TĘCZOWA ZARAZA [1]

Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Świat

Od ponad miesiąca trwa w naszej ojczyźnie ostra i bezpardonowa wojna cywilizacyjna, w której prawda walczy z kłamstwem, prawdziwa miłość z namiastką i uzurpacją tejże, niewinność i czystość z rozpustą i łajdactwem, cywilizacja życia z cywilizacją śmierci. Otwarte starcie zaczęło się właściwie od słów abp Marka Jędraszewskiego, odważnie wypowiedzianych 1 sierpnia 2019 r. podczas mszy świętej w krakowskim Kościele Mariackim z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Ten mądry Pasterz nie bał się wygłosić mocnej i klarownej homilii, w której podkreślił, że to z powstańczych mogił narodziła się wolna Polska. A zarazem jednoznacznie dodał, składając publicznie swoje świadectwo wiary w tym niezwykle trudnym dla Kościoła czasie: „Trzeba było długo na nią czekać. Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha - neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa.”

Na koniec kazania zaś celnie i dobitnie podsumował: „W imię tak zwanych rządów prawa, można krzywdzić. Największa tolerancja, a jednocześnie szczyt nietolerancji. Na ustach głoszących tolerancję, pojawiają się przemoc, poniżanie, szyderstwo z najświętszych znaków: Matki Bożej Częstochowskiej, a w ostatnich dniach z symbolu Polski Walczącej. Pamięć o mogiłach każe nam zdobywać się na sprzeciw i bronić autentycznej wolności.”

A oto i ta homilia ks. abp. Marka Jędraszewskiego wygłoszona w Kościele Mariackim:

Już na drugi dzień w piątek zaczęła ostra akcja tęczowych. Pod oknem papieskim przy ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie zebrało się około stu osób. Przynieśli ze sobą białe kartki z napisami: „Nie jestem tęczową zarazą” oraz wiele innych. W taki sposób zaprotestowali przeciwko słowom metropolity krakowskiego. Upust swojej wściekłości dali też na Twitterze m.in. Krzysztof Luft oraz Michał Boni, którzy w ordynarny sposób zwyzywali arcybiskupa. I by nie być gołosłownym Luft stwierdził, że duchowny to „cymbał”, a odpowiadając na ten wpis Boni tłumaczył, że metropolita krakowski to „samo zło”. Skandaliczne słowa na Twitterze napisał również Tomasz Lis. Stwierdził on bowiem, że arcybiskup Jędraszewski to „twarz polskiego pogaństwa”.

Z kolei dziennikarz TOK FM Piotr Maślak pozwolił sobie i na taki komentarz: „Abp. Jędraszewski już dawno zatracił w sobie Boga, za nic ma najważniejsze z przykazań, a wczoraj ostatecznie pokazał, że bliższa jest mu nienawiść, niż miłość. W imieniu mojego kościoła przepraszam wszystkich urażonych za tego Pana. On nie jest głosem kościoła”. A niejaka Renata Grochal („Newsweek”) brylowała na salonach w takim stylu: „Słowa abpa Jędraszewskiego są zaprzeczeniem chrześcijaństwa. To kazanie jest kolejnym dowodem choroby, toczącej polską hierarchię kościelną”.

Na szczęście natychmiast ruszyła kampania obronna i z drugiej strony barykady. Reporter TVP1 Krzysztof Nowina-Konopka tłumaczył na gorąco: „ ....abp Jędraszewski nie powiedział niczego, co byłoby skierowane przeciw osobom o skłonnościach homoseksualnych, a jedynie wyłożył oficjalne stanowisko Kościoła wobec ideologii LGBT”. A znany publicysta ks. Henryk Zieliński mówił: „Kościół stawia opór różnym ideologiom, które usiłują zawładnąć człowiekiem i życiem współczesnym.”. Natomiast prawicowy publicysta Michał Karnowski odpalił już z grubej rury: „Arcybiskup Jędraszewski powiedział kilka słów prawdy. To jest przestroga przed nowym komunizmem. Który wyrasta z takiej inżynierii społecznej, reedukacji człowieka, wymuszenia na nim podporządkowania się totalitarnej ideologii.”. Swoje trzy grosze nie omieszkał dodać i Prof. Grzegorz Kucharczyk, który tak tłumaczy podstawy marksizmu: „Dla oryginalnej myśli marksistowskiej rodzina jawi się jako coś opresyjnego.”.

Oliwy do ognia dolał i Prof. Mieczysław Ryba, znany i ceniony od lat naukowiec z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Otóż jego zdaniem: „postawa abp. Jędraszewskiego powinna zmobilizować innych hierarchów, aby stanęli po jego stronie, choć dziś w Kościele brakuje odważnych komentarzy dotyczących LGBT. Niestety dziś w Kościele rzadko spotyka się biskupów, którzy w tak jednoznaczny sposób wypowiadają się ws. ideologii LGBT”. W rozmowie z portalem wPolityce.pl, zauważa nadto: „Próbuje się osaczyć arcybiskupa ze wszystkich stron, wytworzyć pewną nagonkę, zamknąć mu usta, aby nikt nie odważył się pójść jego drogą świadczenia prawdy. Dzisiaj milczenie w takich sprawach jak rewolucja seksualna, jest wielkim grzechem zaniedbania”. Po czym Prof. Ryba bezkompromisowo puentuej: „Purpura zobowiązuje do wierności Chrystusowi, aż do przelania krwi. Strach nie może dyktować tego, jak się zachowujemy. Trzeba mówić prawdę w porę czy nie w porę”.

I to byłyby z grubsza same początki tego starcia, które z dnia na dzień nabierało impetu i po dziś dzień nie widać końca, tej właściwie współczesnej wojny ideologicznej, a w której ostatecznie trzeba dodać, iż zwycięzca może być tylko jeden.

 

Po harcownikach przyszedł czas na grube ryby

 

Gdy pierwsze emocje opadły do starcia ruszyli z impetem liderzy obu zaangażowanych stron. Znany i zdeklarowany homoseksualista Robert Biedroń, ze śmiechem stwierdził, że abp Jędraszewski: „to diabeł wcielony. Oczekuję przeprosin. Napiszę list do papieża Franciszka”. Prof. Magdalena Środa z UW wyznała lekceważąco, że metropolita krakowski jest chory psychicznie albo ma demencję, a lewicowy aktywista Jan Śpiewak twierdził w kategoriach, iż abp Jędraszewski to troglodyta w purpurze, człowiek dziki, barbarzyńca! Nie potrafi uszanować nawet takiej daty, jak rocznica Powstania Warszawskiego.

Niezłego czada dała swoim wpisem na Twitterze Poseł Joanna Scheuring-Wielgus (członkini Nowoczesnej, Wiosny i partii Teraz), która odważyła się stwierdzić: „W 1994 roku wielu katolickich księży przyłożyło rękę do ludobójstwa w Rwandzie. W 2019 roku katolicki biskup w Polsce mówi językiem nazistów. Mówi o ludziach zaraza. W Rwandzie na początku też padały słowa, a potem w 100 dni zamordowano 1 mln ludzi. Zabijał sąsiad sąsiada”. A Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył do krakowskiej prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez abpa Jędraszewskiego.

Widać więc wyraźnie, że słowa arcybiskupa Jędraszewskiego oburzyły homoseksualistów oraz osoby sprzyjające lobby LGBT. Tymczasem rzuca się w oczy coraz to dłuższy cień zakusów na cenzurowanie Kościoła, który mówiąc prawdę o naturze człowieka, miłości, seksualności i rodzinie, staje w opozycji do „tego świata”, świata akceptującego grzech i folgowanie wszelkim degradującym człowieka zachciankom.

Rosnąca wrzawa w całym kraju wymusiła reakcję różnych środowisk, w tym Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który już 2 sierpnia podkreślił, że abp Marek Jędraszewski „ma ogromny szacunek do człowieka” i mówił jedynie „o pewnym ideologicznym starciu”. Po czym jeszcze rozwinął swoją myśl: „I rzeczywiście ze swojego punktu widzenia – filozofa – opowiedział się w tym ideologicznym sporze w sposób zdecydowany.” I powtórzył raz jeszcze, że w słowach abp. Jędraszewskiego chodziło o „o ideologię, a nie o ludzi”.

Na wysokości zadania stanęli też b. wiekowi kombatanci zrzeszni w Światowym Związku Żołnierzy Armii Krajowej, którzy 10 sierpnia złośyli wizytę Metropolicie Krakowskiemu w domu arcybiskupów, by przekazać mu list z wyrazami solidarności i wdzięczności za głoszenie prawdy. Kombatanci reprezentowani przez mjr. dr Janusza Kamockiego ps. „Mamut”, por. Wacława Szaconia, ps. „Czarny, kpt. Stanisława Pazurkiewicza i przez Stefanię Szaconiową, skazaną na 6 lat więzienia w tzw. „procesie” pracowników krakowskiej kurii w roku 1953 jako szpieg amerykański, opublikowali oświadczenie. Czytamy w nim: „[...] Jest to nowe neomarksistowskie, tęczowe zagrożenie dla Rodziny, Polski, Kościoła. Ideologia LGBT jest podobnie zakłamana jak komunizm, a na miejscu Boga stawia ateizm, żądze, zboczenia i dewiacje. Jest to zdecydowana mniejszość społeczeństwa, ale za to bardzo krzykliwa i agresywna. Robią wszystko, aby zastraszyć większość, pozbawić ją prawa do wygłaszania normalnych poglądów i narzucić jej swoje zboczenia jako normę.

To tęczowe zagrożenie dla naszych wartości – Bóg, Honor, Ojczyzna, którymi kierujemy się w życiu, z każdym dniem narasta. Dlatego my, członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, kombatanci i środowiska niepodległościowe jesteśmy wdzięczni za powiedzenie prawdy o zagrożeniach dla Ojczyzny. Stoimy murem za arcybiskupem Markiem Jędraszewskim. [...].”

Tego samego dnia z oddolnej inicjatywy wiernych w Godzinie Miłosierdzia o 15-tej przed krakowską kurią zorganizowano modlitwę za Ojczyznę, o nawrócenie narodu polskiego oraz jako wyraz wsparcia i wdzięczności dla ks. abp. Marka Jędraszewskiego za odważne głoszenie Ewangelii. Modlitwa zgromadziła wielkie tłumy ludzi i była transmitowana na żywo przez TV Trwam i Radio Maryja, jest też dostępna w Internecie na portalu Radia Maryja. Nadto ta akcja z 10 sierpnia 2019 r. w Krakowie przebiegała też pod hasłem: „Murem za abp. Markiem Jędraszewskim”, oto relacja Józefa Wieczorka TV:

Tymczasem to b. nie spodobało się znanemu już skądinąd w mediach ks. Prof. Alfredowi Wierzbickiemu, który 12 sierpnia w programie "Fakty po Faktach" w TVN24.stwierdził: „Organizuje się poparcie dla abp. Jędraszewskiego. Stawiam sobie pytanie, czy wszyscy są tego samego zdania, czy nie widzą, do jak wielkiej destrukcji i szkody prowadzi to naszą wspólnotę kościelną.” I jeszcze ów etyk, teolog i kierownik Katedry Etyki KUL raczył dodać: „Mam wiele sygnałów od ludzi, którzy są już gdzieś poza Kościołem. Nie sądziłem, że dożyję takich czasów.”

Na szczęście poparcie w ojczyźnie dla b. potrzebnej i na czasie krytyki wynaturzeń tęczowych rosło. W specjalnym liście do abp Marka Jędraszewskiego z 16 sierpnia szef NSZZ "Solidarność" Piotr Duda dziękując gorąco napisał: „w imieniu własnym, ale też myślę większości członków Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Solidarność za odważne i prawdziwe słowa oceniające szerzącą się w naszym kraju ideologię LGBT+". To było niezwykle ważne i potrzebne świadectwo.” I znacząco dodał: „wściekły atak aktywistów LGBT+ dowodzi jak trafnych słów ksiądz arcybiskup użył. Jak precyzyjnie nazywając tę ideologię neomarksizmem, obnażył jego mechanizm, sposób myślenia i działania. Jeszcze raz serdecznie za to dziękuję.”

 

Diabeł zrzucił szaty czerwone i przebrał się w szaty tęczowe

 

W czasie Apelu Jasnogórskiego 8 sierpnia, tuż przed zakończeniem XVI Pieszej Pielgrzymki Diecezji świdnickiej, bp Ignacy Dec zabrał zdecydowany głos w kwestii LGBT. Powiedział odważnie:Starsi mówią, że nawet za czasów komunistycznych nie było takich zachowań i takich działań antykościelnych, bluźnierczych jak dzisiaj, że diabeł zrzucił szaty czerwone i przebrał się w szaty tęczowe. Wierni Kościoła katolickiego bywają dziś poniżani i boleśnie doświadczani nie przez więzienia czy zadawanie cierpień fizycznych jak to było w minionych czasach i jak to bywa i dziś w niektórych krajach azjatyckich czy afrykańskich, ale przez kamieniowanie medialne za wypowiedzi w obronie wartości katolickich i narodowych, za sprzeciw wobec znieważania świętych znaków i parodiowania świętych obrzędów”.

Tego samego dnia w obronie abp. Jędraszewskiego wystąpił publicznie w Warszawie Przewodniczący Konferencji Episkopatu abp Stanisław Gądecki, który wyraźnie i mocno podkreślił: „Fala krytyki, która dotknęła metropolitę krakowskiego, arcybiskupa i profesora, a także reakcje pracodawców wobec osób wyrażających swoją dezaprobatę wobec ideologii LGBT+, świadczą o zakorzenionym w pewnych środowiskach totalitaryzmie światopoglądowym, polegającym na usuwaniu poza sferę obszaru wolności ludzi myślących inaczej.”

Podobnież wspólnota zakonna franciszkanów w Niepokalanowie wsparła abp. Marka Jędraszewskiego wobec ataków i medialnej nagonki na jego osobę w tych pierwszych dniach. W w liście franciszkanie opublikowanym na portalu niepokalanow.pl napisali m.in. : „Podzielamy istotę oceny niejednokrotnie wyrażaną przez Ekscelencję wobec współczesnych ideologii będących zagrożeniem dla wiary, Kościoła, rodziny i naszej ojczyzny. Głęboko sprzeciwiamy się kłamliwej poprawności politycznej i fałszywej tolerancji oraz niewoli wszelkich ideologii całkowicie sprzecznych z przesłaniem Ewangelii i nauczaniem Kościoła”.

I jak dodali: „Modlimy się, aby ci, którzy stają się pierwszymi ofiarami ideologii przez siebie głoszonych, mogli zobaczyć miłość Chrystusa i doświadczyć słodyczy Jego Serca, która nasyca wszelki głód miłości”. [...] „Ksiądz Arcybiskup uczy nas zdecydowanej postawy w mówieniu Prawdy zgodnie z Pismem Świętym i wyznawaną wiarą. Dostrzegamy, że Bóg Księdzu Arcybiskupowi w posłudze duszpasterskiej nie dał ducha bojaźni, ale mocy i miłości, i trzeźwego myślenia, by z odwagą wziąć udział w trudach i przeciwnościach znoszonych dla Ewangelii według mocy Boga”.

Poparcie dla polskiego Pasterza zaczęło napływać też z bliskiej zagranicy. Prymas Czech kard. Dominik Duka w specjalnym komunikacie przytoczył w całości oświadczenie abp. Stanisława Gądeckiego i zaznaczył, że tematy ideologii LGBT są, zgodnie z najnowszymi doniesieniami, rozszerzane o programy ateistyczne i satanistyczne. Napisał także: „Jako prymas Czech, przewodniczący Konferencji Biskupów Czeskich, arcybiskup Pragi i kardynał Kościoła rzymskokatolickiego przyłączam się do deklaracji przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i wzywam do podobnego kroku przedstawicieli episkopatów Słowacji i Węgier.”

Metropolita Praski kard. Duka już w 2011 r., w związku z pierwszą organizowaną w stolicy Czech paradą równości, poprosił ówczesnego burmistrza Pragi o rozważenie jego rezygnacji z patronatu nad tym wydarzeniem, zwracając uwagę, że jest to promowanie rozwiązłego stylu życia.

Słowa żywej solidarności skierował do abp. Jędraszewskiego także kard. Zenon Grocholewski. Bliski współpracownik Jana Pawła II w liście tym napisał: „z wielką przykrością odbieram bezzasadne ataki na Księdza Arcybiskupa”. I o treści wygłoszonego 1 sierpnia kazania takie dał osobiste świadectwo: „nic niewłaściwego, lecz, przeciwnie, realistyczne odczytanie rzeczywistości oraz poczucie odpowiedzialności, którym się Ksiądz Arcybiskup kierował, broniąc prawdy i dobra oraz prawa Bożego wobec narzucającej się obecnie ideologii”. I dodał jeszcze klarownie: „Boleśnie mnie dotknęły te bluźniercze zachowania. Eucharystia, Matka Najświętsza oraz kapłaństwo Chrystusowe są przedmiotem żywej wiary i najgłębszej miłości ogromnej większości Polaków.” [...] „każdemu człowiekowi należy się szacunek, każdy ma prawo wyrażać także publicznie swoją opinię i poglądy, natomiast godne wszelkiego potępienia są postawy pogardy i obrażania”.

Wkrótce z wyrazami poparcia wystąpiły też Episkopaty Słowacji i Węgier oraz ukraińscy biskupi, którzy napisali: „My, Pasterze ukraińskiej ziemi, przez wiele lat doświadczaliśmy i do dziś doświadczamy niszczących skutków ideologii komunistycznej, która doprowadziła wiele ludzkich istnień do duchowego zniszczenia, a która podobnie jak ideologia gender przybierała maskę walki o równość [...] „z bólem serca patrzymy, jak ta nowa ideologia zbiera dzisiaj swoje niszczące żniwo, godząc w instytucję małżeństwa i rodziny. Przypomina to początki reżimu w ZSRR, którego jedną z pierwszych decyzji było zezwolenie na szybki rozwód oraz aborcję. Nic dziwnego, że zwolennicy ideologii gender podejmują działania w duchu, który z pewnością nie jest od Boga! Stare przysłowie słowiańskie mówi: Jabłko od jabłoni niedaleko pada – obie ideologie wyrosły z ateizmu, z zaprzeczenia Boga Stwórcy, który jest Źródłem prawdziwego życia i Życiem samym.”

 

Cenzura  na YouTube

 

Iż krytyka ideologii LGBT jest niemile widziana w wielu mediach w Europie i w Polsce to wiedziano już od dawna ale kiedy dołączył do tego i popularny serwis YouTube, to dosłownie się zagotowało. Kłopoty dopadły samo Radio Maryja, które zamieściło na YouTube nagranie z homilią arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Serwis usunął słowa hierarchy, twierdząc, że to „szerzenie nienawiści”. Właściciel konta - czyli Radio Maryja - otrzymał także ostrzeżenie. Gdy będzie zamieszczał kolejne takie treści, może to się skończyć blokadą konta.

Takiemu działaniu sprzeciwiło się b. stanowczo Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Wystosowano specjalne oświadczenie, w którym dr Jolanta Hajdasz, dyrektor tegoż Centrum poiinformowała: "Wyjątkowo skandaliczne jest przy tym to, iż cenzura wypowiedzi dotyka zarówno jednej z najważniejszych osób w polskim Kościele katolickim, jak i najpopularniejsze i największe media katolickie w Polsce. Należy podkreślić, iż metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski pełni funkcję wiceprzewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, a Radio Maryja i jego serwisy internetowe to najważniejsze dla katolików w Polsce źródło informacji o kościele i jego nauczaniu. Szczególnie bulwersujący jest przy tym fakt, iż You Tube stara się usunąć z przestrzeni publicznej publikacje wyrażające ważne i dla wielu Polaków fundamentalne treści w momencie ostrego sporu ideologicznego, jaki obecnie toczy się w Polsce w związku z promocją ideologii LGBT prowadzoną nieskrępowanie w różnych środkach masowego komunikowania. Uniemożliwianie przeciwnikom ideologii LGBT publicznego wyrażania jej krytyki oczywisty sposób narusza polską Konstytucję oraz polskie Prawo Prasowe. Nazywanie krytyki ideologii LGBT „szerzeniem nienawiści” , z czym mamy do czynienia w tym przypadku, w ocenie CMWP SDP jest jedynie pretekstem mającym usprawiedliwić przed opinią publiczną działanie YouTube w stosunku do Radia Maryja".

Dalej dr Jolanta Hajdasz pisze już wprost, iż usuwanie treści bez wyraźnych powodów narusza zasadę wolności słowa: „Ze względu na powszechność serwisu internetowego YouTube działanie takie ma charakter cenzury czyli kontroli publicznego przekazywania informacji, ograniczającej wolność swobodnego wyrażania myśli i przekonań (...) Usuwanie treści z portali społecznościowych bez wskazania konkretnych przykładów naruszenia regulaminu serwisu i bez realnej możliwości odwołania się przez ich autorów narusza zasadę wolności słowa demokratycznego państwa. CMWP SDP apeluje o cofnięcie tych decyzji oraz zaniechanie takiego działania w przyszłości”.

Zdecydowane zarzuty o cenzurę i łamanie wolności słowa poskutkowały i już po kilku godzinach przedstawicielka YouTube w Polsce Marta Poślad informowała: „Rzadko podejmujemy decyzję o blokadzie, która jest błędna. Jeśli tak się stanie, po weryfikacji przywracamy treści. Oceniając je bierzemy pod uwagę kontekst, np. to, czy materiał ma wartość dokumentalną lub wypełnia przesłanki interesu publicznego. Dlatego wideo wróciło na YT”.

 

Demoniczna cywilizacja gender chce dzieci deprawować i krzywdzić

 

Zaciekłe ataki na Metropolitę Krakowskiego skupiają się na krytyce kazania z 1 sierpnia, tymczasem Pasterz Ziemi Małopolskiej jest po prostu komsekwentny w swoim przepowiadaniu i w swojej służbie prawdzie. Otóż abp Marek Jędraszewski już podczas Mszy św. sprawowanej w Uroczystość św. Józefa Patrona Krakowa w Bazylice Mariackiej w Krakowie, mówił: „Wątek Heroda i zagrożeń, które są i które dotyczą dzieci ciągle wraca. Ciągle potrzeba nam tego spojrzenia ojca, który jest szczęśliwy, że jego dziecko jest uratowane, ale jednocześnie zatroskany o to, co może się dziecku w przyszłości przydarzyć.”

W homilii podkreślił, że Józef znalazł się w sytuacji bardzo trudnej i zupełnie dla siebie niezrozumiałej: „Niespokojne i pełne miłości serce Józefa zatroskane jest jedynie o to jak Ją ocalić. Jak sprawić, by nie została narażona na zniesławienie. I jedyne wyjście jakie podpowiadało mu ówczesne prawo, to oddalić Ją. Nadzwyczajna interwencja Boga poprzez anioła – weź Ją do siebie. Zaopiekuj się Nią i strzeż. Przyjmij także to Dziecko, które z Niej mocą Ducha się narodzi, bo Ono będzie Zbawicielem świata.”

I dodał rowijając: „Józef był posłuszny Bożym nakazom i w ten sposób pokonał niepokoje swojego serca. Musiał jednak pokonać także przeciwności zewnętrzne, m.in. gniew Heroda. Od tamtych wydarzeń minęło tyle wieków, a przecież wątek Heroda i zagrożeń, które są i które dotyczą dzieci ciągle wraca. Ciągle potrzeba nam tego spojrzenia ojca, który jest szczęśliwy, że jego dziecko jest uratowane, ale jednocześnie zatroskany o to, co może się dziecku w przyszłości przydarzyć.”

Po czym abp Marek Jędraszewski jednoznacznie ostrzegł wiernych, iż mamy do czynienia z budzeniem się nowej antychrześcijańskiej cywilizacji. Konkretnie i czytelnie wyłożył jej cele i mroczne metody działania, mówił: Cywilizacja ta w miejsce tej miłości, jaką głosił i jaką swoim życiem urzeczywistnił nasz Pan Jezus Chrystus – głosi jedną wielką pochwałę użycia. Nie ma już obiektywnej prawdy, nie ma trwałych wartości, jest tylko pogoń za przyjemnościami i wszystko to jest dobrem, co służy zaspokajaniu własnych pożądań. To głoszą piewcy nowej cywilizacji. Ostatnio udowadniają, że ten program musi się także odnieść do dzieci. Stąd wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia, mówiące jak dzieci deprawować począwszy już od czwartego roku życia. Jak pozbawiać je niewinności. Jak krzywdzić je, pozbawiając dzieciństwa. I jakże boleć musi nasz naród, który jest dumny z liczącej ponad 1050 lat chrześcijańskiej tradycji to, że są bardzo głośne ostatnio inicjatywy, by tego rodzaju programy wprowadzać do polskich szkół.”

Metropolita zaznaczył, że na szczęście są ludzie, którzy widzą zagrożenie i protestują, przypomniał nadto stanowisko Konferencji Episkopatu Polski wobec tak zwanej Karty LGBT. Mówił zatem: „Biskupi wraz z rodzinami i środowiskami wyrażającymi sprzeciw wobec wspomnianej Karty, je wspierają i przypominają, że zgodnie z Konstytucją RP ‘każdy ma prawo żądać od organów władzy publicznej ochrony dziecka przed (…) demoralizacją’. Dlatego też apelują o wycofanie budzących wątpliwości etyczne i prawne rozwiązań zawartych w tak zwanej Karcie LGBT.”

Na zakończenie homilii zaś zaapelował do serc Krakowian: „Niech ten dzwon, który już niedługo będzie rozbrzmiewał na cały Kraków z wysokości mariackich wież, będzie wtórował spojrzeniu św. Józefa z czczonego tutaj obrazu. Niech wzywa do obrony najbardziej niewinnych i zagrożonych, niech pobudza nasze sumienia. Niech mówi wszystkim, że bycie prawdziwym mężczyzną to bycie człowiekiem odpowiedzialnym za drugiego, za małżonkę, za dziecko, za ich szczęście, za pokój, za poczucie że są naprawdę kochani. Św. Józefie – Opiekunie Kościoła świętego módl się za nami!”

Trzeba się zatem przed tym bronić, zwyczajnie jak ów młody człowiek, który wziął swój mały krzyż i odważnie wyszedł tęczowym na spotkanie. Polecam gorąco ten specjalny raport opublikowany już 18 sierpnia przez Church Militant pt. „News Report — Poland's War Against the 'Rainbow Plague'”

CDN

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:19)

Komentarze

Niepokalanów, 6 sierpnia A. D. 2019 Ojcowie Franciszkanie

Klasztor Niepokalanów Jego Ekscelencja

Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski

 

W Księdze Mądrości jest napisane: "I jeśli ktoś miłuje sprawiedliwość – jej to dziełem są cnoty: uczy bowiem umiarkowania i roztropności, sprawiedliwości i męstwa" (8,7). Z doświadczenia ludzkiego wiadomo, że dobro wcześniej lub później napotyka na opór zła. Człowiek czyniący dobro potrzebuje zatem siły, by przeciwstawić się złu. Jest nią cnota męstwa. Męstwo daje wytrwałość w dobrym, zwalcza pokusy i strach. Stawia czoła wszelkim trudnościom, próbom, cierpieniom i prześladowaniom. Źródłem ludzkiego męstwa jest siła i moc Boga: "Bądź mężny i mocny, nie lękaj się, nie bój się ich, gdyż Pan, Bóg twój, idzie za tobą, nie opuści cię, nie odrzuci" (Pwt 31,6). Św. Maksymilian Maria Kolbe był przekonany, że człowiek wtedy jest szczęśliwy, kiedy żyje Prawdą. Według Świętego z Niepokalanowa, szukanie i głoszenie Prawdy jest w życiu pewną drogą prowadzącą do Boga. Obecnie w relacjach międzyludzkich istnieje wiele barier blokujących głoszenie Prawdy. Ksiądz Arcybiskup uczy nas zdecydowanej postawy w mówieniu Prawdy zgodnie z Pismem Świętym i wyznawaną wiarą. Dostrzegamy, że Bóg Księdzu Arcybiskupowi w posłudze duszpasterskiej nie dał "ducha bojaźni, ale mocy i miłości, i trzeźwego myślenia", by z odwagą wziąć "udział w trudach i przeciwnościach znoszonych dla Ewangelii według mocy Boga" (2 Tm 1,7-8).

Wspólnota zakonna franciszkanów w Niepokalanowie zapewnia o modlitwie i wyraża poparcie wobec nasilającego się ataku i medialnej nagonki na osobę Księdza Arcybiskupa. Podzielamy istotę oceny niejednokrotnie wyrażaną przez Ekscelencję wobec współczesnych ideologii będących zagrożeniem dla wiary, Kościoła, rodziny i naszej Ojczyzny. Głęboko sprzeciwiamy się kłamliwej poprawności politycznej i fałszywej tolerancji oraz niewoli wszelkich ideologii całkowicie sprzecznych z przesłaniem Ewangelii i nauczaniem Kościoła. Grzech, zwłaszcza wołający o pomstę do Nieba, jest ogromnym spustoszeniem duchowym. Modlimy się, aby ci, którzy stają się pierwszymi ofiarami ideologii przez siebie głoszonych, mogli zobaczyć miłość Chrystusa i doświadczyć słodyczy Jego Serca, która nasyca wszelki głód miłości. Podziwiamy odwagę Ekscelencji i zdecydowany głos w obronie wartości. Zawierzamy Księdza Arcybiskupa i Jego posługę pasterską w ręce Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask i św. Maksymiliana. Niech Maryja wyprasza wszelkie potrzebne łaski zarówno dla Księdza Arcybiskupa, jak i dla tych, którzy są Księdzu przeciwni. Z franciszkańskim przesłaniem Pokoju i Dobra

wspólnota zakonna w Niepokalanowie

Przeczytaj osobiście i tam jeśli masz ku temu wolę i sposobny czas: https://www.niepokalanow.pl/klasztor-kat/popieramy-list-otwarty-do-abp-marka-jedraszewskiego/

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1602281

Przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki

Ekscelencjo,

Proszę mi pozwolić, w imieniu Konferencji Episkopatu Słowacji, wyrazić solidarność z Konferencją Episkopatu Polski, a w szczególny sposób z metropolitą Krakowa arcybiskupem Markiem Jędraszewskim, w związku z atakami, jakich doznaje po skrytykowaniu niektórych zachowań tych, którzy wspierają nowe ideologie.

Jeszcze trzydzieści lat temu państwa Europy środkowej i wschodniej znajdowały się w niewoli komunistycznej: z tego powodu, słusznie, jesteśmy bardzo wrażliwi na jakiekolwiek próby uciszania opinii na pewne tematy tylko dlatego, że ze względów ideologicznych uważane są za niepoprawne politycznie.

Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek ważne jest mówienie o człowieku w sposób integralny, zwracając uwagę na antropologię chrześcijańską. Mamy wiele powodów, aby myśleć, że zwolennicy ideologii gender (pośród których znajduje się niestety wiele aktywistów LGBT) starają się zmusić nas do uważania ich wyboru stylu życia za równoważny, a przede wszystkim moralnie prawidłowy. W tym sensie odbieramy również atak na arcybiskupa krakowskiego. Ataki tego typu skrywają w rzeczywistości próby ograniczenia wolności religijnej.

W tym kontekście Konferencja Episkopatu Słowacji wyraża pełne wsparcie i solidarność wobec arcybiskupa krakowskiego Marka Jędraszewskiego oraz wobec całej Konferencji Episkopatu Polski. Jednocześnie pragniemy podkreślić znaczenie komunikacji i współpracy między naszymi państwami.

Z wyrazami szacunku,

+ Stanislav Zvolenský

Arcybiskup Metropolita Bratysławy

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Słowacji

Bratysława, 12 sierpnia 2019

 

Cały List jest dostępny pod adresem: https://episkopat.pl/en/list-przewodniczacego-episkopatu-slowacji-do-przewodniczacego-episkopatu-polski-z-wyrazami-solidarnosci-z-abp-markiem-jedraszewskim/

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1602283

Abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Ekscelencjo,

Wiemy z naszej historii, że wytrwanie w nauczaniu naszej wiary wielokrotnie wywoływało gniew innych. Tym niemniej obserwujemy ze zdumieniem ostatnie niesłuszne ataki, ponieważ wyraziliście jedynie nauczanie Kościoła Katolickiego w obliczu zjawiska naszych czasów. Szokujące jest to, że ci, którzy domagają się akceptacji swoich przekonań, jednocześnie odmawiają prawa do wypowiadania się Wam i tym, którzy mają odmienne zdanie w danej sprawie.

Ponieważ ataki te są niebywałe, pragniemy również i my wyrazić za pomocą tego listu naszą solidarność i nasze braterskie wsparcie.

W braterskiej jedności,

+ András Veres

Biskup Győr

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Węgier

Budapeszt, 13 sierpnia 2019 r.

 

List ten jest dostępny na stronie Konferencji Episkopatu Polski pod adresem: https://episkopat.pl/en/list-przewodniczacego-episkopatu-wegier-do-przewodniczacego-episkopatu-polski-z-wyrazami-wsparcia-dla-abp-jedraszewskiego/

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1602329

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Ukrainy, bp Bronisław Bernacki, w liście do metropolity krakowskiego, abpa Marka Jędraszewskiego, przesłał mu wyrazy solidarności i poparcia w związku z atakami ze strony środowisk lewicowo-liberalnych za słowa na temat ideologii LGBT. Oto i pełna treść listu bp. Bernackiego i Konferencji Episkopatu Ukrainy, zamieszczonego na stronie Archidiecezji Krakowskiej oraz na stronie Kresy.pl:

 

“Ekscelencjo,

Najdostojniejszy Księże Arcybiskupie – Metropolito!

Słowa, które św. Piotr Apostoł skierował niegdyś do członków Sanhedrynu, brzmią dziś szczególnie aktualnie: „Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi” (Dz 5, 29). W obliczu ostatnich ataków ze strony środowisk LGBT na osobę Księdza Arcybiskupa widzimy, jak te słowa stają się znów żywe względem prawdy Chrystusowej, którą mężnie głosi i naucza Pasterz krakowskiego Kościoła.

„Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi” (Dz 5, 29). To właśnie Bóg w swym objawieniu powiedział: „Mężczyzną i niewiastą stworzył ich” (Rdz 1, 27). Tej prawdy nie możemy przemilczać zwłaszcza obecnie, kiedy jest ona niezwykle silnie atakowana i podważana.

My, Pasterze ukraińskiej ziemi, przez wiele lat doświadczaliśmy i do dziś doświadczamy niszczących skutków ideologii komunistycznej, która doprowadziła wiele ludzkich istnień do duchowego zniszczenia, a która podobnie jak ideologia gender przybierała maskę walki o równość. Z bólem serca patrzymy, jak ta nowa ideologia zbiera dzisiaj swoje niszczące żniwo, godząc w instytucję małżeństwa i rodziny. Przypomina to początki reżimu w ZSRR, którego jedną z pierwszych decyzji było zezwolenie na szybki rozwód oraz aborcję. Nic dziwnego, że zwolennicy ideologii gender podejmują działania w duchu, który z pewnością nie jest od Boga! Stare przysłowie słowiańskie mówi: „Jabłko od jabłoni niedaleko pada” – obie ideologie wyrosły z ateizmu, z zaprzeczenia Boga Stwórcy, który jest Źródłem prawdziwego życia i Życiem samym.

W obecnych zmaganiach, w imieniu w imieniu Pasterzy rzymskokatolickiego Kościoła ukraińskiej ziemi pragnę wyrazić Drogiemu Księdzu Arcybiskupowi naszą braterską solidarność, wsparcie oraz nade wszystko zapewnić Go o naszej modlitwie!

Niech święci poprzednicy w pasterskiej posłudze, biskup Stanisław ze Szczepanowa oraz św. Jan Paweł II, którzy mężnie bronili prawdy o małżeństwie i rodzinie, wesprą Księdza Arcybiskupa swoim wstawiennictwem, a Najświętsza Bogurodzica otoczy płaszczem swej matczynej opieki.

W imieniu Konferencji Biskupów Rzymskokatolickich Ukrainy

W braterskiej jedności

+ Bronisław Bernacki

Biskup Odesko-Symferopolski

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Ukrainy

Odessa, 16 sierpnia 2019 roku”

 

Bp Bernacki jest Polakiem, urodzonym w 1944 roku w Murafie, w obwodzie winnickim na Ukrainie. Kieruje diecezją odesko-symferopolską od początku jej powstania w 2002 roku, za pontyfikatu św. Jana Pawła II. W 2016 roku został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi RP „za wybitne zasługi dla polskiego Kościoła na Wschodzie, za krzewienie polskiej kultury i tradycji narodowych, za działalność na rzecz polskich mniejszości narodowych”.

Cały wpis jest dostępny pod adresem: https://kresy.pl/wydarzenia/biskup-z-kresow-wraz-z-episkopatem-ukrainy-wstawiaja-sie-za-abp-jedraszewskim/

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1602332

NIE MOŻE BOWIEM DOBRE DRZEWO RODZIĆ ZŁYCH OWOCÓW, A ZŁE DRZEWO DOBRYCH. TAK WIĘC PO OWOCACH ICH POZNACIE....... 

............Słowa, które św. Piotr Apostoł skierował niegdyś do członków Sanhedrynu, brzmią dziś szczególnie aktualnie: „Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi” (Dz 5, 29). W obliczu ostatnich ataków ze strony środowisk LGBT na osobę Księdza Arcybiskupa widzimy, jak te słowa stają się znów żywe względem prawdy Chrystusowej, którą mężnie głosi i naucza Pasterz krakowskiego Kościoła.

„Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi” (Dz 5, 29). To właśnie Bóg w swym objawieniu powiedział: „Mężczyzną i niewiastą stworzył ich” (Rdz 1, 27). Tej prawdy nie możemy przemilczać zwłaszcza obecnie, kiedy jest ona niezwykle silnie atakowana i podważana.

Źródło: https://niepoprawni.pl/blog/slawomir-tomasz-roch/teczowa-zaraza-1

Trzeba bardziej kochać Boga niż ludzi.

zboczenia to diabelski jest sznyt!

Stoimy MUREM! za Arcybiskupem.

Bóg naszym Prawodawcą Jest!

zboczeńcy w domach - nie na ulicach, mogą sobie smakować ten swój wstrętny, diabelski "kit"...

 

Dzięki Wielkie Sławomirze Tomaszu Rochu za obszerne opisanie tego tematu. Słyszałem wcześniej, ale dopiero Twój wpis ukazał mi całokształt problemu, i Wspaniałą Postawę Arcybiskupa Jędraszewskiego. No i obrzydliwość tego biedroniowego syfu. Ci głupcy myślą, że coś znaczą, no ale niech sobie myślą. Z g......na bata nie ukręci - mówi stare porzekadło. Ci wszyscy "protestanci" z biedroniowego stada, co to ujadają i wrzeszczą, to jest tylko takie badziewie, że szkoda każdego słowa by ten ich durnowaty jazgot opisywać. Wystarczy popatrzeć na te ich uśmieszki a la Biedroń, by z obrzydzeniem odwrócić się w inną stronę. Diabeł wie, że ma mało czasu, więc te swoje diabelskie hufce pogania, no i te diabelskie sługi demonstrują swoją diabelską aktywność. Po owocach ich poznajemy. Paskudny diabelski syf!

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1602339

Wielkie dzięki poeto za ten cenny komentarz. Dokładnie tak! Poznamy ich po ich owocach! Popatrzmy zatem razem na te oto owoce, jak wyglądają, pachną i smakują. Genderowy terror w brytyjskiej szkole już jest obecny, kiedy aż kilkadziesiąt uczennic zostało ukaranych za rzekomą homofobię.

Otóż w brytyjskim mieście Lewes w hrabstwie East Sussex tamtejsza Priory School wydała regulamin nakazujący przychodzenie uczniów na lekcje w strojach „neutralnych pod względem płci”, czyli… długich spodniach. Szkoła twierdzi, że celem takiej decyzji jest „zwalczanie dyskryminacji homoseksualistów” i tych, którzy „nie mają jeszcze dojrzałej świadomości swojej tożsamości seksualnej”. Dyrekcja placówki przekonuje nadto, że: „Neutralny mundurek jest najlepszym środkiem gwarantującym równość płci”.

Działania Priory School wzbudziły wiele protestów. Około stu uczniów i rodziców wyraziło sprzeciw przed szkołą wobec tej decyzji w minionym tygodniu. Ponadto w ramach protestu dziewczęta uczęszczające do szkoły przybyły na zajęcia w… spódnicach. Aby uniemożlwić im wejście do budynku wezwano na pomoc policję. Po wszystkim dyrekcja szkoły wysłała pisma do rodziców uczennic, domagając się wyjasnień dlaczego były nieobecne na lekcjach. Stwierdzo też, że w stosunku do niektórcyh z nich zostaną wyciągnięte sankcje dyscyplinarne.

Pozwoliłem sobie na kilka słów własnego komentarza: „Obrzydliwa dyskryminacja normalnych dziewcząt, normalnych rodzin w Wielkiej Brytanii. To jest otwarte prześladowanie ludzi. Wstyd! Hańba! To idzie teraz do nas wielkimi krokami!

Przeczytaj osobiście i tam jeśli masz ku temu wolę i sposobny czas oraz zobacz te znakomite, krótkie filmy o tym właśnie i o tej wprost kuriozalnej sytuacji: http://www.pch24.pl/genderowy-terror-w-brytyjskiej-szkole--kilkadziesiat-uczennic-ukaranych-za-rzekoma-homofobie,70796,i.html#ixzz5zJWnmznX

 

Pierwszy filmik to: “Schoolgirls Wearing Skirts Locked Out of School for Not Wearing Gender Neutral Uniforms”. Opublikowany 6 Sep 2019.

A drugi to: “Sussex School Caught in Row as They Ban Girls From Wearing Skirts | Good Morning Britain”. Opublikowany 9 Sep 2019.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1602369

„postawa abp. Jędraszewskiego powinna zmobilizować innych hierarchów, aby stanęli po jego stronie, choć dziś w Kościele brakuje odważnych komentarzy dotyczących LGBT. Niestety dziś w Kościele rzadko spotyka się biskupów, którzy w tak jednoznaczny sposób wypowiadają się ws. ideologii LGBT”. 

 

Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego hierarchowie zachowują powściągliwość w tej kwestii?

Wydaje się, ze olbrzymi wpływ na taką ich postawę ma zachowanie się papieża Franciszka w tej sprawie.

Franciszek jest bardzo blisko z ludźmi ruchu LGBT i to od dawnych argentyńskich czasów, z których pochodzi jego bardzo bliska zażyłość z jednym z argentyńskich polityków i działaczy ruchu LGBT czyli z Gustavo Vera:

 

(....)

Przed jedną z największych na świecie homoseksualnych parad o. James Martin SJ celebrował mszę, podczas której powiedział „katolikom LGBT”, aby byli pełni nadziei, ponieważ papież Franciszek ma „przyjaciół LGBT” i „mianował wielu kardynałów, arcybiskupów i biskupów wspierających LGBT”. O. Martin jest konsultorem watykańskiego sekretariatu ds. komunikacji i prowadzi kampanię na rzecz większej akceptacji homoseksualizmu w Kościele katolickim. Wieczorem 29 czerwca sprawował mszę w nowojorskiej parafii pw. św. Franciszka z Asyżu, znanej ze swojego „duszpasterstwa LGBT”, które lekceważy naukę Kościoła na temat seksualności. Jeden z liderów tego duszpasterstwa zbierał fundusze na Planned Parenthood.

Jezuita powiedział przy tej okazji, że „katolicy LGBT” powinni być „twardzi” w odpowiedzi na krytykę ideologii LGBT. Przedstawiając słowa Jezusa Chrystusa w Ewangelii św. Łukasza, starał się rozwinąć definicję bycia Jego uczniem. Wzywając homoseksualnych i transpłciowych katolików, aby „byli twardzi”, powiedział, że w ostatnich latach pojawiło się „wiele pozytywnych kroków w stronę katolików LGBT”. Mówiąc o „dwóch wielkich trendach”, stwierdził, że jeden „można podsumować dwoma słowami: ‘Papież Franciszek’. Jego pięć najsłynniejszych słów brzmi wciąż : ‘Kim jestem, aby ich osądzać?’, co było najpierw odpowiedzią na pytanie w kwestii homoseksualnych księży , a następnie zostało rozszerzone na osoby LGBT”. O. Martin powiedział, że obecny papież jako pierwszy używa słowa„ gej ”, dodając:„ Ma przyjaciół LGBT. I mianował wielu kardynałów, arcybiskupów i biskupów wspierających LGBT ”. Kolejną pozytywną tendencją według jezuity jest to, że „coraz więcej katolików decyduje się na coming out i jest otwartych na temat swojej tożsamości płciowej. Oni i ich rodziny wnoszą swoje nadzieje i pragnienia do swoich parafii i powoli zmienia się kultura Kościoła”.

(...)

https://bialykruk.pl/wydarzenia/szokujace-slowa-amerykanskiego-jezuity-przed-paradagejow-papiez-franciszek-mianowal-wielu-biskupow-wspierajacych-lgbt-i-ma-przyjaciol-lgbt

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1602346

można powiedzieć???

chyba tylko zacytować Słowa Księgi Ksiąg

:

SZATAN CZĘSTO PRZYBIERA POSTAĆ ANIOŁA ŚWIATŁOŚCI, A JEGO SŁUDZY POSTAĆ SŁUG SPRAWIEDLIWOŚCI........koniec cytatu.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1602351

Do brutalnego gwałcenia państwa prawa, organizatorzy totalnej antypolskości potrzebowali dużej liczby ustosunkowanych mieszkańców Polski.

Wojenny projekt totalnego umocowania antypaństwowych kast w teorEtycznym fundamencie państwa prawa, założył konieczność trwałego zesPOlenia antypolakości - z zawodami zaufania publicznego.

Chodziło  o antypolskie zniewolenie i zawłaszczenie - zwłaszcza "wolnych zawodów" obywateli nominatów systemowych ("niezawisłych sędziów", "niezależnych prokuratorów", czy "lekarzy" POtrzebnych antypaństwowości - do "legalizowania" politycznych wyroków śmierci na obywatelach systemowo (towarZYSKo) selekcjonowani i ETYKIetowani jako obywatele nie zyskowni dla POwojennej antypolskości ...

Antypolski "wymiar sprawiedliwości" (jak rury pod Wisłą) został od środka wyszlifowany (na wskroś) - twardą (wzajemną) przestępczością, która się koncentruje odśrodkowo - ścierając ściany ministerstw zakrwawione głowami obywateli ...

Obywateli, systemowo wykluczanych, wydanych samorządowo - towarZYSKim (PPP)przedsiębiorstwom publiczno prywatnym "Łowców Skór", "dopalaczowych", "cysterNowych", "VATowych" ...

Do tego - znanych zawodowo, tysiącom tych i owych decydentom "wymiaru sprawiedliwości" - niestety ciągle POddanym POwojennym ustaLeniom PERmanentnych ZŁOdziejstw kancelaryjnych POdsycanych oPOzycyjnymi słupami "gangów przebierańców" (byłych agentów, byłych Ministerstw Sprawiedliwości)...A.K...

Pozdrawiam J.K.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1602350

Serwus ojczystegoiowego dzięki za wpis. Pozdrawiam serdecznie. Odpowiem słowami jednego z najbardziej znanych opozycjonistów z czasów stanu wojennego ale przez właściwie cały okres 28 lat III RP. To naturalnie jak zwykle niezawodny i wierny prawdzie ks Isakowicz-Zaleski z Krakowa, który dosłownie miażdży środowiska LGBT ws. ataku na Abp. Jędraszewskiego i polski kościół! Gorąco polecam zatem ten wywiad dla wRealu24.pl, opublikowany 8 sierpnia 2019 r., oto on:

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1602367

W związku z organizowanym w sobotę 10 sierpnia o godzinie 15 przed siedzibą Kurii przy ul. Franciszkańskiej 3 wiecem modlitewnym wspierającym JE ks. Abpa Marka Jędraszewskiego Metropolitę Krakowskiego Zarząd AKO w Krakowie wystosował list poparcia dla Arcybiskupa, który został odczytany podczas uroczystości. Oto treść tego Listu poniżej:

 

Jego Ekscelencja

Ksiądz Arcybiskup Metropolita Krakowski

Profesor nauk teologicznych Marek Jędraszewski

Czcigodny nasz Arcypasterzu!

 

Akademicki Klub Obywatelski im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Krakowie w roku 2017 powitał z radością i chlubą Ekscelencję jako Arcybiskupa Krakowskiego, dzieląc uczucia nie tylko wiernych naszej archidiecezji, lecz wszystkich ludzi dobrej woli. Dziś pragniemy wyrazić Mu swoją wdzięczność za kazanie w Bazylice Mariackiej i okazać solidarność w związku z agresywną kampanią polemiczną, wymierzoną w osobę Księdza Arcybiskupa, w Jego posługę wierną ortodoksji i profetycznej misji Kościoła.

Jako pracownicy nauki z krytycyzmem postrzegamy domniemaną naukowość studiów genderowych m. in. ze względu na przymieszkę koncepcji magicznych (magiczny woluntaryzm, magiczna reinterpretacja lingwistycznej teorii aktów mowy) oraz brak ich konsyliencji z niektórymi naukami o człowieku (w tym z biologią i antropologią fizyczną sensu stricto). Stwierdzamy, że w sferze publicznej funkcjonuje niewątpliwie ideologiczna platforma „ruchu LGBTQ”; to ideologia ze względu na rodowód (nowożytny synkretyzm kulturowy, koncepcje Marksa i Engelsa, neomarksizm), jak też ze względu na realizowany cel (głęboka, nieorganiczna przemiana prawno-ustrojowa). To ideologia emancypacji zorientowanej na konfliktowanie społeczeństwa; ideologia, która ma też swych potężnych, zdeklarowanych beneficjentów ekonomicznych.

Jako przedstawiciele zawodu otwartego na świat z niepokojem odnotowujemy negatywne skutki społeczne, pseudomedyczne, wręcz eugeniczne „ruchu LGBTQ”, o których na Zachodzie alarmuje nawet prasa liberalna. Wiek XX dostarcza analogii historycznych, które zdają się wskazywać, że w Polsce, nieco inaczej niż w mieszczańskich społeczeństwach Europy zachodniej, powtarza się metodologia gwałtownej przemiany społecznej i ustrojowej, przemiany realizowanej przez mniejszościową awangardę rewolucyjną środkami często niezgodnymi z literą lub duchem prawa, z powszechnie akceptowaną obyczajowością, z kanonami tożsamościi więzi społecznej.

Swą wyrazistą wypowiedzią, opartą na prawomocnej analogii, Ksiądz Arcybiskup unaocznił doniosłość i dramatyzm decyzji światopoglądowej i obywatelskiej, przed którą stajemy w Polsce wszyscy razem i każdy z osobna. Dla chrześcijan wśród nas, Polaków, to jak gdyby czas ponownego bierzmowania. Słowa Księdza Arcybiskupa otworzyły wielu ludziom oczy na znaki czasu i umocniły wielu z nas, którzy zawierzyli nauczaniu świętego Kościoła powszechnego.

 

Zarząd Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Krakowie:

prof. dr hab. Bogusław Dopart – Przewodniczący

prof. dr hab. inż. Jan T. Duda – Wiceprzewodniczący

prof. zw. dr hab. Ryszard Kantor – Honorowy Wiceprzewodniczący

dr inż. Janusz Opiła – Sekretarz

mgr inż. Andrzej Ossowski – Sekretarz

 

Wydawnictwo Biały Kruk:

Leszek Sosnowski, założyciel i prezes wydawnictwa Biały Kruk

Adam Bujak, artysta-fotografik

Kraków, 5 sierpnia 2019 r.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1602434

Oto i opublikowana pełna treść listu przekazanego metropolicie abp. Markowi Jędraszewskiemu w domu arcybiskupów przy ul. Franciszkańskiej 3:

 

„ Oświadczenie

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Małopolska w całej rozciągłości zgadza się z krytyczną oceną ideologii LGBT dokonaną przez arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w dniu 1 sierpnia 2019 r. w kazaniu w Bazylice Mariackiej. Jest to nowe neomarksistowskie, tęczowe zagrożenie dla Rodziny, Polski, Kościoła. Ideologia LGBT jest podobnie zakłamana jak komunizm, a na miejscu Boga stawia ateizm, żądze, zboczenia i dewiacje. Jest to zdecydowana mniejszość społeczeństwa, ale za to bardzo krzykliwa i agresywna. Robią wszystko, aby zastraszyć większość, pozbawić ją prawa do wygłaszania normalnych poglądów i narzucić jej swoje zboczenia jako normę.

To tęczowe zagrożenie dla naszych wartości – Bóg, Honor, Ojczyzna, którymi kierujemy się w życiu, z każdym dniem narasta. Dlatego my, członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, kombatanci i środowiska niepodległościowe jesteśmy wdzięczni za powiedzenie prawdy o zagrożeniach dla Ojczyzny. Stoimy murem za arcybiskupem Markiem Jędraszewskim.

Podpisali:

Ryszard Brodowski – prezes ŚZŻAK Okręg Małopolska, przewodniczący Wojewódzkiej Rady Kombatanckiej

Wiceprezes i członkowie Zarządu Okręgu Małopolska ŚZŻAK

Kraków, dnia 6.08.2019 r.”

 

Kombatantów reprezentowali:

major dr Janusz Kamocki ps. „Mamut”, żołnierz niezłomny-cichociemny, członek Kedywu,

porucznik Wacław Szacoń, ps. „Czarny, żołnierz niezłomny, członek AK, WiN, walczący w oddziałach „Żelaznego” i „Uskoka”, skazany na czterokrotną karę śmierci,

kapitan Stanisław Pazurkiewicz, żołnierz AK, skazany w 1949 roku na 10 lat więzienia za działalność antykomunistyczną

Stefania Szaconiowa, skazana na 6 lat więzienia w tzw. „procesie” pracowników krakowskiej kurii w roku 1953 jako szpieg amerykański.

 

Oświadczenie jest dostępne na oficjalnej stronie:

https://diecezja.pl/aktualnosci/poparcie-swiatowego-zwiazku-zolnierzy-armii-krajowej-dla-abpa-marka-jedraszewskiego/

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1602436

Prof. Aleksander Nalaskowski. Wykładowca UMK w Toruniu został zawieszony przez rektora tej uczelni za publikację felietonu „Wędrowni gwałciciele”, w którym odnosił się do coraz zuchwalszej promocji dyktatu LGBT w przestrzeni publicznej. Od tegp wydarzernia jego sprawa stała się b. głośna nie bez powodu w mediach. W rozmowie z Michałem Rachoniem w programie „Minęła dwudziesta” opowiedział rzeczy b. znamienne: “Widziałem tam wiele strojów, udających zakonnice, widziałem „zakonnice”, które też się całowały. Widziałem – jak napisałem, to jest cytat ze mnie – „grube, obleśne baby”, które się całowały. I co mogę zrobić? Widziałem takie indywidua.”

I właśnie takie określenia zostały uznane jako „mowa nienawiści” i stały się w ocenie rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, prof. Andrzeja Tretyna powodem zawieszenia naukowca. Tymczasem Prof. Nalaskowski nie zgadza się z taką interpretacją i tłumaczy : “Mowa nienawiści jest wtedy, kiedy kierujemy (ją) do konkretnej osoby. To nie jest skierowane przeciwko żadnej konkretnej osobie.”

Po czym Prof. Aleksander Nalaskowski stwierdził, że : “Istnieje doktryna LGBT – to nie jest żadna ideologia; LGBT to doktryna wojenna, to wojna toczona przeciwko chrześcijaństwu – podkreślał. Następnie tłumaczył dlaczego LGBT musi toczyć wojnę z chrześcijaństwem; - Zabrania wszystkiego: trzeba być przyzwoitym, trzeba szanować matkę, nie trzeba kłamać – a to jest trudne, nie trzeba kraść – a to jest jeszcze trudniejsze, nie trzeba cudzołożyć – a to jest paskudnie nieprzyjemne. (…) To trzeba zniszczyć, żeby po prostu żyło się wygodniej, bez ograniczeń.”

Przeczytaj osobiście i tam jeśli masz ku temu wolę i sposobny czas: http://www.pch24.pl/prof--nalaskowski--lgbt-to-nie-ideologia--ale-doktryna-wojenna-przeciw-chrzescijanstwu,70817,i.html#ixzz5zPKJO1O9

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1602464

Gorąco polecam świadectwo Prof. Pawła Skrzydlewskiego o agresywnym obliczu ruchu LGBT, ukazane klarownie w rozmowie z PCh24TV, który powiedział: “Jest dziś wielka potrzeba właściwego nazywania ruchu LGBT. Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski doskonale to zdiagnozował, nazywając ten ruch swoistą zarazą (...) I ta choroba jest szczególnie niebezpieczna dla ludzi młodych.” Film został opublikowany 8 sierpnia 2019 r., a zatem:

 

Warto zobaczyć bez dwóch zdań i te raporty:

Telewizja Republika - TĘCZOWA ZARAZA

Opublikowany 2 sierpnia 2019

Telewizja Republika - W OBRONIE ABP. JĘDRASZEWSKIEGO

Opublikowany 11 sierpnia 2019

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1602467

.....zakłócili modlitwę wiernych! Ks. Marcin Krzysztof Januszkiewicz, wikariusz w katedralnej parafii pw. św. Stanisława i św. Wacława w Świdnicy, zamieścił dzisiaj rano na Twitterze takiej treści wpis: „Dziś podczas Mszy św. którą sprawowałem #Tęczowiterroryści z pod znaku #LGBT wtrngęli do świątyni i wnosząc tęczową szmatę próbowali zakłócić liturgię. Opatrzność Boża sprawiła, że we Mszy św. ucestniczył komendant policji. Błyskawiczna reakcja, zatrzymanie i zarzuty”.

Jak poinformowała w rozmowie z lokalnym portalem swidnica24.pl st. sierż. Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji: „Dzisiaj po godzinie 9.00 otrzymaliśmy informację, że 4 osoby, trzy kobiety i mężczyzna, weszły do katedry i próbowały zakłócić obrządek religijny. Zostały wyprowadzone przez uczestników mszy i przekazane policjantom, którzy przyjechali na miejsce.” Jak na razie trzy osoby zostały zatrzymane do wytrzeźwienia, czwartą - zwolniono do domu.

Wpis jest dostępny na stronie: https://niezalezna.pl/288239-awantura-podczas-mszy-w-katedrze-w-swidnicy-wikary-pisze-o-teczowych-terrorystach

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1602737

Do czego to już doszło w ostatnich dniach w ojczyźnie?! Ksiądz z Krosna powiedział na lekcji religii prawdę o homoseksualizmie. Teraz się go prześladuje, a sam dyrektor szkoły żąda, by zmienił zdanie! Skandal! Słowa księdza oburzyły całą lewicę oraz Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Przedstawiciel tej lewicowej organizacji zaatakował lekcje religii w szkole, nazywając je „pseudonaukowymi bzdurami”. Nawet media cytują księdza ze sporą rezerwą, uznając zapewe jego wypowiedzi za radykalne.

Tymczasem ten odważny kapłan nie ucznił nic złego. Powiedział to co winien powiedzieć, powiedział samą prawdę! Ksiądz katecheta miał zwrócić uwagę na sekciarski charakter homoseksualnych środowisk. Wyraził również zaniepokojenie stanem psychicznym transseksualistów. Nadmienił, iż „okaleczają oni swoje ciało”.

Co ciekawe do sprawy odniósł się dyrektor szkoły, który wezwał księdza do… zmiany zdania. Przyznał, iż ksiądz: „mija się z prawdą” i… „będzie musiał się z tego wycofać”.

Na szczęście Dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej z przemyskiej kurii stanął na wysokości zadania. Przyznał on, że katecheta: „solidnie wywiązał się ze swoich obowiązków, także programowych”. Źródło: polsatnews.pl

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/ksiadz-powiedzial-na-lekcji-religii-prawde-o-homoseksualizmie--dyrektor-zada--by-zmienil-zdanie,70847,i.html#ixzz5zcV1T78I

Pozwoliłem sobie tam na osobisty komentarz:

Ten kapłan powiedział czystą prawdę! Transeksualiści się po prostu okaleczają! To jest jakieś wariactwo, że prześladuje się tego kapłana z Krosna. Nadto dyrektor tej szkoły kompromituje się ogromnie i to publicznie. Nie ma też prawa zniewalać tego kapłana. Ten kapłan wykonuje dobrze swoje obowiązki! To skandal, że atakuje się tego dobrego i prawego kapłana! A tak swoją drogą, czy ktoś może zaproponować, by w tej szkole jak najszybciej wymienić dyrektora, bo obecny wyraźnie nie radzi sobie w rozpoznaniu najprostrzych spraw.....

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1602743

Bp pomocniczy Mirosław Milewski z Płocka mówił 15 września 2019 r. podczas dożynek regionalnych w Świętym Miejscu: „Nie ulegajmy w głębi duszy tym, którzy chcą nam zohydzić Boga, wiarę i Kościół, i skutecznie sączą do naszych uszu strugę nienawiści do księży i biskupów, bo według wielu współczesnych medialnych autorytetów, kapłan to już nie jest ktoś, kto udziela sakramentów, spowiada, udziela Komunii św., ale człowiek słaby duchowo i zepsuty moralnie. […] Niech nie będzie nam obojętne, jaką Maryja ma aureolę, czy dzieciom w szkole mówi się o mamie i tacie, czy o dwóch tatusiach. Niech nam zależy, żeby syn czy córka chodzili na lekcje religii. Obudźmy się z letargu duchowej niemocy.”

Biskup podkreślił też, że: “Polski chłop odrzuca pseudowartości, narzucane przez różne ideologie. Historia, wspólnota i tradycja wciąż mają dla niego nadrzędne znaczenie. Dlatego w was polskich rolnikach widzimy nadzieję na ocalenie Polski, jaka jest nam bliska i jaką kochamy – Polski chrześcijańskiej i wiernej Bogu. Polska wieś ma w sobie wciąż Bożego Ducha.”

I dodał jeszcze klarownie: “Nie wierzcie telewizyjnym i internetowym wichrzycielom, którzy zasiewają na naszej polskiej ziemi obce nam ziarna ateizmu. Brońcie się przed antykościelną histerią, modną w wielu środowiskach czy redakcjach. Bez Boga nie ma i nie może być polskiej wsi.“

W programie odbył się również konkurs na najpiękniejszy wieniec oraz na tradycyjną potrawę ziemi przasnyskiej, występ laureatów „Sołtysiady 2019”, występ lokalnych zespołów folklorystycznych i wiele innych atrakcji.

Przeczytaj osobiście i tam jeśli masz ku temu wolę i sposobny czas: https://niezalezna.pl/288216-biskup-o-letargu-duchowej-niemocy-niech-nie-bedzie-nam-obojetne-jaka-maryja-ma-aureole

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1602832

Rekonstruktorzy w zbrojach husarskich nie zostali wpuszczeni do katedry wiedeńskiej, której gospodarzem jest kard. Christoph Schönborn. To ten sam hierarcha, co z wielką atencją do tej samej katedry wprowadzał środowiska LGBT. Skandal! O co tu chodzi?! Polecam gorąco ten film: “336 rocznica Odsieczy Wiedeńskiej - Wiedeń A.D. 2019”. Opublikowany 14 września 2019 r. przez Józefa Wieczorek TV, a zatem:

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1602833

Z sondażu IPSOS przeprowadzonego na zlecenie portalu OKO.Press wynika, że LGBT stanowi według Polaków największe zagrożenie dla naszego kraju. Aż 38 proc. Polaków za największe zagrożenie dla Polski w XXI wieku uważa kryzys klimatyczny. Drugim z kolei zagrożeniem jest ideologia gender i działalność ruchów LBGT. Na trzecim miejscu znalazły się obawy o poziom służby zdrowia, kwestie związane z wyjściem Polski z UE oraz „nasilenie ruchów nacjonalistycznych” (po 19 proc.). Kolejne miejsca zajęły takie zagrożenia jak: kryzys demograficzny ( 17 proc.), zaostrzający się konflikt polityczny (16 proc.), zagrożenie ze strony Rosji (15 proc.) i kryzys ekonomiczny (14 proc.).

Źródło: wpolityce.com

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/sondaz-ipsos--polacy-uwazaja-lgbt-za-jedno-z-najwiekszych-zagrozen,70914,i.html#ixzz5ztesGzgp

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1603089

Centrum Życia i Rodziny uruchomiło petycję w obronie prof. Aleksandra Nalaskowskiego, który został zawieszony w obowiązkach wykładowcy za felieton krytykujący działalność środowisk LGBT. O petycji, cenzurze w środowisku akademickim i mobilizacji Polaków, b. ciekawa rozmawa z Kazimierzem Przeszowskim z Centrum Życia i Rodziny. Gorąco polecam ten filmik opublikowany 18 września 2019 r., a zatem:

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1603090

Znany jezuita o. James Martin wyraził zadowolenie w związku z nominacjami kardynalskimi, które ogłosił papież. Purpuratem wkrótce zostanie abp Matteo Zuppi, określany mianem „przyjaciela” lub „zwolennika” osób LGBT i ich obecności w Kościele.

Na Twitterze o. James Martin SJ napisał oto jasno i b. klarownie: „Papież Franciszek mianował kardynałem również abp. Matteo Zuppi z Bolonii! Jest wielkim zwolennikiem katolików LGBT i napisał przedmowę do włoskiej wersji mojej książki Building a Bridge”

Tymczasem to w tej książce wspomina się otwarcie o konieczności zbudowania relacji pomiędzy Kościołem, a osobami LGBT. O co tu chodzi?! Skoro abp Zuppi podkreślał na łamach publikacji, że wobec osób LGBT konieczne jest wyrażanie swego: „szacunku, współczucia i wrażliwości”.

Już wcześniej abp Matteo Zuppi wspierał homoseksualistów. Podczas Synodu Młodych w 2018 zwrócił uwagę na istnienie różnych wrażliwości, które trzeba brać pod uwagę w kontekście funkcjonowania w Kościele osób homoseksualnych. Wspierał również pomysł budowania duszpasterstw dla środowisk LGBT. Włoski hierarcha publicznie twierdził bowiem: „Wierzę, że duszpasterstwo dla osób homoseksualnych jest ważnym tematem. Istnieją różne wrażliwości i musimy również wziąć pod uwagę różne sytuacje na podstawie obszarów geograficznych. Jest to temat pastoralny, a nie ideologiczny”.

Kontrowersyjny jezuita jest krytykowany przez kard. Raymonda Burke, który stwierdził między innymi: „zdecydowanie istnieje w hierarchii Stanów Zjednoczonych element, który nie jest zgodny z Kościołem w tych sprawach. Prałaci na przykład promujący o. Jamesa Martina SJ (który nie wypowiada się zgodnie z nauczaniem Kościoła o homoseksualizmie) w swoich diecezjach są dla nas wskazówką, że istnieje w hierarchii poważny problem, którym należy się zająć”.

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/o--james-martin-sj-zadowolony-z-nominacji-kardynalskich--chodzi-o-stosunek-do-lgbt,70530,i.html#ixzz5zyNatouN

 

Polecam zarazem gorąco zobaczyć te filmiki:

The Vortex—The Pope and Sodomy

The Vortex—Pope Francis and Homosexuals

Opublikowany 26 Jun 2018 r. przez Church Militant, a zatem:

The Vortex—Homo-Communist Clerical Cesspool

Opublikowany 3 Aug 2018 r. . przez Church Militant, a zatem:

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1603177

12 września 2019 r. Centrum Życia i Rodziny rozpoczęło kampanię w obronie prof. Aleksandra Nalaskowskiego. Na stronie internetowej  https://muremzaprofesorem.pl opublikowany apel o natychmiastowe przywrócenie prof. Nalaskowskiemu pełni praw tj. umożliwienie prowadzenia działalności dydaktycznej i badań naukowych. Na szczęście już po 5 dniach od uruchomienia akcji pod wpływem kampanii „Murem za Profesorem” 18 września 2019 r. rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, prof. dr hab. Andrzej Tretyn wycofał decyzję o zawieszeniu prof. dr hab. Aleksandra Nalaskowskiego.

Kampania zakończyła się zatem wielkim sukcesem! Wiceprezes Centrum Życia i Rodziny Kazimierz Przeszowski tak oto skomentował tę decyzję: “To wspaniała wiadomość! Siła oporu społecznego jest wielka. W ciągu kilku dni solidarność z prof. dr hab. Aleksandrem Nalaskowskim zamenifestowało przeszło 32.000 osób - dołączając do apelu na www.muremzaprofesorem.pl. Dla porównania pod petycją organizacji LGBTQ, atakującą Profesora, przez trzy tygodnie z trudem zgromadzono trzy tysiące podpisów. Czyli dziesięciokrotnie mniej - podsumowuje Kazimierz Przeszowski - i to najlepiej obrazuje poglądy Polaków w tej sprawie. I właśnie w obronie tej atakowanej większości występujemy jako Centrum Życia i Rodziny.”

Na chwilę obecną aż 33345 osób podpisało petycję. Ja też właśnie to zrobiłem!

Cały wpis jest dostępny pod adresem: https://prawy.pl/104120-sukces-kampanii-murem-za-prof-nalaskowskim/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1603271