Abdykacja? Putin chory...

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Świat

Najwidoczniej sankcje odbierające drogie zabawki rosyjskim oligarchom zaczynają działać. Aleksander Adler, francuski kremlinolog, informuje o chorobie Putina.

Za Onet.pl:

Władimir Putin ma chorobę Parkinsona, a do lipca jego najbliższe otoczenie odsunie go od władzy — tak uważa francuski specjalista od Rosji, Alexandre Adler, który podzielił się swoimi przemyśleniami w rozmowie z RMF FM. Historyk osobiście zna ludzi z najbliższego otoczenia prezydenta Federacji Rosyjskiej, a odsunięcia go od władzy ma się domagać m.in. rosyjski minister obrony.

Wojna w Ukrainie nie przebiega po myśli Władimira Putina, a ofensywa rosyjskich wojsk została powstrzymana. Według Adlera kilku najbliższych współpracowników Putina chce go odsunąć od władzy, ale czekają na odpowiedni moment. Wśród nich mają znajdować się szef wywiadu Rosji Siergiej Naryszkin, minister obrony Siergiej Szojgu i ambasador Rosji w Watykanie Aleksandr Awdejew.

(…)

Według Adlera popularność Putina zdecydowanie spadnie po nieudanym ataku na Ukrainę. Jego współpracownicy poczekają na odpowiedni moment, aby odsunąć go od władzy. Powodem mają być m.in. problemy zdrowotne prezydenta Rosji. — Putin ma najlepszych lekarzy, bierze około 10 lekarstw dziennie i kiedy pokazuje się publicznie, nie widać, że jest chory. Ręce mu się w ogóle nie trzęsą. Ale są zmiany psychiczne — tłumaczy Adler w rozmowie z RMF FM.

Według Amerykanów informacje o chorobie Putina to przeciek kontrolowany przez najbliższe otoczenie dyktatora. W ten sposób chcą oni przygotować grunt pod wydarzenia, które mają nastąpić już w najbliższych dniach. Według Adlera Putin ma zdawać sobie sprawę z tego, że współpracownicy chcą go odsunąć od władzy.

]]>https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wojna-w-ukrainie-dni-putina-na-kremlu-policzone-ekspert-wskazal-date-i-powod/ycdqeg5,79cfc278]]>

Choroba Parkinsona atakuje przede wszystkim umysł chorego.

Częstość występowania objawów psychotycznych w przebiegu choroby Parkinsona (ChP) waha się w granicach od 20 do 40%, a ryzyko ich wystąpienia w ciągu całego życia osoby cierpiącej na ChP sięga nawet 50%. Nieleczone objawy psychotyczne zwiększają ryzyko pogłębienia się zaburzeń funkcjonowania pacjenta, konieczności umieszczenia go w placówkach opieki instytucjonalnej oraz stanowią znaczące obciążenie dla opiekunów. Rozwój objawów psychotycznych w ChP ma najczęściej charakter stopniowy, z postępującym zanikiem krytycyzmu pacjenta, wzrostem liczby i nasilenia objawów oraz dołączaniem się zaburzeń świadomości. Początkowo pojawiają się: iluzje wzrokowe (np. mylna identyfikacja rośliny lub cienia jako osoby, gałęzi drzewa jako zwierzęcia, drobin kurzu jako insektów itp), nieprzyjemne doznania obecności w pobliżu (obok, za plecami lub w sąsiednim pomieszczeniu) innej, nieistniejącej osoby lub zwierzęcia. Typowe są również intensywne, męczące i przypominające jawę sny, a także dostrzeganie na skraju pola widzenia nieistniejących, przechodzących obok postaci lub zwierząt. Z czasem pojawiają się omamy (tj. doznania zmysłowe, o których realności pacjent jest przekonany, a które nie są spowodowane realnymi bodźcami – np. widzenie czy słyszenie rzeczy, których nie ma). Przeważają doznania wzrokowe. Chory na przykład widzi pojedyncze postaci lub rzadziej ich grupy (często ruchome i rozmawiające ze sobą, czasem zminiaturyzowane) oraz twarze, zwierzęta, przedmioty. Zwidywane obrazy najczęściej nakładają się na scenerię/otoczenie, w jakim obecnie znajduje się pacjent. Omamy słuchowe w przeciwieństwie do schizofrenii są rzadsze i z reguły powiązane ze wzrokowymi. Poza tym najczęściej składają się z szeptów, czy dźwięków. Obraz psychozy dopełniają urojenia (tj fałszywe, chorobowe przekonania pacjenta, których jest pewien i które nie poddają się korekcie nawet po przedstawieniu dowodów na ich nieprawdziwość).

]]>https://www.centrumdobrejterapii.pl/materialy/choroba-parkinsona-zaburzenia-psychiczne/]]>

Nie tylko. Z cytowanego tekstu dowiadujemy się, że chory doznaje również:

1. Depresji oraz objawów „drugiego bieguna” (mania, hipomania)

2. Zaburzeń i objawów lękowych

3. Zaburzeń snu.
 

Jeśli faktycznie taka wersja się potwierdzi oznacza to, że rosyjska demokracja pozwala na władzę wariata.

Do tej pory szaleni przywódcy byli raczej utożsamiani z tronem. Ot, choćby cesarz Kaligula czy bardziej nam współczesny Jerzy III.

Teraz mamy do czynienia z „szaleńcem demokratycznym”.

A także z pewną tradycją socjalistyczną, zgodnie z którą pierwsi sekretarze odchodzili z urzędu wskutek choroby.

Dawno, dawno temu, w okresie tzw. Karnawału (okres tzw. pierwszej Solidarności), śpiewał Trzeci Oddech Kaczuchy:

Kto winien? On milczy.

Kto winien? Nie on!

On wzrusza się nagle

w tym ciepłym lokalu!

On biedny, on chory,

on biedny, on chory,

On biedny, on chory,

on leży w szpitalu.

On wzrusza ramieniem,

jak gdyby nic,

Wódz

a za Wodzem pic!

Za Putinem-wodzem ciągną się jednak ruiny, zgliszcza i pomordowani. A także największa kompromitacja militarna Rosji w XXI wieku.

Tym bardziej więc jego choroba będzie wymagała szczególnej opieki.

Ot, taki ruski koloryt…

21.03 2022

 

fot. Twitter

 

 

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.9 (5 głosów)

Komentarze

mobilizacja

 

świr mobilizuje świra

zewsząd faszyści

szturmują granice 

ruskiego mira

 

Vote up!
1
Vote down!
0

jan patmo

#1642511