Na miły Bóg przecie Polska to nie Arabia Saudyjska

Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Kraj

W II niedzielę po uroczystości Trzech Króli Kościół obchodził Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W tym roku przypadł ten dzień 14 stycznia i był obchodzony już po raz 104. Przy tej okazji Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki podczas konferencji prasowej w Warszawie powiedział: „Każdy by chciał żyć w bezpieczeństwie, tylko tyle, że nasza postawa niewiele ma wtedy wspólnego z chrześcijaństwem. Egoizm osobisty – czyli troska o zachowanie własnego bezpieczeństwa, przeważa nad altruizmem, czyli nad tą postawą, która powinna jednak być ukierunkowana na pomoc innym osobom. Zasada centralnego miejsca osoby ludzkiej zobowiązuje nas do przedkładania bezpieczeństwa człowieka ponad bezpieczeństwo narodowe. Interes państwa jest na drugim miejscu, na pierwszym jest człowiek.”.

Nadto komentując statystyki mówiące, że 63 proc. Polaków jest przeciwnych przyjmowaniu uchodźców, abp Gądecki oświadczył: „Choćby nawet 99 proc. było przekonanych, że nie wolno ich przyjmować i im pomagać, to my tym się nie kierujemy”. I dodał: „Nami kieruje Ewangelia i chcielibyśmy, żeby Ewangelia w kraju katolickim ludźmi kierowała”.

 

Kościół z Narodem

 

Przedziwne to wszystko! Zawsze jako żywo odnosiłem wrażenie, iż Kościół katolicki b. zabiega, aby w społeczeństwie polskim utrwaliło się przekonanie, iż Kościół jest z narodem i ten naród prowadzi do Boga. Naturalnie rozumiem, iż Kościół jest chierarchiczny, a obecny papież Franciszek dał się poznać, jako szczególnie pałający miłością do migrantów i uchodźców!

Otóż Przewielebny ks. abp Stanisławie Gądecki, Przewodniczący KEP, ależ oczywiście że należy pomagać uchodźcom i Polska to od lat wielu robi! Już dwa miliony Ukraińców jest w Polsce podobno, a wciąż napływają następni! Polacy nieustannie wzywani są także przez różne kościelne agendy, jak dla przykładu: Caritas, czy Pomoc Kościołowi na Wschodzie i inne do wszelakiej pomocy i pomagają od lat i to z wielkim sercem! A przecież w naszej ojczyźnie, niszczonej przez 123 lata zaborów, dwie okrutne wojny światowe, 50 lat komunizmu i 26 lat III RP Pomrocznej, zadłużonej przy tym wciąż po uszy, specjalnie się nie przelewa!

Zgodzi się zatem Wasza Przewielebność że nasza ojczyzna Polska, to na pewno nie Arabia Saudyjska, jeśli chodzi o bogactwa i religię także. Naturalnie ks. abp Stanisław Gądecki na chorego psychicznie nie wygląda i na pewno błogosławi hojnie z serca każdego, kto zaraz po Panu Bogu kocha najpierw siebie samego, a dopiero potem bliźniego, bo to właśnie nasza wiara! Każdy przecież nawet głupi wie, lub przynajmniej to czuje, iż kto nie umie kochać samego siebie, ten i innych kochać nie będzie!

Poza tym istnieje ogólne przekonanie, iż ks. abp Stanisław Gądecki jest osobą wielce odpowiedzialną i na pewno nie otworzy swoich drzwi dla człowieka b. niebezpiecznego, nadto gdy owy osobnik, będzie stwarzał realne niebezpieczeństwo, to zaraz Jego Ekscelencja wezwie poznańską policję!

Jego Ekscelencja mocno kładzie nacisk na potępienie egoizmu osobistego, oki-doki a ja nadto jeszcze od dziecka przyswajam sobie te prawdy, iż miłość musi być odpowiedzialna i musi współweselić się z prawdą, gdyż inaczej nie będzie miłością. To św. Jan Paweł II nauczył nas, jak to właściwie rozumieć, gdy mówił i pisał Encyklikę: „Fides et ratio”, znaczy „Wiara i rozum”. I tak możnaby kontynuować w nieskończoność! To wszak ważne i znane sprawy!

Jednakowoż Przewielebny abp Stanisławie Gądecki z Poznania pragnę podzielić się publicznie także innymi b. ważnymi, a moim skromnym zdaniem ważniejszymi problemami, które czekają, by się nimi z ramienia KEP, jak najszybciej głęboko zająć: a zatem: precz z demoniczną ideologią gender, precz ze śmiertelnym grzechem homoseksualizmu i cudzołóstwa, precz z aborcją, precz z pigułką aborcyjną dzień po, precz z autanazją, precz z legalną pornografią, precz z legalną prostytucją, precz z legalnymi klubami go go, precz z upowszechnianiem samogwałtu w szkołach, precz z gloryfikowaniem najbardziej odrażających zbrodniarzy wszechczasów, czyli Bnadery, Szuchewycza, Diaczenki i innych upiorów z ludobójczej OUN-UPA na współczesnej Ukrainie, po prostu precz z szatanem i cywilizacją śmierci!!!

Troszka się tego uzbierało Ekscelencjo Metropolito Poznański abp Gądecki, a to przecież jeszcze nie wszystko! Choćby taka pedofilia, wielki problem niestety i w szeregach samego, prześwietnego duchowieństwa! Trzeba przyznać, że jest na czym oko zawiesić, czy jak to woli: jest naprawdę się nad czym pochylić. Prosimy usilnie, by Jego Ekscelencja nie dał się i w tych sprawach długo prosić! Z Panem Bogiem

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (28 głosów)

Komentarze

Purpuraci jawnie mają w dupie bezpieczeństwo swoich wiernych, chcą wprowadzać na siłę wilki do owczarni.

Dowodem na to jest wypowiedz towarzysza Gądeckiego, towarzysza Nycza i innych klechów, dla których nowym bożkiem stał się złoty cielec!!!

Oni mają nas prowadzić na bezpieczne pastwiska, gdzie będą czekać już wilki!!!

Tak, jak nie można służyć Bogu i mamonie, tak nie można być pasterzem owiec i wilków!!!

Papież Franciszek dał jawny dowód swojej masonerii. Cytuję jego wypowiedź: "ja wiem że oni podbiją Europę i co z tego, trzeba przyjmować".

Przypomnijcie sobie, co mówił Święty Jan Paweł II czy Święty kardynał 1000-lecia ksiądz Wyszyński o obronie wiary i swojej Ojczyzny. To jest święty obowiązek każdego chrześcijanina i katolika w Polsce.

A dzisiaj gdyby nawet 99% Polaków nie chciało przyjmować kozojebów, to purpuraci mają to w dupie i będą optowali za przyjmowaniem islamistów,- tak można zrozumieć wypowiedź towarzysza Gądeckiego.

Vote up!
23
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1556047

100 : 100 i kolejny + od casium.

Zauważ szanowny panie Jjj, że wielu NP stanowi  Legion panegiryczny, zaś niewielka część się waha. Widać to w "+"!

Dodam, że podobnie jak Pan (po walnięciu w moje małe rogi) zaczynam skręcać w stronę Narodowców. Też czasami wędkuję .. w stawie u sąsiada. Jak moczę kija, a zaciąć nie ma co, to mnie na przemian zeźlenie i fatyga nachodzi, aczkolwiek kolejna dobra zmiana o świcie  nie była dla mnie zaskoczeniem.

Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy - wykluczone ciałem się stało. Amen.

PS

 "My Polacy chcemy odwołać się do wartości, które są fundamentem naszej tożsamości, naszego narodu, rdzeniem Europy i rdzeniem będącej w dalekiej destrukcji cywilizacji łacińskiej. Dzisiaj chcemy iść jak nasi przodkowie pod Wiedniem, jak w walce z nawałą bolszewicką w 1920 roku – chcemy iść pod sztandarami Boga!  ~   Robert Bąkiewicz.

Vote up!
15
Vote down!
0

casium

#1556053

Zobacz co się zaczęło dziać jak żydokomuna była blisko agoni, najpierw Duda wetując uratował żydokomunę, a potem Jarosław usuwając Beatę i Antoniego, dał żydokomunie dalsze życie by dalej rządziła.

Nie będę głosował na taki PIS, gdzie jest już UW, PO, pod skrzydłami Gowina, a premierem jest doradca PO

Gdzie premier Morawiecki zajadał ośmiorniczki u Sowy i opluwał PIS.

Pozdrawiam.

 

Vote up!
10
Vote down!
-3

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1556055

Uzasadnij swego minusa dla Jjj. Gdzie powiedział nieprawdę? Tez nie będę głosował na taki PiS, który fajta pod nas Polaków. Nie taka miała być dobra zmiana.

Vote up!
12
Vote down!
-1

Kolejorz

#1556075

Niech się pocieszy że dał pałę minus 5, to tylko dowód że zabolało i o to chodziło.

Pozdrawiam Cię serdecznie.

Vote up!
7
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1556080

Przewielebni Ojcowie Kościoła katolickiego w Polsce chciałoby się prosić, po lekturze powyższego komentarza, jak i tysięcy innych, niemniej dosadnych i pikantnych o rozwagę, by nie rozdrażniać synów, by nie tracili wiary! Kościół nieustannie głosi, iż jest posłany do tych, co się źle mają, popatrzcie zatem Ojcowie Przewielebni, jak wielkie wołanie idzie od polskiego narodu, wołanie zdecydowane, a nawet gwałtowne, wołanie o sprawiedliwość, uczciwość, o roztropność. Wołanie nawet dramatyczne o miłość odpowiedzialną względem przede wszystkim dzieci, tego wiernego i dzielnego narodu, który nigdy krwi własnej nie szczędził, gdy wybiła godzina. Dzięki Jestem jakim jestem za szczerość i odwagę wyrażania swych uczuć, które bolą. Nikt z nas nie jest aniołem! Pozdrawiam

Vote up!
9
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1556096

Prymasie Polski abp Wojciechu Polak z Gniezna gorąco polecam to świadectwo zwyczajnej Polki Katarzyny Nowak i jej trojga dzieci, polecam uwadze i serdecznej modlitwie. Nadto wielu zastanawia się czy polski Sąd odda dziecko radykalnemu islamiście? Zobaczymy?! Z Panem Bogiem

Rodaku, niepoprawny blogerze, blogerko, nasi mili symptycy musicie koniecznie wysłuchać ten wywiad, bo warto:

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1573602

Serwus Jestem jakim jestem. Spokojnie! Nie wszystko stracone! Choć „tylko 300 mln chrześcijan” doświadcza dziś prześladowań i dyskryminacji ze względu na wyznawaną przez siebie wiarę, jednak budzi się duch męstwa w narodach. Jednakowoż na razie co siódmy chrześcijanin cierpi z powodu Imienia Jezusa i co pięć minut mordowany jest jeden z naszych braci w wierzy. To 100 tys. męczenników rocznie! Świat nie słyszy ich głosu, bo przypadki tak nagłośnione medialne jak sprawa Asii Bibi należą do rzadkości. W tym znaczeniu twoja frustracja może być jakoś tam tłumaczona. Tym bardziej zapraszam na relację z Europejskiego Kongresu w Obronie Chrześcijan. Zobacz koniecznie ten wstrząsający raport opublikowany 30 listopada 2018 r. przez PCh24TV · Polonia Christiana, a zatem:

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1577772

Jestem jakim jestem gorąco polecam to wspaniałe, autentyczne, niezwykle ważne świadectwo o męczeństwie współczesnych wyznawców Chrystusa Pana. Dokument został opublikowany 15 stycznia 2019 r. przez PCh24TV · Polonia Christiana. Otóż gościem w klubie Skawińska 13, był ks. Rafał Cyfka - Dyrektor Biura Regionalnego Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie w Krakowie, który wygłosił wykład pt. „Mordowanie Kościoła, czyli o prześladowaniu chrześcijan”.

Niepoprawny blogerze, blogerko, nasi mili sympatycy nie przegap takiej szansy poznania prawdy z pierwszej ręki, a zatem:

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1578595

Serwus Jestem jakim jestem. Są jeszcze dobrzy Pasterze Bożej owczarni pod słońcem! Oto bp Juan Jose Aguirre pracuje od 38 lat Kombonianin w Republice Środkowoafrykańskiej, przy okazji watykańskiego szczytu 21-24 luty 2019 r. podkreśla: „Zostałem poruszony miłością i poświęceniem w taki sposób, że nie patrzę już na czubek własnego nosa, lecz staram się zawsze patrzeć w oczy bliźniego”. I dodaje już b. konkretnie: „My, misjonarze ciągle znajdujemy się w sytuacji pewnego zagrożenia. Kiedy NGO’sy wycofują się z powodów bezpieczeństwa lub ostrożności, to Kościół jest tym, który zostaje ostatni, by na końcu zgasić światło”.

Jednak dopiero tu obnaża prawdziwe oblicze b. chciwego, agresywnego, morderczego odcienia oblicza islamistów: „Jesteśmy prześladowani przez wiele lat (…) w zeszłym roku śmierć poniosło pięciu kapłanów. Siostry musiały uciekać ponieważ była obawa gwałtów ze strony bojówek Séléka (…). Znajdujemy się pierwszej linii. Stykamy się z oddziałami dżihadystów-najemników zwanymi Séléka, opłacanymi przez Arabię Saudyjską i kraje Zatoki. Przybyli do RŚO by dobywać, kładą swoje łapska na złocie, złożach rtęci, kobaltu i koltanu”. Źródło: lifesitenews.com

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/biskup-misjonarz-z-afryki--obecny-kryzys-to-dzielo-ksiezy-homoseksualistow,66307,i.html#ixzz5gFFabAiJ

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1582470

to nie na temat Sławek, niepotrzebnie to wtrącasz tutaj. Pedofilia nie jest nawet powiązana z tym problemem. Wracając do tematu, ryba psuje się od głowy. Kto jest głową Kościoła wszyscy wiemy. Moja opinia jest taka, że jak wszędzie także wśród kleru mamy ludzi, którzy są karierowiczami. Biskup Gądecki wyczuwa takie a nie inne fale z Watykanu i stara się płynąć razem z nimi. Na szczęście jeszcze to nie jest cały głos hierachów Kościoła są też pasterze nie błądzący i godni swojego powołania.
Jak zawsze muszę to dodać, wysłij swój artykuł do Kurii, do episkopatu, nie publikuj tylko tutaj. Tylko usuń ostatni akapit.

Abstrachując, troche od Biskupa Gądeckiego i jego wypowiedzi. Słyszałeś o orderze Grzegorza Wielkiego dla tej Pro-choice aktywistki z Holandii? To dobrze pokazuje jacy ludzie obsiedli Watykan. Nawet Kościół w Holandii sie od tego z dystansował.

Vote up!
10
Vote down!
0

Grzesiek

#1556057

Tak tylko gwoli ścisłości. Miałem na myśli głowę Kościoła na Ziemi.

Vote up!
5
Vote down!
0

Grzesiek

#1556087

o naszą "właściwą miłość" do migrantów.

Nie mniej istnieje, całkiem naturalna, hierarchia wartości, hierarchia miłości. Wpierw mamy obowiązki wobec naszych najbliższych - Rodziny, krewnych, wobec naszych Rodaków, a dopiero potem - wobec wszystkich pozostałych bliźnich. I nie ma co udawać, że powinno być inaczej. A poza tym - jeśli chodzi o "pomoc" czy "pomaganie" - to tak, jak z tym głodnym nad rzeką - czy należy go karmić, czy raczej dać wędkę i nauczyć łowić? I wreszcie - istnieje, bardzo czasami właściwa - "pomoc negatywna": temu, kto domaga się pomocy, będąc pełnosprawnym fizycznie i psychicznie, a jedynie - leniwym z założenia - należy takiej "pomocy" udzielić - czyli - kopniak ku przodowi, bez żadnego "pochylania się z troską". Czyżby tak dobrze, teologicznie, filozoficznie, socjologicznie wykształcony biskup nigdy nie słyszał o tym rodzaju pomocnego działania? Jakieś braki wiedzy? doświadczenia? mądrości? Na takim stanowisku - owe braki są wręcz niedopuszczalne - biskup to nie uczeń pierwszej klasy szkoły podstawowej - jest stanowisko - jest odpowiedzialność - za słowa i za czyny. A co jeśli Pan Bóg chce "kogoś pokarać" i wówczas "rozum mu odbiera" - mam nadzieję, że nie dotyczy to (jeszcze?) biskupa Gądeckiego.

Pozdrawiam serdecznie,

Vote up!
16
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1556060

Dzięki katarzyna.tarnawska za tych kilka cennych przemyśleń! Znane jest mądre polskie porzekadło ludowe: "Łatwo przyszło, łatwo poszło", ubodzy ludzie wiedzieli, iż prezentami to ino dzieciaki rozpieszczać można, a starych byków, to się do roboty gna i wszystko. Był ponoć nawet niegdyś podatek (tfu nielubiane słowo), który zwano bykowym, a jakby tak islamistów i nie tylko, co to robić nie chcą, takim właśnie bykowym obłożyć?!

Nadto Anna Wiejak w opublikowanym 15 stycznia 2018 r. atykule pt. „Abp Gądecki przedkłada bezpieczeństwo islamskich nachodźców nad bezpieczeństwo Polaków” napisała dając do myślenia : „[...] Cały problem w tym, że przybywający do Europy muzułmańscy imigranci nie czynią tego, ponieważ są w niebezpieczeństwie, ale aby po pierwsze poprawić swoje warunki materialne (kosztem lokalnych społeczeństw) oraz – i to jest drugi cel – aby wprowadzić w Europie islam. I trzeba naprawdę nie mieć sumienia, żeby nazywać „egoizmem osobistym” troskę o to, co Pan Bóg dał nam najcenniejszego – własne życie.

Warto w tym miejscu również zauważyć, że bez bezpieczeństwa narodowego nie może być bezpieczeństwa pojedynczego człowieka, przynależącego do tego narodu. I że w nieprzyjmowaniu muzułmańskich nachodźców wcale nie chodzi o interes państwa, ale o ochronę życia obywateli. Czy narażanie tego ostatniego z powodów ideologicznych ma cokolwiek wspólnego z chrześcijaństwem? [...]

Problem w tym, że w Ewangelii jest napisane, aby nieść pomoc potrzebującemu, nawet wrogowi, ale nie aby sprowadzać go do domu (przypowieść o miłosiernym Samarytaninie). Wszystko wskazuje na to, że abp Gądeckiemu wiara myli się z ideologią, a to bardzo zły prognostyk dla przyszłości Kościoła katolickiego w Polsce."

Cały wpis dostępny na stronie: http://prawy.pl/64081-abp-gadecki-przedklada-bezpieczenstwo-islamskich-nachodzcow-nad-bezpieczenstwo-polakow/

Vote up!
10
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1556116

Rodaku, niepoprawny blogerze, blogerko, nasi mili symptycy musicie koniecznie wysłuchać te wywiad z młodą Polką Sarą Bomba, która uciekła niedawno z Francji przed szalejącą poprawnością polityczną. Wywiad opublikowany 8 października 2018 r. przez Media Narodowe:

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1573618

Zacna kobieta, matka księdza -wypowiedziała
słowa prorocze: - „dokąd zmierzasz Europo?”

Bezbożna Europo, zadufana w swojej potędze.
Nie widzisz, że śmiertelne niebezpieczeństwo
zawisło nad tobą, brutalnej islamizacji kłębią
się chmury czarne?

„Obudź się Europo z letargu!”. Jeśli ten krzyk
błagalny - owa przestroga bogobojnej kobiety
rodaków nie otrzeźwi, wnet - „ będą opłakiwać
swoje dzieci”.

Pozdrawiam Rochu, świetny tekst. Zyga

Vote up!
17
Vote down!
0
#1556062

Szczęśliwie księża w kościołach nie nawołuja do przyjmowania uchodźców (przynajmniej  ja nie słyszałam).

 

Vote up!
14
Vote down!
0
#1556065

Serwus omilka o dobrych i fałszywych pasterzach mądrze napisał O. Augustyn Pelanowski OSPPE: „Nauczanie papieża jest bezbłędne jedynie wtedy, gdy jest zgodne z nauczaniem Jezusa. A Jezus nie powiedział apostołom tak: idźcie na cały świat, głoście różną ewangelię, zależnie od przestrzeni mówcie co innego, zależnie od tego co ludzie chcą słuchać. Kazał im głosić tę samą ewangelię wszędzie, niezależnie od szerokości geograficznej – mówi paulin przypominając, że Kościół nie wymaga naiwnego posłuszeństwa i kwestiach duchowości należy używać rozumu, zaś papież jest nieomylny w sprawach wiary i moralności, gdy mówi to co Pan Jezus.”

I dodaje klarownie: „Jesteśmy wierni Kościołowi katolickiemu i XX wiekom nauczania, a przede wszystkim nauczaniu Jezusa. Rzeczą niezwykle ważną, godną pochwały w oczach samego Chrystusa jest nie być naiwnym w poszukiwaniu Zbawiciela, albo ślepym idącym za drugim ślepym, by nie wpaść do zagłady wiecznej.”

Po czym O. Augustyn Pelanowski jeszcze nas przestrzega: „Ponieważ w ostatnich czasach pojawiło się wiele imitacji zbawienia, dlatego musimy my, katolicy, wierni Kościołowi katolickiemu, bardzo dbać o czystość swej wiary. Łatwo odróżnić prawdziwego pasterza od fałszywego. Dlaczego? Bo prawdziwy pasterz chroni owce przed wilkami, a fałszywy zaprasza wilki, żeby pożarły owce.”

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/ojciec-augustyn-pelanowski--papiez-jest-papiezem-tylko-wtedy--gdy-glosi-prawde-o-panu-jezusie-,57383,i.html#ixzz53S9Y213i

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1556312

Dzięki za świetny tekst.

Podzielę się swymi dość prymitywnymi przemyśleniami w kwestii: hierarchowie KK a "uchodźcy".

W swym prymitywiźmie sądzę tylko, że JE abp Gądecki, przewodniczący KEP, jest bardzo spragniony kapelusza kardynalskiego.

Vote up!
10
Vote down!
0

Traczew

#1556069

Dobry kierunek rozumowania.

A co za tym idzie, władza i olbrzymie profity.

I dla takich przywilejów i zaszczytów, nie jeden purpurat się skusił, wyrzekając się Boga.

Vote up!
10
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1556073

Poznań  póki co nie jest  posto cardinalizio. Konieczna była by przeprowadzka do pobliskiego Gniezna, lub do archidiecezji krakowskiej, warszawskiej lub wrocławskiej.

Pozostaje radować czyjeś oko stolcem  " kierownika biskupów w Polsce” oraz stolcem... naczelnego rabina Polski!

https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/3840-natrectwa-arcybiskupa-gadeckiego-co-sie-dzieje-z-polskim-kosciolem

PS

Poznaj bliźniego swego jak siebie samego.

Punkt1 - jarmułka.

https://ligaswiatanews.wordpress.com/2017/02/27/jarmulka/

Vote up!
9
Vote down!
0

casium

#1556085

Niech sam wybiera do piekła podróże

Ewangelię niech czyta aż zrozumie

Że Bóg jest Górą, wśród pasterzy tłumie

Pozdrawiam

PS.

http://www.fronda.pl/a/ks-prof-pawel-bortkiewicz-papiez-uhonorowal-zatwardziala-przeciwniczke-zycia,105294.html

Vote up!
11
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1556071

Serwus Jacku. Dzięki że jesteś. Pozdrawiam.

Podczas spotkania noworocznego 15 stycznia z prezydentem Polski Andrzejem Dudą mufti Tomasz Miśkiewicz powiedział: „Dzięki wsparciu rządu królestwa Arabii Saudyjskiej W Białymstoku, w mieście, gdzie jest siedziba Muzułmańskiego Związku Religijnego, zostanie przekazany budynek pod Muzułmańskie Centrum Kultury i Edukacji imienia króla Selmana, strażnika dwóch świętych meczetów. Będzie on podarunkiem, podarunkiem ze strony Królestwa Arabii Saudyjskiej wobec Tatarów polskich, muzułmanów, którzy zgodnie i w harmonii żyją w Rzeczypospolitej Polskiej.”

Obecny na spotkaniu u prezydenta Dudy ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w tych słowach odniósł się do tego na gorąco: „Mam wielki szacunek dla polskich Tatarów. Jednak wczorajsza informacja muftiego, wypowiedziana na spotkaniu noworocznym u Prezydenta RP, że w Białymstoku król Arabii Saudyjskiej wybuduje wielkie Centrum Islamu wywołała konsternację. Skrajnie nietolerancyjna Arabia zwalcza bowiem chrześcijan zabrania budowy kościołów na swoim terenie.”

Cały wpis o tym jest dostępny na stronie: http://prawy.pl/64100-krol-arabii-saudyjskiej-zbuduje-w-polsce-wielkie-centrum-islamu/

Od siebie pisałem w komentarzu i ja:

Rozumiem że tym samym w Arabii Saudyjskiej, już wydali zgodę i zarazem położyli fundamenty pod budowę Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej dla katolików, pielgrzymów z całego świata. Nie….., o cholercia, czy coś przeoczyłem, czy coś zwyczajnie nie trzyma się kupy kard. Kazimierzu Nycz z Warszawy?! A ja myślałem, że jak mnie uczyli za młodych lat mądrego porzekadła ludowego, to w nim rzeczywiście ukryta była życiowa mądrość, czyżbym był w kardynalnym błędzie?! Przysłowie to brzmiało tak jakoś ładnie: „Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie”.

Vote up!
10
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1556118

Juz ze dwa lata temu zapowiedzial, ze w ramach pomocy dla imigrantow zbuduje... 400 meczetow w Niemczech... pewnie juz wkrotce pierwsze z tych setek obejma imamowie...

Vote up!
9
Vote down!
0

mikolaj

#1556120

https://youtu.be/e05vSzrA_Pw

Ciekawe o tłumaczeniu papieskich przemówień

Vote up!
5
Vote down!
0

Grzesiek

#1556083

ale wciąż ciut się coś znajdzie...

Nóż się w kieszeni otwiera na to pier...... Franciszka, Nyczów, Gądeckich i innych purpurowych pożytecznych idiotów. Mało im mordowanych przez "uchodźców" i w ogóle muzułmanów księży katolickich, mało im katowanych i gwałconych przez to "uchodźcze" bydło kobiet w Europie!

Pozdrawiam.

PS. Dziewczyna z dolnego zdjęcia wracała z Wigilii, właściwie ze spotkania z nowonarodzonym Chrystusem... (Dania, 2014 r.)

Vote up!
15
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1556093

Terrorists, cowards and idlers – constructing an image of refugees by means of internet memes

http://demotywatory.pl/4791166/Tak-to-wlasnie-widze

http://demotywatory.pl/4669432/Przewodnik-nachodzcy

http://demotywatory.pl/4563949/Europejczycy-idac-na-wojne-zostawiali-kobiety-i-dzieci-w-domach-U-chodzcy-zostawiaja-kobiety-i-dzieci-w-strefie-wojny-sami-uciekajac-do-bezpiecznej-Europy

http://demotywatory.pl/4601809/Uchodzcy-

http://demotywatory.pl/4591627/Zdjecia-odcietych-rak-glow-czy-torturowanych-mezczyzn-i-dzieci-odnalazla-norweska-policja-u-imigrantow-ubiegajacych-sie-o-azyl-w-Norwegii-podczas-przeszukiwaniarzeczy-osobistych-i-telefonow-komorkowych

http://demotywatory.pl/4677108/Perspektywa

http://demotywatory.pl/4682738/Serio

http://demotywatory.pl/4633354/Ciekawe-jak-wiele-czasu-na-myslenie-beda-potrzebowac-wladze

http://demotywatory.pl/4587084/Najpierw-rzadzace-elity-sprowadzily-terrorystow-do-Europy

http://demotywatory.pl/4577292/W-zwiazku-z-podejrzewaniami-jakoby-muzulmanscy-uchodzcy-byli-odpowiedzialni-za-zamach

etc., etc., etc.

PS

http://demotywatory.pl/4584065/Panie-Tuskfrau-Merkelmonsieur-Hollande-skonczcie-pie*dolic-o-u-chodzcach--To-nie-sa-uchodzcyTo-sa-czarne-cwaniaczkiktorym-wydaje-sieze-biali-frajerzy-beda-im-placi-c-socjala-oni-beda-sie-modlic-na-ulicach-naszych-miast-do-Allaha-

Vote up!
10
Vote down!
0

casium

#1556106

Trafiłaś w punkt !!!

Publikuj gdzie się da.

Vote up!
7
Vote down!
0

#1556111

Puściłam go na fejsie Niepoprawnych, w ciągu doby miał ponad 23 000 odwiedzeń, ponad 800 polubień i ponad 400 podań dalej. Dziś nam za niego zaablokowali fejsa, hehehehe. "Obrażał uczucia religijne" stało w uzasadnieniu.

Pozdrawiam.

Vote up!
6
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1556194

Chyba ateistyczne ! (uczucia ! Jeżeli zrozumieli o co chodzi)

Vote up!
2
Vote down!
0

#1556197

Ojciec Augustyn Pelanowski przypomina w homilii nowotestamentową historię św. Piotra. Pierwszy papież w chrześcijańskiej gminie w Antiochii stosownie traktował nawróconych pogan, jednak w obecności chrześcijan narodowości żydowskiej zmieniał podejście. Złe zachowanie wytknął mu św. Paweł, ale wtedy właśnie ujawniła się owa siła Piotra, który przyznał się do błędu polegającego na chęci przypodobania się wszystkim ludziom, co jest hipokryzją.

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/ojciec-augustyn-pelanowski--papiez-jest-papiezem-tylko-wtedy--gdy-glosi-prawde-o-panu-jezusie-,57383,i.html#ixzz53S9Y213i

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1556343

ktorzy przy kazdej okazji przekonuja, ze Polska i katolicyzm to jedno, ze bez katolicyzmu i Kosciola Polska by nie istniala...

Tymczasem prawda jest taka, ze Kosciol to organizacja ponadnarodowa (jak masoneria), majaca na celu unifikacje a nie pielegnowanie narodow. Nie trzeba daleko szukac: rozbiory byly... popierane przez Kosciol (hierarchow i papiezy), wsrod Targowicy wyrozniali sie biskupi na czele z Prymasem, a poblogoslawil to "dzielo"  Papiez Pius VI. Powstania: styczzniowe i listopadowe byly zdecydowanie potepiane przez hierarchie kosicelna - takze wlacznie z papiezami.

Oczzywiscie bylo w historii bardzo wielu ksiezy-patriotow - nawet patrioci-biskupi sie zdazali - ale generalnie, gdyby nasi przodkowie podporzadkowali sie calkowicie woli Kosciola - Polski dzisiaj nie byloby na mapach.

Tak wiec "robmy swoje" niekoniecznie we wszystkim realizujac wole Kosciola (jako instytucji hierarchicznej)...

Vote up!
4
Vote down!
0

mikolaj

#1556119

Mikołaju nie patrz na rodaków z politowaniem, a raczej życz Polakom odwagi i mądrości, tej mądrości płynącej od Boga, a nie od Bożków, które sami ludzie sobie ustanawiają. Otóż trwający w Kościele kryzys, rodzi nie od dziś liczne pytania o kwestie związane z nieomylnością następców świętego Piotra. Do sprawy w homilii odniósł się ojciec Augustyn Pelanowski OSPPE, mówiąc niezwykle celnie: Czasem ktoś mnie pyta, jak to teraz zrozumieć w związku z tymi wszystkimi niejasnościami jakie pojawiają się w Kościele, kogo tu słuchać? Proste: zejdź mi z oczu szatanie. Inaczej mówiąc: dopóki mówisz Piotrze prawdę o Mnie – jesteś Kefasem, papieżem, ale gdy kłamiesz o mnie, gdy manipulujesz moją Prawdą, to jesteś pod wpływem szatana, a szatana się nie słucha tylko egzorcyzmuje. Pan Jezus nie odrzucił Piotra. Wyegzorcyzmował go i Piotr zgodził się z Prawdą, spokorniał i poprawił się, przyjął korektę, Correctio fraterna.”

I dalej O. Pelanowski tak kontynuuje: „Należy odróżniać subiektywne ludzkie przekonania o tym Kim jest Bóg, od Prawdy zgodnej z nauką Pana Jezusa, depozytu. Ludzie nie mogliby słuchać jakiegoś papieża tylko dlatego że jest papieżem, jeśli twierdziłby np. że nie ma Syna Bożego, a Chrystus to kłamca. Albo gdyby mówił o ‘czwórcy świętej’, podważał fakt, że aborcja jest grzechem albo twierdził że istnieją ‘homoseksualne małżeństwa’. Byłoby bałwochwalstwem bezkrytycznie wierzyć we wszystko to, co ta postać mówi.”

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/ojciec-augustyn-pelanowski--papiez-jest-papiezem-tylko-wtedy--gdy-glosi-prawde-o-panu-jezusie-,57383,i.html#ixzz53S9Y213i

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1556310

To żadni pasterze, to właściciele stada...

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1556131

Arabia Saudyjska kraj w którym za posiadanie Pisma Świętego można zostać ściętym finansuje rozszerzenie wpływów islamu w Polsce.
Może niech Nycz i Gądecki spróbuja sfinansować budowę kościoła katolickiego w Arabii Saudyjskiej w ramach rewanżu?

Vote up!
4
Vote down!
0
#1556150

Holenderkę która promuje i jest zwolenniczkom zabijania dzieci w łonie matki , oraz pedalstwa i lesbijek i zbiera pieniądze na ten cel.

Jej fundacja uzbierał wiele milionów i przekazała na wykonywanie aborcji dla kobiet.

Najważniejszym oznaczeniem Watykańskim!!!

Czy ten papież ma prawo być nazywany namiestnikiem Boga na ziemi???

Vote up!
2
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1556185

Niebywałe wprost zgorszenie! Inicjatorka funduszu wspierającego zabijanie dzieci nienarodzonych, aktywistka na rzecz ruchu LGBT, która „wsławiła” się profanowaniem Mszy świętej, została uhonorowana najwyższym papieskim odznaczeniem przyznawanym osobom świeckim.

Komandor Orderu Świętego Grzegorza – takim tytułem chwali się w krótkim nagraniu zamieszczonym w internecie Lilianne Ploumen, była holenderska minister ds. handlu zagranicznego i współpracy rozwojowej.

Portal Instytutu Lepanto, który potwierdził doniesienia o papieskim wyróżnieniu dla Ploumen tak ocenił ten mega sakndal: „Powiedzieć, że Lilianne Ploumen jest ‘proaborcyjna’ to skrajne niedopowiedzenie i nawet nie zbliża się do skandalicznej rzeczywistości jej aktywizmu”.

Otóż gdy szczęśliwie w styczniu 2017 r. prezydent Donald Trump obciął finansowanie z państwowej kasy działalności organizacji proaborcyjnych, ta uhoronowana przez papieża Franciszka Holenderka, zainicjowała powstanie funduszu She Decides („Ona decyduje”), który zaledwie w ciągu pół roku zgromadził 300 milionów dolarów na rzecz Funduszu Ludnościowego Narodów Zjednoczonych (UNFPA) oraz sieci nowoczesnych fabryk śmierci – Planned Parenthood i Mary Stopes International.

Nadto napisała w październiku 2017 roku na łamach „Financial Times” jasno i klarownie: „Amerykańska polityka w sprawie aborcji jest klęską dla dziewcząt i praw kobiet. Polityką, której reszta świata musi się przeciwstawiać.” A pomiędzy 2004 a 2007 rokiem Holenderka kierowała rodzimą katolicką agencją pomocową. Wyszło wówczas na jaw, że wspiera Planned Parenthood i propaguje antykoncepcję.

Jakby tego było mało na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych świeżo upieczona pani komandor Orderu Świętego Grzegorza aktywnie działa na rzecz roszczeń światowego lobby homoseksualnego.

W lutym 2010 r. Lilianne Ploumen posunęła się profanacji Najświętszej Ofiary. Była jednym z inicjatorów zakłócenia Mszy świętej w katedrze pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela, pod hasłami „Jezus nie wyklucza nikogo”.

Papieski Order Świętego Grzegorza Wielkiego został ustanowiony we wrześniu 1831 roku przez papieża Grzegorza XVI. Jest przyznawany za „osobistą służbę Stolicy Świętej i Kościołowi Rzymskokatolickiemu, poprzez szczególną pracę, wsparcie Stolicy Apostolskiej i dawanie doskonałego przykładu we własnych społecznościach i krajach”. Order posiada cztery stopnie: Krzyż Wielki, Komandor z Gwiazdą, Komandor oraz Kawaler. [Źródło: lepantoinstitute.org, araldicavaticana.com]

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/papieski-order-dla-promotorki-cywilizacji-smierci,57544,i.html#ixzz54iWaIHol

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1556302

W związku z uhonorowaniem Lilianne Ploumen najwyższym papieskim odznaczeniem, przyznawanym osobom świeckim. Pragnę zapytać publicznie Prymasie Polski abp Wojciechu Polak z Gniezna, czy słyszysz, co czyni papież Franciszek!? Czy Ty teraz chcesz także odznaczyć niejaka Barbarę Nowacką, polityk i ostrą działaczkę feministyczną najwyzszym odznaczeniem Kosciola katolickiego w Polsce?! Byłoby to b. pouczające doświadczenie, a zarazem żywy przykład z Twojej strony o Przezwielebny, jak się zachować wobec obecnej dostępności aborcji w Polsce i wobec czynnej walki Polaków o zakazanie mordowania niewinnych istot w świetle obowiązującego prawa polskiego! Pasterzu z Gniezna prosimy o Twoje słówko mądrości na ten temat i wobec tak znaczącego przykładu Twego Przełożonego z Watykanu, prosimy nie dać się długo prosić!

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1556303

Prof. dr hab. Krystyna Pawłowicz napisała 22 stycznia 2018 r. na na Facebooku:Żadnych centrów kultury muzułmańskiej w Polsce! To nie polscy Tatarzy z taką inicjatywą występowali, a skrajnie fundamentalistyczna islamska Arabia Saudyjska, która za symbole chrześcijaństwa karze u siebie śmiercią. Takie centra w Zach. Europie są niekontrolowanymi szkołami nienawiści do „niewiernych” i antychrześcijańskiej i antyeuropejskiej radykalizacji religijnej. Zbędne w Polsce centra kultury islamskiej są formą groźnej dla nas ekspansji wrogiej nam kultury i wywołują poczucie zagrożenia, jak w Warszawie”.

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://prawy.pl/64435-prof-dr-hab-krystyna-pawlowicz-zadnych-centrow-kultury-muzulmanskiej-w-polsce/

W komentarzu na gorąco napisałem:

Brawo! Po trzykroć brawo Poseł Krystyna Pawłowicz! Gdzie podziali się teraz wszyscy owi, którzy na tym zacnym portalu, mieszali z błotem, jechali na tę zacną kobietę i mocną Polkę. Narodowcy już to wiele razy mówiłem i wiele razy powtórzę uważajcie, bo Ukraińcy b. lubią szermować nienawiścią do Żydów i tak zdobywają sobie specjalne, wpływowe, nawet wysokie miejsca wśród Polaków, potem mordują Żydów, a zaraz po Żydach, zawsze okrutnie mordują Polaków!

Tak było przy każdym ludobójstwie na Kresach, czyli: I ludobójstwo 1648-1667 (kozacy Chmielnickiego), II ludobójstwo 1668 (koliszczyzna), III ludobójstwo 1939 – 1947 (OUN-UPA).

Czyli metoda na Lachów jest prosta: im więcej ziejesz nienawiścią do Żydów, to tym bardziej jesteś Polak, taki ukryty Ukrainiec wchodzi zatem w szeregi Polaków i działa do czasu kiedy przychodzi nowa okazja, by znów kraść, gwałcić, a nawet wyrżnąć „proklatych” Lachów.

Na to trzeba b. uważać! Narodowcy można się przed tym obronić, jedynie używając rozumu i racji rozumowych, każdy bowiem kto poddaje się nienawiści, będzie niewolnikiem kogoś, czy czegoś. I właśnie to wykorzystują bezczelnie małe, ukryte grupy wpływu, choćby neobanderowców i to wszędzie, tu też tak może być i będzie jeśli nie będziemy uczciwi i nie będziemy czuwać! Z Panem Bogiem

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1556458

Kard. Kazimierzu Nycz Metropolito Warszawy proszę zdecydowanie o wystąpienie Twoje do Ambasadora Arabii Saudyjskiej o natychmiastowe, prawne zezwolenia na budowę świątyń katolickich w Arabii Saudyjskiej. A jeżeli nie może być mowy o takim zezwoleniu, to jest to kategorycznie dowód na prawdziwość wszystkich informacji o wielkiej wrogości Islamu do katolików, a tym samym absolutnie nie wolno wpuszczać wroga do domu, by nie zabił.

To po prostu oznacza, iż katolicy w Arabii Saudyjskiej nie tylko nie mają prawa, być przyjaciółmi Arabów ale nawet nie mogą być tam wolni w swoim wyznaniu wiary. Jeżeli ktoś odbiera zaś wolność drugiemu człowiekowi, ten jest bez dwóch zdań jego wrogiem! To jasne jak słońce!

Po temu już nie tylko proszę ale żądam od Ciebie Pasterzu bronienia owiec przed wilkami, mam naturalne prawo żądać, bo jeśli nie będziesz bronił owiec przed wilkami, co jest Twoim świętym obowiązkiem, będziesz bez dwóch zdań potępiony, jak mi Bóg miły! Przykazanie Boże brzmi jasno: Nie zabijaj! Z Panem Bogiem

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1556459

Poseł Dominik Tarczyński (PiS) napisał (22 stycznia) na Twitterze: „Jeśli Arabia Saudyjska chce zapłacić za budowę meczetu w Polsce, to Polska chce zapłacić za budowę katedry w Arabii Saudyjskiej. Pasuje, to proszę bardzo. Nie pasuje, to żegnam!!!”

Nadto polityk dodał stanowczo: „Mamy wolne, demokratyczne Państwo i każde wyznanie ma takie same prawa, ale jeśli islamskie państwo wyznaniowe chce inwestycji w Polsce to ja oczekuje takiego samego prawa u nich”. To oczywiście zdrowa reakcja na medialne doniesienia dotyczące budowy Muzułmańskiego Centrum Kultury i Edukacji w Białymstoku. Sfinansowanie przedsięwzięcia zapowiedzieli przedstawiciele najwyższych władz Arabii Saudyjskiej z jej królem Salmanem ibn Abd al-Aziz as-Saudem na czele.

Do sprawy odniósł się w ostatnich dniach także Joachim Brudziński – szef resortu spraw wewnętrznych i administracji, napisał na Twitterze: „Zleciłem odpowiednim departamentom MSWiA monitorowanie tej sprawy. Nie wydaje mi się, aby odlegli kulturowo, mentalnie, historycznie i geograficznie ortodoksyjni saudyjscy wahabici mieli wspierać polskich Tatarów którzy zawsze mogli liczyć na wsparcie własnej Ojczyzny”. [Źródło: Twitter, PCh24.pl]

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/posel-pis--arabia-saudyjska-chce-w-polsce-meczetu--my-chcemy-u-nich-katedry-,57726,i.html#ixzz54wXDOxbs

Pisałem tam zatem na gorąco w komentarzu:

Brawo Poseł Dominik Tarczyński (PiS)! Po trzykroć Brawo! Zdecydowanie popieram! Tak trzymać! To jest absolutnie naturalne, iż jeśli muzułmanie chcą budować Centrum Islamu w okolicach Białegostoku, to my Polacy chcemy mieć możliwość zbudowania legalnie katedry katolickiej na terenie Arabii Saudyjskiej. To jest uczciwe i po prostu normalne. Przy czym odrażającym pozostaje znany powszechnie fakt, iż w świetle dostępnej, ogólnie znanej wiedzy, praktycznie nie ma na to szans! Z Panem Bogiem

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1556461

Ks. prof. dr hab. Dariusz Oko: „Szanowni Państwo, Drogie Siostry i Bracia, przesyłam szczególnie ważne informacje na temat zagrożenia, które stanowi dla nas islam. Najpierw kluczowy jest wywiad z Moną Walter, Somalijką ze Szwecji, która po przeczytaniu Koranu (i doświadczeniach z konsekwentnymi muzułmanami) z islamu przeszła na chrześcijaństwo. Za to, zapewne do końca życia, będzie się musiała ukrywać przed muzułmanami, którzy zgodnie ze swoim prawem szariatu usiłują ją zamordować.

To jest przecież „święte” prawo ich religii: śmierć dla każdego, kto opuszcza islam, a potem, w miarę możliwości dla każdego, kto nie chce go przyjąć. Dlatego środowiska muzułmańskiego bynajmniej nie protestują przeciw takim zabójstwom:

Można dodać, że w kwietniu zeszłego roku w miasteczku Prien nieopodal Monachium muzułmanin zamordował Afgankę, która razem z dziećmi przeszła na chrześcijaństwo, ale nie miała takiej ochrony policyjnej, jak Mona Walter.

Przekazuję także (w linku i załączniku) wywiad z Rebeką Sommer, znaną działaczką humanitarną, która przez lata robiła wszystko, co możliwe, aby pomóc uchodźcom muzułmańskim w Niemczech. Jednak na podstawie własnego, bogatego doświadczenia w końcu przekonała się, że jest to działanie samobójcze, nie ma sensu i przestrzega przed nim Polaków:

Warto też przyjrzeć się mapie Bliskiego Wschodu. Z Syrii do Arabii Saudyjskiej przez Jordanię jest tylko kilkuset kilometrów bezpiecznej drogi. Jest przecież czymś oczywistym, że dla uchodźców syryjskich najlepiej byłoby udać się do Arabii Saudyjskiej, a nie podejmować długiej i niebezpiecznej drogi do Europy. To arcybogate państwo ma przecież biliony petrodolarów, za które mogłoby im udzielić wszelkiej pomocy, a po wojnie mieliby tak blisko do domu.

Zamiast tego Arabia Saudyjska sama tonąc w niesamowitym luksusie i marnotrawstwie stara się nie przyjmować nikogo ze swoich muzułmańskich sióstr i braci, ale za to chętnie finansuje ich ryzykowną drogę do Europy oraz meczety i radykalnych imamów (także Muzułmańskie Centra Kultury w Polsce). Oznacza to, że chodzi tu nie tyle o pomoc, ale o kolejną muzułmańską inwazję, a przed inwazją mamy prawo i obowiązek się bronić. Dlatego najbardziej skuteczną formą pomocy jest ułatwienie uchodźcom drogi z Syrii do Arabii Saudyjskiej. Tam przecież będą mieli najlepiej.” [Not. M.C. Opublikowano 17 marca 2018 r. ]

Wpis jest dostępny na stronie: http://prawy.pl/67814-ks-prof-dr-hab-dariusz-oko-groza-islamu/

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1560765

Włoski minister Marco Minniti ostrzega przed fałszywymi uchodźcami. Z jego ustaleń na przybijających do wybrzeży Europy łodziach wypełnionych migrantami mogą znajdować się bojownicy Państwa Islamskiego. Minister spraw wewnętrznych Włoch uważa, że to całkiem realne zagrożenie, gdyż islamiści uciekają z frontów walk, gdzie od pewnego czasu dostają po dupie.

Rozmowę z szefem włoskiego MSW opublikował „Il Giornale”. W oświadczeniu ministra Marco Minniti czytamy: „Gdybyście rok temu zapytali mnie, czy możliwe jest to, że zagraniczni bojownicy wmieszają się w fale migrantów, odpowiedziałbym ‘nie’, bo wtedy, przy całym ryzyku z tym związanym, wyższych rangą członków IS nie wysyłano do Europy w ten sposób.”

Włosi opracowali już „metodę zarządzania falami migracyjnymi”, listy bojowników są aktualizowane. Ryzyko jednak wciąż istnieje. Chociażby z uwagi na problemy z identyfikacją migrantów. Minniti uspokoił też, że przebywający na terenie Włoch „domniemani dżihadyści” są cały czas pod okiem służb. Wśród nich są osoby zradykalizowane.

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/lodzie-pelne-bojownikow-isis--wloski-minister-ostrzega-przed-falszywymi-uchodzcami-,59304,i.html#ixzz5BlrMwlH9

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1561390

W ostatni czwartek 19 kwietnia 2018 r. w berlińskiej dzielnicy Wedding pochodzący z Palestyny muzułmanin, zamordował maczetą Polkę z którą od lat dzielił wspólnie życie. Pochodząca z Nysy, a mieszkająca w Niemczech 32-letnia Polka Patrycja F. została zamordowana maczetą na oczach czwórki swoich dzieci, prawdopodobnie przez jej arabskiego partnera.

Do zbrodni doszło w domu przy Fahmarner Strassse. Policja została zaalarmowana w czwartek około godz. 20.30. Funkcjonariusze znaleźli broczącą we krwi 32-letnią Polkę nie dającą oznak życia. Reanimacja nie pomogła i lekarze stwierdzili zgon kobiety.

Polka była w związku z Ahmedem T. od 15 lat. Tak mocno zaangażowała się w ten związek, iż przeszła na islam. Po piętnastu latach pożycia i stosowanej wobec niej przemocy, nie wytrzymała i chciała się rozstać ze swoim agresywnym partnerem.

Wielokrotnie karany 39-letni Ahmed T. był dobrze znany policji. Funkcjonariusze często interweniowali w domu Palestyńczyka z powodu stosowanej przez niego przemocy domowej. Ostatnią interwencję policjanci podjęli zaledwie cztery godziny przed morderstwem. Jak policja sobie poszła, to ją właśnie mecztą zarąbał! Ahmed T. usiłował uciekać, lecz niespodziewanie powrócił na miejsce zabójstwa, gdzie został zatrzymany. Śledztwo w tej sprawie prowadzi wydział zabójstw Policji Krajowej w Berlinie. A opiekę nad dziećmi w wieku od dwóch do 11 lat przejął Jugendamt, który umieścił je w schronisku. [Źródło: TVP Info]

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://prawy.pl/69784-polka-zamordowana-maczeta-na-oczach-swoich-dzieci-przez-muzulmanskiego-partnera/

Pisałem zatem tam na gorąco w komentarzu:

Prymasie Polski abp Wojciechu Polak z Gniezna proszę byś odprawił niejdną Mszę świetą za tę biedną Polkę, proszę także byś wziął sobie do serca też b. ciężki los tych biednych czworga sierot. Bóg nasz bowiem słyszy płacz sierot i wdów! Wszak to Ty nie tak dawno chciałeś karać swoich kapłanów w swojej diecezji za sprzeciw wobec przyjmowania islamskich emigrantów (potencjalnych siepaczy i morderców) w naszej biednej i wyniszczonej, wstającej właśnie z kolan ojczyźnie. Pytam się wobec tego dziś Ciebie chierarcho Kościoła katolickiego: ilu jeszcze muzułmanów, tak okrutnie zabije i ile jeszcze będzie takich sierot?! Niedawno taki przypadek był przecież w Szwecji, tam z kolei zostało trzy polskie sieroty. Z Panem Bogiem

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1562545

Nowa książka Prof. Mirosława Sadowskiego „Islam religia i prawo”, krótko, jasno i na temat, tłumaczy czym jest w istocie Islam. Dziś niemal 1,6 miliarda ludzi to wyznawcy islamu. Dynamiczny rozwój tej religii, a także zło czynione przez jej wyznawców budzą zainteresowanie wielu.

Autor książki „Islam – religia i prawo” celnie krok po kroku, rozprawia się z wieloma islamskimi mitami. Jeden z nich dotyczy bezbłędności Koranu. Pisze zatem: „Ponieważ Koran zstąpił z nieba, to nie może być poddawany ani krytycznej, ani historycznej interpretacji. Już w średniowieczu teologowie muzułmańscy podjęli decyzję o zaprzestaniu dalszej interpretacji Świętej Księgi”.

Wiarygodność Koranu stoi pod znakiem zapytania. Wynika to z długiego okresu ustnego przekazywania tej księgi. Prof. Mirosław Sadowski zauważa: „Wiedza o życiu Mahometa – zanim ją spisano – była przekazywana wyłącznie w formie mówionej przez ponad sto lat: przypuszczenie, że materiał mógł w owym czasie ulec istotnym zmianom, jest zatem duże”.

Dalej Prof. Sadowski ukazuje osobę Mahometa, który po emigracji do Jasrib-Medyny: „stanął na czele społeczności, która zaczęła tworzyć nowe państwo, dlatego musiał pomyśleć o podstawach jego organizacji. Nauki Mahometa z doktryny czysto religijnej rozwinęły się w ideologię, określającą każdy aspekt życia indywidualnego i społecznego swoich wyznawców. Cały ten zespół przepisów regulujących stosunki społeczne, prawne i gospodarcze zawarty był w surach medyńskich, objawianych w tonie bardzo rozważnym i spokojnym”.

Druga część książki poświęcona jest właśnie islamskiemu prawu. Pięć najważniejszych nakazów islamu to: wyznanie wiary, modlitwa, post, jałmużna i pielgrzymka do Mekki. Choć część z nich brzmi znajomo dla chrześcijanina, w rzeczywistości ich rozumienie jest odmienne. Na przykład obowiązek modlitwy jest ściśle regulowany. Oznacza on konieczność odbycia 5 modlitw od świtu do nocy. Do ich ważności wymagane jest oczyszczenie rytualne. Jałmużna natomiast nie jest dobrowolną pomocą, lecz przewidzianym przez prawo przekazaniem konkretnej części dochodów. Zdumiewające jest też rozumienie postu. Przez cały miesiąc Ramadan nie można nic brać do ust w ciągu dnia. Co innego w nocy, gdy trwają biesiady.

Do owych pięciu filarów islamu jedynie niektórzy dodają dżihad. Pozostaje on jednak istotnym elementem dla wszystkich muzułmanów. Zdaniem Mirosława Sadowskiego: „można zatem skonstatować, że walka zbrojna […] wchodzi w zakres znaczeniowy terminu dżihad, a muzułmanie pierwszych wieków przez dżihad rozumieli głównie działanie na rzecz islamu, także poprzez walkę zbrojną przeciwko niewiernym”.

Prawdziwym prawodawcą jest w oczach muzułmanów Allah. Jego ustawy są (przynajmniej w teorii) niezmienne. Zdaniem autora omawianej książki, prawo islamskie ma charakter totalny. W islamie nie istnieje równość wobec prawa. Najwyższym statusem cieszą się muzułmanie. W gorszym położeniu znajdują się już monoteiści (chrześcijanie, żydzi, Samarytanie i Sabejczycy). Jeszcze trudniejsza jest sytuacja pozostałych (politeistów lub ateuszy). Na dole tej drabiny znajdują się odstępcy od islamu. Jednak wyznanie to niejedyna przyczyna nierówności wobec prawa. Podobnie istotna jest płeć.

W świecie islamu nie istnieje odpowiednik papieża. Powstaje więc problem z interpretacją prawa. Jest on tym bardziej palący, że jedne fragmenty Koranu przeczą innym. Chodzi tu między innymi o zakaz używania przymusu w sprawach religijnych i późniejszy jego nakaz. Nie istnieje rozstrzygająca interpretacja tego faktu.

W dobie skrajnej poprawności politycznej, profesor Sadowski przypomina o wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka z 2003 roku. Stwierdził on, że szariat jest niekompatybilny z regułami demokracji. Z kolei sam naukowiec przekonuje, że islamskie prawo kłóci się również z zasadami równości wobec prawa i swobody wyrażania przekonań.

W końcu Prof. Mirosław Sadowski z Wrocławia wyzbywa nas skutecznie złudzeń, co do istoty Islamu: „[…] uważam, że w pełni zasadna jest teza głosząca niemożność modernizacji współczesnego islamu, zwłaszcza że sami muzułmanie nie chcą aggiornamento swojej religii. Ponieważ prawdziwy islam jest jednocześnie religią, prawem i polityką, nie da się rozgraniczyć tych sfer bez istotnej zmiany samego islamu jako religii. W przypadku rozdziału tych trzech sfer życia społecznego mielibyśmy do czynienia z zupełnie innym islamem. W dającej się przewidzieć przyszłości jest to trudne do wyobrażenia”.

Ja widać powyżej ta 311-stronnicowa książka to kopalnia wiedzy o współczesnym islamie i jego korzeniach. Autor, doktor habilitowany nauk prawnych, profesor Uniwersytetu Wrocławskiego i wicedziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu nie boi się także odważnych i nieskażonych polityczną poprawnością ich interpretacji.

Stosowny wpis na ten temat pod adresem: http://www.pch24.pl/islam-religia-i-prawo-miroslawa-sadowskiego--zwiezle-i-na-temat-o-istocie-religii-muzulmanow,59763,i.html#ixzz5DcaWjMUo

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1562713

Jest totalitarną ideologią polityczną !
https://www.pch24.pl/ks--prof--dariusz-oko--mahomet-nie-jest-drugim-jezusem--ale-jest-anty-jezusem,57189,i.html

https://ndie.pl/czy-islam-jest-religia/

Vote up!
2
Vote down!
0

Verita

#1562719

Pisałem tam zatem w komentarzu na gorąco: Na miły Bóg jeśli wg. powyższych badań Prof. Mirosława Sadowskiego z Wrocławia, opisany tu powyżej Islam to religia niedemokratyczna, znaczy totalitarna, nadto niespójna, znaczy chora to ja się pytam publicznie jakim prawem prominentni chierarchowie Kościoła katolickiego, wymuszają na wiernych (moralnie), przyjmowanie tych ludzi, niby jako potrzebujących uchodźców, którzy z kolei w krótkim czasie zakładają w Europie swoje wspólnoty, jak widać b. niebezpieczne dla ogólnopojętej wolności, a nawet dla życia katolików?! Przecież Chrystus Pan nauczał: nie zabijaj!

Jaki jest zatem pierwszy, moralny obowiązek ucznia Chrystusa Pana: udzielić doraźnej pomocy, czy chronić przed bezpośrednim terrorem psychicznym, fizycznym i innym?! Dobry Samarytanin udzielił pomocy napadniętemu i po prostu odszedł, On nie wprowadzał nieznajomego pod swój dach, gdyż zwyczajnie nie wiedział, któż to jest zacz, a my oto wiemy już od 1400 lat! Nierozumne postępowanie to grzech!

Vote up!
2
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1562714

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika kontrik nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

  Dobry Samarytanin udzielił pomocy napadniętemu i po prostu odszedł, On nie wprowadzał nieznajomego pod swój dach, gdyż zwyczajnie nie wiedział, któż to jest zacz

 

Co to za herezje?

Podpierasz sie Ewangelią dla celów politycznych i jeszcze mówisz nieprawdę. 

Sensem przypowieści jest porównanie trzech postaw- złych zbójców, obojętnego kapłana i lewity oraz pomocnego Samarytanina. Tylko ostatnia postawa jest słuszna, więc zostanie nagrodzona. Ludzie więc mają pomagać innym! A ty wypaczasz sens opowieści i jeszcze chcesz zmanipulować treść. Samarytanin nie wziął rannego do domu, tylko do pobliskiej gospody, jak to na szlaku, gdzie osobiście zajął się rannym a następnie zostawił nawet pieniądze na dalszy pobyt i leczenie! Nie zastanawiał sie, kim jest ranny i na co zasługuje, tylko mu pomógł. To nie z obawy go zostawił i nie wziął pod własny dach! Przecież sensem przypowieści jest, by nie oceniać stereotypowo ludzi, tym bardziej ze  względu na pochodzenie i religię, tylko nie bacząc na to pomagać!

 

No ludzie, to już prorok Sławomir wam inną Ewangelię głosi? Co to za sekta?

 

Vote up!
1
Vote down!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1616144

Iż kontrik to b. ciężki przypadek na naszym portalu wielu już wie dobrze ale może trzeba jednak jeszcze wielu uświadomić, by nie było złych konsekwencji. Otóż na podstawie mojego, powyższego komentarza kontrik wysnuł wobec całego naszego forum, iż jestem prorokiem i głoszę inną Ewangelię od tej którą znamy. No na litość Boską jak trzeba mieć w sobie dużo złej woli, by wyciągać tak złe wnioski. Pierwsza myśl naturalnie jest, by takiego delikwenta po prostu zignorować, druga by nie ruszać, bo wiadomo...., trzecia za Księgami Mądrości ze ST, iż nie ucz głupiego, bo cały dzień stracisz, a on i tak na koniec zapyta raz jeszcze: a o co chodzi.....

Jednakowoż kłamstwa i głupoty ignorować nie wolno, po temu raz jeszcze kontrikowi i innym podobnie rozumującym: otóż Chrystus Pan mógł w swojej szczodrobliwości serca, po powrocie z drogi, po uiszczeniu karczmarzowi za opiekę, co wydał nadto, mógł tego człowieka zabrać ze sobą, mógł zaprosić go do siebie ale tego nie zrobił. Udziełlił pomocy i odszedł........

Jezus zawsze udiziela pomocy i odchodzi, bo nie jest Jego misją utrzymywanie i dokarmianie ludzi darmozjadów. Jezus bowiem stawia granice.....

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1616164

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika kontrik nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Jaki Chrystus Pan?

To przypowieść o miłosiernym Samarytaninie, jeśli koniecznie chcesz w niej znaleźć Chrystusa,to można uznać na siłę, że pomagający widzą Chrystusa w innych 

 

Ty chłopie już nie tylko zmieniasz sens przypowieści ale wymyślasz całkiem nowe.

 

Vote up!
0
Vote down!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1616238

.....to przynajmniej nie komentuj! Może potrzebujesz czasu, bo coś uleciało......, ja nie wiem. Tak czy siak daj se chłopie spokój zanim całkiem ludzie na forum i nie tylko wezmą Ci na języki. Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1616242

To nawet nie rozumiesz prostych przypowieści ale ok tego, co sam piszesz? No pieknie. I ty się bierzesz za analizy teolo- literackie, ty chcesz pouczać innych, nawet biskupów?

Więc ja mam nie reagować, jak ktoś robi nierządnice z logiki i wiary a hejtuje innych? 

 

Masz jakąś nową przypowieść, dasz radę zmyślić na poczekaniu? Taka, by bic Ukraińców i by czasem polski Ukrainiec, ratujący Żydów, nie mógł zostać chrześcijańskim wzorcem. Nie zapomnij tylko doczepić się jakiegoś hierarchy, tylko nie zdziw się, jak nie odpisze.

 

 

Vote up!
1
Vote down!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1616261

http://spiewnikreligijny.pl/teksty/115,chrystus_pan_bozy_syn/

Vote up!
3
Vote down!
0

casium

#1616267

Nie chodzi tylko o pomoc ale też o wspólnotę i poznanie.Sam Bóg też nikogo nie odrzuca z powodu uprzedzeń,niechęci ,lenistwa swojego czy niemożności wybaczenia. Ale z powodu : Nie znam Cię,nie dałeś się poznać.Albo znam i niestety Twoich pragnień nie da się połączyć z moimi. Są formy pomocy łączące w obrębie wspólnoty czy z tą wspólnotą i są inne mocno ograniczone.I tyle. Decyzja co wybrać prędzej czy później jest konieczna i zawsze jest to wybór warunkowy.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1562725

13 maja 2018 r. w trzech kościołach w indonezyjskiej Surabai, jednocześnie wybuchły bomby. W tych atakach terrorystycznych zginęło 13 osób, a 40 zostało rannych. Co najbardziej szokujące, jak podały lokalne władze, przeprowadziła je sześcioosobowa rodzina pod wpływem ideologii Państwa Islamskiego (IS). Organizacja ta przynała się do tych ataków za pośrednictwem propagandowej dżihadystycznej agencji Amak.

Nadto rzecznik indonezyjskiej policji Frans Barunga Mangera poinformował świat, że ojciec rodziny wjechał samochodem z ładunkami wybuchowymi w bramę przed katolickim kościołem pod wezwaniem Marii Panny. Jego żona i dwójka dzieci przeprowadziła zamach na drugi z kościołów – kościół Prezbiterian. Trzeci – kościół Zielonoświątkowców - zaatakowała dwójka pozostałych dzieci. Według informacji policji, dzieci były w wieku 18, 16, 12 i 9 lat.

Indonezyjskie władze rozpoczęły walkę z dżihadystami po tym jak związani z Al-Kaidą zamachowcy dokonali w 2002 r. serii ataków bombowych na popularnej wśród turystów wyspie Bali zabijając 202 osoby. 260-milionowa Indonezja jest największym na świecie państwem z większością muzułmańską (ok. 90 proc.). Są tu jednak także mniejszości chrześcijańskie, hinduistyczne i buddyjskie. Źródło: PAP,niezalezna.pl

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://niezalezna.pl/225090-chrzescijan-zabila-szescioosobowa-rodzina-islamistow-najmlodszy-z-terrorystow-mial-9-lat

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571776

11 czerwca 2018 r. Włochy i Malta zdecydowanie odmówiły przyjęcia statku z 629 osobami na pokładzie statku „Aquarius”, w tym ponad setką dzieci oraz kobiet w ciąży. Statek ratunkowy utknął przy brzegu po tym jak Minister Spraw Wewnętrznych Włoch Matteo Salvini nie wyraził zgody na dokowanie. Powiedział jasno i klarownie: „Ratowanie życia to obowiązek, robienie z Włoch wielkiego obozu dla imigrantów nie”. Przyjęcia imigrantów odmówiła też Malta, której władze argumentowały, że statek znajduje się bliżej Włoch i to władze w Rzymie powinny zająć się uchodźcami. Decyzję o przyjęciu 629 osób ogłosił nowy premier Hiszpanii Pedro Sánchez. Polityk poinformował, że chce w ten sposób zapobiec humanitarnej katastrofie, szczególnie, że wśród uratowanych są dzieci i kobiety w ciąży. Źródło: BBC / Twitter/theguardian.com

Cały wpis pod adresem: https://dorzeczy.pl/swiat/67052/Ratowanie-zycia-to-obowiazek-robienie-z-Wloch-obozu-dla-imigrantow-nie-Wlochy-nie-przyjely-statku-z-imigrantami.html

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571777

Krótko potem 22 czerwca 2018 r. szef włoskiego MSW, Matteo Salvini zapowiedział, że nie wpuści kolejnego statku z imigrantami do włoskich portów. W przypadku odmowy, załoga zostanie osądzona, a jednostka skonfiskowana. Statek pozarządowej organizacji Lifeline z ponad 200 imigrantami na pokładzie zmierzał w kierunku Włoch. Minister Salvini dodał, że Włochy nie będą przyjmować imigrantów za pośrednictwem jakichś „pseudoorganizacji” humanitarnych, a następnie nakazał im powrót do Holandii, gdyż statek pływa pod holenderska banderą. Jak się później okazało, pojawiły się wątpliwości co do kraju pochodzenia załogi, więc rząd uznał jednostkę za „statek widmo”. Źródło: tvp.info / niezależna.pl

Cały wpis jest na stronie: http://www.pch24.pl/kolejny-statek-z-imigrantami-chce-wplynac-do-wloskich-portow--rzad-nieugiety,61116,i.html#ixzz5Q76gke95

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571778

We włoskiej Katanii na Sycylii doszło do mrożących krew w żyłach wydarzeń. 31 siepnia 2018 r. dwóch imigrantów próbowało okraść mieszkanie Nuccio Garozzo, komisarza policji, który cudem uniknął śmierci. Dwaj przestępcy weszli do domu inspektora, wspinając się po rynnie i wchodząc przez otwarte okno. Inspektor, który był w domu wraz z żoną i córką, próbował zareagować i został zaatakowany brzytwą. Komisarzowi Nuccio Garozzo lekarze założyli 80 szwów. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jeden z dwóch napastników był już notowany przez policję za używanie przemocy, formułowanie gróźb karalnych, a także za kradzieże i handel narkotykami. Nie wiadomo, dlaczego wciąż przebywał na wolności i nie został jeszcze deportowany.

Specjalne oświadczenie wydał wicepremier oraz minister spraw wewnętrznych Włoch, Matteo Salvini, napisał w nim: „W Katanii komisarz policji Nuccio Garozzo został zaatakowany we własnym domu przez gang imigrantów, z których jeden jest Gambijczykiem i przebywa we Włoszech ze względów humanitarnych.(...) Solidaryzuję się z panem komisarzem.”.

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://m.niezalezna.pl/234873-imigranci-zaatakowali-policjanta-brzytwa-w-jego-wlasnym-mieszkaniu-wlochy-sa-w-szoku

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1571779

Premier Czech Andrej Babisz w wywiadzie dla dziennika „Bild” jasno i zdecydowanie: „Wszyscy ludzie przybywający do Europy na łodziach przez Morze Śródziemne z Afryki Północnej to w rzeczywistości emigranci zarobkowi, pozbawieni prawa do azylu w Unii Europejskiej.” I dodał klarownie: „To są migranci ekonomiczni, wszystko nielegalne. Młodzi ludzie, którzy nie uciekają przed wojną.”

Zaś na uwagę, że w Afryce toczy się wiele konfliktów, np. w Somalii i Erytrei odparł bez pardonu: „Byłem na miejscu, żeby zasięgnąć informacji. Oni (migranci) płacą 2000 do 5000 dol. za podróż (do Europy)”. Po czym Premier Czech zajął ważne stanowisko i dla nas Polaków, powiedział: „W kwestii migracji Europa nie może postępować inaczej niż Ameryka, Kanada czy Australia. Musimy też bronić cywilizacji, którą zbudowali nasi przodkowie, naszej kultury.” Naturalnie chciałoby się powiedzieć i mi, że dokładnie tak, po prostu nic dodać, nic ująć!

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://m.niezalezna.pl/235500-premier-czech-mocno-o-imigrantach

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1572018

Kresowianka z Kanady 12 września 2018 r. : “Szanowny Panie Sławku, wróciłam właśnie z urlopu w Polsce i żal serce kroi, co się tam dzieje. W Szczecinie jest tak dużo Ukraińców, że nie słychać mowy polskiej, juz widzi się muslimów, bardzo butnych i perfidnych, z Uzbekistanu, Kazachstanu itp. Polska zdradziła Polaków i przede wszystkim Chrystusa. Proszę przeczytać ten materiał EED. Tajny szczyt w Marrakeszu. Polski rząd w tajemnicy podpisał deklarację wspierającą imigrację. Węgry odmówiły! Oto adres: https://gloria.tv/article/1pZpbqDFDdCKAnRTyB4utko6o

Pozdrawiam”.

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1572082

Parlament Europejski w środę 12 września podjął decyzję o uruchomieniu wobec Węgier artykułu 7. traktatu o UE. Ten artykuł siódmy traktatu o UE jest uruchamiany wtedy, gdy „zachodzi podejrzenie naruszenia przez kraj członkowski podstawowych wartości Unii”, na przykład praworządności.

Bp András Veres, przewodniczący Episkopatu Węgier oświadczył wprost że: „Nasz rząd chciał ochronić Europę oraz swój kraj. Myślimy, że to właśnie za tę ochronę został ukarany. Niestety, historia się powtarza. Węgry wiele już wycierpiały ze strony islamu w XVII w. Mamy złe wspomnienia. Kościół został wtedy kompletnie zniszczony. I trzeba powiedzieć, że islam ponownie budzi obawy. Rząd po raz kolejny wygrał wybory. Cieszy się więc poparciem społeczeństwa. Zobaczymy, jakie znajdzie teraz rozwiązanie”

Podkreślił zarazem, że zarówno węgierski rząd jak i Kościół uczynili bardzo dużo, by okazać solidarność uchodźcom, imigrantom i ofiarom wojny na Bliskim Wschodzie. Robili to jednak zgodnie z tym, o co wielokrotnie prosili tamtejsi patriarchowie i biskupi, czyli by pomagać tym, którzy pozostali na miejscu i nie skłaniać ich do opuszczania ojczyzny. I dodał słusznie zauważając, iż: „O tym mówi się jednak bardzo mało”.

Bp András Veres dał i takie żywe świadectwo: „Musimy powiedzieć, że decyzja Parlamentu Europejskiego nas zasmuciła. My jesteśmy zadowoleni z tego, co w ostatnim czasie zrobił nasz rząd, nawet jeśli w niektórych sprawach może być krytykowany”. Źródło: KAI

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/bp-veres-komentuje-decyzje-pe--wegry-ukarane-za-ochrone-europy-i-wlasnego-kraju,62875,i.html#ixzz5RFkmDPXv

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1572288

Włosi w szoku. W ubiegłym tygodniu w zabytkowej rzymskiej dzielnicy San Lorenzo znaleziono ciało 16-letniej dziewczyny Desiree Mariottini. Młoda Włoszka została zgwałcona, a następnie zamordowana. Policja zatrzymała podejrzanych. Są nimi imigranci z Gambii, Senegalu i Nigerii. Zwyrodnialcy gwałcili dziewczynę przez 12 godzin!

Desiree Mariottini pochodziła z Cisterna de Latina, miejscowości położonej o 50 km od Rzymu. W jakim celu pojawiła się w stolicy Włoch, jeszcze nie wiadomo. Jak stwierdzili lekarze prowadzący sekcję zwłok, nastolatce podano mieszankę ciężkich narkotyków, w tym także heroiny. Nieprzytomna, padła ofiarą zwyrodnialców.

Włoska policja ustaliła, że dziewczyna była gwałcona od czwartkowego (18 października) popołudnia aż do dnia następnego przez dwunastu mężczyzn. Jej gehenna trwała ok. 12 godzin. Zmarła w wyniku uduszenia - najprawdopodobniej zatkano jej usta, żeby nie krzyczała. W sprawie zatrzymano obywatela Gambii, dwóch Senegalczyków(26-letniego Mamadou Garai i 43-letniego Briana Minteha) oraz Nigeryjczyka. Wszyscy byli wcześniej karani za handel narkotykami.

Na śmierć Desiree w dzielnicy San Lorenzo zareagował Minister Spraw Wewnętrznych, wicepremier Matteo Salvini. Jak stwierdził: „wróci tam ze spychaczem, by zrównać wszystko z ziemią”.

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://niezalezna.pl/242876-gwalcili-ja-12-godzin-az-zmarla-wlosi-w-szoku-zatrzymano-podejrzanych-imigrantow-z-afryki

A ja dodam od siebie na gorąco: a może tak papież Franciszek, tak słówko rzeknie publicznie o tej biednej, zamęczonej, młodej dziewczynie?! Toż dopiero co Synod Młodych za nami! Czy papież Franciszek poczuwa się do odpowiedzialności coś powiedzieć, wobec demonicznych czynów tych zwyrodnialców, których jako emigrantów w całej masie zapraszał, bo przecież żadnej selecji wśród nich nie było właściwie nigdzie! Wjeżdżał przez lata do Europy, kto chciał i jak chciał! A ja o Przewielebny papieżu Franciszku powtarzam zawsze: "Wiara i rozum"!  

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1574227

Coś może stało na przeszkodzie?! Metropolita Wiednia kard. Christoph Schoenborn w wywiadzie dla rzymskiego dziennika "Il Messaggero", odniósł się do sprawy 16-latki zgwałconej i zabitej w Rzymie przez grupę nielegalnych imigrantów z Afryki, handlarzy narkotyków. Powiedział: „Przypadek ten odwołuje się do tematu bezpieczeństwa. Chociaż na synodzie nie poruszono go, panuje zaniepokojenie w całej Europie, gdzie jest imigracja. Widzę to w Austrii”. I dodał już klarownie: „Również my mamy więzienia pełne Afrykanów przyłapanych na handlu narkotykami. To oczywiste, że jeśli nie są obywatelami austriackimi, powinni wyjechać, zostać odesłani do kraju pochodzenia”.

Po czym zacyął prawić tak: „Potrzebne jest zatem spojrzenie z rozeznaniem, czyli to, co papież Franciszek często powtarza. Konieczne jest naturalnie przestrzeganie prawa, ale jednocześnie podchodzenie z empatią do konkretnych przypadków i sytuacji”.

Chciałoby się zatem zapytać kard. Christopha Schoenborna, czy ktoś widział, gdzieś tam na granicach Europy, jakieś rozeznanie! Zapytany zaś wprost o czterech imigrantów z Afryki, zwyrodnialców aresztowanych w Rzymie pod zarzutem zgwałcenia i zabicia nastolatki, odparł: „Powinni zostać odesłani do swoich krajów, zgodnie z duchem przepisów”.

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://niezalezna.pl/243052-imigrantow-przestepcow-nalezy-odeslac-mocne-slowa-austriackiego-kardynala

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1574230

Na całym świecie zrobiono wielki raban, iż islamiści uwolnią po latach więzienia biedną chrześcijankę Asię Bibi. Sąd Najwyższy w Pakistanie uniewinnił bowiem w środę 31 października 2018 r. Asię Bibi – chrześcijankę skazaną w 2010 roku za rzekome bluźnierstwo przeciwko prorokowi Mahometowi. W rzeczywistości kobieta opowiadała swoim koleżankom-muzułmankom o wierze w Chrystusa i o tym, kim dla niej jest Syn Boży. Niestety jej droga krzyżowa się nie kończy, gdyż radykalni islamiści rozpętali piekło na ulicach miast w całym kraju i wymusili dla siebie ustępstwa.

Na mocy rządowego porozumienia, chrześcijanka nie może opuścić Pakistanu do czasu ponownego rozpatrzenia wyroku uniewinniającego. Tego istotnie domagali się zwolennicy radykalnego ugrupowania Tehreek-e-Labbaik Pakistan (TLP), ponownego rozpatrzenia sprawy, która zakończyła się wyrokiem uniewinniającym. Otwarcie wzywali do powieszenia chrześcijanki a także grozili śmiercią każdemu, kto będzie chciał pomóc w ucieczce jej rodziny z Pakistanu. Po ogłoszeniu porozumienia protestujący wrócili do swoich domów. Lider TLP, Pir Afzal Qadri oznajmił, że gdyby nie doszło do porozumienia, kraj stanąłby na skraju wojny i rewolucji. Zapowiedział także realnie grożąc: „Otwarcie przekazaliśmy rządowym przedstawicielom, że w przypadku popełnienia jakichkolwiek błędów ponownie wrócimy na ulice”.

Sytuacja Asii Bibi jest zatem teraz dramatyczna, nawet jej adwokat Saif-ul-Mulook, w obawie o swoje życie, po otrzymaniu pogróżek ze strony muzułmańskich ekstremistów, był zmuszony opuścić Pakistan. Ul-Mulook zaznaczył, że w obecnej sytuacji nie może mieszkać w Pakistanie. Podkreślił, że aby kontynuować walkę prawną o Asię Bibi musi pozostać przy życiu. Miejsce pobytu Bibi jest nieznane. Źródło: własne Pch24.pl / tvp.info / Dawn.com

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/pakistan--koniec-protestow--ale-asia-bibi-nie-moze-opuscic-kraju--co-dalej-z-losem-chrzescijanki-,63899,i.html#ixzz5Vuil8h7g

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1574623

Ks. Bernardo Cervellera, szef AsiaNews o postawie władz w sprawie Asii Bibi powiedział: “Niewyobrażalne jest, że w zaistniałej sytuacji rząd układa się z islamistami, dając tym samym do zrozumienia, że wyrok Sądu Najwyższego może być poddany rewizji. To prawdziwa hańba.”

AsiaNews to misyjna agencja informacyjna od samego początku nagłaśnia historię niezłomnej chrześcijanki, fałszywie oskarżonej o bluźnierstwo przeciwko Mahometowi, a ostatnio uniewinnionej przez Sąd Najwyższy. Ks. Cervellera zauważa, że wycofywanie się rakiem pakistańskich władz wyraźnie pokazuje ich uległość wobec islamistów i podkreśla w Radiu Watykańskiem: “Uważam, że jest hańbą ze strony pakistańskiego rządu to, że wyrok Sądu Najwyższego poddawany jest pod dyskusję pod naciskiem działań fundamentalistycznej partii islamskiej, która organizuje uliczne manifestacje, ucieka się do przemocy, paraliżuje życie w kraju.”

Po czym ks. Bernardo Cervellera rozwija temat tak: “Niewyobrażalne jest, że w zaistniałej sytuacji rząd układa się z tymi ludźmi, dając tym samym do zrozumienia, że wyrok Sądu Najwyższego może być poddany rewizji. To prawdziwa hańba. Niestety takie działania wpisują się w historię Pakistanu ostatnich 30, 40 lat. Niestety, pakistańscy politycy wykorzystywali islamskich fundamentalistów do zdobycia poparcia w wyborach. Teraz jednak fundamentaliści wystawiają im za to rachunek. Wielu Pakistańczyków jest zszokowanych tą zmianą frontu ze strony rządu i podkreśla, że konstytucja tego kraju, która broni praw mniejszości, została tym samym wyrzucona do śmieci.”

Tymczasem Ashiq Masih, mąż Asii Bibi zaapelował do władz Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Kanady o udzielenie całej rodzinie azylu. Swoją solidarność okazał także przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani: “Wzywam pakistańskie władze do uwolnienia Asii Bibi i do zapewnienia ochrony jej i jej bliskim w obliczu pogróżek ze strony fanatyków religijnych” I dodał: “Jedyną jej winą jest to, że jest ona chrześcijanką.” Źródło: KAI/vaticannews.va

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/ksiadz-cervellera-o-postawie-wladz-w-sprawie-asii-bibi--to-hanba-dla-pakistanu-,63967,i.html#ixzz5W0NWdaty

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1574680

Proszę, proszę czego się oto dowiadujemy, my szaraczkowie i to na portalu KAI, otóż możemy tam przeczytać, że wg abp Giampaolo Crepaldi religia muzułmańska jest ze swej natury projektem politycznym, który nie uznaje prawa naturalnego. Wynika stąd wiele problemów dla etyki publicznej w naszych społeczeństwach, z których nie zdajemy sobie w pełni sprawy. Hierarcha wyjaśnia w wywiadzie dla portalu „La Nuova Bussola Quotidiana” powody, dla których Obserwatorium Katolickiej Nauki Społecznej kard. Van Thuâna, poświęciło swój doroczny raport islamowi i muzułmanom.

Abp Giampaolo Crepaldi przypomina nadto, że na kluczowy problem islamu wskazał już papież Benedykt XVI w swym wykładzie w Ratyzbonie w 2006 r. Mianowicie Mahomet pojmuje Boga jako wolę i wszechmoc, a nie jako prawdę i istotę. Bóg wydaje dekrety, domagając się ślepego i dosłownego posłuszeństwa. Wszystko jest oparte na Jego woli, a nie na rozumie i prawdzie. Islam nie mówi: na początku było Słowo, Logos, lecz na początku była Wola. Dlatego dla islamu nie istnieje prawo naturalne. Przykazania moralne są zapisane nie w naturze, lecz w Koranie i trzeba je wypełnić w postawie całkowitej uległości.

Naturalnie ma to poważne konsekwencje dla etyki publicznej. Muzułmanom trudno jest bowiem uznać różnicę między prawem nadanym z woli Boga i prawem ustanowionym przez wspólnotę polityczną. Stąd zabiegi o wprowadzenie prawa koranicznego do prawa stanowionego.

Abp Giampaolo Crepaldi wskazuje też nieadekwatność rozróżnienia między islamem radykalnym i umiarkowanym. Rozróżnienie to może dotyczyć wyłącznie samych osób, muzułmanów, którzy są mniej lub bardziej radykalni. W samym islamie jako religii takie rozróżnienie jest jednak bezpodstawne. Abp Crepaldi, który jest przewodniczącym Obserwatorium, przypomina, że organizacja zawsze zajmowała się najpilniejszymi problemami naszych społeczeństw: kryzysem finansowym, integracją europejską, napływem migrantów. Tym razem podjęło się analizy islamu z punktu widzenia katolickiej nauki społecznej, aby sprawdzić, czy to, co proponuje ta religia w sferze etyki publicznej da się pogodzić z wizją chrześcijańską. Wszystko pięknie, a nie dało się tej analizy zrobić zanim pierwsze łódki z Afryki, dotarły do brzegów Italii i Grecji?! Źródło: KAI

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/abp-crepaldi--islam-nie-uznaje-prawa-naturalnego--jest-projektem-politycznym,64860,i.html#ixzz5ZvZ5sHar

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1577189

....na ten moment na tyle go po prostu stać! Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolin, został niedawno zapytany o możliwość udzielenia azylu prześladowanej chrześcijance. Odpowiedział publicznie zatem tak: „Z prawnego punktu widzenia, jest to wewnętrzna sprawa Pakistanu, ale mamy nadzieję, że sprawa zostanie rozwiązana w najlepszy możliwy sposób”.

Naprawdę warto to dobrze zapamiętać!

Znany dziennikarz Antonio Socci wyraził oburzenie słowami watykańskiego Sekretarza Stanu w sprawie Asii Bibi i określił tę postawę mianem cynicznej względem prześladowanych chrześcijan oraz przerażającej.

Asia Bibi spędziła 8 lat w więzieniu w Pakistanie. Matkę 5 dzieci skazano za wiarę w Chrystusa i krytykę Mahometa. 31 października 2018 roku pakistański Sąd Najwyższy uniewinnił kobietę. Jednak muzułmańscy fanatycy grożą samosądem i zlinczowaniem kobiety. Dopóki wraz z rodziną przebywa ona na terenie Pakistanu, dopóty nie jest bezpieczna.

Rzecznikiem Asia Bibi jest Winston Chowdry z Wielkiej Brytanii. Który w osttnich dniach powiedział: „Asia spędzi Święta w zamkniętym pomieszczeniu wraz z mężem”. Ze względów bezpieczeństwa nie może się zobaczyć z własnymi dziećmi.

Sprawę trafnie skomentował na Twitterze ks. Tadeusz-Isakowicz Zaleski, który bystro zauważył: „A rodziny migrantów muzułmańskich, którzy bynajmniej nie byli prześladowani za wiarę, papież zabrał ze sobą samolotem z Lesbos do Rzymu. O tempora, o mores!”.

Jak informuje nadto CitizenGO, organizacja broniąca życia i rodziny, sytuacja chrześcijanki jest nadal bardzo trudna. Czytamy tam mianowicie: „Radykalni muzułmanie otworzyli niedawno ogień w kierunku domu, w którym mieszkają córki Asi. Nie tracimy jednak wiary. Od opiekuna rodziny wiemy, że jest nadzieja, że ona i jej rodzina będzie wkrótce w bezpiecznym miejscu poza Pakistanem.”

Tymczasem już 8 listopada 2018 r. portal Vatican News podawał że, kobieta nie może opuścić kraju, zanim nie dojdzie do rewizji wyroku na jej korzyść.

Informacje na ten temat po adresem: http://www.pch24.pl/socci-o-deklarowanym-braku-zaangazowania-watykanu-w-pomoc-asii-bibi--to-przerazajace,64873,i.html#ixzz5arY5e4OF

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1577531

Muzułmański szejk Junus Kathardy z Kanady przekonywał właśnie młodzież wyznającą islam, że składanie chrześcijanom życzeń z okazji świąt Bożego Narodzenia to grzech gorszy nawet od zabójstwa.

Nie owijał w bawełnę i mówił o tym tak: „Są tacy, którzy powiedzą im ‘wesołych świąt Bożego Narodzenia’. Czego im gratulujecie? Czy to są życzenia z okazji narodzin Pana? Czy jest to do przyjęcia dla muzułmanina? Czy teraz aprobujecie ich przekonania?”.

I wywołując dosłownie szok, dodał zaraz b. klarownie: „Jeśli ktoś popełniłby każdy główny grzech – cudzołóstwo, interes, kłamstwo, morderstwo… Jeśli ktoś miałby popełnić te wszystkie grzechy, żaden z nich nie będzie większym przewinieniem niż życzenia dla niemuzułmanów podczas ich fałszywych świąt religijnych”.

Na pocieszenie Junus Katharda jednal zaraz dodał: „Nie mówię i nigdy nie powiedziałem: wyjdźcie i zabijcie ich… Nie! Ponieważ Bóg mówi nam, aby nie dopuścić do wrogości, która może istnieć między ludźmi”.

No co za łaskawca! Mamy jednak prawo żyć!

Wpis jest dostępny pod adresem: https://wmeritum.pl/muzulmanski-duchowny-skladanie-zyczen/260165

 

Zobacz to też koniecznie na własne oczy: Canadian Cleric Younus Kathrada: Congratulating Christians for Christmas is Worse than Murder, a zatem:

During a sermon delivered at the Muslim Youth of Victoria in British Columbia, Sheikh Younus Kathrada said that Muslims must be offended when people worship Jesus. He explained that congratulating non-Muslims on Christmas and other "false festivals" is tantamount to approving of them, and that it is a far greater sin than murder, adultery, and other major sins. At the end of the sermon, Sheikh Kathrada stressed that he never calls to kill non-Muslims, who should be treated justly. The sermon was uploaded to Muslim Youth of Victoria's YouTube channel on December 23, 2018. Sheikh Younus Kathrada was born in South Africa, studied in Medina, and is currently based in British Columbia. He is affiliated with the Vancouver-based Al-Madinah Islamic Society.

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1577532

....oni już doświadczają dobrodziejstwa, sąsiedźtwa i życia z wyznawcami Allaha! Otóż podczas niedzielnej Mszy Świętej 27 stycznia 2019 r. doszło do dwóch eksplozji. Pierwsza wybuchła wewnątrz katedry, a druga chwilę później na parkingu niedaleko od wejścia do katedry w chwili, gdy na miejsce przybili policjanci i wojskowi. Do tragicznego zdarzenia doszło w katedrze Matki Bożej z Góry Karmel na wyspie Jolo, będącej częścią Filipin. Jak informuje „New York Times”, eksplozje miały miejsce w niedzielę rano, gdy wierni gromadzili się na Mszy św.

Państwo Islamskie (ISIS) przyznało się w niedzielę do krwawego ataku na katolicką katedrę w Jolo na Filipinach. W zamachu bombowym dokonanym w trakcie sprawowania Mszy Świętej zginęło 20 osób, a ponad 80 zostało rannych.

Jak informuje też KAI niedzielny atak prawdopodobnie miał związek z wynikiem referendum w regionie Mindanao 25 stycznia. Wynik referendum pozwolił na utworzenie autonomicznego regionu Bangsamoro na terytoriach zamieszkanych przez muzułmanów. Przeciwni tej autonomii są jednak mieszkańcy archipelagu Sulu (w tym także Jolo), który ma być włączony do tego regionu. I jak widać powyżej, już płacą za to swoim życiem i męczeństwem!

Katedra w Jolo była częstym celem bojowników Abu Sajfan. W 2010 roku przeprowadzono dwa ataki z użyciem granatów, ale szczęśliwie wówczas nikt nie został ranny. Trzy lata później przeprowadzono podobny atak, w którym rannych zostało dwóch mężczyzn.

Zamach potępili filipińscy hierarchowie i duchowni, papież Franciszek oraz władze Filipin. Ci ostatni zapowiedzieli wzmożoną walkę z terroryzmem. Biskupi Kościoła katolickiego na Filipinach określili zamach na katedrę jako: „akt terroryzmu”. Nadto abp Romulo Valles zaapelował, aby występować przeciwko „ekstremizmowi siejącemu przemoc” i dodał w obliczu tej masakry wielkodusznie: „Przesyłamy kondolencje rodzinom żołnierzy i cywilów, którzy zostali zabici podczas eksplozji”.

I od siebie dodam, iż nie sposób w obliczu tego, co się tam wydarzyło napisać: „Prymasie Polski abp Wojciechu Polak z Gniezna, co to w swoim czasie straszyłeś kapłanów karami kościelnymi, oto też zamierzasz nasz w przyszłości (nie daj Boże takich aktów terroru w naszej ojczyźnie) wielkodusznie pocieszać?!”

Źródło: tvp.info, KAI, New York Times

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/filipiny--panstwo-islamskie-przyznalo-sie-do-zamachu-na-katolicka-katedre,65765,i.html#ixzz5dt55Mhqa

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1579395

Niezależny dziennikarz Peter Imanuelsen mówi w rozmowie z niemieckim tygodnikiem „Junge Freiheit” o gigantycznej skali islamskiej przestępczości w Szwecji. Od lat śledzi problemy z integracją muzułmanów w krajach skandynawskich, wielką popularnością cieszą się kręcone przez niego filmy, na których pokazuje prawdziwą twarz islamskiej kolonizacji Europy. Obraz ten jest przerażający, Immanuelsen mówi gazecie: „Szwecja znajduje się obecnie pod naporem nigdy dotąd nie spotykanej fali przemocy. Każdego tygodnia dochodzi do zamachu bombowego. Kilka tygodni temu na przykład doszło w ciągu zaledwie 48 godzin do sześciu eksplozji w różnych częściach kraju. W ubiegłym roku mieliśmy rekordową liczbę śmiertelnych strzelanin.”

Ta niebywała skala przestępczości jest efektem nieudanej integracji migrantów z obcych kręgów kulturowych. Przybysze ci tworzą równoległe społeczeństwa, a jednak większość obywateli Szwecji nie dostrzega jednak faktycznej skali problemu. Peter Imanuelsen tak wyjaśnia ten fenomen ślepoty publicznej: „W Szwecji mamy coś, co nazywamy ‘åsiktskorridoren’, co oznacza tyle, co ‘korytarz opinii’. Wiele szwedzkich mediów nie informuje o tym, co się dzieje, stąd wielu Szwedów wierzy, że wszystko jest w najlepszym porządku.”

Dziennikarz zauważa i inne przyczyny gwałtownego wzrostu aktów przemocy, szczegónie seksualnego napastowania kobiet, zaznacza: „Nie ma w tym nic dziwnego, gdy uświadomimy sobie niskie kary, jakie otrzymują kryminaliści. Jest niezliczona ilość przykładów na to, jak młodzi ludzie skazani za gwałt otrzymują zaledwie kilka miesięcy więzienia lub jedynie jakieś prace społeczne.” Źródło: jungefreiheit.de

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/szwedzki-dziennikarz--nasz-kraj-plonie-z-powodu-imigrantow,66481,i.html#ixzz5hN8UF5yc

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1582471

Władze Węgier przesłały Komisji Europejskiej swoje stanowisko w sprawie nowych planów Brukseli dotyczących polityki migracyjnej. Podkreślono w nim, iż nowe pomysły, jakie zrodziły się w głowach eurokratów dowodzą, że Unia Europejska chce narzucić wszystkim krajom do jej przynależnym swoją wizję przyszłości. I za te słowa rzecznik KE Margaritis Schinas zaatakował Węgrów zarzucając im: „zniekształcanie prawdy” oraz „malowanie czarnego obrazu”. I dodał, że nie istnieje żaden: „sekretny plan sprowadzenia większej liczby migrantów do Europy”. Miał o tym tak się oto wyrazić: „Prawda jest taka, że nie ma żadnego spisku. (...) Węgrzy żądają faktów, a my jesteśmy zawsze gotowi je dostarczyć.”

Tymczasem nasi Bratankowie znad Dunaju. Coś musieli jednak wywęszyć, bo w poniedziałek 4 marca 2019 r. rzecznik rządu węgierskiego Istvan Hollik powiedział b. znacząco: „Reakcja rządu Węgier denerwuje Komisję Europejską, bo rząd ten zdemaskował proimigracyjne plany Brukseli.” I dodał jeszcze wytykając publicznie eurozjadom nieuczciwość: „Według rządu Węgier, jest czymś nadzwyczaj zakłamanym, że chociaż Węgry zgodnie z zasadami Schengen bronią nie tylko swojej, ale i unijnej granicy, to politykom Europejskiej Partii Ludowej wolno je krytykować. To typowy przykład podwójnych standardów.”

Rzecznik rządu Victora Orbana raz jeszcze ujawnił także negatywne postawy szefa KE Jeana-Claude Junkcera, podkreślił: „Fakty wskazują na to, iż jest on jednym z najpotężniejszych polityków brukselskich wspierających imigrację.” Źródło: TVP Info / Polsat News / interia.pl

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/wegry--ke-przygotowuje-sekretny-plan-sprowadzenia-wiekszej-liczby-migrantow-do-europy,66571,i.html#ixzz5hND4GlGu

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1582475

Ks. Prof. Samir Khalil Samir SJ jako jeden z największych znawców islamu w Kościele katolickim, przestrzega w relacjach z islamem nie mylić porządku politycznego z religijnym. Jego zdaniem wspólna deklaracja Papieża i imama Al-Azhar o braterstwie sytuuje się w sferze polityczno-społecznej i nie wolno z niej wyciągać wniosków o charakterze religijnym.

Egipski jezuita i były rektor Papieskiego Instytutu Wschodniego zaznaczył, że wspólna deklaracja o powszechnym braterstwie powstała w kontekście prześladowań i fanatyzmu. Dlatego dotyczy sfery polityki i kultury, a jej celem jest pokój. Tymczasem dokument ten jest używany w sposób nieuzasadniony. Szerzy się błędne przekonanie, że oto nastał jeden lud i jedna wiara.

Po czym ks. Samir potwierdza, iż prawdą jest, że człowiek jest ze swej natury religijny, ale nie to, że Bóg chciał wielu religii. I stwerdza publicznie: „Nie wierzę, że Bóg chciał islamu czy pojawiających co tydzień nowych religii”.

Następnie nie obawia się dać I tak jednoznaczne świadectwo: „Mahomet nigdy nie robił cudów, by komuś pomóc. Prowadził wojny, dopuszczał się strasznych rzeczy, których nie można nazwać religią”. KAI

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/dla-nas-gest-braterstwa--dla-nich-przejaw-uleglosci--znawca-islamu-apeluje-o-rozwage-w-relacjach,68405,i.html#ixzz5oekWk1uY

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1591450

Oto jeszcze jedna twarz pokojowego islamu! W Syrii babcia zamordowała wnuczkę, bo ta nie chciała zasłony na twarzy! Całkiem milutkie i budujące Prymasie Wojciechu Polak, trzeba przyznać!

Otóż w obozie Al-Hol przebywa prawie 70 tys. osób. Są to głównie uciekinierzy z ostatniej enklawy ISIS na obszarach na wschód od Eufratu, przede wszystkim kobiety i dzieci. Administracja obozu donosi, że liczną grupę stanowią zwolenniczki ISIS oraz byłe współpracowniczki Państwa Islamskiego, które wszelkimi możliwymi sposobami próbujące zaprowadzić w Al-Hol prawo szariatu. I właśnie jedna z tych islamskich ekstremistek dopuściła się kilka dni temu zbrodni, polegającej na brutalnym zamordowaniu własnej, 14-letniej wnuczki, która odmówiła noszenia nikabu (zasłony na twarz).

Jak poinformował bowiem serwis rp.pl : „W obozie dla uchodźców Al-Sol w północno-wschodniej Syrii, babcia, z pochodzenia Azerka, zabiła swoją czternastoletnią wnuczkę. Dziewczyna nie chciała nosić nikabu”, który zarazem dodaje: „Sekcja zwłok wykazała, że dziewczyna została dotkliwie pobita, a następnie uduszona. Miała również wiele świeżych złamań”.

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/pokojowy-islam--babcia-zamordowala-wnuczke--bo-ta-nie-chciala-zaslony-na-twarzy-,69170,i.html#ixzz5s7oQdBJz

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1595818

Bp Saad Sirop Hanna 47-letni od niemal trzech lat jest wizytatorem apostolskim dla Chaldejczyków żyjących w Europie. W 2006 roku jako pasterz jednej z katolickich wspólnot został porwany przez muzułmańskich terrorystów, którzy przetrzymywali go przez blisko miesiąc. Było to zaledwie pięć lat po święceniach kapłańskich. Straszny czas znaczony cierpieniem, głodem, niepewnością o dalszy los, a od pewnego momentu także okrutnym biciem, którego nie szczędzili mu oprawcy starający się nakłonić go do zdrady Chrystusa i zmiany wyznania na islamskie.

Po latach zdołał drobiazgowo odtworzyć i opisać swoje przeżycia i refleksje, które mogą złożyć się na solidny materiał do przemyślenia dla każdego odbiorcy. Mimo olbrzymiego, notorycznego stresu, lęku przed śmiercią, ks. Hanna pozostał przy decyzji podjętej pomiędzy okrutnymi torturami: „Postanowiłem, że nie dam im się złamać. Że nie przekreślę tego, kim jestem, w imię dłuższego życia. Od tej chwili będzie coraz gorzej – pomyślałem. Choć na myśl o tym przeszył mnie gorący dreszcz strachu, poprzysiągłem Bogu i sobie, że bez względu na to, co nastąpi, nie ugnę się tylko po to, żeby przeżyć”.

W relacji biskupa Hanny jest i takie świadectwo oceny ludzi I tamtej sytuacji: „Byłem wściekły na to, jak ci ludzie w swojej nienawiści zawiedli moją rodzinę, jak zawiedli mój Kościół, mój lud i nasz kraj. Irakijczycy, których znałem z opowieści moich rodziców, i ci, których poznałem przez te wszystkie lata, byli pełni dobroci, miłości i współczucia. Nigdy nawet nie śniło mi się, że mogą być zdolni do takiego okrucieństwa. Najwyraźniej lata wojny niczym choroba zainfekowały istotę naszego jestestwa. Moja wiara w Boga pozostała tak samo silna jak zawsze. Zachwiała się moja wiara w ludzi”.

Z lufą przyłożoną przez porywaczy do skroni, słysząc wściekle powtarzane słowa: „Islam albo śmierć, islam albo śmierć!”, musiał liczyć się z tym, że w końcu mogą nacisnąć spust i straszna groźba zostanie spełniona.

Przeczytaj osobiście co jeszcze napisał o tym Roman Motoła i tam jeśli masz ku temu wolę i sposobny czas: http://www.pch24.pl/porwany-w-iraku--swiadectwo-uciekiniera-z-islamskiego-piekla--,70946,i.html#ixzz5zyJ9t0IE

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1603175

I to w naszej epoce, gdy Europa przeżywa kryzys związany z islamizacją jej zachodniej części. Na to niezwykle ważne i na czasie pytanie, jakże celnie odpowiada bp Athanasius Schneider. Polecam wszystkim ten filmik opublikowany już 28 sierpnia 2017 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana), a zatem:

 

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1613582

Franciszkowi tak do JP II jak Schetynie do Kaczyńskiego. Siedem klas niżej. I nikt mnie nie przekona

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1613776

Bp Matthew Hassan Kukah, ordynariusz diecezji Sokoto w Nigerii oskarżył wprost nigeryjskie władze o wspieranie terroryzmu. Powiedział o tym jasno i klarownie, by dotarło to na wszystkie aeropagi świata i do samego Watykanu: „Rząd tego kraju udziela milczącej zgody mordercom.”

Co więcej ma odwagę mówić o Prezydencie Nigerii Muhammadu Buhari, który w przeszłości nawoływał do wprowadzenia prawa koranicznego w całym kraju, tak oto: „Teraz używa władzy, aby zaprowadzić prymat islamu i uważa, że najlepszym narzędziem do osiągnięcia tego celu jest przemoc.” Zdaniem bp Kukaha Prezydent Nigerii po prostu poobsadzał kluczowe stanowiska w państwie muzułmanami i osobami sympatyzującymi z islamistami, nadto udziela milczącej zgody terrorystom z ugrupowania Boko Haram.

W Wigilię Bożego Narodzenia 2019 r. Boko Haram zamordowała siedmiu chrześcijan w ataku na wioskę w północnej części kraju. Dzień po Świętach organizacja wyemitowała wideo, przedstawiający ścięcie dziesięciu chrześcijan i zastrzelenie jednego muzułmanina w dniu Bożego Narodzenia. ONZ szacuje, że w latach 2013-2015 organizacja ta zabiła ponad 11 tysięcy osób, a ponad 2,2 mln zostało przesiedlonych w wyniku ich działań. Według raportu stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, w 2018 roku to właśnie w Nigerii najwięcej chrześcijan oddało swoje życie za wiarę. Źródło: KAI/vaticannews.va

Cały wpis jest dostępny na stronie:

Read more: http://www.pch24.pl/biskup-kukah--rzad-nigerii-udziela-milczacej-zgody-islamskim-mordercom,73251,i.html#ixzz6AWAwtGxP

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1614369

Koniecznie trzeba poznać żywe i jednoznaczne w swym przekazie świadectwo nawróconego na katolicyzm muzułmanina. Massimo M. Ayari w rozmowie z tygodnikiem „Niedziela” mówi jasno i klarownie: “Islam rodzi się z dżihadem, a dżihad rodzi się z islamem – jest to religia narzucona bronią. Jeśli jesteś muzułmaninem, to tak – jest to religia pokoju, ale w stosunku do niemuzułmanów islam nie jest religią pokoju. Jeśli jesteś prawdziwym muzułmaninem, nie możesz być umiarkowany.”

I dodaje wprost, iż obowiązkowe czytanie Koranu nie było dla niego łatwe, niektóre wersy: „budziły w nim niepokój i strach”. Dla przykładu: “Za każde wykroczenie przeciwko wierze grozi kara”.

Jak Ayari wspomina dalej: “Około 20. roku życia zdałem sobie sprawę, że ten świat i ta kultura nie należą już do mnie. Opuściłem Tunezję i wyjechałem do Rzymu. (…) Tu ostatecznie zdecydowałem się przejść na chrześcijaństwo.”

Widzi on zarazem realne ryzyko islamizacji Europy, którego nikt z rządzących zdaje się nie dostrzegać, dlatego apeluje: “Należy uniknąć tego, co ma miejsce we Francji: stworzenia całych dzielnic – gett muzułmańskich, w których obowiązuje prawo szariatu. Jeśli w takiej dzielnicy podczas ramadanu odważysz się zjeść kanapkę, wyrwą ci ją siłą z rąk. Gdy do takiej sytuacji dojdzie również w innych krajach europejskich, będzie to początek końca.”

Nowo nawrócony na katolicyzm muzułmanin Massimo M. Ayari jest aktywnym członkiem włoskiej Partii Antyislamizacyjnej. Źródło: tygodnik „Niedziela”

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/islam-rodzi-sie-z-dzihadem--a-dzihad-z-islamem--poznaj-swiadectwo-nawroconego-muzulmanina,73315,i.html#ixzz6B0lwwggE

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1614981

Radę Dialogu Archidiecezji Krakowskiej promuje właśnie wydarzenie p.t.: „20. Dzień Islamu w Kościele katolickim”. Organizatorzy stworzyli wymowną grafiką, na której widnieje panorama meczetów i Bazyliki Mariackiej w Krakowie. Dosyć symboliczne jest to, że większą część panoramy zajmują dominujące kolorystycznie jaskrawe meczety, zaś kościół widnieje jakby z tyłu, na dalszym, szarym tle. Nie to jednak najbardziej zbulwersowało internautów, ponieważ grafika symbolizująca Bazylikę Mariacką, została pozbawiona...... krzyża.

Dzień Islamu, odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 27.01 w budynku Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie przy ul. Franciszkańskiej 1. Na spotkanie zaprasza ks. prof. Łukasz Kamykowski. Podczas wydarzenia organizatorzy przewidują m.in. lekturę Koranu.

Cały wpis jest dostępny pod adresem: https://prawy.pl/106307-skandal-dzien-islamu-w-kosciele-katolickim-bez-krzyza/

P.S.

Obrzydliwa manipulacja i de facto wielce gorsząca prowokacja, o odpowiedzialności nawet nie wspomnę.

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1615915

Archidiecezja Krakowska wydała wczoraj oświadczenie z powodu oburzenia, jakie wywołał plakat na Dzień Islamu. W oświadczeniu czytamy: "W związku z plakatem przygotowanym przez Radę ds. Dialogu Ekumenicznego i Międzyreligijnego Archidiecezji Krakowskiej na 20. krakowski Dzień Islamu w Kościele katolickim, przedstawiającym na pierwszym planie krajobraz muzułmańskiego miasta, zdominowanego przez półksiężyce, a jedynie w jego tle kościół Mariacki w Krakowie, pozbawiony krzyża, wyrażamy głębokie ubolewanie".

Cały wpis jest dostępny pod adresem: https://prawy.pl/106343-39glebokie-ubolewanie-diecezji-krakowskiej-za-oburzajacy-plakat-na-dzien-islamu/

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1616096

To nie brak krzyża ani księżyce ani plakat powinny być powodem wręcz oburzenia ale "ekumeniczne" obchody dnia islamu czy judaizmu.
Takie obchody odprawiane, czczone (?) przez katolików sprzeciwiają cię pierwszemu przykazaniu..."Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną".

W tym względzie Archidiecezja Krakowska powinna wyrazić ubolewanie i nie brać w tym bałwochwalstwie udziału.
Tia....ale kto zapoczątkował tego typu obchody???

Vote up!
2
Vote down!
-1

Verita

#1616110

Gądecki usunął tablicę pamiątkową w kościele p/w Bożego Ciała ufundowanym przez króla Władysława Jagiełłę w Poznaniu.
cyt. „Powstanie kościoła Bożego Ciała
W roku 1399 miał miejsce w Poznaniu przedziwny przypadek. Zapewne z historycznego punktu widzenia miały miejsce jakieś wydarzenia, które później zostały obudowane treścią legendarną. Chodzi o przyczynę powstania kościoła Bożego Ciała. A było to tak…
Podstępni Żydzi zaplanowali kradzież hostii z Kościoła pw. Serca Jezusowego w Poznaniu w celu sprawdzenia, czy konsekrowane hostie są rzeczywiście ciałem Jezusa Chrystusa . Wedle jednej wersji przekupili służącą u dominikanów dziewczynę (jak podają kroniki miała ona na imię Krystyna), aby skradła dla nich komunikanty (Długosz dokładniej opisuje to zdarzenie w swoich Rocznikach (Annales seu cronicae incliti Regni Polonia) „W piątek piętnastego sierpnia pewna kobieta w Poznaniu, przyjąwszy Najświętszy Sakrament Eucharystii w klasztorze braci dominikanów, wyjęła z ust hostię, by sprzedać przebywającym w Poznaniu Żydom.”. Wedle innej wersji hostie zostały skradzione z tabernakulum.
Żydzi chcieli się przekonać czy przeistoczenie jest prawdą, więc położyli je na stole i zaczęli kłuć nożami. W tym momencie trysnęła z nich krew – podobno jej kropla padła na niewidomą Żydówkę, która w tej chwili odzyskała wzrok. Przerażeni Żydzi postanowili najpierw zakopać hostie, lecz te za każdym razem pojawiały się na powierzchni. Następnie próbowali utopić je w studni znajdującej się w piwnicy tejże kamienicy, lecz i to się nie powiodło. W końcu usiłowali utopić je w leżących na południe od miasta bagnach, lecz wówczas hostie zaczęły unosić się nad powierzchnią ziemi, a przerażeni świętokradcy uciekli. Unoszące się w powietrzu hostie znalazł 15 sierpnia 1399 pasterz, wypasający w okolicy swoje stado. Na miejsce cudu przybyli wkrótce mieszczanie, władze miasta oraz biskup Wojciech Jastrzębiec. W orszaku znajdował się również dominikanin Jan Ryczywół. Uniósł on paterę, na której hostie same spoczęły. Zostały przeniesione w orszaku do kolegiaty. Okazało się na drugi dzień, że zniknęły. Odnaleziono je w tym samym miejscu na bagnach. Uznano, że ciało Chrystusa wybrało swoje miejsce pobytu. Wzniesiono tam wówczas drewnianą kapliczkę.
Na miejscu kaplicy król Władysław II Jagiełło ufundował Kościół Bożego Ciała, najważniejsze wówczas miejsce pielgrzymkowe w kraju oraz klasztor karmelitów trzewiczkowych, którzy mieli sprawować opiekę nad sanktuarium. Król przybył tu przed bitwą pod Grunwaldem, a następnie podczas powrotu z wyprawy, aby podziękować Bogu za zwycięstwo.
W maju 2005 roku metropolita poznański abp Stanisław Gądecki polecił usunąć z Kościoła Najświętszej Krwi Pana Jezusa zabytkową, antysemicką tablicę upamiętniającą domniemaną profanację hostii. Napis na niej głosił:
Ty Boże, jak za taką krzywdę nagrodzimy?
Twoję, gdy ciężką mękę w Poznaniu widzimy.
Ty sam Boże jakoś jest zawsze sprawiedliwy,
Ty wyniszcz aż do szczętu ten naród złośliwy.”

Vote up!
3
Vote down!
-1

panMarek

#1616111

I po co manipulujesz?

Abp mówił o uchodźcach a nie Ukraińcach, którzy są migrantami. I którym wielce nie trzeba pomagać w zagrożeniu życia, gdyż sami pracują na siebie.

 

Aż tak nienawidzisz innych?

Znów nawet w losowych cytatach biskupów musisz widzieć swoje i dokładać manipulacyjną odpowiedź? 

 

 

Mam podstawy podejrzewać, że jesteś co najmniej zaburzony.

 "Naturalnie ks. abp Stanisław Gądecki na chorego psychicznie nie wygląda i na pewno błogosławi hojnie z serca każdego, kto zaraz po Panu Bogu kocha najpierw siebie samego, a dopiero potem bliźniego, bo to właśnie nasza wiara!"

 

Porównajmy:

"Odpowiedział: Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy".

Prorok Sławomir oczywiście wie lepiej od Chrystusa, że zaraz po Bogu należy kochać siebie, całkiem jak w jakimś autoafirmacyjnym coachingu czy New Age. Tylko katolicki ideał świętego jakoś do tego nie pasuje, z tym poświęceniem się za wiarę i za innych. 

 

Ale co tam, byle posmarować innych z nienawisci, od biskupów po uchodźców - a najlepiej jeszcze zupełnie obsesyjnie, bez powiązania z tematem dodać znienawidzonych Ukraińców, niech się rogaty z putasem ucieszą.A

 

Ciekawe, co na to spowiednik?

I czy sam abp odpowiedział już na takie apele, czy może nie znalazłeś jeszcze adresu?

Vote up!
2
Vote down!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1616143

.....będzie Cię Pan sądził dziś i ostatecznie w dniu ostatnim, który może przyjść w każdej chwili. Wtedy zdasz sprawę z każdego fałszywego osądu i oskarżenia pod moim adrsem i pod adresem innych blogerów, czy blogerek. Pisałem o Tobie już w wcześniej przy różnych okazjach, przy dziesiątkach komentarzy i do nich odsyłam każdego zainteresowanego. Tam jest dużo więcej, kto zacz kontrik! Ostrzegam przed tym człowiekiem, bo czyni na tym portalu dużo zła, przy czym przebiegle chce uchodzić za człowieka prawego ale zdradza go jego mowa!

Nie podoba Ci się mój dewocyjny katolicyzm?! Twoja sprawa, to jest normałny katolicyzm, oparty o Pismo święte i Katechizm Koścoła Katolickiego (KKK), a co Ty, chcesz widzieć, to już Twoje przed Panem i całym forum zmartwienie. Zapewniam Cię jednak, że szybciej niż myślisz zdasz sprawę z każdego swojego słowa. Jak obiecałem bodajże przedwczoraj, gdy Cię żywo ostrzegałem, mam to teraz przeciwko Tobie, że mnie fałszywie na forum publiczie oskarżasz, jakoby człowieka zaburzonego, który manipuluje, a nawet może i nienawidzi itp. Dlatego oczekuję Twoich przeprosin publicznie na forum. Wierz mi kontrik, że to działa! Radzę Ci zatem  nawrócić się ze swoich fałszywych osądów, by nie było dla Ciebie za późno..... Pozdrawiam i czekam na Twoje przeprosiny.....

P.S. 

Pamiętaj też kontrik, że ile razy zbiżysz się teraz do Ołtarza Pana w Kościele katolickim (jeśli tam jeszcze w ogóle chodzisz), że jak rzekł żywo Pan Jezus jest taki ktoś (znaczy moja skromna osoba), kto ma coś przeciwko Tobie...... . Co masz wtedy uczynić wg Ewangelii kontrik, masz zostawić swój dar przed Ołtarzem i masz przyjść i masz mnie wpierw na naszym forum przeprosić za swoje fałszywe osądy i pomówienia...... . Potem dopiero możesz przyjść i ofiarować swoje dary, może wtedy będą przez Pana przyjęte. I radzę Ci dobrze kontrik, weź to sobie głęboko do serca!

Ja osobiście nie czuję do Ciebie urazy, nie zamierzam bowiem za Ciebie pokutować ale to z myślą o ratowaniu Twojej duszy kontrik. Po prostu, jak nie dostaniesz przysłowiowego kopa w dupkę i nie odczujesz, to pewnie się nie zmienisz i może się zdarzyć że się dalej będziesz w złych czynach zatracał, a tak może się nawet nawrócisz, zmienisz i będziesz lepszym człowiekiem. Tego Ci niniejszym życzę.

 

Vote up!
3
Vote down!
-2

Sławomir Tomasz Roch

#1616216

Kim jesteś, nieszczęsny, że chowasz się za wiarą Polaków a poprawiasz biskupów i samego Chrystusa, do tego wszędzie wciskając swoją nienawiść do Ukraińców!

Skontaktowales się już z abp czy tylko obrabiasz mu tyłek za plecami, by siać chaos i hejt?

Pokazałeś swe manipulacje spowiednikowi czy zwyczajnie przemilczales. Nie myśl, że poudajesz zatroskanego świętego, głosząc swoje herezje i istną nową Ewangelię. Z braku argumentów posuwasz się nawet do czepiania o zdrowie psychiczne abp! Tylko dlatego, że wyrwana wypoweedź nie pasowała ci w zupełnie innym temacie. To ma być normalne?

 

Vote up!
2
Vote down!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1616236

Naprzód udają katolików jak Górzyńscy, a potem coraz bardziej sączą sekciarskie "nauki" i nienawiść do Kościoła.

Vote up!
2
Vote down!
-3
#1616239

Wypowiedź się jaśniej na forum byśmy mogli lepiej poznać Twoje myśli przez Twoje czyny. Pozdrawiam b. serdecznie

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1616248

Humpty Dumpty (najczęstsze tłum. Wańka wstańka) – postać występująca w angielskim wierszu (czasem śpiewanym) pod postacią jajka poddanego personifikacji. Większość anglojęzycznych dzieci dobrze zna rymowankę:

Humpty Dumpty sat on a wall.
Humpty Dumpty had a great fall.
All the king’s horses and all the king’s men
Couldn’t put Humpty together again

Humpty Dumpty na murze siadł.
Humpty Dumpty z wysoka spadł.
I wszyscy konni i wszyscy dworzanie
Złożyć do kupy nie byli go w stanie.

Fakt, że Humpty Dumpty jest jajkiem, nie jest właściwie podany w wierszyku. W pierwszej pisanej wersji z 1810 jest to zagadka, która dla zmylenia wykorzystuje fakt, że w XVIII-wiecznej Anglii humpty-dumpty było slangowym określeniem niskiego, grubego mężczyzny; wcześniej Humpty-Dumpty było nazwą drinka: brandy gotowanej z ale. Wierszyk przestał być zagadką, kiedy odpowiedź stała się powszechnie znana. Podobne zagadki zostały zarejestrowane przez badaczy folkloru także w innych językach, np. francuskie Boule Boule czy norweskie Lille Trille.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Humpty_Dumpty

Vote up!
2
Vote down!
-1

panMarek

#1616258

:)

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1616281

Uważaj! Ostrzegałem Cię! Zło które czynisz na forum będzie rosło! Dlatego wzywam Cię po raz enty nawróć się, przeproś za zło ktćre czynisz publicznie, a pokój Chrystusa Pana wróci do Ciebie. Jeśli tego nie uczynisz, będzie z tobą coraz gorzej. Pozdrawiam

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1616246

Ruska technika zdartej płyty

Dowolna informacja zostanie zmanipulowana, by powtarzać w kółko swoje. Charakterystyczny jest upór i bezczelność gł. w powtarzaniu, nawet mimo wykazania manipulacji. Dalsze argumenty, komentarze, przypominają argumenty idioty, kosmity lub z translatora, często są wklejane niczym spam. 

Aż chce się przytoczyć przykład: 

Pan tu, panie Pogorzelski, robisz swoje- a ja gorę!

 

Vote up!
1
Vote down!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1616277

Na tak zadane pytanie oraz na inne ważne pytania odpowiada ks. prof. Robert Skrzypczak w rozmowie Pawłem Chmielewskim. No bo rzeczywiście czym jest islam? Czy jest to religia pogańska czy niepogańska? A może jest to herezja postchrześcijańska, która kompletnie przemodelowała nauczanie Jezusa Chrystusa? Jak powinniśmy patrzeć na obchody Dnia Islamu w Kościele w Polsce i czemu mają służyć związane z nimi uroczystości? Gorąco polecam ten wywiad opublikowany 24 stycznia 2020 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana), a zatem:

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1616320

To się nazywa ojcowska troska o owieczki i szczerość! Przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch, kard. Gualtiero Bassetti podczas spotkania z dziennikarzami w Perugii, 25 stycznia 2020 r. powiedział: „Krytycyzm jest w porządku, ale nie destruktywizm. Jeżeli ktoś nie lubi tego papieża, pozwólcie mu powiedzieć „nie”, ponieważ wolno mu obrać inną drogę”.

Po czym dodał w nagłym przypływie złości: „Zbyt wiele osób mówi o papieżu (…) kiedyś powiedziałem jednej osobie: wybierz ewangelików jeżeli nie podoba ci się Kościół katolicki, jeżeli ta łódź jest zbyt ciasna. Nasi protestanccy bracia nie mają papieża ani biskupów; niech każdy dokona wyboru za siebie. Dość narzekania, to do niczego nie prowadzi”.

Zdaniem włoskiego „Il Messaggero”, hierarchę wyprowadziły z równowagi pytanie dotyczące nowej pro-imigranckiej inicjatywy włoskiego episkopatu i negatywne komentarze odnośnie postawy Franciszka w tej kwestii. Otwarcie wspiera bowiem pro-imigranckie inicjatywy, poparł też lewicowy projekt polityczny „Sardynki dla Salviniego”, wymierzony w polityka otwarcie sprzeciwiającego się polityce migracyjnej kraju i włoskiego Kościoła.

Przeczytaj osobiście i tam jeśli masz ku temu wolę i sposobny czas: http://www.pch24.pl/przewodniczacy-wloskiego-episkopatu--nie-podoba-sie-franciszek--idzcie-do-protestantow,73670,i.html#ixzz6CWO3wAC9

 

P.S.

O wielki łaskawco Przewielebny kard. Gualtiero Bassetti mamy sobie ot tak iść do protestantów!? Uff! Całe szczęście, iż nie do diabła!

Vote up!
0
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1616784

Przedstawiam fragment (2 myśli) zapisków zmarłego w 1970 roku ks. Gastona Courtois. Zapisków dokonywał podczas modlitwy. Zapisywał te myśli – niejako pod dyktando Pana – w notesie, który zawsze miał przy sobie. Zwyczaj ten podtrzymywał przez wiele lat. Tytuł zapisków to: GDY PAN MÓWI DO SERCA – autor: ks. Gaston Courtois. Z 400 zapisanych myśli cytuję dwie w temacie przez Pana poruszonym.
Odpowiedź na temat stanu Kościoła po Soborze Watykańskim II jest jasna.

[241.] Pod wpływem promieni płynących z Eucharystii twoja dusza ubogaca się moją obecnością - rzekłbym nawet, że nasyca się moją wonią. Twoim zadaniem jest się nią nasycać, długo ją w sobie przechowywać i roztaczać tę miłą woń wokół siebie. Czy jest coś cichszego i zarazem bardziej przenikliwego niż woń?
[Usłyszawszy w tych dniach [czyli po Soborze Watykańskim II -przyp. tłum.] dość częstą krytykę przeciwko Godzinom Świętym, wystawianiu Najświętszego Sakramentu, zapytałem Jezusa, co o tym myśli.]
Nie dla siebie, lecz dla was pragnę być wystawiany w Sakramencie mojej Eucharystii, żebyście mogli na Mnie patrzeć.
Lepiej niż ktokolwiek z was wiem, jak bardzo wasza wiara potrzebuje skupić się na znaku wyrażającym rzeczywistość boską. Trudno jest wam Mnie adorować, jeśli wasze spojrzenie wiary nie ma oparcia w patrzeniu na konsekrowaną Hostię.
Wynika to ze słabości ludzkiej natury i jest całkowicie zgodne z prawami psychologii. Wyrażanie uczuć wzmacnia je a oprawa liturgiczna, choćby najskromniejsza, jak zapalenie świateł, okadzenie i śpiewy pomagają duszy w wierze lepiej uświadomić sobie, choćby ta świadomość była bardzo niedoskonała, transcendentną obecność Boga.
Działa tu prawo Wcielenia: żyjecie jeszcze na ziemi, nie jesteście czystymi duchami obdarzonymi doskonałą inteligencją. Dlatego trzeba, żeby w wyrażaniu miłości i we wzrastaniu w niej uczestniczyło także ciało i psychika.
Niektóre dusze zostały obdarzone szczególnymi łaskami i mogą się bez tego udziału obejść. Dlaczego jednak odmawiać rzeszom ludzi dobrej woli tego, co pomaga im lepiej się modlić, ściślej się jednoczyć i goręcej kochać?
Czyż w ciągu wieków nie okazywałem wam często i na różne sposoby, że podobają Mi się te wszystkie zewnętrzne środki ułatwiające licznym duszom uczenia się szacunku do Mnie i rozpalające w nich gorętszą miłość ku Mnie?
Czy myślicie, że pod pretekstem radykalnych uproszczeń [liturgii - przyp. tłum.] unikniecie faryzejskiego uważania się za lepszych od innych? Czy myślicie, że przez to bardziej wzrośnie wiara i miłość ludzi prostych, którzy chcą przychodzić do Mnie z sercem dziecka?
Ludzie potrzebują atmosfery świętowania i zewnętrznych obrzędów, które za pośrednictwem uczuć docierają do umysłu i dają na ziemi przedsmak wiecznych zaślubin, za którymi wszyscy tak bardzo tęsknią.

[319.] Kościół przeżywa obecnie kryzys. Tak jest zawsze, gdy chrześcijanie nie dość wzywają pomocy mojej Matki. Dlatego jeśli ty i twoi bracia, którzy zrozumieliście, jak ważne jest Jej pośrednictwo, będziecie gorąco modlić się za wstawiennictwem Maryi w imieniu tych, którzy o tym zapomnieli, kryzys Kościoła wkrótce zostanie pokonany.

Vote up!
1
Vote down!
0

panMarek

#1616797

Przedstawiam fragment (2 myśli) zapisków zmarłego w 1970 roku ks. Gastona Courtois. Zapisków dokonywał podczas modlitwy. Zapisywał te myśli – niejako pod dyktando Pana – w notesie, który zawsze miał przy sobie. Zwyczaj ten podtrzymywał przez wiele lat. Tytuł zapisków to: GDY PAN MÓWI DO SERCA – autor: ks. Gaston Courtois. Z 400 zapisanych myśli cytuję dwie w temacie przez Pana poruszonym.
Odpowiedź na temat stanu Kościoła po Soborze Watykańskim II jest jasna.

[241.] Pod wpływem promieni płynących z Eucharystii twoja dusza ubogaca się moją obecnością - rzekłbym nawet, że nasyca się moją wonią. Twoim zadaniem jest się nią nasycać, długo ją w sobie przechowywać i roztaczać tę miłą woń wokół siebie. Czy jest coś cichszego i zarazem bardziej przenikliwego niż woń?
[Usłyszawszy w tych dniach [czyli po Soborze Watykańskim II -przyp. tłum.] dość częstą krytykę przeciwko Godzinom Świętym, wystawianiu Najświętszego Sakramentu, zapytałem Jezusa, co o tym myśli.]
Nie dla siebie, lecz dla was pragnę być wystawiany w Sakramencie mojej Eucharystii, żebyście mogli na Mnie patrzeć.
Lepiej niż ktokolwiek z was wiem, jak bardzo wasza wiara potrzebuje skupić się na znaku wyrażającym rzeczywistość boską. Trudno jest wam Mnie adorować, jeśli wasze spojrzenie wiary nie ma oparcia w patrzeniu na konsekrowaną Hostię.
Wynika to ze słabości ludzkiej natury i jest całkowicie zgodne z prawami psychologii. Wyrażanie uczuć wzmacnia je a oprawa liturgiczna, choćby najskromniejsza, jak zapalenie świateł, okadzenie i śpiewy pomagają duszy w wierze lepiej uświadomić sobie, choćby ta świadomość była bardzo niedoskonała, transcendentną obecność Boga.
Działa tu prawo Wcielenia: żyjecie jeszcze na ziemi, nie jesteście czystymi duchami obdarzonymi doskonałą inteligencją. Dlatego trzeba, żeby w wyrażaniu miłości i we wzrastaniu w niej uczestniczyło także ciało i psychika.
Niektóre dusze zostały obdarzone szczególnymi łaskami i mogą się bez tego udziału obejść. Dlaczego jednak odmawiać rzeszom ludzi dobrej woli tego, co pomaga im lepiej się modlić, ściślej się jednoczyć i goręcej kochać?
Czyż w ciągu wieków nie okazywałem wam często i na różne sposoby, że podobają Mi się te wszystkie zewnętrzne środki ułatwiające licznym duszom uczenia się szacunku do Mnie i rozpalające w nich gorętszą miłość ku Mnie?
Czy myślicie, że pod pretekstem radykalnych uproszczeń [liturgii - przyp. tłum.] unikniecie faryzejskiego uważania się za lepszych od innych? Czy myślicie, że przez to bardziej wzrośnie wiara i miłość ludzi prostych, którzy chcą przychodzić do Mnie z sercem dziecka?
Ludzie potrzebują atmosfery świętowania i zewnętrznych obrzędów, które za pośrednictwem uczuć docierają do umysłu i dają na ziemi przedsmak wiecznych zaślubin, za którymi wszyscy tak bardzo tęsknią.

[319.] Kościół przeżywa obecnie kryzys. Tak jest zawsze, gdy chrześcijanie nie dość wzywają pomocy mojej Matki. Dlatego jeśli ty i twoi bracia, którzy zrozumieliście, jak ważne jest Jej pośrednictwo, będziecie gorąco modlić się za wstawiennictwem Maryi w imieniu tych, którzy o tym zapomnieli, kryzys Kościoła wkrótce zostanie pokonany.

Vote up!
1
Vote down!
0

panMarek

#1616798

O tym jak się żyje w cieniu Islamu po prawdzie, bez retuszu podkreśla patriarcha Kościoła chaldejskiego kardynał Louis Sako. Otóż głównym wyzwaniem chrześcijan na Bliskim Wschodzie jest samo przetrwanie. Chrześcijanie chcą, by ich dzieci żyły w bezpiecznych i stabilnych warunkach. Dlatego często decydują się na porzucenie własnej ojczyzny.

I jak dodaje kard. Sako, że chrześcijanie chcą jedynie bezpieczeństwa i stabilizacji, dlatego dyktatorzy, którzy zapewniają bezpieczeństwo są dla nich mniejszym złem. Obawiają się, że po ich obaleniu mogą przyjść jeszcze gorsi, albo że zapanuje anarchia, jak to się stało w Iraku, czy w Syrii gdzie przed wybuchem wojny chrześcijanie stanowili 20 procent mieszkańców, dziś zaledwie 6 procent. Są to ogromne straty. Trzeba zatem otwarcie przyznać abp Stanisławie Gądecki że to dość milutka perspektywa. Jednakowoż Wasza Przewielebność abp Gądecki ja we własnym kraju w Polsce nie mam ochoty, za jakiś tam nieokreśony na razie czas, walczyć o to przetrwanie, jak wyżej! To chyba dla Waszej Przewielbności jasne i zrozumiałe?!

Nadto co ciekawe Iracki patriarcha przypomina, że odkąd na te tereny przyszedł islam, Kościoły wschodnie straciły wymiar misyjny. To z tego względu Kościół chaldejski poszedł na Wschód, do Indii i Chin, by tam głosić Ewangelię. Źródło: vaticannews.va / KAI

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/kardynal-sako--na-bliskim-wschodzie-walczymy-o-przetrwanie,74185,i.html#ixzz6F4CrxaPq

Vote up!
0
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1619963