Katastrofa smoleńska i co dalej - 10. rocznica, a dalej nic nie wiemy

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Świat

Katastrofa smoleńska TU-154, która miała miejsce 10 kwietnia 2010 roku w rosyjskim Smoleńsku, była dla Polaków wstrząsem. Przede wszystkim wzbudziła w Polakach wielki strach i syndrom wyparcia. Ta śmierć u wszystkich wzbudziła niedowierzanie, współczucie, lęk lub pogardę. Nie było obojętnych, bo nawet obojętni chcą spokojnie żyć i boją się rosyjskiej agresji.

Obojętni* wpadli lęk i pomyśleli: – takie katastrofy nie zdarzają się często. No i co z tego. Tylko dlatego, że Lech Kaczyński zaczepiał Putina, Niemców, a ci potem go zabili, to ja i moje dzieci nie będziemy ginąć w jakieś tam pisowskiej wojence! Nigdy!

Obojętnych nie interesuje prawda w stosunkach międzynarodowych i zresztą jakakolwiek prawda, bo obojętni wiedzą, że z jakiejkolwiek walki o prawdę, czy uczciwość, są same kłopoty i to się po prostu nie opłaca. Obojętni wiedzą, że lepiej płynąć z prądem a miliony much nie mogą się mylić.

Obojętnych interesują piwo, grill, wyjazd na sobotnie (kiedyś niedzielne) zakupy, kiczowate teleturnieje, prymitywne seriale paradokumentalne (w których sposobem zwrócenia uwagi widza jest wrzask, agresja, zdrada) i wizyty w domach uciech. Katastrofa smoleńska zepsuła im humor. Nastraszyła ich. I nastroszyła wrogo do jakiejkolwiek prawdy – wrogo do wszystkich faktów, które przeczą międzynarodowej (w sensie sowieckim) komisji Anodiny.

                                                  ***

Jednakże dzieje się coś niepokojącego. Pamiętam te kłótnie, pogardę i dosłowne pomyje wylewane na moją osobę i to w różnym towarzystwie, na portalach blogerskich, czy pod artykułami na ważnych portalach randkowych, gdy wskazywałem, że wiele faktów wskazuje na udział w katastrofie czynnika ludzkiego.

Jednakże rządzące Prawo i Sprawiedliwość w sprawie wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej zachowuje się niepokojąco. Dziwi milczenie w tej sprawie. Społeczeństwo jednak żąda wyjaśnień, a te mogą być, z grubsza ciosając, dwa:

1. Bezapelacyjnie wyjaśnianie katastrofy przez stronę rosyjską było skandaliczne, podobnie jak postepowanie z ciałami ofiar. To jednak nie oznacza, że Rosjanie maczali palce w katastrofie. Bardzo możliwe, że doszło do nieszczęśliwego wypadku i wyjątkowo złośliwego splotu okoliczności. To normalne, że takie „śledztwo” mogło budzić oburzenie, podobnie, jak to, że nie pozwolono Kaczyńskiemu po ludzku przeżyć żałoby (dlatego dzisiaj jest się za co mścić). I podejrzenia, że było tak partaczone, aby coś ukryć, a Rosjanie „tylko” wykorzystali okazję, by skandalicznie poniżyć Polskę, zapisując się na zawsze w naszej historii, jako dzicy ludzie, z którymi lepiej nie mieć jakichkolwiek relacji. W dodatku prędzej, czy później skończą się im zasoby energetyczne (karta przetargowa) i połkną ich Chińczycy, trzeba to tylko przeczekać. Tymczasem, przyznanie przez Prawo i Sprawiedliwość, że nie doszło do zamachu w Smoleńsku, mogło zakończyć się katastrofą wizerunkową. Wstydem, żenadą, itd.

2. Ależ do Zamachu w Smoleńsku doszło i palców nie maczali tam tylko Rosjanie, czy Niemcy, ale maczały także tajemne siły rządzące światem. PiS mogło zrobić badania, ale takie prawdziwe, z których wynika, że przez mówienie o zamachu w Smoleńsku przeciętny polski zjadacz chleba, nawet ten, który głosuje na Dobrą Zmianę w 2019 roku, lęka się wojny Polski z Rosją. Z robi wszystko, aby do tej wojny nie doszło. Z historii wie, że Polska zbyt dużo przeszła i boi się o swoją rodzinę. Mechanizm wypierania. Udawajmy, że nic się nie stało. Przecież PiS może wypowiedzieć wojnę Rosji, albo sprowokować Rosję do ataku na Polskę. Dlatego nie zagłosuje na PiS.

Są więc dwie przyczyny, przy czym bezapelacyjnie PiS dostaje mocne porady z Ameryki. Dostawał pewnie też z Izraela, wszakże Żydzi pisali, że to Rosjanie dokonali zamachu na polskiej elicie. Tak, porady i dokumenty z Izraela – to była prawdopodobnie ogromna przyczyna tej groteskowej cierpliwości względem antypolskiej histerii w Izraelu na temat II wojny światowej. Tak, czy inaczej, wciąż nie znamy prawdy. PiS rządzi już na tyle długo, że już dawno powinniśmy ją poznać. Coraz więcej Polaków zamieszanie wokół katastrofy smoleńskiej, traktuje jako humbug, niepotrzebne zamieszanie, ściemę, którym miano złamać Jarosława Kaczyńskiego i wymusić wycofanie się z polityki, co na zawsze oddało by władzę okrągłostołowym pogrobowcom z III RPrl. Mogła to być operacja, gdzie nawet zaniepokojeni katastrofą mogli być inspirowani do działania. Część Polaków traktuje tragedię smoleńską lub jako środek zdobycia władzy przez PiS. No tak, po trupach do celu. Bo PiS doprowadził katastrofy, żeby wygrać wybory. Wiecie co? Puknijcie się w głowy.

Tak, czy inaczej, jutro 119 miesięcznica, a za miesiąc 120. – mija 10 lat od tragicznego i bardzo niepokojącego wydarzenia, a my wciąż nic nie wiemy.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:12)

Komentarze

Jeśli tak, to je usunę.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Romuald Kałwa

#1621280

To jest zdjęcie z fotoshopu.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5
#1621283

ze Amerykanie przeslali do Polski zdjecia satelitarne tej katastrofy. Dlaczego zostaly utajnione? Dlaczego PiS nie upomina sie o nie? Dlaczego Macierewicz spedzil dziesiec lat na badaniach i zmarnowal przez ten czas pokazna sume pieniedzy, zeby dotychczas nic nie powiedziec? Co i dlaczego zgodnie ukrywaja obie partie?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1621291

Bo prawda, zwłaszcza ta dotycząca całego narodu, niejako dotykająca istoty jego istnienia, a z kategorii takich spraw jest tragedia smoleńska, jest REGLAMENTOWANA. To znaczy, że albo jest zbyt straszna by ją ujawnić, bo może obudzić demony które zmiotą dotychczasowy porządek, albo zbyt banalna i może zaowocować rozczarowaniem oraz odrzuceniem niektórych ludzi, znanym jako odpadnięcie aureol, albo w oczywisty sposób pozwala kontrolować nastroje. W tak oczywisty sposób, że niemal nikt w to nie wierzy. Bo prawda o smoleńsku traktowana jest instrumentalnie przez obie strony. Przy czym obie mogą  nie mieć żadnej pewności co do zawartości prawdy w prawdzie. Co w niczym nie przeszkadza wykorzystywać jej reglamentację do własnych celów. Polityka to także gra cynizmem. Nie zapominajmy o tym, że cynizm dotyczy (w różnym stopniu co prawda) wszystkich bez wyjątku polityków. Dlatego zapewne nasze i kilka nastepnych pokoleń nie dowie się całej prawdy. Wypłynie ona wtedy, gdy stanie się nieużyteczna. Co przypominam w kontekście obietnic brytyjskich, co do śmierci generała Sikorskiego. Najpierw miało być 50 lat, a teraz na świętej nigdy. Bo trudno ustalić datę, gdy jakiś fakt historyczny ostatecznie przestanie mieć znaczenie praktyczne w polityce. A Macierewicz, ani zresztą żaden inny odpowiedzialny polityk, nie ujawni niczego, co by go pogrążyło wśród polityków. Za żadną cenę. Dlatego woli znosić nasze utyskiwania z dwojga złego.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5
#1621313

Czyli ciągle nikt NIC! nie wie,

:

http://www.bibula.com/?p=95015

bo WSZYSTKO!!! zostało sfingowane

:

https://www.youtube.com/watch?v=B8tqiL7-Vzw

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4
#1621384

      Witam! Widzę, że temat poruszony dalej napawa żydo-komunę strachem. Dla niektórych zjawisko Bóg, Honor, Ojczyzna, jest teorią spiskową. To, ci którzy pomieszkują naszą ojczyznę, bo to nie Polacy. Mówię, o części komentujących Pański potrzebny artykuł. Dziękuję i Pozdrawiam!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1621428

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1621457

- strategiczny plan i wojska USA przybywają nie tylko na "ćwiczenia".

Aby w rosji zmienić władzę trzeba tylko zamknąć z nimi granice i zakazać im przemieszczania się przez teren Polski i nie z powodu koronowirusa a z powodu zażądania natychmiastowego zwrotu wraku Tupolewa a jeśli nie to won z terenu Polski a i inne kraje się do tego przyłączą a przynajmniej by wypadało bo dopóki Polska jest wolna to i kraje sąsiednie Europy środkowo-wschodniej są wolne.

Daję słowo że nie dłużej niż za pół do roku czasu Rosjanie sami putinonowi utną łeb własnoręcznie. Dlaczego ? - bo trzeba znać duszę Rosjan aby to zrozumieć.

Wojna ? - no cóż - nikt jej nigdy nie chciał a jednak były są i będą.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1621605

Tutaj leży najprawdopodobniej Marszałek Sejmu Maciej Płażyński

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1653851