Wygrana Dudy zawaliła konstrukcję

Obrazek użytkownika jazgdyni
Idee

.

 

 

 

 

 

 

 Bardzo się starali. Lecz tym razem nie dali rady. Komorowski przegrał. A tak bardzo chodziło o utrzymanie status quo.

Nie Polsce i nie Polakom. Naszym nadzorcom kondominium – Rosji i Niemcom.

A teraz wszystko się posypało. Najprymitywniejsi z nich do tej pory nie mogą pojąć, co się stało. Niesiołowski wrzeszczy w stacjach telewizyjnych, że czeka nas tragedia. Bo przy braku Komorowskiego, tylko PO może rządzić Polską. Każdy inny doprowadzi ją do ruiny.

Ciekaw jestem, w jakim instytucie im. Pawłowa Niesiołowski został zaprogramowany?

 

Nadzorcy Polski powinni lepiej studiować upadek kolonializmu. Zawsze przychodził taki moment, że powstawały ruchy narodowo – wyzwoleńcze. I tutaj, w Polsce, masz ci babo placek, przegapili.

I to nowe przebudzenie Polaków, którego nawet nie można nazwać ogólnonarodowym ruchem, a którego najbardziej znaczącym wyrazem były spontaniczne RKW – Ruchy Kontroli Wyborów, popsuło dobrą, starą i wielokrotnie sprawdzoną, maszynę wyborczą. Nagle, dosłownie głosami na granicy bezpieczeństwa, choć wyborcza machina na pełnych obrotach ściągała wynik w dół, wygrał nie ten co miał, kandydat PiSu Andrzej Duda.

Jeżeli ktoś nie zauważył, to w obozie władzy szok był wielki. To była dla nich klęska i tragedia. Jak obcięcie jednej z dwóch nóg, na których Polska stała.

Już tylko kwestią czasu było, kiedy wszystko runie, bo Polska to nie czapla i za długo na jednej nodze nie wytrzyma.

Chociaż starali się tego po sobie nie pokazywać, to klęską Komorowskiego zdruzgotani byli jego rosyjscy opiekunowie. Bo chyba nikt nie ma najmniejszej wątpliwości, że były prezydent reprezentował opcję kremlowską, otoczony tymi wszystkimi komunistami, jak Nałęcz, czy generałami po szkołach GRU (1987, kurs Sztabu Generalnego ZSRS), jak Stanisław Koziej.

Nagle, przy braku Komorowskiego, Rosjanie tracą potężną siłę wpływu. Można z pełnym przekonaniem powiedzieć, że pozycja Rosji, jednej z metropolii kondominium, drastycznie w Polsce osłabła. Osłabła nie do przyjęcia również dla tych, co starają się dbać o światową równowagę. Ale kto to jest, napiszę dalej.

 

Osłabienie wpływów Rosji w Polsce po upadku Komorowskiego automatycznie wyniosło do góry Niemców – drugą metropolię. Niemcy oprócz podstępnego zawłaszczenia dużych połaci gospodarki, mają dominujący wpływ na rządzącą Platformę Obywatelską, a w szczególności na Donalda Tuska, premier Kopacz i marszałka Sikorskiego, choć wielu twierdzi, że ten ostatni jest prowadzony przez służby brytyjskie. Toteż, przy braku Komorowskiego, zdecydowanie wzrasta wpływ Niemiec na Polskę. Czy również pojawienie się w tej chwili książki Jurgena Rotha o Smoleńsku nie było również grą na zdeprecjonowanie pozycji Rosji i Komorowskiego?

Tak, czy inaczej, równowaga w Polsce i w konsekwencji w Europie środkowo – wschodniej została mocno zachwiana.

 

Oczywiście, nie można było do tego dopuścić. A konkretnie, nie mogły do tego dopuścić Stany Zjednoczone.

Póki w Polsce panowała względna równowaga wpływów rosyjskich i niemieckich, czego pilnował odwołany właśnie do USA, co samo w sobie jest symptomatyczne, ambasador Stephen Mull, to Biały Dom miał względny spokój i niewiele powodów do obaw. Jednakże nagły spadek wpływów rosyjskich i wzrost znaczenia Niemiec w regionie, dewastował politykę europejską Stanów Zjednoczonych. Nie zapominajmy, że zarówno Rosja, jak i Niemcy, są państwami zdecydowanie anty-amerykańskimi. Rosja jawnie, a Niemcy w sposób zawoalowany, bo powojenne paryskie traktaty, na które przystał Konrad Adenauer, ciągle trzymają Niemców za pysk.

Z tego powodu, europejska polityka USA opiera się, jak dotychczas, na utrzymywaniu chwiejnej równowagi pomiędzy rosyjskimi i niemieckim wpływami.

I czy my chcemy tego, czy nie, Polska jest punktem centralnym w tej sprawie.By przywrócić względną równowagę trzeba było szybko osłabić czynnik niemiecki, czyli rząd i Platformę Obywatelską.

 

Jak wszyscy mający jako takie rozeznanie wiedzą, w Polsce nie ma niezależnych służb specjalnych. Nadal przyjmuje się, że znaczna część służb wojskowych jest pod rosyjskim wpływem, natomiast służby cywilne raczej skłonne są ulegać wpływom amerykańskim.

Po niespodziewanej porażce Komorowskiego 24 maja, Amerykanie błyskawicznie uruchamiają swoje kontakty w polskich służbach, a te podsycają ogień pod tlącą się od roku aferą podsłuchową (może zawczasu przygotowaną by jej użyć, kiedy będzie trzeba), aktywizują słupy, takie jak Falenta, czy tutaj konkretnie Stonoga, a te upubliczniając akta prokuratury doprowadzają do kompromitacji władzy i konieczności rekonstrukcji rządu. Ewa Kopacz wprawdzie się utrzymała na stanowisku premiera, ale kto wie, na jak długo.

Zresztą to już jest chyba nieistotne, bo dalszy cel został osiągnięty i PO raczej będzie walczyć o to, by się dostać do sejmu, niż walczyć o władzę.

Dobór usuniętych ministrów jest raczej tutaj mniej istotny. Warto jednak dodać, że Arłukowicz został usunięty profilaktycznie, bo nad Ministerstwem Zdrowia zbierają się kolejne czarne chmury związane z aferą, która na dniach się wywali, dotyczącą korupcyjnego eksportu leków przez hurtownie farmaceutyczne za granicę, na co osobiście dał przyzwolenie Arłukowicz, czyszcząc polski rynek z wielu najwartościowszych leków, w tym tych ratujących życie.

 

Sukcesem Polski i Polaków jest natomiast odsunięcie, choć ten już zapowiada bliski powrót, niebywałego szkodnika i pasożyta (słynne kilometrówki) – bufona i pyszałka Radosława Sikorskiego. Przypomnę – niedoszłego prezydenta, niedoszłego szefa NATO, niedoszłego komisarza UE, a teraz już byłego marszałka sejmu i byłego ministra spraw zagranicznych.

Jego odsunięcie może tylko świadczyć, że istnieją na niego takie kwity i haki, że pewnie by przewróciły całą scenę polityczną.

 

Odsunięcie Komorowskiego i upadek PO stawia pytanie – co dalej?

Czy będziemy już mieli do czynienia, jak to opisywali poważni politolodzy i wiarygodni futuryści, z budowaniem niezależnej Polski, by ją doprowadzić do stanowiska regionalnego lidera i naturalnego buforu przeciwko nadmiernemu wzmacnianiu się w Europie centralno – wschodniej, Niemiec i Rosji?

Nie jest żadną tajemnicą, że władze USA już od dosyć dawna rozważają taki projekt, o czym m.in mówił Zbigniew Brzeziński.

Stany Zjednoczone w ten sposób zabezpieczyłyby sobie silne wpływy w Europie i możliwość decyzji na rozwój wypadków w tym regionie. Oczywiście, trzymając przy pomocy Polski w szachu i Niemcy i Rosję.

Może też taką pierwszą jaskółką, która przemknęła niezauważona, była sprzedaż telewizji TVN grupie amerykańskiej, chociaż to Niemcy najbardziej ostrzyli sobie na to zęby.

 

No dobrze, ale co my Polacy, obywatele będziemy mieli z takiego rozwoju wydarzeń? Niewątpliwie więcej demokracji, więcej bezpieczeństwa w stosunku do zagrożeń płynących z Moskwy, więcej sprawiedliwości, mniej dzikiego kapitalizmu i wyzysku, oraz osłabienie idiotyzmów Brukseli.

 

I mimo wszystko, mimo tego amerykańskiego wpływu na polskie życie, przekonany jestem, że będziemy mieli znacznie więcej suwerenności.

No i komuniści będą mieli znacznie gorzej. A to radosna perspektywa.

 

 

.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:21)

Komentarze

Strasznie podobają mi się moje nowe ramki.

Będę robił wszystko by je utrzmać.

 

Notka ta, w jeden dzień uzyskała na nasze blogi prawie 6 800 wejść.

Więc celem sprawdzenia merytorycznych intencji Redakcji umieściłem ją też tutaj.

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1484058

Jak tu z Tobą "polemizować" skoro nie możesz odpisywać, może taki miks , ja tu , Ty odpowiadasz na gadaczce - to też niezłe rozwiązanie:-)))))))))))))))))))

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1484076

Ależ Józiu,

juz mogę komentować. Gawrion jest wspaniałomyslny i zdjął mi kajdany.

Lecz bardziej jestem zaskoczony, że post wylądował na górze. Czyli rozum nie śpi i automaty nie działają.

 

Tak, że jazda Józiu - gadaj!

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1484082

Szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego :-))))))))))))))))))))

Zrozumiano !!

                                

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0
#1484084

;DDDDDDDDDDDDDD

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1484086

.... Joe napisał :

 

  //Szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego ://

No panie Józku ... poleciał pan z wazelinką :-)))) ?

Od dzisiaj, przez tą ramkę Janusza - przechodzę na stronę Szefowej .

M/M , bądź miła i kochana - jak zawsze zresztą - :-))) ! zmień te "kolorki" Januszkowi >

dzięki,

Marek

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1484163

Na POchybel tej żydo ubeckiej sitwie nierządu POlszewi i pijawek z PSL.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1484087

Witam! Tak doslownie,Czerwonym psom koniec noclegowni w Polskim kraju!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1484091

Mafii niemiecko - ruskiej samodzielnie oderwać by sie nie dało, musieli pomóc Amerykanie, choć pamiętac wypada, że mają swoje amerykańskie plany, niekoniecznie zbieżne z naszymi. Po-sitwa zdycha bo to wspólna robota amerykanów ale i rusko - niemieckiego biznesu, by uciec do przodu i wyreowac nowy polityczny byt, który pozwoli spokojnie okradac pOlakę następne lata...na razie niewiele wygraliśmy...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Yagon 12

#1484100

Pewnie, że Amerykanie mają swoje plany. Ale nie żyjemy w raju.

Wszystko polega na odpowiednim wyborze.

Lecz najważniejsze jest mozolne budowanie siły własnej. Gdy w końcu odegna się złodzei (i powsadza), to kraj może doznać przyspieszenia jak II RP. To nie żadna abstrakcja.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1484104

Ponad 1000 lat..
Hen od Piasta Kołodzieja
poprzez Psie Pola Legnicę..
Trwamy!!!
Polska jak przekonują naukowcy to CYWILIZACJA !!!!
To Unia z Litwą ..tolerancja religijna..na wiele lat przed UE!!!!!
To Husaria!!!
2000 husarów w pył rozbijało 40 0000 przeciwnika w tym i Moskala!
tak było..
A jak jest ?
USA... USA od prywatyzacji naszych lasów.. za 'polskie obozy koncentracyjne"
A czemu nie Alaska? za raport Karskiego?
No USA! - Czemu?
Tam gdzie jeszcze pamięć o Powstaniu Warszawskim..jest świeża - waszą indolencją-USA..
"jeno wyjmij ty mi z oka szkło bolesne obraz tamtych dni".. Baczyński..
Tam..gdzie Jałta.....jeszcze nie przebrzmiała..
macie odwagę - SUKINSYNA czyimś dobrem handlować...
A Szechter..a Bauman - morderca Polaków..
A NKWD przepojone Żydami.....
Oto słowa gorzkie..ale - prawdziwe:
- chciało ci się ratować LUDZKOŚĆ..MORALNOŚĆ..ratując Żydów..
No to teraz ONI - Żydzi mają po 100 euro - 400zł.. emerytury..
wystarczy że się zgłoszą..Nic nie muszą udowadniać..Jeden świadek i już..
Gdyby nie przeżyli.... ty - ja ..twoje dzieci - nie musiałyby płacić..
Ratowałeś - płać!!!!!
Tak Żydzi nam dziękują za ..za nasze człowieczeństwo!!!!
Chciało ci się mieć zasady moralne..- płać!!!!
Płać durniu !!!! PŁAĆ!!!!
Oto POLSKA - KUKIZA.... a czemu nie Natalii Niemen?
Czemu nie Natalii Niemen?
Czemu nie Pietrzaka Jana?
Bądźmy u siebie !!!!!
Bądźmy u siebie!!!
Kichać a nawet mocniej..na obcych..
Oni tylko na doją i doją!!!!
Tu jest Polska i wont-!!!

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1

poko

#1484107

nie jest w stanie zupelnie samodzielnie wywalczyc sobie niezawislosci od dwoch sasiadow (Rosja, Niemcy).

W sposob bardziej lub mniej wyrafinowany jest uzalezniana gospodarczo i politycznie - czy lepiej zatem byc uzaleznionym od sasiadow, czy tez probowac sojuszu z najsilniejszym militarnie panstwem swiata, dla ktorego taki sojusz jest dzisiaj coraz bardziej korzystny (dla Polski takze)?

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1484122

Ptak ptakowi nie dorówna
ni9e poleci orzeł między gówna..
cytat z Wyspiańskiego..
300 latach..
no , cóż ...
Piszesz a internet to przyjmuje..
Cierpliwy jest internet..Cierpliwy!
pozdrowienia od Piłsudskiego ..
Ostra brama ..Cmentarz Orląt - Wilno..
Kraków - Wawel..miejsce pochówku..Marszałka..
Przez grzeczność i zasady tego portalu ..nie będę dalej..
Jestem DUMNY, że jestem Polakiem!!!
Inni od nas mogą się uczyć!
My, od innych - nie bardzo..Chyba , że cynizmu..
Jeszcze raz- jesteśmy wspaniałym narodem!!!
Wspaniałym!!!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

poko

#1484123

glownie dlatego, ze... sprawe poparly Stany Zjednoczone.

Bardzo znaczaca sila w obronie niepodleglosci byla Armia Hallera - zlozona glownie (ponad 30 tys.) z Polakow pochodzacych z USA (wiekszosc z nich wrociala do USA po wojnie z bolszewikami), wielu Amerykanow  bralo udzial w wojnie z bolszewikami - jako ochotnicy (np. slawna 7 eskadra mysliwska...)

USA wycofaly sie militarnie z Europy po II wojnie swiatowej - no i spokoj i niepodleglosc trwaly tylko 20 lat - a Polske tradycyjnie juz (3 rozbiory) podzielily miedzy siebie Niemcy i Rosja - czyz te fakty niczego nie moga nauczyc?

Pilsudski, Ostra Brama, Orleta - piekne karty historii - ale rownoczesnie tragizm - czy wiecznie mamy byc "chlopcem do bicia" i oklamywac sie pieknymi i heroicznymi wspomnieniami?

Internet wszystko przyjmie - wiec i wiele glopstw i nawolywan... do popelnienia pieknego samobojstwa...

Przez grzecznosc nie bede uzywal inwektyw...

Jestesmy wspanialym narodem - ale zyjemy wsrod innych narodow, ktore sa dzisiaj liczniejsze i bogatsze, a wiec jestesmy dla nich latwym lupem... nie o cynizm tu chodzi ale o realizm.

Musimy wybrac, z kim mamy sie zaprzyjaznic, a komu pokazac gest Kozakiewicza ...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1484134

Za Janem Pietrzakiem: -" .

.i ruszała wiara SWOJSKA (!!!) od Chicago do Topolska"

MUSI być jakaś "MAGIA" miejsca - Polski..że chcieli walczyć za ojczyznę!!

"W tym pięknym okresie ..ale- tragicznym , lat międzywojennych jak dodajesz

WYGRALIŚMY- BITWĘ WARSZAWSKĄ.. przez mądrych tego Świata uznana za jedną z tych , które decydowały o losach Świata..

Tak, przez "przypadek" tak "z obrzydzeniem"..tak normalnie.. wygraliśmy BITWĘ WARSZAWSKĄ...

ale - cicho..ale - sza... Nie ma o czym mówić!!!

Nie nada...

Tak ...tak..Amerykanie..Francuzi..i CYKLIŚCI..tak tak to INNI to - nie my..tą bitwę wygraliśmy..

Wystarczyło JESZCZE -parę lat wolności aby Hitler nie miał szans..COP produkował wielce nowoczesne uzbrojenie..Brakowało -paru lat!!!

Co do września 39 roku..

Nie było wtedy siły mogącej wygrać z Niemcami i ...i...Rosją.. NIE BYŁO !!!!

Logicznym - Polska też nie był w stanie. Dla porównania ponad 3 tygodnie trwała kampania wrześniowa ..przy NOŻU W PLECY od Moskala!!! Francja .. a Francja ..ile się broniła?

Tylko przeciw Niemcowi.. Nauczmy się - miarkować Nauczmy doceniać ..to co mamy ..to - kim jesteśmy!!

ARMIA KRAJOWA... Była najliczniejszą na Świcie armią w krajach okupowanych.. ILOŚĆ OFIAR - skala mordowania POLAKÓW.. świadczą o OPORZE tego NARODU ..przeciw okupantom.. Nas zginęło 6 MILINÓW obywateli z rąk Moskala i Niemca!!!!

A potem SOLIDARNOŚĆ.. największy taki ruch / poza Indiami/ na Świecie.. NIE wolno zapominać o SOLIDARNOŚCI..!!!!!

A teraz..a teraz..NASZE dążenie do WOLNOŚCI..do - bycia wolnym.. jest wielce ważne..

My nawet nie zdajemy sobie sprawy jak WAŻNA.. z jaką WIELKĄ SIŁĄ..walczymy..Tak -znowu walczymy o NASZĄ WOLNOŚĆ.. Wielkie ZŁO nas napadło ..korupcja i inne draństwo..deprawacja ludzi.. NARODU..to zło samo z siebie się nie wzięło!!! Ono pochodzi z zewnątrz!!! Tak, trafiło na podatny grunt "prawdziwego radzieckiego człowieka" wyhodowanego przez okupację Moskala!!! Taki Dukaczewski i spółka.. To są wyhodowani na modłę Moskala ludzie..

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

poko

#1484166

No, niektorzy zdaja sobie sprawe.

Glowa do gory Kolego..., tak wazne sprawy w tak beznadziejnej sytuacji, nie zalatwia sie w kilka dni...

ale po latach cos drgnelo... i zatrzymac to juz nie sposob...teraz, to juz jedynie kwestia czasu...

no kilka lat, to potrwa, ale zadne dziesieciolecia...Narod dorosl juz do zmian...no prawie ;-)

powiedzmy jestesmy na dobrej drodze...

pzdr.Krzysztof

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

chris

#1484187

Pata-taj pata taj..aż tak się zagalopowałem..
pisząc "my nawet nie zdajemy sobie sprawy..."
Oto Bronisław..rodzi Davida..a czemu nie Jana..Zbigniewa Adama..?
a Dawid narodowców nie lubi..i tym się szczyci..
David, z Michnikiem od Szechterów się wyzywa o Żydostwo..tak w synagodze USTAlili..
Oto GENDER..a banki..a projekt UKRAINA - POLSKA..pod powiernictwem diaspory..
I syn Bronisława .. David..w delegacjach z ramienia mediów niezależnych..
Oto nadawanie MASOWE obywatelstwa- polskiego Żydom... bez naszego wpływu ..
Oto EMERYTURY dla Żydów.. za to żeśmy ich ratowali.. Właśnie -za to!!!
Ratowałeś - płać..nie ratowałeś - mądry jesteś..
LASY Lasy Polskie..co to USA ... tak tak - USA..nam zaleca..oddać!!!!!!
Za "krzywdy" Szechtera, Bałmanów.. i innych MORDERCÓW żydowskich z czerwoną gwiazdą..
Takie mamy USA... takie są USA..to jest fakt..nie ma co chować głowy w piasek!!
GENDER i oddawajcie lasy..takie są żądania w stosunku do Polski..
Oto plany uczynienia z Polski i UKRAINY.. w trakcie realizacji ..
w trakcie!!!!!!
Patrz -prywatyzacje na Ukrainie czytaj plan Balcerowicza..
A GENDER..a wynarodowianie
a odcinanie nas od historii... a szkalowanie na portalach ...MEDIACH
pojęć POLAK- PATRIOTA = głupek /prawie/
A Sienkiewicz nie ten od ministrów ale od - lektur ?
Golgota picnic.. made in Argentyna..czytaj Izrael..
Kredyty we frankach szwajcarskich..opcje walutowe..
Są takie rachunki krzywd..- jeden z frankowiczów POPEŁNIŁ SAMOBÓJSTWO...
i jak podają media NA RAZIE...czytaj - na razie BANKI...nie będą gnębić rodziny..
Prawda ...jakie wyrozumiałe banki? czytaj;- "ludzki" bank... "humanitarny"
jeszcze o nagrodę NOBLA w dziedzinie humanizmu wystąpią!!!!
Są takie media ..te niepodległościowe - też..
co to działają na zasadzie TIMUR I JEGO DRUŻYNA..
Są..
Ksiądz Isakowicz - Zaleski... zły ..za Ukrainę..za "rezanie"
Oto UKRAINA ..słaba powstająca.. błagająca o pomoc KAŻDEGO..jest wystarczająco harda
do Polski aby rezanie pomijać.. Oto Ukraina powstaje na NIEZGODZIE HISTORYCZNEJ..
a coby było gdyby była zgoda?
Co to byłoby?
komu to przeszkadza?
KOMU?
RAJD KATYŃSKI.. motocyklowy..
od lat..jak POLSKA HUSARIA...mknie przez kresy...
naszą historię przypomina - uczy..
ten rajd ...jest ZŁY..zły jest bo się popsuł..
Są takie portale co to wolność słowa traktują po stalinowsku..
w imię "WOLNOŚCI"..
Są tacy redaktorzy naczelni- emisariusze wolności i niezależności..
co UZALEŻNIAJĄ..co - nakazują..
"panie na prawo - panowie na lewo..a dołem Wisła płynie"..
że sparafrazuję..
Zło ..które nas napadło..
ZŁO KTÓRE NAS NAPADŁO..
czasami idzie - też od tych co zapomnieli o nas w Powstaniu Warszawskim..
Na zakończenie:
czy MY - POLSKA..wystąpiliśmy do USA czytaj Stany Zjednoczone ..
o ODSZKODOWANIA
za Powstanie Warszawskie..
za NIEUDZIELENIE POMOCY -aliantowi?
Zrobiliśmy tak?
"Jeno wyjmij mi to szkło bolesne/
obraz tamtych dni"..Baczyński..
Żydowskie powsdtanie - słuszne..nasze idiotyzm.. GWna donoszą..
Można o tym pisać? Powszechnie..Można o tym mówić- powszechnie..?
a jaka w tym tajemnica że PSL ..chce nam lasy ZIEMIĘ -przehandlować?
jaka w tym tajemnica?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

poko

#1484217

Załóż sobie bloga i wtedy wszyscy miłośnicy haseł i wezwań będą się ta spotykać.

 

Co masz do powiedzenia w kwestii o której piszę?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1484229

Po dwuch tygodniach wojny niemieckie zapasy amunicji były na wyczerpaniu. Tydzień dłużej i niemieckie czołgi stanęłyby z braku paliwa. Morale żołnierzy niemieckich było pod zdechłym azorkiem.

Połowa zasobów ludzkich armii polskiej była skoncentrowana za linią Bugu. Niemcy tej wojny nie mogli wygrać, oni zaczęli ją przegrywać, i ...... nastąpił 17 września 1939 roku. Agent Ochrany Dżugaszwili zwany Stalinem napadł ze swoimi hordami na Polskę i sytuacja gwałtownie się zmieniła.

Największym błędem polskiego dowództwa, Wodza Naczelnego i kogo tam jeszcze była decyzja nie podejmowania walki z Sowiecką Rosją. Zaowocowało to później całym szeregiem nieszczęść, Zaowocowało to tym, że sowiecka banda mogła zostać "sojusznikiem" Stanow i W. Brytanii. Nie byłoby to możliwe w momencie podjęcia walki z Rosją przez Polskę.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1484248

dobra diagnoza i calkowicie sie z nia zgadzam

pzdr.

Krzysztof

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#1484277

Z jednej strony "... Rosja jak i Niemcy sa panstwami zdecydowanie antyamerykanskimi...", a z drugiej twierdzenie, ze Polska (podlegla Rosji i Niemcom) jest przez Amerykanow traktowana....  jako element rownowagoi europejskiej.

Czy nie lepiej, latwiej i z wieksza korzyscia byloby dla USA popieranie silnej antyniemieckiej i antyrosyjskiej Polski?

Zachowanie rownowagi w Europie (czyli rownowazenie wplywow Niemiec i Rosji) przynosi korzysci tylko Niemcom i Rosji - USA ponosza tu same straty - a jedyna korzysc (czyli wzgledny spokoj w tej czesci swiata), juz stracila na aktualnosci (Ukraina). Poza tym - skoro wiekszosc komentatorow twierdzi, ze za antyrosyjskimi akcjami na Ukrainie stoi USA - to dklaczego ten sam kraj utrzymuje Polske w rosyjskiej strefie wplywow?

A moze to wlasnie USA (co najmniej od czasow prezydentury Busha) - staraly sie wzmocnic Polske, aby w Europie istniala przeciwwaga do sojuszu Niemiecko- Rosyjskiego - w postaci sojuszu Polsko-Brytyjskiego wspieranego przez USA?

Czy to nie Tusk i jego rzad - zrezygnowali z wprowadzenia w Polsce tarczy antyrakietowej i deklarowali swoja bezgraniczna milosc do... Putina?

Niewatpliwie - dobre stosunki i przyjazn z USA moga byc podstawa do wzmocnienia roli Polski w Europie - czy wykorzystamy te szanse? Zalezy w glownej mierze od rzadzacych, PO pokazalo, ze jej na tym nie zalezy (moze zbyt duzo demokracji powoduje, ze nie mozna tak latwo "krecic lodow")?

Miejmy nadzieje, ze nowy rzad wyloniony po jesiennych wyborach wykorzysta szanse (zwlaszcza po zakonczeniu kadencji Obamy) - i Polska zwiaze sie strategicznym partnerstwem nie z "przyjaciolmi" ze wschodu czy Niemcami - ale z USA (i wlk. Brytania).

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1484118

 

Rypło z hukiem w Rzplitej! A w zasadzie to Rzplita wciąż nie zginęła i tylko ta wciąż niby zwycięska  partia karmicielka, platfonsiera  od "Panowie, policzymy głosy", od "polskość to nienormalność"  wyrżnęła z hukiem o glebę. Wyrżnęła tak, że już do końca dni swoich chodzić będzie  z  makijażem na facjacie. Makijażem o barwach swego POmnika "europejskości i modernizacji" (by Bronisław Maria K.) czyli pedalskiej tęczy, wystawionej przez siebie dla siebie w pępku Warszawy, a któremu nawet kompresy z  wmontowanych w tęczę sikawek nie przyspieszą "rozejścia" się hematoma.  Czemu go (pomnika - znaczy się) I bufetowa III RP nie wystawiła obok miliony kosztującego bubla, zwanego najnowocześniejszym szaletem Europy (http://niepoprawni.pl/blog/1830/miedzy-bufetem-i-klozetem ), a dziś będącego tylko dekoracją dla krzaczorów nadwiślańskich, dalej nagminnie i regularnie służących za sławojkę warszawianom, głosującym nagminnie i regularnie na bufetową i Platformę Obywatelską?

Ale wracam do najnowszego "makijażu" Platformy Obywatelskiej, który w normalnych warunkach mija po góra 7-10 dniach...

Już pisałam na NP.PL (gdzieś w komentarzach,a może w notce na błogu), że 24 maja 2015 r. PO-wski TIR zderzył się czołowo z DUDAbusem! Dziś mogę dodać do tego tylko, że nie napisałam wtedy (czego dziś trochę żałuję), że ten TIR to jest  ze sreberek - tych od świstaka - a czeladniczy, chłystkowaty DUDAbus jest machiną, której ani cud czyli "Leonard" przewodniczącego Komisji Sejmowej ds.Bezpieczeństwa Narodowego, gienierała Niesiołowskiego Stefana  o gruzińsko brzmiącym pseudonimie bojowym  "srajademaszkwili", ani były już pretędęt na urząd Prezydenta RP - kandydat Platformy Obywatelskiej Bronisław Maria chr.Walec-Komorowski, ani nic nie zmiecie.

Po wyborze A.Dudy na Prezydenta RP - a nawet pójdę śmiało dalej bo zwycięzcą wyborów prezydenckich'2015 mógł być równie G.Braun lub  faworyt wybierających mniejsze zło czyli "stryjków, zamieniających siekierkę na kijek"  P.Kukiz, do którego osobiście nie mam nic ale na urzędzie Prezydenta RP widzę go za jakieś... 300 lat - w Polsce ruszyła lawina. Lawina, którą dziś zatrzyma tylko albo proces wzrostu globalnego oziębienia  w tempie pierdyliardów tryliardów m3 do n-tej potęgi na sekundę albo rzut oka Królowej Sniegu z bajki Andersena. Czyli nie zatrzyma nic !

JaZ-ie! Wg mnie Falenta i Stonoga (lub/i stojący za nimi) to ta sama "parafia" i nie zdziwi mnie jeśli za kilka lat wyjdzie na jaw, że to jest w rzeczywistości głęboko zakonspirowana komórka komorowskiego "Klubu Generałów". Komorowski na początku swej prezydętury tak zacieśnił współpracę z "bratnią" Rosją, że Polska nie wyplącze się z tego przez co najmniej 30 lat. Nagle zmienił front o 180 stopni, stał się najwierniejszym z wiernych sojuszników NATO  ale oficjalnie, publicznie bo wajcha Europy, Unii itd. Jednak cholera go wie co załatwiał z Rosją pod stołem ! Komorowski to tylko pozornie swój wuj, swój chłop itd. Komorowski to kawał sq..... I boi się np.wytoczyć proces Sumlińskiemu za książkę bo... Ale ja już dopiero co pisałam o kiju samobiju więc się nie będę powtarzać. Komorowski swego procederu zakulisowego zdradzania Polski na rzecz Rosji nie zaprzestanie dopóki nie zostanie trwale odspawany od spraw państwowych Polski i nie zostaną trwale odspawane - od niego i od spraw polskich - macki WSI.

Są dwa wyjścia:

a/ Prezydent RP Andrzej Duda nie przestraszy się lustracji i ciężaru jej efektów i następstw

b/ śledztwo smoleńskie zostanie umiędzynarodowione, a wtedy Prezydent Duda spokojnie zajmie się prostowaniem innych istotnych dla polskiej racji stanu spraw i przywracaniem polskiej racji stanu na miejsce jej należne, a odebrane przez rządy Platformy Obywatelskiej.

 

Lawina ruszyła i ma tylko jedno imię - POLSKA !

 

A obce wpływy... ujmę to krótko i ezopowo - zależą w sumie tylko od tego czy Naród potrafi/chce odsiać ziarno od plew.

 

Swiat już jest głęboko w łapach NWO i trudno mu będzie z tych łap wyjść bo NWO wtrąciło całe narody i społeczeństwa w stadium wegetatywne ale wciąż jest jakieś światełko w tunelu. Fani grilla, choćby im przyszło grillować już tylko podeszwę ze starego trampka albo starą deskę z sedesu go oczywiście nie zauważą, dlatego chwała tym, którzy je widzą i mogą sprawić by liczba je widzących się powiększała.

 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1484132

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1484140

Ty nauczysz się pisać po polsku i zaczniesz używać wszystkie polskie czcionki (litery)? Jesteś tu już bardzo długo.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1484146

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1484148

.... zacny Wilku - po starej , naszej znajomości - zrób to dla mnie i zmień tę cholerna czcionkę.

Nawet jeśli jesteś "niegramotny" komputerowo - tak jak ja -, to jest tutaj kilu fachowców m/in Cygorg, którzy Ci doradzą jak to - zrealizować .

pozdrawiam,

Marek

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1484175

... On wie lepiej. Myśli, że do pisania tekstu z polskimi znakami diakrytycznymi potrzebna jest... specjalna polska klawiatura. Gdyby przeczytał w Poradniku NP tekst Gawriona, to by wiedział, co zrobić. Zresztą... ja też w którymś z komentarzy do niego pisałem, co należy zrobić, by mieć w swoim komputerze polską czcionkę. Ale jest bardzo odporny na wiedzę, a przy tym jest leniem do n-tej potęgi.

Ciekawostką jest to, że nie umiejąc pisać, ma do swej dyspozycji aż 8 komputerów! Tak samo, jak ten gostek, który miał 8 telefonów komórkowych, a gdy chciał z kimś porozmawiać, to... szedł do komórki z węglem, bo myślał że tylko tam telefon komórkowy będzie miał zasięg :-).

Wiemy, że mamy obecnie upały i przydałyby się już wakacje. Ale - jak widzę w tekście do Romana z USA - WnK bardzo spieszno udać się na nie. Tym razem wakacje mogą być o wiele dłuższe od poprzednich. 

Szkoda pisać więcej słów i tracić mój cenny czas Marku.

 

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1484188

Witaj

System mutuje! - powtarzać to trzeba do znudzenia. Plan mają bardzo prosty: przebazują się, a "zgniłe jajo swoich rządów" podrzucą PiSowi. System zabezpieczy sobie pakiet kontrolny i resztę odda opozycji - przynajmniej taki ma plan. Perspektywa dla przęciętnego Polaka wcale nie jest taka dobra - już wkrótce przyjdzie nam spłacać długi Tuska  i wszystko co się z tym wiąże.

 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Ula

 

#1484159

Mutuje i przeobraża się od Uni Wolności po PO, a teraz po Petru i Balcerowicza z Frasyniukiem, licząc na słabą pamięć Polaków, jakie niepowetowane straty dla polski, te POlszewickie ścierwa zrobiły.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1484168

Oczywiście, że Polska powinna się bardziej orientować na wpływy amerykańskie. Jest jeszcze jedna ciekawa perspektywa ,która może nam nieco pomóc w wydostaniu się z niemiecko-rosyjskich kleszczy. Czyli ożywienie kontaktów ze światem muzułmańskim. Szczególnie z Turcją , Iranem i w ogóle z każdym w miarę stabilnym państwem , w którym dominuje islam. Dlaczego - dlatego że Polska jest chyba jedynym europejskim krajem nie mającym obciążeń kolonialnych czy światopoglądowych. Warto też przypomnieć że dawna Rzeczpospolita nie sprawiała większych problemów muzułmańskiej mniejszości w jej granicach. Pewne nieśmiałe oferty w naszym kierunku są , niestety nie są zauważane. Dzisiaj gospodarcza współpraca demokracji i świata islamu łączy się z nierealistycznymi oczekiwaniami ,jest zapotrzebowanie na inny model ,który akceptuje daleko idącą odmienność w sferze kultury i religii,jesteśmy idealnym partnerem do przetestowania takiej opcji.  

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1484194