Radiu Maryja życzę stu lat, "totalnym " także ...ale w ZK...

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

Najważniejszym wydarzeniem tygodnia było przyjęcie przez sejmowa komisję prezydenckich projektów ustaw o SN i KRS. Mimo pajacowania "totalnych" pan poseł Piotrowicz sprawnie poprowadził trzydniowe posiedzenie. Jeżeli ktoś jeszcze miał wątpliwości, że reforma ta jest dla Polski niezbędna to zachowanie "sędziego" Żurka czy obrzydliwe kłamstwa paniulki Gersdorf musiały go do tego przekonać. Cała Polska oglądała zachowania przedstawicieli "nadzwyczajnej kasty", patrzyła na popisy Budki, Gasiuk czy Szczerby. Efekt przyszedł od razu - PiS poszybował w sondażach do 47%, PO-mafia spadła do poziomu 17 %. O wynikach innych "totalnych" wspominać nie trzeba - bo po co...?

 Jakby w cieniu codziennych wydarzeń z komisji reprywatyzacyjnej czy Amber Gold trwaja prace sejmowej komsji do nowelizacji kodeksu wyborczego. A jest co poprawiać. Zamiast JOW-ów wróca listy i proporcjonalność, ale przede wszystkim samorządy utracą realny wpływ na przygotowanie i prowadzenie wyborów, na rzecz komisarzy wyborczych, całkowicie od nich niezależnych.  Nie byłoby "cudu nad urną" PSL-u z 2014 roku gdyby to nie wójtowie i burmistrzowie poprzez podległych sobie urzędników kontrolowali całą wyborcza operację. Oczywiście naprawić trzeba także PKW oraz Krajowe Biuro Wyborcze. To tam mataczono i kłamano tak ordynarnie, że gniew garstki ludzi doprowadził do okupacji budynku PKW i zmiany skompromitowanych sędziów. Co nie znaczy, że po nich (bezkarnych do dziś) przyszli lepsi...i teraz także wrzeszczą o "łamaniu konstytucji"...no bo jak to - wybory bez nich...?

I na koniec- tylko Rysiek mógł przegrać walkę o fotel lidera partii, którą założył, która nosiła jego nazwisko i dla której znalazł sporo pieniędzy. No ale - Rysiek potrafi...Oglądałem wczoraj obchody rocznicy powstania Radia Maryja i dwa zdania utkwiły we mnie mocno- słowa biskupa Mehringa o polskim nacjonalizmie, który nigdy nie mial krwi na rękach oraz przypomnienie oczywistości, że bez tego Radia Polska byłaby dziś zupełnie inna...

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (20 głosów)

Komentarze

brzmi (jest pisane) Mering - "Iustitia, pax et gaudium"?

A za wpis +5!

Pozdrawiam,

Vote up!
9
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1553978

... o znaczeniu Radia Maryja dla nas Polaków katolików i patriotów będziemy pisać do końca świata, a nawet jeszcze o jeden dzień dłużej.

A jak ta rozgłośnia jest traktowana przez obecnie rządzących Rzeczpospolitą oraz włodarza grodu Kopernika? Niech poniższy materiał filmowy da odpowiedź na to pytanie:

 

 

 

oraz: 

 

 

Pozdrawiam,

Satyr

Vote up!
14
Vote down!
-1

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1553987

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika marek chrapan nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Rozumiem i popieram wprowadzenie "Komisarzy wyborczych" do organizacji wyborów samorządowych, natomiast uważam, że JOWy powinny zostać i nawet powinny być rozciągnięte na wybory do sejmu.

Vote up!
1
Vote down!
-3

antyleming

#1554013

dołączam do życzeń ,jednych i drugich :)

serdeczne pozdrowienia

Vote up!
3
Vote down!
0

gość z drogi

#1554028