ROZMOWA Z BOGIEM [12]

Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Świat

Litania do św. Charbela

 

Św. Charbel (1828 - 1898) był prostym mnichem z Libanu, który z powodzeniem wiódł żywot starożytnego pustelnika. Co ciekawe przez 47 lat unikał wszystkich ludzkich przyjemności, jadł raz dziennie, spał przez trzy godziny na dobę, a przy tym ciężko pracował i nieustannie się modlił. Razu pewnego klerycy chcieli zrobić słynnemu, wiekowemu już eremicie psiukusa, nalali zatem wody do lampy św. Charbela zamiast oleju. A potem podglądali, co się będzie dalej działo. O dziwo ona i tak się paliła, ku zdumieniu naturalnie wszystkich współbaci, uznających zgodnie zdarzenie za ważny znak dla całej wspólnoty, znak z Nieba.

Co więcej pokorny pustelnik nie pozostawił po sobie żadnego pisanego słowa, nadto nikt oprócz współbraci nie widział jego twarzy. Po temu gdyby dokonania św. Charbela ograniczyły się do jego życia ziemskiego, pewnie nikt dzisiaj by o nim nie pamiętał.

Bóg miał jednak wobec niego inny zamysł. Święty Charbel Makhlouf jest dziś jednym z najbardziej znanych świętych na Bliskim Wschodzie. Otóż po jego śmierci wydarzyły się cuda, które wprawiły w osłupienie cały świat. Najpierw przez wiele tygodni w okolicach grobu Świętego widziano tajemnicze światło. Później jego ciało zaczęło wydzielać płyny o działaniu leczniczym, dziś znane jako oleje św. Charbela. Mnich z Libanu po dziś dzień w sposób nadprzyrodzony leczy z chorób żylnych, zwalcza nowotwory, przywraca wzrok i słuch, uśmierza ból, a także ratuje z niebezpiecznych sytuacji. Dość powiedzieć, że dzięki potędze swego wstawiennictwa jest dziś jednym z największych cudotwórców na świecie, mówi się że uzdrowił już nawet 20 000 ludzi!

Pan Bóg wybiera po prostu niektórych ludzi, aby w nadzwyczajny sposób przypominali światu o Jego istnieniu, Jego wszechmocnej miłości oraz nieskończonym miłosierdziu.

.

Modlitwa do ubogiego pustelnika

 

Św. Ojcze Charbelu, który wyrzekłeś się przyjemności światowych i żyłeś w pokorze i ukryciu w samotności eremu, a teraz przebywasz w chwale nieba, wstawiaj się za nami. Rozjaśnij nasze umysły i serca, utwierdź wiarę i wzmocnij wolę. Rozpal w nas miłość Boga i bliźniego. Pomagaj w wyborze dobra i unikania zła. Broń nas przed wrogami widzialnymi i niewidzialnymi i wspomagaj w naszej codzienności. Za Twoim wstawiennictwem wielu ludzi otrzymało od Boga dar uzdrowienia duszy i ciała, rozwiązania problemów w sytuacjach po ludzku beznadziejnych. Wejrzyj na nas z miłością, a jeżeli będzie to zgodne z wolą Bożą, uproś nam u Boga łaskę, o którą pokornie prosimy, a przede wszystkim pomagaj nam iść codziennie drogą świętości do życia wiecznego. Amen.

 

Litania do św. Charbela

 

Kyrie, elejson. Chryste, elejson. Kyrie, elejson.

Chryste, usłysz nas. Chryste, wysłuchaj nas.

 

Ojcze z nieba Boże, zmiłuj się nad nami.

Synu Odkupicielu świata Boże,

Duchu Święty Boże,

Święta Trójco Jedyny Boże,

 

Święta Maryjo, Królowo Pustelników, módl się za nami.

Święty Szarbelu, módl się za nami.

Święty Szarbelu, żyjący cudzie Boga, umocnij naszą wiarę.

Święty Szarbelu, bohaterze pobożności, miłości i wiary,

Święty Szarbelu, czyste źródło zaspokajające wszelkie pragnienie,

Święty Szarbelu, lekarstwo uzdrawiające duszę i ciało,

Święty Szarbelu, hojny Dawco przepełniający wszystko,

Święty Szarbelu, Pustelniku zdumiewającymi cudami słynący,

Święty Szarbelu, wzgarcicielu wszelkich bogactw tego świata,

Święty Szarbelu, Baranku pokorny z sercem pełnym współczucia,

Święty Szarbelu, aromacie drogocenny przenikający świat,

Święty Szarbelu, wielki Sługo Najświętszego Sakramentu i Najświętszej Maryi Panny,

Święty Szarbelu, przykładzie pobożności, zdumiewający dwugodzinnym dziękczynieniem po przyjęciu Ciała Chrystusa,

Święty Szarbelu, hojny Dawco napełniający Błogosławieństwami stworzenia,

Święty Szarbelu, wonne kadzidło cedrów Libanu,

Święty Szarbelu, światło oświecające Kościół Boży,

Święty Szarbelu, światłości wspaniała, którego grób przez 40 dni nadziemskim blaskiem jaśniał,

Święty Szarbelu, wdzięczny powierniku wysłuchujący próśb wiernych,

Święty Szarbelu, niewinny i posłuszny ponad wszelką chwałę,

Święty Szarbelu, biedaku kochający i przyjmujący z miłości każde cierpienie,

Święty Szarbelu, głosie wołający i budzący sumienia,

Święty Szarbelu, doskonały wzorze dany ludzkości naszego stulecia,

Święty Szarbelu, Aniele w naturze człowieka,

Święty Szarbelu, bezcenny klejnocie zakonów,

Święty Szarbelu, skarbie nasz i wieczna chlubo,

 

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam, Panie.

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, Panie.

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.

 

Módl się za nami święty Szarbelu.

Abyśmy się stali godnymi obietnic Pana Chrystusowych

.

Módlmy się: Boże, Ty świętego Szarbela, kapłana i pustelnika, porwałeś i zraniłeś pięknością Swojego Oblicza już tu na ziemi, przez co stał się mocarzem ducha i heroicznym wzorem modlitwy oraz pokuty. Dzięki Kościołowi, Mistycznemu Ciału Chrystusa był w nieustannym zjednoczeniu ze swoim Panem i z ludźmi, poprzez okazywane im miłosierdzie. Spraw, prosimy, abyś za jego wstawiennictwem zaszczepił w nasze serca zrozumienie dla ważności życia duchowego, pragnienie zadośćuczynienia oraz tego, co jest konieczne dla naszego uświęcenia i zbawienia, ponieważ nie potrafimy go tak doskonale naśladować w samotności, umartwieniu i sposobach uświęcania się. Amen.

 

A dla chętnych Litania do św. Szarbela, którą można odmiawiać, słuchając. Opublikowana 8 stycznia 2015 r. przez Bogdan Bednarz, a zatem:

O wielki cudotwórco św. Charbelu

 

O wielki cudotwórco, święty Charbelu, który spędziłeś życie samotnie w skromnej i ukrytej pustelni, wyrzekając się świata i jego czczych przyjemności, a teraz królujesz w chwale świętych, w blasku Trójcy Świętej, wstawiaj się za nami.

Oświeć nasze umysły i serca, przymnóż nam wiary i umocnij naszą wolę. Powiększ naszą miłość do Boga i bliźniego. Pomagaj nam czynić dobro i unikać zła. Broń nas od wrogów widzialnych i niewidzialnych oraz wspieraj nas przez całe nasze życie.

Ty, który dokonujesz cudów dla błagających ciebie i uzyskujesz uzdrowienie z niezliczonych chorób oraz rozwiązanie wszelkich trudności, dla których po ludzku nie ma nadziei, spójrz na nas z miłosierdziem i jeżeli jest to zgodne z Bożą wolą oraz dla naszego większego dobra, uzyskaj u Boga dla nas łaskę, o którą błagamy, ale przede wszystkim pomagaj nam naśladować twoje święte i cnotliwe życie. Amen.

Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…

 

P.S.

Litanię do świętego Szarbela, oraz modlitwy przez Jego wstawiennictwo zaczerpnięto ze źródła: Św. Charbel „Orędzia z nieba” oraz ze strony:

]]>https://wduchuswietym.com/litanieswieci/84-modlitwy/432-litania-do-sw-sz...]]>

 

Przepiękna ekranizacja życia św. Charbela

 

Gorąco polecam! Raz jeszcze można przeżyć dramatyczne, pełne błogosławionych i niespodziewanych zwrotów życie brata Józefa, czyli właśnie owego św. Charbela, od lat najmłodszych. Naprawdę warto! Przepiękny film dla każdego i o każdej porze: “Saint Charbel” - The Movie with English subtitles. Opublikowany 19 października 2014 r. przez dametucartera:

Youssef Antoun Makhlouf was born in 1828, in Bekaa Kafra (North Lebanon). He had a true Christian upbringing, which had given him a passion for prayer. Then he followed his two hermit uncles in the hermitage of the St Antonious Kozhaya monastery and was converted to monastic and hermetical life.

In 1851, he left his family village and headed for the Our Lady of Maifouk monastery to spend his first monastic year, and then he went to the St Maron monastery in Annaya, where he entered the Maronite Order, carrying the name Charbel, a name of one of the Antioch church martyrs of the second century. On November 1st. 1853, he exposed his ceremonial vows in St Maronâs monastery - Annaya. Then he completed his theological studies in the St Kobrianous and Justina monastery in Kfifan, Batroun.

He was ordained a priest in Bkerky, the Maronite Patriarchate, on July 23rd, 1859. He lived 16 years in the St Maron's monastery â Annaya. From there, he entered, on February 15th, 1875, the St Peter & Paul hermitage, which belongs to the monastery. He was a typical saint and hermit, who spent his time praying and worshipping. Rarely had he left the hermitage where he followed the way of the saintly hermits in prayers, life and practice.

St Charbel lived in the hermitage for 23 years. On December 16th, 1898 he was struck with an illness while performing the holy mass. He died on Christmas' eve, December 24th, 1898, and was buried in the St Maron monastery cemetery in Annaya.

Few months later, dazzling lights were seen around the grave. From there, his corpse, which had been secreting sweat and blood, was transferred into a special coffin. Hordes of pilgrims started swarming the place to get his intercession. And through this intercession, God blessed many people with recovery and spiritual graces.

In 1925, his beatification and canonization were proposed for declaration by Pope Pious XI. In 1950, the grave was opened in the presence of an official committee which included doctors who verified the soundness of the body. After the grave had been opened and inspected, the variety of healing incidents amazingly multiplied. A multitude of pilgrims from different religious facets started flocking to the Annaya monastery to get the saint's intercession.

Prodigies reached beyond the Lebanese borders. This unique phenomenon caused a moral revolution, the return to faith and the reviving of the virtues of the soul.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

Gorąco polecam zapoznanie się z miejscem życia oraz z innymi faktami o ponadprzeciętnym życiu, tego wielkiego, współczesnego cudotwórcy. Annaja czyli słynna już Pustelnia Piotra i Pawła, gdzie żył i umarł O. Charbel. Nadto o jego grobie doczesnym w Monastyrze Maronickim. A zatem bezcenny filmik o libańskim mistyku, upraszającym tysiące uzdrowień dla ludzi z całego świata, opublikowany 8 października 2015 r. i drugi filmik z 29 sierpnia 2015 r. przez Maria Fides:

W komentarzu pod tym filmikiem Polka Renata Kuzioła w 2018 r. napisała: „Św. Charbel to prawdziwy cudotwórca naszych czasów pomógł również mojemu mężowi wyjść z ciężkiej choroby. Mąż unikł przeszczepu serca..... serce się zregenerowało ustąpiła woda z płuc, hemoglobina wróciła do normy, nogi przestały puchnąć, gorączki trwające 4 miesiące ustąpiły. Czy to nie można nazwać prawdziwym cudem? Dziś mąż pracuje i normalnie funkcjonuje. Ojcze Charbelu... chwała Ci za To Wielkie Dzieło Uzdrawiania Chorych... miej nas zawsze w Swojej Opiece.”

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1633507

Poznaj historię wielkiego człowieka, który już sprawił 24 tys. uzdrowień i cudów. Jego relikwie nawiedza już 4 mln pielgrzymów rocznie. To dzieje się teraz. O cudach i niezwykłych historiach za wstawiennictwem św. Charbela (Charbel Makhlouf) opowiada ks. Jarosław Cielecki, który jeździ po całej Polsce, opowiadając o św. Charbelu i organizując modlitwy o uzdrowienie za jego wstawiennictwem. Wywiad opublikowany 27 sierpnia 2013 r. przez gloria24PL:

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1633508

Kim jest św. Charbel? Jaka jest jego misja i jakie ma przesłanie dla Polaków? Niezwykła, b. cenna rozmowa redaktora Krzysztofa Kunerta z Raymondem Naderem, chrześcijańskim maronitą i mistykiem, dyrektorem wykonawczym katolickiej telewizji Tele-Lumiere z Libanu. Wywiad opublikowany 28 czerwca 2019 r. przez EWTN Polska:

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1633509

Św. Ojciec Charbel budzi zachwyt i powszechne zdziwienie z powodu nadzwyczajnych cudów i znaków, które się dokonały za pośrednictwem jego osoby. Co ciekawe, św Charbel zmarł w Wigilię Bożego Narodzenia 24 grudnia 1898 r., podczas nocnej adoracji Najświętszego Sakramentu. I gdy współbracia zakonni znaleźli go rano, leżącego na posadzce kaplicy; widzieli, jak z tabernakulum promieniowało przedziwne światło, które otaczało ciało zmarłego. Był to dla nich oczywisty znak z nieba.

Na dworze padał wówczas obfity śnieg i wiał mroźny wiatr. Wszystkie drogi do eremu zostały całkowicie zasypane, zatem nikt z klasztoru nie mógł zawiadomić mieszkańców okolicznych wiosek o śmierci świętego pustelnika. Stała się jednak rzecz niezwykła: otóż wszyscy okoliczni mieszkańcy otrzymali tego dnia wewnętrzne przekonanie o narodzeniu się o. Charbela dla nieba. Młodzi mężczyźni wyruszyli z łopatami, aby odgarnąć śnieg, by można było dotrzeć do eremu i przenieść ciało do klasztoru w Annai.

O. przeor miał wtedy o tym napisać: "Straciliśmy błyszczącą gwiazdę, która swoją świętością ochraniała Zakon, Kościół i cały Liban”. I dodał jeszcze: „Módlmy się, aby Bóg uczynił go naszym patronem, który będzie nas strzegł i prowadził przez ciemności ziemskiego życia".

Modlitwa do św. Charbela w sprawach trudnych, beznadziejnych, opublikowana 23 grudnia 2019 r. przez Maria Joanna:

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1633510

....cudach za przyczyną św. Charbela. Wywiad opublikowany 5 października 2018 r. przez Telewizja Republika:

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1633511

Jeżeli chcesz skorzystać z tych łask niebieskich i niezwykłych nie czekaj, działaj, dołóż swoje dwa przysłowiowe grosze! Zamów choćby już teraz broszurę: „Święty Charbel. Cud Libanu” i skorzystaj ze wszystkich przywilejów tej kampanii! Zamawiając pakiet, otrzymasz:

Broszurę Święty Charbel. Cud Libanu, która zapozna Cię m.in. z żywotem i cudami św. Charbela. Publikacja zawiera także modlitwy pozwalające zwrócić się do wielkiego Świętego z problemami, prośbami i podziękowaniami;

Poświęcony obrazek z wizerunkiem św. Charbela, zawierający modlitwę i relikwię Świętego.

Za wszystkich uczestników kampanii, 9 października 2020 roku, w rocznicę kanonizacji, zostanie odprawiona Msza Święta w obrządku maronickim w klasztorze Annaya w Libanie, przy grobie św. Charbela!

Uwaga niepoprawni blogerzy, blogerki i nasi sympatycy, otóż wszystkie powyższe informacje oraz stosowne zamówienie, możecie wysyłać ze strony pod tym adresem: https://swietycharbel.pl/?ka=007117

Vote up!
0
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1633512

Ukryty dla świata w czasie życia, a po śmierci święty wypraszający cuda......, a wszystko dla chwały umiłowanego Boga Jezusa Chrystusa Zbawiciela świata..... . Filmik opublikowany 5 października 2016 r. przez szalka:

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1633513

Dlaczego?! Czego obawiali się owi prości. b. ubodzy, pobożni Maronici?! Przecież większość z nich doskonale znała za życia Ojca Charbela. Oto jest pytanie o nasze człowieczeństwo zawieszone między niebem a ziemią, między mistyką a powierzchownością. Tymczasem owe cuda niezwykłe miały się zacząć dopiero po śmierci słynnego pustelnika, co ciekawe i zaczęły się. To naprawdę warto zobaczyć i wysłuchać, polecam b. gorąco. Dokument filmowy opublikowany 25 listopada 2018 r. przez Radio WNET, a zatem:

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1633514

Czyli o Św. Szarbelu Makhlouf (cuda i życie). Wyłaczne prawa do książki (oraz treści audiobooka) ma wydawnictwo AA S.C. z Krakowa. A jako skromną zapłatę za słuchanie tego audiobooka proszę o msze, posty, pokuty oraz modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące. Niech Wam Bóg błogosławi za Wasze serce im (bliskim naszym) okazane. Miłego słuchania. Z Panem Bogiem. Audiobooki opublikowane od 2 lutego do maja 2017 r. przez To the Lord:

A także: druga, czwarta i piąta części audiobooka o jednym z największych świętych współczesności. 24.000 uzdrowień oraz 4 mln. wiernych przybywających każdego roku w pielgrzymkach do jego grobu czynią go wyjątkowym Wybranym Pana Boga.

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1633515

.......w której my niepoprawni blogerzy i blogerki straciliśmy wpisy z całego roku, oto notatka samego Gawriona z 3 Września 2021 r.: „(...) Witajcie. Na razie serwis mocno odbiega od ideału ale już działa. Pierwsza sprawa i najważniejsza - niestety straciłem backupy (powiem Wam jeszcze jak to się stało) i portal jest w stanie z maja 2020. Tak - wiem że to beznadziejna sytuacja. Jeśli macie wszystkie wpisy, treści to możecie je dodać ponownie i dać mi znać w komentarzu jakie daty poustawiać. (....)”.

Naturalnie trwale utracona została oryginalna ocena powyższych komentarzy, pierwotne nimi zainteresowanie, jak i b. wiele b. cennych, spontanicznych komentarzy blogerów, blogerek i naszych gości pod samym wpisem. Niestety! Powyższe komentarze......, odzyskać się udało ponownie. STRoch

Vote up!
0
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1633516