Wolne media? Od czego?

Obrazek użytkownika Janko Walski
Kraj

Na wrzask wielkich obrońców demokracji w rodzaju Kalisza nakłada się ostatnio jazgot wybitnych obrońców "wolnych mediów" takich jak Lis i Kraśko. Jakich to wolnych mediów bronią?

Jeden przykład z dnia dzisiejszego.

Portal interia nie należy do frontowych. Korzystnie wyróżnia się na tle największych, takich jak onet, wp, wyborcza, gazeta. Nieprawomyślne komentarze są rzadziej blokowane, pojawia się komunikat o zablokowaniu. Taki dobry ubek. Cel ten sam, ale manipulacje bardziej wyrafinowane. Komentarze, jak wszędzie. Dominuje trollowanie, chamstwo, nieliczenie się z niczym, uporczywe wklejanie fałszywych wrzutek - esbeckich kołysanek tysiąc razy prostowanych bez związku z komentowanym tekstem, wielokrotne echo kłamstw i manipulacji głównego nurtu, nienawiść, szydzenie,  z rzadka przeplatane wypowiedziami merytorycznymi. Najwyraźniej jednak te ostatnie mają swoje granice.

Przykład, o którym mowa, to odpowiedź na typowe w internecie szydzenie z jednego z najwybitniejszych Polaków, Antoniego  Macierewicza i niezależnych badań katastrofy smoleńskiej Przytoczę ]]>fragment]]>:

~litości
"tam był wybuch" - krzyczał w szaleńczym amoku macirelli próbując poluźnić krępujące go rękawy kaftana bezbieczeństwa. "daj spokój" - cichym głosem próbował uspokoić go dżarosław..."


Była to reakcja na ]]>podaną przez interię informację rzecznika MON]]> o tym, że zostanie powołana nowa komisja smoleńska. Reakcja opłacona, dzięki czemu komentarz stale znajdował się tuż pod tekstem. W odpowiedzi umieściłem następującą hipotezę :

Jak powstają takie opinie? Pokazuje się "wroga ludu" wypowiadającego sam wniosek końcowy dłuższego wywodu, pozostający w szokującej sprzeczności z tym czym stale karmi się Masowego. Po takim materiale, puszcza się serię wypowiedzi Pukających się w Czoło. Pukających w Czoło zmienia się co jakiś czas, chodzi o to by Masowy miał wrażenie, że WSZYSCY tak odbierają, co jest kluczem powodzenia w tego typu manipulacji.

Reakcja portalu:
Twój komentarz do "Politycy o smoleńskiej komisji i wraku tupolewa" dodany 08.01.2016 (17:28) jest niezgodny z zasadami dyskusji portalu.

Gdyby ktoś opowiadał, że coś takiego może zostać zablokowane, nie wiem czy uwierzyłbym. Pytanie dla dociekliwych: jakie to zasady dyskusji zostały naruszone?

Z taką reakcją spotykam się dość często. Z większych zdziwień było zablokowanie przez interię cytatu ze znakomitego wpisu ESKI p.t. ]]>Rokosz sędziowski, czyli rzecz o Arcykapłanie]]>. Przy okazji polecam jej kolejny wpis na ten sam temat: ]]>Obywatel Rzepliński też podlega prawu]]>. Oczywiście, cenzura na Interii nie jest jakimś wyjątkiem. Podobnie albo lepiej blokują na innych wiodących portalach.

O jakie więc "wolne media" toczą bój "obrońcy demokracji"? Wolne od czego?

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)

Komentarze

ale obserwowanie tego ich boju w ostatnich dniach - sama słodycz. I jeszcze Kurski prezesem, następne dni będą jeszcze słodsze!

Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
7
Vote down!
0

ess

#1504229

i to nie napawa optymizmem. Emocje zostały rozkręcone do poziomu mordowania "wrogów" i  to nie jest tylko retoryka.

Pozdrawiam ciepło,

JW

Vote up!
2
Vote down!
0

JW

#1504247

to dzieło pracowników tych portali,tam komentarz nie licujący z ich poglądem często jest blokowany.

Vote up!
5
Vote down!
0

zza winkla

#1504238

gdy uporczywie kilkakrotnie odrzucano przytoczoną odpowiedź, że ów chamski komentarz, na który odpowiadałem napisał któryś z łebków siedzących przy konsoli portalu.

Vote up!
2
Vote down!
0

JW

#1504245

Dobrze, że nastąpiły zmiany kierownictwie, ale łatwo nie będzie, bo mnóstwo jest medialnych służalców wspierających uwłaszczonych przekrętów, zdrajców i kłamców z III RP.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1504246

nie licząc obsługi technicznej i biurowej. Ciężka orka.

Vote up!
2
Vote down!
0

JW

#1504248

W........................... TVP

i juz nigdy nie wroci

Vote up!
4
Vote down!
0
#1504260

To są ukryte tęsknoty resortowych karłów mentalnych. Taki odprysk pretensji do wielkiego świata ich protolastów.

Vote up!
0
Vote down!
0

JW

#1504308

"Portale niezalezne" jak onet , wirtualna platforma czy interia od lat służą do ogłupiania  ludzi i zakłamywania rzeczywistości. Podziwiam Autora, że chce mu się w tym taplać...ludzie tam zatrudnieni maja polecenie od oficerów prowadzących by tak działać, więc pytanie o jakies naruszenia czy zasady dyskusji sensu nie mają...

Vote up!
1
Vote down!
0

Yagon 12

#1504267

A jak już trafię na smród to próbuję wietrzyć.

Vote up!
0
Vote down!
0

JW

#1504309

Vote up!
2
Vote down!
0
#1504302