Reżyser Wojciech Smarzowski nakręcił film o polskim antysemityzmie

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kultura

„To jest opowieść o tym, dlaczego wyparliśmy Żydów z pamięci i dlaczego polski antysemityzm ma tak mocne fundamenty – mówi w najnowszym „Newsweeku” Wojciech Smarzowski. Jego długo wyczekiwane „Wesele” właśnie wchodzi do kin” – czytamy.

             Wojciech Smarzowski nienawidzi Polaków?

Reżyser Smarzowski uważa, że historia Polski jest prostowana do niemożliwych granic. A czy nie wie, jak była zakłamywana? Wie, tylko dlaczego nie przeszkadza mu jednostronne pokazywanie polsko-żydowskich relacji – tematu, który ma poruszać w swoim najnowszym filmie „Wesele” – czyżby odcinanie kuponów od filmu z 2004 r. i brak pomysłów?

Cytaty przytoczone przez Rafała Badowskiego świadczą, że Smarzowski nienawidzi polskiej tradycji katolickiej i chrześcijaństwa. Sam jest niewierzący, „Czuję się osaczony Kościołem i religią. Religia jest wszędzie – ubolewa reżyser Wojciech Smarzowski w wywiadzie udzielonym tygodnikowi "Newsweek".

Dzisiaj zapewne reżyser Wojciech Smarzowski czuje się osaczony przez polski patriotyzm.

Reżyser Smarzowski wyreżyserował kiedyś teledysk jednego zespołu, w którym krytykował niechęć do przyjmowania islamskich najeźdźców na rozkaz Angeli Merkel i brukselskiej administracji.

Wojciech Smarzowski w rozmowie dla „Newsweek” przeprowadzonej przez Aleksandrę Pawlicką powiedział:

 "prawdziwy Polak nie kojarzy mi się dobrze. Prawdziwy człowiek – lepiej".

Źródło: ]]>https://dorzeczy.pl/kraj/78959/smarzowski-zmierzamy-w-strone-panstwa-tot...]]>

Żydów w Polsce zlikwidowali Niemcy, naród, do którego przedstawicieli należy obecnie „Newsweek” (założyciel RASP należał do SS oraz źle potraktował żonę Żydówkę), a któremu Smarzowski skarży się na Polskę i na to, co pomogło Polakom przetrwać zaborców, niemiecką i sowiecka eksterminację – katolicyzm. Ale dlaczego historie Żydów, Polaków i ich rzekomego antysemityzmu, ak sam twierdzi, przedstawi tak jednostronnie?

                            Artyści to ludzie pełni obłudy 

 – „Róża” jest zakazana w Rosji, „Wołyń” – na Ukrainie, a „Wesele” może być zakazane w Polsce. Robiąc ten film, miałem świadomość, że wyleją się na mnie pomyje. Prawdopodobnie na lata stanę się nadwornym Żydem polskiej kinematografii – mówi „Newsweekowi” Wojciech Smarzowski. ]]>https://www.newsweek.pl/polska/wojciech-smarzowski-o-nowym-filmie-wesele...]]>

Czytamy w zwiastunie wywiadu ze znanym reżyserem z w „Newsweeku”. Za przeczytanie całego wywiadu trzeba zapłacić.

Film Smarzowskiego „Kler” w kinach obejrzało 5 mln widzów. Budżet wynosił ok. 10 mln zł, a przychody brutto sięgnęły 29 913 342 $ = według dzisiejszego kursu 118 157 700,9 zł.

Rafał Badowski w „naTemat”:

„Brzydzi mnie pedofilia, a już tym bardziej pedofilia w Kościele. Ale sposób w jaki ten problem Smarzowski ujął w "Klerze" uważam za przesadzony. Obrażający inteligentnego człowieka, który w zamierzeniu ma bezkrytycznie przyjąć tezę reżysera. Podobnie jak czarno-białe epatowanie wszystkimi możliwymi grzechami księży w trwającym niewiele ponad dwie godziny filmie, bez żadnych półcieni.

(...) Zagrała reguła zakazanego owocu, dzięki której Polacy masowo ruszyli do kin.

(...) Czytałem wywiad z Wojciechem Smarzowskim w najnowszym "Newsweeku". Ten 55-letni reżyser twierdzi, że gdy jedzie przez Polskę i widzi "coraz większe krzyże", to myśli, że "ktoś zabiera mu jego kraj". Tymczasem według badań Kościoła na mszę chodzi co niedzielę najmniej Polaków od prawie 40 lat.

– Nasze dzieci mają wyprane mózgi, bo wychowuje się je w przesądach – przekonuje. Mam jednoznaczne wrażenie, że to przesada.

(...) Argument o tym, że film powstał, by uzdrowić zepsuty Kościół w Polsce, jest nietrafiony. Albo cyniczny.

(...) Smarzowski epatuje bowiem wszystkimi możliwymi przykładami zepsucia Kościoła w Polsce. W filmie nie ma normalnych księży.

(...) I chwyt poniżej pasa, po którym miałem ochotę wyjść z kina. Kapelan "Solidarności", który odprawia mszę za ojczyznę, okazuje się być pedofilem. Pierwsze skojarzenie, które miałem – i myślę, że miało je wielu – to msze w kościele Stanisława Kostki, które odprawiał ksiądz Jerzy Popiełuszko. Dla mnie Wojciech Smarzowski dokonał tu celowej prowokacji, by jeszcze wzmocnić przekaz. Bez komentarza.

Źródło: ]]>https://natemat.pl/250899,recenzja-kleru-czy-warto-isc-do-kina-na-film-s...]]>

Nienawiść znanego reżysera Wojciech Smarzowskiego do Polaków nie przeszkadza mu zarabiać ogromne pieniądze na Polakach – ludziach, których tak nienawidzi.

Dzisiaj Smarzowski ponownie wykorzystuje regułę zakazanego owocu. Nauczyciel polskiej historii się znalazł.

Ale to dobrze, czy Smarzowski tego chce, czy nie, pomoże to wzniecić dyskusje nad stosunkami polsko-żydowskimi i dotrzeć z tymi relacjami do często antykatolickich, lewicowych wyborców.

 

Na zdjeciu: działający na niskie instynkty swoich widzów, których zapewnie bardzo nie szanuje, reżyser Wojciech Smarzowski w stroju księdza promuje swój krótkometrażowy film "Ksiądz (2017).

Swoją drogą, wśród polskich producentów filmowych jest sporo ludzi ze służb komunistycznych PRL i o żydowskim pochodzeniu. Zalew filmów, gdzie Polacy są przedstawiani negatywnie z obowiazujacą nutą prymitywnego antysemityzmu (taki wątek jest niemalże konieczny, aby jakikolwiek film powstał), nie powinien dziwić.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)

Komentarze

jak stalinowski drut...

 

jak stalinowski drut

film ma być prosty

okładać niemiłosiernie

Polskę i Polaków

biczem antsemickiej

chłosty

 

PS Jak widać, "reżyser" najbardziej się znajduje w roli stalinowskiego druta!  

Vote up!
14
Vote down!
-2

jan patmo

#1632230

Ciekawe, kto finansuje jego filmy

Vote up!
13
Vote down!
-3

Romuald Kałwa

#1632231

mrok duszy

 

oczy szczelnie zamyka

zatyka uszy

jak ma Światło rozświetlić

mrok jego duszy?!

Vote up!
0
Vote down!
0

jan patmo

#1632232

... dla kasy zrobi wszystko, jakby mu zapłacić, nakręci patriotyczny film...

Vote up!
15
Vote down!
-3

Romuald Kałwa

#1632249

Teściowej Tuska trza zapytać.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1632245

Ja bym powiązał taki film, i następne podobne, z tym, że Polacy nie chcą zapłacić tych setek miliardów haraczu. Żydzi i izraelscy i amerykańscy, rządzący światem filmowym,  obiecali przecież, poprzez swoich "starszinów"  że będą się mścić. Dla nich najlepsza zemsta to opluwanie i zniesławianie. Pieniądze idą różnymi drogami, czasami nie wprost. A "reżyser ", najlepiej ze zdefektowanym umysłem, lubiący epatować złem, które często w nim samym siedzi /"z obfitości serca usta mówią"- tu mówi obraz /, zawsze się znajdzie. Który "artysta" nie lubi pieniędzy ?. Po takim filmie może sobie przez dwa lata leżeć bykiem i popijać whisky. Tacy ludzie  takie życie lubią.

No i zapewne znajdzie się jakiś "festiwal" i jakaś nagroda by go wypromować na arenie "międzynarodowej".

Inna sprawa, całe antypolskie środowiska  przywiezione z Rosji zmieniały w pewnym okresie nazwiska. Dziś trudno dociec kto jest kto. Co najwyżej można domyślać się "po owocach". 

Vote up!
3
Vote down!
0

janksero

#1632484

- należało by raczej oczekiwać od nich chęci naprawy relacji ale oni wbrew logice i przyzwoitości robią  wręcz zupełnie coś odwrotnego ale w tym szaleństwie jest metoda.

To system działania który zabijając swoją ofiarę cały czas wstrzykuje jej środek znieczulający i uspokajający lub jeśli go nie ma to uderza młotkiem w głowę tak jak teraz to robią z nami (wcześniej z USA po zabiciu Prezydenta USA J.F.Kenedyego i z Palestyną i zabijaniem z zimną krwią palestyńskich dzieci) - stosują metody w zależności od ich skuteczności. 

Wygląda na to że żyd to najokrutniejszy morderca na kuli ziemskiej co wielokrotnie potwierdzali - od ukrzyżowania Jezusa przez wymordowanie rodziny Cara wraz z małymi dziećmi do ludobójstwa polskich oficerów w Katyniu. 

Podstawą naprawy świata jest każdym dostępnym ludzkości środkiem odsunąć żydów od okupacji Stanów Zjednoczonych i tu należy skupić działania całej ludzkości jeśli świat chce przetrwać. W USA wszyscy mają broń palną i powinna wybuchnąć tam rewolucja w obronie Ojczyzny przed żydowską okupacją.

Na dziś świat i tak nakręca się do wojny i to jest najwyższy czas aby polski Rząd jak najszybciej przekazał broń palną Narodowi albo ich wyklnę na wieki. Robią ten sam śmiertelny błąd co tamci w 1939 roku. i w takim niebezpiecznym otoczeniu i czasie  dalej te polskie rządzące debile utrzymują bezbronny Naród. Nie czują nawet że ktoś im odbyt penetruje bo stracili czucie w d***e od walenia ich przez żydów w odbyt. 

Taki "szach" będzie się utrzymywał  długo a Ukraina już leży i tylko trwa ich powolna agonia.  Nie mamy Patriotów które kupiliśmy. nie mamy Abramsów które kupiliśmy, nie mamy najnowszych F-35 które kupiliśmy - mamy tylko obietnice żydo-bolszewickiej administracji USA  sterowanej przez Izrael z ruskimi. 

Vote up!
0
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1632237

jesli zwykli Polacy nie będą mieli brobi, a rząd wyjedzie/ucieknie, trzeba będzie się poddać okupantowi i kolaborować, a nie podejmować straczeńcą walkę.

Żydzi znieważajac nas, takze tym filmw, przesadzają, i odnoszą skutek odwrotny od zamierzonego - ten naród właściwie ta kultura złożona z setek narodów, nie moze żyć bez nienawiści do siebie i innych.

Vote up!
0
Vote down!
0

Romuald Kałwa

#1632250

- i odnoszą skutek odwrotny od zamierzonego" - koniec cytatu.

- ale z czyjego punktu widzenia ?

- bo oni ze swojego uzyskują - czyli nastawiają świat przeciwko nam a los Polaków jest dla nich tak ważny jak i swoich ziomków których w wojnę sprzedawali SS-manom.

Ja nie jestem człowiekiem podatnym na manipulacje i iluzję tylko oceniam świat takim jaki jest a nie marzeniami.

Wiem jak doprowadzić do ekshumacji żydów w Jedwabnem ale o tym ze względów strategicznych nie mogę napisać na forum.

Widzę że boisz się broni który to lęk zaszczepili nam zaborcy (że posiadanie broni jest niebezpieczne - tak jest dla okupantów i zdrajców) - i prawdopodobnie nigdy nie miałeś jej w ręku. Ja jestem za powszechnym dostępem do broni a sytuacji w których może być przydatna (szczególnie jak agresor wejdzie na nasze ziemie) - nawet nie zliczę.
Cywile mężczyźni i tak jako pierwsi idą pod ścianę więc nie licz na to że "skundlenie" ci pomoże w takiej sytuacji.

PS - w II wojnę i w powstanie za mało nasi korzystali z tłumików do pistoletów (bardzo łatwo wykonać) - i świec dymnych.

Vote up!
5
Vote down!
-2

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1632356

Nie jestem znawcą kina, ale moim zdaniem twórczość pana Smarzowskiego jest mocno przereklamowana. Zachęcony przez znajomych, obejrzałem w całości "Dom Zły" i... na mało którym filmie tak się nie umęczyłem. W mojej (amatorskiej podkreślam) ocenie - nudny i przekombinowany. Dodam - nudny przeokrutnie. Wpadł mi w oko jeszcze kawałek "Drogówki" ale też nie zachęcił do kontynuacji seansu.

"Kleru" już nie oglądałem, ale miałem ubaw słuchając opinii znajomych - zwykle były "entuzjastyczne" i całymi akapitami powtarzały peany z gazet i mediów. Oznaczało to, że ludzie oglądali ten film już wiedząc, że jest "świetny, przełamujący tabu milczenia, poruszający ważkie tematy..." itp bzdury wprogramowane wcześniej w umysły widzów.

Nie wiem jakiż to będzie teraz ten nowy film pana Smarzowskiego, raczej się na niego nie wybiorę z prostej przyczyny, że nie dociera do mnie ze swoim przekazem, ale sądząc po agresywnej kampanii promocyjnej (podobnie było np. z "Klerem") ściągnie nadkomplet widzów i osiągnie sukces frekwencyjny. Bo kino to teraz przemysł, taki jak produkcja czekoladek - nieważne czy są smaczne, ważne jak intensywnie są reklamowane, musi się sprzedać tyle aby z górką pokryć koszty produkcji i reklamy.

Ja natomiast w tym czasie zamierzam oddać się plebejskiej rozrywce i zanabyć drogą kupna bilet na najnowszego Bonda, zwłaszcza, że może być to ostatni normalny Bond. Kto wie kogo producent osadzi w kolejnych odcinkach, a patrząc na zidiocenie światopoglądowe szerzące się po świecie szybciej niż covid...

pozdr...

/benjamin

PS: Zasadnym jest też pytanie, które padło gdzieś w komentarzach - kto finansuje tą produkcję?

Vote up!
18
Vote down!
-4
#1632240

zbiesił się ten Smarzowski

Vote up!
0
Vote down!
0
#1632243

Vote up!
0
Vote down!
0

Romuald Kałwa

#1632251

Najgorsze jest to, że Smarzowski - wbrew fałszywym opiniom tu prezentowanym - to zdolny reżyser. Niestety swój talent wykorzystuje w złej sprawie. Negatywne opinie to wynik niechęci do reżysera, nie obiektywna ocena. Do nakręcenia "Wołynia" z filmu na film jego obrazy były coraz lepsze. "Dom zły" jest naładowany złymi emocjami i specyficznie zmontowany, ale zastosowane środki miały potęgować grozę i to się udało. Nie jest to film łatwy w odbiorze i dlatego wielu uważa, że jest "słaby", a to nie jest prawda. Jednak a gustami się nie dyskutuje.

Jest wiele "dziwnych" filmów, które jednak zyskały uznanie. Wspomnę o dwóch. Pierwszy to "Zagubiona autostrada" ("Lost Highway") Davida Lyncha z 1997 r. Mroczny film w stylu neo-noir, który stał się już niemal kultowy, podobnie jak jego reżyser. Drugi to "Blair Witch Project" – horror Daniela Myricka i Eduardo Sáncheza z 1999 r., zrealizowany za niewielkie pieniądze, który odniósł niebywały sukces komercyjny. Oba obrazy są trudne w odbiorze. Ktoś może powiedzieć, że są "słabe", a ktoś inny, że "wymagające".

Co do cytowanego Rafała Badowskiego. To nie tylko totalny i wredny antypisowiec, ale też osoba niezbyt inteligentna. Wystarczy poczytać jego teksty w „naTemat”. To wzruszające, że akurat w tej sprawie zajął stanowisko zbieżne z naszą oceną tego konkretnego projektu Smarzowskiego. Mimo to radziłbym uważać z kreowaniem go na autorytet w sprawach filmu, czy jakiejkolwiek innej sprawie.

Vote up!
0
Vote down!
0

Krispin z Lamanczy

#1632259

"Najgorsze jest to" Krispinie, że nie oceniam tu talentu reżysera, który zrobił wiele dobrych filmów, a Ty czytasz to, czego tu nie ma, bo tekst jest o stosunku rezysera do polskości, jego antychrześcijaństwa i prawdy historycznej, a nie o ocenianiu jego talentu. 

Jeśli już jesteś taki złosliwy, to przotocz zdanie, w którym ocenim jego talent. 

Albo nie czytasz ze zrozumieniem, albo jesteś złośliwy, bo Badowskiego nie kreuję na autorytet, tylko własnie specjalnie cytuję opinię na temat filmu "Kler" z tzw. drugiej strony - nawet z niej ktoś się oburzył atakiem na ks. Popiełuszkę. 

Ps. Uważam, że "Blair Witch Project" to dobry film i wcale nie jest trudny w odbiorze. 

Vote up!
0
Vote down!
0

Romuald Kałwa

#1632265

...odnoszę się do tekstu oraz KOMENTARZY:

https://niepoprawni.pl/comment/1632231#comment-1632231

https://niepoprawni.pl/comment/1632240#comment-1632240

 

Bardzo proszę o wskazanie miejsca, w którym jestem złośliwy, bo ja takiego nie dostrzegam. Ale jeśli takie wskażesz, to chętnie skasuję tekst komentarza i zastąpię go takim:

"Smarzowski to skur*****. Powinien wisieć. Antypolskie ście**o"

Tak będzie lepiej? Pytam, żeby zasłużyć na ciepły komentarz z Twojej strony.

PS dziękuję za wyjaśnienie, co napisałeś w swoim tekście, a czego w nim nie ma i dlaczego. Te informacje pozwolą mi dokładnie przeanalizować całość raz jeszcze i krytycznie podejść do pisania komentarzy. Pozdrawiam.

Vote up!
7
Vote down!
-4

Krispin z Lamanczy

#1632276