Agencja Wywiadu szuka pracowników - sprawdź, czy niema oferty dla Ciebie

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

Farmy ruskich (i nie tylko) trolii, nie będą miały w Polsce łatwej pracy.

Gdy usłyszałem o akcji poszukiwania pracowników do Agencji Wywiadu, pomyślałem, że szukają „Szpiegów takich jak my”, czyli naiwnych młodych ludzi do odwrócenia uwagi od działań prawdziwych szpiegów, jak wspomnianych dwóch panów z tej świetnej szpiegowskiej komedii.

Wynikało to z tego, że zawsze i wszędzie słyszałem, że to służby wywiadowcze wybierają, kogo chcą zatrudnić. Na szczęście sprawa wygląda zupełnie inaczej, i co więcej, wieści są pozytywne! Agencja Wywiadu szuka, a owszem, ale raczej „dziewczyny z tatuażem” – która była świetną hakerką pozyskującą informacje.

Na stronie Agencji wywiadu kliknij tutaj znajdziemy opis poszukiwanych osób na stanowiska cywilne, które dają do myślenia, że w polskim wywiadzie następuje wreszcie prawdziwa rewolucja. 

Poszukiwani są przede wszystkim informatycy, co oznacza, że w Polsce powstaje wreszcie tzw. wywiad cybernetyczny/ informatyczny, polegający na pozyskiwaniu, gromadzeniu, przetwarzaniu i analizowaniu informacji zdobytych informacji droga elektroniczną, oraz, jak można się domyślać, drogą elektromagnetyczną.

Najciekawsze stanowiska to pentester, który jest jednocześnie hakerem i antyhakerem jednocześnie, zdobywającym informacje, zabezpieczającym systemy informatyczne i zarazem je łamiącym. Kimś takim była Liz Salander z filmu „Dziewczyna z tatuażem”.

Innym tajemniczo brzmiącym zawodem jest rewerser. Praca rewersera polega na tzw. inżynierii wstecznej, czyli „programowaniu od tyłu”. Normalnie jak informatycy do czegoś przystępują, to kolejność działań wygląda: koncept – projektowanie – kodowanie. Tu to wygląda odwrotnie. Działania zaczynają się od odkodowywania gotowego już programu, co poprzedza badanie i analiza danego programu komputerowego.

Innymi słowy, rewerser będzie zajmował się zabezpieczeń przed działaniami określonych programów komputerowych funkcjonujących w sieci.

Np. przed rosyjskim programem Antywirusowym Kaspersky, produkowanego przez firmę Jewgienija Walentinowicza Kaspierskiego – który ma bliskie związki z rosyjskimi służbami specjalnymi i samym Władymirem Putinem.

Jeśli praca rewersera będzie służyła tylko Polsce, obiektem działań będą także działania wobec Chin, Izraela, Niemiec, Francji, Anglii i USA, które ukrywają przed Polakami strategiczne informacje na temat ich strategii i taktyki na wypadek wojny, a które żądają od Polski zniszczenia obwodu kaliningradzkiego w razie ataku Rosji na państwa bałtyckie.

Podsumowując, w Agencji Wywiadu szykuje się prawdziwa rewolucja i przebudowa – dosłownie. Poszukiwani są stolarze, hydraulicy i elektrycy. Jest tylko jeden problem – niskie pensje. Poszukiwani są prawdziwi fachowcy, a pensja proponowana na stronie Agencji Wywiadu to 4500 – 5000 zł netto.

Prywatne firmy takim informatykom zaoferują znacznie więcej.

Poniżej lista zawodów pracowników cywilnych poszukiwanych przez AW:

Infografik

Programista C NET

Specjalista ds. bezpieczeństwa IT

Infobroker (researcher)

Informatyk - programista aplikacji internetowych

Inżynier ds. analizy i kontroli jakości łączy telekomunikacyjnych

Informatyk: programista Big Data

Specjalista/programista technologii mobilnych

Inżynier przetwarzania danych

Specjalista ds. e-marketingu i PR

Tłumacz języka rosyjskiego

Pentester

Tłumacz języka angielskiego

Rewerser

Informatyk/Analityk

Informatyk

Informatyk: inżynier sztucznej inteligencji/uczenia maszynowego

Inżynier budownictwa (specjalizacja: elektryka, elektroenergetyka)

Inżynier budownictwa (specjalizacja: ciepłownictwo, gazownictwo)

Korektor/Redaktor tekstów

Pracownik administracyjny/kancelaria

Inżynier pożarnictwa

Hydraulik

Ślusarz

Stolarz

Sekretarka

Pracownik warsztatu ogólnobudowlanego

Pracownik administracyjny

Malarz

Kierowca

Elektryk

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4 (głosów:4)

Komentarze

... zbiera mi się na wymioty! To po pierwsze.
Po drugie: - kolor czerwony czcionki zarezerwowany jest dla korektora tekstu, więc go zmień!
Po trzecie: - zmień wielkość czcionki (czerwonego tekstu) na 14 p, ponieważ "nie mieści" się w wierszu i jest "obcinana" od dołu.
Po czwarte: - popraw 2 literówki i błędy interpunkcyjne.

Satyr 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1608672