Profanacja Hostii. Dosłowna i medialna. Jeszcze wszyscy będą żałować

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Idee

Jakaś sfrustrowana 27 latka w nocy włamała się do kościoła pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbe w Szklarskiej Porębie, gdzie podpaliła Hostię. Antychrześcijańskie media mają ucztę... Trwa diabelski taniec.

Jakaś meliniara, zapewne obrończyni Konstytucji, kto wie, zapewne feministka-satanistka, dokonuje obrazy uczuć religijnych, szybko znajduje rechot potakiwaczy (naśladowców) – medialnych „kpiarzy”, nie kryjących radości z wydarzenia: portal i dziennikarzy, którzy taką informację bez słowa należytej odautorskiej interpretacji.   

Czy czytelnicy Wirtualnej Polski to w większości łajdacy? Można tak domniemywać po komentarzach pod artykułem. No chyba, że tak jak i inna działalność portalu, któremu upadkowi przyglądam się z wielkim smutkiem, jest naciągana sztucznymi plusami i komentarzami. Nie bez powodu faworyzowane komentarze, antychrześcijańskie u samych podstaw, są na samej „górze” – rzucają się w oczy. To redakcja decyduje, które komentarze promuje.  

Takie zbydlęcenie... Szkoda tylko, że nie powstają medialne artykuły o tym, kto opiekuje się upośledzonymi fizycznie, kto prowadzi w większości takie ośrodki, kto prowadzi domy opieki. Oczywiście Kościół Katolicki, ale tu jego pracy się nie docenia. Widzi się tylko złych ludzi, którzy owszem, w Kościele również występują.  

Poniżej oświadczenie biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego:

Dzielę się z Wami bardzo bolesną i smutną wiadomością. Otóż w nocy z 16 na 17 marca dokonano włamania do kościoła parafialnego św. Maksymiliana Mari Kolbego w Szklarskiej Porębie, gdzie dokonano profanacji Najświętszego Sakramentu.

Sprawczynią okazała się kobieta, która weszła do wnętrza świątyni przez małe okienko. Dostała się do tabernakulum, z którego wyjęła Najświętszy Sakrament, który w części podpaliła. Ten haniebny czyn nosi znamiona zamierzonej profanacji, choć intencje sprawczyni nie są jeszcze znane. Dlatego budzi to ogromny niepokój i smutek.

Dzięki zamontowanemu w kościele monitoringowi udało się zauważyć przebywającą we wnętrzu osobę. Natychmiast powiadomiona została policja i straż pożarna. Dzięki szybkiej interwencji służb nie doszło do znacznych zniszczeń, a sprawczyni została ujęta.

Jako Biskup Legnicki przyjąłem tę wiadomość z wielkim bólem. Pragnę także wyrazić słowa współczucia Księdzu Proboszczowi i całej tamtejszej wspólnocie parafialnej, ponieważ dla nas, wierzących, Eucharystia jest największą świętością. W Niej sam Chrystus jest obecny, ofiaruje się za nas oraz jest spożywany. W Eucharystii dokonuje się ustawicznie działo naszego zbawienia, jest ona szczytem i źródłem chrześcijańskiego życia.

Jest moim obowiązkiem jest przypomnieć w tym miejscu, że każdy kto postacie konsekrowane porzuca albo w celu świętokradczym zabiera lub przechowuje, podlega ekskomunice wiążącej mocą samego prawa, zarezerwowanej Stolicy Apostolskiej (kan. 1367 KPK). Sprawca takiego przestępstwa zostaje wyłączony z Kościoła, a rozgrzeszenie jest zarezerwowane Ojcu Świętemu.
Za grzech profanacji, poniżenia Bożej miłości, winniśmy Bogu wynagradzać. Zarządzam, zatem, aby sprofanowany kościół św. Maksymiliana w Szklarskiej Porębie został zamknięty. Dopiero w niedzielę 18 marca o godz. 900 będzie tam sprawowany obrzęd publicznego przebłagania, po którym zostanie przywrócony kult i będzie można sprawować Eucharystię z udziałem całej Wspólnoty parafialnej. Natomiast dla całej Diecezji zarządzam, aby najbliższa niedziela – V Wielkiego Postu (18 marca) była dniem ekspiacji i wynagrodzenia za dokonaną haniebną profanację. Po każdej Mszy świętej, należy wystawić Najświętszy Sakrament i odśpiewać suplikacje.

Ufam, że Bóg, który tak umiłował świat, że Syna swego dał, aby każdy kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne (J3,16), okaże miłosierdzie nam, a zwłaszcza sprawczyni tego haniebnego czynu. Niech Jezus obecny w Eucharystii będzie uwielbiony.

Źródło: http://diecezja.legnica.pl/komunikat-biskupa-legnickiego-w-sprawie-profa...

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)

Komentarze

że akty bluźniercze nabiorą jeszcze na sile. Chciałbym się mylić.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Hoyt

#1560324