172 mln zł kary na spółkę Engie Energy za brak woli współpracy w sprawie NordStream2

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Gospodarka

Brawo! Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył dzisiaj najwyższą karę dla spółki w swojej historii. To efekt dochodzenia ws. potencjalnej zmowy przy realizacji projektu Nord Stream 2.

Prezes #UOKiK Marek Niechciał/l

- Nałożyliśmy na spółkę Engie Energy karę 172 mln zł za uporczywe i bezpodstawne odmawianie nam przekazania żądanych dokumentów. Sprawa dotyczy postępowania przeciwko podmiotom odpowiedzialnym za budowę gazociągu #NordStream2 - czytamy na oficjalny profilu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na Twitterze.

Źródło: https://twitter.com/UOKiKgovPL

Spółka Engie Energie jest jedną z firm odpowiedzialnych za budowę gazociągu NordStream2. To najwyższa kara w historii Urzędu.

Na stronie spółki czytamy: 

"Jesteśmy międzynarodową grupą zajmującą się energią i usługami. Koncentrujemy się na trzech głównych obszarach działalności: wytwarzaniu energii niskoemisyjnej, sieciach przesyłowych i usługach dla klientów. Kierując się naszą ambicją, aby przyczynić się do harmonijnego rozwoju, podejmujemy ważne globalne wyzwania, takie jak zapobieganie globalnemu ociepleniu czy też walka z ubóstwem energetycznym.

Przedsiębiorstwom, społecznościom oraz klientom indywidualnym oferujemy nowoczesne rozwiązania w zakresie produkcji i wykorzystania energii, jak również rozwiązania podnoszące jakość codziennego życia poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii cyfrowych".

Źródło: https://engie-polska.pl 

Spółka chronicznie nie udzielała informacji i bezpodstawnie odmawianie przekazywania żądanych dokumentów (a wiec ignorowała poslkie państwo) ws. Nord Stream 2. Tak wysoka kara m być efektem postępowania prowadzonego przeciw Gazpromowi i pięciu międzynarodowym podmiotom odpowiedzialnym za finansowanie gazociągu Nord Stream 2.  

 

Komentarz: to dobra wiadomość. Czyżby po wyborach rząd brał za rogi poważne siły o międzynarodowym znaczeniu? 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)

Komentarze

od tej kary. Bo, znając "sprawność" polskiej Temidy i jej międzynarodowe powiązania - spółka odwoła się ostatecznie do Strasburga i płacić nie będzie. Obym się myliła.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1608829