Arcybiskup Jędraszewski i klapki na oczy

Obrazek użytkownika Romek M
Idee

 >>Jędraszewski posługuje się terminem „ekologizm” ukutym przez prawicę na takiej samej zasadzie jak „ideologia LGBT”. Są to po prostu kije, którymi prawica okłada ludzi mających inne światopoglądy. Nie odpowiada im żadna konkretna realna treść, to wyłącznie hasło bojowe w walce z „tęczową zarazą” czy „kłamstwem klimatycznym”<< - napisał na łamach „Polityki” Jakub Porzycki.

 

Autor tego artykułu zdaje się być po świętach w niezbyt dobrej formie intelektualnej, raz to zarzucając w swoim tekście arcybiskupowi czelność przeciwstawienia się samemu papieżowi Franciszkowi, co ”w zdyscyplinowanym hierarchicznym Kościele rzymskim zdarza się rzadko”, to znów pisząc że boi się on szwedzkiej nastolatki: „nie miał nawet odwagi zaatakować z podniesioną przyłbicą Grety Thunberg”, bo nie wymienił jej z nazwiska, tylko nazwał „nastolatką”.  

 

Spuśćmy zasłonę milczenia na człowieka piszącego pod wyraźnym wpływem politycznego zacietrzewienia i spróbujmy odpowiedzieć jemu, (oraz wszystkim bezmyślnie powtarzających że nie ma czegoś takiego jak ekologizm i nie rozróżniających go od ekologii) spokojnie, na retoryczne pytanie. Jednym z takich, które redaktorowi >>Polityki<< „ciśnie się na usta”, a na które mu „biskup nie odpowiada” (sic!) brzmi: „Czemu (wszystkie siły) nie słuchają Jędraszewskiego, tylko Grety i Franciszka?!”

 

Zacznijmy może od tego co to jest ekologizm (patrz encyklopedia PWN) i czym różni się od ekologii? Uproszczona odpowiedź na drugie z pytań brzmi - różni się tym samym czym kapitał od kapitalizmu, a komuna od komunizmu. Poważnie zaś - ekologizm, w formie ujętej przez duchownego jest doktryną, czyli zamkniętym sposobem myślenia, niedopuszczającym innych poglądów, oraz upraszczającym interpretację zjawisk. Jak każda doprowadzona do swej krańcowej postaci filozofia, staje się  ideologią dążącą do osiągnięcia celów „po trupach”. 

Czy zacięty wyraz twarzy nastolatki, oraz zapał (zapiekłość?) z jakim mówi, wzmocnione choćby słowami o „stawianiu pod ścianą polityków”, którzy niewystarczająco działają na rzecz ochrony klimatu, nie mogą być odczytywane jako ideologizacja ekologii? 

 

Wszystkie sfery życia człowieka, jeśli zostaną one zbyt wyeksponowane i doprowadzone do skrajności mogą stać się narzędziem w rękach socjopatów. Nie tylko miłość do ojczyzny może przekształcić się wówczas w nazizm, a apoteoza pracy w socjalizm, czy komunizm. Podobnie jest z seksem. Wyznawcy panseksualizmu to osoby które twierdzą, że świat nie krąży - jak twierdził Kopernik - wokół Słońca, ale wokół dupy. Czy nie seks jest w centrum uwagi działaczy elgebetyzmu? Zresztą już samo określenie: „działacze LGBT+”  budzi moje obawy. Bardzo dobrze pamiętam czasy pełne aktywnych działaczy jedynej słusznej partii. I nie wspominam ich dobrze.  

Podobnie jest z ekologizmem. Sama Greta Thunberg przypomina mi jako żywo, swoim zachowaniem działaczkę ZSMP. Brakuje jej tylko czerwonego krawata.

 

Stykam się ostatnio coraz częściej z twierdzeniem, że prawica dzieli ludzi, kategoryzuje i tworzy granice, po to by ich antagonizować. 

Jest dokładnie odwrotnie - to patrzenie na wszystko przez okulary ideologiczne wypacza obraz świata. Najłatwiej jest założyć sobie klapki przy oczach, bo wtedy widzi się tylko cel i ponoć łatwiej do niego iść. Tyle, że wówczas istnieje niebezpieczeństwo, że przestanie się widzieć ludzi. To co dobre dla konia - nie zawsze jest dobre dla człowieka. A poza tym, kiedy nie widzi się  pełnego spektrum zjawisk, prawdę dostrzega się tylko cząstkowo. To tak jakby patrzeć przez zwiniętą w rulon gazetę na ogon karpia i twierdzić, że ma się przed sobą syrenę. 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (18 głosów)

Komentarze

... który sam jeden wziął na siebie ciężar walki w istocie o przetrwanie narodu. Odnośnie lewaków i ich szczekania, to najgorsze co można zrobić to wdać się z nimi w dyskusję. Nobilitować lewactwo do rangi partnerów. Trzeba stać murem za Arcybiskupem i oczekiwać, że reszta K.K. (przynajmniej) w Polsce się ocknie, lub przestanie się bać.

Vote up!
16
Vote down!
-1

Apoloniusz

#1613583

tak właśnie jest. To dziecko (o ile wiem jest niepełnoletnia) zostało wykorzystane/użytkowane przez dorosłych. Jej psychika została wykrzywiona, a biorąc pod uwagę obecny wiek, trudno może być jej wrócić do normalności. Rzekoma troska o ekosystem wydaje mi się bliższa histerii. Czy wolno tak traktować dziecko?

Zgoda, co do innych przytoczonych zjawisk.

Vote up!
16
Vote down!
0
#1613601

.....boczuś, gorącą kaszankę, hot-dogi, hamburgery, szyneczkę, baleronik i naturalnie wszystkie odmiany polskiej kiełbasy +! Mniamu mniam i na pohybel wszystkim wykolejonym już ekologistom, bez rozumu! Serwus Romanie M wielkie dzięki za ten b. dobry i pożyteczny wpis. Murowana piąteczka! Bogu niech będą dzięki za odwagę i żywe świadectwo wiary abp Marka Jędraszewskiego, który świeci z Krakowa na całą ojczyznę i znacznie dalej. W ten piękny, sylwestrowy i oblany już nieźle wieczorek serdecznie raz jeszcze pozdrawiam i zdrówka......

Vote up!
16
Vote down!
-2

Sławomir Tomasz Roch

#1613612

.....abp. Markowi Jędraszewskiemu?

Podczas spotkania świątecznego w Rzeszowie w sobotę 28.12.2019 roku, 15 arcybiskupów i biskupów podpisało krótki list poparcia dla działalności abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego.

Pod listem podpisanych jest 15 arcybiskupów i biskupów. Są tam głównie hierarchowie z Podkarpacia i sąsiednich diecezji: abp Adam Szal, metropolita przemyski; abp Józef Michalik, senior archidiecezji przemyskiej; bp Krzysztof Nitkiewicz, biskup sandomierski; bp Marian Rojek, biskup zamojsko-lubaczowski; bp Jan Wątroba, biskup rzeszowski; bp Kazimierz Górny, senior diecezji rzeszowskiej; bp Jan Śrutwa, senior diecezji zamojsko-lubaczowskiej; bp Edward Białogłowski, biskup pomocniczy rzeszowski oraz bp Stanisław Jamrozek, biskup pomocniczy przemyski.

Są także biskupi spoza regionu: abp Wacław Depo, metropolita częstochowski; abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, abp Stanisław Nowak, senior archidiecezji częstochowskiej; bp Andrzej Jeż, biskup tarnowski oraz bp Andrzej Przybylski, biskup pomocniczy częstochowski.

Kard. Zenon Grocholewski – były prefekt Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej i wieloletni prefekt Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej - napisał list poparcia dla metropolity krakowskiego, arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Jego treść opublikowała na swoich stronach internetowych Archidiecezja Krakowska.

Pytanie jest o resztę tego "szacownego" gremium KRK w Polsce, które przyjęło "postawę strusia", chowając głowę w przysłowiowy piasek, wystawiając do bicia inną część ciała.

Abp Jędraszewski musi dalej czekać na kardynalski kapelusz, choć stanął w Polsce na czele krucjaty przeciwko idei liberalnej i praw jednostki. 

Podczas ostatnich nominacji kardynalskich dokonywanych przez Franciszka, znów nie doczekał się nikt z biskupów pracujących w Polsce. Odkąd Franciszek został papieżem w 2013 r., nie mianował kardynałem żadnego z nich. Kapelusz dostał tylko abp Konrad Krajewski, ale on jest funkcjonariuszem centralnej administracji kościelnej w Rzymie.

Polski Kościół ma w kolegium kardynalskim siedmiu przedstawicieli. Ale lada moment będzie miał już tylko trzech z prawem do wyboru następcy Franciszka. Mimo to na liście 13 nowych kardynałów ostatnio mianowanych przez Franciszka, znów nie ma duchownego pracującego w Polsce.

To osłabia wizerunkowo Kościół w Polsce w oczach opinii katolickiej. Szczególnie uderza ociąganie się papieża z nominacją kardynalską dla abp. Jędraszewskiego, było nie było następcy św. Jana Pawła II na urzędzie biskupa krakowskiego.

Przy ocenie i rozumieniu działań podejmowanych przez Franciszka, bardzo pomocnym jest analiza biografii Jorge Mario Bergoglio i  okoliczności w jakich doszło do abdykacji BXVI i wyboru Franciszka.

Sprawa Franciszka powinna być rozpatrywana od strony osobistej; kim był Franciszek w młodości, bo ta jego młodość była i jest konsekwencją tego czym „nasiąknął” w młodości, tak jak głosi stare przysłowie:

„Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”

a Franciszek od lat młodzieńczych sympatyzował z ruchami lewicowymi w Ameryce Południowej.
W jednym z wywiadów mówił, że zaczytywał się w pismach lewicowych i z niecierpliwością oczekiwał na kolejne ich dostawy.
Przyjaźnił się z osobami, sympatykami komunizmu jak z nauczycielką Esther Ballestrino de Careaga, z wykształcenia pedagogiem, biochemikiem i farmaceutą, która wprowadzała przyszłego papieża w tajniki polityki .

Już jako duchowny przechowywał jej marksistowską literaturę, aby parę lat później przekazać ją jej córkom.
Ona w latach 40. należała do paragwajskiej Rewolucyjnej Partii Febrerystów, była założycielką Demokratycznej Unii Kobiet, pierwszego ruchu obrony praw kobiet w Paragwaju. W obawie o życie postanowiła wyemigrować do Argentyny.

W kontaktach Bergoglia z kobietami uwagę zwraca też jego przyjaźń z Clelią Luro, która rzuciła wyzwanie dogmatycznej nauce Kościoła.

Clelia żyła w separacji, mając sześcioro dzieci. W latach 60. zakochała się w biskupie, u którego pracowała jako sekretarka. Pobrali się w 1972 r., gdy Jerónimo Podestá został pozbawiony prawa do odprawiania mszy, spowiedzi i wyświęcania kapłanów. W czasie dyktatury wojskowej w Argentynie, która doszła do władzy w 1976 r., oboje wyjechali za granicę w obawie przed aresztowaniem.

Clelia organizowała kampanię na rzecz prawa kobiet do posługi kapłańskiej. Była radykalną feministką. Utworzyła grupę wsparcia dla kobiet, które tak jak ona zostały wykluczone z Kościoła. W roku 2000, dwa lata po mianowaniu Bergoglia arcybiskupem Buenos Aires, kiedy Podestá umierał na raka, właśnie Bergoglio zaoferował Clelii pomoc. Przyszły papież poszedł do szpitala, by udzielić Podeście ostatniego namaszczenia.

Odtąd jeszcze przez 12 lat Clelia spotykała się z Bergogliem. Pozostawali w bliskiej przyjaźni aż do jej śmierci osiem miesięcy po wyborze Bergoglia na papieża.

Clelia wysłała mu egzemplarz książki napisanej wspólnie z Podestą, o 40 latach ich pożycia, z konkluzją, że celibat powinien być wyborem dla duchownych w Kościele katolickim.

Z czasów argentyńskich Bergolio ma bliskiego przyjaciela, polityka i działacza LGBT Gustawo Vera, który odwiedza go często w Watykanie.

Podczas Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie w 2018 roku, u boku papieża Franciszka pokazywał się jego przyjaciel Gustawo Vera i nawet uprawiał propagandę festiwalu hiszpańskojezycznych środowisk LGBT.

Franciszek apeluje do duchownych, by przytulali gejów, rozwiedzionych i kobiety, które dokonały aborcji.
Nie apeluje by przed „przytuleniem” jawnogrzeszników, ci zachowali się tak jak jawnogrzesznica wobec Jezusa:

Jezus i jawnogrzesznica:

(Łk 7,36-50)

(…)Jeden z faryzeuszów zaprosił Go do siebie na posiłek. Wszedł więc do domu faryzeusza i zajął miejsce za stołem. A oto kobieta, która prowadziła w mieście życie grzeszne, dowiedziawszy się, że jest gościem w domu faryzeusza, przyniosła flakonik alabastrowy olejku, stanąwszy z tyłu u nóg Jego, płacząc zaczęła łzami oblewać Jego nogi i włosami swej głowy je wycierać. Potem całowała Jego stopy i namaszczała je olejkiem. Widząc to faryzeusz, który Go zaprosił, mówił sam do siebie: „Gdyby On był prorokiem, wiedziałby, co za jedna i jaka jest ta kobieta, która się Go dotyka, że jest grzesznicą”. Na to Jezus rzekł do niego: „Szymonie, mam ci coś powiedzieć”. On rzekł: „Powiedz, Nauczycielu!” „Pewien wierzyciel miał dwóch dłużników. Jeden winien mu był pięćset denarów, a drugi pięćdziesiąt. Gdy nie mieli z czego oddać, darował obydwom. Który więc z nich będzie go bardziej miłował?” Szymon odpowiedział: „Sądzę, że ten, któremu więcej darował”. On mu rzekł: „Słusznie osądziłeś”.

Potem zwrócił się do kobiety i rzekł Szymonowi: „Widzisz tę kobietę? Wszedłem do twego domu, a nie podałeś mi wody do nóg; ona zaś łzami oblała mi stopy i swymi włosami je otarła. Nie dałeś mi pocałunku; a ona, odkąd wszedłem, nie przestaje całować nóg moich. Głowy nie namaściłeś Mi oliwą; ona zaś olejkiem namaściła moje nogi. Dlatego powiadam ci: Odpuszczone są jej liczne grzechy, ponieważ bardzo umiłowała. A ten, komu mało się odpuszcza, mało miłuje”. Do niej zaś rzekł: „Twoje grzechy są odpuszczone”. Na to współbiesiadnicy zaczęli mówić sami do siebie: „Któż On jest, że nawet grzechy odpuszcza?” On zaś rzekł do kobiety: „Twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju!”(…)

 

Abdykacja BXVI  nastąpiła 11 lutego 2013 roku, ale zapewne przygotowywana była wcześniej i była ona związana z wydarzeniami geopolitycznymi.

Otóż 2012 rok był rokiem wyborczym w USA i B.H.Obama starał się o reelekcję.

Ponieważ w polityce resetu z Rosją, którą prowadził w pierwszej swojej kadencji od 2009 roku, nastąpiły zgrzyty na tle różnic w interesach USA i Rosji na Bliskim Wschodzie(Syria, Iran), to postanowił, że w swojej II-giej kadencji po wyborach w 2012 roku, zaczynającej się 20.01.2013 roku, będzie wobec Rosji bardziej elastyczny i skłonny do większych ustępstw w Europie(oczywiście kosztem krajów Europy Środkowo Wschodniej w tym i Polski), co przekazał ówczesnemu prezydentowi FR D.Miedwiediewowi podczas spotkania na szczycie nuklearnym w Seulu w marcu 2012 roku.

O co chodziło B,H.Obamie?

Chodziło mu o to, by wreszcie zrealizować sprawy, które leżały u początków jego polityki, przygotowywanej jeszcze za II-giej kadencji prezydenta George'a Bush'a od 2005 roku, przez amerykańskie "deep state", którego reprezentantem była i jest Partia Demokratyczna a Obama i jego administracja były jej narzędziem.

Na odcinku polskim te przygotowania, to były podwójne wybory w Polsce w 2005 roku, w których służby(WSI) przygotowywały do wygrania założoną przez nich w 2001 roku PO a na prezydenta wyznaczały D.Tuska.

Wyborcy spłatali WSI-okom psikusa i wygrał PIS i Śp. L.Kaczyński, co od razu wprawiło ich w furię i rozpoczęli ataki na PIS i śp. Prezydenta zakończone obaleniem rządu PIS w 2007 roku a z prezydentem skończyli w szczytowym okresie polityki resetu czyli w 2010 roku.

W polityce resetu z Rosją,chodziło o realizację projektu II-go etapu NWO po I-wszym jakim była UE, realizowanym po II WŚ a zapoczątkowanym Planem Marshalla.

Tym drugim etapem NWO miała być wspólna przestrzeń współpracy Zachodu z Rosją zwana EURAZJĄ czyli coś na kształt unii lub konfederacji UE z Rosją

Drugim celem polityki resetu było zniszczenie instalacji nuklearnych Iranu, które Izrael uważał i dalej uważa za śmiertelne zagrożenie dla istnienia państwa(w latach 2010-2012 Izrael trzykrotnie podejmował próby zaatakowania Iranu i to z udziałem polskich sił powietrznych a zgodę na udział Polski dał B.Komorowski podczas wizyty w Białym Domu 8.12.2010 roku a przygotowania realizował rząd D.Tuska, składając zamówienie na uzbrojenie dla F-16 za 0.5 mld$ i podpisując z Izraelem porozumienie o współpracy wojskowej podczas wizyty w Izraelu 23 lutego 2011 roku - .https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-byly-premier-izraela-netanjahu-chcial-trzykrotnie-zaatakowac,nId,1872894 )

Te cele można było zrealizować tylko z Rosją.

Budowa NWO zakłada likwidację państw narodowych(polityka miltikulti) i stopniowe przekształcanie Kościoła Rzymsko- Katolickiego na wzór protestancki, szerzenie gender i LGBT.

Do realizacji celu na odcinku KRK, potrzebny był lewicowo ukształtowany papież a takim nie był konserwatywny papież BXVI i dlatego należało go zastąpić "postępowym" i takim był argentyński kardynał Bergoglio.

Już w 2005 roku(po śmierci JPII i u początków realizacji planów II etapu NWO) proponowano mu kandydowanie, ale wtedy odmówił.

11.02.2014 kardynał Bertone ujawnił, iż papież dojrzewał przez pewien czas do tej decyzji i rozmawiał z nim na ten w połowie 2012 roku(są informacje, że w kwietniu 2012 roku czyli po marcowym spotkaniu Obamy z Miedwieiewem na szczycie nuklearnym w Seulu).

Z decyzją o ustąpieniu BXVI czekano na wynik wyborów prezydenckich w USA, które odbyły się 6.11.2012 roku a zwłaszcza do decyzji Kolegium Elektorów ogłaszającego po głosowaniu zwycięzcę wyborów prezydenckich, które odbyło się 17.12.2012 roku.

Wtedy "deep state" miało pewność, że zwyciężył Obama a ostatecznie BXVI z publicznym ogłoszeniem abdykacji czekał do zaprzysiężenia Obamy na drugą kadencję, które odbyło się 20.01.2013 roku a ogłoszenie decyzji o abdykacji odbyło się 11.02.2013 roku przed południem.

Niektórzy wysocy rangą dostojnicy KRK uważają, iż BXVI podjął tę decyzję pod naciskiem a w związku z tym jego abdykacja w świetle przepisów Prawa Kanonicznego jest nieważna i to on dalej jest prawowitą głową KRK a Franciszek uzurpatorem.

Zgodnie z kodeksem prawa kanonicznego (kanon 332 § 2), jeśliby się zdarzyło, że biskup rzymski, czyli papież, zrzekł się swego urzędu, to do ważności wymaga się, by zrzeczenia dokonał w sposób wolny i by było odpowiednio ujawnione; nie wymaga zaś niczyjego przyjęcia.

Franciszek podczas swojego, już prawie 7-mio letniego urzędowania mianował większość członków kolegium kardynalskiego, które będzie wybierać jego następcę - czyli "deep state" nie ustępuje co widać po wściekłych atakach na D.Trumpa w USA a na Polskę w UE, która(UE) jest pierwszym etapem NWO realizowanym przez „deep state” wraz z całym światowym żydowskim banksterstwem i  lewactwem.

 

 

Vote up!
13
Vote down!
-1
#1613646

...tak jak ideologia socjalistyczna, czy ekologiczna są już od założenia całkowicie wyalienowane nie uwzględniające realnej rzeczywistości. Można sobie marzyć by powietrze było superczyste ale nie da się tego osiągnąć bez powrotu do ery kamienia łupanego, wygaszenia wszystkich wulkanów i zalania ziemi przez oceany. Aby zminimalizować szkodliwe skutki cywilizacji trzeba by całą energię tych pożytecznych idiotów wraz z aktywistami z Brukseli skierować na nielegalne składowiska odpadów realnie tu i teraz zagrażających katastrofą ekologiczną naszemu środowisku, by pomagali przy utylizacji a cały nielegalny proceder obrotu toksycznymi odpadami monitorować z pełną konsekwencją od produkcji do utylizacji wyłącznie przez wyspecjalizowane i w pełni kontrolowane zakłady. Import takich wyrobów także musiałby być ściśle kontrolowany ze zwrotem odpadów do producenta po ich wykorzystaniu włącznie.

 A dlaczego ci pożal się Boże "aktywiści" uderzają w arcybiskupa Marka Jędraszewskiego? To przecież oczywiste, bo jest On symbolem Żywego Boga i Jego wiernym bezkompromisowym sługą, będąc jednocześnie wiernym Synem Naszego Narodu i Kościoła! Jego absolutna przewaga jako kapłana - poza mądrością i dużym doświadczeniem życiowym - polega na bacznej obserwacji bieżących działań zmierzających do laicyzacji i demoralizacji wszystkich ludzi (nie tylko ale przede wszystkim chrześcijan i katolików) i bezkompromisowe przeciwstawianie się temu złu poprzez nazywanie go "po imieniu" w głoszonych przez niego kazaniach. Gdyby biskup wdawał się w polemikę z Gretą Thunberg czy J. Porzyckim, musiałby zniżyć się do ich poziomu, przy którym dno Rowu Mariańskiego jest wyższe od Mount Everestu!  

Vote up!
13
Vote down!
-1

niezależny Poznań

#1613647

Co trzeba wiedzieć o Globalnym Ociepleniu z powodu wzrostu CO2? Powtórzę: o CO2 trzeba wiedzieć tylko to, że stanowi on 0,0411% atmosfery a każdy kto mówi o jego wpływie na ocieplenie to albo idiota albo zdalnie sterowany łajdak i rabuś (patrz na sam „Szczyt klimatyczny” w Katowicach za ponad 250 mln zł).
Aby zrozumieć jaki idiotyzm głosi premier Mateusz Morawiecki przed szczytem klimatycznym COP25 w Madrycie w kwestii ograniczenia emisji CO2 przeczytaj ten krótki tekst i podaj dalej. Stań na drodze tym idiotom!

Jak działa Globalne Zażydzenie Klimatu – Sprawa Grety Thunberg – BZDURA, którą żyje świat. Obszczymajtka obszymajtką, ale z tymi wszystkimi dziennikarzami dzieje się coś groźnego, podsuwają im jakieś nierozgarnięte dziecko a oni dyskutują, dyskutują ... nie sprawdziwszy, że tego dwutlenku węgla (gazu cieplarnianego) jest w atmosferze 0,0411 % a więc 411 cząstek na 1 000 000 cząstek powietrza (4 na 10 000!) i co najciekawsze ten stan się zupełnie nie zmienia od dziesiątków lat.

Skład powietrza na dziś i na wczoraj ... i 100 lat temu:
Składnik    %    - ppm (z ang. parts per million)
-----------------------------------------------------------------
1. azot      78,0840    - 780 840
2. tlen       20,9460    - 209 460
3. argon      0,9340    - 9 340
4. CO2      0,0411    - 411

Puknijcie się w głowy wszyscy, którzy zabieracie głos na temat CO2 a zobaczycie jak dudni.
411 cząstek CO2 na 1 000 000 cząstek powietrza - 4 na 10 000! - i to niezmienne w czasie.  Przez 1000 lat CO2 wzrosło od 180 do 385 ppmv. Od końca lat ’50 XX wieku koncentracja CO2 w atmosferze wzrosła z 315 ppmv do poziomu 385 ppmv. Wykres górny pokazuje pomiary bezpośrednie koncentracji CO2 w atmosferze (spektrometryczne z Mauna Loa i in. - linia jasnoniebieska) oraz z rdzeni lodowych w okresie 1750-2000 (punkty z różnych rdzeni lodowych). Widać coraz szybszy trend rosnący od poziomu ~280 ppmv. Z pomiarów paleoklimatycznych (głównie rdzeni lodowych) wiemy, że w przeciągu ostatnich kilkuset tysięcy lat koncentracja dwutlenku węgla w atmosferze wahała się w przedziale 180- 300 ppmv. Tu wykresy - o małej wartości naukowej(!) jesli w ogóle - bo nie podano uchybu (błędu) pomiaru:
https://ziemianarozdrozu.pl/encyklopedia/8/zmiany-ilosci-co2-w-atmosferze

Zdolności adaptacyjne organizmu ludzkiego pozwalają na zachowanie niezmienionej aktywności przy stężeniu osiągającym wartość do 0,15%. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej zdefiniowało poziom maksymalny tego gazu podczas pracy w warunkach szkodliwych. NDS, czyli najwyższe dopuszczalne stężenie, wynosi ok. 5000 ppm (0,5%). Głównym źródłem CO2 w miejscach pracy, nauki i zamieszkania są ludzie, a   dokładniej wydychane przez nich powietrze. Dorosły człowiek wydycha przeciętnie ok. 20l dwutlenku węgla na godzinę, a ilość ta wzrasta kilkukrotnie podczas wzmożonego wysiłku. Spadek poniżej 200 ppm oznacza zatrzymanie procesu fotosyntezy, i początek kolapsu łańcucha pokarmowego, tlen u ludzi transportowany przez krew może być przez nią oddany do komórek tylko w obecności CO2, wartość przy której krew pracuje najsprawniej 800-1200ppm, dlatego pacjentom niedotlenionym podaje się tlen a potem CO2.
Wiem, że żadnej wiedzy nie macie, ale to co robicie z tym CO2 to jest jakiś upadek cywilizacji. To upokarzająca bezmyślność, poziom debila z zielonych. 
4 na 10 000 cząstek CO2 w atmosferze ziemskiej znaczy mniej w bilansie energetycznym planety Ziemia niż włożenie patyka do Wisły w celu zakłócenia jej cieku/biegu.
Uzupełnił o cenną uwagę: Marcel Inwisible 
Nie dodałeś że spadek poniżej 200 ppm oznacza zatrzymanie procesu fotosyntezy, i początek kolapsu łańcucha pokarmowego, tlen u ludzi transportowany przez krew może być przez nią oddany do komórek tylko w obecności CO2, wartość przy której krew pracuje najsprawniej 800-1200ppm, dlatego pacjentom niedotlenionym podaje się tlen a potem CO2. 
Myślę że obecnie mamy 3 trendy robienia ludziom papki w bani CO2, LGBT, ANTYSEMITYZM.... komu to się może opłacać? 
koniec cyt.

Inna sprawa to zawartość pary wodnej w powietrzu (wilgotność względna).  Jest ona zależna od wielu czynników i zmienia się w zakresie 0–4%. To jest 100x więcej jak CO2 i to ona, para wodna, ma pewien niewielki wpływ na temperaturę powietrza w nocy. Bardzo zresztą niewielki.

Def.: wilgotność względną, określającą stosunek ilości pary wodnej zawartej w 1 m³ powietrza, przy określonym ciśnieniu i temperaturze, do ilości pary wodnej nasyconej w tej samej temperaturze i ciśnieniu powietrza.

Stężenie CO2 (ppm, %)    Efekt oddziaływania na organizm człowieka
350-450 ppm, 0,035-0,045%    Świeże powietrze atmosferyczne, warunki idealne.
poniżej 600 ppm, 0,06%    Akceptowalne warunki świeżości powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych / biurowych.
poniżej 1000 ppm, 0,1%    Wymóg minimum higienicznego, skala Pettenkofera.
1500 ppm, 0,15%    Powietrze odczuwane jako duszne i nieświeże
2000 ppm, 0,2%    U osób osłabionych i/lub z chorobami układu oddechowego pojawia się kasłanie, czasem również omdlenia i zasłabnięcia.
10 000 ppm, 1,0%    Lekki wzrost częstotliwości oddechów.
15 000 ppm, 1,5%    Maksymalna tolerowana dawka dla osób pracujących w trudnych warunkach, pod kontrolą medyczną, m.in. w browarach, na łodziach podwodnych i statkach kosmicznych. Wdychanie powietrza przez dłuższy czas powoduje łagodny stres metaboliczny, który objawia się przyspieszeniem oddechu i zaburzeniami równowagi kwasowo-zasadowej krwi.
20 000 ppm, 2,0%    Pogłębiony oddech, wzrost częstotliwości oddychania o ok. 50%. Wdychanie powietrza przez dłuższy czas powoduje bóle głowy i uczucie zatrucia.
30 000–40 000 ppm, 3,0%-4,0%    Wzrost trudności oddechowych, występują efekty podobne do działania narkotyków, m.in. osłabienie słuchu, bóle głowy, wzrost ciśnienia tętniczego krwi i przyspieszenie akcji serca.
50 000 ppm, 5,0%    Brak swobody w oddychaniu, dzwonienie w uszach, zaburzenia widzenia. Dwutlenek węgla przybiera ostry zapach zbliżony do zapachu wody sodowej.
70 000-100 000 ppm, 7,0-10,0%    W ciągu kilku minut następuje utrata przytomności.
100 000 ppm i powyżej, 10,0% i powyżej    Szybka utrata przytomności, przedłużająca się ekspozycja prowadzi do śmierci przez uduszenie.

Przez 1000 lat CO2 wzrosło od 180 do 385 ppmv
Od końca lat ’50 XX wieku koncentracja CO2 w atmosferze wzrosła z 315 ppmv do poziomu 385 ppmv.
Wykres górny pokazuje pomiary bezpośrednie koncentracji CO2 w atmosferze (spektrometryczne z Mauna Loa i in. - linia jasnoniebieska) oraz z rdzeni lodowych w okresie 1750-2000 (punkty z różnych rdzeni lodowych). Widać coraz szybszy trend rosnący od poziomu ~280 ppmv. 
Z pomiarów paleoklimatycznych (głównie rdzeni lodowych) wiemy, że w przeciągu ostatnich kilkuset tysięcy lat koncentracja dwutlenku węgla w atmosferze wahała się w przedziale 180- 300 ppmv.
Tu wykresy - o małej wartości naukowej(!) jesli w ogóle - bo nie podano uchybu (błędu) pomiaru:
https://ziemianarozdrozu.pl/encyklopedia/8/zmiany-ilosci-co2-w-atmosferze
 

Vote up!
8
Vote down!
-1

panMarek

#1613745

Rok 2065r.

Wciąż pozostał nam tylko miesiąc

Vote up!
11
Vote down!
0
#1613756

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

W związku z otrzymanie dwóch e-maili dnia 2 stycznia 2020 00:20 i 2 stycznia 2020 02:11 i utracie w dwie nocne godziny 250 punktów z 320 do 70 co fizycznie oznacza dopisanie pod moimi komentarzami po 10 minusów w „Grzegorz Braun OSTRO odpowiada na kłamstwa sowietów i Putina!”. Kończę odwiedziny tego portalu w związku z powyższym. Co prawda nie mogę się stąd usunąć/wyrejestrować, bo nie ma takiej opcji na stronie, ale mogę pożegnać sympatyczne i mądre Panie: Verita, Rebeliantka, Markowa i kilka inntch sympatycznych osób które dyskutowały ze mną. Miło było czytać komentarze Szanownych Pań i pozostałych – za co dziękuję.

P.S. To smutne że właściciel tego portalu tak nisko ceni wolność słowa, że dopuścił się manipulacji w godzinach 00:20 do 02:11 odejmując mi w niecałe nocne dwie godziny 250 punktów. (W tej chwili mam aż -230 puknciaków! - to dopiero manipulacja)

Poniżej załączam otrzymane dwa e-maile:

Od: admin@niepoprawni.pl
Data: 2 stycznia 2020 00:20
Temat: Bardzo nam przykro. Straciłeś rangę..
panMarek.
Bardzo nam przykro :(
Straciłeś swoją dotychczasową rangę. Utraciłeś dostęp do niektórych
funkcji serwisu. Twoje oceny będą się mniej liczyć. Twój głos będzie
łatwiej zignorować.
Utracona ranga: Komentator 2
Wymagana liczba punktów: 320.
Aby odzyskać rangę musisz zdobyć więcej punktów - poprzez większe
zaangażowanie oraz dobre oceny innych użytkowników.
Szczegóły na temat zdobywania/utraty rang w przewodniku:
http://niepoprawni.pl/przewodnik/zasady-punktacji
Pozdrawiamy!
Administracja niepoprawni.pl

Od: admin@niepoprawni.pl
Data: 2 stycznia 2020 02:11
Temat: Bardzo nam przykro. Straciłeś rangę..
panMarek.
Bardzo nam przykro :(
Straciłeś swoją dotychczasową rangę. Utraciłeś dostęp do niektórych
funkcji serwisu. Twoje oceny będą się mniej liczyć. Twój głos będzie
łatwiej zignorować.
Utracona ranga: Komentator 1
Wymagana liczba punktów: 70.
Aby odzyskać rangę musisz zdobyć więcej punktów - poprzez większe
zaangażowanie oraz dobre oceny innych użytkowników.
Szczegóły na temat zdobywania/utraty rang w przewodniku:
http://niepoprawni.pl/przewodnik/zasady-punktacji
Pozdrawiamy!
Administracja niepoprawni.pl

Vote up!
4
Vote down!
-8

panMarek

#1613833

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika markowa został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

ps m mrdę lzł

Vote up!
2
Vote down!
-8

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1613834

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1613836

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Pn Mrk, mż n pwnnm tg psć, l t zwykł krwstw. Żl... Z chwlę zstn t wyłączn, jk t krślł sm włśccl, "SPŁCZNŚĆ", czyl psplt mnty w sbch "hsk, zbdzny, hmpty cś tm, tzsz, dzn ptm "... wszlk nn swłcz... Prwd jst tk, ż był Pn grźny dl tj ptlg, stąd tk dcyzj "włśccl"... Bgnk zpd s...
Vote up!
3
Vote down!
-9
#1613837

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika markowa został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

bo, jak przewiduje nasz "anm" zostaną "pospolite menty w osobach "haski, zabiedzony, humpty coś tam, tezeusz, dzon patmo "... i wszelka inna swołocz..."

Vote up!
4
Vote down!
-9

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1613838

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1613839

Bardzo dużo ludzi w Polsce zgadza się z poglądami arcybiskupa Jędraszewskiego. LGBT próbuje wprowadzić swoją ideologię, gdzie nie ma żadnych zasad moralnych. Pary homo chcą adopcji dzieci nie bacząc na dobro dziecka.
Ekologizm- należy pamiętać- wiąże się z podwyżkami cen prądu i wszystkich artykułów oraz zwolnienia z pracy wielu osób.

Vote up!
5
Vote down!
0

Dodaj własny artykuł na naszych blogach- patrz profil.

#1613963

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Halina44 został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

https://dn.pl/wr/wr--splcznstw/dlczg-ksz-zrzcj-stnn-wywd,373567 https://wybrcz.pl/7,75398,25559432,n-tylk-tymtsz-szydl-crz-wcj-kszy-wybr-stn.html?dsblRdrcts=tr#s=Bxpmg7
Vote up!
0
Vote down!
-7

H44

#1614004