W marcu 2020 na grypę w Polsce zachorowało 211 572 osób - ilu przebadano na obecność koronowirusa?

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

Ilu z nich przebadano na obecność koronowirusa, skoro wykonano dotąd 8000 testów?

 

Zastanawia mnie ta częstotliwość wykrywania wirusów u ludzi, którzy robią testy. Może to oznaczać, że skoro na 8000 wykonanych testów, jest na tę chwilę 325 osób zakażonych, to jaka jest faktyczna liczba zarażonych (nosicieli) koronowirusem w całej Polsce? Może władze na całym świecie robią działania pozorowane, bo wiedzą, że media zgłupiały, sieja panikę, a przecież najlepszą bronią przeciwko koronowirusowi jest zachorowanie i przejście tej choroby.

 

Ale to nie jest grypa. Śmiertelność tej choroby jest zatrważająca. I ma prawo niepokoić. Nie wiemy z czym tak naprawdę mamy do czynienia. Ze zmutowanym HIV? Umierają osoby z osłabiona odpornością, więc coś jest na rzeczy. Żeby uniknąć paniki, określenie „HIV” już nie podaje się w informacjach o chorobie.

 

To bloger Ajgor na Salonie24 zadał pytanie o faktyczną liczbę zakażonych: „Jaka jest prawdziwa liczba chorych na koronawirusa?”, skoro liczba chorych na grypę wyniosła 211 572 osób: 

 

Dotąd wykonano już około siedmiu tysięcy testów; we wszystkich laboratoriach w Polsce jest ich rozdysponowanych 45 tysięcy – powiedział w programie „Gość Wiadomości” minister zdrowia Łukasz Szumowski - powiedział minister 3 dni temu w TVP Info:

 

Dane o chorych na grypę pochodzą z opracowania Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny i raportu „Meldunki Epidemiologiczne Zachorowania i podejrzenia zachorowań na grypę w Polsce”:  http://wwwold.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/grypa/2020/G_20_03A.pdf 

 

Dlatego też uzasadnione są przypuszczenia, że malejąca dynamika zachorowań nie odzwierciedla rzeczywistej sytuacji. Mężczyzna, który skoczył z okna w szpitalu we Wrocławiu i walczy o życie, dał się ponieść emocjom i panice.  

 

Dane Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego wskazują, że chorowali przeważnie ludzie młodzi, którzy czasem lekko taką chorobę przechodzą.

 

Jednak znałem osobę, która zignorowała grypę, i choć była na emeryturze, poszła sobie do lasu w zimie, jak to chłopy 30 lat temu na wsi, udowodnić sobie i światu, że „jeszcze może” (miał 62 lata). Usiadł na zimnym pniu, dostał zapalenia płuc, które następnie „zamieniło się” w ciężki nowotwór płuc, zakończony śmiercią. Takich wydarzeń, jak grypa, nie można ignorować.

 

Tymczasem Chiny chcą nam przekazać 10 000 testów:

 

„Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że Polska dostanie od Chin 10 tysięcy testów wykrywających koronawirusa oraz kilkadziesiąt tysięcy sztuk środków ochronnych. To efekt rozmów polskiej dyplomacji i resortu zdrowia ze stroną chińską”. Źródło:

 

Trwają też pierwsze testy szczepionek w Chinach i USA przeciw koronowirusowi. Czy będą obowiązkowe pod groźbą więzienia?

 

Może media faktycznie zbytnio straszą ludzi: „Najbardziej korzystne warunki dla rozprzestrzeniania się wirusa to średnie temperatury 5-11 stopni C i wilgotność w zakresie 47-79 procent. Niestety aktualnie w strefie pogody korzystnej dla rozwoju epidemii SARS-CoV-2 znajdują się m.in Warszawa, Praga, Berlin i Londyn” pisze Wirtualna Polska.

 

Bardzo możliwe, że na koronowirusa choruje już kilkanaście tysięcy Polaków, sto razy więcej nosi w sobie wirusa – a wszyscy o tym nie wiedzą, bo choroba przebiega... łagodnie.

 

WHO zaleca, aby wykonywano jak najwięcej testów. Tymczasem trzeba być optymistą (choć martwi śmiertelność ludzi starszych). Bardzo możliwe, że Polacy właśnie w tej chwili masowo uodparniają się na koronowirusa. Jeżeli wirus ginie w wysokich temperaturach, może tę chorobę trzeba po prostu wygrzać, jak pewien mieszkaniec Anglii.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.9 (głosów:5)

Komentarze

Skażemy czy skarzemy?

Kto by skazał a kto by skarał?

Czekam na propozycje 8-)))))))

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1622118

tylko mu się pomyliło :)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Romuald Kałwa

#1622151

"Trwają też pierwsze testy szczepionek w Chinach i USA przeciw koronowirusowi. Czy będą obowiązkowe pod groźbą więzienia?"

I to jest jedno z najważniejszych pytań.
Biorąc pod uwagę zainteresowanie wirusami i szczepionkami znanych światowych "filantropów" to nie można wykluczyć, że faktyczna akcja może się dopiero zacząć i mamy do niej na razie przygrywkę. Ale to oczywiście tylko czarny scenariusz.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1622230

Ponieważ przeprowadzone testy wykazały jakiś % zarażonych, to nie znaczy, że podobny % jest w reszcie społeczeństwa. Bada się ludzi z podejrzeniem, więc wiadomo, że tam będzie większy odsetek z wirusem corona. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1622240

Wszystkim Wam życzę przede wszystkim zdrowia i cierpliwości,bo ten czas będzie dla nas najwiekszym sprawdzianem - nie tylko umiejętności, ale także współpracy w grupie.

Dobrego dnia!

Damy radę!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1622254