Upadek. Politycy jak alfonsi, a polityka jak …

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Świat
 
Na fot. TVP 1. Romuald Kałwa

Jak nisko upada UE a za nią państwa członkowskie, w tym Polska.  „Nowoczesne i postępowe” państwa stają się stręczycielami (alfonsami) własnych obywateli.

Wczoraj (28.03.2014) „Wiadomości” na TVP 1 doniosły o tym, czego można było spodziewać się już od pewnego czasu: Unia Europejska każe przemyt, prostytucję i handel narkotykami wliczać do produktu krajowego brutto Polski i innych państw członkowskich.

Gdy byłem dwa razy młodszy, razem z kolegą Bolkiem dla naszego garażowego zespołu Ot! Kultura napisaliśmy taki prosty tekst:

Zwrot.:

Polityka jak kurwa,

Wojsko jej alfonsem,

Gliniarze jej służą,

Robią, co chcą.

Ref.:

Wszyscy chcą rządzić dla naszego dobra,

Lewica, prawica, Sejm i Prezydent,

Siedzą na stołkach, wszystkich w dupie mają,

A Ty zamknij mordę i płać podatki!

Przepraszam wojsko, którego dzisiaj Polska prawie nie ma. Dzisiaj zamiast tych słów wstawiłbym raczej inne: urząd skarbowy (ministra finansów), sądy, służby specjalne, media, które kłamią jak z nut, itd. Generalnie, te nieco prymitywne słowa, niech będą komentarzem do aktualnej rzeczywistości. Podpisuję się pod nimi w całości.

Gdyby był wolny handel i niższe podatki to nie byłoby przemytu. Ale żeby do PKB wliczać prostytucję, za którą stoi wiele nieszczęść, przemoc seksualna, często też handel żywym towarem, a nawet to, co tak bardzo dotknęło polskich pracowników najemnych we Włoszech, czyli obozy pracy? Politycy wliczają dochody mafii, którą generalnie sami współtworzyli.

To już nie jest tylko obrzydliwe - to gorzej niż draństwo. Nie głosowałem na tych sutenerów.

A dlaczego rządy to robią? Aby zaciągać kolejne pożyczki, a więc jeszcze bardziej nas zadłużać. Proste.

 

Na zdjęciu: partnerzy biznesowi Unii Europejskiej i polskiego rządu. Żródło, TVP1 28.03.2014.

zdjęcia: TVP1.

 

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.8 (głosów:3)