Warszawska zbrodnia Stalina

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Pogrobowcy systemu sowieckiego oraz inne sowieckie onuce od lat kazały nam postrzegać Powstanie Warszawskie jako typowy przykład „bohaterszczyzny”.

Takiej narodowej tromtadracji, a jeszcze 30, 40 lat temu również jako przykład próby obrony „pańskiej” Polski przed „demokracją” niesioną na tankach ze Wschodu.

Ba, w panteonie ścierw narodowych poczesne miejsce zajmuje Michnik i jego organ, w tamtych latach będący opiniotwórczym jak żaden inny.

Do tej pory, jak kto chce możliwie najkrócej pokazać rolę GazWyb w szkalowaniu Narodu Polskiego przywołuje tekst niejakiego Cichego z 1993 r. wraz z tezą, że Powstanie było po to, by… dobić ukrywających się po Powstaniu w Getcie Żydów!

Tymczasem 75 lat po wojnie trzeba sprawę postawić jasno.

Za tragedię Warszawy w 1944 roku odpowiedzialny jest największy kat świata Józef Dżugaszwili, partyjna ksywa Stalin.

Fakty:

1. Wehrmacht po operacji Bagration, czyli rozgromieniu wojsk niemieckich. Zdaniem wielu historyków była to największa bitwa lądowa w dziejach świata – w jej efekcie zginęło ok. 300 tys. żołnierzy niemieckich, prawie tylu zostało rannych, a do niewoli trafiło 120 tysięcy. Ponadto Niemcy utraciły 2 tys. czołgów (czyli prawie 1,5 razy tyle, ile wynosiła produkcja czołgów typu Tiger obu typów przez całą wojnę) i prawie 60 tys. innych pojazdów.

2. Mniej więcej od początku czerwca 1944 roku polskojęzyczne sowieckie radio „Kościuszko” wzywa ludność Warszawy do powstania. 29 lipca 1944 r. warszawiacy słyszą w eterze apel: Polacy! Czas wyzwolenia jest bliski! Polacy do broni! Niech każdy Polak stanie do walki przeciw najeźdźcy! Nie ma chwili do stracenia!

3. Stalin jest bezpośrednio odpowiedzialny za wstrzymanie ofensywy pod Warszawą – rzeźnik Żukow i polskiego pochodzenia (brat służył w Policji przed wojną) Konstanty Rokossowski opracowali plan ofensywy, który pozwoliłby działania 1944 roku zakończyć nad Odrą. Pamiętać wszak należy, że odcinek Warszawa – Berlin sowiecki czołg typu T-34 mógł przejechać na jednym tankowaniu! Dla samolotu była to niespełna godzina lotu.

4. Mimo sowieckiego panowania w powietrzu Niemcy mogli bezkarnie bombardować walczących warszawiaków za pomocą jednego przestarzałego samolotu Ju-87, stanowiącego zabytek już w 1941 roku. Wystarczyło przecież przepędzić go, a nawet zestrzelić, za pomocą jednego samolotu myśliwskiego.

5. Na wiadomość, że zachodni alianci chcą przyjść z pomocą powstańcom i dlatego potrzebują lotnisk sowieckich, by po zakończonej misji samoloty mogły wylądować, Stalin stwierdził, że jest to niemożliwe, gdyż… nie posiada odpowiedniego paliwa! Tymczasem sowiecka flota powietrzna składała się w dużej mierze z otrzymanych w ramach Lend-lise amerykańskich i brytyjskich samolotów używających tego samego paliwa. Dzięki takiej postawie lotnicy, którzy latali dokonując zrzutów walczącej Warszawie znaleźli się pod względem poniesionych strat na trzecim miejscu. Pierwsze zajęli lotnicy kamikadze, na drugim miejscu załogi samolotów torpedowych, na trzecim zaś niosący pomoc Warszawie.

6. Co więcej, żołnierze AK zmierzający w kierunku Warszawy byli zatrzymywani i aresztowani przez sowietów mimo tego, że powstańcy opanowali sporą część terenów nad Wisłą, a zatem nie było przeszkód, by mogli się przeprawić i wspomóc walczących.

 

Szereg pozorowanych działań oglądanych z perspektywy lat dowodzi jednego – tworząc złudne nadzieje (np. przeprawa berlingowców, niepoparta jednak innymi działaniami, dokonywane zrzuty we wrześniu) Stalin dążył do zwiększenia liczby ofiar.

Tymczasem z operacyjnego punktu widzenia Powstanie Warszawskie powinno trwać mniej więcej tyle samo, co powstanie w Paryżu. I zakończyć się analogicznie.

Stalin jednak zdawał sobie sprawę, że jego faktyczna zgoda na wybicie najwartościowszego elementu patriotycznego ułatwi spacyfikowanie kraju po wojnie i umożliwi komunistom rządy w Polsce.

 

Zaatakowani w 1939 r. przez dwóch międzynarodowych bandytów paradoksalnie padliśmy ponownie ofiarą ich współpracy w 1944 r.

 

O ile za tę zbrodnię ludobójstwa odpowiadają Niemcy jako bezpośredni sprawcy to przecież Sowieci ponoszą odpowiedzialność za współudział.

Pamięć o tym winniśmy naszym ojcom.

 

31.07 2019 r.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:12)

Komentarze

-dla przypomnienia tych dni utwór zespołu Sabaton:

https://www.youtube.com/watch?v=ovlvjOoTi7s

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2
#1598528

i jeśli Miasto padnie a ocaleje jeden
on będzie niósł Miasto w sobie po drogach wygnania
on będzie Miasto
patrzymy w twarz głodu twarz ognia twarz śmierci
najgorszą ze wszystkich–twarz zdrady
i tylko sny nasze nie zostały upokorzone
"Raport z oblężonego Miasta"
Z.Herbert

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1598612

Potrzebny tekst, zwł. w czasach zaniku czytelnictwa na rzecz internetowych rojeń. Już dziś niejeden sebix nie potrafi wyjaśnić, na czym polegała wina sowiecka i jak można winić wroga, choć sojusznika naszych sojuszników, za to że nie przyszedł na pomoc.

Sowieckie działanie nie było niczym dziwnym, podobnie robili i wcześniej a wiadomo, że z ludźmi się nie liczyli. Na straty spisywali nawet własną ludność, która później trafiała do rubryki zabitych przez wojska Osi. Wczoraj przeglądnąłem tekst Sołonina na temat strat ZSRR w wojnie, jest tam parę interesujących wątków http://niniwa22.cba.pl/solonin.htm

PW, czym by się nie wydawało, było ostatnią wielką próbą walki o niepodległość i kulminacją przygotowań.

 

Ale jakby tam nie było, fajnie też pokłuć rusofilskich duporealistów polskimi zrywami i podrzeć łacha z nich, jak to piszą nową historię swoimi zychowiczyzmami i stają po stronie kacapsko-michnikowej pedagogiki wstydu

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1598531

I to na stronie głównej !!!!!

8-)))))))

Brawo dla autora za piękny i jakże prawdziwy wpis

 

http://antykomunista.neon24.pl/post/149998,warszawska-zbrodnia-stalina

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1598547

O w mordkę jerza
Budzę się, paczam, a tu wpis Humpty Dumpty na stronie głównej leonka24.
Trzy razy się uszczypałem, trzy razy kompa resetowałem bo wydawało mi się że nadal śpię i śnie.
Ale nie.
Tyle pomyj tu na naszego Rycerza wylano a tu.
Panie Zawislak wielki szacunek,nareszcie stałeś się  pan człowiekiem!!

 

http://antykomunista.neon24.pl/post/149998,warszawska-zbrodnia-stalina

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1598551

Załóżcie sobie własny portal do tych  prymitywnych zabaw i gierek.

Bardzo niewiele osób na "niepoprawni.pl" jest zainteresowanych tym, co się dzieje na antypolskiej ścierwoneonówce - więc po co tego typu teksty?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1598556

No pewnie masz rację

Wincyj się to nie powtórzy

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1598557

Wszystko racja.

 

https://nk.pl/#profil/18010596/o-mnie

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1598560

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika xiazeluka został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

2. Sowiecka szczekaczka mogła "wzywać" do woli. To rozgłośnia propagandowa, więc nie było potrzeby jej audycjami się przejmować. Iranek-Osmecki zbierał dane wywiadowcze pomijając to sowieckie ujadanie.

3. Sowiecka ofensywa w ogólnym kierunku Warszawy (a nie na Warszawę, jak to z zapałem fałszują fakty propagandziści) została zatrzymana na początku sierpnia niemieckim przeciwnatarciem. Sowiecka 2 APanc. musiała przejść do obrony. Żadnego "zatrzymania" frontu wschodniego jednak nie było, toczyły się walki o przyczółek magnuszewski oraz w rejonie Serocka.

Nie jest prawdą, że T-34 mógłby na jednym tankowaniu dojechać spod Warszawy nad Odrę - dystans wynosi ok. 500 km, czyli znacznie więcej niż zasięg sowieckiego tanku (300 km), szczególnie, że należy uwzględnić współczynnik manewrowy (czyli dodać do dystansu 30%). Dlaczego wypisuje Pan takie łatwe do obalenia bzdury?

Nie jest również prawdą, że Sowieci mieli siły i środki na kontynuowanie natarcia na wschód - pomimo oszałamiającego sukcesu Bagrationa impet ofensywy się wyczerpał i siłą rzeczy musieli stanąć w celu uzupełnienia stanów. Jak wielkie były to ubytki obrazuje termin kolejnej ofensywy - styczeń 1945. Nawiasem pisząc i podczas tego natarcia Sowieci zatrzymali się na dwa miesiące nad Odrą, 60 km od Berlina. Powód był dokładnie ten sam, co pod Warszawą - wyczerpanie wojsk, walki na flankach.

4. Stukasów było 4 - jeden z nich został zestrzelony przez załogę ratusza. Samo jednak zestrzelenie powolnego Ju-87 nie jest znowu takie proste, wymagałoby utrzymywania stałego dyżuru myśliwskiego nad Warszawą (Stukasy startowały z Okęcia, kilka minut później były nad strefą zrzutu, po czym wracały na lotnisko. Nalot taki nie trwał dłużej niż kilkadziesiąt minut), a dlaczego Sowieci mieliby to robić? Nie mieli przecież żadnych zobowiązań wobec AK.

5. Sam Pan dowodzi, że loty z zaopatrzeniem nad Warszawę generowały niepotrzebne straty - dlatego Slessor we Włoszech regularnie utrudniał lub wręcz uniemożliwiał te misje. czyżby współpracował z towarzyszem Stalinem? Po drugie - operacje wahadłowe były w oczywisty sposób od połowy sierpnia spóźnione, powstanie było przegrane od samego początku, zaś po utracie Starówki tereny opanowane przez AK były rozbite na poszczególne ośrodki oporu, więc masowy zrzut dostarczyłby zaopatrzenia raczej Niemcom. Po trzecie - całe szczęście, że do tych operacji nie doszło - niepotrzebnie tylko przedłużyły tragedię miasta.

6. Likwidacja uzbrojonych i nieposłusznych formacji na zapleczu własnego frontu jest oczywista, tym bardziej, że Sowieci już wcześniej AK rozbrajali. Każda armia świata postąpiłaby tak samo.

"Stalin dążył do zwiększenia ofiar".

Stalin??? A kto zabraniał Galarecie-Komorowskiemu kapitulować 2 sierpnia, kiedy okazało się, że bitwa jest przegrana? Dlaczego łajdak ów odrzucił niemieckie propozycje zakończenia walk na początku września? Dlaczego trwał w bezsensownym oporze aż do końca września? Kto generował więc ofiary?

"Stalin jednak zdawał sobie sprawę, że jego faktyczna zgoda na wybicie najwartościowszego elementu patriotycznego ułatwi spacyfikowanie kraju po wojnie i umożliwi komunistom rządy w Polsce."

Otóż to. Kto jednak awanturę wszczął i doprowadził do wybicia najwartościowszego elementu? Stalin czy łajdacy z KG AK?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-8
#1598561

Co za oszołomstwo, niczym agitka że ściągawki politruka. Komuniści jednak mieli lepszą propagandę, tylko woleli oskarżać o stanie z bronią u nogi i współpracę z faszystami.

Powtarzane bzdety są tak absurdalne, aż tragikomiczne. Np. uzasadnianie terroru sowieckiego a zarazem potępienie próby ochrony wojska i ludności. Tak do wiadomości szurów- alianci zachodni nie musieli mordować i represjonować lokalnych partyzantek. Nawet w podbijanych Niemczech nie był potrzebny taki terror, który był marzeniem sowietów. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1598611

"Powtarzane bzdety są tak absurdalne, aż tragikomiczne"

Bardzo ładnie, lecz obalić Mła "bzdetów" na gruncie faktów nie jest Pan zdolny. Więc niech się Pan tak nie napina.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5
#1598614

To nie ja powtarzam bzdety typu "każda armia świata postąpiłaby tak samo". 

Podsumowując- nie tylko prowokacyjne antypolskie chamstwo ale i charakterystyczne nieuctwo z debilizmem. Z kim tu dyskutować? Co wykazywać- skrajną głupotę?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1598615

A zna Pan jakąś armię, która toleruje na swoim terenie uzbrojone formacje deklarujące wrogość wobec niej? Proszę podać przykład.

No i nie musi Pan co chwila podkreślać braku wiedzy, wyzwiska to nie argumenty. To bardzo charakterystyczne przełożenie - im mniej wiedzy, tym większe chamstwo.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4
#1598624

Tak, znam wiele. Ba! Nie tylko tolerowano ale wspierano, współpracowano, były też błędy, wyższe konieczności, efekt blowback- niezamierzonych szkodliwych skutków itp. Starczy mieć nieco pojęcia lub wziąć podręcznik do ręki. Albo czytać nagłówki gazet. 

Tylko co z tego? To ma usprawiedliwiać zbrodnie Stalina co ma pozwalać znieważać dawnych Polaków i podważać ich własne wybory? Jakieś nowe prawo kosmiczne? Historia oparta nie tylko na ocenie ale i opluwaniu innych, jak za komuny?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1598633

"Tak, znam wiele. "

Znakomicie. To Mła poprosi o przykłady, tak z pół tuzina.

"To ma usprawiedliwiać zbrodnie Stalina "

To nie usprawiedliwia zbrodni Stalina. Towarzysz Stalin ma wystarczająco dużo faktycznych zbrodni za uszami, by dokładać mu jeszcze wyssane z palca.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3
#1598662