Czy atak na rafinerię w Arabii Saudyjskiej to prowokacja Izraela przed wyborami do Knesetu?

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Świat

Jasnowidz Krzysztof Jackowski, a jednocześnie politolog-amator, na początku sierpnia twierdził, że atak na Iran będzie gwałtowny, by zaraz po nim nastąpiła niepokojąca cisza. Jednakże Persja zaskoczy świat brutalną odpowiedzią. Czy by to stwierdzić, trzeba być jasnowidzem?  

Dzisiaj, w niedzielę (15.09.2019), świat obiega informacja, że Jemeńska grupa Huti, gdzie Arabia Saudyjska prowadzi brutalną wojnę (ma tam miejsce wiele przypadków głodu i pospolitego ludobójstwa, przy milczącej akceptacji świata) za pomocą kilku dronów wysadziła rafinerie, w wyniku czego światowe wydobycie ropy spadnie na świecie aż o 5%, a w samej Arabii Saudyjskiej z 9,8 miliona baryłek dziennie do 5,7 miliona baryłek.

Wszyscy podejrzewają Iran, który również w niedzielę (15.09.2019): „grozi pełnoprawną wojną z USA”, m.in. w wyniku kolejnych sankcji.

Tak się dziwnie składa, że zbliżają się wybory do izraelskiego Knesetu, które odbędą się, nomen omen, 17 września 2019 r.:

„Od wyniku wrześniowych wyborów parlamentarnych będzie zależało, czy Beniamin Netanjahu utrzyma się u władzy, czy trafi do więzienia. Do tej pory premier Izraela wydawał się niezatapialny. (...). Miał co świętować. W końcu osiągnął jeden ze swoich politycznych celów. Jak wyliczył Izraelski Instytut Demokracji, właśnie 20 lipca minął 4876. dzień (ponad 13 lat) sprawowania przez Netanjahu funkcji szefa rządu. Tym samym o 24 godziny pobił on historyczny rekord należący do Davida Ben Guriona” – pisze „Rzeczpospolita”.

To niemożliwe, aby Binjamim (nie Beniamin, jak błędnie podają polskie media) Netanjahu, ojciec narodu izraelskiego, nielubiany w Polsce z wielu powodów, miałby iść do więzienia? Coś tu nie gra... 

W dodatku zapowiedział dalszą aneksję spornych terytoriów palestyńskich, za co Liga Arabska zapowiedziała wojnę państwu Izraelowi.

Komentarz:

Biedni partyzanci jemeńscy (kraj nie ma złóż naturalnych), zdobyli drony, które ominęły obronę przeciwlotniczą bogatej i dobrze uzbrojonej Arabii Saudyjskiej? To były chyba jakieś super naddźwiękowe drony. Może jednak to były rakiety?

A może siłom związanym z Binjamim Netanjahu zależy na ostatecznym rozwiązaniu kwestii palestyńskiej i irańskiej? Skoro Izraelczycy są tak brutalni wobec Polaków, to jak muszą być bezwzględni wobec Palestyńczyków, czy Iranu, który prawdopodobnie dysponuje bronią atomową. W dodatku Iran to 80 mln państwo – tu okupacja nie będzie możliwa – tylko całkowite zniszczenie. Czy we wrześniu 2019 r. rozpocznie się III wojna światowa?

Portal „The Times of Israel” wprost pisze, że ataku na saudyjskie rafinerie dokonał Iran:

„Arabia Saudyjska stara się przywrócić dostawy ropy po uderzeniu, o który oskarża się Iran.

Koncern Aramco zapowiada, że sięgnie do swoich rezerw awaryjnych, aby zaspokoić światowy popyt; Trump rozmawia z saudyjskim księciem, podczas gdy USA potępiają atak na „globalną gospodarkę”.

Prawdopodobnie widzimy próbę wmieszania świata do tego konfliktu. Polska zrobi bardzo duży błąd, jeśli się do niego włączy.  

Iran ma przestarzałe lotnictwo, ale faktyczne, dysponuje nowoczesnymi dronami bojowymi, posiada też rakiety balistyczne, przeciwokrętowe z antyradarem Fair-5, Badr-, pociski balistyczne Fateh-110 i faktycznie, podobno część z nich przechowywana jest pod ziemią w Jemenie. Iran ma też rakietę przeciwokrętową „Khalij Fars” („Zatoka Perska”). Prawdopodobnie posiada też rakiety hipersoniczne, przekraczające przynajmniej pięciokrotnie prędkość dźwięku (5 Ma), czyli 1700 metrów na sekundę.

Nie wiadomo, czy Iran dysponuje broną jądrową, ale w związku z programem atomowym, na pewno ma możliwości konstrukcji tzw. brudnych bomb (rozrzucających materiał radioaktywny, które mogą spowodować lokalny Czarnobyl).

Nikt nie wygra tej wojny. Niestety, Izrael od wielu lat prowadzi szaloną politykę. To jedno z najbardziej nielubianych państw świata.

W tym miejscu przytoczę słowa znajomego wojskowego, obecnego na misjach w Iraku: „W amerykańskich wojnach walczą czarni i Latynosi, biali dowodzą, a Żydzi płacą”.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:7)

Komentarze

„W amerykańskich wojnach walczą czarni i Latynosi, biali dowodzą, a Żydzi płacą”.

Twierdzeniu Pańskiego znajomego, zawartego we frazie: "a Żydzi płacą”, przeczą fakty.

Na wszystkich wojnach, zarabiają żydowscy banksterzy; tak było za czasów założyciela klanu Rorschildów i tak jest obecnie.

D.Trump w jednym z wywiadów powiedział, że wojny toczone przez USA na Bliskim Wschodzie kosztowały budżet USA prawie 8 bilionów dolarów i były głównym powodem drastycznie rosnącego długu publicznego, który obecnie przekracza już 22 bln.$. Zapytał na koniec: i co my(USA) mamy z tego?

Żelazną zasadą Izraela jest to, by wydatki ponoszone dla zapewnienia interesów tego państwa, finansowały inne państwa.

To właśnie T.Mazowiecki dał przyzwolenie na aferę ArtB, w której rolę wykonawczą powierzono dwóm Żydom; B.Baksikowi i A.Gąsiorowskiemu.

Afera ArtB zaczęła się w okresie rządów T. Mazowieckiego, kiedy to w 1990
roku, świeżo po wznowieniu polsko-izraelskich stosunków dyplomatycznych, szef
rządu spotkał się w USA z działaczami Kongresu Żydów Amerykańskich, podczas
którego padły wiążące deklaracje w sprawie zaangażowania się Polski w operację
przerzutu rosyjskich Żydów do Izraela.

Polskie władze postawiły na nogi wywiad i kontrwywiad Urzędu Ochrony
Państwa, policyjnych komandosów dowodzonych przez Jerzego Dziewulskiego(tego co pomagał na Okęciu w transporcie walizek z dolarami wywożonymi przez Bagsika i Gąsiorowskiego z Polski).
Powołano do życia jednostkę wojskową 2305, dowodzą przez gen. Sławomira
Petelickiego; utworzono specjalną Grupę Realizacyjną Operacji Most oraz
Jednostkę Specjalną GROM mającą ochraniać transporty przesiedleńców z Rosji do
Izraela via Warszawa. Rodzime służby współpracowały z izraelskim Mossadem oraz
Szin Betem, a także specjalną jednostką wojskową Sayeret Matkal. O wszystkim
wiedziała, co więcej - pomagała w realizacji zadania - CIA.

Bagsik został skazany w Polsce i trochę odsiedział a Gąsiorowski zwiał do Izraela a gdy przestępstwo się przedawniło,
przyjechał do Polski i grał rolę celebryty w POstkomuszych mediach, opowiadając
o kulisach tej afery.

(…)- Ja w operację Most wszedłem w 1985 roku. Kiedy poszła
informacja, że gen. Jaruzelski podpisał układ, który był wtedy tajny, o tym, że
Polska zgadza się na współudział w operacji wypuszczenia Żydów ze Związku
Radzieckiego przez Polskę tranzytem, zacząłem tym mocno żyć. Czyli lobbing,
wspieranie, angażowanie innych ludzi do tej operacji - mówił Gąsiorowski na
antenie TVN24. (…)

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1602815

np. słynne "irańskie" miny w cieśninie Ormuz. Okręt podwodny z serii miniaturowych, atakował tankowce, które potem uznawano za ofiary ataków Iranu!. Izrael zrobi wszystko, by dać Trumpowi pretekst do ataku. Sami żydzi w takim starciu skazani na zagładę, chowają się więc jak zwykle za plecami Ameryki. A Ameryka?. Nie jest w stanie znieść faktu, istnienia ogromnych złóż ropy, poza kontrolą i jurysdykcją USA. Bliski Wschód krwawi od zawsze, atakowany przez USA i Izrael!...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1602918

Ile Rosja zyska na wzroście cen ropy? tu bym szukał sprawcy

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1602925

nie jest prawdą, że szydzi za coś płacą. Oni zawsze żyją na czyjś koszt - tym razem hameryki niszcząc ją i rujnując, a w przyszłości, dzięki pisiorstwu chcą żyć na koszt Polaków, coraz bliżej do tego, zatem nigdy za swoje!

Natomiast ten atak dronami na rafinerię to jest oczywista prowokacja, ale wspólna szydowsko-hamerykanska!!! Nasze mendia, w tym TVPis i  dziennikarzyny są już tak przekupne, że nawet się nie zająkną i gładko brną w żałosne kłamstwa, to niestety mierzwa, taka sama jak politycy!

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3
#1603004

- i to ruskim najbardziej ze wszystkich producentów paliw zależy na zamieszaniu i podwyżkach cen paliw płynnych. Dla mnie to było oczywiste od samego początku a teraz fakty wychodzą na jaw.

Link do tematu o dziwnych manewrach na gełdzie w rosji:

https://niezalezna.pl/288636-ktos-w-rosji-wiedzial-o-ataku-na-saudyjskie-rafinerie-tajemnicze-operacje-na-gieldzie-w-moskwie

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1603036