94 MIESIĘCZNICA ZAMACHU SMOLEŃSKIEGO MIESIĄCEM POLSKIEJ POLITYKI HISTORYCZNEJ*)

Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat
ZMARTWYCHWSTANIE POLSKIEJ POLITYKI HISTORYCZNEJ JEST ŚWIADECTWEM POJAWIENIA SIĘ POLSKIEGO PAŃSTWA POWAŻNEGO JAKO PODMIOTU ŚWIATA MIĘDZYNARODOWEJ POLITYKI.
Nie mam cienia wątpliwości, że 27 stycznia w dniu rocznicy wyzwolenia więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau Polska została zaatakowana. **) To był atak na suwerenność Państwa Polskiego, to był atak na polską Niepodległość. Możliwe, że był to ostatni atak, choć zapewne nie ostatnia bitwa. Już wiemy, że z tej próby Polska i Polacy wyszli z tarczą w garści. 
Dla nas, dzisiaj dla Polski ważne jest teraz co innego. Niech luty 2018 będzie pierwszym miesiącem, w którym Polacy mieli możliwość zobaczenia Państwa Polskiego, które poddane próbie ]]>zachowało się jak trzeba]]>. ***)

Chcę stanowczo powiedzieć, że tym razem przeciwnik zaatakował podstępnie, starannie wybierając moment tak, aby wykorzystać efekt zaskoczenia [link]. Wszelkie bzdury opowiadane przez polityków totalnej opozycji o wywołaniu przez PiS tego konfliktu i podobne banialuki są w moich oczach świadectwem ich złej woli i dowodem ich wspólnictwa w tym zamachu na polską Niepodległość. Dzisiaj jest specjalny dzień "na blogach", dzień świąteczny i nie zamierzam w takiej chwili zajmować się szczegółami ich podłego zaprzaństwa, ani ich zdrady.
To jest wspaniałe uczucie ujrzeć, usłyszeć i doświadczyć czasu, w którym mogę być dumny z Państwa, które nie zawiodło. Polska naprawdę staje się państwem poważnym.
W dniu 94 miesiecznicy dziękuję wam wszystkim ludziom zjednoczonej prawicy, że stanęliściwe na wysokości zadania.
 
Napisałem kiedyś o państwie poważnym jako najważniejszym celu polskiej strategii i teraz złapałem się na tym, że wciąż słyszę jak Mateusz Morawiecki powtarza w różnych kontekstach życzenie by Polska była państwem poważnym.
I dobrze.
 
Najważniejsza różnica pomiędzy odchodzącym państwem III RP a dzisiejszym państwem polskim polega właśnie na umiejętności realizowania przez państwo własnych interesów, interesów naszej polskiej racji stanu. A globalna polityka historyczna jest jednym z najważniejszych narzędzi państwa poważnego. Mam przekonanie, że teraz znaczenie polityki historycznej nie dość, że stało się powszechnie zrozumiałe i docenione, to jeszcze trwale weszło do zasobu polskiej komunikacji publicznej oraz polskich spraw zagranicznych. I na tym polega nasz sukces i zarazem pożytek z tej awantury. Zaatakowali, dostali w łeb, a teraz powoli wycofują się rakiem.
 

* * *


Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)

Komentarze

Otóż kiedyś bardzo dawno temu Stanisław Michalkiewicz podał definicję państwa poważnego [link], czyli takiego, które nie jest ani ogromne, ani nie jest żadnym potężnym mocarstwem - ale dobrze sobie radzi, na tyle dobrze, że potrafi narzucać swoją wolę znacznie potężniejszym. Najpewniej chodzi właśnie o determinację w prowadzeniu polityki, która jest sztuką wojowania według Sun Tzu, Carla von Clausewitza albo i Piotra Plebaniaka. Doszedłem do wniosku, że najlepszą wytyczną powinien być taki strategiczny cel dla naszej Ojczyzny - aby Polska była państwem poważnym.
Niedawno pisałem o tym przy okazji pomieszania MONTESQUIEU z MACHIAVELLIM [link],  trochę dawniej pisząc o SAISONSTAAT [link].
 
O co chodzi? 
A własnie o to:
Najczęściej wielkość i mocarstwowość jest konsekwencją umiejętności realizowania przez państwo własnych interesów. Ale czasami państwa poważne nie są duże, a mimo to potrafią egzekwować własną wolę poza swymi granicami, a nawet narzucać ją państwom dużym.
Chodzi o umiejętność realizowania przez państwo własnych interesów.
Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1557707

Już dnia 10 kwietnia 2010 roku hipoteza zamachu jako przyczyny katastrofy smoleńskiej powinna być jak najpoważniej brana pod uwagę. Teraz informacje otrzymywane od Podkomisji do Ponownego Zbadania Katastrofy Lotniczej nie pozostawiają cienia wątpliwości - to rzeczywiście był zamach. [link]
Dlatego uznaję umieszczenie w tytule: "94 MIESIĘCZNICA ZAMACHU SMOLEŃSKIEGO MIESIĄCEM POLSKIEJ POLITYKI HISTORYCZNEJ*)" słowa "ZAMACH" za całkowicie zasadne. Jest to zgodne z pierwszym przypuszczeniem, które każdemu normalnie myślącemu człowiekowi musiało przyjść do głowy [link]. I już wiemy, że ta hipoteza okazała się być prawdziwa.
I ten fakt bez cienia wątpliwości stanie się źródłem katastrofalnej kompromitacji III RP i wszystkich antypolskich zaprzańców. Nie wątpię, że nastąpi to niechybnie i już naprawdę bardzo szybko.
Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1557709

Vote up!
2
Vote down!
0

michael

#1557710

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika kupidynek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

nie schlebiaj sobie, jesteś nikim.
Dziwne, nie wyrzucono cie z portalu na zbity, gruchokształtny pysk za te herezje.

Vote up!
0
Vote down!
-1

W koronie królów wyglądam pięknie.

#1557721

a ty ku....., kim ty jesteś ? 

że ośmielasz się wydalić taki tekst. pewnie mózg tłuszczem obrósł i nie kojarzy już nic. 

A kysz !

ponad 500 minusów i ani jednego + , to baaaardzo imponujący dorobek - dorabiaj dalej dorobkiewiczu

Vote up!
0
Vote down!
0
#1557806

Totalitarna opozycja, niszcząca człowieczą godność i okaleczająca rozum ma Polsce inne korzenie, niż wszędzie gdzie indziej. Tamci degradanci wyrośli na setkach lat europejskich absolutyzmów, które nigdy nie zetknęły się w swojej historii z żadną iskrą demokracji. Ostatnim europejskim obrońcą demokracji, był Marek Juniusz Brutus, który okazał się być terrorystą.
 
Polska jest innym krajem. Nasza demokracja rodziła się, trwała naturalną drogą rozwoju i przez ostatnie siedemset lat wchodziła w polską tradycję, kulturę, prawo pisane oraz przede wszystkim w ustrój państwowy, jako naturalne zjawisko społeczne. I dlatego najwyższy juz czas, by mówić o tym głośno, najgłośniej jak to jest możliwe, wyraźnie i jednoznacznie, za pośrednictwem wszystkich narzędzi polityki i komunikacji stosowanych w stosunkach międzynarodowych.
Przekaz musi byc stanowczy i jednoznaczny - to Polska jest najstarszą europejską demokracją, od której Europejczycy powinni uczyć się demokracji. Nawet amerykańska demokracja powstawała z udziałem Wielkich Polaków, a ich pomniki są do dzisiaj szanowane i uświęcone sławą amerykańskich bohaterów narodowych.
 
Nie będzie nas żaden Frans Timmermans ani Martin Schulz demokracji uczył. Demokraci w pierwszym pokoleniu, nuworysze, na demokrację nieskutecznie nawróceni. To przekonanie powinno stać się ważnym narzędziem polskiej polityki historycznej, by naprawdę Polska mogła stać się państwem poważnym.
Fanatyczną gorliwość przechrzty, świeżo nawróconego na demokrację, bez zrozumienia czym ta demokracja w rzeczywistości jest widzę w takich absurdach, jak wyroki niemieckich albo francuskich sądów nakazujących budowanie trzecich drzwi do toalet, czy zdejmowania krzyża z papieskiego pomnika, a wszystko w imię równości albo demokratycznej wolności i prawa do pieprzenia bez sensu.
Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1557711

Zgadzam się Michael z każdym Twoim słowem w Temacie.

A MY, Polacy, przestrzegajmy tylko TYCH 10 Przykazań.  I POLSKA POLSKĄ BĘDZIE !  Wypełniajmy Testament Inki, Która ZROBIŁA JAK TRZEBA. i Co Jest Także Testamentem Wszystkich Żołnierzy Niezłomnych. 

TYCH 10 PRZYKAZAŃ :

DEKALOG POLAKA

... Jam jest Polska, Ojczyzna, ziemia Ojców, z której wyrosłeś. Wszystko, czymś jest, po Bogu mnie zawdzięczasz.

1. Nie będziesz miał ukochania nade mnie.

2. Nie będziesz wzywał imienia Polski dla własnej chwały, kariery albo nagrody.

3. Pamiętaj, abyś Polsce oddał bez wahania majątek, szczęście osobiste i życie.

4. Czcij Polskę, Ojczyznę, jak matkę rodzoną.

5. Z wrogami Polski walcz wytrwale do ostatniego tchu, do ostatniej kropli krwi w żyłach twoich.

6. Walcz z własnym wygodnictwem i tchórzostwem. Pamiętaj, że tchórz nie może być Polakiem.

7. Bądź bez litości dla zdrajców imienia polskiego.

8. Zawsze i wszędzie śmiało stwierdzaj, że jesteś Polakiem.

9. Nie dopuść, by wątpiono w Polskę.

10. Nie pozwól, by ubliżano Polsce, poniżając Jej wielkość i Jej zasługi, Jej dorobek i Majestat.

Będziesz miłował Polskę pierwszą po Bogu miłością. Będziesz Ją miłował więcej niż siebie samego.

                                                                                                                   Zofia Kossak-Szczucka

 

 

HYMN MŁODYCH

 

Złoty słońca blask dokoła,                 
Orzeł Biały wzlata wzwyż,
Dumne wznieśmy w górę czoła,
patrząc w Polski Znak i Krzyż,

 

Polsce niesiem odrodzenie,
Depcząc podłość, fałsz i brud,
W nas mocarne wiosny tchnienie,
W nas jest przyszłość, z nami lud,

Naprzód idziem w skier powodzi,
Niechaj wroga przemoc drży,

Już zwycięstwa dzień nadchodzi,
Wielkiej Polski moc to my!
Wielkiej Polski moc to my!

Naprzód idziem zbrojni duchem,
Antychrysta pędzić precz.
Matko Boża nas wysłuchaj,
Błogosław Chrobrego Miecz!
Błogosław Chrobrego Miecz!

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/poeta/zmartwychwstanie
 

POLSKA Trwać Będzie Wiecznie, PO TYM ZMARTWYCHWSTANIU 100 LAT TEMU

Vote up!
0
Vote down!
0
#1557811