Portale społecznościowe i blogowe

Obrazek użytkownika gps65
Blog

Ponieważ fejsbuk coraz intensywniej banuje ludzi za prawicowe poglądy, to polecam wszystkim założenie sobie konta na analogicznych portalach społecznościowych i dołączenie mnie tam do znajomych. Póki mnie stamtąd nie wyrzucili polecam takie alternatywne portale:

  • ]]>WKontaktie – VK]]> - rosyjski serwis społecznościowy założony przez Pawieła Durowa w 2006 roku. Gdy portal stał się bardzo popularny, założyciel portalu w 2014 roku został usunięty ze stanowiska dyrektora generalnego przez oligarchów Aliszera Usmanowa i Igora Seczina z bliskiego otoczenia Władimira Putina. Od tego czasu założyciel portalu przebywa za granicą, a portal znajduje się pod kontrolą władz. Strona dostępna jest w kilkudziesięciu językach, w tym także po polsku. Moje konto: ]]>https://vk.com/gps65]]>
  • ]]>nk.pl (dawniej nasza-klasa.pl)]]> polski serwis społecznościowy, który został uruchomiony 11 listopada 2006. Jego pierwotnym celem było umożliwienie użytkownikom odnalezienia osób ze swoich szkolnych lat i odnowienie z nimi kontaktu. Aktualnie serwis nabrał charakteru wielopoziomowej platformy komunikacji dla polskich użytkowników Internetu. 1 czerwca 2015 Grupa Onet.pl oficjalnie przejęła spółkę Nasza Klasa, przenosząc na siebie jej majątek. Moje konto: ]]>http://nk.pl/#profile/1774266]]>
  • ]]>Diaspora*]]>zdecentralizowany portal społecznościowy stworzony na zasadzie non-profit z myślą o zabezpieczeniu prywatności użytkowników, oparty na wolnym rozwiązaniu o tej samej nazwie. Diaspora w założeniu składa się z rozproszonej sieci niezależnych serwerów węzłowych (nazywanych podami), które współdziałają za pomocą sieci, których jest już ponad 100 na całym świecie. Obecnie z Diaspory korzysta ponad milion użytkowników. Portal społecznościowy nie jest w posiadaniu żadnej osoby fizycznej ani prawnej, co zapobiega przejęciu przez korporacje oraz reklamodawców. Moje konto: ]]>https://www.joindiaspora.com/people/gps65]]>

Na fejsbuku ciągle mam konto, ale już mnie tam kiedyś banowali. Raz dostałem tygodniową karę za opublikowanie odnośnika do tej notki: ]]>Pederaści są nienormalni]]>. Mam bogate doświadczenia z cenzurą w Internecie. Z portalu blogowego naszeblogi zostałem usunięty na zawsze za opublikowanie tej notki: ]]>Polityczne zdrowie psychiczne]]>. A tu opisuję jak mnie wyrzucili i skasowali wszystkie notki na portalu wirtualnemedia]]>ORMO-wcy drugiej komuny]]>. A z portalu prawica net zostałem usunięty w ogóle bez powodu i podania przyczyny - podejrzewam, że dlatego, że mnie chamsko zaatakowała znajoma administratora. Ale to nie jest problemem, bo mam blogi na jeszcze kilku innych fajnych portalach (]]>PrawyNurt]]>]]>Salon24]]>, ]]>mPolska24]]>, ]]>3obieg]]>, ]]>BlogPublika]]>, Niepoprawni, ]]>Neon24]]>). Więc uważajcie - cenzura jest ślepa i zależy od chwilowego humoru moderatora. 

Uważam, że konkretna funkcjonalność portali społecznościowych i ich właściciele to kwestia drugorzędna. Kluczowe jest to, kto na nich jest. Fejsbuk ma najwięcej użytkowników, mam tam najwięcej znajomych, więc tam jest najciekawiej, najwięcej informacji, dyskusji i rozmów. Ale gdy wszyscy się przeniosą gdzie indziej, to tam też będzie ciekawie. Radzę być w wielu miejscach, bo to mniej boli gdy nas z jedynego miejsca gdzie bywamy wyrzucą. A wyrzucają zewsząd i zawsze z głupich, błahych i niespodziewanych powodów. 

Wolność nie polega na tym, że ją ktoś nam da - musimy ją sobie wywalczyć sami. Żaden portal społecznościowy nie da nam wolności, z każdego możemy zostać usunięci albo ocenzurowani. Wolność daje nam wielość portali, możliwość wyboru, faktyczne korzystanie z wielu rozwiązań. Dlatego korzystam z kilku portali społecznościowych i kilku platform blogowych. Ograniczenie się do jednej, to uleganie monopolowi, co zawsze ma negatywne skutki. Wolność daje tylko konkurencja!

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane:

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.6 (11 głosów)

Komentarze

Grzegorzu,

masz fajną historię wędrówek w sieci. Chyba kończy się okres dziecięcy internetu. Cwaniacy, różne cukermany już się nachapały, a zadaniowcy ze swoimi portalami walczyć wkrótce będą o przetrwanie.

Masz rację - siła jest w tych co piszą. I mają coś do powiedzenia. A 80% to zwykli komentatorzy bieżących wydarzeń. Oni nie kreują, tylko się odnoszą.

Pewien jestem, że wkrótce powstanie prawdziwe forum, może niejedno, które zacznie odnosić prawdziwy wpływ na myślenie i opinię publiczną.

Na razie mamy ersatz.

 

Pozdro

Vote up!
2
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1545966