"Zięć byłego prezydenta zatrzymany przez CBA"

Obrazek użytkownika Janko Walski
Kraj

Taką wiadomość wrocławskie radio RAM uznało za najważniejszą dzisiaj (serwis z g. 9.00), obok jak zwykle dyżurnego o tej porze roku tematu szkolnego. Tylko dwa przekazy zawierał krótki serwis tego muzycznego radia ("dobra muzyka"). Jedną z dwóch uznanych przez redaktorów radia za najważniejsze informacji, która musiała ich zdaniem pojawić się w tak krótkim serwisie był właśnie przekaz zatytułowany jak wyżej. Gdyby rozpisano konkurs na ilość manipulacji w jednym zdaniu ten przekaz miałby duże szanse. No bo zięć zięciem już od dawna nie jest, prezydent nie jest byłym tylko ś.p., wiadomość robi wrażenie sensacji, a sensacją nie jest, bo nie może być sensacją "sensacja" pojawiająca się regularnie od 5 lat w odstępach kwartalnych, a na blogowiskach lemingów obecna non-stop. Wiadomość w umysłach odbiorców automatycznie przenosi negatywne odczucia na córkę ś.p. Lecha Kaczyńskiego, na Jarosława Kaczyńskiego i całe środowisko Prawa i Sprawiedliwości i o to w tej manipulacji chodzi.

Ponadto można wymienić setkę ważniejszych wiadomości od tego stale odsmażanego przez UBekistan kotleta. Redaktorzy radia RAM uznali za niewartą wspomnienia m. in. pierwszą wizytę zagraniczną prezydenta Andrzeja Dudy, która zarówno w wymiarze symbolicznym jak i realnych działań jest bardzo ważnym zwrotem w polityce międzynarodowej Polski, powrotem do polityki podmiotowej prowadzonej mimo obstrukcji UBeklistanu przez profesora Lecha Kaczyńskiego. Ubekistan wie, że jakby przekazu dotyczącego wizyty nie poskręcać to i tak odbiór będzie pozytywny, dlatego tego tematu w mediach nie ma, albo jest gdzieś upychany na dalszym planie.

Oczywiście takie radia RAM są małymi tylko trybikami w całej maszynerii UBekistanu, ale bardzo skutecznymi: to taki "surrounding" domykający przekaz  główny, przekaz od niechcenia ("bo taka jest ramówka") podawany przez sympatycznych prowadzących, którzy demonstrują zdradzający obiektywizm dystans do tego co odczytują.  90% populacji nie interesuje się wszak polityką (ok) i to do niej trafiają przekazy mediów aktywnych głównie w (pop)kulturze, sporcie, dotyczących ogólnie życia, rodziny, relacji, subkultur, hobby itp. Później widzimy, że mamy wokół osobników "zupełnie nieinteresujących się polityką", którzy szczerze nienawidzą np. Macierewicza. Pytanie dlaczego nienawidzą wywołuje u nich agresję...

Gdyby trafił na dzisiejsze przekazy Marsjanin to byłby przekonany, że nie ma ważnieszego wydarzenia w Polsce i na świecie:

"Marcin Dubieniecki zatrzymany przez CBA" - Fakty w RMF FM
"Były zięć prezydenta L. Kaczyńskiego Marcin D. zatrzymany" - ]]>www.tvp.info]]>
"Marcin D. zatrzymany w Trójmieście przez CBA" -  ]]>www.dziennikbaltycki.pl]]>
"Mąż Kaczyńskiej zatrzymany przez CBA!" - Fakt.pl
"Zięć Lecha Kaczyńskiego aresztowany." - Bankier.pl
"Marcin D. zatrzymany przez CBA" - Polityka.pl
"Krakowscy śledczy na tropie wielkiej afery. Zatrzymany m.in. znany adwokat Marcin D." - ]]>www.radiokrakow.pl]]>
"Marcin Dubieniecki zatrzymany przez CBA" - wiadomosci.gazeta.pl, interia.pl, wyborcza.pl, polska.newsweek.pl
"Były zięć prezydenta zatrzymany" - ]]>www.rp.pl]]>
"Zięć byłego prezydenta, Lecha Kaczyńskiego, zatrzymany w Trójmieście przez CBA" - ]]>www.expressilustrowany.pl]]>
itd., itd.

Na koniec ciekawostka: próżno szukać tej wiadomości na stronie internetowej radia RAM. Puścili w eter i żadnych śladów. Czyżby byli świadomi manipulacji, a nie tylko bezmyślnie powtarzali za innymi? Jest to prawdopodobne. Radio RAM powstało z rozpadu peerelowskiego radia lokalnego. Ludzie "wzięli sprawy w swoje ręce". Jacy ludzie? A no ci starannie dobrani przez reżim Jaruzelskiego po czystkach w mediach w stanie wojennym... Ci wcześniej starannie dobierani okazali się nieszczelni - przepuszczali tu i ówdzie  prawdę.

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (17 głosów)

Komentarze

ta "sensacja" ma dwa cele - po pierwsze jak celnie zauważył Autro połączyć adwokata dubienieckiego z jarosławem Kaczyńskim, rzecz jasna negatywnie. Po drugie - przykryc sukces pierwszej wizyty prezydenta Dudy w Estonii. Te me(n0dia po prostu trzeba pozamykac albo "uleczyć" wyrzucając na bruk sitwe dyspozycyjnych łżennikarzy...

Vote up!
5
Vote down!
0

Yagon 12

#1491277

Janko Walski:

(...).."Gdyby rozpisano konkurs na ilość manipulacji w jednym zdaniu ten przekaz miałby duże szanse. No bo zięć zięciem już od dawna nie jest, prezydent nie jest byłym tylko ś.p., wiadomość robi wrażenie sensacji, a sensacją nie jest, bo nie może być sensacją "sensacja" pojawiająca się regularnie od 5 lat"..

========================================

Manipulacja jest oczywista i cele są oczywiste.. Ale..
Powtarzam i powtarzać będę..
- Patrzmy jak "oni" to robią i UCZMY SIĘ!

 Uczyć się można (i należy) też i od wroga, nieprzyjaciela. - Prawica nie może ciągle być klasycznym "chłopcem do bicia"..

Kunktatorstwo, ustępstwa i lęk przed konfrontacją, doprowadziły do ogromnych strat po prawej stronie społeczeństwa.. Czas wstać z kolan i przestać przepraszać za to że żyjemy..

"Oni" pokazują nam drogę - a skrupułów nie mają żadnych..

Należy więc wyciągać wnioski.. uczyć się.. i kończyć z pasywnością!

 

Vote up!
6
Vote down!
0

cornik Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#1491278

... polskojęzyczne media dopuszczają się manipulacji. Takie i im podobne działania trzeba nagłaśniać i demaskować to skur**syństwo. 

Moim marzeniem jest znowelizowanie Prawa Prasowego i Dziennikarskiego, które gwarantowałoby wyciąganie bardzo ostrych sankcji wobec mediów, które dopuszczają się manipulacji faktami tylko dlatego, by kogoś zdeprecjonować w oczach społeczeństwa w imię poprawności politycznej.

Może się kiedyś tego doczekam, czego również życzę wszystkim, którzy mają już "po kokardy" robienia wody z mózgu obywatelom wiedzącym, jak wygląda prawda.

Pozdrawiam,

Vote up!
7
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1491280

Z Pana taki marzyciel jak zemnie , chcialbym aby nareszcie to co czytam bylo prawda a nie zmanipulowanym paszkwilem , chcialbym aby ""dziennikarzyny ""ponosili konsekwencje za falsz i nie prawde pisana oraz mowiona .

Vote up!
4
Vote down!
0
#1491290

Nic nie dzieje się bez przyczyny i ze wlasnie teraz  , wszystko jest robione aby z ohydzic PiS , kazdy plomyk moze rozniecic wielki pozar ktory moze zaszkodzic PiS- owi  i zniweczyc wygrana w wyborach .

Vote up!
4
Vote down!
0
#1491288