Amerykańska ustawa H.R. 672 o zwalczaniu europejskiego antysemityzmu

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Świat

Zajęci sprawami amerykańskiej ustawy 447., czyli sprawą restytucji – oddania Żydom przez Polskę majątku o wartości 300 miliardów dolarów – ziemi, lasów, kamienic, dóbr naturalnych i całych dzielnic wielu polskich miast – trochę zapomnieliśmy, że 14 stycznia 2019 roku ulubiony amerykański prezydent Polaków Donald Trump podpisał ustawę mającą walczyć z panoszącym się w całej Europie antysemityzmem.

 

Prace nad ustawą w amerykańskim kongresie wyglądały następująco:

01/14/2019

Became Public Law No: 115-434.

01/14/2019

Signed by President.

01/02/2019

Presented to President.

12/22/2018

Passed/agreed to in Senate: Passed Senate without amendment by Unanimous Consent.

12/22/2018

Senate Committee on Foreign Relations discharged by Unanimous Consent.(consideration: CR S8041)

05/17/2017

Passed/agreed to in House: On motion to suspend the rules and pass the bill, as amended Agreed to by voice vote.(text: CR H4275-4276)

01/24/2017

Introduced in House

 

Źródło: https://www.congress.gov/bill/115th-congress/house-bill/672/all-info

 

Oficjalnie inicjatorką ustawy jest Nita Lowey, z domu Melnikoff, zwolenniczka wspólnych wartości, jakie łączą USA i Izrael - https://lowey.house.gov/media-center/press-releases/lowey-statement-israeli-independence-day-0

 

Całą treść ustawy H.R.672 znajdziemy pod linkiem: https://www.congress.gov/bill/115th-congress/house-bill/672/text

 

Czytamy w niej m.in.:

 

(1) W ciągu ostatniego dziesięciolecia odnotowano stały wzrost liczby antysemickich incydentów w Europie, co spowodowało, że europejscy Żydzi byli celem fizycznego i słownego nękania, a nawet śmiertelnych ataków terrorystycznych, z których wszystkie spowodowały erozję osobistego i wspólnotowego bezpieczeństwa oraz jakość codziennego żydowskiego życia.

 

(2) Zgodnie z raportem Agencji Praw Podstawowych Unii Europejskiej (FRA) w latach 2005-2014 odnotowano wzrost liczby incydentów antysemickich we Francji z 508 do 851; w Niemczech od 60 do 173; w Belgii od 58 do 130; we Włoszech od 49 do 86; oraz w Wielkiej Brytanii od 459 do 1 168.

 

Do tego momentu wydaje się wszystko w porządku, jednak, w punkcie 4. Czytamy co będzie ścigane przez USA w Europie:

 

(B) Głoszenie podejrzanych, dehumanizujących, demonizujących lub stereotypowych zarzutów na temat Żydów, jako takich, lub potęgi Żydów, jako zbiorowości, zwłaszcza, ale nie wyłącznie, mitu o światowej żydowskiej konspiracji lub Żydów kontrolujących media, gospodarkę, rząd lub inne instytucje społeczne.

 

(C) Oskarżanie o to, że Żydzi są ludźmi odpowiedzialnymi za rzeczywiste lub wyimaginowane przestępstwa popełnione przez pojedynczą żydowską osobę lub grupę, państwo Izrael, a nawet za czyny popełnione przez nie-Żydów.

(...)

 

(E) Oskarżenie żydowskich obywateli o to, że są bardziej lojalni wobec Izraela lub domniemanych priorytetów Żydów na całym świecie, niż interesom swoich krajów.

 

Komentarz:

 

Amerykanie, którzy twierdzili, że polska ustawa o IPN zwalcza wolność słowa, są pewni hipokryzji i obłudy. Chcą ścigać Europejczyków za „Oskarżanie o to, że Żydzi są odpowiedzialni za rzeczywiste lub wyimaginowane przestępstwa” – a więc mówienie prawdy o udowodnionych żydowskich zbrodniach, np. w Palestynie, czy przestępcach żydowskiego pochodzenia w Europie, będzie ścigane przez USA.

 

USA będą ścigać za tak oczywiste rzeczy, jak „Oskarżenie żydowskich obywateli o to, że są bardziej lojalni wobec Izraela lub domniemanych priorytetów Żydów na całym świecie, niż interesom swoich krajów”.

 

Ścigane będzie pisanie prawdy o tym, że już za czasów Mieszka III Starego, syna Bolesława Krzywoustego, fałszowali monety i przez wiele kolejnych stuleci szkodzili polskiej racji stanu, np. przekupywali posłów i rozbijali Sejmy, współpracowali z zaborcami, ujawniali Rosji powstańców styczniowych (parz: Romuald Traugutt), że byli jednymi z twórców bolszewickiej Rosji, że mordowali Polaków należąc do NKWD, że mordowali polskie podziemie niepodległościowe po 1944 r, że podczas przesłuchań w UB, którego stanowili trzon, byli wyjątkowo brutalni – pisanie o tym, jak produkują fałszywą walutą w należącym do nich amerykańskim Systemie Rezerwy Federalnej, że handlowali afrykańskimi niewolnikami, że stanowili trzon karaibskich piratów (złodziei i morderców) – będzie przez USA zakazane w Europie.

 

Pisanie o masowych zdradach Żydów i grabieży majątków chrześcijan podczas „potopu szwedzkiego” i kolejnych wojen również.

 

W czasach wojny niesprawiedliwej i ataku na Irak, publiczność usłyszała (kilka dni temu w Klubie Polonia Christiana, gościł ks. Rafał Cyfka – papieskie stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”), w latach 2003 – 2009 mordowano i pastwiono się nad 800.000 chrześcijan, którzy musieli opuścić Irak. W czasie wykładu padło stwierdzenie, że wojska amerykańskie nie reagowały na los irackich chrześcijan, a sam Izrael chronił i wspierał ISIS.

 

Według władz USA, nie będzie wolno o tym mówić ani pisać. Tak wygląda wolność słowa wg Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.  
 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.1 (głosów:14)

Komentarze

- jeśli USA chce być wiarygodne to umów trzeba dotrzymywać (link do tematu niżej). Natanjahu na cały świat wykrzyczał że: Polacy to faszyści, a potem dzwoni po cichu do Pana Premiara M.Morawieckiego i skrycie się wycofuje. Ważne że kłamstwo znowu poszło w świat. U nich jak i u komunistów ( w sumie to to samo )- słowo honoru ma mniejszą wartość niż wypluta flegma gruźlika na chodniku. Warto by wznowić śledztwo zamachu na J.F.Kenedyego bo zdaje się że po jego śmieci Izrael wszedł w posiadanie broni atomowej wcześniej wykradając jej plany i przekazując Rosji (sprawa Rosenbergów ). Podobno Merkel opowiedziała Natanjahu kawał o dwóch Żydach którzy za okupacji poszli na lody i jeden dostał dwie kulki a drugi z automatu - śmieli się razem aż trzymali się za boki.

https://www.youtube.com/watch?v=fHywVWknElg

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1581034

W kwestii formalnej - pojęcie honoru nie jest w cywilizacji żydowskiej znane, podobnie zresztą jak wiele innych, które z kolei dla nas są fundamentalne. Wchodzenie z nimi w układy bez brania przy tym pod uwagę całkowitej różnicy mentalności to proszenie się o bardzo duże kłopoty, a niekiedy wręcz katastrofę.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1581085

właśnie ukarał samego siebie, Polskę i grupę V-4. Tak naprawdę wygląda ta decyzja. Kiedy zostanie ukarany, raz na zawsze, skutecznie i do spodu, rzeczywisty SPRAWCA? Dlaczego polski ambasador jest tam jeszcze?  Kto wymyślił i zatwierdził "szczyt" V-4 na Bliskim Wschodzie ( nazwisko poproszę!), w jądrze wieloletniego, nie polskiego konfliktu? V-4 ma być aż do Morza Śródziemnego? Paranoja.Prowokacja. Należy się opamiętać natychmiast!!! I nie bajerujcie mi tu o jakichś różnicach honorowych, lub nie. Oni nie przestrzegają ŻADNYCH!!! Szczególnie w stosunku do Polaków.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

yenom

#1581118

... Żydzi ( rozumiani jako członkowie jakiegoś narodu) ,czy żydzi (wyznawcy jakiejś religii ) są tylko jedną z wielu mniejszości i raczej mniej liczną  . Więc brak wzmianki , czy analogicznych ustaw dotyczących Irlandczyków , Włochów ,Polaków ,Ukraińców ,Niemców,Ormian,Kurdów ,czy też protestantów , katolików , mahometan ,świadków Jehowy ,kwakrów , jazydów  jest JAWNĄ DYSKRYMINACJĄ i bezczelnym utrwalaniem "stereotypu"  z  Sec 2.4.B (Działanie w oczywisty sposób przeciwskuteczne ) Więc ustawa, na mocy tej ustawy, powinna jako wewnętrzne sprzeczna i antysemicka ! sic ! , zgodnie z definicją antysemityzmu w niej zawartą  ... zostać wrzucona natychmiast do kosza .

:-)

A jawne uchwalanie ustaw ,w których jest expressis verbis napisane ,że państwo uchwalające będzie naruszać suwerenność innych państw i wtrącać się w ich wewnętrzne sprawy ,jest ... chyba jakąś nowością .

Do tej pory to ONZ ,było takim "forum" "globalnych" regulacji . Bez takiego pośrednictwa , wygląda na uzurpację .

Poza tym sformułowania typu "Oskarżanie Żydów o (...) " są wyjątkowo nieszczęśliwe ,bo sugerują jakiś "immunitet" i "z góry rozstrzygają" ,jak tzw. "pytania z tezą" . Może lepiej zastąpić  "Fałszywe oskarżanie kogokolwiek o cokolwiek  (...)"

PS.

Gdyby ten punkt B przepisać jako

(B) Głoszenie podejrzanych, dehumanizujących, demonizujących lub stereotypowych zarzutów na temat członków Opus Dei , jako takich, lub potęgi Opus Dei, jako zbiorowości, zwłaszcza, ale nie wyłącznie, mitu o światowej  konspiracji  Opus Dei jako organizacji kontrolującej media, gospodarkę, rząd lub inne instytucje społeczne.

To Dan Brown z "Kodem Leonadro da Vinci" miałby problem ? :-) .

Index librorum prohibitum ? Gdzie się "wolnomyśliciele" podzieją ?

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1581037

Czy znajdzie się poseł, który złoży interpelację w sprawie?

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

casium

#1581048

Jest to coś podobnego do 447 JUST a zobowiązujące Sekretarza Stanu do wywierania wpływu na europejskie rządy by się zajęły porządnie walką z antysemityzmem,   a zwłaszcza by przyjęły i wprowadziły w postaci stosowanego prawa roboczą definicję antysemityzmu  ("to adopt and apply a working definition of anti-Semitism") która wcześnniej została ustalona przez IHRA: jako (w skrócie) odbierane przez Żydów pewne wrażenie, które można by wyrazić jako nienawiść do Żydów (“Anti-Semitism is a certain perception of Jews, which may be expressed as hatred toward Jews.") Przy czym anysemityzm mógłby być skierowany również przeciwko Państwu Izrael

No i tu z pewnością sekretarz pompka będzie się domagać (urge) bezwzględności ścigania a la UB (Blaichman Law).

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1581063

... trzeba zażądać ,by w Polsce amerykańskie organizacje zarejestrowały się jako "foreign agent" ,a jakiekolwiek działania na podstawie takich ustaw traktować jako "unlawful and suspicious meddling in internal affairs " .

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1581066

Mądrego to i przyjemnie posłuchać, ale poczytać to już w szczególności.

Dziękuję za wyjaśnienie.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

casium

#1581074

Ta ustawa to tylko kolejne potwierdzenie, że USA stają się narzędziem do realizacji żydowskich interesów i w coraz mniejszym stopniu prowadzą politykę proamerykańską, a w coraz większym prożydowską. W Polsce czujemy to szczególnie mocno i wyraźnie. Można się zastanawiać ile zostało jeszcze Ameryki w amerykańskiej polityce.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1581071

Antysemityzm zaczął się w 1939 roku w USA! 

Przed wybuchem II Wojny Światowej. Dzisiejsze żydki w USA nie pamiętają o tym jak odmówili pomocy swoim braciom i siostrom skazując na śmierć, tych wszystkich, którzy wracać musieli TAM skąd uciekali, mając nadzieję na zachowanie życia. A dziś te same amerykańskie żydki, czy też ss yny tamtych - piszą ustawę antysemicką. Porębani. Ciekawe, czy obecny prez. USA, zna tę tragiczną historię.  

Tym co nie pamiętają przypominam

:

https://www.bbc.com/news/magazine-27373131

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1581082

Uwielbiam ten film, moglbym ogladac co tydzien :-)

https://www.youtube.com/watch?v=NlmXRNEDWiY

 

Tego czlowieka rowniez bardzo lubie i cenie...dla prawdy musial opuscic swoj kraj, tj.Izrael.

https://www.youtube.com/watch?v=DvR8ZkHu3vw

https://www.youtube.com/watch?v=x_1uWD86Mv4

No cos takiego :-)))

https://www.youtube.com/watch?v=IRtc0XaA5k0

 

Staracil prace jako wykladowca na uczelni, ciekawe jak teraz z nim postapia?

https://www.youtube.com/watch?v=C0CulhsQkTA

https://www.youtube.com/watch?v=51UseTj-nR8

https://www.youtube.com/watch?v=6bvTOL79BmE

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

chris

#1581083

Żydki zachowały się w sposób obżydliwie bżydki i nasrały do michy PiS-iorom.
Czy ci co nasrali do talerza dla PiS, to są ci "dobrzy i szlachetni żydzi" używając słów Szef Gabinetu Prezydenta?
To, że Polska nie pojedzie na szczyt V4 w Izraelu to jest działanie pod publikę. 
Po co oni się tam umówili? Co ma Izrael do Grupy Wyszehradzkiej?
W chuja lecą z Polakami i tyle.
Terapię należy zacząć od tego jednego punktu: 
1. ustanowić dyrektorem Muzeum AUSCHWITZ prawdziwego Polaka - najlepiej potomka "Wyklętych" - ochrzczonego od 3 pokoleń (sprawdzić to w księgach metrykalnych).
Reszta Pójdzie z górki.
 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

panMarek

#1581124

... redaktor Janecki został  ... antysemitą :-)

https://wpolityce.pl/polityka/434480-krotki-kurs-realizmu

"Środowiska żydowskie w USA mają ogromny wpływ na amerykańską politykę, biznes i finanse, mają wpływ na kształt Izby Reprezentantów, Senatu, sądów, mediów, na Hollywood i instytucje kultury, na uczelnie i naukę oraz edukację etc "

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1581142

https://www.youtube.com/watch?v=aKwOcx1cNj8

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

chris

#1581170

Środowiska żydowskie w Polin mają ogromny wpływ na polską politykę, biznes i finanse, mają wpływ na kształt Sejmu, Senatu, sądów, mediów, na TVN, Polskat i Telewizję publiczną i instytucje kultury, na uczelnie i naukę oraz edukację etc 

Depopulacja w Polsce

Prezydent Polin Duda dosyć że jest gojem to jest marionetką USRAELA. Polska czynnie bierze udział w programie depopulacji waszego narodu.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1581499