Iran przyznaję się do zestrzelenia samolotu

Obrazek użytkownika Husky
Świat

 

 

Iran ogłosił w sobotę, że jego wojsko „nieumyślnie” zestrzeliło ukraiński samolot, który rozbił się na początku tego tygodnia, zabijając wszystkich 176 pasażerów na pokładzie, po tym, jak rząd wielokrotnie zaprzeczał oskarżeniom Zachodu, że jest odpowiedzialny za ten zamach.

Samolot został zestrzelony wczesnym rankiem w środe, kilka godzin po tym, jak Iran rozpoczął atak rakietowy na dwie bazy wojskowe, w których przebywają żołnierze USA w Iraku w odwecie za zabicie irańskiego gen. Qassem Soleimaniego podczas amerykańskiego nalotu w Bagdadzie. Nikt nie został ranny w ataku na bazy.

Minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Dżawad Zarif napisał na swoim profilu na Twitterze, że powodem katastrofy był "błąd ludzki". "To smutny dzień. Ze wstępnych ustaleń wewnętrznego śledztwa wynika, że błąd ludzki w kryzysowym momencie, spowodowanym przez amerykańskie awanturnictwo, doprowadził do katastrofy"

https://twitter.com/JZarif

W oświadczeniu wojskowym przekazanym przez media państwowe stwierdzono, że samolot został wzięty za „wrogi cel” po tym, jak zawrócił w kierunku „wrażliwego centrum wojskowego” Gwardii Rewolucyjnej. Wojsko było na „najwyższym poziomie gotowości”, powiedział, w obliczu podwyższonych napięć że Stanami Zjednoczonymi.

„W takim stanie, z powodu błędu ludzkiego i w niezamierzony sposób, samolot został zestrzelony”, głosi oświadczenie władz Iranu. Przeprosił za katastrofę i powiedział, i że zaktualizuję swoje systemy, aby zapobiec takim „błędom” w przyszłości.

Powiedziano także, że osoby odpowiedzialne za zestrzelenie w samolocie zostaną ścigane i ukarane.

Samolot, Boeing 737 obsługiwany przez ukraińskie międzynarodowe linie lotnicze, spadł na obrzeża Teheranu wkrótce po wystartowaniu z międzynarodowego lotniska Imama Chomeiniego.

 

ps.

Resztki pocisku odnalezione na miejscu zestrzelenia

ps.

Przecież dla ludzi z IQ wyższym od numeru buta było to oczywiste od samego początku.Wystarczyło 2 dodać do dwóch. Logika wydarzeń i dedukcja. Okazuje się, że dla zbyt wielu to znienawidzona wyższa matematyka.

I co wy teraz wszyscy, lewacy, zaprzańcy i ruskie onuce. Wchdzić pod stół i odszczekiwać swoje kłamstwa oraz pomówienia. Nigdy już stamtąd nie powinniście wyjść.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:13)

Komentarze

Jak można "nieumyślnie" zestrzelić samolot dwiema rakietami?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1614602

Ten genialny system S-400 dział perfekcyjnie.Albo sowiety zestrzelą własny samolot jak w Syrii albo smierdzace palanty z Iranu perfekcyjnie trafiają w cywilny samolot
Sowiecko-arabską dzicz

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1614603

Witaj

W tej chwili skłaniam się ku wytłumaczeniu, że Irańczycy rzeczywiście zestrzelili ten samolot na skutek paniki, histerii i panującego tam nieustannie bałaganu.

Lecz zestrzelili go ruskim sprzętem.

Na ścierwówce ten debilny agencina Ruszczyk, może kretyńsko się wyśmiewać, co jest ubliżaniem pamięci ofiar mordu w Smoleńsku, ale tak już kremlowscy propagandziści mają, że łżą i manipulują dokładnie tak, jak to publicznie pokazał ich błazen Nr.1 Putin.

Alkoholik czuje się mocny, jak już ma w sobie odpowiednią dawkę i ręce przestają mu się trząść. I świadczy to także o jego opiekunie Oparze i o całym gangu wsioków, że takie chore indywidua utrzymują i wykorzystują do swoich gierek, zamiast wysłać żura gdzieś w Bieszczady. To wszystko tandeciarstwo i parada głupków.

Pzdr

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1614605

Ciekawe jaką dziś będzie narracja.

Idę o zakład że to i tak będzie wina Amerykanów,żydów i kosmitów.Po tym akcie agresji Ameryka już padła.Ni ma Ameryki,ni ma dulara.Nic ni ma.

8-))))))))))

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1614606

Narracja już jest.

"Błąd ludzki w czasie zamieszania (kryzysu) spowodowany awanturnictwem USA doprowadził do katastrofy"

Tak wyjaśnił przyczyny zestrzelenia ukraińskiego samolotu przez Irańczyków minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Javad Zarif. Wina USA jest tu oczywista. Tak to dzielni Persowie potrafią manipulować prawdą. 

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

AgnieszkaS

#1614611

#1614614

Olać ich kompletnie zero dyskusji, reakcji szkoda czasu na takich ludzi niech nimi zajmą się kompetentne służby.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

Tezeusz

#1614610

Czyli rura mułłów mięknie. Za duży psikus,żeby się wyłgali z tego,że na arsenale militarnym,są jak małpa z pochodnią w składzie z dynamitem.Potrafią za to ułożyć plany skrytobójczych zamachów.I to nie oni się wysadzają,tylko jelenie ze zrytą,przez ich religię i obyczaje psychiką.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1614646

Moim zdaniem to było celowe działanie o podłożu terrorystycznym i tak to pewno odbierze świat. Pełna izolacja Iranu blokada i Putkowi sie oberwie za rakiety zamiast strącać samoloty wojskowe zabijaja kobiety i dzieci. Za materiał 5.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

Tezeusz

#1614609

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1614618

Elig zauwazyla, ze Ukraincy twierdza, iz to Ruscy zestrzelili Boeinga.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1614641

Wśród podejrznych są też kraje zamorskie jak Kiribati i Samoa

8-)))))

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1614642

Przypominam że pijana bolszewicka swołocz z Rosji zestrzeliła nad Donbasem cywilny samolot i zamordowała prawie 300 ludzi w tym 80 dzieci. Nie dość że zestrzelili i zamordowali to potem okradali zwłoki i bagaże tych zamordowanych ludzi.

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1614654

Przed paroma minutami szef brytyjskiego wywiadu MI6 Alex Younger:
Nowoczesne systemy obrony przeciwrakietowej i przeciwlotniczej dostarczone Iranowi do obrony Teheranu w ub.roku nadal są obsługiwane przez kadrę wojskowa Rosji.Tylko w tym roku ich liczbę szacuje się na 180 żołnierzy i oficerów

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1614664

ze to ludozercy z Borneo przebrali sie za ruskich ludzikow.  :-)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1614855

Od razu jak tylko zobaczyłem na TVP info w środe gadke o rakietach na bazy a o katastrofie pasażerskiego samolotu w Iranie gdzie zginęło 176 osób, to tylko mała zmianka na pasku ekranu na dole, to wiedziałem, że walą znów w czambuł. No i zbyt duży zbieg okoliczności, że irańczycy walili rakietami a zaraz potem spadł samolot - a jak usłyszałem, że ukraińcy od razy pierniczyli o awarii silnika, to wiedziałem na 90%, że samolot został zestrzelony rakietą.

Jedno jest pewne - presja ma sens - kanadyjski Prezydent nie dał się zwodzić i irańczycy w końcu pękli - i tu jest oczywista analogi do smoleńska, kiedy mieliśmy za premira tuska, który nie tylko nie wywoływał presji ale i sam brał udział w ściemie.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1614667

ale tylko trochę więc pozwolę sobie napisać tu.

Przed chwilą  na interii trafiłam na wywiad z  żona pilota zestrzelonego samolotu. Cytat: 

"W wywiadzie ze "Straną" Jekaterina przypomniała dawną rozmowę z mężem. – Z pięć lat temu, kiedy jechaliśmy z mężem samochodem i rozmawialiśmy, zadałam mu pytanie. "Wołodia, masz taki zawód, jaki masz, a ja chciałabym wiedzieć. Jeśli, nie daj Boże, zepsuje się silnik, samolot się rozbije? – mówiła Gaponienko. – Nie – miał wówczas odpowiedzieć pilot. – A jeśli drugi silnik zawiedzie? – dopytywała żona. Odpowiedź również była przecząca. – A w jakim przypadku pasażerowie mogą umrzeć? – zadała mu ostatnie pytanie. – Pasażerowie zginą razem tylko w jednym przypadku. W przypadku eksplozji – miał odpowiedzieć Władimir. – We wszystkich innych przypadkach będą ocaleni. Nie ma ocalałych tylko w przypadku ataku terrorystycznego lub eksplozji – wyjaśniała kobieta.

Należy dodać, że Władimir Gaponienko był doświadczonym pilotem, w liniach lotniczych pracował 10 lat. Jego żona od początku nie wierzyła, że przyczyną tragedii był błąd załogi."

Wytłuszczenie moje. Całość jakoś brzmi znajomo...

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1614754

Tam o żadnym zamachu ani spisku nawet mowy być nie może. Przewielebny i świątobliwy Najwyższy Przywódca Islamskiej Republiki Iranu, ajatollah Sajid Ali Hosseini Chamenei, uroczyście i solennie obiecał wszystkim swoim dzielnym wojom, którzy wiernie odbywają obowiązkową służbę w Irańskiej Obronie Przeciwlotniczej, za każdy zestrzelony amerykański samolot skrzynkę pepsi i młodego wielbłąda. I nieszczęście gotowe.

Źródło: https://niepoprawni.pl/comment/1614698#comment-1614698

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1614755

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1614841