W amerykańskim mieście powstanie pomnik szatana

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Świat

Informację o planowanym pomniku przeczytałem na portalu „Polonia Christiana”. Opublikowano ją wczoraj, w środę 19 lipca. Postarałem się dokładnie sprawdzić tę informację. To prawda: w siedmiotysięcznym Belle Plaine (oddalonym o 45 od Minneapolis) w Minnesocie powstanie pomnik szatana stawiany przez Świątynię Szatana.

Ciężko w to uwierzyć, ale to fakt. Co więcej, informacja jest stosunkowo opóźniona wobec portalu Startribune.com, gdzie sprawę tę opisano już 29 kwietnia tego roku. Emocji sprawie dodaje wydarzenie usunięcia krzyża z publicznego placu, w miejscy gdzie ma stanąć kontrowersyjny pomnik. Krzyż usunięto oczywiście w imię idei oddzielenia kościoła od państwa na co zgodziły się władze miasta. Ktoś podobno poskarżył się na krzyż na pomniku zadedykowanym weteranom wojennym.

Usunięcie niewielkiego pomnika spotkało się z protestem 100 mieszkańców. Wyznaczono więc niewielką część parku jako "strefę wolnej mowy", otwartą na nawet 10 pomników, o ile stawiający je będą honorować weteranów.

- „To bardziej irytujące, niż obraźliwe” - powiedziała Andy Parrish, aktywistka dzięki której wrócił pomnik poświęcony weteranom – „Mieszkańcy czują poczucie obowiązku (...). Nasi weterani bronili nas i naszym obowiązkiem jest ich bronić”.

Co ciekawe, Doug Mesner - przedstawiciel satanistów twierdzi, że grupa nie czci szatana, a jedynie „zachęca do rozumowania i empatii, odrzuca tyrańską władzę i promuje wolność oraz sprawiedliwość”.  Swoich praw sataniści gotowi są bronić przed sądem.

Rebecca Markert, adwokat organizacji „Freedom From Religion” („Wolność od religii”), nie ma zastrzeżeń do insygniów religijnych na nagrobkach/cmentarzach. Organizacja jednak sprzeciwia się znakom religijnych na obiektach własności publicznej - czytamy w artykule Liz Sawyer. Kontakt z autorką: Liz.sawyer@startribune.com.

Komentarz: swoją drogą to ciekawe, że na całym świecie ludzie powołujący się na wolność od religii, bardzo tej religii (jakiejkolwiek) są niechętni. Przecież, jeśli ktoś jest racjonalistą twardo stąpającym po ziemi, religię powinien traktować jako zabobon. Chyba, że religia ta włazi z butami w jego życie, ale te czasy już minęły. Skąd więc ta agresja?

Oprac. Romuald Kałwa 

Źródło: http://www.startribune.com/belle-plaine-veterans-park-to-include-satanic...

Na zdjęciu: Usunięty (obroniony pomnik) i planowany pomnik poświęcony szatanowi 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:6)

Komentarze

Podobieństwo nie jest przypadkowe!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1544648

Szanowna katarzyna.tarnawska. Pozdrawiam serdecznie. Pragnę jednak gorąco zwrócić uwagę, że Kościół katolicki uznaje oficjalnie w dokumentach pięć wielkich religii światowych. Oznacza to, że jeśli ktoś urodził się dla przykładu w Islamie, czy bodajże hindu i wierzy z całego serca w tę drogę wiary, której go nauczono i jest w tym szczerze wierny, to uwaga: osiągnie zbawienie wieczne!!!! 

Od raz zaznaczę, że nie zamierzam nawet w myślach, przechodzić na Islam i nikogo absolutnie do tego nie zachęcam! Raz jeszcze serdecznie pozdrawiam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1544657

Allach nie jest tożsamy z Bogiem Wszechmogącym, Wszechmocnym, Wiekuistym, w Którego wierzą Żydzi i Chrześcijanie.

Podobnie Brahma, Wisznu i Śiwa to nie Bóg Ojciec, Jezus Chrystus i Duch Święty.

Natomiast Boże Miłosierdzie jest niezgłębione i nie nam dyskutować o Drodze Zbawienia nie-chrześcijan. Tego nie śmiałabym kwestionować.

Ale już np. demoniczność Śiwy nie budzi moich wątpliwości.

Istnieje jeden z darów Ducha Św. - dar rozeznawania duchów. I nie zapomnę, jak przeraziła mnie maleńka figurka Śiwy wielorękiego, tańczącego, którą zobaczyłam na jakimś pochodzącym z Indii drobiazgu  - niegdyś własności mego Dziadka, przechowywanym w domu jako pamiątka po Nim. 

Podobne odczucia budzą we mnie np. grenlandzkie tupilaki, afrykańskie maski, laleczki voodoo czy egipskie skarabeusze z hieroglifami.

Są też miejsca obcych kultów i nie są to miejsca bezpieczne dla chrześcijanina - tę przestrzeń zasiedlają duchy wrogie Bogu Jedynemu. Jednym z takich miejsc jest również Kaaba.Nie mogę natomiast absolutnie wypowiadać się na temat Drogi Zbawienia mahometan.

Dodam na koniec własne doświadczenie z Bolkowa, gdzie wybrałam się niegdyś by zwiedzić tamtejszy zamek. Trafiłam na (oficjalny) festiwal czy koncert muzyki rockowej, w rzeczywistości - na zlot satanistów. Mając poczucie "przebywania w pieczy Najwyższego" wiedziałam równocześnie, że z tego konkretnego miejsca należy odejść jak najszybciej. Tak też uczyniłam. "Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła." (1 Tes 5:22).

Pozdrawiam,

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1544665

Dzięki Romuald Kałwa! Czytałem i ja o tym na Polonia Chystiana. Wstrząsające! Taka niestety jest Ameryka Stanów Zjednoczonych, czyli wolność do bólu! W tej sytyacji również sataniści chcą mieć swój monument. Zwraca jednak uwagę absurdalne kłamstwo ludzi reprezentujących satanistów, otóż na potrzeby tej akcji, gotowi są promować nawet wolność oraz sprawiedliwość. No po prostu kosmos! Koń by się uśmiał!!!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1544656