UBU-prezydĘt i bezpartyjna Platforma

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

Wicepremier Piechociński to jak wiadomo "ludowiec". Poszedł więc wczoraj do strajkujących przez KPRM rolników i...dał wywiad do me(n)diów. Dla rolników nie znalazł już czasu.Właśnie obrazek z uciekającym od strajkujących Piechocińskich pokazuje najlepiej matrix, w który Polaków wpycha codziennie ogłupiacz, zawieszony na ścianie czy ustawiony na stoliku. Poszedł do strajkujących, zresztą zapowiedzial to wcześniej, a rozmawiał z me(n)diami."Lider" partii "chłopskiej" nie ma czasu dla swojego elektoratu...tylko,że realnie PSL to nie żadna "chłopska" partia, Piechociński to nie żaden lider i rzeczywiście nie ma nic strajkującym do powiedzenia.

TVP "Erewań" zauważyła wczoraj ,że "obywatelski" kandydat na prezydenta - Komorowski "dostanie" od PO 10 mln zł na kampanię. I znowy żaden łżennikarz nie dostrzegł absurdu tej sytuacji. Nikt nie zapytał kolesi z PO czemu wydawać chcą by TermTutor">pieniądze na "bezpartyjnego" kandydata? A czy to aby zgodne z prawem? Tylko co "elytę" obchodzą jakieś wątpliwości motłochu. On -znaczy motłoch- jest od tego by "słusznie" zagłosować i potem znów cztery lata jak pelikan łykać te wszystkie głodne kawałki płynące z ekranu. Gdyby kolesie z PO znaleźli jakąś "podstawę prawną" by nie trzeba było wybierać Komorowskiego w głosowaniu, już dawno "autorytety prawnicze" potwierdziły by słuszność wywodu a me(n)dia piały o kolejnym "sukcesie demokracji". Orwell chichocze zza grobu...

Kopacz-ka wzorem swego idola - "kaszubskiego Słowianina", zaginęła zupełnie, pewnie tyle ma pracy, że nie ma kiedy pracować i gania z pustą taczką, pardon - teczką...Biorąc z niej przykład nie-rząd PO-PSL także się nie przykłada do czegokolwiek. Czy ktoś jeszcze pamięta jak wygląda "marszałek" sejmu Sikorski? Przypominam,że to ten gość co ścigał przestępców parlamentarnych za "kilometrówki" i złapał się za własną rękę.Borusewicz jaki jest, każdy widzi sam....

 "PrezydĘt Europy" wyczołgał się z jakiejś niemieckiej szafy i obwieścił, że jest mu przykro - "bo mimo porozumienia w Mińsku na Ukrainie dalej giną ludzie".No i niech kto powie,że Tusk nie jest wart pieniędzy, które otrzymuje.

Teatr absurdu, surrealizm w czystej postaci zastąpił w Polsce realny świat. Kukiełki i pacynki poruszane przez oficerów prowadzących uchodza za "mężów stanu"...no za "żony stanu" także.Z odmętów tego amoku nie da się Polaków wyzwolić wyborczą kartką. Bo rzecz jasna, kartka będzie tak samo realna jak "Fakty" TVN-u.Mnie tylko zastanawia skąd gimnazjalista z Rennes - Alferd Jarry pisząc swego "Ubu Krola czyli Polaków" wiedział, że ponad sto lat później w Polsce pojawi się polityczny nowotwór czyli PO i obejmie władzę nad umysłami ludzi? Jarry zaczął swoją ksiązkę od słów - "W Polsce czyli nigdzie..."i wydaje się ,że ósmy rok trwania przy władzy PO-PSL przybliża nas do tej wizji autora.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:11)

Komentarze

Dlatego nie ma komu kłamstw zagłuszać

Chyba że wynalazca skonstruuje

Urządzenie i  kłamstwa zablokuje

W przeciwnym wypadku ciemnota spadnie

I znajdzie się tam gdzie jej miejsce na dnie

My zaś z nimi bo nas to bagno wciągnie

To będą na Narodzie Polskim zbrodnie

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1466704

 

"sługi złego"

W Polsce czyli nigdzie:
Tam, gdzie kamieni kupa !
Tam, gdzie jest żyrandol !
Gdzie "rządzi" łotrów trupa:

błazny i głupcy z PeO.
mafijne grupy przestępców !
W Polsce, czyli nigdzie !
krul ubu i "rządy"
mętów.

łajdaków co niszczą Polskę !
Już osiem długich lat !
nierząd niszczycieli !!!

jakich nie widział świat.

Afery i przekręty !
złodziejskie dile co dnia !
bezprawia w Polsce odmęty:

to komoruska mafia.

krul ubu a za nim ruina.
i zgliszcza gdzie nie spojrzysz !
TO
partii oszustów wina !
 

A kysz !
słudzy szatana
 
A kysz !!!

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1466747

rzeczywistości dusimy się już od lat, nawet do tego przywykliśmy i traktujemy jako polską normę! Przywołany przez Yagona12 Orwell i Jarry stanowią jedynie dobre odniesienie do " demokracji po PeOwsku". Myślę, że gdyby szukać jej modelu, to służymy gotowym a Jarry nie był profetą, on jedynie przewidział możliwość wystąpienia takiego polityczno- społecznego tworu.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

mika54

#1466768