sympatycy, to trzeba koniecznie zobaczyć, a zatem:

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1577083

Bp Franz-Josef Overbeck z Essen zapowiada, że w Kościele katolickim w Niemczech nadszedł czas wielkich zmian, bo przeszłość odchodzi do lamusa. Swoje tezy odnośnie moralności seksualnej roli kobiet w Kościele i celibatu bp Franz-Josef Overbeck ogłosił w kilkunastostronicowej, programowej broszurze opublikowanej z okazji nowego roku. W minioną niedzielę 13 stycznia 2019 r. odczytano ją we wszystkich kościołach diecezji esseńskiej. Już sam tytuł roważań tego upadłego hierarchy jest b. znamienny: „Dawny czas mija!”

Bp Overbeck pisze wprost, że „pilnej korekty” wymaga: „czysto negatywna ocena homoseksualizmu”. Kościelne nauczanie musi się „rozwinąć” jednak nie tylko w sprawie homoseksualizmu, ale także innych „kwestii etyki seksualnej”. Nadto przekonuje, że w jego diecezji „z sukcesem eksperymentuje się z nowymi sposobami życia chrześcijańskiego”, pozwalając świeckim coraz aktywniej uczestniczyć w życiu kościelnym. Poza tym jego zdaniem należy przemyśleć „wykluczenie kobiet od urzędów” kościelnych i odejście od Kościoła „zdominowanego przez mężczyzn”. Jego zdaniem trudno sobie wyobrazić, jak miałoby wyglądać „równouprawnienie” kobiet pod względem pełnienia kierowniczych stanowisk, jeżeli: „sakrament święceń miałby być dla nich niemożliwy”. Źródła: domradio.de / bistum-essen.de

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/niemiecki-biskup-zapowiada-zmiany-w-kosciele--negatywna-ocena-homoseksualizmu-wymaga-korekty,65504,i.html#ixzz5ckrS0f5R

Pisałem zatem wczoraj na gorąco w komentarzu:

Miecz Pański wisi nad tym biskupem, który chce uznania za coś pozytywnego homoseksualizmu! Na święte rany Chrystusa Pana, a gdzie w takim razie jest papież Franciszek, gdzie polscy biskupi, gdzie jasny, stanowczy głos potępienia takiej demonicznej postawy z Jasnej Góry (ufam że jest)?! Precz ze śmiertelnym grzechem homoseksualizmu i cudzołóstwa! Przecież to jest to co głosi od początku Boża Biblia i Ewangelia!

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1578565

Kard. Gerhard Ludwig Müller były prefekt Kongregacji Nauki Wiary w rozmowie z włoskim dziennikiem „Il Giornale”, o homoseksuałnych ekscesach i zbrodniach powiedział w ostatnich dniach: „To dla Kościoła okropny fakt, że księża są w to zaangażowani – ludzie, którzy zamiast prowadzić przykładne życie, nadużywają swojej misji. Wysłannicy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, działający jak wilki: to wypaczenie ich misji.”

I dodał jednoznacznie wskazując źródła tego zła i zgorszenia, szczególnie ostatnich dekad: „Faktem jest, że ponad 80 procent ofiar przemocy to dzieci i nastolatkowie płci męskiej. Musimy stawić czoła tej rzeczywistości, są to dane statystyczne, którym nie sposób zaprzeczyć. Każdy, kto ignoruje fakty, nie chce rozwiązania problemu. Oskarżają tych, którzy mówią prawdę, twierdząc, że są uprzedzeni wobec homoseksualistów. Ale homoseksualni jako kategoria nie istnieją, jest to wymysł (…). W Stworzeniu pojęcie homoseksualizmu nie istnieje, jest to wymysł, który nie ma podstaw w ludzkiej naturze. Tendencje te nie są kwestią ontologiczną, ale psychologiczną. Niektórzy ludzie chcą, aby homoseksualność była przesłanką ontologiczną.”

Na szczęście kard. Gerhard Müller z całą mocą potępił warunkowe próby usankcjonowania obecności homoseksualnych duchownych w Kościele, gdy powiedział: „Byłaby to zbrodnia przeciwko Kościołowi: wykorzystywanie grzechu do ustanowienia lub normalizacji grzechu przeciwko szóstemu przykazaniu jest wykroczeniem. W żaden sposób nie można usprawiedliwić aktów homoseksualnych, a nawet nieuporządkowanych aktów seksualnych. Jeśli wierzymy w Boga, wierzymy, że 10 przykazań jest bezpośrednim wyrazem zbawczej woli Boga wobec nas, są one treścią ludzkiej moralności i szczęścia, są wyrazem życia, Bożej prawdy.”

Wywiad opublikował także katolicki serwis La Nuova Bussola Quotidiana. Źródło: lanuovabq.it/Il Giornale

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/kardynal-muller--papiez-to-namiestnik-chrystusa--a-nie-przywodca-onz,65903,i.html#ixzz5edRDZAS1

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1579997

Kard. Christoph Schonborn w swoim ostatnim wywiadzie dla czasopisma „Stern” wskazał, że Kościół Katolicki w Austrii toleruje obecnie przypadki legalizacji tzw. małżeństw par jednopłciowych przez państwo. Po czym obnażył publicznie serca Austriaków, których jak uważa reprezentuje: „Tak po prawdzie to akceptowaliśmy to już znacznie wcześniej. Podnosimy głos jedynie wtedy gdy uważamy, że wyznaczony dla całego społeczeństwa kierunek jest naszym zdaniem zły”.

Jest to niezwykle ważna deklaracja, tego austriackiego hierarchy, który nie tylko że nie potępia śmiertełelnego grzechu homoseksualizmu ale nawet zachwala państwo, jakoby które w jego mniemamiu o zgrozo, idzie w dobrym kierunku. To jest jednoznaczne zaparcie się prawdy!

Następnie zapytany jeszcze, co myśli o przypadkach gdy osoby tej samej płci rozważają zawarcie „małżeństwa”, odparł: „Osobiście jestem poruszony, kiedy w czasach braku zainteresowania małżeństwem, pary które wykazują pociąg do osób tej samej płci pragną wejść w najwyższą formę partnerstwa. Jego zdaniem pary te są świadkami, że małżeństwo to najwyższe dobro”.

Jest to b. obleśna deklaracja człowieka, który z racji pełnionych godności winien służyć Bogu, a nie pochwale ludzi zaprzedanych śmiertelnemu wyuzdaniu, które woła wprost o pomstę do Niebieskiego Jerusalem.

Kard. Schonborn podkreślił jednakowoż, iż w latach '60 XX w. zdradzał sympatie ku poglądom politycznym, po tej lewej stronie barykady i że należał do „generacji 68”. Przy czym w ostatnich miesiącach na hierarchę spadła fala krytyki, gdy wyszło na jaw, że w ostatnich 10 latach miał brać współudział w tuszowaniu skandali obyczajowych duchownych w diecezji Gurk-Klagenfurt. Czyżby kard. Schonborn szukał oto wpływowych sojuszników w swojej trudnej sytuacji, w bogatych i możnych gremiach lewicy?! Czas pokaże. W Klagenfurcie trwa obecnie wizytacja apostolska mająca wyjaśnić okoliczności sprawy. Źródło: lifesitenews.com / stern.de

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/zaskakujace-slowa-austriackiego-hierarchy--jest-poruszony-tesknota-par-jednoplciowych-za-malzenstwem,65973,i.html#ixzz5emkftize

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1580166

Kongregacja Nauki Wiary orzekła karę wydalenia ze stanu duchownego 88- letniego abp. Theodore’a Edgara McCarricka, emerytowanego arcybiskupa Waszyngtonu.

Jak podaje komunikat tej dykasterii 11 stycznia 2019 r. Kongres Kongregacji Nauki Wiary, po zakończeniu procesu karnego, wydał dekret stwierdzający, że Theodore Edgar McCarrick, emerytowany arcybiskup Waszyngtonu, będąc duchownym jest winnym następujących przestępstw: solicytacji w sakramencie spowiedzi oraz grzechów przeciwko szóstemu przykazaniu z małoletnimi i dorosłymi, z czynnikiem obciążającym wykorzystywania władzy. Kongres nałożył na niego karę wydalenia ze stanu duchownego.

W dniu 13 lutego 2019 r. Sesja Zwyczajna (Feria IV) Kongregacji Nauki Wiary rozważyła odwołanie od tej decyzji. Po przeanalizowaniu argumentów Sesja zwyczajna potwierdziła dekret Kongresu. Decyzja ta została doręczona Theodore'owi McCarrickowi w dniu 15 lutego 2019 r. Ojciec Święty uznał definitywny charakter tej decyzji podjętej zgodnie z prawem, czyniąc ją res iudicata (tj. nie przyznając prawa do dalszego odwołania).

Warto przypomnieć, że 28 lipca 2018 r. Ojciec Święty przyjął rezygnację 87-leniego wówczas abp. Theodore'a McCarricka z członkostwa w Kolegium Kardynalskim. KAI

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/theodore-mccarrick-usuniety-ze-stanu-kaplanskiego,66194,i.html#ixzz5fi2dE9lB

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1580943

Maski opadły! Koniec z działaniami pozorowanymi! Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej w wywiadzie, którego udzielił 15 marca 2019 r. „Dziennikowi Gazecie Prawnej” ujawnia, że ma plan działania: „Jestem zwolennikiem małżeństw homoseksualnych, bo jest to rozwiązanie w gruncie rzeczy bardzo konserwatywne. W sytuacji, w której trudno ludziom być ze sobą, nie chcą budować relacji opartej na zaufaniu, tworzenie takich małżeństw sprzyja stabilizacji społecznej.”

I podkreśla, że jego zdaniem należy społeczeństwo przyzwyczajać etapami, mianowicie: „Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją.”.

Otóż forsowanie przez nowe władze Warszawy i przez samego Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, od poł. lutego tzw. karty LGBT+, czyni nieodpartym wrażenie, że pierwszy etap opisywanego przez Rabieja planu realizowany jest właśnie na naszych oczach.

Wpis jest dostępny pod adresem: https://m.niezalezna.pl/263113-maski-opadly-rabiej-wyjawil-swoj-plan-najpierw-zwiazki-partnerskie-na-koniec-adopcja-dzieci

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1583542

Wobec tych gorszących i właściwie demonicznych planów i wypowiedzi Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego i Wiceprezydenta Pawła Rabieja, zdecydowanie zareagował w sobotę 16 marca na konwencji PiS w Katowicach Jarosław Kaczyński, gdy mówił: „Liczyłem, że w ciągu tych siedmiu dni, które minęły od tamtego spotkania usłyszymy z drugiej strony, ze strony naszych przeciwników jakieś konkretne propozycje, choćby zarys jakiegoś programu. Ale w dalszym ciągu mamy tylko szczególnego rodzaju ideologie. Siedem dni temu dziękowałem za szczerość, dzisiaj muszę znów podziękować za szczerość panu wiceprezydentowi Warszawy, który po prostu postawił sprawę jasno: nie chodzi o żadną tolerancję, chodzi o afirmację. O afirmację związków jednopłciowych, o małżeństwa tych związków, chodzi o to żeby miały prawo do tego, aby adoptować dzieci. My chcemy jasno powiedzieć: tu mówimy nie, a już w szczególności jeżeli chodzi o dzieci. Wara od naszych dzieci.

Wpis jest dostępny pod adresem: https://prawy.pl/101365-kaczynski-po-homowypowiedziach-rabieja-rozjechal-koalicje-europejska

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1583543

W poniedziałek 18 marca 2019 r. około tysiąca warszawiaków protestowało przed stołecznym Ratuszem przeciwko zapisom zawartym w prohomoseksualnej „Karcie LGBT+”. Wprowadza ona bowiem szereg niebezpiecznych rozwiązań mających na celu oswajanie dzieci z wyuzdaną seksualnością (standardy edukacji seksualnej według Światowej Organizacji Zdrowia WHO) i wprost promuje postawy homoseksualne.

Otóż owe standardy WHO zakładają, że dzieci do 4-tego roku życia powinny być poinformowane o „radości i przyjemności z dotykania własnego ciała, masturbacji w okresie wczesnego dzieciństwa”, 4-6 latki uczone o „różnych koncepcjach rodziny i szacunku do różnych norm związanych z seksualnością”, 6-9 latki informowane o antykoncepcji czy pojęciu „akceptowalne współżycie/seks (za zgodą obu stron)” a przed 12 rokiem życia dzieci powinny zdobyć wiedzę o „skutecznym stosowaniu prezerwatyw czy braniu odpowiedzialności za bezpieczne i przyjemne doświadczenia seksualne”.

Po temu Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro-Prawo do Życia chcąc dać odpór tym decyzjom, protestował wczoraj przed budynkiem stołecznego Ratusza. Na scenie wśród innych przemawiających, zaznaczył zaś jasno i klarownie: „To co jest zapisane w standardach edukacji seksualnej WHO, to nie jest tylko teoria. Od kilkudziesięciu lat na Zachodzie to jest rzeczywistość. Dzieci w Niemczech uczą się organizowania projektu ‘burdel dla wszystkich’. Dzieci w szwajcarskich przedszkolach dostają modele organów płciowych. Nie ma zgody na to, aby tak było w Polsce. Ale żeby tego uniknąć potrzebna jest samoobrona rodziców.”

Z kolei przedstawiciel Ruchu 4 marca, tworzonego przez Fundację Mamy i Taty dodał: „Teraz nadchodzi nowy, tęczowy terror, który chce seksualizować nasze dzieci od małego. Dzieci potrzebują miłości, czułości, opieki, dobrego wychowania i porządnej edukacji, a nie seksualizacji.” Po czym zwrócił uwagę na schemat działania środowisk LGBT, które metodą małych kroków oswajają i przygotowują opinię publiczną na akceptację dla postaw homoseksualnych i deprawacji. Dlatego mówił zebranym i nam wszystkim: „Zachęcamy, aby każdy z was został strażnikiem szkoły i klasy. Musimy powstrzymać to tęczowe szaleństwo.”

Podczas manifestacji głos zabrał również mecenas Jerzy Kwaśniewski, Prezes Instytutu Ordo Iuris, przypomniał: „Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej jasno chroni wasze życie rodzinne. To wy, rodzice macie pierwszeństwo wychowawcze przed każdym innym podmiotem, każdą inną osobą, a tym razem przed miastem stołecznym Warszawą, które nie może wam nic narzucić. To są wasze prawa.” I dodał alarmująco: „To, co zostało zapisane w deklaracji LGBT+, to tylko początek. Na dzień dzisiejszy wiemy, że o ile w całej kadencji Hanny Gronkiewicz-Waltz wydano 800 tysięcy złotych na organizacje LGBT, to w przeciągu kilku miesięcy rządów Rafała Trzaskowskiego, dano tym organizacjom już pół miliona złotych.”

Wśród demonstrujących przeciwko homoindoktrynacji była również poseł Anna Maria Siarkowska z Partii Republikańskiej, która tak ujęła ten palący problem w stolicy: „Dzieci należą do rodziców i to rodzice są od wychowania. (…) Edukatorzy chcą za naszymi plecami demoralizować nasze dzieci. Nie pozwolimy na to ani Trzaskowskiemu, ani Rabiejowi, ani nikomu innemu, kto sięgnie po nasze dzieci.”

Szef Ruchu Narodowego Robert Winnicki też w mocnych słowach skomentował działania warszawskiego Ratusza: „Nie miejmy złudzeń. Ci tęczowi zboczeńcy wyciągają łapska po polskie dzieci. Niestety są już w Polsce ludzie, którzy powiedzą ‘tak’. Pytacie kto im to wpoił, kto ich tego nauczył. Ja państwu odpowiem. Nie tylko homoparady, nie tylko ‘tęczowe piątki’, nie tylko Karty LGBT, ale spójrzcie na to co się dzieje w telewizjach i serialach, również w telewizji publicznej. Tam jest społeczeństwo oswajane z homopropagandą. Żądajmy, aby się to zmieniło.”

Organizatorzy protestu w stolicy zachęcali do wyrażania swojego sprzeciwu wobec tęczowej indoktrynacji poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza na stronie internetowej https://powiedztrzaskowskiemu.pl.

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/warszawiacy-mowia-nie-homoterrorowi--protestowali-przed-ratuszem--foto-,66936,i.html#ixzz5iacbeA2y

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1583544

Wczoraj 18 marca 2019 roku przed budynkiem stołecznego Ratusza spontanicznie zgromadziło się blisko dwa tysiące Warszawiaków. Manifestowano i skandowano: “Nie dla Karty LGBT+”. Był to dobrze przygotowywany od kilku dni tzw. „Warszawski Protest Rodziców”. Naturalnie nie obyło się bez próby zakłócenia tego b. pożytecznego protest w stolicy w obronie dzieci. Akcję przeciwko seksualizacji dzieci w szkołach próbowali zakłócić homoaktywiści. Polecam niepoprawnym blogerom, blogerkom i naszym sympatykom, ten znakomity dokument filmowy, opublikowany dziś 19 marca 2019 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana), a zatem:

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1583579

Kard. Robert Sarah Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zabrał głos na temat trwającego obecnie kryzysu Kościoła. To co się w nim dzieje, postrzega w bardzo radykalnych kategoriach i podkreśla: „Kościół miał być miejscem światła, a stał się kolebką ciemności”. I zaraz dodaje jasno i klarownie: „Nie bójmy się tego powiedzieć: Kościół potrzebuje dziś głębokiej reformy, która dokona się przez nasze nawrócenie”.

Afrykański purpurat tak to ostre i dość prostolinijne stanowisko rozwija, gdy pisze: „Kolejne odsłony słabości Kościoła zachwiały wiarą katolików i rzuciły cień podejrzenia na wszystkich kapłanów. Kard. Sarah chce im przywrócić ufność i pokój. Nie wątpcie, trwajcie przy nauczaniu Kościoła, bądźcie wytrwali w modlitwie, w Kościele zawsze będzie dość światła dla każdego, kto szuka Boga”.

I dodaje, już bez jakowyś sztucznych uników i zbędnych tajemnic, wylicza wprost: „Zdrada dokonująca się dzisiaj, została przygotowana i spowodowana przez wiele innych zdrad, mniej widocznych, bardziej subtelnych, ale równie głębokich. Zarzuciliśmy modlitwę i pogrążyliśmy się w nurcie aktywizmu. Wstydziliśmy się Jezusa, Jego objawienia i nauczania moralnego. Aby błyszczeć przed światem, zakwestionowaliśmy prawdę objawioną i pozbawiliśmy moralność jej znaczenia. Niektórzy kapłani kwestionują znaczenie celibatu, roszczą sobie prawo do życia prywatnego, co jest sprzeczne z misją kapłana. Inni posuwają się tak daleko, że chcą mieć prawo do zachowań homoseksualnych”.

Kard. Robert Sarah podkreśla zarazem, że kryzys ten ma przede wszystkim charakter duchowy, jest kryzysem wiary. Tego kryzysu nie da się przezwyciężyć ludzkimi siłami. Kard. Sarah przestrzega też przed podziałami, tworzeniem frakcji w Kościele. Pisze o tym we wstępie do swego nowego książkowego wywiadu „Le soir approche et déjà le jour baisse” (Ma się ku wieczorowi i dzień się już nachylił), który w środę 20 marca trafi do francuskich księgarń. Wyznaje w nim, że książka ta jest „krzykiem jego duszy”, stwierdza jasno i stanowczo: „Jestem wam winien, chrześcijanie, jedyną prawdę, która zbawia. Już niebawem stanę przed wiekuistym Sędzią. Cóż Mu powiem, jeśli nie przekażę wam prawdy, którą sam otrzymałem? My biskupi powinniśmy drżeć na myśl o naszym milczeniu, które obarcza nas winą, o milczeniu, które czyni nas wspólnikami, o naszym milczeniu, by przypodobać się światu”. KAI

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/kard--sarah-o-kryzysie-w-kosciele--zadanie-prawa-do-zachowan-homoseksualnych,66944,i.html#ixzz5idssBTyl

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1583665

Szok! Zgroza! Gorąco polecam szokujący dokument historyczny o Legionie Chrystusa oraz o piekielnym skandalu o życiu założyciela Legionu Chrystusa Marciala Maciela (1920-2008). I o długich cieniach w Watykanie za pontyfikatów kilku papieży w tym: św Jana Pawła II i Benedykta XVI! Po prostu niewiarygodne! Film opublikowany 22 stycznia 2014 r., a zatem:

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1587403

W nocy z 26 na 27 kwietnia nieznani sprawcy rozmieścili wokół kościoła parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płocku plakaty z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej, na którym Maryja i Dzieciątko Jezus mają aureole w kolorach tęczy, znanego symbolu środowisk LGBT. Plakaty ze sprofanowanym wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej nieznani sprawcy powiesili m.in. na koszach na śmieci wokół kościoła oraz na przenośnych toaletach. Profanacja wydaje się być reakcją środowisk LGBT na wydarzenia, które miały miejsce w tej parafii w okresie Wielkiej Nocy. W Kościele przypomniano wówczas o grzechach niewiary, w tym o grzechu homoseksualizmu. W kolejnych dniach w kościele dochodziło do prowokacji, inicjowanych przez aktywistów LGBT. Proboszcz parafii otrzymywał też groźby m.in. zagrażające jego życiu. Sprawa została zgłoszona płockiej Policji.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński zapowiedział śledztwo w tej sprawie i który skomentował profanację na Twitterze, określając ją mianem „kulturowego barbarzyństwa”.

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/homoseksualisci-profanuja-wizerunek-matki-bozej--szef-msw--to-barbarzynstwo,67850,i.html#ixzz5mU9F1psv

A tu b. ciekawy filmik o owym bluźnierczym ataku homoaktywistów na Matkę Bożą. Polecam b. gorąco znakomity komentarz, jak tzw. “tęczowe" środowiska wiele mówią o tolerancji, jak chcą walczyć z mową nienawiści, a jaka jest praktyka? Oto widzimy bluźnierczy atak na Matkę Bożą i szykanowanie kapłana mówiącego o grzechu sodomskim. Dlatego polecam ten filmik opublikowany dziś 29 kwietnia 2019 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana), a zatem:

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1588013

Nabożeństwo przebłagalne za profanację wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej odbędzie się w Płocku 29 kwietnia w parafii św. Maksymiliana Kolbego. w kościele św. Dominika na płockich „Górkach” o godz. 18.00. W komunikacie wydanym przez biskupa pomocniczego diecezji płockiej Mirosława Milewskiego do udziału we wspólnej modlitwie zaproszone jest duchowieństwo i mieszkańcy Płocka: Bp Mirosław Milewski napisał w zaproszeniu: „Maryjo Królowo Polski, jesteśmy przy Tobie, pamiętamy, czuwamy!”

W związku z profanacją wizerunku Matki Bożej 27 kwietnia oświadczenie wydał ks. dr Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski: „Ogromny ból spowodowała profanacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej (…). Ta profanacja napełnia bólem i niepokojem Polki i Polaków, dla których Jasnogórska Ikona jest świętością. Apelujemy, aby – niezależnie od przekonań i osobistych poglądów – szanować uczucia religijne ludzi wierzących”. Źródło: KAI

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/biskup-zapowiedzial--bedzie-nabozenstwo-przeblagalne-za-profanacje-w-plocku,67860,i.html#ixzz5mUBq4EtD

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1588014

Już kilka godzin po premierze wstrząsającego filmu: "Tylko nie mów nikomu" autorstwa Tomasza Sekielskiego, głos w sprawie dokumentu o pedofilii w polskim Kościele zabrał abp Wojciech Polak, prymas Polski i delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży.

W specjalnym oświadczeniu 11 maja 2019 r. powiedział: „Jestem głęboko poruszony tym, co zobaczyłem w filmie Pana Tomasza Sekielskiego. Ogromne cierpienie osób skrzywdzonych budzi ból i wstyd. W tym momencie przed oczami mam także dramat osób pokrzywdzonych, z którymi spotkałem się osobiście. Dziękuję wszystkim, którzy mają odwagę opowiedzieć o swoim cierpieniu”.

I dodał: „Przepraszam za każdą ranę zadaną przez ludzi Kościoła. Jako delegat Episkopatu ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży zrobię wszystko co w mojej mocy, aby pomóc osobom pokrzywdzonym.” Po czym jeszcze klarownie zapewnił: „Ujawnione informacje pokazują jak bardzo potrzebne są przepisy najnowszego dokumentu papieża Franciszka („Motu Proprio” Vos estis lux mundi) Trzeba wyjaśnić wszystkie sprawy. Nikt w Kościele nie może uchylać się od odpowiedzialności. Musimy chronić dzieci i młodzież. Dla Kościoła nie ma innej drogi.”

Cały wpis jest dostępny pod adresem: https://wiadomosci.wp.pl/arcybiskup-zareagowal-na-film-sekielskiego-ws-pedofilii-przepraszam-6379903699871361a

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1589851

Bp pomocniczy Mirosław Milewski z diecezji płockiej w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim na antenie Polsat News powiedział jasno i b. klarownie: „Nie można zrozumieć problemu tego co się dzieje dzisiaj w Kościele, (…) bez dotknięcia problemu lawendowej mafii, czyli osób, które mają skłonności homoseksualne, czy są homoseksualistami. Jest to bezpośrednio powiązane z pedofilią”.

Skomentował nadto wrażenia jakie wywołał na nim film braci Sekielskich, „Tylko nie mów nikomu”. Mówił zatem: „Poszedłem w takim naturalnym odruchu, spontanicznym i z potrzeby serca – ja mam w domu taką małą kapliczkę, jest tam krzyż, tabernakulum – i ja po prostu się modliłem. Szukałem pokoju serca i modliłem się za te biedne ofiary – teraz dorosłych ludzi – a jednocześnie prosiłem Pana Boga o sprawiedliwość.”

Po czym płocki biskup w mocnych słowach podkreślił, że: „nie będzie można rozwiązać problemu pedofilii w kościele bez dotknięcia problemu lawendowej mafii, czyli osób, które mają skłonności homoseksualne, czy są homoseksualistami”. Z kolei na pytanie prowadzącego, czy jest to „praprzyczyna” wszystkich zachowań pedofilskich, odpowiedział: „nie wiem, ale jest to bezpośrednio związane”.

Bp Mirosław Milewski zarazem przypomniał wytyczne papieża Benedykta XVI dotyczące przyjmowania osób ze skłonnościami homoseksualnymi do seminariów: „Nie powinno się przyjmować do seminariów osób o takich skłonnościach (…) ten dokument z 2005 mówi również o tym, że samo bycie w kulturze homoseksualnej jest przeszkodą”. Źródło: polsatnews.pl

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/biskup-miroslaw-milewski--lawendowa-mafia-bezposrednio-zwiazana-z-pedofilia,68225,i.html#ixzz5nyQ6cUfd

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1590385

Po premierze głośnego filmu “Tylko nie mów nikomu” na konieczną refleksję zapraszają Jacek Ożóg i Krystian Kratiuk. Filmik opublikowany 13 maja 2019 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana), a zatem:

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1590388

Niewiarygodne! Jednak czy aby nie prawda to czasem?! Oto okazuje się że w 2017 r. aż w 50 Seminariach katolickich w Brazylii, aż 90% to pederaści i aż 80% z nich to pederaści aktywni! Zgroza! To już bez dwóch zdań upadek totalny Kościoła katolickiego w Brazylii, jeśliby to się jako czysta i jasna prawda potwierdzi! Obaczy to się szybciochem zapewne. Po temu zobacz koniecznie to wydanie Headlines — May 15, 2019, opublikowane dziś przez Church Militant, a zatem:

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1590636

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki, podsumowując obrady Rady Stałej KEP, poświęcone dalszym działaniom Kościoła w Polsce w sprawie ochrony nieletnich, która odbyła się w Warszawie 22 maja 2019 r. powiedział: „Sprawy te domagają się wystrzegania się jakichkolwiek zaniedbań i jeszcze większej wrażliwości na pomoc pokrzywdzonym.”

Podczas obrad Rada Stała KEP przyjęła tekst słowa biskupów do wiernych zatytułowanego „Wrażliwość i odpowiedzialność”. O treści tego dokumentu abp Stanisław Gądecki wyznał: „W słowie tym członkowie Rady odnoszą się zarówno do cierpień osób pokrzywdzonych, jak i do skutecznego sposobu naprawienia dotychczasowej praktyki traktowania tych spraw. Zwrócili uwagę na konieczność zgłoszenia doznanych krzywd do odpowiednich organów państwowych, podkreślili też rolę delegatów diecezjalnych upoważnionych do przyjmowania zgłoszeń o wykorzystywaniu seksualnym małoletnich.”

Po czym podkreślił jeszcze gwoli sprawiedliwości: „Biskupi docenili pracę zdecydowanej większości kapłanów, którzy gorliwie i ofiarnie służą Panu Bogu i ludziom. Przestrzegali przed przenoszeniem win konkretnych duchownych na wszystkich księży.” Źródło: Episkopat.pl

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/przewodniczacy-kep--biskupi-przepraszaja-wszystkich--ktorych-dotknal-ten-grzech-i-przestepstwo,68447,i.html#ixzz5op8NfkDj

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1591718

Stolica raz jeszcze okryła się 8 czerwca 2019 r. welonem hańby! Czarne chmury nadciągnęły z tzw. Paradą Równości, która wyszła po godzinie 15:00 od zbiegu ulic Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej. Entuzjaści seksualnych ekstrawagancji przeszli do Pałacu Kultury i Nauki. Nie mogło zabraknąć prowokacyjnych, wyzywających strojów i wulgarnych haseł. Jeden z eksponowanych transparentów mówił wprost o żądaniach legalizacji związków jednopłciowych wraz z prawem do adopcji dzieci.

Naturalnie obecny był Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, jego wice Paweł Rabiej, rzecznik warszawskiego urzędu miasta Kamil Dąbrowa, Robert Biedroń, lider SLD Włodzimierz Czarzasty. W paradzie wzięli też udział przedstawiciele mniejszych ugrupowań, międzynarodowych korporacji, a w mediach społecznościowych uczestnictwem w sodomickiej demonstracji chwalili się m.in. pracownicy ambasady Stanów Zjednoczonych.

Niestety aktywista homoseksualny Szymon Niemiec i osoby mu towarzyszące odważyli się na publiczne drwiny z Mszy Świętej. Wraz z dwoma asystentami, odczytywał on tekst katolickiej liturgii w scenerii do złudzenia przypominającej posoborowe „ołtarze”, na których niektórzy kapłani sprawują Najświętszą Ofiarę według posoborowego rytu. Aby nikt nie miał jednak wątpliwości, że mamy do czynienia z parodią, jeden z towarzyszy Niemca założył na głowę… garnek. Mimo to niektóre media, włącznie z publicznymi, opisywały bluźnierczą parodię jako „ekumeniczną mszę”. Potem Niemiec chwalił się jeszcze swoim „wyczynem” uczestnikom parady przez głośniki, na oficjalnej platformie demonstracji homoseksualistów.

A oto reakcja rzecznika Konferencji Episkopatu Polski, ks. Pawła Rytel-Andrianika na skandaliczne antykatolickie prowokacje, do których doszło podczas sobotniej Parady Równości: „W związku z wydarzeniami, które miały miejsce 8 czerwca w Warszawie trzeba podkreślić, że z wielkim niepokojem dowiadujemy się o kolejnych faktach i miejscach, w których dochodzi do obrażania Boga i ludzi wierzących. Wydarzenia te mają znamiona bluźnierstwa. Katechizm Kościoła Katolickiego jasno o tym mówi: Bluźnierstwo sprzeciwia się bezpośrednio drugiemu przykazaniu. Polega ono na wypowiadaniu przeciw Bogu (…) słów nienawiści, wyrzutów, wyzwań, na mówieniu źle o Bogu, na braku szacunku względem Niego w słowach, na nadużywaniu imienia Bożego (nr 2148).

Tak więc istotą grzechu bluźnierstwa jest nienawiść skierowana przeciw Panu Bogu i temu co święte. Narzędziami w tej walce z Bogiem jest wyśmiewanie prawd wiary jak również naigrawanie się z symboli oraz praktyk religijnych i wykorzystywanie ich do prowokacji.

W społeczeństwie, w którym jest szacunek dla każdego, nie może być przyzwolenia na obrażanie Boga i ludzi wierzących. Jeśli tak ma wyglądać tolerancja, to przemówienia o tolerancji w takim kontekście nie mają wartości”.

Wobec tych gorszących faktów pojawiły się zapowiedzi wytaczania bluźniercom spraw karnych oraz pytania pod adresem władz Warszawy, firmujących lewacką hucpę. Prezes instytutu Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski zapowiedział udzielenie pomocy prawnej osobom chcącym pozwać do sądu prowokatorów.

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/bluznierstwa-na-paradzie-rownosci-pod-okiem-wladz-warszawy,68831,i.html#ixzz5qKE7FO78

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1594046

Bogu niech będą dzięki! Pod presją strasznych wydarzeń w wielu miejscach na świecie, w Europie i w samej Polsce, Stolica Apostolska zajęła w końcu oficjalne stanowisko w sprawie demonicznej ideologii gender. Lepiej późno, niż wcale, mawiali od wieków nasi przodkowie! W ogłoszonym w ostatnich dniach przez Watykan dokumencie „Mężczyzną i kobietą stworzył ich”, Watykan stanowczo sprzeciwia się tej ideologii. Dokument liczy 30 stron i zdecydowanie uderza w propagandę ideologii gender, w szczególności narzucaniu jej w szkołach i na uczelniach, jako jedynego słusznego światopoglądu o rzekomo naukowym charakterze.

Na stronie VaticanNews.va można przeczytać: „Na ideologię gender Kościół odpowiada antropologią chrześcijańską. Jednakże, jak zastrzegł podczas prezentacji dokumentu kard. Versaldi, by podważyć tę ideologię wystarczą argumenty, które nie odwołują się do wiary. Również i bez niej można w sposób racjonalny wykazać istotną rolę ciała w określeniu tożsamości osoby. Tożsamość człowieka kształtuje się w oparciu o różnorodność płciową, a w rodzinie konfrontacja z matką i z ojcem ułatwia dziecku rozwój własnej tożsamości płciowej. Płeć neutralna czy trzecia płeć jest natomiast czystym wymysłem”.

Pewnym podsumowaniem tego dokumentu może być konkluzja, iż akceptowanie zmiany płci to zagrożenie dla tradycyjnego modelu rodziny oraz słowa logiczne i jasne jak słońce: „Urodziłeś się kobietą, to jesteś kobietą. Jeśli mężczyzną - to umrzesz jako mężczyzna”. Nic dodać, nic ująć! Źródło: "Super Express"

Cały wpis jest dostępny pod adresem: https://kobieta.wp.pl/papiez-franciszek-o-zmianie-plci-watykan-wydal-dokument-6391055735961217a

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1594744

Publicysta Tomasz Terlikowski po spotkaniach z ofiarami nadużyć seksualnych, których dokonywali duchowni stwierdził: „Tak się jakoś składa, że mam ostatnio więcej kontaktu z ofiarami przestępstw seksualnych duchownych. Ich słowa burzą spokój. I to nie tylko z powodu tego, co ich spotkało ze strony sprawców, ale także tego, co dzieje się z nim teraz. Niewiara w ich świadectwo, obrona sprawców nie tylko przez przełożonych, ale także często przez świeckich, potępienie ich jako współodpowiedzialnych za to, co się wydarzyło - to dla wielu kolejny krzyż.

Ale był w tym świadectwie, bolesnym, mocnym, pokazującym jak dalej krzyżuje się ofiary także promyk nadziei, wskazanie na to, co ratuje życie. - Ocalił mnie fakt ,że 33 lata temu zostałem rycerzem Niepokalanej i nigdy nie porzuciłem różańca inaczej tak jak wiele z ofiar popełniłbym samobójstwo - napisał mi pewien mężczyzna.

Dlaczego o tym piszę? Dlatego, że warto mieć świadomość, że mechanizm ukrywania sprawców, mechanizm krzywdzenia ofiar nie obejmuje tylko duchownych, ale także część zaangażowanych świeckich. I że jeśli gdzieś jest nadzieja, to w Bogu. On jako jedyny może prostować te sytuacje. Jeśli możecie, jeśli chcecie odmówcie chociaż dziesiątkę różańca za ofiary. Ich życie naprawdę jest zniszczone, oni naprawdę potrzebują opieki, zaufania, pokazania, że jesteśmy po ich stronie.”

Cały wpis jest dostępny pod adresem: https://prawy.pl/104003-refleksja-tomasza-terlikowskiego-po-kontaktach-z-ofiarami-naduzyc-seksualnych-duchownych

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1603010

Byłe osoby homoseksualne i byłe osoby transpłciowe zaapelowały do amerykańskiego Kongresu by ten nie blokował im ucieczki od stylu życia LGBT i odrzucił projekt ustawy promowany przez te środowiska. Nowe wprowadzane prawo: „Ustawy o równości” i „Oszustwach terapeutycznych” utrudnia de facto, podobnym do nich osobom, szukanie profesjonalnej pomocy w ucieczce przed stylem życia kryjącym się za szyldem LGBT. Zarazem dotknięci owym cierpieniem ludzie nie zgadzają się i odrzucają naciski na nich samych, by przyjmowali bez sprzeciwu styl życia proponowany im przez ideologię LGBT. Tym bardziej iż owe przepisy sugerują, że ci, którzy porzucili styl życia propagowany przez LGBT, są nikim więcej tylko oszustami.

Jim Domen, były homoseksualista, obecnie żonaty i posiadający troje dzieci dał takie oto odważne świadectwo: „Jesteśmy atakowani przez władze miast, stanów i rządy federalne tutaj w Stanach Zjednoczonych”.

W tym samym duchu wypowiedziała się Elizabeth Woning, współzałożycielka organizacji Changed: „Ameryka musi usłyszeć, że LGBTQ niesie z sobą różne doświadczenia i powinno to wpłynąć na przepisy prawne naszego Kongresu” [...] „Wybraliśmy inną drogę w naszym życiu i podążając tą ścieżką, albo poprzez profesjonalne doradztwo, albo oparte na wierze postępowanie, osiągnęliśmy poziom spełnienia, który według większości jest niemożliwy”. Elizabeth Woning która jest liderką stale rosnącego ruchu, obecnie jest ona od 14 lat mężatką i nie odczuwa już pociągu do osób tej samej płci. Na koniec dodaje klarownie: „Wiele osób, słysząc nasze świadectwa spełnienia, szuka tego, co mamy".

Cały wpis jest dostępny pod adresem: https://niezalezna.pl/295648-byli-homoseksualisci-i-ex-trans-apeluja-do-kongresu-usa-pozwolcie-nam-uciec-od-ideologii-lgbt

Vote up!
0
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1608306

W nocy z środy na czwartek (9 kwiatnia 2020) wandale zdewastowali katedrę św. Patryka w Melbourne. Stało się to w konsekwencji, iż kard. George Pell został uniewinniony przez Sąd Najwyższy Australii w związku z oskarżeniami dotyczącymi wykorzystywania seksualnego dwóch nieletnich chłopców. Niewinny duchowny spędził ponad rok w areszcie.

Wandale namalowali na drzwiach katedry wizerunek diabła wraz z komunikatem: „ZGNIJ W PIEKLE, PELL”. Na innych drzwiach przedstawiono odwrócone krzyże i napisano: „BRAK SPRAWIEDLIWOŚCI,” „PEDOFIL, GWAŁCICIEL” oraz: „Prawo chroni potężnych”.

Abp Peter Comensoli z Melbourne przyznał w rozmowie z dziennikarzami, że „nie był do końca zaskoczony”. I dodał: „W tych wszystkich kwestiach pozostają bardzo silne emocje.” [...] Myślę, że wszyscy będą nadal zajmować swoje szczególne stanowisko w tej sprawie. [...] ludzie w chłodniejszym świetle wieczoru rozważą to, co powiedział Sąd Najwyższy”.

Kard. Pell został skazany w grudniu 2018 r. za domniemaną napaść seksualną na dwóch chórzystów w katedrze w Melbourne w 1996 r. 7 kwietnia australijski Sąd Najwyższy jednogłośnie orzekł, iż dowody przedstawione podczas rozprawy nie pozwoliły ławie przysięgłych uniknąć uzasadnionych wątpliwości i nakazał uniewinnienie duchownego.

We wtorek 7 kwietnia 2020 r. decyzja Sądu Najwyższego zakończyła prawie trzyletni proces sądowy, który rozpoczął się w czerwcu 2017 r., kiedy to kardynał został oskarżony o kilka przypadków napaści seksualnej sprzed dziesięcioleci. Większość zarzutów została wycofana jeszcze przed rozpoczęciem rozprawy. Źródło: catholicnewsagency.com

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/wandale-zdemolowali-katedre-w-melbourne-z-powodu-uniewinnienia-kard--pella,75227,i.html#ixzz6J6PJga9p

Vote up!
0
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1625259

......wymiaru sprawiedliwości! I jak zwykle o niczym nie wiedział, nic nie widział! Tym razem to Australijska Komisja Królewska ds. nadużyć seksualnych, powołana została do życia w 2013 r. oskarża kard. George’a Pella o tuszowanie przestępstw popełnianych przez duchownych. W raporcie przekazanym parlamentowi komisja pisze, że purpurat wiedział o licznych nadużyciach, ale w ogóle na nie nie reagował. Słynny już purpurat jak zwykle stanowczo temu zaprzecza.

Okazuje się, że Komisja w ciągu czterech lat przebadała przypadki molestowania nieletnich w różnego rodzaju organizacjach i instytucjach działających w Australii.

Jednym z przebadanych podmiotów był Kościół katolicki. Komisja zakończyła prace w 2017 roku, ale ponad 100 stron dokumentów dotyczących kard. Pella zostało przedłożonych w parlamencie dopiero w czwartek 30 kwietnia 2020 r. . Wcześniej nie można było ich ujawnić, bo wobec kardynała toczył się proces w sprawie oskarżeń o molestowanie dwóch chłopców z chóru katedralnego w Melbourne. W kwietniu australijski Sąd Najwyższy uniewinnił kardynała, co umożliwiło publikację.

Według raportu wlatach 70. Pell pracował w diecezji Ballarat jako doradca tamtejszego biskupa, Ronalda Mulkearnsa. Zdaniem komisji już w 1973 roku Pell miał rzekomo posiadać informacje o przestępstwach popełnianych przez księdza Geralda Ridsdale’a i innych duchownych molestujących nieletnich. Według komisji Pell miał zabiegać o to, by o sprawie Ridsdale’a nie było głośno.

Komisja odrzuciła twierdzenia Pella, według których bp Ronald Mulkaerns okłamywał swoich współpracowników w sprawie molestujących księży, nie informując ich, dlaczego niektórzy kapłani, w tym ks. Ridsdale, są na przykład przenoszeni na inne parafie. Według komisji także jako biskup pomocniczy w Melbourne Pell miał ignorować zarzuty stawiane księżom.

Purpurat stanowczo zaprzecza tym oskarżeniom. W oświadczeniu, które przedłożył telewizji ABC, napisał, że komisja nie przedstawiła żadnych dowodów na swoje twierdzenia. Pell przekonuje, że jako doradca ówczesnego biskupa diecezji Ballarat a później jako biskup pomocniczy w Melbourne, nie miał wiedzy o przyczynach, dla których niektórzy księża byli usuwani z parafii czy poddawani innym sankcjom.

Diecezja Ballarat w latach 70. i 80. była centrum skandalu nadużyć seksualnych w Australii. Ks. Gerald Ridsale został skazany na 34 lata więzienia za molestowanie 65 nieletnich. Co wielce uderzające ów kapłan był duszpasterzem szkolnym w Ballarat w okresie, w którym Pell zajmował się sprawami edukacji w diecezji. Co szczególnie ciekawe Pell przez pewien czas mieszkał też z Ridsdale’m w jednym mieszkaniu. W 1993 roku kardynał jako biskup pomocniczy w Melbourne uczestniczył w pierwszym procesie przeciwko Ridsdale’owi jako świadek obrony.

Policja stanu Wirginia sprawdza teraz, czy wobec twierdzeń zawartych w raporcie komisji nie powinno się wszcząć kolejnego postępowania przeciwko kardynałowi. Źródło: Katholisch.de

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/kardynal-pell-wciaz-na-celowniku--po-sadowej-kompromitacji-hierarcha-ponownie-zaatakowany,75879,i.html#ixzz6Lu3N2m3T

Vote up!
0
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1629669