Komorowski mężem stanu jest.

Obrazek użytkownika Janko Walski
Kraj
Wczoraj Sikorski o 7 ofiarach mówił, a dzisiaj Komorowski zbija na tym kapitał polityczny ]]>głosząc to co nawet dla dziecka jest oczywiste]]> w formie tę oczywistość podkreślającą charakterystyczną swadą dobrego wuja tłumaczącego niegrzecznym dzieciom, że

"o liczbie ofiar trzeba mówić zawsze z ogromnym umiarem, bo słuchają tych informacji także rodziny osób, które są w danym miejscu, gdzie był zamach. Jeżeli się podaje niesprawdzoną liczbę, szczególnie wyższą niż ta, która jest realnością, to oczywiście wywołuje się rozedrganie u tych ludzi, niepokój, ból".

To jednen z podstawowych sposobów kreowania wizerunku Komorowskiego, czy szerzej, funkcyjnych PO: poruszające zdarzenie kwitować publicznym oświadczeniem zgodnym z powszechnym odczuciem, bez względu na to czy dane zdarzenie wiąże się w jakikolwiek sposób z działaniami odnoszącej się osoby  pełniącej ważną funkcję, czy nie. Stąd nieustanne słodkie fotografie z wygrywającymi sportowcami, nagradzanymi artystami, sukcesami naukowymi, ze wstęgami otwierającymi drogi, metro (druga nitka była otwierana chyba 7 razy), stadionami, lotniskami i innymi znaczącymi dla państwa inwestycjami. Wykorzystuje się każdą sytuację, która porusza całe społeczeństwo, także głośne przestępstwa, wojny, ataki terrorystyczne, kataklizmy (Tusk na wałach).  

Działa automat: pojawia się powszechna opinia lub emocja - wystawiamy do publicznego wygłoszenia tej powszechnej opinii lub podzielenia emocji sflaczałą figurę, która najbardziej w danym momencie wymaga napompowania wizerunkowego.

Rewelacje Giewu i Wielki Przywódca wśród dziatwy i w oborzeOczywiście ganiący nieodpowiedzialne wypowiedzi w związku z tragedią w Tunezji Bul nie zająknął się  o tym, że owe nierozważne wypowiedzi wyszły od jego partyjnego kolegi - drugiej osobie w Państwie! Uznano najwyraźniej, że niewielki odsetek zwrócił uwagę na ten fakt, a "zaprzyjaźnione" media nie będą przecież "małostkowe", w związku z czym straty wizerunkowe PO wynikające ze skojarzeniem skandalu jakim była w istocie informacja o 7 ofiarach z marszałkiem Sikorskim będą marginalne.

Taki to mąż stanu jest. Stanu dominujących emocji i cynicznego wykorzystania ich co czasem ]]>wychodzi na jaw wyraźniej]]>.
5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (18 głosów)

Komentarze

Katastrofa 2 godziny i 28 minut temu
Trzymajcie mnie bo nie wytrzymam!!! Czy jest jeszcze ktoś z odrobiną rozumu w kraju zwanym Polską, kto uważa że Sikorski nadaje się do sprawowania choćby najmniej ważnej funkcji w państwie??? Wątpię. On albo coś pali, albo łyka jakieś psychotropy. Dajcie mu szabelkę, posadźcie na kucyka albo lepiej osła i wyślijcie na wojnę do Donbasu. Tam z pewnością się sprawdzi ten nasz bohater...

~Waldek 2 godziny i 20 minut temu
Kto tego "błazna" wybrał na marszałka sejmu? Wybrała ją sitwa PeŁo -PsL tz klika i mają co chcieli , każdy wuj na swój struj.To błazenada a nie "rząd"

~Mariusz 2 godziny i 27 minut temu
Propaganda wyborcza, opuszczanie flagi, przerwana kampania wyborcza.To wszystko po to abyśmy ,,myśleli " jak rząd dba o nas, a wiemy że PO nas ma głęboko w du..e.

~vera 50 minut temu
I to jest następny dowód że taki człowiek jak Sikorski nie powinien pełnić żadnych stanowisk w rządzie , bo jemu się pierd......li w głowie, on sam nie wie co mówi a póżniej odwołuje to , jest niepoważnym politykiem , jak on ten Oxford skończył chyba za masło

~Zyga pozdrawia 2 godziny i 25 minut temu
Jak długo ten człowiek będzie nas i kraj kompromitował,ten człowiek z zanikiem pamięci jest chory na głowę,powinno się go zamknąć w psychiatryku,a nie dawać go na marszałka.On zachowuje się jak ten Cesarz Neron w filmie .

~realista 1 godzinę i 15 minut temu
Po raz który już mówię, że Sikorski powinien całkowicie zniknąć z polityki, bo on szkodzi Polsce jak i całe PO. Już nie jestem w stanie zliczyć jego wpadek podobnie jak Komorowskiego przez, które tylko przynosi wstyd Polsce. Co jest w tym najgorsze? To że my jeszcze z naszych podatków im płacimy, żeby kompromitowali Polaków na każdym kroku. Niech mi ktoś powie jaka prywatna firma utrzymywałaby na stanowisku taką osobę, która szkodzi działaniu firmy?

Vote up!
12
Vote down!
0
#1470311

Komorowski to atrapa samodzielności ale i fundament sitwy, on poprzez to,że jest i nie przeszkadza "sejmowej większości" niszczyć kraju i okradac go w dodatku, domyka system zlodfziejski PO-PSL...tylko dlatego go trzymają...

Vote up!
8
Vote down!
0

Yagon 12

#1470313

Z młota Luśni zrobino awatar którym Maja Komorowska się zachwyciła. Nadal wniebowzięty na widok awatara pozostaje Jacek Fedorowicz, który wcielił się ostatnio w stworzoną przez siebie postać i zachowuje się wobec awatara jak  kolega spiker pierwszy wobec kolegi kierownika. Dla FSB(WSI) ten awatar jest bezcenny i będą go bronić jak Janukowycza.

Vote up!
9
Vote down!
0

JW

#1470315

Komoruski to szpieg kacapski, jedyny który głosował przeciw lustracji i dekomunizacji.
To on POwstawił POmnik dla bolszewickich morderców w Ossowie, to on wałczył z św krzyżem, i to on nie POzwalał by TV TRWAM, była na multiplexsie.

Ale to red bul i towarzysze z PO i WSI mają umoczone ręce krwią w zamachach z Mirosławca i Smoleńska.

W normalnym kraju, ta ruska świnia dawno by dyndał, lub odbywał dożywocie.

Vote up!
6
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1470318

W poważnym państwie (jak powiada S.Michalkiewicz) Komorowski nigdy by nie był prezydentem. Po tym jak w wywiadzie udzielonym w 2009 roku powiedział "PRZYJDĄ WYBORY, ALBO PREZYDENT GDZIEŚ POLECI.. ... I PROBLEM SAM SIE ROZWIĄŻE" a nastepnie zamordowaniu całej delegacji w Smoleńsku, ten osobnik siedział by w pudle albo w areszcie wydobywczym i polewali by go wodą żeby powiedział skąd to wie.

Vote up!
8
Vote down!
0
#1470320

A to lewacki agent?

A co na to dziadzia de domo Rojer-Deptuła?

Nie oskarży wuja o poligamię?

Vote up!
4
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1470328

Kownacki o aferze w SKOK Wołomin: Rząd był głupi nawet po szkodzie. Celowe działanie, albo skrajna nieudolność PO.

Bartosz Kownacki, poseł PiS: Rzeczywiście okazuje się, że i „po szkodzie Polak głupi”. Niestety rząd Polski był również głupi nawet po szkodzie. Pierwszy raz do przestępstw związanych z WSI i wyłudzaniem kredytów doszło w związku z działalnością Fundacji Pro Civili. Wtedy wyłudzono około 400 mln złotych. Na tyle szacuje się straty na rzecz WAT, banków i osób prywatnych. Osoby, które wówczas zajęły się tym procederem, które transferowały pieniądze zagranicę, powtórzyły swoją działalność w ramach SKOK Wołomin. Działo się to, mimo ujawnienia w raporcie z likwidacji WSI mechanizmu działania Fundacji Pro Civili oraz nazwisk osób odpowiedzialnych za działania przestępcze. Te osoby lata później weszły do SKOKu Wołomin, działały w ten sam sposób, wyłudzając znów ogromne pieniądze. Instytucje państwowe, z dziwnych niezrozumiałych powód, pozwoliły przez kilka lat na funkcjonowanie takiej instytucji. Nie przejmowały się tym, że te same osoby znów transferują z Polski setki milionów złotych.

I nikt w tej sprawie nic nie zrobił? Dlaczego?

To jest właśnie zastanawiające. Gdy tzw. zwykły obywatel weźmie kredyt i nie może go spłacić to szybko interesują się nim odpowiednie instytucje. Ściga się go, by spłacał pożyczkę. A gdy ma półroczne opóźnienie to sprawa może się skończyć w prokuraturze. W SKOK Wołomin natomiast zaciągnięto fałszywe kredyty na 1 miliard złotych.

(...)

Jeśli prawdą byłoby to, że te osoby gościły często w Pałacu Prezydenckim, spotykały się z prezydentem, jeśli to byłoby prawdą, to jest rzeczą dyskredytującą dla pana prezydenta Bronisława Komorowskiego. To stawiałoby pod znakiem zapytania zdolność Bronisława Komorowskiego do pełnienia przez niego urzędu.

Dlaczego Pan tak uważa? Czy to nie przesada?

Nie może być tak, że prezydent ma związki z osobami prowadzącymi działalność przestępczą. Jeśli tak jest, to jest to gwóźdź do trumny prezydenta Komorowskiego w czasie kampanii wyborczej.

W czasie posiedzenia zespołu padło wiele pytań do prezydenta Komorowskiego. Spodziewa się Pan jakiejś odpowiedzi z Pałacu Prezydenckiego?

My pytania w tej sprawie zadajemy prezydentowi Komorowskiemu od lat. Kwestia jego związków z WSI to przecież nie jest nowa sprawa. Pytaliśmy choćby o sprawę pożyczki z lat 90., którą dla Bronisława Komorowskiego ściągali ludzie WSI. Mowa o poważnych kwotach, mało kto dysponował wtedy sumą 260 tys. marek niemieckich. Dlaczego prezydent i jego znajomi zwrócili się do WSI o odzyskanie tych pieniędzy? Jakie były relacje między Bronisławem Komorowskim a Służbami? Na te pytania od lat Bronisław Komorowski nie odpowiada. Podobnie jak na pytania o relację z fundacją Pro Civili. Pytaliśmy dlaczego jako szef MON, który nadzoruje WAT, który nadzoruje WSI, nie działał w sposób rzetelny.

On powinien mieć natomiast wiedzę o tym, co dzieje się w Pro Civili. Dlaczego jako minister Komorowski nic nie robił? Dlaczego nie ścigano członków Pro Civili w ten sam sposób, co członków mafii pruszkowskiej? Na te pytania także nie uzyskaliśmy odpowiedzi. Obawiam się, że obecnie też ich nie usłyszymy…

Rozmawiał Stanisław Żaryn

CZYTAJ TAKŻE: ZOBACZ co wiąże Bronisława Komorowskiego z SKOK Wołomin i ludźmi z WSI

Cytowane za: http://wpolityce.pl/polityka/237840-kownacki-o-aferze-w-skok-wolomin-rzad-byl-glupi-nawet-po-szkodzie-celowe-dzialanie-albo-skrajna-nieudolnosc-po-nasz-wywiad

 

Vote up!
9
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1470335

Prezydent Komorowski obiecał Amerykanom, że z pieniędzy za sprzedaż lasów wypłaci Żydom odszkodowania za utracone mienie.

http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=11684&Itemid=56

Vote up!
4
Vote down!
0

Grzest

#1470338

Zapraszam do naszej akcji:

 

http://ratujlasy.niepoprawni.pl

Vote up!
6
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1470341

To mąż na miarę naszych czasów. Niemalże mąż opatrznościowy. Patrzcie - jak Sikorski powiedział, że zabito siedmiu Polaków, to zadziałał Komorowski i już tylko dwóch jest zabitych. Prawdziwy ojciec narodu.

 

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1470340

wczora wyglaszal ze Polacy w Tunezji nie byli celem.
A kto jak nie turysci obcokrajowcy szczegolnie z krajow sojuszniczych USA ma byc celem?
Przeciez ten idjota to powinien byc oborowym , a nie reprezentowac nasz kraj.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1470364

Zeby nie glodowal i reszcie kraju nie przeszkadzal 

Vote up!
2
Vote down!
0
#1470370

Tak mnie zaskoczył wieścią, że właśnie wprowadza w Polsce zwyczaj spuszczania flagi do połowy masztu, że się ledwo pozbierałam.

Obaj z Radkiem chyba te same świństwa łykają?...

Pozdrawiam.

Vote up!
5
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1470372

Z latami zaczynam wierzyc w spiskową teorię dziejów. Jak to sie stało, że mimo ogromnej buty  prezydenta, jego gafy oraz  podejrzane dzialania przedostają się do szerszej swiadomości, nie tylko dla grupki, która interesuje się  tego typu wiadomościami? Może jednak ktoś z zewnątrz przstawił wajchę, bo 8 lat rządów PO spełnilo już zalozone cele, czyli całkowity rozkład państwa.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1470377

Vote up!
5
Vote down!
0
#1470487

.... a właściwie to jestem pewny...., że "skok" na te meble, załatwi tego Dziada :

[https://www.youtube.com/watch?v=Uq2MDRh8gi4]

Vote up!
5
Vote down!
0
#1470489