Mariusz Max Kolonko twierdzi, że rewolucja nadchodzi. I staje po stronie zła. Czy to zemsta za brak stanowiska prezesa TVP Panie Redaktorze?

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

Czy MaxTV - program z 26 lipca 2017, źródło: https://www.youtube.com/watch?v=7rdbOX62F8U

to zemsta za brak stanowiska prezesa TVP? Niestety red. Mariusz Max Kolonko wykazuje się małostkowością i chyba nie do końca rozumie (lub nie chce rozumieć), że system sądowy w Polsce działa niedoskonale.

Twierdzi, że z narodem, który musi protestować, dzieje się źle. Red. Mariusz nie ma racji. Twierdzi, że mało kto korzysta z działań sądów. Tymczasem ludzie chodzą do sądów i te sądy są ludziom potrzebne. My to wiemy, ale nie ktoś, kto 29 lat mieszka za oceanem. Nic nie wspomina o tym, że sądy w Polsce wymagają zmian. Mówi o tym, że są istotne dla polityków, którzy chcą zmienić system pod siebie, by nie iść do więzienia, gdy zmieni się władza. Red. Mariusz podkręca emocje. Tak się nie robi.

Twierdzi, że veto prezydenta jest elementem gry. PiS i Prezydent mieli się umówić, że ten zawetuje dwie z trzech ustaw, aby przeszła ta jedna, na której partii rządzącej naprawdę zależy, a Prezydent wyjdzie na bohatera narodowego – męża opatrznościowego. Wstyd Panie Mariuszu! Naprawdę Pan tak myśli?

Owszem, reforma sądów przeprowadzana przez PiS nie jest doskonała, zawiera luki prawne, jest przeprowadzana na szybkiego, stąd veto Prezydenta.

Jednak popularny Polsko-amerykański redaktor nic nie mówi o koniecznej reformie sądów. Twierdzi, że z narodem dzieje się źle – jeden wielki płacz, i, że konserwatywne siły są zmęczone, prawicowi wyborcy mają dosyć sporów i chcą po prostu żyć – bogacić się.

Wstyd Panie Mariuszu! Gdyby zrobił Pan uczciwie ten program, wspomniałby Pan o nadwyżce budżetowej,  rozwoju gospodarczym i malejącym bezrobociu (wzrostu zatrudnienia). Pan tego nie widzi? Zła wola czy przypadek, wypadek przy pracy – brak profesjonalizmu?

Mariusz MaxTV Kolonko twierdzi, że zwykli ludzie nie chodzą do sądów. To pokazuje, że nie zna realiów współczesnej Polski.

Owszem, sądy lokalne i Trybunał, wg przepisów Mariusza, powinny być wybierane przez ludzi. Ale gdy zarzuca PiS-owi i Kaczyńskiemu brak wizji, że ciągle muszą się na kimś wzorować – na innych systemach politycznych, to zaraz podaje przykład USA i tamtego systemu prawnego, jak tam wybiera się sędziów itd. To nie jest poważne Panie Mariuszu. Jeśli ganimy kogoś za zrzynanie z Zachodu, to sami nie porównujemy do tego Zachodu.

Mariusz Max Kolonko w 11:40 twierdzi (fr. Programu z 2015), że sędziów w Polsce wybierają politycy. No właśnie, że nie! Sędziowie w Polsce, w dużym uproszeniu, wybierają się sami.

Owszem, system trzeba zmienić. PiS nie jest doskonały (!), ale zarzucanie J. Kaczyńskiemu, że nie ma wizji, że nie nadaje się na obecne czasy, że nie potrafi nic zaoferować narodowi, jest niesprawiedliwe. PiS trzeba krytykować, choćby za politykę wschodnią, że się odcina, izoluje, ale takie uproszczenia nie są sprawiedliwe.

To J. Kaczyński wszystkich skłócił? Kolejny niesprawiedliwy zarzut! Nie widzi Pan działalności środowisk międzynarodowych, licznych zagranicznych fundacji sponsorujących polskie partie, czy działalności sztucznego tłumu?

Owszem, PiS się boi referendów, boi się jednomandatowych Okręgów Wyborczych, często jest wykurzający i bezczelny, ale JA W OBECNEJ CHWILI NIE MAM ZAMIARU ZWIĄZYWAĆ SIĘ Z TOTALNĄ OPOZYCJĄ, KTÓRA MA GDZIEŚ DOBRO POLSKI, a wcześniej jej polityczni idole rozkradali państwo, jawnie działając na jego szkodę. Polecam choćby programy Anity Gargas Panie Mariuszu, bo Pan naprawdę chyba nie wie co się w Polsce dzieje i nie rozumie Pan skali naszych problemów.

Ale owszem, red. Kolonko ma też trochę racji. PiS ignoruje głosy, które chcą pomóc mu rządzić (np. sprawa petycji o przyjeździe Donalda Trumpa do Polski – 112 000 głosów), ale jeśli twierdzi, że nie będzie lojalny wobec PiS-u i prez. Dudy, to do kogo nie będzie lojalny. Do zmian i reform. To znaczy, że będzie lojalny wobec Partii Razem, Platformy Obywatelskiej i umów zawartych przy Okrągłym Stole?

Władzę trzeba krytykować, ale odpowiedzą na krytykę nie może być przechodzenie na stronę wroga, tylko zrobienie frondy (wg słownika W. Kopalińskiego, ostrej opozycji wewnątrz jakiegoś ugrupowania.

Zarzucanie, wielokrotne, Kaczyńskiemu, że jego wizją jest tylko 8 lat rządów, a nie wizja lepszej Polski, jest nieuczciwe. To łapanie za słowa, a to jest godne szkoły podstawowej, Panie Mariuszu.

Używa Pan sformułowań „oni myślą, że ten naród”... Dla nas w Polsce to nie jest „ten naród”, tylko to „jesteśmy my”. No znowu łapanie za słowa. Owszem, trzeba, jak twierdzi Kolonko, obniżać podatki, dawać wolność gospodarczą, zmienić prawo farmaceutyczne,

(„Senat opowiedział się w piątek za nowelizacją Prawa farmaceutycznego, która przewiduje, że nowe apteki będą mogli otwierać tylko farmaceuci. Wprowadza ona także ograniczenia demograficzne i geograficzne dla nowo tworzonych aptek. Teraz ustawa trafi do podpisu prezydenta” za Onet.pl)

To jest kategorycznie złe, ale zarzucanie Kaczyńskiemu, żeby zostawił naród, bo daje mu tylko opium, nie zauważanie pozytywnych zmian, jest nieuczciwe. To jest nieobiektywne Panie Mariuszu.

A dlaczego Polacy nie mają wiz? Już mówię: koleżanka z Kanady powiedziała, że sami polscy politycy proszą polityków z USA, by nie dano Polakom wiz, bo wielu by wyjechało. Jestem ciekawy czy to prawda i czy kolejne 5 milionów Polaków opuściłoby Polskę. Myślę, że ci co mieli wyjechać, to już wyjechali. A może to politykom UE zależy, aby Polacy pracowali na swoich unijnych panów?Zostawmy ten temat, bo zagranica wchrzania się naprawdę poważnie w polskie sprawy, a wizy to temat obecnie trzeciorzędny.

Owszem, Max mówi też prawdę: PiS odrzuca przychylne media, tworzy wśród nich wąską i bezkrytyczną kastę, pomija ludzi, atakuje dawnych sprzymierzeńców, jest chory na najdrobniejszą krytykę i tworzy kliki w telewizji. Myślę, że końcówka programu, gdy Max Kolonko się uspokoił, była bardziej obiektywna,

PiS kupił ludzi programem 500+, ale ci ludzie Szanowna Władzo, nie będą Was bronili i nie będą chodzić na demonstracje poparcia.

Podstawową cechą ludzi, którzy mówią jak jest, jest lojalność. Romuald Kałwa, piszący te słowa, też został pominięty i potraktowany jak szmata. Okradziony (bez mojej zgody wykorzystano mój materiał video, zmanipulowany, do ośmieszenia moich znajomych) przez Telewizję Polską w Opolu (zastanawiam się czy podać ją do sądu).

Tak, od rządów PiS- nic nie dostałem, a wręcz przeciwnie, ale muszę wynieść się ponad małe ambicje, i nie będę atakował i razem z jawnymi zdrajcami Polski domagał się zmiany władzy, która dokonuje zmian na lepsze.

Ale posługiwać się posłanką Nowoczesnej, ludźmi, którzy są opłacani jak Rysiek, z zagranicznych fundacji (program „Zadanie Specjalne”)? Owszem, atakować PiS, ale z pozycji patriotycznych i konserwatywnych, a nie z pozycji człowieka, który jak Chilon Chilonides z Quo Vadis, zdradził podle chrześcijan (którzy byli mordowani: paleni i krzyżowani), tylko dlatego, że mści się na Marku Winicjuszu za razy rózgą.

Panie Mariuszu Max Kolonko. Wstydź się! Pozbądź się małostkowości i wracaj do Polski. Zobaczysz jak tu jest.

Reforma sądownictwa nie jest dobra, ale jest konieczna. Owszem, wymaga dopracowania, długotrwałej pracy, ale atakować PiS za to, że chce reformować skorumpowany system sądownictwa? Posługiwać się ludźmi, którzy kupują miejsca na liście wyborczej, dla których Polska przy byle jakiej okazji to powód do wstydu? Ludźmi, którzy utrwalają system, gdzie sędziowie, np. pan sędzia Rzepliński, dostał nagrodę od niemieckiej fundacji, a jego córka pracuje i zarabia dzięki finansowaniu Georga Sorosa? Bronić systemu, gdzie sędziowie orzekali w sprawach, które dotyczyły ich bezpośrednio?

Wstydź się tej małostkowości amerykański redaktorze. Uzasadniać niedoskonałość zmian protestami ludzi (kto wie czy sztucznie nagrzewanymi), którzy chcą zostawić system w Polsce z patologiami jak obecnie, których zmiany w Polsce nie interesują, którzy protestują z pomocą ubeków, depczą pamięć tych co zginęli, co zakłócają uroczystości państwowe, i wykorzystywać do tej walki – kpić z pamięci żołnierzy podziemia niepodległościowego, którzy dopiero teraz mają ekshumacje i pogrzeby.

Ja też mam żale do PiS, ale nie mam zamiaru stawać ramię w ramię z tymi, którzy chcą utrzymać Polskę jako państwo kolonialne, której politycy są uzależnieni od władz Zachodu.

Mam sporo żali do PiS, o których chętnie napiszę bądź opowiem: r.kalwa@wp.pl

Ale protestującym nie chodzi o jakiekolwiek zmiany. Złość i rozgoryczenie przesłania Panu trzeźwy osąd, za który Pana szanowałem.

Nie widzi Pan ekscesów, agresji z zewnątrz na Polskę  i podjudzania do wojny domowej, a wszystko dlatego, że nasi sąsiedzi – „przyjaciele” z zachodniej Europy, przestraszeni projektem Trójmorza, nie mogą już dłużej czekać. Proszę posłuchać wypowiedzi:  

 

https://www.youtube.com/watch?v=2xfuZttiRVA

S. Michalkiewicz - świetny komentarz po wecie prezydenta D. Dudy 27.07.2017

 

https://www.youtube.com/watch?v=0lQ-yQ4sRyw P. Andrzejewski: super komentarz po wecie Prezydenta A. Dudy 24.07.2017

 

Mecenas Piotr Andrzejewski, sędzia trybunału Stanu, adwokat: - Mamy do czynienia ze zbiorowym działaniem przestępczym, nawołującym do obalenia siłą władzy, która wywołuje presję na prezydenta RP.

Pana program obejrzało ponad 650 000 ludzi, więc wymaga komentarza, a jako politolog powinien Pan wiedzieć, że rewolucje to nie są twory oddolne, gdzie tłum sam wybiera swoich przywódców. Niosąc krew/terror, są realizacją czyiś interesów.

 

Z wyrazami szacunku

Romuald Kałwa

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:13)

Komentarze

Wyraźnie widać jak się nadąsał, gdy go nie zrobili prezesem TVP i zmienił front.

Przestałem go oglądać, bo teraz jakbym słyszał totalną opozycję, nagle mafia w togach mu się POdoba.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1545497

Myślącym ludziom powinny dać dużo do myślenia wypowiedzi wielkich ekspertów (choćby od polityki), którzy w kwestiach o newralgicznym dla Polski i Polaków znaczeniu wyłączają władze myślenia!

Pozdrawiam  

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1545503

Nie sadzilem, ze rozgoryczenie moglo doprowadzic Maxa do takiego wybuchu i czesciowego zaslepienia. Nie wiem rowniez z jakiej przyczyny wyladowal swe rozgoryczenie az tak bardzo jednostronnie na Kaczynskim (pewnie czegos nie wiemy) i jak mogl protesty odrabanych ryjow ukazac jako protest spoleczenstwa przeciwko wypaczeniom kaczystowskiej wladzy. Moze ktoregos dnia bedzie sie wstydzil. 

Ale rozgoryczony Max rowniez obnaza slabosci PiS i jego przywodcow wlaczajac Kaczynskiego. Pewnie, ze PiS w porownaniu z tym co dotychczas bylo jest postepem we wlasciwa strone ale to wady PiS i obojga braci Kaczynskich doprowadzily do oddania suwerennosci Polski wladzom UE czyli Niemcom a ich rusofobia wpychalaby Polske w unijne i berlinskie ramiona jeszcze bardziej bo pojawienia sie Trumpa nikt nie przewidywal. Brak wizji prawdziwie wolnej, bogatej i silnej Polski to tez wada PiS. Max ma racje, ze cele PiS sa calkiem przyziemne. Nie ma mowy o jakichs lotach. 

Rozgoryczony Max ma tez wiele wiecej racji niz chcialoby sie widziec wlaczajac role rewolucji. Rewolucje sa konieczne ze wzgledu na ludzkie slabosci i tchorzostwwo wobec narastajacego zla. A potem zlo juz jest tak wielkie i dominujace, ze tylko rewolucja moze je obalic. Dlatego historia postepu ludzkosci od likwidacji wspolnoty jest niemal calkowicie zwiazana z rewolucjami, ktorych w naszej historii byly setki. Wiekszosc nie ma pojecia o tym bo w szkole ucza tylko o kilku i koncentruje sie tylko na ich negatywnych aspektach. Owszem, rewolucje nie raz przynosza rowniez cierpienie zwyciezcom jest tez konsekwencja slabosci wiekszosci i sprytu nielicznych oportunistow.

Przypomne, ze prawa natury sa jeszcze bardziej krwawe i bezwzgledne. Aby ssaki i ludzkosc dostaly szanse rozwoju nie tylko gady ale 3/4 gatunkow musiala byc exterminowana a zycie milionow ssakow zostalo rowniez poswiecone. Ale te co przetrwaly dostaly Ziemie. Mozliwe, ze do czasu nastepnej rewolucji. 

pzdrawiam,

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Vik

#1545528

Przede wszystkim to nie ma czegoś takiego jak spontaniczne rewolucje, to bajki dla gawiedzi. Zawsze stoi za tym czyjaś poważna kasa i interesy.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1545548

Widze powazne braki w znajomosci historii. Byly rewolucje spontaniczne i byly rewolucje organizowane.i finansowane przez chcacych dorwac sie do wladzy jak i byly rewolucje zorganizowane oddolnie niosace nowa sprawiedliwsza dla wszystkich forme sprawowania wladzy.

Rewolucje spontanicze mialy ta wade, ze dawaly szanse spryciarzom pragnacym i potrafiacym dorwac sie do nowych wladz bo rewolucje spontaniczne koncentrowaly sie tylko na obaleniu tyrana. O tym co po usunieciu tyrana i jego aparatu ucisku rewolucjoniosci nie mysleli.

Ale byly tez rewolucje zorganizowane przez wrogow tyranii dajace wiekszosci aktywna role w kierowaniu panstwem jednoczesnie uniemozliwiajac cwaniakom dorwanie sie do wladzy.

 

pozdrawiam,

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Vik

#1545549

a najbardziej spontaniczna była rewolucja bolszewicka ;)

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1545561

Przesłuchałem tę audycję Maxa i faktycznie, stwierdzam, że coś się z Nim porobiło. Może sponsor zmarszczył brwi, jak przesłychał wcześniejsze audycje? Tak to wygląda. ZObaczymy co będzie w następnych. A już te gadanie że sędziów trzeba wybierać i o JOWach to bezsens. Konstytucja stanowi inaczej i w tej kadencji nic nie da się zrobić. Zrozum to Max.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Traczew

#1545536

Już bliżej mu do Kukiza, czy Korwina. Myślę, że zdawał i zdaje sobie sprawę, że nie ma najmniejszych szans na prezesurę TVP. Być może jest rozżalony, że nie dostał żadnego programu, do robienia, (programu w sensie audycji, a nie kanału). Myślę, że nie zaszkodziło by powierzenie mu prowadzenia jakiejś audycji, tyle jest tych kanałów. Takie urozmaicenie nikomu by nie zaszkodziło. Interesująca by była rywalizacja o widownie z innymi tuzami naszej telewizji, np. Cejrowskim. Robi hałas, bo chce o swoim istnieniu przypomnieć. Nie mam mu tego za złe, każdy orze jak może. Ta dama na fotce obok to Weronika Rosati.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1545541

opublikowano 29:53 / 32:10

Numer #2 na karcie Na czasie

The Revolution Is Coming Rewolucja nadchodzi - Max Kolonko Mówi Jak Jest - MaxTV CC ENG

Cyprian Norwid 1 sekundę temu

Co do petycji - ma pan rację

 

Cyprian Norwid 1 sekundę temu

15.10 Siły konserwatywne nie są skłócone i podzielone. Widzę w pana słowach samospełniające się proroctwo starych kiejkutów. Jakby życzył sobie pan takiego właśnie scenariusza.. ale skąd to może wynikać, tak wiem - SBecki TVN nawija panu taki makaron na uszy.

 

Cyprian Norwid 1 sekundę temu

13.56 Kaczyński to najlepszy polski polityk po 1989. Nie dobrali mu się do tyłka macherzy za przewały finansowe, oszustwa, kłamstwa czy świństwa- bo ich nie robił!!! Wypromował 2 prezydentów i kilku premierów. Proszę mi pokazać takiej miary polityka w Europie. Jak długo będzie żył Kaczyński tak długo Niemcy i totalna opozycja będzie trzęsła portkami że im się mitteleuropa wymknie z rąk. Jarosław Kaczyński to marka sama w sobie. Farmazony pan opowiada że powinien ustąpić. Jeśli by to zrobił momentalnie Polskę rozdziobią kruki i wrony i będzie kolejna fala emigracji.

 

Cyprian Norwid 1 sekundę temu

11.49 - błąd rzeczowy. Władze sądownicze w Polsce wybiera korporacja prawnicza. Nie naród jak pan zauważył ani nie politycy tylko zawodowa korporacja sędziów, prokuratorów itp. Dodam że to jest 3 pokolenie czerwonoarmistów którzy pod przykrywką LWP obsiedli polski wymiar sprawiedliwości aby umacniać radziecką rewolucję światową. Bronią jedynie swojej nadzwyczajnej kasy a Polaków mają najzwyczajniej w doopie. Właśnie przez takich jak ci sędziowie i im podobni w TVN musiał pan wyrywać do Ameryki.

 

Cyprian Norwid 1 sekundę temu

stanowczo za dużo makaronu na uszach z SBeckeij TVN. Nie dziwota że pan potem takie głupoty opowiada. Co do dostępności do TVP to proszę się nie ośmieszać. W sieci ma pan wszystkie programy TVP info. Zawsze można użyć polskie proxy na przeglądarce.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

norwid

#1545540

Klasyczny, modelowy wypierdek IIIRP.

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#1545554