Jaś nie doczekał czyli komediant (prze)trącony politycznie

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Syn człowieka, który w ramach sławetnej Komisji Specjalnej do Walki z Nadużyciami i Szkodnictwem Gospodarczym kierowanej przez Romana Zambrowskiego (właśc. Rachmil Krajkieman) niszczył działalność gospodarczą Polaków zaraz po II wojnie światowej w ramach tzw. bitwy o handel, złożył deklarację polityczną.

Znany w przeszłości z wielu może i nie wybitnych, ale zapadających w pamięć ról – Longinusa Podbipięty w Ogniem i mieczem czy też Moryca Habera w C.K. Dezerterach oraz człowieka, który do kiosku Ruchu wniósł na noszach łysą kobietę (klasyka polskiego kina - Miś) niejaki Wiktor Zborowski na swój sposób pożegnał zmarłego aktora Jana Mayzla (Mayzel), męża Zofii Merle.

W wieku 92 lat (bez tygodnia) odszedł Jan Mayzel. Aktor. Uroczy kumpel. Gawędziarz. Biesiadnik. Dyndała z naszej Ochowej Zemsty. Wielki smutek. Śpij Janeczku spokojnie. Nie doczekałeś Polski wolnej od PiSu, może nam się uda. Musi się udać! Uda się!

]]>https://www.se.pl/wiadomosci/exclusive/jan-mayzel-nie-zyje-legendarny-aktor-mis-matki-zony-i-kochanki-alternatywy-sylban-aa-Ccgy-dh6j-rZhF.html]]>

Przyznam się, że mam dylemat. Bo aktora Zborowskiego darzę sympatią. Tymczasem jak wynika z jego wpisu jedyna rzecz, jaka go trzyma przy życiu to wizja Polski wolnej od PiS-u.

Czy to oznacza, że kiedy dajmy na to w wyborach 2023 roku, PiS utraci władzę, to Zborowski wycofa się z życia publicznego lub, co nie daj Boże, jako człek spełniony w swoich największych oczekiwaniach, zemrze?

Trzeba więc robić wszystko, aby Zborowski żył jak najdłużej. Wybory wszak już w 2023 r., mamy szansę, by kolejne 4 lata mógł karmić się nadzieją na zmianę.

__________

Zastanawiam się, ilu jest takich jak on? Ludziom najwyraźniej wali w dekiel i wynik demokratycznych wyborów w swoich zwichrowanych umysłach zaczynają porównywać jeśli już nie do zaborów, to przynajmniej do okupacji.

Zborowski, syn partyjnego czynownika (ojciec Adam prócz walki z resztkami starego porządku walczył jako prokurator o utrwalanie władzy ludowej. I to na tyle ofiarnie, że w latach 1971-78 był wiceministrem sprawiedliwości PRL), może faktycznie tak odbierać rzeczywistość. W końcu w Magdalence czerwoni z różowymi umówili się, że władzę sprawować będą po wsze czasy. Razem. W 2015 szlag trafił ustalenia najwyraźniej zawarte pomiędzy ludźmi honoru.

Jest więc jego westchnienie za Polską wolną od PiS-u niczym innym, jak tylko marzeniem o odzyskaniu koryta.

Tymczasem w warunkach demokracji o zwycięstwie winien zadecydować program.

Ale oPOzycja zwyczajnie go nie ma. PO-zostaje zatem wzdychać do „wolnej Polski” i knuć w Brukseli.

Bo skoro nawet „ulica” zawiodła pozostaje już tylko TSUE. Tym bardziej, że jak pokazał Jean Quatremer wpływy Europejskiej Partii Ludowej (na czele której ciągle Donald Tusk) na ten niezawisły Organ quasi-sądowy są wyjątkowo duże.

Cóż, młody Zborowski wychował się w domu, którego zamożność gwarantowały sowieckie wojska. Naturalną koleją marzy mu się kolejny okres dobrobytu gwarantowany jego dzieciom i wnukom tym razem przez Brukselę.

Mentalność komedianta, czy raczej już renegactwo?

Pytanie wydaje się retoryczne…

31.12.2021

 

Ps. A poza tym w nadchodzącym roku – zdrowia, zdrowia i jeszcze raz… pieniędzy. :)

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)

Komentarze

zatęchłe trepy

 

po walce o handel

z szaf sklepy

z nich wypadają

zatęchłe trepy

Vote up!
2
Vote down!
-1

jan patmo

#1639586

- który ma kopie uszów Urbana, tylko ma od niego łeb bardziej kwadratowy.

Jak mi wiadomo takie charakterystyczne odkształcenia uszów jak i ich wysokość linii ich osadzenia w czaszce mają Żydzi aszkenazyjscy.
Nie mają oni korzeni semickich a jest to raczej taka mieszanka Hitlera ze Stalinem i Czyngis Chanem - jednym z największych morderców w historii świata który z uciętych głów swoich przeciwników usypywał góry.

Oprócz wyjątkowego okrucieństwa cechuje ich też niespotykana w innych kulturach bezczelność i buta co macie właśnie okazje obserwować u totalnej opozycji z którą utożsamia się ten chyba największy wzrostem w Polsce złamas i pasożyd wyhodowany na krwi pomordowanych Polaków.

Nam Polakom po wymordowaniu naszych elit w wojnę i po wojnie podmienili nie tylko władzę ale i elity, w tym w świecie kultury i sztuki. Był to celowy zabieg sowieckiego okupanta.

Właściwa identyfikacja wroga to jeden z elementów strategii do ich pokonania bo wiadomo wtedy w kogo celować ze "sztucera".

Vote up!
2
Vote down!
-1

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1639589

Że swą nienawiścią do Polaków.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1640101