paszkwil

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kultura

„To jest opowieść o tym, dlaczego wyparliśmy Żydów z pamięci i dlaczego polski antysemityzm ma tak mocne fundamenty – mówi w najnowszym „Newsweeku” Wojciech Smarzowski. Jego długo wyczekiwane „Wesele” właśnie wchodzi do kin” – czytamy.

             Wojciech Smarzowski nienawidzi Polaków?

Reżyser Smarzowski uważa, że historia Polski jest prostowana do niemożliwych granic. A czy nie wie, jak była...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)
Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

Dziś [18.09.2017], jak co poniedziałek, ukazały się nowe numery tygodników "Sieci' oraz "Do Rzeczy".  Zdumiały mnie ich okładki.  Na okładce "Sieci" mamy zdjęcie Antoniego Macierewicza i napis: "Ujawniamy tajny raport służb.  Operacja: wrobić Macierewicza - głośna książka oskarżająca szefa MON o rzekome powiązania z Rosją to w rzeczywistości prowokacja na rzecz Kremla".  Na okładce "Do Rzeczy...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika gorylisko
Kraj

MatkaKurka znowu ma rację i rzeczowo opisał sprawę, zapraszam do tekstu poniże...czy naprawde chłopaki z MSZ nie nic innego do roboty ??!!

Fronda pisze o histeriiw CNN...media prawicowe i inne dostaja jakieś głupawki z powodu wypowiedzi jakiegos gostka w CNN wtemacie Polska... etc.

Jednie matkaKurka nie stracił zimnej krwi i...zbadał sprawę dokladniej... okazuje, że znowu NIEMA SIĘ CZEGO BAĆ...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)
Obrazek użytkownika miarka
Idee

  Według logiki pani Dominiki Kozłowskiej, redaktorki naczelnej miesięcznika "Znak", nowowybrany Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej powinien być pilnowany w tym, co robi, i to tak totalnie, aby nie tylko stronił od polityki, ale nawet nawet dbał o swoje gesty mogące mieć odniesienie do polityki, aby zawsze były niepolityczne, apolityczne, czy antypolityczne. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci...

3.65
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.7 (9 głosów)
Obrazek użytkownika mustrum
Humor i satyra

Mark Twain kiedyś stwierdził, że "Truth is stranger than fiction, but it is because Fiction is obliged to stick to possibilities; Truth isn't."

W lużnym tłumaczeniu "Prawda jest dziwniejsza od fikcji, ale jest tak ponieważ fikcja musi trzymać się możliwego, a prawda nie".

Gdyby ktoś wymyślił sędziego Tuleyę i wpisałby go do scenariusza filmu, szybciutko by go stamtąd wymazał jako zbyt...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Godziemba
Kraj

W końcu zeszłego roku ukazała się – wydana własnym sumptem – publikacja Wiktora Saczkowskiego – „Lot do Smoleńska. Szkice dramatyczne w jednym akcie”. 

Autor – Wiktor Saczkowski jest adwokatem, urodzonym w latach 30. w Pińsku, którego rodzona została na sowieckiej Ukrainie. Saczkowski ukończył prawo na uniwersytecie we Lwowie, a w końcu lat 60. uzyskał zgodę na wyjazd do Polski. W latach 80....
0
Brak głosów