Greta Thunberg – cudowna broń Putina

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Świat

Co tam, panie, wojna w Ukrainie… Co tam wybuchy, pożary, spalone setki tysięcy ton ropy napędzającej silniki czołgów i podobnych im pełzających opancerzonych potworów…

Prawdopodobnie sporo z Was otrzymało list, w którym Greta Thunberg i jej przyjaciółki troszczą się o los naszego świata.

Mówimy: dość!

Przez dziesięciolecia wielkie koncerny naftowe i gazowe wprowadzały opinię publiczną w błąd na temat zabójczych skutków spalania paliw kopalnych, które ogrzewają klimat całej planety. Dziś widzimy niosące śmierć powodzie, wyniszczające dramatyczne susze i pożary, które trawią lasy deszczowe.

W tym tygodniu prezesi największych koncernów paliwowych spotkają się na elitarnym szczycie biznesowym w szwajcarskim kurorcie Davos. Będą tam pozorować troskę o planetę, podczas gdy nadal otwierają nowe złoża ropy i gazu, zarabiając na tym miliardy.

W najbliższych dniach jedziemy do Davos i my. Wręczymy szefom koncernów nakaz zaniechania. Żądamy w nim, by zaprzestali otwierania nowych złóż ropy naftowej i gazu. Dołącz do nas – niech przemówią miliony ludzi z całego świata! Pokażmy, że przejrzeliśmy ich kłamstwa.

Najwyraźniej powyższe słowa to ciut za mało. Greta i jej towarzyszki muszą artykułować mocniej.

Stawiają więc ultimatum.

Do prezesów koncernów paliwowych:
Niniejszym nakazem zaniechania żądamy od was natychmiastowego zaprzestania otwierania nowych złóż ropy naftowej, gazu lub węgla, a także odstąpienia od działań obliczonych na blokowanie pilnego przechodzenia na czyste źródła energii.
Wiemy, że koncerny paliwowe:

WIEDZIAŁY od dziesięcioleci o tym, że paliwa kopalne powodują katastrofalną zmianę klimatu.
WPROWADZAŁY W BŁĄD opinię publiczną co do ustaleń nauki o klimacie oraz skali ryzyka.
ZWODZIŁY polityków, dezinformując ich, mnożąc wątpliwości i powodując opóźnienia.

Żądamy zaprzestania wszystkich tych działań, ponieważ są one bezpośrednim naruszeniem prawa do życia w czystym, zdrowym i zrównoważonym środowisku. Stanowią także niedopełnienie obowiązku ochrony i łamanie praw społeczności rdzennych.

Jeśli nie zaczniecie działać natychmiast, wiedzcie, że ludzie na całym świecie rozważą podjęcie wszelkich możliwych działań prawnych, by was pociągnąć do odpowiedzialności. A na ulicach będziemy demonstrować tłumami, jakich jeszcze nie widzieliście.

Prawda, jakie to proste? Po co otwierać nowe złoża ropy naftowej i gazu, skoro są rosyjskie? I do 24 lutego spokojnie pokrywały zapotrzebowanie Europy. Czy nie mogłyby tego robić również teraz???

Tymczasem złe, prawackie rządy, chcące widocznie ugotować życie na Planecie, wypięły się na ruski gaz i szukają go gdzie indziej.

Ba, źli Niemcy chcą otworzyć kopalnię, i to węgla brunatnego!

Greta do tego nie może dopuścić.

A więc grozi masowymi protestami społecznymi i to w niewidzianym jeszcze rozmiarze.

Czy jednak Greta powiedziała coś o wojnie, jaką wydał Putin Ukrainie?

Przecież tam płoną domy, giną ludzie, zwierzęta… Maszyny bojowe wydalają z siebie miliardy metrów sześciennych dwutlenku węgla. Znacznie więcej tego gazu cieplarnianego, uznawanego przez Gretę etc. za truciznę, emitują płonące domy itp.

Okazuje się, że dla Grety to nie ma znaczenia, choć jeden czołg na dystansie 100 km emituje więcej dwutlenku węgla, niż stara, napędzana tradycyjnym dieslem (np. 1905 ccm) rozklekotana taksówka przez 30 lat intensywnego użytkowania!

Greta tropi ślad węglowy wszędzie, poza… Ukrainą. Nie protestuje także p-ko próbom rakietowym Korei Północnej, choć jedna rakieta potrafi zatruć atmosferę bardziej, niż dywizja pancerna w ciągu dwóch dni intensywnych walk.

Ba, do legendy przeszła jej „ekologiczna” podróż do USA na pokładzie jachtu żaglowego. W trakcie tej „ekologicznej” podróży zmieniona została załoga, zatem… środowisko o wiele mniej by ucierpiało, gdyby Greta poleciała do USA samolotem rejsowym.

Poza tym warto przypomnieć, że jeszcze w kwietniu 2022 roku Die Welt ujawnił, że tzw. organizacje zielonych, ostro zwalczające poszukiwanie i wydobycie paliw kopalnych w UE były sowicie opłacane przez reżim Putina (ok. 82 mln euro).

Greta Thurnberg, jawnie nawołująca do zaprzestania poszukiwania nowych źródeł kopalin, wyraźnie popiera interesy gospodarcze Rosji.

Żadnych nowych źródeł! Czyli należy powrócić do tych starych, od dekad wykorzystywanych…

Nawoływanie szwedzkiego niedouka z twarzyczką małolaty tak naprawdę oznacza… przywrócenie status quo.

Europa zgodnie z życzeniem szwedzkiej panienki ma na nowo zacząć korzystać z ruskiego gazu.

Bo jak nie, to będą ogromne demonstracje…

Oczywiście trzeba pamiętać, że Greta Thunberg stała się „działaczką” środowiskową w wieku lat zaledwie 16. I nic nie słychać, by zdążyła do dzisiaj zdobyć jakiekolwiek wykształcenie. Przy czym nie mówię o uniwersyteckim, bo Greta ma dopiero 20 lat, ale o odpowiedniku naszej matury.

Może więc być zwyczajną użyteczną idiotką, nieświadomie w służbie Federacji Rosyjskiej.

Ważne są jednak owoce. A te akurat strawne są wyłącznie dla Putina.

 

15.01 2023

 

fot. The Telegraph (na prawach cytatu)

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)

Komentarze

Komunistyczny zbrodniarz Stalin przeznaczył spore pieniądze na wychodowanie krzyżówki człowieka z małpami... I nawet znalazł ochotniczki - komsomołki gotowe dać się zapłodnić nasieniem małpy, by móc służyć Stalinowi i komunizmowi...

Stalin miał bowiem nadzieję na wychodowanie w ten sposób mało wymagających żołnierzy dla swojej zbrodniczej czerwonej armii. Ten pseudo naukowy sowiecki eksperyment jednak się nie powiódł...

Lecz komunistyczno-sowiecka propaganda o tworzeniu "komunistycznego raju" w Związku Sowieckim spowodowała, że Zachód był pełen lewackich obłąkanych bałwanów zachwyconych Stalinem i kochających komuno-bolszewizm - którzy nie chcieli przyjmować do wiadomości informacji o zbrodniach popełnianych przez zbrodniczych komunistycznych przywódców na świecie na swoim oraz na innych narodach.

Czyli komunistyczno-sowiecka propaganda jednak stworzyła stalinowskie małpy wierne zbrodniczej ideologii komunistycznej.

Niestety, tym odurzonym przez niczym opium, a więc odmóżdżonym i obłąkanym wszelkiej maści lewakom i lewackim totalnym "demokratom" zostało do dzisiaj... I ciągle są gotowi do nowych zbrodni - w celu dokonania lewackich, zbrodniczych eksperymentów czy manipulacji na społeczeństwach...

Vote up!
7
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1649580

"eksperyment jednak się nie powiódł.." Jak to się nie powiódł? Działa i są tego dowody.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1649589

Leci samolotem do jakiegoś kurortu w tropikach by говорить o tym jak uratować świat od zgnuśniałych западной империялистов.

Według mnie nasi przywódcy POwinni zbojKOtować te 'szczyty klimatyczne' (ros. климатическое саммиты) i POkazywać tą hiPOkryzję.

Oni chcą zbudować Великий Антинародный Экосултанат Западной России - Wielki Antyludowy Ekosułtanat Zachodniej Rosji, gdzie człowiek nie ma nic do gadania ani samochodu.

Vote up!
6
Vote down!
0

Евросоюз, идите вы в жопу!

#1649586

Greta, czerwona małpa na wybiegu...Niemcy tą małpę przymknęli...na jak długo?

Serdecznie pozdrawiam.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1649590

"odmóżdżonym i obłąkanym wszelkiej maści lewakom" cierpiącym na GRETYNIZM należałoby najpierw dać tradycyjną lewatywę a potem pomyśleć nad lekiem na przeczyszczenie mózgu.   

Vote up!
5
Vote down!
0

Rafał Brzeski

#1649604

Rodzina żyje całkiem dobrze dzięki tej chorobie .Tate będzie bronił córkę przed lewatywą jeszcze kilka lat.

Vote up!
2
Vote down!
0

exTetrus

#1649612

Z tym czołgiem i taksówką to taki żarcik, prawda?

Uciąć dwa zera przy czołgu, albo dodać 28 lat taksówce i bilans się zgadza?

A wogóle to po co marnować czas na tego małego głąba? Budować elektrownie atomowe póki można. Gdzie są te elektrownie?

Vote up!
1
Vote down!
0
#1649606