Wolne media? Od czego?

Obrazek użytkownika Janko Walski
Kraj

Na wrzask wielkich obrońców demokracji w rodzaju Kalisza nakłada się ostatnio jazgot wybitnych obrońców "wolnych mediów" takich jak Lis i Kraśko. Jakich to wolnych mediów bronią?Jeden przykład z dnia dzisiejszego.Portal interia nie należy do frontowych. Korzystnie wyróżnia się na tle największych, takich jak onet, wp, wyborcza, gazeta. Nieprawomyślne komentarze są rzadziej blokowane, pojawia się komunikat o zablokowaniu. Taki dobry ubek. Cel ten sam, ale manipulacje bardziej wyrafinowane. Komentarze, jak wszędzie. Dominuje trollowanie, chamstwo, nieliczenie się z niczym, uporczywe wklejanie fałszywych wrzutek - esbeckich kołysanek tysiąc razy prostowanych bez związku z komentowanym tekstem, wielokrotne echo kłamstw i manipulacji głównego nurtu, nienawiść, szydzenie,  z rzadka przeplatane wypowiedziami merytorycznymi. Najwyraźniej jednak te ostatnie mają swoje granice.Przykład, o którym mowa, to odpowiedź na typowe w internecie szydzenie z jednego z najwybitniejszych Polaków, Antoniego  Macierewicza i niezależnych badań katastrofy smoleńskiej Przytoczę fragment:~litości

"tam był wybuch" - krzyczał w szaleńczym amoku macirelli próbując poluźnić krępujące go rękawy kaftana bezbieczeństwa. "daj spokój" - cichym głosem próbował uspokoić go dżarosław..."
Była to reakcja na podaną przez interię informację rzecznika MON o tym, że zostanie powołana nowa komisja smoleńska. Reakcja opłacona, dzięki czemu komentarz stale znajdował się tuż pod tekstem. W odpowiedzi umieściłem następującą hipotezę :Jak powstają takie opinie? Pokazuje się "wroga ludu" wypowiadającego sam wniosek końcowy dłuższego wywodu, pozostający w szokującej sprzeczności z tym czym stale karmi się Masowego. Po takim materiale, puszcza się serię wypowiedzi Pukających się w Czoło. Pukających w Czoło zmienia się co jakiś czas, chodzi o to by Masowy miał wrażenie, że WSZYSCY tak odbierają, co jest kluczem powodzenia w tego typu manipulacji.Reakcja portalu:

Twój komentarz do "Politycy o smoleńskiej komisji i wraku tupolewa" dodany 08.01.2016 (17:28) jest niezgodny z zasadami dyskusji portalu.Gdyby ktoś opowiadał, że coś takiego może zostać zablokowane, nie wiem czy uwierzyłbym. Pytanie dla dociekliwych: jakie to zasady dyskusji zostały naruszone?Z taką reakcją spotykam się dość często. Z większych zdziwień było zablokowanie przez interię cytatu ze znakomitego wpisu ESKI p.t. Rokosz sędziowski, czyli rzecz o Arcykapłanie. Przy okazji polecam jej kolejny wpis na ten sam temat: Obywatel Rzepliński też podlega prawu. Oczywiście, cenzura na Interii nie jest jakimś wyjątkiem. Podobnie albo lepiej blokują na innych wiodących portalach.O jakie więc "wolne media" toczą bój "obrońcy demokracji"? Wolne od czego?

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:12)

Komentarze

ale obserwowanie tego ich boju w ostatnich dniach - sama słodycz. I jeszcze Kurski prezesem, następne dni będą jeszcze słodsze!

Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

ess

#1504229

i to nie napawa optymizmem. Emocje zostały rozkręcone do poziomu mordowania "wrogów" i  to nie jest tylko retoryka.

Pozdrawiam ciepło,

JW

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

JW

#1504247

to dzieło pracowników tych portali,tam komentarz nie licujący z ich poglądem często jest blokowany.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

zza winkla

#1504238

gdy uporczywie kilkakrotnie odrzucano przytoczoną odpowiedź, że ów chamski komentarz, na który odpowiadałem napisał któryś z łebków siedzących przy konsoli portalu.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

JW

#1504245

Dobrze, że nastąpiły zmiany kierownictwie, ale łatwo nie będzie, bo mnóstwo jest medialnych służalców wspierających uwłaszczonych przekrętów, zdrajców i kłamców z III RP.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1504246

nie licząc obsługi technicznej i biurowej. Ciężka orka.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

JW

#1504248

W........................... TVP

i juz nigdy nie wroci

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1504260

To są ukryte tęsknoty resortowych karłów mentalnych. Taki odprysk pretensji do wielkiego świata ich protolastów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

JW

#1504308

"Portale niezalezne" jak onet , wirtualna platforma czy interia od lat służą do ogłupiania  ludzi i zakłamywania rzeczywistości. Podziwiam Autora, że chce mu się w tym taplać...ludzie tam zatrudnieni maja polecenie od oficerów prowadzących by tak działać, więc pytanie o jakies naruszenia czy zasady dyskusji sensu nie mają...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1504267

A jak już trafię na smród to próbuję wietrzyć.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

JW

#1504309

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1504302