"Oby Bóg przemawiał przez usta Wiplera"

Obrazek użytkownika Janko Walski
Kraj

"Oby Bóg przemawiał przez usta Wiplera"

tak z lekkim uśmiechem ]]>skomentował dociekliwy bloger Marek Mojsiewicz]]> następujące słowa Wiplera:

 "Jedyną możliwością restrukturyzacji PO są masowe aresztowania"...”kompletnie nie obchodzi mnie, kto po niedzielnych wyborach będzie kierował tą grupą przestępcza  nazywaną Platforma Obywatelska. Jedyną możliwością restrukturyzacji  tego ugrupowania są masowe aresztowania „...”Rok temu słyszałem, że Tusk i Bieńkowska najbardziej martwili się przeciekami prokuratury. To było jasne, że jak strzelba wisi na ścianie, to kiedyś musi wystrzelić „...(]]>źródło]]>

Skąd ten lekki uśmiech Mojsiewicza? Przypuszczam, że stąd, że jest pewien "drobny" szkopuł: JAK to zrobić?

Cieszymy się z wygranych przez Polskę wyborów, ale tak naprawdę to jeszcze nic nie mamy. Cała wielowymiarowa, z peerelu wytoczona betonowa struktura systemu zbrojonego lewymi wpływami, omertą, zależnościami obejmującymi wszystkie dziedziny i wszystkie obszary,  pozostała nietknięta. W dodatku wyposażona jest w silne scalające kotwice rosyjskich patogennych uzależnień. Jeśli nie przyjmiemy odpowiedniej strategii i będziemy próbowali  uderzyć w zbyt wielu miejscach jednocześnie to skończymy tak jak w trzech poprzednich zrywach (1992, 1997, 2005): ta betonowa struktura przygniecie nas, zakleszczy po przecięciu w zbyt wielu miejscach zbrojenia.

Chroń nas Panie od "niecierpliwych", którzy niestety już rozkręcają się. To wśród nich UBekistan lokuje swoich "panów Andrzejów" i "podpalaczy budki przed ambasadą rosyjską", "prawdziwych Polaków sprawdzających czystość rządzących najintensywniej, gdy podejmują najtrudniejsze wyzwania", "prawdziwych chrześcijan" niegodzących się na zabijanie tuż przed wyborami gdy polską racją stanu jest przyciągnięcie mniej radykalnych wyborców, "prawdziwych zwolenników" każdego nurtu, który wsparł w wyborach Polskę,  szermierzy "prawdziwej wolności" pokroju J k. Mikke, koryfeuszy sprawiedliwości domagających się jak Wipler ukarania wszystkich tu i teraz za wszystko, choć jasne jest, że najpierw należałoby zbudować instrumenty, za pomocą których tę bryłę scementowaną strachem tak wielu  często wpływowych prawników dałoby się skruszyć. To wśród "niecierpliwych" UBekistan umieszcza swoją agenturę wpływu by uczynić z nich wraz z ostrzem walki frontalnej słynne ]]>nożyce dezinformacji]]>, czy szerzej manipulacji i dezintegracji, a z punktu widzenia wschodniego satrapy, główną broń  defensywnej fazy  wojny hybrydowej.

Nie ma wątpliwości, że nie tylko wielcy mężowie stanu tacy jak Jarosław Kaczyński czy Antoni Macierewicz, ale także wybitni politycy młodszego pokolenia jak Andrzej Duda czy Beata Szydło zdają sobie sprawę z realności zagrożeń, jakie nożyce stwarzają. Istnieje tylko jeden na nie sposób: wolne media.  

Wszystko zależy dzisiaj od uwolnienia  mediów z rąk ludzi, którzy zostali starannie dobrani w latach osiemdziesiątych   przez Kiszczaka i Urbana po czystkach w stanie wojennym. Przypomnijmy sobie o masowym bojkocie tych mediów. Nowoczesny w formie jak na demoludy Teleexpress, pozornie odideologizowany, a w istocie wyrafinowany produkt Walterów i Urbanów ukierunkowany na „normalizację” Jaruzelskiego, programy  muzyczne dla młodzieży by odciągnąć od knucia (Niedźwiedzki), programy społeczne (Olejnik) miały przełamać masowy bojkot mediów. W końcu lat 80-tych udało się im. Kilkuletnie miganie „zielonym światełkiem w tunelu” Jaruzelskiego wprawiło w stan hipnozy znaczną część Polaków.   Drugi obieg w 1988 roku skurczył się o połowę w stosunku do roku 1984-go w najbardziej prężnych ośrodkach, a w wielu innych zanikł. Okazało się, że Urban polecając Waltera rządzącemu Polską wraz z Jaruzelskim Kiszczakowi jako speca od prania mózgów, który potrafi zrobić właściwy użytek z materiałów operacyjnych SB, bardzo trafnie ocenił jego możliwości.

]]>"Oby Bóg przemawiał przez usta Wiplera"]]>Manipulować tak, by ofiary manipulacji były przekonane, że same wymyśliły to co w ich głowach pojawiło się, to potężna broń, nic więc dziwnego, że Waltera w III RP okopano już na samym początku III RP, tak na wszelki wypadek ,w  prywatnej telewizji, by nie dało się ruszyć i by wesprzeć już istniejącą, również przydzieloną UBekistanowi prywatną telewizję (panie Marku Markiewiczu, jak pan się czuje?). Media publiczne tylko powierzchownie,  w istocie pozornie, zmieniły się po roku 1989-tym.  Tam zgodnie z wieloletnią praktyką nadal  kierowano się mądrością etapu, czyli taktyką osiągania tego co w danym momencie do osiągnięcia było możliwe przy zachowaniu pozorów. Jedynym realnym  zagrożeniem w ciągu 25 lat było pojawienie się „Pampersów”, ale szybko poradzono sobie w tym. Po 2010 roku zgodnie z życzeniem Wajdy wyłyżeczkowano resztki po Pampersach i wszystko wróciło do normy.   

Napisałem ]]>w poprzednim poście]]>, że wolne media to wolna Polska. To nie hasło reklamowe paru mediów elektronicznych i paru gazet o zasięgu w najlepszym wypadku 1/20 zasięgu mediów  głównego nurtu, jeśli przez zasięg będziemy rozumieli iloczyn średniej liczby odbiorców i średniego czasu odbioru. Nie zbudujemy wolnej Polski bez wolnych polskich mediów. Nożyce dezinformacji i dezintegracji cały czas pracują.  Monopol medialny UBekistanu je smaruje.

Na koniec ]]>kartka z wczorajszej IV Konferencji Smoleńskiej]]>. Otóż na zakończenie, w części artystycznej(?) pokazano w całości wystąpienie członka komisji Laska, pana Jedynaka na prestiżowej konferencji naukowej ISASI 2015, 24-27 sierpnia, Augsburg, Niemcy. Każdy powinien to wystąpienie obejrzeć. Podobnie jak raporty MAK-Millera wystąpienie nie wymaga specjalnych kwalifikacji by zrozumieć. Zanim pokaże się w internecie (mam nadzieję, że nie będzie z tym kłopotu) polecam rozmowę panów ekspertów Jedynaka i Laska z Glennem Jorgensenem* właśnie na tej międzynarodowej konferencji w Augsburgu po wystąpieniu Jedynaka:

]]>https://youtu.be/rmUxOu5Xem8]]>

 

* ]]>Glenn Jorgensen]]> -
ukończył duński Uniwersytet Techniczny. Ma wykształcenie z dziedziny aerodynamiki, fizyki i mechaniki płynów, w zakresie którym miał również zajęcia ze studentami. Jest nukowcem praktykiem, inżynierem pracującym w najbardziej prestiżowym parku technologicznym w Norwegii. Na rzecz przedsiębiorstw obsługujących wielkie platformy wiertnicze przeprowadza obliczenia od których zależy bezpieczeństwo ludzkie i wielkie pieniądze, w prywatnym sektorze, gdzie zatrudnia się najlepszych. Katastrofą smoleńską zainteresował się przez kolegę z pracy – Polaka, który twierdził że rosysjki raport MAK jest wewnętrznie niespójny, sprzeczny z prawami fizyki, a trajektoria lotu tam podana nie zgadza się z danymi z czarnych skrzynek opublikowanymi w samym raporcie. Jorgensen początkowo przekonywał kolegę że to jest teoria spiskowa. W końcu sam zabrał się za obliczenia i ze zdziwieniem stwierdził, że to kolega miał rację... Następnie postanowił opublikować wyniki swoich badań. Te rezultaty zostały przedstawione w najpoważniejszym periodyku technicznym w Danii (temat na okładce) ]]>http://ing.dk/artikel/dansk-ingenioer-afviser-forklaring-paa-polsk-flyulykke-166464]]> cytowanym przez duńską prasę. Był również zaproszony dwukrotnie do jednej z dwóch największych duńskich rozgłośni radiowych, w której poproszono go o przedstawienie wyników badań na temat katastrofy smoleńskiej ]]>http://arkiv.radio24syv.dk/video/9502155/forfra-med-jeppesen-uge-11-2014-1]]>

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (15 głosów)

Komentarze

Święta prawda! Zakłamane "elyty" zasadziły się w państwowych mediach i łgały żywcem bez mrugniecia okiem! Czekam ze spokojem na zmiany! Myślę, że jest tak dużo do naprawienia, iż nie wiadomo w co pierwsze ręce włożyć!

Vote up!
9
Vote down!
0

viki

#1498777

 

Bronisław Wildstein w "DGP": Chciałbym, żeby to państwo zostało przeorane. "Będzie trudno, bo rząd będzie miał przeciwko sobie media, wielki biznes, korporacje..."

(...) Bronisław Wildstein w "DGP": Chciałbym, żeby to państwo zostało przeorane. "Będzie trudno, bo rząd będzie miał przeciwko sobie media, wielki biznes, korporacje..."

Wildstein nie kryje swoich nadziei związanych z nową ekipą rządzącą w Polsce.

Chciałbym, żeby to państwo zostało przeorane. (…) Żeby wyeliminowało patologie. Będzie trudno, bo rząd będzie miał przeciwko sobie media, wielki biznes, korporacje – przede wszystkim sędziowską – i Trybunał Konstytucyjny

— czytamy.

Zdaniem autora „Doliny nicości” głębokich zmian wymagają również media publiczne.

Mam nadzieję, że media publiczne zostaną radykalnie zmienione. (…) Nie, nie zasadzam się na TVP, nie wyrywam. Oczywiście nie twierdzę, że gdyby mi zaproponowano samodzielną prezesurę, to bym się nie zgodził. Ale o to nie zabiegam

— przekonuje pisarz.

I dodaje:

To, że MON będzie kierował Macierewicz, jest dobrym rozwiązaniem. (…) Rzeczywiście problemem dla rządu może być temperament Macierewicza i to, że czasami mówi za dużo. Jednak to są drobiazgi. Cała propaganda III RP zajmowała się przyprawianiem gęby Macierewiczowi, robieniem z niego wariata i demona.

— czytamy.

(...)

Vote up!
8
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1498780

od kiedy tylko Bronisław Wildstein zaistniał jako osoba publiczna ani razu różnić się z nim w opiniach. Wszystko pozostałe nas dzieli...

Vote up!
3
Vote down!
0

JW

#1498797

Witam! Te patologie w mediach, trzeba wyrwac doslownie z korzeniami! Nie ma obecnie prawdziwej wolnosci bez wolnych mediow!

Vote up!
6
Vote down!
0

ronin

#1498793

Poniżej fragment artykułu z https://marucha.wordpress.com/2012/05/20/kondycja-rynku-prasy-w-polsce-analiza/ . Widać jak na dłoni, że w większości to kapitał zachodni trzyma łapska nad prasą i raczej z naszymi ubekami czy nawet z Rosją nic wspólnego nie ma. Podobnie wygląda sprawa z portalami internetowymi typu onet czy interia. 

 

Władza oznacza rozrywanie umysłów na strzępy i składanie ich ponownie według obranego przez siebie modelu.- George Orwell. Rynek prasy w Polsce na podstawie danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.
Dzisiejszy wpis poświęcony jest rynkowi prasy w Polsce. Do jego napisania skłonił mnie wysłuchany swego czasu cykl wykładów prof. Piotra Jaroszyńskiego, pt. Miażdżenie świadomości [1], który dotyczył między innymi prasy i jej wpływu na postrzeganie świata przez Polaków oraz inne wypowiedzi profesora [2] i [3].

Swoje uwagę skierowałem na materiały „Związku Kontroli Dystrybucji Prasy” [4], dzięki któremu można uzyskać informacje jaka jest sprzedaż dzienników i czasopism poszczególnych wydawnictw. Wziąłem w obroty ostatnie dostępne dane, czyli dotyczące grudnia 2010 [5].

Krótkie wyjaśnienie. Ponieważ w zestawieniu są różne typy czasopism: tygodniki, dwutygodniki i miesięczniki to dane zostały znormalizowane do miesiąca w przypadku czasopism. I tak w miesiącu mamy 4 tygodniki, 2 dwutygodniki i jeden miesięcznik. W przypadku dzienników punktem odniesienia jest 1 dzień. W grudniu, objętych kontrolą było 237 tytułów czasopism płatnych (łącznie w miesiącu 44,2 mln sprzedanych egzemplarzy) i 42 dzienniki (łącznie 2 mln dziennie sprzedanych egzemplarzy). Ustaliłem, że próg jednorazowej sprzedaży będzie wynosił 100 tys. egzemplarzy (tygodniki polityczne osiągają sprzedaż właśnie w okolicach 100 tys.) i dzięki temu lista ograniczona została do 49 czasopism i 4 dzienników. Te 49 czasopism  sprzedaje się w skali miesiąca łącznie w liczbie 34,5 mln egzemplarzy, a 4 dzienniki w liczbie 1 mln dziennie. (Ciekawostka.  9 z 49 czasopism to te związane z programem telewizyjnym lub dotyczące seriali, co stanowi 9,9 mln sprzedanych egzemplarzy, czyli 29%).

42 z tych 49 czasopism i 3 z 4 dzienników, czyli odpowiednio 86% i 75% są wydawane przez wydawnictwa:

  • Agora SA (kapitał polski i międzynarodowy [patrz komentarze])
  • Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. (kapitał niemiecki)
  • Polskapresse sp. z o.o. (kapitał niemiecki w ramach grupy Verlagsgruppe Passau)
  • Wydawnictwo Bauer sp. z o.o., Spółka komandytowa (kapitał niemiecki)
  • Gruner+Jahr Polska (kapitał niemiecki)
  • Phoenix Press (kapitał niemiecki w ramach grupy Bauer Media Group)
  • Marquard Media Polska (kapitał szwajcarski)
  • Burda Media Polska Sp. z o.o. (kapitał niemiecki)
  • Edipresse Polska (kapitał szwajcarski)
  • Presspublica sp z o.o. (w 51% kapitał brytyjski, 49% Skarb Państwa)

42 z 49 stanowi 86%. Jeśli wykluczymy z tego grona Agorę to 40 z 49 (82%) najbardziej poczytnych czasopism jest w posiadaniu kapitału zagranicznego lub kapitał zagraniczny je kontroluje. Te pisma tworzą nasz światopogląd, kreują modę, styl życia, spojrzenie na wiele problemów. Warto czasami zadać sobie pytanie czytając pisma takich wydawców, czy prezentowana konkretna treść jest w naszym czy czyimś interesie. Dajmy na to, jakiś polityk proponuje nałożenie podatku na towary pochodzące z Niemiec, czy nie będzie przypadkiem tak, ze polskojęzyczne niemieckie media podniosą larum? To raczej pewne. Czy to że mają tak duży udział w rynku i będą bombardować nas informacjami, że taki pomysł jest zły to powinniśmy z niego zrezygnować? Presja wydaje się ogromna… i zazwyczaj działa. Zapytam przewrotnie, czyż nie będzie tak, że im głośniej krzyczą tym jakaś decyzja lepsza jest dla nas?

Vote up!
5
Vote down!
0

Napierw będą cię ignorować ,później będą się z ciebie śmiać, jeszcze później będą atakować, na końcu dopiero wygrasz.
Mahatma Gandhi (1869-1948)
www.nexxblog.wordpress.com

#1498808

Proszę wybaczyć, ale nic bardziej błędnego. Rosyjska agentura wpływu ma olbrzymi wpływ na zachodnie media. Poziom rusofilstwa pomimo ogromu zbrodni  jest jednym z wielu przejawów jej aktywności. W dodatku mamy powiązania (lub głupotę, co jednak mniej prawdopodobne) polityków zachodnich Schroedera, Merkel, Berluskoniego, Sarkozyego, jego następcy, itd.

Wskaźnikiem skali wpływów rosyjskiej agentury jest traktowanie przez polityków zachodnich i media mordu smoleńskiego.

Rosyjską agenturę wpływu najbardziej widać w zaangażowaniu mediów niemieckich w zwalczaniu Polski, jej elit niepodległościowych i wzmacnianiu UBekistanu, układu postpeerelowskiego.

Jesli chodzi o media amerykańskie też nie jest dobrze. "Postępowe" podłączone są do w duzym uproszczeniu do Michnika (NYT), a prawe do Appelbaum (Washington Post). A przecież jedne i drugie źródłowe dla amerykańskich mediów ośrodki opiniotwórcze przyspawane są pośrednio, chodźby na zasadzie paputczików w wojnie z "ciemnogrodem", do Rosji!

Vote up!
2
Vote down!
-1

JW

#1498819

komentarza

Niestety ale jest inaczej niż się może wydawać. W swoich wpisach słowo żyd jakoś dziwnie nie przechodzi Ci przez palce wszędzie widząc Rosjan. Ale wracając do stosunków własnosciowych w polskiej prasie. Twój komentarz wręcz sugeruje, że za większością europejskich a co za tym idzie i amerykańskich tytułów prasowych stoją służby rosyjskie dyktując co mają drukować. Wybacz ale ani argumentów ani nawet poszlak  na to się nie znajdzie. Jest to jedynie Twoja opinia. 

A teraz mam kilka pytań o powiązania "rosyjskich" służb i z tym co stało się w Polsce.

W jaki sposób Rosja kontroluje polskie banki? Czy nad właścicielami z Wall Street i City również czuwają? Jak Rosja to zrobiła że kontrolując wszystko, nie ma nic. 

Jak kapitał niemiecki jest uzależniony od Rosji? Kto z Rosji ten kapitał kontroluje i dlaczego znów ślady wiodą do City i Wall Street oczywiście pod rosyjską kontrolą.

Czy to ci znienawidzeni przez ciebie Rosjanie rozpieprzyli naszą gospodarkę przejmując i zamykając większość zakładów?

Janko Walski. Obudź się proszę i nie twórz wrogów tam gdzie ich nie ma a nie uważaj za przyjaciół tych którzy nigdy takimi nie byli. 

Vote up!
1
Vote down!
-1

Napierw będą cię ignorować ,później będą się z ciebie śmiać, jeszcze później będą atakować, na końcu dopiero wygrasz.
Mahatma Gandhi (1869-1948)
www.nexxblog.wordpress.com

#1498827

nie może być pozostawione bez odpowiedzi. Nie dlatego, że stworzył swoją wypowiedzią jakieś pole do dyskusji. Nie ma tu nic nowego poza śladem dobrze znanych już ścieżek pewnego sposobu myślenia fałszywego, trującego i łatwo przyswajalnego, a zatem bardzo groźnego. 

Po całkowitej kompromitacji politpoprawności to jest teraz główna droga, którą będzie toczyła się dywersja ideologiczna prowadzona przez Rosję i jej lokalną jaczejkę - UBekistan. Jest to wystarczający powód by zająć się tematem szerzej i jeśli nikt mnie nie wyręczy postaram się pod koniec tygodnia coś napisać.

Vote up!
1
Vote down!
-1

JW

#1498839

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Świetobor nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

A pytania bez odpowiedzi pozostały. Tak trudno nazwać rzeczy po imieniu? Ale poczekam na konkrety. Może gdzieś się wygrzebie z szaf Mossadu lub CIA. O nie. Przecież one również są pod kontrolą Moskwy. Więc nie ma na to co liczyć. 

A tak na poważnie. Janko Walski. Przestać bruździć swoją rusofobią a epatować swoją żydofilią. Jak byś znał choć trochę prawdziwej historii od wieku XVIII to nie wypisywałbyś bzdur. Chyba, że dobrze płacą. Albo bardziej pasuje mi termin hasbara. 

Cyt: „Wzywam wszystkich nowych imigrantów w szeregi izraelskiej Hasbary, by wsparli poprawę wizerunku kraju na świecie” – tymi słowami dyrektor generalny izraelskiego Ministerstwa Absorpcji Imigrantów, Erez Halfon, zachęcał kilka lat temu do ochotniczej walki za Izrael. Na czym ta walka miała polegać? Ochotnicy mieli być kierowani do konkretnych (problematycznych) witryn w celu „walki z antysyjonizmem”. Jak mieli walczyć? Klawiaturą, komentarzem i odpowiednimi technikami manipulacyjnymi o których będzie mowa. W tym miejscu rozczaruję miłośników teorii spiskowych. Omawiane dzisiaj zagadnienie nie jest ani tajne, ani rzekome. Jest zupełnie jawne. Minister Absorpcji Imigrantów, Eli Aflafo, stwierdził, że: „W ostatnich latach ministerstwo zainwestowało sporo środków w rozwój działalności w cyberprzestrzeni, rozumiejąc że Internet jest kluczem do przyszłości. Postanowiliśmy odpowiedzieć na wyzwanie i spróbować stworzyć zasób komentatorów, którzy w różnych językach będą w stanie polepszyć PR Izraela w przestrzeni wirtualnej i odpowiedzieć siejącym nienawiść wrogom Izraela”. Także to nie spisek, a zaplanowane uderzenie propagandowe, bardzo słabo u nas znane.

http://fanatik.ogicom.pl/?p=3936

Vote up!
0
Vote down!
-4

Napierw będą cię ignorować ,później będą się z ciebie śmiać, jeszcze później będą atakować, na końcu dopiero wygrasz.
Mahatma Gandhi (1869-1948)
www.nexxblog.wordpress.com

#1498841

Odwojowanie pilotów od ogłupiacza to podstawowy problem, bez tego sukcesu niewiel uda się zmienić. Ale o tym wiedza też wajchowi i juz zaczęli akcję...

Vote up!
4
Vote down!
0

Yagon 12

#1498862