Brzeziński Tylko Megablok powstrzyma upadek Zachodu

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Świat

Brzeziński ”- Dzisiaj skuteczną polityką może być tylko efektywna współpraca między głównymi grupami państw bliskich kulturowo, cywilizacyjnie i zarazem podobnie myślących .”...„ Niezależnie od warunków wewnętrznych powinniśmy odbudowywać potęgę naszej cywilizacji w relacjach zagranicznych „....”Stary Kontynent powinien iść w stronę pogłębienia ogólnoeuropejskiej tożsamości politycznej „...”Widać, że polityczne działania większości ludzi na całym świecie są motywowane nie tylko przez ich osobiste frustracje, ale przez różne resentymenty kulturowe, religijne i etniczne. Z tego wynika właśnie dzisiejszy chaos na scenie międzynarodowej. Trudno oprzeć się wrażeniu, że to światowe zamieszanie jest coraz większe. Dlatego w takim chaosie skuteczną polityką może być tylko efektywna współpraca między głównymi grupami państw bliskich kulturowo, cywilizacyjnie i zarazem podobnie myślących. „.....”Bez silnej Europy nie uda się odbudować naszej potęgi, gdyż Europa jest po prostu kluczowym elementem Zachodu, jakkolwiek chcielibyśmy ten Zachód widzieć. Współpraca między Ameryką a Starym Kontynentem musi stanowić trzon naszej cywilizacji, bo inaczej Zachód dalej będzie tracił swą moc. Stąd silna politycznie Unia Europejska jest zarazem istotnym elementem budowy bardziej stabilnego świata „....(więcej )
 
 
Jędrzej Bielecki „Przyciśnięci kryzysem Europejczycy i Amerykanie poświęcają partykularne interesy, aby błyskawicznie utworzyć megablok wolnego handlu. „....”Wczoraj sekretarz stanu USA John Kerry i przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso uzgodnili, że już w czerwcu rozpoczną się rokowania nad utworzeniem strefy wolnego handlu między dwiema największymi gospodarkami globu „....”Zbigniew Brzeziński idzie jeszcze dalej. – To porozumienie powstrzyma upadek Zachodu. Stworzy nową równowagę sił między Atlantykiem i Pacyfikiem, a także odnowi więź transatlantycką, która bardzo osłabła – przekonywał w ubiegłym tygodniu niegdysiejszy doradca ds. bezpieczeństwa Jimmy'ego Cartera. „....”Normy, które ustalą Europejczycy i Amerykanie, staną się de facto normami światowymi. Wspólnie UE i USA to prawie połowa światowej gospodarki i 40 procent światowego handlu – zauważa Zsolt Darvas. „...”Już teraz państwa spoza Unii obawiają się, że pozostaną na uboczu tak potężnego bloku. Przed przyjazdem do Brukseli Kerry odwiedził Ankarę, gdzie usłyszał, że Turcja chce się przyłączyć do amerykańsko-europejskiej umowy. Wcześniej to samo zapowiedział premier Japonii Shinzo Abe.
W ten sposób plan uzgodniony przez Kerry'ego i Barroso może się stać zaczątkiem globalnej struktury.– Demokracje zachodnie muszą stworzyć transatlantycki blok, który zrównoważy rosnącą potęgę Chin – przekonuje Zbigniew Brzeziński.”.....(źródło )
Westerwelle„Jeśli gospodarka Chin nadal będzie rosła w siłę w takim tempie, że
( tutaj chodzi o skalę przyrostu PKB ) że w 12 tygodni będzie wytwarzać tyle, ile gospodarka Grecji, a w 12 miesięcy tyle, ile gospodarka Hiszpanii, to dla całej Europy powinien być to sygnał wzywający do obrania lepszej strategii.  „...(więcej )
 
Sikorski „przystąpienie do strefy euro leży w strategicznym interesie Polski. Stawką jest geopolityczne umocowanie naszego kraju na dekady, a może – oby! – na wieki. „....”Jeśli w Chinach nie dojdzie do kryzysu zadłużenia, to rok 2016 może być pierwszym, w którym staną się one gospodarczo potężniejsze od całej Unii „...(więcej )
 
Chiny urosły do rangi jednego z największych światowych eksporterów broni. Według sztokholmskiego instytutu SIPRI, liderami w handlu bronią są dziś USA i Rosja. Niemcy zajmują miejsce trzecie, a Francja czwarte. „..”Udział Chin w globalnym handlu bronią, którego wartość wynosi 65 mld dolarów, wzrósł z dwóch do pięciu procent. Chiny prześcignęły Wielką Brytanię „..(więcej )
----
Mój komentarz
Można mówić o pewnym sukcesie człowieka . Wolnego człowieka mającego prawo do wolności ekonomicznej . Socjaliści , fanatycy politycznej poprawności ponieśli miejmy nadzieję strategiczną porażkę . Już nie marzy im się jeden światowy , globalny rząd banksterów i cała ludzkość jako niewolnicy . Ekonomiczna klęska etatystycznego socjalistycznego systemu USA i Europy zmusiła ich nie tylko do ograniczeni apetytu do „skromnego „obszaru USA i Unii , czyli do około 800 milionów ludzi , ale wpadli w panikę przed relatywną wolnością ekonomiczną obywateli Chin , przed autorytarnym kapitalizmem chińskim .
Komorowski „Jeśli zależy nam na (…) zapobieżeniu sytuacji, w którejRosja nie pójdzie drogą autorytarnego kapitalizmu (jaki realizowany jest w Chinach),to należy ją przyciągać, a w tym procesiesami Rosjanie dokonają wyboru europejskiej drogi do dobrobytu i bezpieczeństwa. „...(więcej )
 
USA i Europa jest w fazie upadku jak to przytomnie zauważył Brzeziński . I mimo lewackich majaków upadek będzie trwał . Bo niewolnicy nie pracują efektywnie . Socjaliści jak pokazuj przykład III Rzeszy , socjalistycznej Rosji , czy socjalistycznej Korei Północnej pokazali ,że potrafią ludzi zmusić do ponad ludzkiej , nawet śmiertelnie wyczerpującej pracy . Ale te zbrodnicze systemy pokazały że nie można ludzi zmusić do tworzenia wynalazków , efektywnej pracy, czy rozwoju . Imperium jaki była Rosja przed pierwszą wojną światową padła po wprowadzeniu socjalizmu i stal się państwem drugorzędnym , Korea Północna to biedne, prymitywne państwo.
 
W tym samym kierunku idzie socjalistyczny Zachód . Bandytyzm podatkowy nacjonalizujący faktycznie ludzką pracę, drobiazgowa kontrola nad każdym elementem życia obywatela stworzyły rodzaj współczesnego niewolnictwa .
 
Socjalistom stworzenie bloku USA Europa nic nie da . Od mieszania herbata nie staje się słodsza. USA ledwo zipią , Europa wpadła już w korkociąg socjalistycznych „wieków ciemnych „
 
Socjalizm to zbrodniczy , niewolniczy system . Socjaliści zaś to chorzy fanatycy . Mam obawy ,że blok handlowy ma przygotować wojnę z Chinami . Bo istnienie Chin i ich sfery wpływów w Afryce , Azji , Ameryce Łacińskiej stanowi zagrożenie dla socjalistycznych panów , dla stworzonego przez nich systemu eksploatacji .
 
Socjaliści potworzyli sztuczne bariery celne , ograniczyli prawo ludzi do przemieszczania się wizami . I nagle dzięki panicznemu strachowi przed Chinami euro socjaliści postanowili przynajmniej częściowo przywrócić ludziom ich prawa.
 
Ale to tylko kosmetyka. Lewactwo doprowadza cywilizację Zachodu do śmierci . Bez likwidacji większości podatków, przymusowych ubezpieczeń społecznych , lewicowych systemów emerytalnych zmuszających ludzi do pracy aż do śmierci , likwidacji socjalistycznego modelu szkolnictwa będącego formą agresji wobec dzieci upadku nie da się powstrzymać .
 
Aleksander Piński „Złodziej dobrobytu „...Nie chcę pozbyć się rządu. Chcę, by był tak mały, żebym mógł zaciągnąć go do umywalki i utopić" – mawia Grover Norquist, twórca organizacji Amerykanie na rzecz Reformy Podatkowej „...”Wbrew pozorom nie musimy cofać się do XIX w., bo są obecnie kraje wysoko rozwinięte, gdzie udział wydatków publicznych nie odbiega istotnie od tego sprzed stu lat w Europie czy USA. To na przykład wspomniany wcześniej Hongkong (17,3 proc. PKB), Singapur (17 proc. PKB) czy Tajwan (16 proc.). Co ciekawe, jeszcze w 1960 r. podobny poziom wydatków miały Szwajcaria (17,2 proc. PKB) i Japonia (17,5 proc. PKB). „.....”Wśród krajów rozwijających się drogę niskich wydatków publicznych wybrały też te, które odnoszą dziś największe sukcesy w doganianiu bogatych państw. To Chiny (wydatki publiczne na poziomie 23 proc. PKB) i Chile (24,4 proc. PKB). „.....”ak podaje Heritage Foundation, polskie władze wydawały w 2011 r. 43,4 proc. PKB. W 2012 r. wydatki wzrosły do 44,6 proc. PKB. Czy to dużo, czy mało? „...(więcej )
 
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
 
Przebieranie chłopców w spódniczki oraz peruki z długimi włosami – to scenariusz zajęć w ramach projektu „Równościowe przedszkole”, który wprowadzany jest w 86 przedszkolach – ujawniła „Gazeta Polska”. Feministki będące autorkami projektu zalecają też przedszkolankom zmienianie płci bohaterów bajek „.....”Trafiły one do fundacji decyzją rządu Tuska w ramach Narodowej Strategii Spójności. W projekcie szokuje zalecenie dla przedszkolanek określone jako „szczególnie ważne”. To nie rodzice mają ostatecznie decydować, czy chcą w przedszkolu podobnych eksperymentów, gdyż „często nie posiadają oni fachowej wiedzy na ten temat i sami również kierują się stereotypami”. …..(źródło)
 
„Holenderska spółka Mars One rekrutuje chętnych z całego świata na wyprawę na Marsa. Lot za dziesięć lat, bilet jest darmowy, ale... tylko w jedną stronę. „.....”CV przysłało Holendrom już blisko 10 tys. chętnych. Wkrótce dokonana zostanie wstępna selekcja. Start misji zaplanowany jest na wrzesień 2022 r. Wcześniej bezzałogowe próbniki zrzucą na Czerwoną Planetę zapasy i moduły mieszkalne. „.....”W pierwszym locie przewidziano tylko cztery miejsca. Co dwa lata do wcześniejszych grup będą dołączały kolejne czteroosobowe ekipy. Podróż na Marsa i późniejszy proces jego zasiedlania będzie transmitowany przez telewizje w formie reality show. „....(źródło )
 
Ocena wpisu: 
Brak głosów