Gang Olsena w Sejmie

Obrazek użytkownika Janko Walski
Kraj

Plan był genialny: pod jakimś pretekstem nie dopuścić do uchwalenia budżetu. Brak budżetu oznaczałby problemy z funkcjonowaniem państwa - tym razem byłyby to rzeczywiste problemy, chaos (skwapliwie wspomagany), problemy z uruchamianiem dotacji unijnych i relokacją sił NATO. Odpowiedzialność spadałaby na rządzącą większość i wcześniejsze wybory byłby przesądzone, podobnie jak w ich wynik. "Zaprzyjaźnione media" po raz pierwszy dostałyby paliwo i z pewnością nie zmarnowałyby.

Razwiedka, zagrożeni dożywociem po Smoleńsku i co grubszych aferach PO-PSL ]]>spośród 2605-u]]>, WSI, 30 tys emerytów ubeckich już przebierało nóżkami.

Nieograniczone możliwości prowokacji dawało aż 200 wystąpień totalnej opozycji do zaaranżowania  podczas krytycznej sesji, wystąpień podobnych do tych na inauguracyjnym posiedzeniu kadencji rok temu w wykonaniu 30 posłów Nowoczesnej. Aż 10 godzin na wygenerowanie pretekstu do zablokowania mównicy i fotela Marszałka to warunki komfortowe w przypadku ludzi zurbanizowanych, bez zasad, godności i honoru, gotowych na dowolne świństwo. Spektakl miał przypominać strzelanie karnych na jedną bramkę przez całą drużynę, zaaranżowane pod przekazy medialne. Kamery zostały ustawione i z góry jasne było, że Rząd nie będzie odpowiadać na każdy z 200-u absurdalnych zarzutów. Wystąpienie o przerwę w takiej sytuacji i zablokowanie w jej trakcie mównicy i fotela Marszałka zyskałyby pozory racjonalności. Przy znanym zaangażowaniu "zaprzyjaźnionych mediów" ćwiczących latami budowanie napięcia z niczego, skala tumanienia znacznie przewyższyłaby "czarny protest".  Przygotowane zawczasu podium dla mówców, nagłośnienie i transparenty nie zmarnowałyby się. Wystąpienia i artykuły autorytetów i ekspertów z kraju i z zagranicy potępiające reżim przytłaczałyby nas ze wszystkich stron. Kraj uratowałby Tusk przybywający wprost z Niebios na białym koniu. 

Tymczasem Gang Olsena nie wytrzymał i już po wystrzeleniu pierwszej Szczerby zablokował Sejm, zachwycony swoją przebiegłością i perspektywą powrotu do koryta. Prosta pułapka ofsajdowa PiSu podobna do tej z "czarnego marszu" zamieniła cały misterny plan w totalną klapę. Pis wycofał się ze swoich propozycji regulacji pracy mediów w Sejmie, które posłużyły jako pretekst do wytoczenia najcięższych dział. Z luf wypadały już tylko bombki świąteczne z twarzami blokujących. Stracili je chyba na zawsze.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (15 głosów)

Komentarze

PO-mafia to jednak tylko gang nieudaczników, nadających sie do okradania Polski na niemieckie zlecenie, ale nie do zdecydowanego działania...oby jak najszybciej trafili - na śmietnik historii lub do...ZK...

Vote up!
6
Vote down!
0

Yagon 12

#1528975

jak, genialnie, rozegrał Marszałek Kuchciński sprawę przegłosowania budżetu i ustawy dezubekizacyjnej w Sejmie.

Na "dobrego zawodnika" trafili "totalitarni". Całkiem zrozumiałe że ta "szetyna & co" chciałaby go odwołać. A figę! Mam jeszcze nadzieję, że za obecne "blokady" - ci totalitarni - solidarnie (i solidnie!) zapłacą.

Pozdro,

Vote up!
12
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1528978

Od 1939 roku do dzisiaj ci, którzy atakowani są najsilniej przez okupantów i kolaborantów, to nasze srebra narodowe. "totalitarni" - celna nazwa opozycji określającej się jako totalna. Od paru dni mamy nowy zamiennik: "okupanci".

Pozdrawiam,

JW

Vote up!
9
Vote down!
0

JW

#1528986

Chcecie się zdrajcy POliczyć na ulicy, to jak my patrioci wyjdziemy na ulicę i się policzymy, to wy zdrajcy będziecie srać w gacie ze strachu i będziecie w tedy błagać o litość.

Oglądnijcie wy bydlaki marsz Niepodległościowy z 2015 i 2016, a to tylko była namiastka tego, co będzie, gdy przyjdzie bronić Ojczyzny przed takimi śmieciami jak wy POlszewiki.

Vote up!
8
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1528987

Czekam aż mu pęknie struna

Zetnie gałąź gdzie on siedzi

Bu mógł w izolacji biedzić

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1528989

Petru pytany jak minęły święta -Jadłem same zagraniczne potrawy:

Barszcz ukraiński,fasolkę po bretońsku,pierogi ruskie i sznycel po wiedeńsku

Wieczór wigilijny u Petru.

 

Puka niespodziewany gość

-Jest puste miejsce przy stole? -Tak

-Mogę skorzystać? -

Nie,tradycyjnie musi zostać puste

 

Vote up!
4
Vote down!
0
#1529012

"wesołego alleluja".

Vote up!
3
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1529025

Vote up!
5
Vote down!
0
#1529013

Dzięki

Vote up!
5
Vote down!
0

JW

#1529020

Kropiwnicki mógłby skorzystać z okazji i jakiś interes w Sejmie rozkręcić. Co te posłanki będą na darmo tam siedzieć.A i mam nadzieję, że tym posłom koczującym w Sejmie brom podają. Warto pamiętać, że tam Rabiej też siedzi.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1529014