Kariera przez łóżko w polityce

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

Nie bądźmy zdziwieni lub nie udawajmy zdziwionych. Kariera „przez łóżko” w polityce jest czymś zupełnie normalnym. Właściwie wszędzie tam, gdzie jest władza i są pieniądze, pojawiają się kobiety gotowe na wiele... wyrzeczeń.

Jak mówiła w filmie dokumentalnym Ewy Ornackiej była żona pewnego gangstera: „prawdziwe kobiety” pragną władzy i pieniędzy. Według własnej definicji była prawdziwą kobietą. Dzisiaj napiszę parę słów o roli seksu (łac. sexus, płeć) w życiu społeczno-politycznym.

                                                                             *****

Myślicie, że wyjazd Ryszarda Petru i Joanny Schmidt do Portugalii to coś normalnego? Oczywiście, że tak. No, może nie normalnego (prawidłowego), ale pospolitego na pewno. Przecież jak mówił pan minister z „Misia” – „Wszystkie Ryśki to fajne chłopy”. Sprawą osobną pozostaje fakt, co na taki stan rzeczy powie żona Ryszarda Petru i ich dwie córki oraz jak ten wyjazd skomentuje mąż Joanny Schmidt i jej troje dzieci...

Kobita ma 38 lat, nienajgorzej wygląda, i co tu ukrywać, niejeden mężczyzna z chęcią pojechałby z nią na wycieczkę. Swoją drogą, jej mąż Paweł chyba nie mieści się w drzwiach... Pęka z dumy oczywiście, a nie żeby coś mu tam zaraz wyrosło na głowie! A Wy Czytelnicy o czym myśleliście?

W 2007 roku posłanka z Opolszczyzny Sandra Lewandowska zabłysła na wspólnym zdjęciu topless z pięćdziesiąt lat od niej starszym politykiem. Przynajmniej na tyle lat wyglądał. Ktoś się zaraz odezwie: „bzdury pan wypisujesz, Janusz Maksymmiuk od pani Sandry jest tylko 30 lat starszy”. No tak, popełniłem faux pau...

                                                                              *****

Jednym z ciekawych przypadków jest znany przystojniak Ryszard Kalisz. Nie wiem czemu nie zrobił kariery w filmach. Chociaż... W politologii powszechnie używa się takich terminów jak scena polityczna, teatr polityczny, aktor polityczny (specjalnie bez cudzysłowu).

Pora więc na „Stodołę polityczną” i „siano polityczne”, na „Antka Borynę politycznego” i „Jagnę polityczną”.

Ryszard Kalisz to bardzo ciekawy przypadek. Rysiek Petru nie jest moim politycznym (delikatnie mówiąc) faworytem, ale przynajmniej jest przystojny.

]]>http://www.se.pl/galerie/90196/176973/ryszard-kalisz-nie-jest-w-dobrej-f...]]>

Poseł Nowoczesnej Adam Szłapka po południu poinformował, że wyjazd Ryszarda Petru do Portugalii był wyjazdem prywatnym, a przewodniczący jest już w Warszawie. Chyba niektórzy z Nowoczesnej mają już dosyć pana Ryśka „fajnego chłopa”. Co na to posłanka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, która uparcie, choć niepewnie twierdziła, że Rysiek z laską Joasią S. pojechali się dokształcać?

A tak na serio:

Generalnie polityka to niezły burdel i jeśli ktoś jest gnidą w życiu prywatnym, będzie gnidą w polityce. Ludzie, którzy nie mają zasad, pchają się również do polityki. Co ja mówię, pchają się przede wszystkim do polityki!

Dr hab. Andrzej Kracher (1951-2008) z Uniwersytetu Opolskiego na zajęciach w grudniu 2004 r. O chciwych na władzę powiedział mniej więcej: „Dla tych ludzi władza jest ważniejsza niż pieniądze, narkotyki czy seks. Władza budzi u nich takie pożądanie, którego zwykły człowiek nie jest w stanie sobie wyobrazić”.

I zrób coś dobrego dla kraju czy miejsca swojego zamieszkania, mając do czynienia z gnidami, którzy dla władzy i wpływów jakie niesie, zrobią każdą podłość. Jeśli ktoś w tak prymitywny sposób zdradza własną rodzinę, to zdradzi przyjaciół, zasady, ojczyznę, złamie każdą umowę.

Gdyby wymienieni na początku artykułu politycy liczyli się z ludźmi, z ich opinią, przynajmniej lecieliby osobno, w odległych miejscach w samolocie. Ukrywaliby się po prostu. Ale brak poczucia wstydu liderów Nowoczesnej (takiej Unii Wolności dla naiwnych) powoduje, że nie liczą się z nikim: z rodziną, współpracownikami czy krajem, któremu mają służyć. Jego też zdradzicie? Ile srebrników potrzebujecie (za fachowe konsultacje oczywiście)?

Przeróżnych takich łajdaków trochę mniejszego medialnego formatu widzę na co dzień – miernoty, które, jak śpiewa genialny bard, prof. Bogusław Bierwiaczonek w utworze „Szmaciarz”, zrobią dla własnej kariery każde świństwo:

fragment tekstu piosenki:

Niezależnie od kraju
I skali wydarzeń
w ludzkich społecznościach
zdarzają się szmaciarze
Taki szmaciarz często
chodzi w garniturze
i siedzi w fotelu
w bardzo ważnym biurze
Dostał się tam liżąc
dupy swych zwierzchników
kłamiąc i donosząc
na swoich przeciwników
lecz gdy już ma swój tytuł
i zaszczytne stanowisko
chce sobie wynagrodzić
że upadał tak nisko
(...)
Często też wyjeżdża
Na dalekie delegacje
Główny punkt tych wyjazdów
To rzygane kolacje
(...)
Albo nie daj Boże
ktoś z nich głośno powie
że szmaciarz to szmaciarz
Panie i panowie
Usuwa więc każdego
kto nie jest szmaciarzem
a nagradza miernoty
które robią, co każe
(...)

  •  

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.1 (9 głosów)

Komentarze

choć ujmowałbym go nieco inaczej. 
Na przykład: polskie komedie z lat siedemdziesiątych i okolicznych są niewyczerpanym źródłem inspiracji bo często podają prawdziwe fakty, w zaskakująco skąpo zawoalowanej fabule. Czy pamiętamy, właśnie z "Misia", obecną żonę nieco już sklerotycznego i schorowanego pana ministra która wcześniej opuściła tytułowego bohatera? Obecnej młodzieży z łatwością umknie fakt, dla mnie oczywisty, że niewielu obywateli Polski tamtych czasów biegle mówiło po angielsku i potrafiło się "znaleźć" w sytuacji nietypowej w obcym kraju gdy trzeba się w miarę biegle posługiwać językiem. A jeśli tak było - to łatwiej można bylo je uważać za "agentki" różnych mniej i bardziej tajnych służb niż za genialnie wykształcone samodzielne emancypantki.
A z innego filmu - "Rozmów kontrolowanych" - wystarczy podać kilka cytatów:
"Będę ci podsyłał kontakty. Mogą to być młode kobiety. Będziesz mógł im to mówić w łóżku"
I jeszcze:
"- A nie boisz się że c i tam zwieję?
- A nie boisz się że cię tam znajdę?"
 
Chcę przez to powiedzieć, że kobiety jako takie mają swoje równouprawnienie, również w sferach "zawodowych". Ze wszystkimi towarzyszącymi "plusami ujemnymi" i "plusami dodatnimi". Ponadto, tekst mój nie ma na celu lekceważenia kogokolwiek, jakiejkolwiek płci (w UE jest ich co najmniej trzy). To po prostu proste stwierdzenie faktu. Warto mieć to na uwadze.
Vote up!
4
Vote down!
0
#1529473

w "tradycji" wschodniej są PŻP- przechodnie żony polowe, wliczając sekretarki

niektóre z nich zaszły niespodziewanie wysoko, zdaje się że i "Krwawa Luna"

wot, postęp

Vote up!
3
Vote down!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1529475

jest jeszcze jedna, "zapomniana" sprawa: tak zwani "synowie pułku". Sprawa była dość znana w latach 70-tych ubiegłego stulecia. 

Vote up!
4
Vote down!
0
#1529479

dzięki!

nawet nie wiedziałem, aż dziw.

może rzeczywiście niektórzy czy wielu...

w końcu dla przedwojennego pokolenia samo słowo "synek" czasem mogło oznaczać i różnych takich

Vote up!
3
Vote down!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1529481

Chyba tu nie o to chodzi. Przecież pani Sch, ma już wiele. Jest posłanką, wiceszefową partii, we własnym mniemaniu ma jakiś dorobek parlamentarny (jakieś wrzaskliwe wystąpienie w Sejmie, parę interpelacji, kilka wypowiedzi w TV).  A więc o co chodzi? Czyżby czychała na ministerstwo wierząc naiwnie, że Petru (ps. Madrea) zostanie faktycznie premierem? No nie, nie jest chyba aż tak głupia. Bez obrazy, ani bez moralizatorstwa. To chyba taki "integracyjny" skok w bok. A że ktoś zrobił fotkę? No to pech, ale się wyjaśni. Pogadają parę dni w mediach, a potem się uspokoi. 

Vote up!
2
Vote down!
0

Traczew

#1529487

nie lubię kurw, wybacz, ale osoba, która myśli dupą, kariery nie zrobi. Po wykonaniu uslugi zazwyczaj dostaje kopa w dupę., ot i cała kariera, a o kasie zapomnij po co szmacie kasa?

Vote up!
5
Vote down!
-1

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1529562

Zapewne tak będzie w tym przypadku, choć z najświeższych wiadomości: żona Petru (ps. Madera) wystawiłą mężusia za drzwi. Hahaha. A co się stanie z przepisaną w 2015 na Nią forsą. Wot przykrost!

Pozdrawiam RB

Vote up!
2
Vote down!
0

Traczew

#1529571