Kopacz zarzuca kłamstwo Macierewiczowi.

Obrazek użytkownika Janko Walski
Kraj

]]>Powtarza]]> to co Grupiński wydalił był wcześniej z siebie. Nie sprawdzałem, ale tam pewnie cała kolejka ustawiła się już, by to powtarzać. Tak dzieje się zwykle, gdy trzeba jakiś przekaz słabo przyswajalny wcisnąć do głów. Słowem, wypracowano jedynie słuszny odpór:

że "zarzucanie komukolwiek, że coś zlekceważył, jest kłamstwem i niegodziwością" i że "politykę można robić wszędzie, ale nie na nieszczęściu ludzkim".

A że niezbyt mądry to odpór, to cóż, po pierwsze, nie ma innego, a po drugie, mają sprawdzone audytorium, które wszystko łyka jak leci. No bo jaki to kapitał miałby PiS zbijać, gdyby mord smoleński był ściemą, pomijając nieludzki wymiar czegoś takiego?  Z szacunku dla czytelnika nie będę wyjaśniał całego łańcucha absurdów kryjących się za stwierdzeniami Grupińskiego, bynajmniej nie nowymi. Pierwotnym źródłem tej "mądrości" był Władysław-"wystarczy być przyzwoitym"-Bartoszewski, zwany w jedynie słusznych środowiskach "profesorem" - wielki autorytet moralny i każdy inny dla zwolenników SLD/PSL/PO/spetru/skodu, co najmniej tak wielki, jak Tejkowski dla polskich skinheadów na początku lat 90-tych. "Nekrofilią" autorytet ten był nazwał starania rodzin i wspierających je środowisk o wyjaśnienie tragedii i  wycofanie haniebnych kłamstw z oficjalnych raportów szargających dobre imię ofiar i Polski. Przypomnę tylko, że czciciele "profesora" przed wyborami szydzili, że PiS chowa Smoleńsk i Macierewicza by nie straszyć wyborców. Więc jak, zbijają kapitał polityczny czy tracą? Ta zdumiewająca ambiwalencja narracji uzmysławia ich stosunek do swoich wiernych wyborców. Jest mniej więcej taki jaki wprost wyraził red. Lis w odniesieniu do swoich widzów i czytelników ("nie są tak głupi jak wyglądają, są znacznie głupsi").

Zauważmy na koniec, że w ustach Kopacz narracja Grupińskiego brzmi już całkiem groteskowo. Nie pomyśleli o tym, by skreślić ją z listy lektorów PO "w tym temacie" jak mawia Bolek, czy też parcie na szkło wzięło górę?

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (10 głosów)

Komentarze

kłamczucha, paskuda ! kłamstwo zarzucała

Prawemu, WIELKIEMU PATRIOCIE:
Ohhh ! 
 Jakże Pan kłamie.....
 
paskuda nie pomni !
jak od zawsze łgała.
 
Dzierży palmę pierwszeństwa:
 
 
w tej POtuskiej, naćpanej, załganej 
hołocie:
 
http://niepoprawni.pl/blog/5524/pinokio-premierem
Vote up!
1
Vote down!
0
#1506365

Bartoszewski już smaży sie w piekielnym kotle, po sąsiedzku z KIszczakiem i Jaruzelskim...tam jest jeszcze sporo miejsca. A Kopacz-ka powinna uważać na Seryjnego, szczególnie w piątkowe wieczory...

Vote up!
1
Vote down!
0

Yagon 12

#1506404

jak człowiek który tyle doświadczył mógł tak całkowicie w odczłowieczenie odlecieć, tak się skundlić, tak shańbić, tak przekreślić całe swoje zycie u schyłku.

Vote up!
2
Vote down!
0

JW

#1506412