Wszystko co ważne jest tabu

Obrazek użytkownika Romek M
Idee

Wyobraźmy sobie, że w TV ma się odbyć debata na temat współczesnego człowieka. Do studia przybywają psycholodzy, socjolodzy, pisarze, specjaliści od cybernetyki społecznej, różnej maści analitycy, i nie wiadomo kto jeszcze. Okazuje się jednak, że rozmowa nie wykracza poza tematy z dziedzin kosmetologii i dermatologii. Zamiast o emocjach, psychice czy zachowaniach, dyskusja cały czas krąży wokół... pryszczy.

Dokładnie tak jest z obecnymi dyskusjami politycznymi. Najważniejsze sprawy są traktowane naskórkowo. Dobrym przykładem jest obecna "afera trollingowa". Trwa oto wojna o to, kto używa w dyskusji niedopuszczalnych metod. Czyli cały czas gada się o tym, w jaki sposób się w Polsce publicznie gada. Niby chodzi w tym o Polskę. Ale nie to przecież jest najważniejsze. To "jak" jest ważne, ale przecież ważniejsze to, o czym się mówi. Albo co zamilcza.

Weźmy jakiś ważny temat. Choćby sprawę sądów, której pokłosiem jest "afera trollingowa".

Zamiast rozmawiać o tym jaki ma być wymiar sprawiedliwości i dlaczego ten który jest, nie spełnia swej funkcji – jedna strona wydziera się histerycznie, że władza chce uzależnić od siebie "niezawisłych sędziów i całe sądownictwo", a druga usiłuje podważyć autorytet sędziów pokazując, że to kleptomani, pieniacze i zadufana w sobie kasta. (Owszem są tacy, jak w każdej grupie zawodowej, zresztą).

A tymczasem chodzi o to, że w tym środowisku nie przeprowadzono nigdy lustracji, a teraz przeprowadzać jej nie ma już sensu, gdyż ci sędziowie, którzy wywodzą się z czerwonej burżuazji i od jej moskiewskich mocodawców mieli na to aż 30 lat, by zamontować w środowisku prawniczym (głównie na eksponowanych stanowiskach) swoich następców. Teraz w większości przeszli już na emeryturę, ale nie łudźmy się, przecież ci których zainstalowali w sądach, nie będą kierować się w swych poczynaniach prawem i sprawiedliwością, a interesami (gospodarczymi i politycznymi) swoich patronów. Ponieważ ryba psuje się od głowy, podobnie rzecz ma się w sądach okręgowych i rejonowych. Tam z kolei bardzo często zakwita układ przestępczo-adwokacko-sędziowski.

Ale o tym się milczy. Nie dyskutuje się jak wyeliminować z sądów potencjalną agenturę wpływu i mafię, nie wstawiając w jej miejsce pustego embewe (miernych biernych, ale wiernych), tylko z jednej strony dyskredytuje aparatczyków, a z drugiej histerycznie broni patologicznego układu.

Kolejna rzecz - praktycznie w ogóle nie porusza się tematu roszczeń żydowskich. Dla mnie to oczywiste. Ta sprawa jest powiązana przecież ściśle z naszym sojuszem militarnym z USA (]]>88 procent amerykańskiego senatu to przecież lobby pro-żydowskie]]>). Ten zaś z bezpieczeństwem gospodarczym. Może jednak warto byłoby się zastanowić nad innym strategicznym sojusznikiem. Na przykład Chinami. Ta kwestia tylko pozornie brzmi infantylnie i głupio. Ani Stany Zjednoczone, ani Niemcy nigdy nie zagwarantują nam pewnego i długofalowego bezpieczeństwa. Gdybyśmy natomiast stali się głównym partnerem Chin w Europie, te choćby tylko z racji zabezpieczenia swojego biznesu, musiałyby udzielić nam gwarancji bezpieczeństwa i to bez konieczności instalowania baz na naszym terytorium. A tak skazani jesteśmy cały czas na niepewność, czy przypadkiem w ramach kolejnego resetu nie zostaniemy ponownie sprzedani, czy zdradzeni przez naszych partnerów.

Kolejne sprawy tabu to choćby śledztwa w sprawie błogosławionego księdza Jerzego, oraz Smoleńska, sprawa aneksu do raportu WSI, polskojęzyczne media niemieckie, czy podobnie jak za czasów Konstytucji 3 maja – wywrotowa działalność partii reprezentujących wrogie Polsce siły – tu podobnie, jak w przypadku reformy sądownictwa przeszkadza brak lustracji i panoszenie się agentury wpływu.

Brak śledztwa w sprawie Jedwabnego (i ponownie Smoleńska) ma natomiast ten sam mianownik co kwestia roszczeń żydowskich.

Piszę te słowa, nie rozwijając szerzej  tematu, wyłącznie dla spokoju sumienia. Ten artykuł, tak jak wcześniej wiele jemu podobnych, nigdy nie przebije się poza małe grono, stałych dyskutantów jednego, czy dwóch portali. Martwi mnie jednak co innego.

Jeśli nie będziemy publicznie i otwarcie mówić o tym, co nas boli, co według nas jest naprawdę ważne, to wówczas te chore, nieistotne dyskusje; wykreowane tematy dnia i obowiązujące interpretacje wydarzeń, oraz poprawność w widzeniu "naszego" świata sprawią, że staniemy się gladiatorami. Niewolnikami z wszczepionymi gruczołami przekonań, którzy prowadzą ze sobą nieustanną wojnę. Zmarnotrawimy na amen to, co uczyniło Izrael potężnym – jednolita wspólnota narodowo-religijna i pójdziemy ścieżką Jugosławii.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (16 głosów)

Komentarze

...którą obrano w Jugosławii, w Czechosłowacji...wkrótce kolej na Polskę. Gdańsk i śląskie tereny pójdą na pierwszy ogień.

O czym tu dyskutować?  PiS z Morawieckim gwarantują  zrównoważony rozpad państw europejskich....a wszelkie dyskusje na ten czy inny temat nie mają najmniejszego znaczenia. Są po prostu "wentylem bezpieczeństwa"...tak jak wałęsa w czasach Solidarności.

Piszesz, że "88 procent amerykańskiego senatu to przecież lobby pro-żydowskie "....a czy w polskim senacie, parlamencie, czy episkopacie jest inaczej?

Lustarcja  nie miała najmniejszego sensu, podobnie jak denazyfikacja w Niemczech, w których były zbrodniarz hitlerowski kat Woli, został burmistrzem pięknej wyspy Sylt.

Tego się nie załatwi  jedną ustawą czy uchwałą....to proces na  pokolenia oparty na etyce katolickiej a nie na LGBT.

Większości mieszkańcom Polski dobrze jest z tym i dlatego popierają.... PiS....gwaranta, aby było tak jak było.

Już się szykuje nowy temat zastępczy.... budżet bez deficytu...i zapewne  Nobel...bo to osiągnięcie na miarę wałęsy.

 

Vote up!
13
Vote down!
-9

Verita

#1600969

... w tej chwili na scenie żadnej innej bardziej propolskiej i równocześnie twardo stojącej nogami na ziemi partii niż PiS.

Vote up!
14
Vote down!
-6
#1600972

Czy to znaczy ,że jej nie ma?

Vote up!
10
Vote down!
-4

Verita

#1600981

j.w

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1600986

Może okulary przetrzeć?

Vote up!
6
Vote down!
-3

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1600993

Zgadzam się z Tobą, choć do szczęścia brakuje mi jasno wyartykułowanej ustawy anty roszczeniowej.

Vote up!
4
Vote down!
0

...

#1601019

Napisanie jakiejkolwiek prawdy o PiS na tym portalu powoduje natychmiastowe minusowanie kilku strażników PiSu.

Tak bez sensu, ale minusują.

Takie to towarzystwo wzajemnej adoracji, które prawdy znieść nie może.

Kiedyś podobnie traktowali Józefa Mackiewicza. Cokolwiek napisał to było w zarodku deptane a sam gen. Anders zabronił wydawania jego książki o II WŚ pt. "Nie trzeba głośno mówić". Józef Mackiewicz zawsze pisał i mówił, że tylko wolna niczym nie ograniczona dyskusja ma sens. Ale kto teraz czyta Mackiewicza?

Teraz jest ważne co powiedział godzinę temu Kośniak, Szetyna czy inny wyszczekany agent-półgłówek.

Straszne czasy.

Załączam pozdrowienia dla Mądrej Kobiety Verita

Vote up!
13
Vote down!
-4

panMarek

#1600978

Jaka jest sprzeczność pomiędzy tymi fragmentami, które Pan zapisał:

1) >>Patrząc na te popisy powiem tak: spierdoliła się żydom bliska już spełnienia wizja Polin i stad ten jazgot. Polacy odbierają im „ich polskę”, „ich sądy”, ich wszystko i dlatego przechodzą załamanie nerwowe. <<

2) "Mówi Wam to coś matoły głosujące od 29 lat na PiS/POPSL/SLD/Nowoczesną/Kukiz."

Widzi ją Pan, Panie Marku czy nie?

Vote up!
8
Vote down!
-1
#1600985

Stwierdzenie "Polacy odbierają im „ich polskę”, „ich sądy”" nie dotyczy PiS tylko takich ludzi jak Michalkiewicz, Bąkiewicz, Braun i podobni np. z Marszu Niepodległości. Nie PiS!

Może niejasno napisałem - przepraszam - ale Przecież PiS nic nie odebrał w sądach tylko się ośmieszył, razem z tym prezydentem, który ich w dodatku zawetował (po czym nic nie zrobił, bo ta jego ustawa to plama na dywanie) więc mona było jakoś to wydedukować.

Tak więc żadnej sprzeczności tu nie ma

Vote up!
7
Vote down!
-2

panMarek

#1601004

Przecież ludzie których Pan wymienił nie mają żadnej siły sprawczej! Jak mogą coś zabierać? Mogą tylko mówić.

Realna polityka ma to do siebie, że zderza się z rzeczywistością.

PiS też obiecywał wyjaśnienie sprawy Smoleńska po dojściu do władzy. I co? Wyjaśnił? A chyba nie sądzi Pan, że komukolwiek bardziej niż np. Jarosławowi Kaczyńskiemu czy Małgorzacie Wasserman może zależeć na ujawnieniu prawdy.

Jedna z osób które bardzo szanuję napisała mi przed chwilą na PW: "Prawda jest matką czasów w jakich żyjemy"

Vote up!
6
Vote down!
0
#1601012

... tylko za co Ciebie tak łoją ujemnymi ocenami?

Vote up!
1
Vote down!
-2

...

#1601018

 Niepoprawni wpisują się w system demokratyczny  PiS i PO, w którym o  tzw. sukcesie decyduje "większość".

Większość stanowią zawsze różne  niższe stany społeczeństwa oraz lumpy i  nieudacznicy.

Elita,  szlachta, ludzie mądrzy są zawsze w mniejszości narodu...stąd  takie decyzje wyborcze. i takie oceny na portalu.

 Dopóki nie zapanuje monarchia w Polsce, na portalu...i mądry monarcha ...będzie tak jak jest ....

a motłoch będzie się cieszyć, że odnosi sukces bo wygrał wybory.

Vote up!
2
Vote down!
-2

Verita

#1601037

Z tą monarchią, to wolałbym ostrożnie.

Wielu nawołuje do rewolucji, tymczasem nam, Polsce potrzebna jest ewolucja. Rewolucja krwią spływa. Mnie jest żal krwri polskiej. Jednakowoż, i z całym uznaniem czytam i oceniam w zgodzie ze swym sumieniem i odbieraniem w rzeczywistości Twe wypowiedzi. Staraj się panować nad emocjami, punktuj negatywne zjawiska a zyskasz mą sympatię.

Vote up!
2
Vote down!
0

...

#1601057

Patrząc na te popisy powiem tak: spierdoliła się żydom bliska już spełnienia wizja Polin i stad ten jazgot. Polacy odbierają im „ich polskę”, „ich sądy”, ich wszystko i dlatego przechodzą załamanie nerwowe. Istotą dekomunizacji są przede wszystkim sądy a nie różne TW bolki i inne śmiecie bez większego znaczenia.

W Polsce nie było przez 30 lat D-E-K-O-M-U-N-I-Z-A-C-J-I!

Co do dziedziny sądownictwa. To nie są żadne polskie sądy. To są „polskie sądy” powstałe ostatecznie pod nadzorem wywiadu sowieckiego w latach 1985-90 i z Polską nie mają one nic wspólnego. Stan sowietyzowania sadów był „poszerzany” i „umacniany” w latach 1990 – 2018 i jest jak jest. W „polskich sądach” nie ma osób przypadkowych. Znam człowieka który skończył Wydz. Prawa na UW na celujący i trzy razy nie zadał egzaminu na aplikację adwokacką choć ma ojca pułkownika LWP. Nawet sobie nie zdajecie sprawy jak ścisła i kontrolowana jest kwestia kadr tym zarządzających. Zapamiętajcie – z Polską to nie ma nic wspólnego.

I tak jest w każdej innej dziedzinie. Bez wyjątku. Widać, mało kto, z tego cokolwiek rozumie.

Jak działa to Jedno Wielkie Pośmiewisko, którego symbolem jest teściowa Marcina Plichty to widać na przykładzie różnych kabarecików piątej klepki jak Komisja Jakiego, Amber Gold i 46 innych. Nawet dzieci wiedzą, kto za tym wszystkim stoi a oni wyposażeni w prokuratury, policję (118 000 etatów), sądy (10 000, 2x więcej niż w 80 milionowej Francji), śledczych, tajne i widne służby, 500 tys. konfidentów, sądy i ch… wie co jeszcze – NIE WIEDZĄ! No, ku… nie wiedzą i co im zrobisz. Do tego 500 przesłuchanych i ani jednego odprowadzonego z sali w kajdankach choć każdy z nich sobie drwił z tych wszystkich komisji piątej klepki. Zastanówcie się sami jak liznęliście trochą matematyki: jakie jest prawdopodobieństwo takiego wieloletniego działania na szkodę państwa i jego obywateli przez ponad 1000 urzędników i funkcjonariuszy? Można by zrozumieć, że jeden czy dwóch mogłoby wyciąć jakiś numer na rzecz przestępcy, ale ponad 1000! Mówi Wam to coś matoły głosujące od 29 lat na PiS/POPSL/SLD/Nowoczesną/Kukiz. Na dziś zostały niedobitki narodu polskiego (głównie potomkowie Lokajów, Fornali i Chłopów Pańszczyźnianych) i kupa gówna UBeckiego (ok. 6 000 000). Wszyscy razem mają w głowach jak w d…. po śliwkach skoro wybierają na swego prezydenta Sztoltzmana czy na premiera Cimuszko. Typowy przypadek kreacji nowych „polskich elit” w wyniku anihilacji starych polskich elit wyglądał mniej-więcej tak. Dla zilustrowania tej patologii podaję typowy przykład jak działa POLSKI sąd: – 7 marca 1949 r. polski sąd zamordował Hieronima Dekutowskiego „Zaporę” – 23 maja 1994 r. polski sąd unieważnił zamordowanie Hieronima Dekutowskiego „Zapory, ale życia mu nie przywrócił (a więc brak sprawiedliwości wg Domicjusza Ulpiana, bo naszemu bohaterowi nie przywrócili życia które się Mu należy). To tylko jeden przykład. Te wszystkie sądy to jest kupa gówna, śmierdzącego. Przypominam, że różne matoły uważają PRL za państwo polskie. Jest to wynikiem stanu, który trwa w Polsce od A.D. 1944 a który jest prostą kontynuacją działalności żydowsko-ubeckich dynastii, przywleczonych tu w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i proto-pomiotem WSI. Tak więc w wyniku takowej kreacji nowych „polskich elit” jest Sztoltzman, Cimuszko, …. I tak jest do dzisiaj.

Sądy i prawnicy na straży interesów zagranicy. Za pomocą mafii w togach Niemcy, Żydzi i ich pomocnicy w budowie „nowego wspaniałego świata” pacyfikują Polaków bez jednego wystrzału.

 

Nie wiem czy wiecie, ale raczej nie, więc powiem wam, że wszystkie wyroki w sprawach rozwodowych, gdzie występują adwokaci, są wydawane/podpowiadane przez adwokatów po wyciągnięciu max pieniędzy od obu stron.

Po takie operacji drenowania, nadzorowanej przez adwokatów – którym głupi ludzie zwierzają się w dobrej wierze ze wszystkiego w tym oszczędności i dochodów – zwykle wygrywa wszystko strona kobieca żeby społecznie było git. Że niby nie ma krzywdzenia kobiet.

Każdy kto nazywa te „sądy” sądami jest zwykłym matołem nieznającym za grosz „realiów prawnych”.

To tyle na teraz.

 

UBeckie, zupełnie niezawisłe od czegokolwiek (poza prowadzącym rzecz jasna) sądy im. Duraczowa budzą mój podziw nie od dziś.

(nie mówię tu o tym konkretnym człowieku, bo go nie znam i być może to porządny Ukrainiec).

 

UBecja tworzy taką nakładkę/czapę na państwie teoretycznym, jak je ktoś tam nazwał, i to ta czapa jest daleko ważniejsza i w gruncie rzeczy to ona skrycie rządzi. To widzialne państwo teraz PiS tylko "reprezentuje". Stąd te awantury w tym o sądy które są w 105% zawłaszczone przez UBecję, itd.

 

Aby zreformować sądy należy wziąć historyczne akta każdego z sędziów i je przeanalizować ze względu na kryterium czasu, sztuczek, kosztów, słuchania się adwokatów ze służb, surowości sędziów wobec szaraczków i bezradności tych samych sędziów wobec "mocnych kancelarii" (żydów), uczestnictwa w grach operacyjnych, kierowaniu rozwodników na badania psychiatryczne ….

Zaręczam, że nawet połowa by się ie ostała po takiej weryfikacji.

 

Przypominam, że różne matoły uważają PRL za państwo polskie. Jest to wynikiem stanu, który trwa w Polsce od A.D. 1944 a który jest prostą kontynuacją działalności żydowsko-ubeckich dynastii, przywleczonych tu w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i proto-pomiotem WSI. Tak więc w wyniku takowej kreacji nowych „polskich elit” wychodził Sztoltzman, Cimuszko, ….

_________________________________________________________

Żyjemy w takich czasach, w których łatwiej dać dupy niż dobry przykład.

Vote up!
12
Vote down!
-4

panMarek

#1600976

...pogódź się pan z rzeczywistością. Nie kop się pan z koniem. I nie obrażaj ludzi.

Jak wygląda sprawa sądów wiem z pierwszej ręki, a nie od kogoś, choć nie pracuję w zawodzie.

Vote up!
6
Vote down!
-4
#1600977

Słucham? Kogo?

Vote up!
7
Vote down!
-3

panMarek

#1600979

"Zastanówcie się sami jak liznęliście trochą matematyki"

"Mówi Wam to coś matoły głosujące od 29 lat na PiS/POPSL/SLD/Nowoczesną/Kukiz."

"Na dziś zostały niedobitki narodu polskiego (głównie potomkowie Lokajów, Fornali i Chłopów Pańszczyźnianych) i kupa gówna UBeckiego (ok. 6 000 000). Wszyscy razem mają w głowach jak w d…. po śliwkach"

Można o ludziach źle myśleć, ale żeby mieć ich w aż takiej pogardzie?

 

Vote up!
7
Vote down!
-4
#1600984

I co w tym obraźliwego? Prawda?

Doprowadzenie do obecnego beznadziejnego stanu państwa i Narodu Polskiego w związku z 447 jest to, że (matoły) głosujące od 29 lat na PiS/POPSL/SLD/Nowoczesną/Kukiz do tego mimowolnie doprowadziły!

Jasne czy powtórzyć?

Vote up!
8
Vote down!
-3

panMarek

#1600987

Forma.

A mówiąc ściśle - pogardliwy ton emanujący z Pańskich wypowiedzi. Społeczeństwo jest, jakie jest i nie ma potrzeby ani go obrażać, ani obrażać się na nie. Skoro są tylko wnukowie fornali, chamów i lokajów, to po co ich nazywać matołami? Poradzą coś na to, że się w takich rodzinach urodzili? To, że Pan miał szczęście dobrze się urodzić, nie usprawiedliwia tonu wyższości i pogardy dla innych.

Vote up!
6
Vote down!
-2
#1600990

Każdy człowiek, z natury,  ma możliwość poznania prawdy.

Szlachetne urodzenie może być pomocne...ale nie gwarantuje życia w prawdzie i permanentnego samokształcenia w każdej dziedzinie,

 Dlaczego niedouczony  rząd blokuje produkcję biopaliw na własne potrzeby?

Przydomowe rafinerie mogłyby pomóc rolnikom.

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=25912&Itemid=44

Vote up!
5
Vote down!
-4

Verita

#1600991

prawdziwy pan

 

jest prawdziwym panem

chce tylko rozmawiać

z wójtem i plebanem

 

PS Oczywiście pan Marek

Vote up!
6
Vote down!
-7

jan patmo

#1600996

Zamilcz parobku. Moi przodkowie po lepszych karkach na koń wsiadali.

P.S. Nigdy nie mieszaj się do cudzej dyskusji. Zapamiętaj to.

Vote up!
7
Vote down!
-4

panMarek

#1601003

kołchozowy arystokrata

 

kołchozowe wspomnienia

nie dają mu chwili spokoju

bo to kacapski arystokrata

przywieziony na furze gnoju!

 

PS Trzeba było sobie pan przed imieniem napisać z dużej litery!

Vote up!
4
Vote down!
-6

jan patmo

#1601025

Co do tego „jan patmo”, który mnie ustawicznie obraża, choć mnie zupełnie nie zna i nigdy go nie zaczepiałem, to się on w końcu doigra, że pojadę mu „po matieri” i skończy się urocza zabawa tego debila.

Vote up!
5
Vote down!
-1

panMarek

#1601038

nadęty panek

 

chodzi sobie 

taki nadęty panek

co miast głowy

ma pusty dzbanek

Vote up!
2
Vote down!
-5

jan patmo

#1601041

Różaniec

"W małej izdebce, tuż obok łóżka,

Z różańcem w ręku klęczy staruszka

Czemuż to babciu mówisz pacierze?

Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę.

Wierzę, że te małe paciorki z dębiny

Moc mają ogromną, odpuszczają winy

Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy

Ja,grzesznik niegodny, korzystam z ich mocy

Pierwsza dziesiątka jest za papieża

Niech nami kieruje, Bogu powierza.

Druga w intencji całego Kościoła

Modlitwą silny wszystkiemu podoła.

Trzecia za męża, co zmarł i już jest w niebie

A może w czyśćcu, lubwiększej potrzebie

Czwartą odmawiam w intencji syna...

Przy tych słowach staruszka płakać zaczyna

Był dobry chłopak, lecz od ojca pogrzebu

Odwrócił się od Boga, złorzeczył niebu

Nie rozumiał, że Bóg w swojej miłości

Dał wolną wolę dla całej ludzkości.

Zaś człowiek dar ten bezcenny i hojny

Zamienił na chciwości, wyzysk i wojny

I teraz, gdy wypadek czy wojenna trwoga

Nie wini siebie, lecz zawsze Boga.

Myślałam, że syn, gdy założył rodzinę,

Gdy wziął na ręce swą pierwszą dziecinę,

Zrozumiał swe błędy, cel odnalazł w życiu

Lecz on mimo rodziny, pogrążył się w piciu.

Awantury, alkohol, płacz i siniaki

Czemu swym dzieciom los zgotował taki?

Nie było miłości, pieniędzy, jedzenia,

Spokój był tylko, gdy szedł do więzienia.

Ja zaś przez lata biorąc różaniec do ręki,

Bogu polecam swych wnucząt udręki,

Lecz syn w nałogu trwał dalej uparty,

Z czwartej dziesiątki robił sobie żarty.

"Lepiej piątą odmawiaj sama za siebie

Bo żyjesz tylko o wodzie i chlebie.

Na nic te posty i twoje modły,

Bo los już taki musi być podły."

Płacze staruszka, drżą wątłe ramiona.

Wie, że jest chora, niedługo skona.

Co będzie z synem, z jego rodziną?

Czy znajdą drogę prawdziwą, jedyną?

I zmarła nieboga. Wezwano syna

Ten twardo powiedział - nie moja to wina.

Lecz widząc w trumnie matki swej trupa,

Poczuł jak mu pęka na sercu skorupa.

Zobaczył różaniec swej zmarłej matki,

W miejscu czwartej dziesiątki zupełnie gładki.

Nie ma paciorków - patrzy i nie wierzy,

Palcami starte od milionów pacierzy.

Tylko piąta dziesiątka była jak nowa,

Przypomniał swe kpiące o niej słowa.

Na palcach zobaczył od łańcuszka rany,

Wybacz mi - krzyknął - Boże mój kochany!

Ożyło w końcu syna sumienie,

Przysięgam ci matko, że ja się zmienię.

Całował zimne swej matki dłonie,

Twarz łzami zoraną i siwe skronie.

Rzucił nałogi, oddał się Bogu,

Szczęście gościło w ich domu progu.

I codziennie wieczorem, całą rodziną,

 

____________________________________________________________

Kogo obchodzą te Twoje poezje typu:

"Powiedziała pizda dupie: Nie możemy żyć tak w kupie!

Bo ty śmierdzisz , popierdujesz, moim gościom humor psujesz!

Na to dupa obrażona: O ty pizdo pierdolona!

Ciebie jebią, tobie płacą, a mnie biją chuj wie za co…"

No kogo? Słucham?

.

 

Vote up!
6
Vote down!
-1

panMarek

#1601043

aż mrozi

 

gigant intelektu

aż mrozi

furami z gnojem 

powozi

Vote up!
2
Vote down!
-4

jan patmo

#1601046

Ani jeden, ani drugi wierszyk nie są mego autorstwa, tylko zaczerpnięte z Internetu, anonimowego autora, a Ty się wysilasz, smalisz dalej do mnie cholewki, więc uważaj bo Ci jeszcze pierdząca żyłka w d... pęknie poeto.

Vote up!
5
Vote down!
-1

panMarek

#1601061

zlewki-cholewki

 

pierdzace zlewki

czyszczą

poetom cholewki!

Vote up!
2
Vote down!
-4

jan patmo

#1601065

One dotyczą działania wyborców , prezydentów, premierów...a nie osób.

Czy działania wałęsy i tuska, kopacz , komorowskiego  i dudy  nie napawają pogardą?

Jak również  głosowanie na nich jest  godne pogardy.

Pogardliwa ocena dotyczy  złodziejskich, oszukańczych, pokrętnych działań w czasie sprawowania urzędu ...nie osób.

To nam wolno, taka nasza powinność, grzeszących upominać ! ! !

Vote up!
9
Vote down!
-4

Verita

#1600988

Polaków i i patriotów.

Vote up!
7
Vote down!
-6

Verita

#1600983

jakim był i jest prezydent Kwaśniewski.

Michalkiewicz to wielokrotnie tłumaczył więc nie będę się powtarzał.

Podpowiem tylko: 

- Jedwabne

- Traktat Lizboński

- obiecanki żydom w 447

...

Vote up!
8
Vote down!
-5

panMarek

#1601005

Jaką patologią jest polityka i system wyborczy w Polsce....?

Jeżeli tak nic nie znaczącą inicjatywą, jak 1 Polska, interesują się tajne służby....to co się dzieje w innych partiach i partyjkach? Zwyczajni obywatele nie mogą NIC, kompletnie NIC zmienić w naszej Polsce.

Najmniejsze próby już są obserwowane, infiltrowane, przez złych ludzi, których również na Niepoprawnyh można obserwować. https://www.youtube.com/watch?v=TypSgGdYhCI

Vote up!
10
Vote down!
-6

Verita

#1600980

Miodzio! Samo sedno!

Pokłony dla Pani i 

Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo

Vote up!
9
Vote down!
-6

panMarek

#1600989

Tabu? Sami sobie fundujemy tabu. Dla wygody i komfortu "nie myślenia".

Aby się nie poddać trzeba by (wg mnie) wyłączyć merdia, telewizornie. Czytać tych autorów, którzy zasłużyli sobie na zaufanie - są tacy!

O sądach - temat szeroki, bywa, że istniejaca rzeczywiście kasta i niesprawiedliwość są korzystne - zawsze można na nie zwalić np. bierność prokuratury. Celowe przeciąganie spraw (kasa, przedawnienie etc.?), zabawy w kotka i myszkę, by ochronić tego, kto "usłyszał" i  na tej "wiadomości" strach się kończy1

Jak długo jeszcze my nie bedziemy ruszać ich a oni nas? Haki, deale....obrzydliwe kłamstwa.

Co mam na myśli? Cyt: " X,Y,Z usłyszeli np.50--80 zarzutów! Usłyszeli :))))) Zarzuty aktualne, postawioneod np.w  2015 roku! I łażą po tacy po merdiachh, śmieją się a najemnicy zwani dziennikarzami powtarzają swoje żale przez parę lat.

Piszesz: "Zmarnotrawimy na amen to, co uczyniło Izrael potężnym – jednolita wspólnota narodowo-religijna i pójdziemy ścieżką Jugosławii."

Potężny? Tam dopiero jatka! Łączy ich tylko kasa i woda; znam ten kraj i jego zbrodnie. Żeby nie potężna kasa wymuszana co roku przez diasporę w US o żadnej potędze nie było by mowy.

Byłam w dawn Jugosławii w 1993 i kilka razy później. Poznałam wojnę i kłamstwa w mediach. To Niemcy spowodowały jatkę na Bałkanach a potem ONZ-ty, SFOR-y, IFOR-y..... "pokój" narzucony przez US celowo niesprawiedliwy, co by tam nigdy nie było spokoju ( vide Kosowo! ).

Pozdrawiam. Znajoma zwana ruską onucą:)))) 

 

 

Vote up!
11
Vote down!
0

CISZA

#1600992

1) To prawda, sami sobie fundujemy tabu i o tym jest mój artykuł. Nie powinniśmy zamykać się na inne zdanie i przestać SAMODZIELNIE myśleć, a tylko dyskutować według klucza formowanego w naszej grupie. Ale jest też Ciszo tabu systemowe - tworzone przez media/ Ostatnio zrobiłem eksperyment i napisałem poprawny politycznie artykuł po czym wysłałem go do Karnowskiego, Pojawił się wpolityce już po dwóch godzinach :) z podziękowaniem od Michała. Nie kosztowało mnie napisanie go nic. Może 30 minut .Tego materiału powyżej, który pisałem cały dzień, nawet nie próbowałbym mu przesyłać. To jest śmieszne, że można pisać według schematu i czyta cię 20 000 ludzi  a kiedy piszesz co naprawdę myślisz - masz max 2 000 odsłon :)) Bo nikogo nie interesuje co naprawdę myślisz.Większość woli kiedy im się utrwala wyświechtane klisze

2) Jak długo nie będziemy ich ruszać? Mam nadzieję Ciszo, że do momentu, kiedy można będzie ich skutecznie osądzić - pamiętaj, że osądzić kogoś w danej sprawie można tylko raz. Potem jest powaga rzeczy zasądzonej i dupa zbita, A przy tych sądach nie jest się w stanie żadnego polityka uczciwie osądzić. Dlatego PiS zaczął od reformy sądownictwa, która nie wypala, bo blokuje ich ustawa zasadnicza. Tak mi się wydaje. Nie jestem w środku, tylko tak jak Ty na zewnątrz więc próbuję zrozumieć .

Co do Izraela i Jugosławii nie podejmuję z Tobą dyskusji :)) Nie jestem światowcem i oceniam tylko według tego co przeczytam i przemyślę, Nie mam bezpośrednich doświadczeń w tych kwestiach.

Dziękuję za spokojny i rzeczowy ton. Pozdrawiam Cię serdecznie

 

Vote up!
8
Vote down!
0
#1600994

sraczka grypowa.Najpierw byly lemingi PObolszewickie teraz sa lemingi PISObolszewickozydowskie.
Tylko lobotomiczny zabieg moze tych ludzi przekonac ze ich jedynie sluzszne widzenie rzeczywistosci to matrix ktory im zaiplantowano za pomoca socjotechniki.
PIS to dokladnie te same gowno pookraglostolowe jak PO czy reszta smiecia sejmowego.Ten obecny niby rzadzacy beton jest sterowany od 89 roku raz przez WSI ,GRU ,CIA i MOSAD.kalksztajn zwiacy sie Kaczynskim niczego bez wiedzy knesetu nie zrobi ,a wlasciwie robi wszytko co mu kneset powie.
PIS antypolskie gudlajstwo gdzie zyd zyda szabasgojem pogania aby jak najszybciej oddac Polske do konca zydostwu.Zyd Morawiecki na rozkaz knesetu zastapil Szydlo no bo jak to moglo byc zeby POLIN rzadzila matka ksiedza ? aj jjajaj.
MSZ jak bylo w rekach gieremkowszczyzny tak dalej jest nijaki Icek Ciaputowicz wychowanek Gieremka dalej przedluza destrukcje polityki zagranicznej i dyploamcji - nawiasem mowiuac to wyjatkowy debilny zyd.
A nad trym wszytkim czuwa cenzura i propaganda innego Icka z TVP, gdzie przekuwa sie wszelkie kleski PISdzielcow w oczywiste zwyciestwa.Tam tylko sa zapraszani ludzi co wiadomo co powiedza i to jedynie slusznego na temat jedynie slusznej parti.
PIS zdradzil wyborcow omamil abysmy na tych oszutow i kalcow glosowali,ale dla prawdziwego Polaka raz cygan idzie przez wies i wiecej Polaka na oszustow i zdrajcow nie zaglosuje.Jka widac niewielu zostalo Polakow skora PIS luje im w pysk ,a oni mowia ze deszcz pada, ale to rzeczywiscie pokolenie fornaliu i kacapskich pomiotow jak tu napisal pan Marek.
Dla zdrajcow narodu jest tylko jedna kara,narazie my Polacy przez duze P nie bedziemy na nich glosowac.

Vote up!
8
Vote down!
-6
#1601007

  Witaj! Nie głosując na PIS, oddajesz władzę Komunistom. Przecież totalna opozycja razem z PO, to pachołki Moskwy, Berlina. Zreszta to jedno. Towarzysze PZPR, UBecja, SBcja, MO i ZOMO, ORMO, oraz kolaboracyjne szumowiny, zdrajcy i pospolici przestępcy.  Duża grupa, to pobielone "resortowe dzieci" żydo- komuny. W PIS-ie jest wielu radykałów pokolenia AK. Jednak musisz przyznać, że dopiero ten rząd pochylił się nad przeciętnym Kowalskim. W ciągu paru lat nie da się przeprowadzić wszystkich reform, jakich słusznie oczekuje społeczeństwo. Ponad siedemdziesięcioletnia sowiecka okupacja usadowiła sprzedajnych kolaborantów w całej przestrzeni kraju, którą Tusk przekształcił w mafię układu i zależności. Oni próbowali ten układ zabetonować na pokolenia. Tu potrzeba wielu kadencji PISU, aby wykorzenić wywrotowców. Co do Żydów, to nawet nieudana ustawa IPN wniosła wiele dobrego, bo Świat się zainteresował prawdą. Tak, to właśnie Prawda Historyczna cały czas głośno medialnie podnoszona, skutecznie blokuje zakusy. Tą właśnie prawdą, czas zacząć twardo walczyć z Niemcami o słuszne należne Polsce, wojenne reparacje. Prawda jest taka, że niestety "veta' dały przyzwolenie na dalszą mutację komuny. Ale, to moje zdanie, bo prawda ukryta. Wybór mamy jeden, głosujmy na PIS, bo mamy historyczną szansę wyeliminować komuchów z Polskiego parlamentu     i sięgnąć po Nową Polską Konstytucję. Po wyborach, błyskawiczna Repolonizacja Mediów. To odetnie tlen PObolszewi.

Vote up!
5
Vote down!
-1

ronin

#1601031

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

tkanke raz na zawsze aby uleczyc caly organizm.
PISowi nie bez przyczyny spadlo nagle do 39% ludzie nie daja sie nabrac na 500+ wziete zreszta z ich kieszeni aby glosowali na tych co to niby daja.Tyle zeby dac te 500+ okazuje sie ze kazdemu zabiora ponad 1000, zamiast rodzinom z dziecmi nie zabierac podatkow w tej samej sumie i nie pasc bandy urzednikow "dajacych" te pieniadze na tym PIS nie pojedzie bo te glosy500plusowe sa mniejsze od tych co nire dostaja i zazdroszcza.Zreszta jak widac 500+ nie pomoglo w zatrzymaniu spadajacej demografi.PIS nie zainwestowal w powrot i ucieczke Polakow z Polski,bo co sie urodzi to wiecej wyjedzie nie liczc tych co umieraja ,a umiera co raz wiecej jest "epidemia" raka i upadek lecznictwa,ostatnio nie tylko kolejki i brak dostepu do lekarza sie przyczynia do zgonow ale nie spotykany do tej pory brak lekarstw w aptekach.Za to mamay przymusowe nikomu nie potrzebne w wiekszosci szczepienia,zydowska firma TEVA przezjela kontrole nad lekarstwami w Polsce za czasow Kopacz i truje ludzi dodatkiem polisorbatu 80 niepotzrbnego skaldnika np, w NO-SPA tak czesto uzywanego przez miesiaczkujace mlode kobiety.Ten polisorbat80 to antykoncepcyjna pastylko o opoznionym dzialaniu -chemiczna kastracja kobiet.
Lekarzy i ludzi krzyczacym o eutanazji wprowadzonej w Polsce wszytkimi drogami wycisza PIS zydokomunistycznymi srodkami czyli calkowicie po bandycku np.przyklad Ziemby czy Jaskowskiego.
PIS oszukal i nie dotrzymal obietnicy tak ze nie moze liczyc na wczesniejszy elektorat co mu zaufal-taka jest kolej rzeczy ped baranow konczy sie smiercia w przepasci.
PIS jak widac potzrebuje kontroli chocby na przykaldzie Kuchcinskiego, taki przypadek w innym kraju skutkowal by ze ten oszust juz by nigdy nie byl w polityce ,a tu PIS go wystawil jako 1 na liscie ,robia z nas idjotow juz na vcalego.
PIS musi pokazac ze jest polska pratia i zdolna do koalicji zninna partia prawicowa aby rzadzic na korzysc Polski.Ale jak pokazal ze walczy jak zydokomuna za PRLu z NARODOWCAMI robiac z nich ruskich agentow ,to stracil wielkie poparcie.PIS nie bedzie mial wyjscia, aby pozostac u zloba,
i musi szukac koalicjanta.Konfederacja jest jedyna sila ktora moze usdrowic Polske i uratowac PIS przed PObolszewia. Tylko czy na to sie zgodzi sanhedryn.

Vote up!
3
Vote down!
-5
#1601052

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

tknk rz n zwsz, by lczyc cly rgnzm. PSw n bz przyczyny spdl ngl d 39% ldz n dj s nbrc n 500+ wzt zrszt z kszn tych smych bnfcjntw,tk by glswl n tych c t nby dj- klbs wybrcz w njlpszym wydn .Tyl zby dc t 500+ kzj s z kzdm zbr pnd 1000, zmst rdznm z dzcm n zbrc pdtkw w tj smj sm n psc bndy rzdnkw "djcych" t pndz, n tym PS n pjdz b t glsy 500plsw s mnjsz d tych c n dstj przy tym zzdrszcz.Zrszt jk wdc 500+ n pmgl w ztrzymn spdjcj dmgrf jk zpwdl PS .PS n znwstwl w pwrt Plkw n zchmwl cczk mldych z Plsk,b c s rdz t wcj wyjdz n lczc tych c mrj , mr c rz wcj. Jst "pdm" rk pdk lcznctw,sttn n tylk kljk brk dstp d lkrz s przyczynj d zgnw, l tz n sptykny d tj pry brk lkrstw w ptkch, tkz cn lkrstw n ktr sb n mz pzwlc mryt bdcy n gldwj mrytrz.Z t mmy przymsw nkm n ptrzbn w wkszsc szczpn,zydwsk frm TV przjl kntrl nd lkrstwm w Plsc trj ldz ddtkm plsrbt 80 nptrzbng skldnk np, w N-SP tk czst zywng przz msczkjc mld kbty.Tn plsrbt80 t ntykncpcyjn pglk pznnym dzln - chmczn strylzcj kbt.Zblz s kryzys zltwk spd, cny zywnsc rsn,rlnctw lzy ,krwy n pl n swdczysz, tk jk n mlk w sklp b t bl w krtn t mlkpdbny plyn. Lkrzy ldz krzyczcym tnzj wprwdznj w Plsc wszytkm drgm wycsz PS zydkmnstycznym srdkm, czyl clkwc p bndyck np.przykld Zmby czy Jskwskg. PS szkl n dtrzyml btncy tk z n mz lczyc n wczsnjszy lktrt c m zfl-tk jst klj rzczy, pd brnw knczy s zzwyczj smrc w przpsc b wszyscy pdz w jdnym krnk bz zstnwn. PS jk wdc ptrzbj kntrl chcby n przykldz Kchcnskg, tk przypdk w nnym krj sktkwl by z tn szst jz by ngdy n byl w pltyc , t PS g wystwl jk 1 n lsc ,rb z ns djtw jz n clg. pprc PS 447 bzdrdy nrdwj n wspmn. PS ms pkzc z jst plsk prt zdln d klcj z nn prt prwcw, by rzdzc n krzysc Plsk.l jk pkzl z wlczy jk zydkmn z PRL z NRDWCM rbc z nch rskch gntw ,t strcl wlk pprc.PS n bdz ml wyjsc, by pzstc zlb, ms szkc klcjnt.Knfdrcj jst jdyn sl ktr mz sdrwc Plsk rtwc PS przd Pblszw. Tylk czy n t s zgdz snhdryn. N Npprwnych Gwrn d lt lm knstytcj plsk prw,mm ndzj z kdy Plcy djd d wldzy pgnzydkmn wygzkwj krtn tych c blkj wlnsc slw. Gwrn ntryczn blkj wlnsc slw z pmc plwn nzywjc t sztczn ntlgncj -chyb s z knm n lby zmnl. Mm bzprwn grnczn psn tkstw jk nn, grnczn d 3 kmntrzy n 24h, grnczn psn n gdczc,grnczn pnktwn,nmzlwsc kmnkwn s n wwntrznj pczc. Gwrn strzglkm z lm prw b wszyscy s rwn mj tk sm prw d wypwdz,tk z rb t swdm z prmdytcj tk z nch n lczy z jk kdys g sd drw t bdz dl rcydywsty lskwy. Bszczln zrj n slbsc zydkmszg sytm sdwnczg czjc s bzkrnym.
Vote up!
1
Vote down!
-4
#1601067

Dzięki.

Vote up!
4
Vote down!
0

...

#1601016

A cóż to za dziwoląg ci "behawioryści"? Przecież analiza zachowań jednostki jak i tłumów to właśnie zajęcia dla psychologów, psychiatrów i soscjologów. Jeszcze słowa "analitycy zachowań" bym jakoś strawił, ale "behawioryści" jakoś nie mogę. Tak jak i nie mogę np. zrozumieć dziennikarzy mówiących "miał świetny performens". Ilu Polaków zrozumie takie "performens"? Czy nie mogliby nie zaśmiecać polskiego języka i szanować go nie zaśmiecając. Dlaczego nie mówią "miał świetny występ"?

Vote up!
2
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1601084

W zasadzie chodziło mi o takich właśnie pseudo-analityków pozujących na naukowców, jakich teraz pełno w TV, ale sprawdziłem że w języku polskim behawiorystą przyjęło się nazywać psiego terapeutę, więc poprawiam.

Dzięki za Twą uwagę, pozdrawiam.

Romek M 

Vote up!
1
Vote down!
0
#1601091

Piszesz:

"....ale sprawdziłem że w języku polskim behawiorystą przyjęło się nazywać psiego terapeutę, ...."

W SJP pojęcie "behawioryzmu" jest opisywane jako kierunek psychologiczny, którego głównym założeniem jest teoria, iż elementem warunkującym zachowanie ludzi i zwierząt jest bodziec wywołujący określoną reakcję fizjologiczną i myślową a zmiana zachowania jest wynikiem uczenia się nowych reakcji(kierunek najbardziej popularny w USA.

Jego prekursorem był J.B. Watson.

Jak z tego wynika, behawiorysta to nie tylko "psi terapeuta" ale może też zajmować się zachowaniem ludzi.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1601096