Kardynał Nycz postuluje „dzień islamu” w polskim kościele

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

"Obym się mylił, ale może być tak, że 20 lat temu ustanawialiśmy Dzień Judaizmu w Kościele, potem także na zakończenie Tygodnia Ekumenicznego - Dzień Islamu, a teraz może się okazać, jeśli już się nie okazuje, że ta czasem niewiedza, uprzedzenia, sprawiają, że za chwilę jeszcze bardziej niż Dzień Judaizmu, będzie nam potrzebny Dzień Islamu w Kościele, żeby nie było postawy ‘anty’, który wynika bardzo często z niewiedzy" - stwierdził metropolita warszawski.

]]>https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,33027,k]]>...

                                                             Islam a Kościół katolicki

„Królem bądź tych wszystkich, którzy jeszcze błąkają się w ciemnościach pogaństwa albo islamizmu i racz ich przywieść do światła i Królestwa Bożego” - Leon XIII.

Allach jest wrogiem Trójcy Przenajświętszej, Jezus Chrystus prorokiem niższym niż Mahomet. To i tak dobrze, bo wg Talmudu Jezus jest ... nieślubnym dzieckiem św. Marii i jakiegoś rzymianina.


Polski kościół zamierza czcić ludzi, którzy mają jednoznaczne zdanie o chrześcijaństwie:

Sura 9 — Skrucha.
5 A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki! Ale jeśli oni się nawrócą i będą odprawiać modlitwę, i dawać jałmużnę, to dajcie im wolną drogę. Zaprawdę, Bóg jest przebaczający, litościwy!

(...)

29 Zwalczajcie tych, którzy nie wierzą w Boga i w Dzień Ostatni, którzy nie zakazują tego, co zakazał Bóg i Jego Posłaniec, i nie poddają się religii prawdy — spośród tych, którym została dana Księga — dopóki oni nie zapłacą daniny własną ręką i nie zostaną upokorzeni.
30 Żydzi powiedzieli: „Uzajr jest synem Boga." A chrześcijanie powiedzieli: „Mesjasz jest synem Boga." Takie są słowa wypowiedziane ich ustami. Oni naśladują słowa tych, którzy przedtem nie wierzyli. Niech zwalczy ich Bóg! Jakże oni są przewrotni!

Ale na portalu Deon w dalszej części artykułu czytamy:

„Jak zauważył, formą systematycznej edukacji jest, np. w oparciu o ofertę Muzeum POLIN w Warszawie, przygotowywanie tam także katechetów do tego, żeby pokazywali judaizm w takiej formie, by ten krąg edukacyjny się ciągle poszerzał. "Najgorszą rzeczą, która budzi wszystkie upiory jest z jednej strony niewiedza, albo nastawienie polegające na szukaniu wroga, gdzie się tylko da" - podkreślił kard. Nycz”.

To jest już jawna zdrada wiary w Chrystusa. Kościół Katolicki zdradza swojego Boga i wiernych, którym zawdzięcza chleb. Gratuluje o czcigodni pasterze Waszej nieomylności. Tylko, że nieomylny, miłujący islam papież Franciszek, nie jest ponad Dekalogiem?

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.3 (5 głosów)

Komentarze

"rzeczach ostatecznych" (eschatologia) jest religją . Czyli w KK będzie dzień buddyzmu , ateizmu , satanizmu ... :-) ? Przecież nikogo nie można "dyskryminować" i "wykluczać" .
A to wcale nie jest takie "absurdalne" :-) ,bo zdaje się ks. Boniecki przeprowadzał już pierwsze rozmowy sondażowe ,czy już "ekumeniczne" z Nergalem vel. Holocausto vel. (jak to mawia redaktor S. Michalkiewicz) przedstawicielem szatana na Polskę ,no może województwo pomorskie :-) .

Vote up!
4
Vote down!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1556031

Kiedy Pasterz staje się pastuchem

Którego Wiara całkiem przerasta

Bo posługuje się tylko słuchem

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1556068

Kiedys belkot o koniecznosci zachowania pokoju pod dyktando sowietow, dzis pomoc '"uchodzcom". Robcie ksiezulkowie tak dalej, to i w Polsce koscioly opustoszeja.

Vote up!
1
Vote down!
0

ess

#1556081