Polonia Felicita

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Dzień po wygraniu przez Tuska jesiennych wyborów Wisłą zamiast wody popłynie miód i mleko. To samo nastąpi na Odrze, ale dopiero po uzgodnieniu z Niemcami. W zasadzie tylko tego zabrakło podczas sobotniego mityngu wyborczego KO w Tarnowie.

Kolejne spontaniczne spotkanie Donalda Tuska z wyborcami tym razem miało miejsce w Tarnowie. Sala pełna po brzegi. Niestety, opisujący ten spektakl żurnalista Onetu Szymon Piegza troszeczkę psuje siłę przekazu…

- Chcemy pokazać naszą chęć przywrócenia normalności i demokracji w tym kraju. Tego dziś zdecydowanie nie ma. Jako kraj idziemy w kierunku Wschodu, a my tego nie chcemy — tłumaczy swoją dzisiejszą obecność na konwencji KO młode małżeństwo z Krakowa. — Jesteśmy w Tarnowie, a nie w Końskich, ponieważ my nie lubimy PiS-u. Nie chcemy, by krajem rządziła zorganizowana grupa przestępcza — dodaje starsza para, która na dzisiejsze wydarzenie przyjechała specjalnie spod Warszawy.

(…) Wśród sympatyków Koalicji Obywatelskiej, którzy zdecydowali się sobotnie południe spędzić na konwencji, nie zabrakło również osób spoza Tarnowa. Na kilkudziesięciu autobusach oraz samochodach oznaczonych partyjnymi barwami można było rozpoznać miasta i miejscowości prawie z całej Polski.

(…) Swoją liczną delegację na południu Polski miało dziś też województwo mazowieckie.

(…) młodzi sympatycy KO, którzy specjalnie na dzisiejsze spotkanie przyjechali z województwa łódzkiego.

]]>https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/bylismy-na-konwencji-ko-dlugie...]]>

Kilkadziesiąt autobusów po circa 50 osób w każdym to od 1500 do… 4500 osób (kilkadziesiąt, a zatem od 30 do 90). Arena Jaskółka Tarnów, w której odbywało się spotkanie z mieszkańcami Tarnowa mieści 4317 widzów (w tym 271 gości w strefie VIP i 93 dziennikarzy), z czego 3559 na stałych miejscach siedzących oraz 746 na składanych trybunach teleskopowych.

(por. ]]>https://tarnow.pl/Turystyka-i-sport/Sportowy-Tarnow/Obiekty-sportowe/Are...]]> )

Czyli na wszelki wypadek Tusk przywiózł ze sobą nawet 100% widzów??? No, w najgorszym przypadku połowę...

A przecież to za Kaczyńskim miały jechać w różne strony Polski autokary z dyżurną klaką. ;)

Tak przynajmniej informował ten sam Onet, jak dobrze pamiętam.

Przejdźmy jednak do najważniejszej części, jaką było przedstawienie 100 konkretów na 100 dni.

Zanim jednak to nastąpi, cofnijmy się nieco w czasie. Czołowy ętelektualysta Platformy Zbigniew Hołdys jeszcze w 2022 roku ćwierkał na Twitterze:

Czy pamiętacie, jak Rostowski i Tusk ostrzegali, że rozdawnictwo PIS sprowadzi na Polskę dramat i że to się źle skończy? Że Polski nie stać na 500+ i PIS będzie musiał podnieść podatki, a ceny pofruną tak, że ludzie zawyją. Pamiętacie?

Okazuje się jednak, i to po upływie roku, że rozdawnictwo jest OK pod warunkiem, że wprowadzenie go w życie obieca ktoś inny, niż Kaczyński.

Polska, której wg duetu Tusk-Rostowski nie stać było na 500+, co głosili w 2014 roku, po ośmiu niespełna latach rządów PiS-u jest w stanie udźwignąć bez problemu 800+, babciowe 1500+, kredyty 0%, 13 mld zł dla samorządów itp.

No to mamy do czynienia z cudem gospodarczym większym nawet od tego przypisywanego Adenauerowi w NRF po zakończeniu II wojny światowej. ;)

Kolejne dwie kadencje PiS, a Niemcy będą przyjeżdżać do Polski zbierać grzyby i jagody w naszych lasach. ;)

Tusk najwyraźniej zapomniał, czym straszył.

I obiecuje dalej. Oto do wiosny 2024 roku w Polsce nastąpi cudowne rozmnożenie lekarzy.

I tak powstaną powiatowe centra zdrowia na obszarach pozbawionych odpowiedniej diagnostyki, zatrudniające, w co chyba nikt nie wątpi, fachowy personel. No i odpowiednio wyposażone w tomografy, aparaty rentgenowskie itp. Pewnie Owsiak pomoże…

Nagle nastąpi wysyp lekarzy – geriatrów i przybędzie miejsc w zakładach zajmujących się opieką długoterminową.

Co prawda lekarz, by osiągnąć specjalizację potrzebuje ok. 12 lat, ale co tam! Tusk obiecał i Tusk powoła nowych lekarzy specjalistów w ciągu jednego kwartału. ;)

Przy okazji w iście ekspresowym tempie zostanie wybudowana odpowiednia infrastruktura.

A w szkole zmiany prześcigną wszystkie dokonania rządów III RP po 1989 r., samego Tuska nie wyłączając.

Przede wszystkim nauczyciele dostaną 30% podwyżki, nie mniej niż 1500,- zł. Każdy uczeń stanie się szczęśliwym posiadaczem szafki, cokolwiek to znaczy, oraz będzie miał dostęp do elektronicznego podręcznika.

Uczniowie będą uczyć się na jednej zmianie, choć trudno dziś wskazać szkołę, gdzie jest inaczej (pogłębiający się niż demograficzny).

Co prawda nauczycieli brakuje, ale i z tym Donald sobie poradzi, podobnie jak z ilością lekarzy.

W Tarnowie Tusk obiecał, że już w drugim semestrze roku szkolnego 2023/24 pojawi się szeroka oferta... bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych.

Ba, nawet opłaci się umierać. Zasiłek pogrzebowy wzrośnie z obecnych 4 tys. do 6.450 zł.

Szereg obietnic dotyczy przedsiębiorców. Trzeba jednak zauważyć, że Tusk nie poszedł aż tak daleko, by zaoferować dobrowolny ZUS.

No i najważniejsze dla sporej grupy osób pałających żądzą zemsty za swoje urojone krzywdy wyrządzone przez PiS (w tej grupie wyróżnić należy tzw. emerytów resortowych).

Tusk obiecał postawić przed Trybunałem Stanu: Andrzeja Dudę, Mateusza Morawieckiego, Jacka Sasina, Zbigniewa Ziobro, Adama Glapińskiego, Macieja Świrskiego, Piotra Glińskiego.

Tak nawiasem to chyba pierwszy taki przypadek w historii świata, gdy kreujący się na premiera jeszcze w tym roku facet chce postawić w stan oskarżenia urzędującego jeszcze dwa lata Prezydenta.

A jednak pomimo tego, że powyższy stek obietnic niemożliwych po prostu do wykonania nie tylko w czasie 100 dni, ale nawet całej kadencji (4 lata) został przygotowany przez pijarowców i ma na celu skłonić jak najwięcej ludzi do oddania głosu na bywszego krula Europy widać też prawdziwy program, jaki po wyborach zacznie realizować KO pod wodzą Tuska.

Oto w sklepach znaleźć powinno się minimum 50 proc. strategicznych produktów żywnościowych z Polski.

A to zdecydowanie zawęża krąg towarów, jakie w połowie powinny pochodzić od polskich producentów.

Na stronie Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych znajdujemy, że do strategicznych produktów żywnościowych należą:

1. Zboża i produkty zbożowe

2. Mięso i przetwory mięsne

3. Tłuszcze roślinne i zwierzęce

4. Produkty mleczne

5. Inne (np. woda pitna mineralna, cukier).

Jak widać poza zainteresowaniem Tuska pozostaje np. grupa sadowników czy też producentów owoców miękkich. Nadal w markecie małym czy dużym nawet w sezonie maliny będą mogły być wyłącznie z Maroka a porzeczki z Peru.

Poza tym na powrót mamy pozostać w cieniu Rosji bez armii zdolnej stawić kałmuckim hordom choćby opór taki, jak na Ukrainie.

Zgodnie z zapowiedzią Tuska trzeba dokonać kontroli procedur dot. awansów i zakupów w polskim wojsku od 2015 r.

Co to znaczy?

Ano to, że zgodnie ze słynną już wypowiedzią Janusza Zemke (ongiś PZPR) himarsy, które kupujemy, doprowadzą do nieszczęścia. Zaś dzielny, bo jeszcze o czerwonych korzeniach, emerytowany generał Różański mówi wprost o zerwaniu zawartych już kontraktów.

Bo po co nam broń, skoro z zachodu nic nam nie zagraża, a z Moskwą Tusk się dogada???

Co prawda Tusk na osłodę opowiada o przystąpieniu do programu obrony przeciwrakietowej tzw. Kopuły Europejskiej, ale…

W październiku 2022 roku na szczycie ministrów obrony UE w Brukseli został podpisany list intencyjny w sprawie budowy European Sky Shield - europejskiej tarczy antyrakietowej.

Realnie więc nie istnieje i trudno określić nawet, kiedy zaczną się próby. A my potrzebujemy obrony na już.

Z kolei zapowiedź transformacji energetycznej, mającej ograniczyć emisję dwutlenku węgla aż o 75 proc. do 2030 r. to nic innego jak tylko kontynuacja tzw. wygaszania polskiego przemysłu i likwidacja kopalń.

Pamiętajmy, że gros energii elektrycznej w skali roku pozyskujemy z węgla, w tym brunatnego. Obojętnie zresztą co spalałaby elektrownia i tak procesowi uzyskiwania energii towarzyszy emisja dwutlenku węgla.

Transformacja energetyczna oznacza zatem zastąpienie bloków węglowych wiatrakami i ogniwami fotowoltaicznymi.

Nic to, że Niemcy powoli się z tego wycofują.

Tusk wie lepiej.

 

Tak więc prócz obietnic niemożliwych do spełnienia mamy realną zapowiedź likwidacji Państwa.

10.09 2023

screen youtube

 

 

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)

Komentarze

Likwidacja Polski

Vote up!
3
Vote down!
0

michael

#1654372

10 cytatów z wywiadu prezesa PiS dla "Sieci".

  • "Tusk sięga po techniki socjotechniczne stosowane przez przywódców totalitarnych XX w." (...)

6. Dług Tuska wobec Berlina i Brukseli

Minęło dziewięć lat od ucieczki z Polski i dziś Tusk musi spłacić długi zaciągnięte u brukselskich i berlińskich sponsorów, którzy sterowali jego karierą i dzięki którym utrzymał się na powierzchni. On jest ich inwestycją: Tusk został wybrany do wykonywania brudnych zadań przez swoich sponsorów, ponieważ jest sprawdzonym w praktyce – powiem to wprost – zdrajcą i można mu zaufać, że znów wyprzeda Polskę bez żadnych wyrzutów sumienia.

Tusk jest dziś zwykłą marionetką brukselskiej biurokracji i niemieckich planów imperialnych. (...)

Za: https://wpolityce.pl/polityka/657601-top-10-cytatow-z-wywiadu-prezesa-pis-dla-sieci

Vote up!
3
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1654374

Tych będzie mnóstwo, jak tylko Tusk zlikwiduje płot na granicy z Łukaszenią. Związek Socjalistycznych Republik Europejskich będzie im płacić pensje, byle tylko nie przyjeżdżali do Niemiec, gdzie już tych lekarzy nadmiar (na wizytę u specjalisty czeka się tylko 3 miesiące). Kursy arabskiego dla seniorów, pacjentów owych geriatrów, opłaci Parlament Europejski albo Fundacja Batorego.

Vote up!
3
Vote down!
0

Jan Bogatko

#1654375

I tak wiadomo, że obietnicy nie spełni żadnej.

No jedną - przywrócenie SBeckich emerytur.

Ale cała reszta nie ma znaczenia dla jego elektoratu. Jet to tylko ściema dla młodych i głupich naiwniaków. Ciekawe, ilu ich się w Polsce znajdzie ?

Vote up!
5
Vote down!
0
#1654379

Niestety, dużo. SB miala ponadto tabuny TW i krewnych bliższych i dalszych, to ich twardy elektorat, nigdy nie resocjalizowany.

Vote up!
2
Vote down!
0

Jan Bogatko

#1654386