Blogosfera dead end?

Obrazek użytkownika Danz
Kraj

Zastanawiam się, czy to już koniec blogosfery w Polsce? Czy już wkrótce zaczniemy się bać. Czy poddamy się myślozbrodni i autocenzurze?

Jeśli Kataryna zostanie wezwana do sądu przez młodszego Czumę, to kneblowanie blogosfery stanie się faktem. Polskie sądy to bezprawie, więc można spodziewać się najgorszego, zwłaszcza gdy w “niezależnym” sądzie padnie nazwisko Krzysztofa Czumy. Nie takie procesy widziała III RP.

Napiętnowana Kataryna z ujawnionymi danymi osobowymi będzie przestrogą dla niepokornych i niepoprawnych. Kto wie, co też złego może przytrafić się Katarynie, POlska to w gruncie rzeczy niebezpieczny kraj. Skatowani Olewnikowie i zastraszeni Sumlińscy dobrze o tym wiedzą.

Jaki będzie następny etap? Wystarczy zastraszyć tych bardziej uznanych blogerów, pozwać do sądu jeden portal, czy drugi i… będzie jak w 1933 w Niemczech, ewentualnie w “państwie prawa” Adama Michnika. Tfu, będzie nareszcie normalnie i spokojnie, tak jak 4-5 lat temu.

Dobrzy nauczyciele uczą, że zło rodzi się z przyzwolenia . Przyzwolenie na zło, bierność i głupota wystarczą, aby narodził się faszyzm, komunizm, czy też rządy “miłości” i "normalności". I tak się właśnie dzieje, codziennie przesuwana jest ta niewidzialna granica, tego co wolno, a co dziennikarze nazywają krotochliwie “epoką postpolityki”. Idiotyczne stwierdzenie, tak jak gdyby w Polsce po roku 89-tym istniała "normalna" polityka i “demokracja”.

Stada lemingów czytające złonet są przekonane, że żyją w siódmej gospodarce UE, a jedynym złem są złe kaczory, IPN i ten okropny prezydent. Im blogosfera nie jest potrzebna, bo i PO co? Dobrzy panowie z radia i telewizji wszystko gładko wytłumaczą.

Ten piękny obraz świata zakłóca niestety prawicowa blogosfera, a w blogosferze taka… powiedzmy Kataryna. Skoro dziennikarze boją się pisać na poważne tematy i wyciągać wnioski, a nie boi się tego Kataryna, to....

To trzeba się tej Kataryny pozbyć. I wszystko jest jasne, “kto ma oczy niech patrzy, kto ma uszy niech słucha”, że zacytuję Mistrza.

Smaczkiem w tej całej historii jest postać Krzysztofa Czumy, który został skazany w roku 2006 prawomocnym wyrokiem za: (tu zacytuje oryginał) "szkodzenie wizerunkowi Allegro poprzez umieszczanie na swoich serwerach strony umożliwiającej popełnienie oszustw internetowych, między innymi poprzez wyłudzanie loginów i haseł do Allegro".

Okazuje się, że w kraju bezprawia, jakim jest ta bananowa IIIRP, przestępca występuje przeciwko portalowi i szantażuje nie tylko właściciela portalu (I. Janke), ale również blogerkę, która cytuje fragmenty ogólnie dostępnych artykułów. Przecież mu wolno, tego pana trzeba się bać.

Kto zwóci uwagę panu Andrzejowi Czumie, że jego syn nadużywa swego nazwiska w celu szantażu i ograniczenia wolności słowa? Czy ktoś się odważy, czy też w tej blogosferze są sami tchórze i dupki żołędne?

Czy zrobi to Igor Janke? Co dalej z tą naszą blogosferą?

Pytania pozostają otwarte.

Brak głosów

Komentarze

Zadałeś dość ciekawe pytanie. Czy blogosfera się skończy? Niestety, ale tak. Jeżeli pozostanie pasywna. Jeżeli nie zacznie ewoluować. Jeżeli ci najbardziej aktywni, ci o twardych kręgosłupach nie zrobią kroku naprzód i nie powołają ruchu lub partii, która będzie reprezentowała. ICH, NAS.  Nieobecni nie mają głosu. Obawiam się, że blogosfera jest wielkim nieobecnym.  Czuma zaś tylko przyspieszył to co miało nastąpić. Nieuchronnie. Wzięcie blogierów za pysk.

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#20016

Mam nadzieję, że nie pójdzie im tak szybko z tysiącami blogerów piszących codziennie w Polsce i za granicami.

W gruncie rzeczy musiał przestraszyć ich ten zdecydowany odpór na blogach i portalach.  Czuma został wygwizdany przez korporację prawniczą, więc nie zdecyduje się na taką "samotną szarżę".  Przynajmniej na dzień dzisiejszy możemy odetchnąć z ulgą.  A co będzie jutro, to zobaczymy.

Pozdrawiam. ;)

Vote up!
1
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#20061

Tak mi chodzi po głowie, czy nie lepiej pomyśleć o jutrze dzisiaj? Czy ich przestraszył? Nie sądzę. To był próbny balon. Puścili barana żeby tryknął. Zobaczyli reakcję. Następnym razem przygotują się lepiej. Preludium do grudnia '81 był bydgoski marzec '81. I jeszcze jedno. Ile trzeba było czasu aby wprowadzić stan wojenny i praktycznie zniszczyć 10 milionowy związek? Nie zapomnij, że po stronie tuskowych bandytów i zamordystów jest ta sama kadra co wprowadzała Grudzień '81,  magdalenkę czy czerwiec '92. Nie należy ich lekceważyć. Należy przeciwdziałac, puki jeszcze czas.

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#20080

Założą jedną wielką, prywatną kafejkę internetową!
Będzie jak w Chinach czy na Białorusi!
A takich jak kataryna skażą i POsadzą w obozie pracy!
pzdr

Vote up!
1
Vote down!
-1

antysalon

#20046

Nie mogą bo im "prawa unijne" na to nie pozwalają. Ale cóż, gdy w tej IIIRP nie ma normalnych mediów, a taką rolę spełniają społecznościowe portale (taki jak na przykład nasz), czy też salon24, to będą naciski na blogerów.
Natura nie znosi próżni, skoro dziennikarze są dyspozycyjni, to jedyną opozycją w sferze mediów (elektronicznych;) są portale blogerskie.
Dobrze, że jest i to...
Ciekawe co myśli szef Wprost-a, który tak się naśmiewał z blogerów. Okładki Wprost-a to miękka pornografia, a w środku styl Gali czy innego czytadła dla idiotek.
Pozdrawiam.
Trzymajmy się razem!

Vote up!
0
Vote down!
-2

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#20063

Do skazania Kataryny jeszcze daleko. To zresztą paradoks, bo jest ona bardzo wyważoną blogerką. Czumę i innych z pewnością irytuje jej popularność, wiec duża siła rażenia (swoją drogą mogłaby się czasem odezwać na Niepoprawnych:)).
Prawdę mówiąc życzę sobie i Niepoprawnym, żeby ktoś chciał mnie pozwać. Ostatecznie walę na odlew i wyzywam.... Czysta, darmowa reklama :):):):)

Vote up!
2
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#20053

Hm, Kataryna faktycznie jest wyważona, i to jest w tej sprawie najśmieszniejsze. :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#20055

Cała sytuacja jest rozwojowa. Zobacz co powiedział Komorowski: "za czyny dzieci nie możemy obwiniac rodziców- polityków". Fajny komentarz co?
Inny aspekt, wreszcie premier Donek Tusk dostanie wiarygodny pretekst, żeby się pozbyć seniora "Czumę", a na jego miejsce zainstalować jakiegoś "drugiego ćwiąkałę", czy innego SB-eka. Jest tu wiele wątków, które dziwnie się splatają. Byłoby dziwne, gdyby PO nie ugrało coś dla siebie, przy tej całej awanturze o Katarynę.
I na koniec stwierdzenie Czumy: "Nie czytuję blogów", no i sprawa jest jasna.
Przynajmniej dla mnie.
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#20069

Chyba Czuma będzie się musiał "rozchorować", bo kompromitacja wali po oczach :)

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#20070

Możemy się spodziewać "reprymendy" ze strony Tuska, albo odwołania. Ja stawiam na uciszenie Czumy przez Tuska.

Zobacz co piszą w dzienniku:

"Kompletnie nic mi nie wiadomo o pozwie. Jak możecie zajmować się wynurzeniami biednego człowieka, który jest tak tchórzliwy, że ubliża ludziom przykryty maską anonimowości" - mówił Czuma I broni swojego syna, który jest też jego społecznym asystentem. "Krzysztof to pracowity i dzielny człowiek. Nie ma żadnego wpływu na prace resortu sprawiedliwości" - podkreślił.

Czyli minister sprawiedliwości w niezbyt elegancki sposób ponawia atak na anonimową blogerkę.  Pięknie to nie wygląda, wręcz śmierdzi. To jest kompromitacja tego pana i całej ferajny z PO.

Pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#20074

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Dixi nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Czuma to katastrofa i żenada.

Vote up!
0
Vote down!
-2

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#20077

Pod warunkiem, że anonimowość w sieci jest możliwa. Myślę, że służby zlokalizowałyby Kataryne w jeden dzień, gdyby zaszła taka potrzeba.

Vote up!
0
Vote down!
0
#20079

Ale służby ni mają prawa jej lokalizować. Niech tylko spróbują. Będzie okazja do powołania komisji śledczej. Jak nie jutro, to pojutrze.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#20082

Coś mi się pop....:):):)

Vote up!
2
Vote down!
-1

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#20083

Nic nie szkodzi, Dixi:)

Miejmy nadzieję, że nasze służby nigdy nie staną przeciwko prawym obywatelom swego kraju.

P.S.: Pozdrawiam świeżo po paradzie pederastów. Rynek krakowski nigdy nie będzie gejowski!

Vote up!
0
Vote down!
-1
#20087

Nie mam nic przeciw homo pod warunkiem, ze załatwiają swoje (zboczone i odstręczające) sprawy w sypialni i oczywiście dorosły z dorosłym. Na ulicach to obrzydliwość i gwałt na społeczeństwie.

Vote up!
1
Vote down!
-1

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#20089

Syn dokopał ojcu. Dla Kataryny - same plusy.Dla rządzących - kompromitacja ( chyba pierwszy raz niezasłużona, bo to w końcu indywidualny wyczyn idioty). A że nastroje, jak pod koniec Republiki Weimarskiej - prawda. Wtedy jednak już zdarzały się morderstwa, demolowanie lokali i drukarni. Skoro tyle krzyku z powodu jednego głupka, będącego de facto nikim , to co będzie, gdy rzeczywiście zaczną dziać się rzeczy grożne i to nie w sferze gróżb tylko faktów. Jeśli ta farsa, może kogoś przestraszyć...
I jeszcze drobiazg: Kataryna jest ewidentnie w tym zwarciu, stroną znacznie silniejszą. Aż mi głupio solidaryzować się z tymi, którzy flekuja słabszego.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#20058

Senior Czuma to czlowiek, który niestety nie nadaje sie na ministra sprawiedliwosci. Nie ma ku temu kwalifikacji, czy też doświadczenia. Zachowanie jego syna, to wielka kompromitacja dla całego rządu PO i Tuska. To co robi junior Czuma, to niestety nie żadna farsa, ale kompletna głupota i szkodzenie ojcu...
Pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
-1

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#20072