Widziałem gdzieś na plakacie PiS napis "ŻYDOKOMUNA"

Obrazek użytkownika michael-abakus
Kultura

yes

Żółtą farbą nagryzmolone głupawe wyzwisko. Głupie i nienawistne kłamstwo, paskudne świadectwo zupełnego zidiocenia. Powiem szczerze. Najbardziej prawdopodobnym podejrzanym o autorstwo jest jakiś gówniarz z Hitlerjugend, pogrobowiec hitlerowskiego rasizmu i pogardy do Polski.

Polemika z taka głupotą nie ma sensu. Niestety widzę w tym refleks skutków debilnie zrozumianego politycznego języka Konfederacji, która w swojej czarnej propagandzie usiłowała stawiać na antypis.
Próbowała przyrównywać PiS do dawnej, historycznej żydokomuny, która kiedyś opanowała sowiecki aparat antypolskiego terroru w stalinowskim reżimie PRL.

Kto w polityce brzydko się chwyta...

Opowiadałem kiedyś anegdotę o dwóch bojowych Czechach. Idzie dwóch Czechów i się boi. Wyjaśniam dlaczego jest to anegdota o Czechach. Otóż dlatego, że nie chcę narażać się na zarzut antysemityzmu. 

Głupie to i mało śmieszne, a polityka jest poważna. 

____________________________________

]]>Mafii nie tylko nie należy powierzać żadnej władzy,
ani nawet jednej starej kozy.
Człowieku, nie głosuj na platformę, a przeżyjesz!
]]>

* * *

następny - poprzedni

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.8 (12 głosów)

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Buczek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Ale czego Pan się spodziewa? Skoro ustawa IPN zostaje uwalona w kilka godzin i to na wniosek Izraela. Ambasadorka owego kraju nie zostaje wydalona pomimo obrażania nas. Prezydent plecie coś, że Żydzi byli tutaj już od czasów Mieszka. Mamy jakieś eksterytorialne obiekty na terytorium Polski w postaci muzeum Polin i Oświęcimia, gdzie ze swoją flagą nie można wejść, a w muzeum plecie się jakieś bzdury, że Polskę założyli Żydzi i to wszystko za przyzwoleniem ministra kultury. Już nie wspomnę, że do USA, aby rozbić działania Polonii przeciw 447 wysyła się typka co aktualnie pełni funkcję ambasadora w Izraelu. Mógłbym tak wymieniać, bo jeszcze tego cała masa jest.... Daniels, izraelskie służby w Ministerstwie Cyfryzacji, blokowane ekshumacje w Jedwabne itd. 

Vote up!
4
Vote down!
-7
#1605666

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika markowa nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Notatka dotyczy spotkania szefa PiS z ambasadorem USA, Viktorem Ashe. Odbyło się ono w 2009 roku. Wówczas Prawo i Sprawiedliwość było w opozycji, ale władzę sprawował prezydent popierany przez tę partię, Lech Kaczyński.Spotkanie, jak wynika z notatki WikiLeaks opisywanej przez medianarodowe.com, dotyczyło m.in. kwestii polityki wobec Rosji, obrony przeciwrakietowej, polityki wewnętrznej oraz tematu restytucji mienia żydowskiego. Wówczas ta ostatnia kwestia nie była tematem publicznej dyskusji. Na wokandzie pojawiła się stosunkowo niedawno, głównie za sprawą amerykańskiej ustawy 447, która ma wywrzeć presję na polskim rządzie, by wypłacał odszkodowania organizacjom żydowskim.

Co dokładnie Kaczyński mówił na temat restytucji mienia żydowskiego w 2009 roku? Warto przytoczyć całą treść fragmentu notatki opisującej wypowiedź szefa PiS: „Odpowiadając na pytanie, Kaczyński powiedział, że jest „przekonany”, iż Sejm uchwali przepisy prawa, dotyczące rekompensat za konfiskaty II wojny światowej i ery komunizmu. Dodał: „Prawo będzie przyjęte. Decyzja już zapadła. Nikt wpływowy w polskiej polityce nie będzie tego kwestionował. To jedynie kwestia czasu”. Wyjaśnił też, że jeśli notowania akcji spadną, rząd RP nie będzie w stanie wygenerować odpowiednich funduszy, pochodzących z prywatyzacji dużych przedsiębiorstw państwowych. Głośno rozważał czy dwudziestoprocentowa rekompensata, przewidziana przez obecnie obowiązujące przepisy prawa, będzie satysfakcjonującą odpowiedzią. Zauważył, że jako premier spotykał się z szeroką gamą opinii ze strony zaangażowanych środowisk żydowskich. Kaczyński powiedział także, że byłoby lepiej, gdyby porozumienie z organizacjami żydowskimi zostało osiągnięte przed uchwaleniem prawa, ale przyznał, że może to potrwać od dwóch do trzech lat”.

Jak wynika z notatki, prezes PiS nie odnosił się wówczas negatywnie do wypłacania przez Polskę odszkodowań organizacjom żydowskim. Rozważał natomiast niektóre scenariusze, dotyczące wysokości rekompensat czy konieczności wypracowania porozumienia w tej sprawie.

Read more: http://www.pch24.pl/notatka-wikileaks--kaczynski-zgodzil-sie-na-zydowskie-roszczenia-,68155,i.html#ixzz61weCAU5Q

Vote up!
4
Vote down!
-7

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1605668

Są materiały, w których opisane są fakty. Kaczyński tego nie potwierdza. Jawne i oficjalne oświadczenia  partii i rządu zaprzeczają takiemu stanmowisku i stwierdzają, że nie ma mowy o wypłacania odszkodowań z tego tytułu, ponieważ Polska nie jest sprawcą ale ofiarą wojny i wojennej grabieży. To również są fakty.

Są takie papiery i takie. Jedne z nich to kompromanty. Wierzcie sobie w co chcecie.  Uderzyłem w stół i odezwali się koledzy tego gówniarza z Hitlerjugend. Coś takiego jak protokoły mędrców Syjonu. Też dowód

Vote up!
6
Vote down!
-4

michael

#1605677

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Buczek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Tylko w tych wszelkich oświadczeniach partii brakowało magicznego słowa, a mianowicie komu nie zapłacimy tych roszczeń. I w dodatku po co premier gadał, że będzie ustawa zabezpieczająca jak po wyborach do europarlamentu Suski wypalił, że taka jest nie potrzebna. I na koniec pewien fakt, który jest pomijany, Szwajcarzy też byli pewni, że nic nie zapłacą, ale zapłacili i to z nawiązką. 

Vote up!
4
Vote down!
-6
#1605680

płacić za roszczenia...

A kiedy zapłaci sowiecki zbrodniarz płk KGB Putin?

Vote up!
7
Vote down!
-2

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1605681

Widzę, że pisaliśmy teksty jakby  równolegle.

Wkurza mnie komentowanie na zasadzie : jedna pani drugiej pani, i tego typu zabawa w głuchy telefon. Komentować można wyłącznie w oparciu o pełne i realistyczne rozpoznanie sytuacji i właściwe narzędzia intelektualne. A tu mamy irracjonalne święte oburzenie bazujące wyłącznie na emocjach. Emocje są przydatne, jeśli kierują nas we własciwą stronę, gorzej jest gdy wiodą na manowce.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1605691

  Witam! Prawnie już nie możemy się ubiegać o reparacje wojenne od Niemiec, ale o odszkodowania wojenne. Nie zagłębiałem się w tym temacie i nie wiem jaka szczegółowa jest różnica tych pojęć. Taką ogólnikową odpowiedż otrzymałem w tym tygodniu na spotkaniu z jednym z ministrów. Pozdrawiam!

Vote up!
5
Vote down!
0

ronin

#1605721