Blogosfera post-NE

Obrazek użytkownika LunarBird
Blog

Co się stało z Nowym Ekranem wie już cała blogosfera. Szkoda, bo portal był zaprojektowany z głową. Mogliby się od NE czegoś nauczyć zarówno Niepoprawni, jak i Salon24. Bo obie te witryny mają ogromne wady.

 

Ale o tym później.

 

Na początek może wyjaśnię jedną i podstawową kwestię. Dla mnie Nowy Ekran nigdy nie był portalem Ryszarda Opary. To nie był jego pomysł, nie on sprowadził na portal blogerów, nie on ustalał politykę redakcyjną i nie on nadstawiał w związku z tym karku broniąc decyzji redakcji. Opara tylko dawał kasę. A gdyby projekt się rozwinął, przede wszystkim Opara by na nim kasę zarabiał. I tylko taka miała być jego rola. Niestety Obywatelskie Listy Wyborcze wszystko pokomplikowały i od tej pory wiedziałem już, że coś tu nie gra.

 

Tak, wiem. Byli mądrale, którzy od razu wszystko wiedzieli. Skreślili faceta natychmiast gdy Aleksander Ścios opisał podejrzane kontakty biznesowe Ryszarda Opary. Problem w tym, że Ścios jednocześnie wskazał paluchem na Łazarza, Łazarz mu się odpłacił pięknym za nadobne i zrobił się bajzel. Czy powinienem się dziś przyznać do błędu? Czy postąpiłbym inaczej? Nie, nie postąpiłbym inaczej, bo jak dla mnie Ścios nie podał żadnych rewelacyjnych dowodów. A poza tym spójrzmy prawdzie w oczy, jakieś 90% polskiego biznesu ma takie czy inne znajomości niezależnie od tego czy mowa o człowieku uczciwym, czy o kanalii. Mój wujek był majorem LWP, też zna wielu ludzi powiązanych z dawnymi strukturami władzy. A jest uczciwym człowiekiem. Dlatego i tak bym nie założył, że człowiek mi nieznany jest kanalią. A że Ryszard Opara kanalią się okazał? „Shit happens” - jak mawiają ludzie z kraju Wuja Sama.

 

Niemniej na drakę zanosiło się już od jakiegoś czasu. Wielki biznesmen Ryszard Opara okazał się wielki tylko w gębie. Już jakiś czas temu Carcinka i inni skarżyli się, że nie dostają regularnie wypłat. Potem wynikła historia z tygodnikiem i świństwo, jakie zrobił Ryszard Opara ludziom z redakcji. Moim zdaniem skoro pracowali, pisali teksty to uczciwie byłoby im zapłacić a nie tak po prostu wypinać się na nich i ich pracę. A ostatnio w ogóle wszystko zaczęło się sypać. Nie przejmowałem się tym bo i tak praktycznie wszystkie teksty publikowałem na bieżąco w Niepoprawnych i na Salonie24. Ale na serio, najpierw Opara lamentujący, że Nowy Ekran bankrutuje, potem Łazarz z informacją o włamaniu na skrzynki mailowe redakcji. Nagły najazd trolli i lewaków, jakby ktoś im dał cynk, żeby atakować właśnie teraz. Dziwne rzeczy się działy. A w domena nowyekran.pl zdechła.

 

Na temat zawirowań wokół domeny Łażący Łazarz oraz Ryszard Opara mają odmienne zdania.

 

Łazarz pisał:

Domena nowyekran.pl nigdy nie należała do spółki Nowy Ekran SA. Zawsze była moją własnością i do dnia dzisiejszego do godziny 9.26 spółka korzystała z mojej uprzejmości zarządzając domeną. Wczoraj nastąpił tzw. atak na skrzynki nowego ekranu przez nieznaną osobę. Dziś w godzinach rannych zorientowałem się, że mam na mojej skrzynce prywatnej potwierdzenia dokonania operacji na moim prywatnym koncie w nazwa.pl których nigdy nie dokonywałem. Ze zgrozą stwierdziłem, że nie tylko zostały zmienione moje dane kontaktowe (zamiast mojego adresu domowego został wprowadzony adres obecnej siedziby redakcji Nowego Ekranu ul. Wiktorska 65/26 Warszawa) ale też w moim imieniu została dokonana cesja domeny nowyekran.pl na nowego właściciela Nowy Ekran SA i domena została przeniesiona na konto klienta należące do tej spółki w nazwa.pl. Cesja w moim imieniu mogła zostać dokonana gdyż jednocześnie Grabowski zmienił mail kontaktowy z mojego prywatnego na jego prywatną skrzynkę andrzej.grabowski@dreamdommarzen.com i od tej pory maile z linkiem potwierdzającym dokonanie cesji trafiały do niego. Zagadką jest w jaki sposób uzyskał dostęp do mojego prywatnego konta na nazwa.pl. Nie wiem, prawdopodobnie skorzystał z procedury odzyskiwania konta używając maila firmowego redakcja@nowyekran.pl gdzie jestem podpisany w stopce i skanu mojego podpisu - wszak w spółce jest pełno moich podpisów pod dokumentami. [źródło]

 

Co na to Ryszard Opara?

2. Dnia 28.01.2013, korzystając z uprawnień administracyjnych ww. włamali się na konta e-mailowe Zarządu oraz wielu osób współpracujących z Nowym Ekranem (ale nie biorących udziału w przejęciu). Korzystając z możliwości odzyskiwania hasła (e-mail należał do Zarządu) w „nazwa.pl” (gdzie domena była zaparkowana) Tomasz Parol dostał się do panelu zarządzania i przeniósł domenę nowyekran.pl oraz prawybory.net na swoje prywatne konto, uznając je za swoją własność. Tymczasem tytuł prasowy „Ekran” nieprzerwanie od 1998 roku należy do spółki OK-KO Sp. z o.o., a domena jest własnością Spółki Nowy Ekran S.A.

3. Dodatkowo Tomasz Parol, aby ukryć swój udział, założył na yahoo e-mail imienny osoby współpracującej z NE, a nie biorącej udziału w próbie przejęcia i posługiwał się nim przy przejmowaniu kont firmowych w nazwa.pl. Opublikował też artykuł o rzekomym ataku hakerów, kiedy sam był odpowiedzialny za usuwanie uprawnień administracyjnych osób, które mogłyby mu przeszkodzić w przejęciu. Taka jest wiarygodność Pana Parola.

4. Postępowanie Tomasza Parola i Pawła Pietkuna, w sposób oczywisty są sprzeczne z interesami NE i działają na szkodę spółki Nowy Ekran SA, a więc również na szkodę wielu blogerów, z których część jest akcjonariuszami spółki.

5. Gdy próba przejęcia nie poszła po ich myśli, ponieważ domena wróciła na konto Nowego Ekranu, postanowili zdyskredytować przedstawicieli spółki, publikując w sieci nieprawdziwe informacje. Stanowią one pomówienie, a co za tym idzie łamią prawo. Złamali jeszcze jedno prawo, co jako obrońcy wolności wypowiedzi powinni uszanować tzn. opublikowali tekst i zablokowali możliwość zamieszczenia sprostowania przez osoby, które pomówili. Tomasz Parol pozbawił praw administracyjnych osoby, które nie brały udziału w próbie przejęcia, w związku z czym podjęliśmy decyzję o chwilowym zawieszeniu działania Nowego Ekranu, aby nie dopuścić do usuwania kont i blogów osób, które mają odmienne zdanie od Łazarza.

[źródło] (oświadczenie później pojawiło się też na stronie głównej NowyEkran.pl)

 

Ryszard Opara pisząc to oświadczenie nie wiedział zapewne (być może nadal nie wie) że amerykański WHOIS umożliwia prześledzenie tego, czy domenę po raz pierwszy zarejestrowała firma, czy osoba indywidualna oraz historii modyfikacji domeny.

 

Oto co znajdujemy o domenie nowyekran.pl na serwisie WHO.is w zakładce History:

Old Registrar Info February 07, 2011

DOMAIN NAME: nowyekran.pl
registrant type: individual

 

Data może być odrobinę opóźniona, bo dane w WHOIS są aktualizowane z lekkim opóźnieniem. Potwierdza to polski WHOIS na którym data rejestracji domeny jest lekko inna.

 

created: 2011.01.14 15:21:20

Zatem domenę nowyekran.pl zarejestrowała OSOBA INDYWIDUALNA (nie firma!) dnia 14 stycznia 2011.

Registrar Info January 31, 2013

DOMAIN NAME: nowyekran.pl
registrant type: organization

 

Tu znowu polski WHOIS wskazuje lekko wcześniejszą datę uaktualnienia.

 

last modified: 2013.01.29 09:42:00

Dane właściciela zmieniły się na WHOIS dnia 29 stycznia 2013, domena stała się własnością firmy.

 

TWIERDZENIA OPARY:

Domena należała do firmy (do spółki Nowy Ekran SA). Następnie dnia 28 stycznia została przekazana na osobę indywidualną, a potem na powrót przekazana na konto firmy.

 

FAKTY:

Domena została założona przez osobę indywidualną i nie zmieniało się to aż do kilku ostatnich dni, kiedy to domena stała się własnością firmy/organizacji.

 

To tyle jeśli chodzi o prawdomówność Opary. Dalsze rozważania uważam za całkowicie zbędne. Nie widzę możliwości by oskarżenia Ryszarda Opary pod adresem Łazarza były prawdziwe. Nie widzę możliwości, by Łazarz skundlił się do tego stopnia, by hackować serwer będąc przecież prawnikiem i zdając sobie sprawę z potencjalnych konsekwencji. Nie widzę też sensu twierdzić, że Łazarz kłamał na temat włamań na maile w sytuacji, gdy wcale kłamać ani też włamywać się na konta mailowe nie musiał. Łażący Łazarz w każdej chwili mógł zwyczajnie odejść z portalu Nowy Ekran, wiedząc doskonale, że wraz z nim odejdzie 99% blogerów tam piszących i PORTAL PADNIE, a sam Ryszard Opara dostanie po uszach za swoją zdumiewającą pychę.

 

Panie Opara, bez Łazarza byłby pan nikim. Wielkie gówno by pan miał, a nie portal Nowy Ekran. Pies ze złamaną nogą na pański portalik by nie zajrzał gdyby nie renoma Łażącego Łazarza. I jak się mu pan odpłaca? W dodatku pisze pan głupoty banalnie proste do zdemaskowania. Kłamać to jedno, ale kłamać w skrajnie nieudolny sposób to całkiem co innego.

 

Zdumiewająca jest w tej sprawie jednak postawaludzi z portalu Niepoprawni. Ten narzeka, że ma dość gadaninie o Nowym Ekranie i że sobie jej nie życzy na JEGO portalu. Ów wyzywa blogerów z NE od głupców dlatego tylko, że nie założyli z góry bez niepodważalnych dowodów że Opara jest cwaniakiem. Jeszcze inni panikują, że ich kochany portal się zmieni nie do poznania. A są i tacy, co śmieją się i są szczęśliwi, że ten przebrzydły, zdradziecki Nowy Ekran wreszcie padł.

 

Po prostu żenada.

 

Jasne, bo akurat Niepoprawni mają czym się chlubić. Portal wykorzystuje potwora wśród CMSów, Drupal. CMS w którym da się zrobić właściwie wszystko. I co z tego? Niepoprawnym daleko do płynności działania Salonu24 czy do niedawna Nowego Ekranu. Obiektywizm komentarzy i ocen notek leży na obie łopatki i błaga o zmiłowanie. Zero możliwości ustalania przez blogera, kogo życzy sobie widzieć na własnym blogu, a kogo nie. Zero kontroli komentarzy pod własnymi notkami (raj dla trolli i wulgarnych prowokatorów, bo administracja w sposób oczywisty nie wyrabia). Po prostu Sajgon.

Za pozytyw należy zaliczyć szybki refleks administracji. Gdy zacząłem narzekać na to jak się na tym portalu wykorzystuje potężne możliwości Drupala, skontaktował się ze mną jeden z adminów i zapytał o rady. Jest więc szansa na zmiany na lepsze na Niepoprawnych, a to mnie cieszy.

 

Swoją drogą w całej mojej historii bytności w Necie (a to już kilkanaście lat!) na palcach jednej ręki mogę zliczyć administratorów, którzy mieli życzliwe podejście do moich uwag. Ostatnimi czasy tylko Łażący Łazarz i Marovian zareagowali podobnie gdy napisałem na NE notkę na temat tego, co mnie w layoucie Nowego Ekranu doprowadza do białej gorączki. To świadczy o kalibrze człowieka gdy się umie być adminem i przyjąć krytykę ze strony, nie ukrywajmy, szarego użytkownika. Choć fakt, że widziałem w życiu tyle upadków różnego rodzaju portali, że jakbym za każdy dostał złotówkę, byłbym dziś pewnie bogatszy od Billa Gatesa. Więc raczej mogę coś powiedzieć na temat tego, co jest ważne i na co zwracać uwagę.

 

Dla porównania - administracja Salonu24 robi co może żebym w końcu zrozumiał, że mają mnie w dupie i mam spieprzać z ich portalu. Mają do mnie urazę od kiedy pani Agnieszka Luśtyk nakłamała na temat tego, co było w notce, którą usunęli – a ja publicznie zdemaskowałem te kłamstwa. Jestem na czarnej liście i każda moja notka jest ukryta z automatu. Dochodzi do takich absordów, że ta sama notka na Salonie24 jest obrzydliwa i niepożądana, a na Tek24 jest na SG. Całkowity idiotyzm.

 

Tu administracja i tam administracja, a jak różne podejście do człowieka, prawda? Widać da się. Tylko może po prostu nie wypada fraternizować się z jakimiś, pożal się Boże, blogerami gdy się z dumą chadza po salonach i rozmawia z wielkimi ludźmi, tak jak pani Luśtyk i pan Janke. Zresztą niepojęte, żeby jakiś tam wieloletni bloger i internauta śmiał jaśnie pana dziennikarza skrytykować. Ordung musi być.

 

Tak czy inaczej ja niecierpliwie czekam na następne posunięcia Łazarza. Bycie naczelnym NE na pewno wiele go nauczyło. A ja bym powiedział, że w branży politycznych portali blogerskich w naszym pięknym kraju konkurencja jest raczej niewielka. Salon24 i Niepoprawni zostawiają resztę peletonu daleeeeko w tyle.

 

A że Opara próbuje reanimować trupa? A to już problem Opary. Tak to już jest, jak się nie wie nic o Sieci i blogosferze, a bierze się za zarządzanie portalem.

Brak głosów

Komentarze

Bardzo dobry wpis. Widać, że znasz dobrze NE, zresztą dużo tam pisałeś. Szkoda, że ta notka nie ukazała się wczoraj, może nie doszłoby wtedy do niepotrzebnych przepychanek.
Pozdrawiam, Bogdan

Vote up!
0
Vote down!
0
#328295

"A poza tym spójrzmy prawdzie w oczy, jakieś 90% polskiego biznesu ma takie czy inne znajomości niezależnie od tego czy mowa o człowieku uczciwym, czy o kanalii. Mój wujek był majorem LWP..."

Ergo - uczciwy człowiek może mieć nieładne powiązania, ale dalej jest uczciwym człowiekiem.
Powiązania przyfrunęły, ot tak, od księżyca w pełni.
I się powiązały.

ŁŁ, Opara - a ktoś ich rozróżnia?
Przecież to jedno i to samo. Panowie sobie zrobili biznes, biznes nie wyszedł, w międzyczasie wpuścili w eter parę apologii WSI i wojskówki - cóż. I wielkie oburzenie, że to się ludziom, normalnym, nie podobało. Troszkę przecenili i siebie, i "siłę" oddziaływania NE. Fail! Epic fail! :)

Dziennikarzy bronić nie będę - natomiast ich da się czytać.
Było nie było - profesjonaliści.
A tam (na NE) szło zębami zgrzytać.

Jak sie Parol nauczy błędów ortograficznych okazyjnie nie robić, jak obaj panowie zaczną w miarę po polsku pisać (w sensie stylistyki) - niech swoich sił próbują.
Może ktos ich czytać będzie, moze ktoś pochwali - kto wie?
Najlepszego!

Póki co, od takiej "publicystyki" - chroń nas Boże.

I nie tak, że każdy bloger czy komentator zobowiązany jest przepiękną polszczyzną się posługiwać. Nie. Ale jak ktoś zaczyna się kreować na dziennikarza - jak to było - aha, 'obywatelskiego' - najpierw podstawy. Bo czytać hadko.

Jak ktoś pisze od serca, wprost - fajnie. I to się wybaczy, i tamto.
Ale jak bufon, jeden z drugim, robi z siebie literackiego guru, a jednak "słoma" z butów wyłazi, trzy razy powinien zastanowić się wcześniej - co robi.

Vote up!
0
Vote down!
0
#328296

(skasowany)

Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#328320

[quote=Max]Powiązania przyfrunęły, ot tak, od księżyca w pełni.
I się powiązały.[/quote]
Za czasów komuny gdy się żyło normalnym życiem, miało się dwie możliwości.

1) Robiłeś coś bardziej skomplikowanego niż stragan z żywnością i godziłeś się z koniecznością posiadania powiązań.

2) Nie miałeś powiązań i nie miałeś żadnych ambicji.

Bycie oficerem w wojsku, profesorem na uczelni czy funkcjonowanie w biznesie wtedy WYMUSZAŁO posiadanie powiązań i udawanie dobrego komunisty. System niszczył natychmiast każdego, kto nie upodabniał się do otoczenia.

[quote=Max]ŁŁ, Opara - a ktoś ich rozróżnia?[/quote]

Ludzie inteligentni odróżniają. Łazarz zrobił wiele dla śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej, Opara nie zrobił nic. Wpis Łazarza pt. "Gruppenfuhrer KAT" jest już legendarny. O innych jego wpisach, dziś już niestety nieistniejących, nawet nie będę wspominał.

Porównanie Łazarza do Opary jest świństwem wielkiego kalibru. Myślisz że jak ŁŁ zebrał na NE tyle ludzi? Naćpał ich? Nie, po prostu jego nick był znany już wtedy. Łazarz był i nadal jest tytanem w blogosferze.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#328318

[quote=LunarBird]Porównanie Łazarza do Opary jest świństwem wielkiego kalibru. Myślisz że jak ŁŁ zebrał na NE tyle ludzi? Naćpał ich? Nie, po prostu jego nick był znany już wtedy.[/quote]

Dobrze wiesz jak - zbudował brand w paru miejscach i następnie podebrał kogo się dało, a na bazie tego zbudował trzon NE.

[quote=LunarBird]Łazarz był i nadal jest tytanem w blogosferze.[/quote]

No. Racja, jest.

Tylko dzisiaj jest już tytanem w zupełnie innej konkurencji.

Wtedy był tytanem bo faktycznie, między innymi tekst "G. KAT" był mocny.

Dzisiaj jest tytanem bo faktycznie - dać się wyruchać bandzie trepów z rozformowanej jednostki, przy udziale zamorskiego słupa, do tego spektakularnie i na oczach wszystkich... Na koniec pajacuje po FB i domaga się buziaków w pompę.

No, to jest wyczyn.

Drugiego takiego nie ma w Polsce. Co ja mówię w Polsce - na świecie ! Co ja mówię na świecie - w układzie słonecznym.

W normalnych okolicznościach byłby skończony. W 3RP - nie wiadomo, ale dalsze losy ŁŁ dużo wyjaśnią.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#328419

Jakim "świństwem"? Kumplowali się obaj panowie ponad dwa lata, jeden drugiego publicznie wspierał. Jeśli będę miał przyjaciela złodzieja samochodów, więcej, będę z nim interesy robił - co o mnie pomyślisz? A jak po paru latach zacznę krzyczeć, że on mnie oszukał, a ja już wiem, kim on jest - na kogo wyjdę?

Vote up!
0
Vote down!
0
#328502

[quote]Kumplowali się obaj panowie ponad dwa lata, jeden drugiego publicznie wspierał.[/quote]
I w związku z tym normalne jest zapominać o tym kim jest Łazarz i jak wiele zrobił? Bo zaufał niewłaściwemu człowiekowi?

Postępujcie tak dalej, a zostanie was garstka idiotów z którymi nikt nie będzie chciał mieć do czynienia. Bo prędzej czy później wszystkich nawyzywacie od agentów i nazwiecie zdrajcami i sprzedawczykami.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#328512

Ale CO takiego wspaniałego zrobił Łazarz?
Bo ja dalej nie wiem.
Napisał tekst, gdzie oskarżył "KAT'a" o zbrodnię?
Przecież takich tekstów było multum, lepszych i gorszych, szczególnie świeżo po Smoleńsku.

Literat czy bloger z niego marny - jak ktoś nie wierzy i uważa że jestem bezpodstawnie złośliwy, niech przeczyta sobie choćby jego ostatni tekścik o nowym portalu, to jest pisane "po polskiemu". Więc chyba nie o to idzie.

Stworzył NE? Akurat to liczę mu na minus - z przyczyn, o których już pisałem. Zrobił kupę ludzi w konia, a wielu wodę z mózgu. Na dodatek nie zaskarbił sobie mojej sympatii arogancją i bufonadą. Pamiętasz jak traktował wszystkich, którzy ośmielali się go krytykować? Jeśli NE miał swoje "plusy dodatnie" to za sprawą części blogerów i komentatorów, a nie Łazarza czy Opary.

Widziałeś te faktury z netartu?
Przecież Łazarz zmyśla pisząc o własności domeny.

Chcesz, żebym widział w nim naiwnego idealistę, co miał dobre intencje? Cholernie mało prawdopodobne - ale załóżmy. No to w takim razie jest absolutnym biznesowym nieudacznikiem, człowiekiem nieodpowiedzialnym i niekompetentnym. Jedyne co mógłby, ewentualnie, prowadzić to własny samochód, bo na szofera strach go brać.

A już robienie z niego jakiejś ikony to solidne nieporozumienie.

Nie pisz "postępujcie" - bo reprezentuję w tym momencie poglądy wyłącznie jednej osoby - moje własne. A nigdzie nie znajdziesz mojej notki czy komentarza, gdzie epatuję terminami "zdrajca", "sprzedawczyk", itp.

Vote up!
0
Vote down!
0
#328540

[quote]Napisał tekst, gdzie oskarżył "KAT'a" o zbrodnię?[/quote]
Napisał bardzo wiele tekstów. Bardzo wiele z nich podawało unikalne informacje lub zestawiało je w sposób, jaki nikomu innemu nigdy nie przyszedł do głowy.

Nie znać tekstów Łazarza, zwłaszcza tych dotyczących katastrofy smoleńskiej, to może nie wstyd. Ale chwalić się publicznie nie ma czym. Na twoim miejscu przestałbym się wypowiadać na temat Łazarza skoro jesteś żałosnym ignorantem w temacie jego dotychczasowej twórczości. Miej przynajmniej tyle inteligencji by znać swoje miejsce i przestań udawać że się orientujesz w blogosterze.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#328640

Gdybym NIE ZNAŁ tekstów Łazarza, nie wypowiadałbym się.
Znam je - i oceniam nisko. W porywach - jako średnie. Można było z kontekstu mojego komentarza wywnioskować.

"Twórczość"???

LOL. O twórczości to możemy mówić w przypadku pisarza, ewentualnie felietonisty, itp. Co do blogerów, to w stosunku do niewielu użyłbym tego terminu.

I na pewno nie ma w tej grupie panów, którzy robią okazyjnie błędy ortograficzne, o niedostatkach stylu nie wspominając. Gramatyka leży, interpunkcja leży - twórczość, dobre sobie, dawno się tak nie ubawiłem. :))

Pół biedy, że Ty o nim w superlatywach piszesz, ja nikomu nie zabraniam, niech sobie chętni nawet obstalują portret ŁŁ i nad łóżkiem powieszą... Gorzej, ze sam ŁŁ dawno w to uwierzył, czemu nieraz dawał wyraz.

Masz tu cytat z "dzieł" wybitnego blogera:

"Pokrętne obelgi i wymysły Ryszarda Opary skierowane pod moim adresem, Pawła i Carcinki mają ukryć fakt iż domenę, którą zarejestrowałem ja zanim powstał Nowy Ekran i spółka Nowy Ekran SA i która od poczatku stanowiła moje zabezpieczenie dot. projektu Nowy Ekran była moja własnością do wczoraj do godziny 9.26 kiedy została ukradziona poprzez włamanie na moje prywatne konto dokonane przez Andrzeja Grabowskiego Prezesa Zarządu Nowy Ekran SA."

Na tym kończę "w temacie" (jak to zgrabnie ująłeś) Parola. Szkoda mojego czasu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#328687

Nb. od dawna nurtuje mnie pytanie: kto i w jakim celu napisał ŁŁ-owi "Obergruppenfuehrera KATa"?
Pozdrawiam
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#328700

Pytanie prawie retoryczne, biorąc pod uwagę ilość
danych w KAT, niedostępnych wtedy nawet w blogosferze.
Z tej perspektywy, NE wydaje się być klęską operacyjną
służb.
Próbują jeszcze to ratować, reanimować pod zmiennymi
szyldzikami, ale chyba już nawet sami w to nie wierzą,
że uda się z tego wykreować coś na wzór Bolka.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#328710

[quote]"Twórczość"???

LOL. O twórczości to możemy mówić w przypadku pisarza, ewentualnie felietonisty, itp. Co do blogerów, to w stosunku do niewielu użyłbym tego terminu.[/quote]
Ach, więc blogi to za mało wykwintna sztuka dla wielce szanownego pana. Cóż, w takim razie ma pan pecha. Bo cała tzw. "wielka sztuka" to System i jego mniej lub bardziej widoczni krzykacze.

Czasy się zmieniają, a waćpan tego chyba nie zauważył. W dzisiejszych czasach fanfik potrafi być ciekawszy niż oryginalne dzieło (że wspomnę tylko przykład "Senshi no Unmei: Pestilence" - fanfiku do niesławnej "Czarodziejki z Księżyca" który totalnie kopał dupy i na pewno nie był dla dzieci). Dzisiejszy świat, to świat internetu. Świat w którym pomysł krąży, jest zmieniany, przerabiany i eksploatowany na wszystkie sposoby a większość twórców nie oczekuje w zamian nic poza uznaniem. A czasami wychodzą z tego naprawdę ciekawe rzeczy.

Jeśli chodzi o mnie to niech się stare dziady z dawnej epoki upierają przy skompromitowanym, koroporacyjnym modelu rynkowym. Dla mnie większość blogerów bardziej zasługuje na miano twórcy niż jakikolwiek dziennikarz "Gazety Wyborczej". Bo twórca za kasę, tworzący na zamówienie teksty takie jak naczelny każe, dopasowane pod target to gówno a nie twórca. Nieważne ile debili w garniturach się zleci, nieważne ile barwnie wystrojonych papug zacznie powtarzać w wielkich mediach, że to sztuka a blog to amatorszczyzna. Sztuka nie polega na warsztatowej perfekcji. Utwór nie zawsze jest mniej wart dlatego tylko, że tu i ówdzie przecinka brakuje.

Sztuka pochodzi z serca. I dlatego nawet idealnie napisany tekst, ale tekst za kasę i dla kasy, nigdy nie będzie tyle wart ile tekst blogera po prostu piszącego co ma do powiedzenia.

Prawa autorskie i komercjalizacja tzw. "wielkiej sztuki" w dzisiejszych czasach sprawiły, że Twórca to wydaje się coś boskiego i trzeba nie wiem co zrobić, żeby zasłużyć na to miano. A prawda jest taka, że twórcą jest każdy, kto cokolwiek dodaje od siebie. I nawet jeśli to będzie niewiele - internet potrafi połączyć wiele takich niewielkich wkładów i w efekcie powstanie coś ogromnego.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#328981

Proszę !, nie obrażaj swojej i naszej inteligencji oraz wiedzy. W wielu sprawach się z Tobą zgadzam, ale te zdania to zwyczajne kłamstwo.

Za czasów komuny gdy się żyło normalnym życiem, miało się dwie możliwości.

1) Robiłeś coś bardziej skomplikowanego niż stragan z żywnością i godziłeś się z koniecznością posiadania powiązań.

2) Nie miałeś powiązań i nie miałeś żadnych ambicji.

Bycie oficerem w wojsku, profesorem na uczelni czy funkcjonowanie w biznesie wtedy WYMUSZAŁO posiadanie powiązań i udawanie dobrego komunisty. System niszczył natychmiast każdego, kto nie upodabniał się do otoczenia.

Można było robić coś bardziej niż stragan... i nie godzić się z powiązaniami, trzeba było tylko mieć upór i nie godzić się na "wiązanie". Takich na swój swój sposób szanowali, nie chcieli całego Narodu w Partii, nie zawsze.

Jak brak powiązań ma się do braku ambicji, jest jakimś związkiem przyczynowo skutkowym.

Ja nie lubię słowa ambicja, przeważnie zaślepia i mają przerośnięte ambicje jednostki pozbawione lub nie umiejące odnaleźć swoich talentów.

Wiadomym jest, że niewiele można było bez zgody władzy, jednak nie zawsze trzeba było współpracować lub się wiązać.

W różnych okresach wyglądało to lepiej lub gorzej. A "pseudowallenrodzi" zawsze cuchną.

Sądzę, że chciałeś podkreślić tragizm sytuacji i wyborów, jednak wkradła się fałszywa nuta.

Ja też wtedy się uczyłem, pracowałem, jednak bez powiązań jakoś sobie poradziłem. Wolałem, zostać sobą, niż realizować ambicje poprzez sprzedanie siebie. System nie zniszczył każdego, wielu. Równie wielu przerobił, mniej lub bardziej trwałe. Doskonale nadali się do przygarnięcia przez obecny ustrój i władzę.

Może nie ma tylu ile trzeba by już..., ale wiesz dobrze, że PRL przetrwało, lepiej lub gorzej sobie radząc wielu wspaniałych ludzi. I tych co potrafią łopatą machać, siać i orać, jak i od pióra choćby.

Udający są zawsze gorsi od wiernych wyznawców. Tych zlikwidujesz, a udawacze się przepoczwarzą.

Zatem zgoda z pewną erratą.

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#329808

...tak jest technicznie, NE bije wszystkie portale ogólnie dostępne...po prostu technicznie perfekcyjny ...cóż tak się stało jak się stało...pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

http://trybeus.blogspot.com/

#328307

...oczywiście dyszka...bo ci trochę tutaj zaniżyli poziom...pozdr

Vote up!
0
Vote down!
0

http://trybeus.blogspot.com/

#328308

Panie Trybeus, prosze wylozyc te 70 tysiecy zlotych na nowa wersje niepoprawnych, to wtedy mozemy podyskutowac na temat portalow.
Obecna przestarzala wersja niepoprawnych, to darmowa prowizorka, ktora dziala, jak dziala, ale przynajmniej jest bezpieczna. Mam wielka nadzieje, ze admini tego portalu zrobia co powinni juz dawno zrobic. Wystartowac z nowa wersja.
&. Ad hock.
Czy wie Pan co zrobil niejaki pan Opara z panskimi danymi osobowymi? A co zrobi WSI?
Bo ja niestety wiem.
Uklony dla myslacego.
"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość" Józef Piłsudski

Vote up!
0
Vote down!
0

"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość" Józef Piłsudski

#328327

[quote=wolny.strzelec]Czy wie Pan co zrobil niejaki pan Opara z panskimi danymi osobowymi? [/quote]
Nic. Bo ich nie miał.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#328333

...nic mi nie zrobi, ponieważ jestem wolnym człowiekiem...opara nie ma moich danych osobowych...co najwyżej IP kompa, którego już dziś mogę wywalić do śmieci...tyle i aż tyle...co do nowej wersji niepoprawnych ...jeśli byłoby 140 -tu blogerów, to po 500 zeta można coś zrobić...kwestia dobrej organizacji i dobrej woli blogerów...pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

http://trybeus.blogspot.com/

#328338

jak jeszcze niedawno czytaliśmy w jego komentarzach:

http://niepoprawni.pl/blog/3988/czy-zachowanie-na-portalu-niepoprawni-dotyczace-nowego-ekranu-jest-w-porzadku#comment-376562

Szybko się Pan Lunarze uczysz!

**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#328315

Moje wulgaryzmy są dokładnie tam, gdzie być mają i wbrew pozorom ja doskonale wiem, dlaczego coś napisałem tak a nie inaczej.

A jak komuś to nie pasi to jego problem, nie mój.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#328329

A tu zaraz: "jak komuś to nie pasi to jego problem"
Podziwiam, więc mi "pasi"!

Dlaczego ktoś wyciął wszystko z komentarza Lunara?

**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#328373

[quote]Dlaczego ktoś wyciął wszystko z komentarza Lunara?[/quote]
To ja sam skasowałem. Niechcący posłałem ten sam komentarz dwa razy, a nie mam w zwyczaju tak bałaganu zostawiać. Niestety skasować własnych komentarzy się tutaj nie da.
[quote]Tylko podziwiam, jak szybko się można nauczyć grzeczności[/quote]
Grzeczność, nie grzeczność. To jest internet, tu obowiązują lekko inne standardy i przenoszenie wprost zasad dobrego wychowania z reala do Netu jest podstawowym błędem. Poza tym sensownie kląć - też trzeba umieć.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#328395

[quote=LunarBird]To jest internet, tu obowiązują lekko inne standardy i przenoszenie wprost zasad dobrego wychowania z reala do Netu jest podstawowym błędem. [/quote]Zależy dla kogo. Niektórzy zachowują się kulturalnie niezależnie od tego, czy respondent widzi ich twarz, czy nie. Inni korzystają z okazji, żeby sobie ulżyć. To jak, ulżyło Ci, czy potrzebujesz rzucić jeszcze kilka bluzgów, żeby się lepiej poczuć?

Vote up!
0
Vote down!
0
#328662

PP to ujęła bardzo precyzyjnie. Następna lekcja kulturalnego zachowania. Krople drążą skałę.

**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#328694

W internecie o zasadach dobrego wychowania stanowi NETYKIETA. Tak było zawsze i tak zawsze będzie. Nic nie zmieni fakt, że na takim czy innym prowincjonalnym portaliku grupa ignorantów będzie Netykietę wyśmiewać.

Między innymi to że mówimy sobie na "ty" a nie na "pan" normalnie byłoby przejawem złego wychowania. Ale nie jest, bo takie obowiązują zasady w internecie. I nic tu nie zmieniają staruszkowie tu i ówdzie oburzający się, że każdy internauta mówi im na "ty".

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#329121

[quote]

@all LunarBird, 2 lutego, 2013 - 12:46 W internecie o zasadach dobrego wychowania stanowi NETYKIETA. Tak było zawsze i tak zawsze będzie. Nic nie zmieni fakt, że na takim czy innym prowincjonalnym portaliku grupa ignorantów będzie Netykietę wyśmiewać. Między innymi to że mówimy sobie na "ty" a nie na "pan" normalnie byłoby przejawem złego wychowania. Ale nie jest, bo takie obowiązują zasady w internecie. I nic tu nie zmieniają staruszkowie tu i ówdzie oburzający się, że każdy internauta mówi im na "ty". rip LunarBird CLH BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE. [/quote]

Nie wiem co tu jeszcze robisz małoletni staruszku wśród starszych staruszków?

Zmieniłby to i tamto, system NP i Admini są BE, podburzanie i wskazywanie na kogo mają być oburzeni Niepoprawni z powodu zalewu notek o problemach rozbitków z łżących oparów.

To co dotychczas wyplułeś na Niepoprawnych jest poważnym przegięcie, za które Admini NP powinni niezwłocznie dać solidnego kopa w zad temu "małolatowi" od slangów i porządnych wujków majorów z LWP i PZPR.

Nie wiem dlaczego Admini tolerują takie chamskie działania godzące w dobre imię Portalu.
Ale to nie moje zmartwienie, bo mogę stąd sobie pójść gdzieś gdzie nie przykleja się każde gówno by krzyczeć - PŁYNIEMY!

Poszedł WON do WSI gdzie jest takich miejsce.

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#329229

[quote]Nie wiem dlaczego Admini tolerują takie chamskie działania godzące w dobre imię Portalu.[/quote]
Skąd ten bulwers? Czy ja w poprzednim komentarzu pisałem konkretnie o Niepoprawnych? Pisałem ogólnie. A jeśli ty się czujesz "ignorantem wyśmiewającym Natykietę" to przepraszam, co co masz pretensje do mnie? O to że ci wytykam ignorancję?

Daleko mi do bycia małolatem, a jeśli ty się czujesz starym dziadkiem i jesteś zbyt zmęczony by się nauczyć zasad rządzących nowym miejscem w którym się pojawiasz to ponownie miej pretensje do siebie, nie do mnie.

I co mianowicie takiego strasznego napisałem o Niepoprawnych? Że nie wykorzystują mocy Drupala? Że layout jest niewygodny? Że brak podstawowych funkcji? To wszystko zwykłe fakty i twój bulwers niewiele tu zmieni. Admini na szczęście są mądrzejsi od ciebie i wiedzą, że na sto odwiedzających może trzech powie jasno, co im się w portalu nie podoba - a pozostałych 97 wywali się na portal i pójdzie bez słowa gdzie indziej.

A jak ci się nie podoba Netykieta, lamerze, to zawsze możesz po prostu nie korzystać z internetu. Przymusu żadnego nie ma. Bezczelnych ignorantów i tak w Sieci jest od cholery. Kolejni tego rodzaju ludzie naprawdę nie są nikomu do niczego potrzebni.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#329459

Kolejni tego rodzaju ludzie naprawdę nie są nikomu do niczego potrzebni.

Słyszysz, co mówisz?

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#329463

Chyba telepatia.
Chciałem mu zadedykować w tej formie:
"Bezczelnych ignorantów i tak w Sieci jest od cholery. Kolejni tego rodzaju ludzie naprawdę nie są nikomu do niczego potrzebni."
Wyskakuje jak szlachetny z pojemnika i "porządki"
zaprowadzać będzie.
Niech zrezygnuje z sieci i spada na swój księżyc

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#329467

Przerażają mnie tego typu wypowiedzi - nieważne, czy wypowiedziane świadomie, czy podświadomie...

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#329471

Nie ma nic złego w tym, że ktoś czegoś nie wie.

Jest natomiast NIEWYBACZALNYM nie wiedzieć i odnosić się z pogardą i ironią do ludzi bardziej zorientowanych w temacie od samego siebie.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#329581

że - po prostu - powiesz: "Źle się wyraziłem".
Jednak wolisz brnąć.
Szkoda...

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#329598

... są idealnie zbędni!
Możemy pisać i rozmawiać bez zgody Najwyższego... Fiuta :):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#329473

Bez takich ludzi jak ja nie pisalibyście teraz blogów, bo by ich nie było. Blogi powstały z for internetowych gdy je dostosowano do potrzep prowadzenia dziennika internetowego. Fora powstały z bulletin boards, a te z kolei z list dyskusyjnych i z IRCa.

Tacy jak ty tylko przyszli na gotowe. Bez takich jak ja nie mielibyście DOKĄD przychodzić.

Więc się nie wymądrzajcie. Nie widzieliście, jak się internet rozwijał. Nie jesteście w stanie ogarnąć, co się skąd wzięło i dlaczego. I dlatego nie rozumiecie powodu, dla którego Netykieta jest tak potrzebna.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#329577

Tacy jak ty tylko przyszli na gotowe. Bez takich jak ja nie mielibyście DOKĄD przychodzić.

Więc się nie wymądrzajcie. Nie widzieliście, jak się internet rozwijał. Nie jesteście w stanie ogarnąć, co się skąd wzięło i dlaczego.

Drogie dziecko z księżyca. Znaczna część piszących tu osób funkcjonuje w sieci od kilkunastu lat. Korzystaliśmy w swoim czasie zarówno z IRCa, jak z i ogólnodostępnych forów, a potem forów zamkniętych, zanim jeszcze powstały portale blogowe. Sama miałam dwa takie fora, więc przestań pleść trzy po trzy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#329601

Gdyby wszyscy Polacy mieli tylko i wyłącznie tak porządnych wujków majorów z LWP i PZPR jak piszący, to dziś z dużym prawdopodobieństwem "mielibyśmy" internet na poziomie ich bratniej Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej, prawda, że byłby o wiele ciekawszy?

Co by było gdyby nie było Powstań na Węgrzech, NRD, Czechosłowacji, Poznaniu, polskim Wybrzeżu 1970, Ursusa, Radomia, Płocka, sierpnia 1980, Pierwszej Solidarności i walki w stanie wojennym i później?

Zapewne od buciorami i lufami trepów z LWP i PZPR fajniej wyglądałaby dziś nawet ta załgana III RP, prawda?

Pozdrawiam,
Obibok na własny koszt

PS
LWP w dziejach PRL odegrało kluczową rolę sowieckiego zniewalania Narodu Polskiego, którą różne trepy i ich POciotki i POwujki chcą za wszelką cenę umniejszyć.
Onwk.

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#329611

[quote]Znaczna część piszących tu osób funkcjonuje w sieci od kilkunastu lat. [/quote]
A świstak siedzi i zawija je w te sreberka.

Nie czaruj mi tutaj, większość ludzi na Niepoprawnych to zwykli, bezmyślni, pisowscy TROLLE. Taki pisowski Onet i tyle. Dają jedynki odruchowo jak tylko wpis krytykuje świętego prezesa choć słowem. Komentarze rzadko kiedy odnoszą się w jakikolwiek sposób do merytorycznej strony wpisu.

A najgorsze jest, że nie da się tych trolli zablokować i pozostaje tylko próbować ich ignorować.

Policz ile razy zostałem posądzony o bycie agentem tylko pod tym jednym postem. Chcesz mi wmówić że ci durnie wyzywający ludzi od agentów są w Sieci kilkanaście lat? Raczej wątpię. Po kilkunastu latach w sieci nie mieliby już gdzie postować, bo na każdym szanującym się portalu za wyzywanie ludzi od agentów jest się banowanym.

Ty może i jesteś w Sieci długo, tego nie wiem. Ale nie udawaj, że nie widzisz ile trolli tu grasuje. No chyba że upadłaś tak nisko, że sankcjonujesz trollowanie gdy troll jest zwolennikiem PiS. I nie rób zdziwionej miny gdy trollom odpowiadam tak jak na to zasługują.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#329613

Stary Żuławski przewidział, że ludziska zdziczeją na Srebrnym Globie ;-). To nie Twardowski :-(.

Vote up!
0
Vote down!
0
#329618

"Nie czaruj mi tutaj, większość ludzi na Niepoprawnych to zwykli, bezmyślni, pisowscy TROLLE." ?

Wyrazów sympatii?

Zaproszenia na listy przyjaciół?

A może celowo piszesz to po to, aby ci ktoś powiedział "Won ty parszywy chamie" albo coś w tym stylu?
To by tobie odpowiadało.
Mógłbyś poskarżyć się gdzieś na Legionie, że na niepoprawnych ciebie wyzwali i nijak nie chcą docenić twoich wiekopomnych zasług dla rozwoju blogosfery.

Zachowujesz się jak pyszałkowaty bęcwał.

Mając na względzie twoje ogromne doświadczenie internetowe, nie powinieneś się zatem specjalnie dziwić, że jesteś traktowany jak pyszałkowaty bęcwał.

Vote up!
0
Vote down!
0
#329625

aby ci ktoś powiedział "Won ty parszywy chamie"

Właściwie to ktoś powinien, bo to JEST cham.

Vote up!
0
Vote down!
0
#329630

Proponuję najpierw zadbać o to by nie wyzywano na Niepoprawnych ludzi od zdrajców, sprzedawczyków, agentów i żydowskich pachołków dlatego tylko, że mają własne opinie. A dopiero potem mieć pretensje, że ktoś wyzywany w ten sposób zdejmuje białe rękawiczki i się nie patyczkuje.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#329635

A nie mógłbyś odpowiadać indywidualnie tym, którzy ciebie wyzywają, a nie mieszać w to np. mnie, ellenai i wszystkich innych, którzy ciebie nie wyzywają albo na ciebie w ogóle nie zwracają uwagi?

W netykiecie jest coś o odpowiedzialności zbiorowej?

Mnie w ciągu ostatnich kilku tygodni demaskowano tutaj jako ubeka, Niemca, Żyda, a ostatnio jako Świadka Jehowy.
Staram się to traktować z wyrozumiałością. Zazwyczaj mnie takie niedorzeczności nawet bawią.
Nie przyszłoby mi natomiast do głowy zwymyślać w odwecie większość niepoprawnych albo obwiniać za takie incydenty Administrację.

Jak niby, twoim zdaniem, mam "zadbać o to by nie wyzywano na Niepoprawnych..." ?
Jakie możliwości, których ty jesteś pozbawiony, mam w tych sprawach ja lub ellenai?

Vote up!
0
Vote down!
0
#329641

Trolle mają tutaj raj po pierwsze przez głupi projekt portalu, za którego krytykowanie zostałem zmieszany z błotem. A po drugie dlatego, że takim jak wy WISI TO KALAFIOREM.

Jak ja jestem wyzywany to nikt nie reaguje. A jak powiem coś ostrzej to przyłazi ellenai i się wymądrza, na co to niby nie ma miejsca na Niepoprawnych.

Dopóki takim jak Gorynowicz czy obibok wolno wyzywać i oskarżać, mi wolno kląć. I w dupie mam co sobie o tym myślicie. Nie podoba się, to zmotywujcie administratorów żeby dali mi narzędzia do wywalenia z mojego bloga tych, którzy mnie wyzywają.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#329691

[quote]I w dupie mam co sobie o tym myślicie.[/quote]

Musisz mieć bardzo pojemną, prawda?

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#329702

[quote=LunarBird]Jak ja jestem wyzywany to nikt nie reaguje. A jak powiem coś ostrzej to przyłazi ellenai i się wymądrza, na co to niby nie ma miejsca na Niepoprawnych.[/quote]A to nie jest czasem tak, że jesteś wyzywany dlatego, że swoją krytykę strony i użytkowników wyrażasz w bardzo niegrzeczny sposób? Wiesz, krytyka to jedno, sposób jej przekazania to drugie, wcale nie mało istotne...

Zauważyłam poniżej, że doradzasz tym, którym się na Twoim blogu nie podoba, żeby na niego po prostu nie wchodzili. A sam wchodzisz na NP, mimo że tak bardzo Ci się tu nie podoba... czy to nie brak konsekwencji?

Skoro jest coś, co sprawia, że mimo wszystkich niedociągnięć tutaj bywasz, najwyraźniej są też jakieś plusy NP (choćby i taki, że istnieją). A jeśli tak, to czy na pewno warto jest przekazywać swoje przemyślenia dotyczące strony w tak nieprzyjemny sposób?

Vote up!
0
Vote down!
0
#329709

[quote]A to nie jest czasem tak, że jesteś wyzywany dlatego, że swoją krytykę strony i użytkowników wyrażasz w bardzo niegrzeczny sposób?[/quote]
Przecież wyzywanie mnie nie zaczęło się teraz. W miażdżącej większości przypadków byłem wyzywany gdy:

1) krytykowałem PiS i Kaczyńskiego,
2) krytykowałem ludzi przez fanatyków PiS uznanych za święte krowy, których krytykować w żaden sposób nie wolno,
3) broniłem ludzi bezzasadnie wyzywanych od agentów i zdrajców.

Gdy chwaliłem Kaczyńskiego i pisałem po linii ideologicznej PiS dziwnym trafem nikt mnie nie wyzywał. Nawet jeśli krytykowałem Tuska w niewybrednych słowach.
[quote]najwyraźniej są też jakieś plusy NP[/quote]
Wcale nie twierdziłem, że nie ma. Ale chwalenie adminów nic im nie daje poza bonusem do ego. Z krytyki mogą się przynajmniej dowiedzieć, co poprawić.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#329736

Swego czasy Redakcja Niepoprawnych, o ile dobrze kojarzę toczyła się dyskusja na temat zmian na NP.
Pilotował ja o ile pamiętam @Budyń78 (chyba nie pomyliłem kolejności cyferek, a jeśli tak to przeprasza, bo uczyniłem to niecelowo).
Czy mógłbyś dla Nas staruszków z "prowincjonalnego portalu" (tak napisałeś o NP) wskazać linki do swoich komentarzy w tamtych wątkach?
Raczej pisanie krytyki nie ma nic wspólnego z twardogłowymi łysolami, pisiakami itp. epitetami, prawda?
Nie przypisałem ci łatki, że jesteś od POmyleńców, czerwonych buraków, palikociakiem czy czymś w tym stylu.
Napisałem i pisze o tym, ze nie zgadam się na gloryfikowanie rodzinnych terpów, tak samo bym pisał jeśli ktokolwiek napisał, że ma w rodzinie lub choćby tylko zna "porządnego" eSBeka, TW, KO, WSIoka itd. itp.
Bo tak może pisać albo człowiek mający za nic ich zbrodnie wobec Narodu Polskiego i nie tylko, albo świadczy to, że jest jednym z nich.
Czy to ja napisałem, że mam porządnego UBeka czy trepa.

Moim jednym z katów który już kwiatki wącha był oprawca i kanalia jakich mało sam Tadeusz Szymański, może znałeś tego zapewne "porządnego" męża, ojca, dziadka, syna, szwagrem wujka, stryjka ......?

Jeśli nie wiesz kto to taki - sprawdź, a się dowiesz, bo jak się przechwalasz znasz te różne sztuczki bardziej ode mnie - staruszka z Commodorem (szkoda, że nie podałeś typu, bo miałem i 4 i 16 i 128 ful wypas i Amigę 666 - więc co mam między uszami synku - podpowiedz proszę).

Wiesz gdzie lądowali i lądują w mojej firmie tacy bystrzachy jak ty?

Przed bramą firmy sami lub w asyście straży przemysłowej dziś ochrony.

Jeden to nawet zmarł na zawał serca, za co później byłem oskarżany za przyczynienie się do śmierci takiego jednego jak ty buca, bo złodziei i chamów w firmie nigdy nie tolerowałem, a także przemądrzałych dupków jak tu, co to gospodarzom chce dokazywać gdzie ma siedzieć przy stole.

Swój brak wychowania nie musisz też tak ostentacyjnie udowadniać wszystkim w koło, bo to od ciebie bije jak słońce w zenicie na równiku.

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#329796

Zgoda, jednak obstaję przy "pyszałkowatym bęcwale".

Vote up!
0
Vote down!
0
#329885

Nie chcę się tu przechwalać, ale jestem w sieci od kilkunastu lat co najmniej, Najpierw pisałem na "grupach dyskusyjnych", a potem założyłem bloga (jakoś tak po Katarynie i po Rybinski.blog, który, nota bene, nie był blogiem Rybińskiego, tylko przedrukiem). W pewnym momencie miałem nawet (wątpliwą) przyjemność zyskać pozycję najbardziej popularnego blogera politycznego na Onecie (wybór portali był niewielki, miałem pisać pod szyldem GW?). Ciebie też pamiętam z Sieci, ale tylko jako nick, bo nie napisałeś nigdy nic wartego zapamiętania. Nigdy nie zmieniłem poglądów(co łatwo sprawdzić), a Niepoprawnych reklamowałem i wspierałem od początku powstania portalu. Z tej pozycji mam prawo powiedzieć, że tacy jak ty, że swoimi, pożal się Boże, "krytykami", mogą spadać na drzewo.
Opara już nie płaci? Znajdź sobie innego... oficera i płatnika!
----------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#329824

UWAGA!

Ujawnił się internetowy BOLEK twórca Internetu ukrywający się dotychczas w archiwach Łubianki.

[quote]Bez takich ludzi jak ja nie pisalibyście teraz blogów, bo by ich nie było.[/quote]

Dodam.

Nie byłoby życia na ziemie bez takich jak @LunarBird, prawda?

Polecę tym samym pyszałkowatym klasykiem.

[quote]Tacy jak ty tylko przyszli na gotowe. Bez takich jak ja nie mielibyście DOKĄD przychodzić.

Więc się nie wymądrzajcie. Nie widzieliście, jak się internet rozwijał. Nie jesteście w stanie ogarnąć, co się skąd wzięło i dlaczego. I dlatego nie rozumiecie powodu, dla którego Netykieta jest tak potrzebna.[/quote]

Teraz już wiem, że to ten co ma porządnego wujka z LWP i PZPR stworzył światu INTERNET, a nie jakiś tam pejsaty marsjański Żyd, prawda?

Ubaw po pachy!

Obibok na własny koszt

Piłeś nie jedź!
Piłeś nie pisz!

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#329605

Nigdy nie piję. Nigdy nie palę. Nigdy nie byłem, nie jestem i nie zamierzam być niczyim agentem. Nigdy od nikogo nie wziąłem ani grosza żeby cokolwiek napisać tak a nie inaczej.

A to że Commodore który masz między uszami nie ma odpowiedniej mocy obliczeniowej by przetworzyć moje opinie i dla uniknięcia zwisu ex cathedra uznajesz je za agenturę to wybacz, twój problem, nie mój.

Są ludzie na tym świecie, którzy potrafią myśleć trochę bardziej skomplikowanymi kategoriami niż podział na zwolenników boskiego prezesa i agentów albo pisowskich patriotów i Żydów.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#329626

Nie wstydzę się ani Spektrum, ani Atari, ani Commodore, bo Commodore 128 pełen wypas oraz Amigę 600-tkę i pierwszy AT 12MHz z Herkulesem mam dziś w swoim muzeum techniki.
Czy synku w ogóle widziałeś na własne oczy Commodore 4 lub Commodore 16 z magnetofonowa pamięcią taśmową, że nie wspomnę o Commdore 128 pracującym pod PCM3/DOS 1.1 czy Amidze 600.
Basic, Fortran i różne Geo odmiany, pierwszy czysty DOS i DER DOS,Paskal 4, 5 5,5 6,0, Asembler, język C, bo linuksa i windowsa nie było, a ni innych mega wspierającego oprogramowania.
Dałbyś rade mądralo z 4 Kb lub 16 Kb cokolwiek więcej zrobić nić włączyć gotową gierkę na pamięci taśmowej?

Więc nie wiem o czym synku piszesz, ze to ktoś a nie ty przyszedł na coś co było gotowe, co?

Wiesz krowa która dużo ryczy zazwyczaj bardzo mało mleka daje, tak jak i ty.

Tak więc synku martw się o swoją moc obliczeniową, chociaż nie wiem czy potrafisz ja wykorzystać właściwie, a w to mam uzasadnione wątpliwości, że jednak NIE.

[quote]„Są ludzie na tym świecie, którzy potrafią myśleć trochę bardziej skomplikowanymi kategoriami niż podział na zwolenników boskiego prezesa i agentów albo pisowskich patriotów i Żydów.”[/quote]

Zapewne i są lecz mam zgoła inne mniej i o wiele mniej skomplikowane kategorie oceny TAK TAK lub NIE NIE.
Prawda albo fałsz, dobro albo zło.
Czy nie bardziej proste od mniejsze lub większe zło czy prawie prawdy?

Nie strzelaj też w sztachety, bo nie tylko sam się ośmieszasz ale i swojego „porządnego” wujka majora z LWP i PZPR (może mi napiszesz gdzie wybyli ci wszyscy BE z LWP i PZPR, co?), bo ani nie jestem zwolenników boskiego prezesa czy pisowskim patriotą.

Za to jak najbardziej - jestem marsjańskim Żydem – czy to też ci pyszałku nie pasuje?

Oświadczam, że każdy kto gloryfikuje lub umniejsza haniebną służbę okupantowi sowieckiej Rosji był, jest i będzie moim wrogiem, a twój porządny wujek major służył podwójnie i w LWP i w PZPR, prawda?

Cóż, dla niektórych Jaruzelski i Kiszczak to byli i są ludźmi „honoru” lecz nie dla mnie, tak jak i ten twój porządny wujek major z LWP i PZPR, tak jak rodzina trepów Skrzypczaka (ojciec i syn są siebie warci) nie była i nie będzie dla mnie nigdy porządną polską rodziną i tak jak Petelicki, Wilecki, Toczek, Dukaczewski, Gromosław Czerwony, Lesiaki itd. itp.
Właśnie gdyby nie tacy jak piszący te słowa dziś być może nadal bawić tylko swoim Commodorem 64 z magnetofonem, i tu następuje moja pełna zgoda, bo o to zadbałby twój porządny wujek major z LWP i PZPR, a PRL miałby Internet na poziomie KRL-D.
Użytkownik LunarBird napisał:

[quote]„To jest internet, tu obowiązują lekko inne standardy i przenoszenie wprost zasad dobrego wychowania z reala do Netu jest podstawowym błędem.”[/quote]

Jeśli go nie ma w realu tak i nie będzie miał go w Necie – i tu też pełna zgoda, nie musi przenosić, bo niby co go brak i emanuje tylko trepie PO PRLowskie truchło?

Widzisz mądralo, nie trzeba ani tyle jat ty rozumów zjeść i nie mieć dużej moc obliczeniowej by obalić mit waszego guru TW Bolka, bo do tego wystarczyła dla mnie moja walizkowa maszyna do pisania bezRAMowa, którą w stanie wojennym zapewne TW Bolek byłby nawet gotów zjeść i połknąć bez popicia gdyby wiedział, że ulotki na niej napisane obalą w końcu jego mit obalacza komunizmu razem ze swojom Danuśkom i oktetem pomroczności jasnej i ciemnej.

Moja maszyna bezRAMowa była tą kroplą, która rozpoczęła obalanie mitu waszego TW Bolka.
I na koniec.
Wal się ProMilowo-sowi trepie z oparów i WSI.

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#329827

Przecież on nawet nie wie co to scena, BBS'y, Fido, czy Gopher, gdzie temu chłopinie od edytorów tekstu do Commodore...

Vote up!
0
Vote down!
0
#330018

Skopiowałam Twój wpis, bo moja odpowiedź pewnie będzie daleko niżej:

"Bez takich ludzi jak ja nie pisalibyście teraz blogów, bo by ich nie było. Blogi powstały z for internetowych gdy je dostosowano do potrzep prowadzenia dziennika internetowego. Fora powstały z bulletin boards, a te z kolei z list dyskusyjnych i z IRCa.

Tacy jak ty tylko przyszli na gotowe. Bez takich jak ja nie mielibyście DOKĄD przychodzić.

Więc się nie wymądrzajcie. Nie widzieliście, jak się internet rozwijał. Nie jesteście w stanie ogarnąć, co się skąd wzięło i dlaczego. I dlatego nie rozumiecie powodu, dla którego Netykieta jest tak potrzebna."

No no no, to jakaś niebywała hypertrofia megalomanii. Naprawdę nie czujesz zażenowania, kiedy sam siebie czytasz?

Ja jestem w internecie od 1997 roku, a właściwie nawet od końca 1996, tylko że po drodze zmieniałam nick oraz IP.

Vote up!
0
Vote down!
0
#329851

Co to jest "bulwers" i "lamer"?
To z tego samego języka obcego, co "zajebiście"?

Vote up!
0
Vote down!
0
#329468

Droga pani - Google i Wikipedia naprawdę nie gryzą.
http://en.wikipedia.org/wiki/Lamer

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#329579

Drogi Panie, jestem etnografem i językoznawcą. Wiem co to subkultury i slang miejski. Proszę mnie zatem nie odsyłac do Idiotopedii.
Skoro Pan tak mało domyślny, to napiszę otwartym tekstem - NP to nie jest miejsce na propagowanie kretyńskiego slangu i zaśmiecanie języka polskiego. Jeśli nie zna Pan określeń funkcjonujących w języku polskim, proszę sięgnąć do słownika.

Vote up!
0
Vote down!
0
#329583

[quote]NP to nie jest miejsce na propagowanie kretyńskiego slangu i zaśmiecanie języka polskiego.[/quote]
Jedynymi osobami władnymi ustalać na co jest miejsce na Niepoprawnych a na co miejsca nie ma są administratorzy. I w razie gdybyś nie zauważyła - nie zostałem póki co zbanowany.

Poza tym większość ludzi tutaj kaleczy język polski daleko bardziej niż ja i stosuje wulgaryzmy daleko częściej. I nie widzę żebyś biegała i każdego z nich upominała, więc ode mnie też wara.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#329620

I nie widzę żebyś biegała i każdego z nich upominała, więc ode mnie też wara.

Jesteś chamem wyjątkowego sortu. I na tym kończę tę naszą miłą pogawędkę.

Vote up!
0
Vote down!
0
#329624

Może zamiast narzekać na mnie powinnaś raczej podziękować swoim znajomym z tego samego portalu nagminnie mnie tutaj wyzywającym od agentów, zdrajców i żydowskich pachołków?

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#329631

[quote]Może zamiast narzekać na mnie powinnaś raczej podziękować swoim znajomym z tego samego portalu nagminnie mnie tutaj wyzywającym od agentów, zdrajców i żydowskich pachołków?[/quote]

Może i u Michniaka czy inszego LIZA by łyknęli lecz nie na NP.

Tu się tak nie da jak można było tam czy we WSIowych łżących oparach NE.

Nie mieszaj z tematem żydowskim czy antysemickim swojego zauroczenia "porządnym" wujkiem majorem z LWP i PZPR - zapewne zapisał się nie dla awansów do towarzyszy lecz pod lufami karabinów plutonu egzekucyjnego, prawda?

Wszyscy dobrzy, prawda?

Ciągle się pytam i nie dostaję odpowiedzi - może tym razem usłyszą, co?

Którzy są ci nie porządni, ci co służyli okupantowi Polski - Rosji sowieckiej i gdzie odlecieli, co?

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#329708

[quote]Daleko mi do bycia małolatem, a jeśli ty się czujesz starym dziadkiem i jesteś zbyt zmęczony by się nauczyć zasad rządzących nowym miejscem w którym się pojawiasz to ponownie miej pretensje do siebie, nie do mnie.[/quote]

Przygadał gar z grochówką wojskową porządnego wujka majora z LWP i PZPR.

http://niepoprawni.pl/users/lunarbird
2 lata 25 tygodni
Od początku - 1,249
Obecnie - 1,239

http://niepoprawni.pl/users/obiboknawlasnykoszttlenpl
2 lata 27 tygodni
Od początku - 8,603
Obecnie - 8,525

[quote]„Lamer (z ang. lame – kulawy) – potoczne i pejoratywne określenie osoby niekompetentnej w określonej dziedzinie lub mało inteligentnej, niedojrzałej, upośledzonej społecznie.”[/quote]

W przeciwieństwie do ciebie szamaku twoich wujków i temu podobne kanalie trzymałbym w kolonii karnej za ich porządną służbę okupantowi rosyjskiemu, a nie wypłacał emeryt uczy czy renty w tym rodzinne, bo to tacy jak twój porządny wujek majpr z LWP i PZPR musieli by zapracować na sieroty i rodziny pomordowanych matek, ojców, braci, sióstr, dziadków.
Zgadza się jestem upośledzonym społecznie w III RP, bo trudno być przy normalnych zmysłach by coś takiego akceptować tak jak szamacy, frajerzy, łobuzy czy takim c…. - nie kojarzyć z narządem męskim.
Wiem jedno, że to tacy właśnie uważają nawet dziś wiedząc o udokumentowanych zbrodniach komunistycznych dokonanych na Narodzie Polski oraz o tym, że stan wojenny był zbrodnią narzuconą Polakom przez zorganizowaną zbrojną grupę przestępczą za dobro narodowe komuchów i bandytów, który rzekomo uratował przed interwencją rosyjską.
Masz rację nie jestem przystosowany do życia w symbiozie z twoi porządnymi bohaterowie byli i są w MBP/UB/SB, MSW, MON, IW, WSW, LWP, WSI, czy ptactwa jak WRONy czy SOWY.
Moimi bohaterami nie są Peteliccy, Gromosławy, Skrzypczaki, Dukaczewskie, Toczki, Wileckie, Opary i ich usłużni idioci jak Łżący Łgarz, łażący czy pełzający na raka czy na czworaka.

Jesteś dla mnie nikim, wydmuszka POoprna i WSIowa.

Gdybym był takim bezkręgowcem jak ty szamaku, to byś dziś tego tu nawet nie miał możliwości napisać, bo jesteś kanapowy bohater od klawiatury, a nie czynu w reali czy na prawdziwym polu boju.
Bo bycie trepem w czołgu czy wozie opancerzonym to nie to samo co bycie po przeciwnej stronie luf karabinowych czy czołgowych.
Ciesze się, że Bóg ochronił i uchował mnie od takiego c.... jako syna, bo mój syn już do tego coś tam coś tam od dziecięcych lat był po przeciwnej stronie ZOMO i trepów z LWP.

Podaj nr jednostki i się odmelduj WSIowy trutniu na kolanka porządnego wujka majora z LWP i PZPR.

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#329679

Owal się, trollu.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#329689

Ja - Żyd z Marsa czekam na radosną twórczość.
Tylko nie leć tu swoim ulubionym tematem żydowskim czy antysemickim, bo to nie kto inny jak tacy jak ty turyści mixowi, każdy temat o "porządnych" trepach z LWP chcecie przykryć waszym tematem zastępczym - żydowskim.
Niezły jak widzę masz mix czy po koledze mixie, który nawet w kurze znoszącej nie całkiem białe jaja widzi pejsatego Żyda?

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#329704

Lubię porządek;

Jest: 2 lata 27 tygodni

Wino być: 2 lata 29 tygodni
Licząc do samego początku.

http://niepoprawni.pl/users/obiboknawlasnykoszt

Pierwsza notka:

obiboknawlasnykoszt, 21 lipca, 2010 - 22:08

http://niepoprawni.pl/blog/1837/zdrajcow-polski-nalezy-karc-wedlug-slow-ich-ideologa

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#330561

"To jest internet, tu obowiązują lekko inne standardy i przenoszenie wprost zasad dobrego wychowania z reala do Netu jest podstawowym błędem."

Dziwnie defniujesz internet.
To, co napisałeś, to manifest nosicieli słomy w butach. Jestem anonimowy i wolno mi.
Tak jak kierowca na ulicy - jest "przejazdem", anonimowy, więc bluzga: "ty baranie" (to nie do Ciebie, to cytat), stojąc na światłach wytrząsa na jezdnię popielniczkę.
W innych sytuacjach, nieanonimowych, jest kulturalny, a jakże.

Na NP staramy się być kulturalni również anonimowo. Trudne, prawda?

Vote up!
0
Vote down!
0
#328692

  Tak jak mowisz, aby przenosic zasady dobrego wychowania "z reala do Netu", trzeba je najpierw miec. A "miec" to nie to samo co "uzywac" od czasu do czasu.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#328701

Tak, wiem. Boli was, że oberwało się waszemu ukochanemu portalowi. W dodatku boli tym bardziej, że dostało się słusznie. Wolelibyście, żeby admini posłali mnie na drzewo nazywając zdrajcą i agentem, prawda? Wolelibyście żeby mnie kłamliwie nazwali desanciarzem i kazali się zamknąć tak jak spora część tutejszych ludziom którzy przyszli z NE, prawda?

W końcu po co dostrzegać argumenty i na nie odpowiadać. lepiej zatańczyć w kółku wzajemnej adoracji "Uga-buga, wulgaryzmy, wulgaryzmy! Uga-buga, brak kultury!" Tak łatwiej. Na szczęcie admini Niepoprawnych (przynajmniej jeden z nich) mają więcej rozsądku.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#329124

"Na szczęcie admini Niepoprawnych (przynajmniej jeden z nich) mają więcej rozsądku."

Raczej cierpliwości i wyrozumiałości.
Pozdrowiłabym Cię zgodnie z Twoją NETYKIETĄ, skoro tak ją cenisz, ale jakoś nie czuję potrzeby używania wulgaryzmów...

Bywaj zdrów.

Vote up!
0
Vote down!
0
#329474

Użyj cytatu. Proponuję pewną lakoniczną kwestię Maklakiewicza z filmu "Giuseppe w Warszawie" ;-).

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#329475

Kiedy ja się właśnie jakoś tak... uspolegliwiłam. ;-)
I nie chciałabym być niemiła dla Lunarbirda, tylko żeby on był miły dla nas. Czasem tak miewam - czy to niepokojące? ;)

Idę się rzucić w gęsi puch. ;-)
Dobranoc.

Ps. Nie mam pojęcia, co powiedział Maklakiewicz. :D

Vote up!
0
Vote down!
0
#329481

To bardzo niepokojące ;-)))!

Dobrej nocy

PS. Tekst Maklaka przesyłam na priv.

Vote up!
0
Vote down!
0
#329482

Tak, wiem. Boli was, że oberwało się waszemu ukochanemu portalowi. W dodatku boli tym bardziej, że dostało się słusznie. Wolelibyście, żeby admini posłali mnie na drzewo nazywając zdrajcą i agentem, prawda? Wolelibyście żeby mnie kłamliwie nazwali desanciarzem i kazali się zamknąć tak jak spora część tutejszych ludziom którzy przyszli z NE, prawda?

Ależ skąd. Nic nas nie boli. Aniś ty zdrajca, ani też agent.
Po prostu zwykły głupek, który uparł się, by robić z siebie pośmiewisko, zamiast roztaczać swe walory intelektualne w swoim własnym środowisku "blachar" i kumpli od kufla.

Chcesz się dalej kompromitować to wolna droga.

Vote up!
0
Vote down!
0
#329587

Gorynowicz mnie kłamliwie posądza bez dowodów o bycie agentem i zdrajcą. Ty mnie kłamliwie posądzasz bez dowodów o posiadanie kumpli od kufla i o obracanie się w środowisku "blachar".

Oboje jesteście siebie warci.

Skąd niby wiesz kim jestem i w jakim środowisku się obracam? Nie wiesz. Mimo to ferujesz kretyńskie wyroki. Tylko tak się składa, że przyzwyczaiłem się że idioci w necie ferują wyroki na tematy, o których gówno wiedzą.

Mało mnie interesuje, jak mnie nazwiesz ty i tobie podobni fanatycy. Nie pasuje to spieprzaj na inne blogi. Przymusu czytania i komentowania nie ma.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#329680

[quote]Nie pasuje to spieprzaj na inne blogi. Przymusu czytania i komentowania nie ma.[/quote]

Przebywania na nic nie znaczącym prowincjonalnym portalu wśród starców, których nienawidzisz i nimi publicznie gardzisz też nie ma przymusu.

Czynisz to z powodu swego zamiłowania do masochizmu, tak?

Jak nie pasuje dla mnie towarzystwo, to po prostu tam nie bywam i nie krzyczę by "spieprzali" gdzieś w inne miejsce, tak ja to sam czynisz, przybywając po kimś kto przybył tu wcześniej od ciebie.

Ale kompromituj się dalej - oddaję w tym celu głos dla nadętego bufona i pyszałaka.

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#329714

Mało mnie interesuje, jak mnie nazwiesz ty i tobie podobni fanatycy. Nie pasuje to spieprzaj na inne blogi. Przymusu czytania i komentowania nie ma.

Po tak eleganckiej wypowiedzi skierowanej przez młodzieńca w kwiecie wieku, znawcy NETykiety, do kobiety i - jak jesteś skłonny przypuszczać - dodatkowo zramolałej staruszki, pozostaje mi jedynie dać Ci dobrą radę, której już wcześniej udzielili Ci PP i Obibok.
Na kiego grzyba tak dalece wytrącać się z równowagi, a jednocześnie przekonywać z uporem, że mało Cię obchodzą nasze opinie? Po co tracić swój czas na staruszków - jeden w drugiego fanatyków i ich prowincjonalny, beznadziejny portal?
Jest tyle w sieci miejsc pięknych i godnych Ciebie, Twoich manier, Twojej wiedzy i - last but not least - krasomówstwa, że przymusu pisania akurat tutaj i czytania nietrafionych opinii o sobie przecież nie ma.

Vote up!
0
Vote down!
0
#329724

W internecie nie ma staruszków, każdy jest takim samym internautą. A to z tego prostego powodu, że każdy może powiedzieć że jest staruszkiem, że był w necie ileś tam, czy choćby że jest prezydentem USA.

Tu nie obowiązuje szacunek dla staruszków, dla prezydentów czy premierów czy dla kogokolwiek. Każdy tak samo obrywa.

Jeśli wolisz wygodnie siedzieć w fotelu i nie podlegać krytyce bo obowiązuje szacunek dla staruszków - internet nie jest dla ciebie właściwym miejscem.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#329741

W internecie nie ma staruszków, każdy jest takim samym internautą.

Doprawdy?
Wszak to nie ja narzuciłam tę konwencję, to nie ja zaczęłam mówić o staruszkach, ale Ty.
Czyli można kogoś wyzywać od staruszków i wrzeszczeć im, że przyszli na gotowe, bo sami nie mają pojęcia jak powstawał Internet, ale zarazem przestają być staruszkami, gdy chce się im nawrzucać?

Nie oczekuję specjalnego traktowania tym bardziej, że do staruszki jeszcze trochę mi brakuje, ale oczekuję przynajmniej minimum logiki od rozmówcy. Szczególnie od takiego, który ma o sobie wysokie mniemanie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#329753

Internet nie jest całym światem (choć dla niektórych, zdaje się, nim bywa). To jedynie jedno z mediów - instrument służący do porozumiewania się, o którego kształcie stanowią jego użytkownicy. Nie ma przymusu, który usiłujesz tu wmówić, że formy grzecznościowe przeniesione z realnego świata, są tutaj niedopuszczalne czy śmieszne.
To wolne medium i używają go wolni ludzie. Także ci, którzy nie są pozbawieni kultury osobistej.
Nie mam zamiaru podlegać jakiejkolwiek presji, według której wchodząc tu, mam natychmiast zamieniać się w chama, lub znosić cudze chamstwo, by dostosowac się do nawrzaskliwszej, choć niekoniecznie najmądrzejszej części użytkowników.
Chamem jest się wyłącznie na swoje własne życzenie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#329758

swoje oczekiwania? Oczekujesz logiki - może jeszcze arystotelesowskiej! - od kogoś, kto chce wyłącznie nasik.ć oponentowi na buty? Daj spokój, wygląda na to, że Ptaszek w chwilach wolnych od konstruowania protokołów i internetu uczęszczał na wieczorowe kury manipulacji i opluwania dyskutantów. Na kurs merytorycznego pisania już mu czasu nie starczyło.
Pozdrawiam
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#329764

Czasami, trochę na wyrost, bywam optymistką Smoku :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#329770

[quote]Wszak to nie ja narzuciłam tę konwencję, to nie ja zaczęłam mówić o staruszkach, ale Ty.[/quote]
Mówiłem pod kątem określonej mentalności.

Jak się wyjeżdża do Afryki to się nie oczekuje że będą tam obowiązywać te same zasady co w Polsce. A jak się korzysta z internetu to powinno się rozumieć, że obowiązują w tym przypadku inne zasady niż przy rozmowie w realu.

Artymowicz w realu nie jest specjalnie ostro krytykowany a w Necie obrywa aż się kurzy. I nikogo nie obchodzi, że jest profesorem.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#329789

Zgoda nie, że obchodzi takich jak pisząc to:

[quote]I nikogo nie obchodzi, że jest profesorem.[/quote]

Wyrocznia czy cóś?

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#329807

Jak się wyjeżdża do Afryki

Znów chcesz pouczać etnografa? :)

Mylisz dwie rzeczy. Afryka to odmienna kultura, inni ludzie, inna tradycja i obowiązuje tam inny kod kulturowy.
Internet budują ludzie cywilizacyjnie i kulturowo sobie bliscy, bo wywodzący sie ze wspólnych korzeni.
To nie jest tak że nagle opuszczasz "cywilizację białego człowieka" i wchodzisz w obcą obrzędowość.

Zresztą poruszyłeś ciekawy aspekt - na razie dosyć teoretyczny. Wyobraź sobie, że swoimi poglądami na NET wchodzisz na portal islamistów. Jak sądzisz? Czy kierujesz się wyłącznie regułami NETYKIETY, czy czymś jeszcze, by zagrzać tam miejsce?

Piszesz, że Artymowicz nie jest w realu specjalnie ostro krytykowany. A przez kogo miałby być? Konferencji o tematyce smoleńskiej unika, a wypowiada się wyłacznie w tonie prorządowym i w oficjalnych, prorządowych mediach. Kto miałby go tam atakować?

Powiem Ci na zakończenie, że mnie to odpowiada, że w sieci uzywa się prostej formy "ty". Sama też uzywam jej najczęściej. Niemniej uważam, że są sytuacje, gdy powinno się jednak stosować oficjalne formy grzecznościowe.
Jeśli ktoś uzywa nicka - ok, uzywamy "ty", bo skąd mamy wiedzieć kim jest ta osoba, a w niektórych sytuacjach zbitka typu Panie Goniący_Pielęgniarzu byłaby wręcz śmieszna. Tak więc przyjmując nick, godzimy się niejako na "tykanie" nam. Jeśli jednak ktoś występuje pod swoim własnym nazwiskiem, a do tego jest to postać publiczna, wolę mimo wszystko formę "Pan". Nikomu z tego powodu korona nie spadnie, że tak, jak w realu nie zwróci się np. do prof. Andrzeja Zybertowicza - te, Andrzej!, tak samo nie zrobi tego na jego blogu.

Podobno grzeczność jest dowodem inteligencji serca ;)

A skoro już tak sobie gaworzymy, to odpowiedz mi, proszę, na czym polega mój fanatyzm i na jakiej podstawie udało Ci się postawić mi tę diagnozę? Bardzom tego ciekawa.

Vote up!
0
Vote down!
0
#329805

  "A jak się korzysta z internetu to powinno się rozumieć, że obowiązują w tym przypadku inne zasady niż przy rozmowie w realu."

Bzdury cwierkasz, ptaszku. . Albo stosujesz demagogie albo jestes zoltodziobem, ktory jeszcze ciagle kicha w gniazdku, z ktorego sie wyklul.

Otoz nie ma czegos takiego jak jeden "NET" gdzie obowiazuja takie a nie inne zasady lub ich brak i, co lepsze,  nie bedzie go dopoty, dopoki nie bedzie jednego ujednoliconego faszystowskiego swiata, ktory wszystkim powie co mozna a czego nie wolno. Niczego sie w internecie nie "powinno". Internet ma to do siebie, ze nalezy do wszystkich, ktorzy z niego korzystaja i nikt nie musi sie dostosowywac do tego co sie wydaje zasadne jednostce, jak np. LunaBird

Natomiast, jesli chodzi o portale, za kazdym nickiem czy nazwiskiem kryja sie ludzie i to oni decyduja o tym jaka bedzie ich etykieta i jakiego slownictwa beda na danym portalu uzywali.

Jesli o tym jeszcze nie wiesz, to wejdz na wiele roznych portali, a zorientujesz sie - jesli ci na to pozwola twoje zdolnosci percepcyjne, ze to sami uczestnicy danego portalu tworza kanon, ktorym sie posluguja.

A teraz dodaj dwa do dwoch i skoncz ze swoim piskliwym plataniem sie we wlasnych argumentach. Jak to sie mawia tutaj na Niepoprawnych: Koncz wasc, wstydu oszczedz!

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#329842

za swoją radosną twórczość w internecie.

[quote]Tu nie obowiązuje szacunek dla staruszków, dla prezydentów czy premierów czy dla kogokolwiek. Każdy tak samo obrywa.[/quote]

Chociaż prawda jest taka, że durniów nie sieją sami się rodzą, prawda czy fałsz?

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#329771

Wyluzuj LunarBird. Siedziałem dotąd cicho, bo NE-story, ani mnie dotyczy, ani specjalnie obchodzi. Siedziałbym dalej, gdyby nie Twoje bluzgi w jednym z komentarzy, a teraz uwagi pod adresem ludzi z NP, czyli także pod moim. Może Ci się podobać lub nie ich/nasza postawa, ale nazywanie tego żenadą aż się prosi o kilka zdań:
Po pierwsze, trochę więcej pokory - wyobraź sobie kolego,że są w tym kraju ludzie (ja się do nich zaliczam), którym przypadek NE bardzo równo zwisa i nie czyń im wyrzutu, że tak jest. A co, nie może?
Po drugie, doceniam Twoją rzetelność w wyjaśnieniu sprawy powstania i upadku NE. To nawet ciekawe. Ale to się ma do spraw, o których na NP mam okazję czytać tak, mniej więcej, jak Twoje rozterki do moich - czyli nijak.
Po trzecie i najważniejsze - powołujesz się na swoją wieloletnią obecność w Necie, co samo w sobie się chwali, ale jakby trochę Ci umyka, że blogosfera to nie tylko blogerzy - te blogi ktoś czyta!
Więc - jak już wyluzujesz - siadaj i pisz, stary, sam chętnie poczytam i życzę Ci byś tu na NP znalazł czytelników wierniejszych i w większej liczbie niż na ... no, wiesz o co chodzi.
I nie próbuj uważać mnie i nas za przeciwników, ze mną, na przykład, nie masz szans: mam dłuższego, no tego, jak mu tam ... nicka!:)))
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

charamassa

#328326

To jest nas dwóch, którym zwisa :-)!

PS. Gratuluję długości ;-)!

Vote up!
0
Vote down!
0
#328328

Tak mi się jakoś smutno zrobiło, bo chciałam na trzeciego... i nie dało rady. ;)))

Hmmm... jak tu wyrazić, że mnie też... powiewa? ;-)

Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#328363

Przykra sprawa:-(((/;-)

Powiewa, powiadasz... No, no... ;-)

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#328367

Włos na wietrze, a co? :-)

Myślałam, że mi tu błyśniesz kreatywną erudycją ;) i wymyślisz jakiś damski odpowiednik zwisów i powiewów, a Ty śmichy chichy sobie urządzasz... pora spać! ;-)

Dobranoc

Vote up!
0
Vote down!
0
#328377

Sobie nic nie urządzam ;-)! Po prostu nie chcę być kreatywny obscenicznie podczas tego pogrzebu :-)))!

Bobranoc :-)

PS. Powyżej mała, kreatywna próbka... ;-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#328386

No, teraz już lepiej... wstydź się! ;)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#328388

Patrzajta ludziska, młodzież jeszcze czyta Juniora :-)))!

Vote up!
0
Vote down!
0
#328389

No właśnie. Mam ten sam problem.
Może więc powiem, że mnie NE zwisa zwiędłą natką? :)

Dopiero co uspokoiły się wieczne lamenty i skargi na Salon24,
to teraz musimy towarzyszyć konduktowi żałobnemu łkającemu nad zejściem NE.

Vote up!
0
Vote down!
0
#328381

Zwiędłą natką? Kurczę, tak jakoś smętnie... i szkoda pietruszki. ;D

Może cienką nitką? (taką do cerowania męskich skarpetek, żeby było bardziej kobieco ;pp)

"Dopiero co uspokoiły się wieczne lamenty..."
No właśnie... ;-)

Dobrej nocy

Ps. Gdzie Ty się znowu podziewasz? Siadaj i pisz! :)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#328387

Ma być smętnie skoro tragedyja wielka się stała :))

Dobranoc PP. Miłych snów :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#328392

[quote]wyobraź sobie kolego,że są w tym kraju ludzie (ja się do nich zaliczam), którym przypadek NE bardzo równo zwisa i nie czyń im wyrzutu, że tak jest.[/quote]
Ja nie czepiam się tych, którym zwisa i nie reagują. Ja czepiam się tych, którzy piszą oburzone posty, że ci zdrajcy z NE śmieli się tutaj w ogóle pojawić, a na dodatek - o zgrozo - mają czelność mieć własne poglądy. I czepiam się tych, którzy ubzdurali sobie, że to ich portal i że to oni decydują kto tu ma prawo wyrażać swoje poglądy.

Jak powiedziałem - nie wkurzajcie się na ludzi że wyrażają swoje poglądy tylko co najwyżej na portal, który wam nie umożliwia ukrycia tego, czego nie macie ochoty czytać.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#328347

[quote]Jak powiedziałem - nie wkurzajcie się na ludzi że wyrażają swoje poglądy tylko co najwyżej na portal, który wam nie umożliwia ukrycia tego, czego nie macie ochoty czytać.[/quote]

Tęskno za cenzurą, która ulubili poprawnie myślący bez względu na nr PRL prawdziwi "polscy patrioci", prawda?

Niestety na tym niszowym "prowincjonalnym" nic nie znaczącym portalu "staruszków", "twardogłowych łysoli", "pisiaków" czegoś takiego nie ma jak na S24 gdzie rokują niewygodne notki, komentarze czy autorów z klucza, u Michnika czy LiZa gdzie trutnie i dyżurni swoim głosami usuwają najświętszą prawdę do podziemi lub w ogóle usuwają nie publikując.

Tak więc Oniet lub WSIe spowite w łżących oparach byłby właściwszy jak sądzę, prawda?

Jaka szkoda, że ktoś buchnął zieloną rzęsę z tego WSIowego bajora - co za żal - już szlocham po stracie.

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#329838

[quote]Tęskno za cenzurą,[/quote]
Cenzura byłaby wtedy, gdyby o ukrywaniu notek/komentarzy bądź nie uznaniowo decydowali admini. Tak jak na Salonie24 dla przykładu. Tam JEST cenzura, ukrywanie notek na zasadzie widzimisię admina bez najmniejszego wyjaśnienia lub z wyjaśnieniem kłamliwym jest cenzurą.

W przypadku gdy CZYTELNIK ma możliwość wywalenie ciebie i twojej twórczości z widoku bo po prostu nie ma ochoty ciebie czytać - to nie jest cenzura tylko święte prawo czytelnika do selekcjonowania informacji i możesz mieć pretensje tylko do siebie. Po prostu postuj tak, żeby ludzie nie czuli potrzeby cię ukrywać.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#330053

Tam nie zagrozi nic twym poprawnie widzącym oczom.
Tam nie przeczytasz nic z tego, co gospodarz sobie nie życzy.
Życzę powodzenia na nowej drodze życia wirtualnego.
;-))

I jak tu się nie uśmiać po same pachy, prawda?

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#330552

parol prawa do domeny utracił dokładnie 14.01.2013 o 15:21:20 i nie z powodu, że ktoś mu ją ukradł, tylko dlatego, że zwyczajnie jej nie opłacił na kolejny okres.

Jeżeli ten łgarz twierdzi, że jest właścicielem domeny nowyekran.pl niech pokaże fakturę.

to tyle jeżeli chodzi o prawdomówność twoją i leżącego łgarza - parola.
więcej tutaj:
http://niepoprawni.pl/blog/474/nowy-ekran-czyli-gang-olsena-lapie-pchly

To, że parol się skundlił wie na NP każdy i nie chodzi o hakowanie, bo na to jest za głupi. Skundlił się dużo wcześniej zostając WSIowym słupem i firmując rozbijacką inicjatywę trzeciej drogi tuż przed wyborami parlamentarnymi.

Pisanie o renomie parola to jakaś kpina, to tak, jakby pisać o renomie schizofrenika przywary....

To tyle wyjaśnienia.

PS. Na następne posunięcia parola nie masz chyba co czekać, jest tak samo skompromitowany jak jego kumpel przywara i tak samo kończy - na śmietniku z brudnym prześcieradłem w brudnych łapskach i piętnem kłamcy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#328430

[quote]parol prawa do domeny utracił dokładnie 14.01.2013 o 15:21:20 i nie z powodu, że ktoś mu ją ukradł, tylko dlatego, że zwyczajnie jej nie opłacił na kolejny okres.[/quote]
Wyciągnąłeś wniosek z dupy nie uzasadniając go w żaden sposób, nie podając z czego twój wniosek wynika i dlaczego. Równie dobrze ja mogę napisać, że z tych zapisów wynika, że Łazarz porwali kosmici. A wyzywając kogoś takiego jak Łazarz stawiasz się poniżej poziomu dyskusji jaki toleruję.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#328504

Naprawdę mam Ci tłumaczyć co wynika z publicznie dostępnych i całkowicie jasnych zapisów w RIPE ?
NIE ZAMIERZAM, to nie ma sensu, taki znawca dupala i innych cms'ów powinien posiadać elementarną umiejętność czytania i rozumienia czytanego tekstu - samodzielnie.
O czym tu zresztą mówić, jak mam do czynienia z osobnikiem zafascynowanym i zaślepionym marną twórczością jakiegoś zapasionego narcyza uwikłanego w agenturalną działalność.

Informuję, że parol nie jest dla mnie żadnym autorytetem, co więcej, zajmuje na mojej prywatnej liście kanalii i szkodników, wysoką pozycję.

Vote up!
0
Vote down!
0
#329050

[quote]Naprawdę mam Ci tłumaczyć co wynika z publicznie dostępnych i całkowicie jasnych zapisów w RIPE ?[/quote]
Nie masz żadnego dowodu, że domena wygasła. Żadnego. Równie dobrze może to być przypadkowa zbieżność albo celowy manewr Opary by ukryć rzeczywisty bieg wydarzeń. Więc nie ośmieszaj się przyjmując teoretyczną możliwość jako pewnik bez żadnych jednoznacznych dowodów.
[quote]nformuję, że parol nie jest dla mnie żadnym autorytetem, co więcej, zajmuje na mojej prywatnej liście kanalii i szkodników, wysoką pozycję.[/quote]
Taaa, jasne. Łazarz zestawiając informacje o działaniach Putina na arenie międzynarodowej albo demaskując finansowane z praw autorskich monopole takie jak ZAIKS bardzo polskiej prawicy zaszkodził. A już najbardziej zaszkodził tym, że - o zgrozo - miał własne zdanie o PiSie i nie czcił prezesa niczym Boga.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#329119

[quote=LunarBird]Nie masz żadnego dowodu, że domena wygasła.[/quote]
Jak to nie mam? przecież jest wpis w RIPE. Jeżeli parol opłacił następny okres, to wystarczy, że przedstawi _aktualną_ fakturę i będzie po sprawie, tymczasem on wyciąga jakąś _starą_ rejestrację, za pierwszy rok! jak nie wierzysz to sam zobacz:

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/394808_281823525280206_947625114_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/535468_281823648613527_1967207474_n.jpg

Jak myślisz,(?) gdyby parol miał aktualną fakturę, udowadniającą, że _obecnie_ jest właścicielem domeny nowyekran.pl to pokazywał by jakieś starocie, że kiedyś zarejestrował domenę na rok? a nawet wtedy mógł wykonywać jedynie polecenie jako pracownik NE i zwyczajnie oszukał pracodawcę rejestrując domenę na siebie, a nie na spółkę. Tego jak było, nie dowiemy się od niego bo to krętacz i łgarz.

Na dalszą polemikę w tej sprawie szkoda mi czasu.

[quote=LunarBird]Łazarz zestawiając informacje (...)[/quote]
Udowadniasz, że parol to agent i komuch - nie będę się sprzeczał.

PS. Zamiast bronić tego oszusta i kłamcę, lepiej zastanów się dlaczego parol stawia serwer na nowej domenie (jakiś trzeci przebieg) zamiast udać się z fakturą do NetArt wykazać swoje prawa własności i odzyskać domenę nowyekran.pl. Zresztą jak pamiętam NetArt już się wypowiedział, że nie było żadnego włamania, ani naruszenia praw własności.

Vote up!
0
Vote down!
0
#329505

Czyli w skrócie:

1) Twierdzisz, że Łazarz jest winny dlatego, że to on ma obowiązek udowadniać swoją niewinność. Śmieszne, bo jak ostatnio sprawdzałem, to winę się udowadniało. Wszystko co masz to idiotyczne gdybanie niepoparte faktami.

2) Pomimo braku jednoznacznych dowodów na cokolwiek wyzywasz obcego sobie człowieka od krętaczy i łgarzy.

W chwili gdy Łazarz zarejestrował domenę, SPÓŁKA NOWY EKRAN JESZCZE NIE ISTNIAŁA. Parol więc NIE MIAŁ MOŻLIWOŚCI zarejestrowania jej jako pracownik spółki.

Czas na opłacenie domeny po jej wygaśnięciu w Nazwa.pl wynosi 40 dni. Do 40 dni nie ma możliwości by ktoś inny wykupił tę samą domenę - pierwszeństwo ma jej właściciel. Pada więc twój idiotyczny argument że Łazarz domeny nie opłacił, bo nadal by miał czas na ponownie opłacenie.

Nowy Ekran musiałby przejąć domenę od Łazarza na podstawie umowy prawnej. Wystarczyłoby że ta umowa byłaby upubliczniona. Dlaczego Nowy Ekran tego nie zrobi?

Bo żadnej umowy nie było.

Dopóki spółka Nowy Ekran nie udowodni, że legalnie przejęła domenę od Łazarza na podstawie umowy prawnej albo dopóki nie wygra procesu o prawa do domeny - domena nowyekran.pl należy prawnie do Łazarza i Nowy Ekran przejął ją bezprawnie.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#329677

I nic poza ty.

TYLKO TO LUB TO!

Za trudne do zrozumienie?

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#329804

Widzę, że mam do czynienia z idiotą który będzie bronił parola wbrew wszelkim faktom, będzie kłamał na bezczelnego i uważa się dodatkowo za jakiegoś pieprzonego bolka internetu który sam własnymi ręcyma zaimplementował notatnik do www...

W każdym bądź razie szkoda mojego czasu.

Zastanawiam się tylko po co tak bezczelnie kłamiesz? widać u uczniów łżącego łgarza - parola - to norma.

nowyekran.pl już działa ponownie (pod zarządem spółki NE, a nie łżącej łajzy), a oszust i kłamca parol jest w czarnej WSIowej d. ze swoim trzecim przebiegiem.

To są fakty.

Vote up!
0
Vote down!
0
#329818

Znów unoszą się WSIe opary nad NE lecz bez łżącego łgarza, któremu kwity o zdrowiu psychicznym i przelewach bankowych gdzieś się zapodziały.

Żenada!

Proponuję informację jeszcze raz napisać temu parolowcowi po jednej literce lub chociaż w sylabach z potrójną spacją pomiędzy i sześciokrotną pomiędzy wyrazami.

;-))

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#329853

Pies prowadzący fakturę mu zeżarł...

Vote up!
0
Vote down!
0
#330015

[quote]nowyekran.pl już działa ponownie (pod zarządem spółki NE, a nie łżącej łajzy),[/quote]
Zgadza się. I pierwsze co zmienił Opara to Regulamin. Na równie popierdolony co regulamin Salonu24. I już zapowiedział, że na portalu będzie cenzura (tylko rzecz jasna inaczej to nazwał).

Przed chwilą wykasowałem stamtąd swoje posty i wysłałem maila z żądaniem skasowania konta. Więc już się nie produkuj tylko wypieprzaj na swój portalik. Macie tam teraz taki sam poziom merytoryki co Tomasz Lis na swojej parówie.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#329855

Ważne, że tam cokolwiek pisałeś dobrowolnie w przeciwieństwie do mnie.
Piszesz.
"Wykasowałem", "wysłałem maila" i już się tobie nowy regulamin gospodarza portalu nie podoba tak jak S24 i NP też.
Masz pecha.
No ale by od razu krzyczeć do swojego kolegi Blogera z NE [quote]"Więc już się nie produkuj tylko wypieprzaj na swój portalik."[/quote], to chyba dowód na kompletny brak kultury osobistej na podstawowym poziomie, prawda?

Gdzie teraz udasz się na swój portalik skoro tutaj na nic nie znaczącym prowincjonalnym portaliku NP też ci było źle pośród fanatycznych wyznawców prezesa, fanatycznych staruszków, twardogłowych łysoli i pisiaków, co?

Poległeś broniąc od samego początku złej sprawy i złych ludzi.

A więc jak to było z tą deklarowaną przez ciebie obroną ludzi prawych, o której tak tu gardłowałeś.

Pamiętasz czy mam przypomnieć?

Opara ani ŁŁ ani brat ani swat lecz wcale bym się nie zdziwiłbym gdyby WSIopara sam wywalił na zbity pysk takiego jak usłużnego jakim się okazałeś ty.

Tam ciebie nie lubią, na S24 też, a tu sam sobie też nagrabiłeś więcej przez parę dni niż przez pozostałe 2 lata 25 tygodnie.

Tu masz swojego fana - mnie, który zawsze przypomni każde twoje tu napisane zdanie m.in. o porządnym wujku majorze z LWP i PZPR mającego bardzo dobre stosunki z komunistami, o twoim braku kultury w komunikowaniu się z komentatorami, którym nie szczędziłeś najprzeróżniejszych chamskich epitetów.

Masz to ode mnie jak solidnym w chińskim banku.

Bolka też bronili i bronią jak niepodległości nazywając mnie tak jak i ty to uczyniłeś OSZOŁOMEM i wyszło, że to OSZOŁOMY miały w tym i innych tematach rację.

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#329881

Jesteś wielki ...księżycowy pingwin, NAPRAWDĘ!

Informuję Cię też płatna dziwko parola, że w przeciwieństwie do Ciebie nigdy nie miałem i nie zamierzam mieć konta na NE.
Nie miałem, bo od początku wiedziałem, że stajnia parola i Opary, to WSIowa impreza. Podobnie jak już 4 czerwca 89 wiedziałem, że bolek, to ubecki pies. Wystarczyło mi, że zobaczyłem go w TVP razem z jakimś PZPRowskim kacykiem, zatroskanego, zrozpaczonego i przerażonego wynikiem jaki uzyskała Solidarność, tym, że przepadła lista krajowa PZPR, apelującego o zachowanie spokoju i udanie się w poniedziałek do pracy. Dlatego ja nigdy na bolka nie zagłosowałem i zawsze mówiłem wszystkim znajomym, że to ubecka kapusta. Intuicja nigdy mnie nie zawiodła. Moje intuicyjne przeświadczenie potwierdził w 93 Antoni Macierewicz ujawniając szczegóły rejestracji tego ubeckiego psa.

Zamiast namawiać mnie do przeniesienia się na twój nowy ekran którego już nie lubisz :) i na który się obraziłeś, może skorzystaj ze swoich nowych umiejętności i skasuj swoje konto na NP - nie będziesz się musiał ze mną męczyć i stresować.
O ponownym ruszeniu NE wspomniałem tylko w kontekście tego, że gdyby kłamca parol był właścicielem domeny nowyekran.pl, to przecież Opara nie uruchomił by ponownie na niej swojego serwisu.

Gdzie te faktury parola za domenę nowyekran.pl? pies prowadzący mu zeżarł?

Vote up!
0
Vote down!
0
#330017

Czegoś tu nie rozumiem. Nie rozumiem mianowicie tego, dlaczego ja mam teraz znosić wypłakiwanie się ofiar po NE? Jakiś Opara kontra łażący Łazarz. Czy nie można tej przepychanki i rozliczeń robić gdzieś na Onecie? Czy Janke też kiedyś "wpadnie" na NN by ponarzekać na Krawczyka?

Vote up!
0
Vote down!
0
#328446

Wszyscy znamy ten typ. Programista, który tylko tym różni się od Pana Boga, że jest od niego... To ten, co śmiał się z głupich sekretarek , co wrzucały myszkę do kosza, kiedy chciały skasować tekst.:):):)
Opisałeś (z dumą) swoje ćmoje-boje od zarania Internetu. Sprowadzają się one do... pouczania użytkowników i twórców portali. Jedni byli trochę mniej głupi i korzystali z łaskawych rad (czy aby ma pewno za darmo?), inni, całkiem głupi - nie (może nie było ich stać?).
To zaiste działalność godna pomnika na którym bohater dzierży w wysoko podniesionej dłoni Linuxa (jesteś jego wyznawcą, nie?):):):)
Nie twierdzę, że pisałem gęsim piórem czy stalówką z obsadką, ale zaczynałem od wiecznego pióra, potem borykałem się z maszyną do pisania (te kalki, przebitki, korektor, blokujące się czcionki... zgroza!)... Komputer i edytory tekstu, to było prawdziwe wybawienie. Internet, najpierw mułowaty, przez linię telefoniczną, potem coraz szybszy, trzeba już nazwać rewolucją na miarę tej Guttenbergowskiej... Tylko, że...
Wynalazek pisma i druku, wynalazek prasy drukarskiej i Internetu służą tylko jednemu - zapisywaniu i powielaniu m y ś l i. Myśli, uczuć, czasem sztuki.
Wolę pisać w Wordzie i "publikować" w Sieci, ale mógłbym równie dobrze - na glinianych tabliczkach, a nawet osmalonym patykiem na ścianie jaskini.
Liczy się sens, nie gadżety.
Ty pieprzysz bez sensu, a w tle przemycasz autoreklamę (i reklamę agentury). Błeeee...!!!
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#329134

Zadziwia mnie po jaką cholerę wpieprzasz się na blog tego "bezczelnego wyznawcy Linuksa"? Nie pasuje to przecież przymusu czytania nie ma. Po co tu włazisz i się produkujesz? Myślisz, że mnie obchodzą twoje żałosne opinie?

Przyzwyczaiłem się, że muszę wybrać pomiędzy zakłamaniem i byciem akceptowanym a wysłuchiwaniem wyzwisk za to, że mam własne zdanie. Internet jest pełen błaznów, którzy nie mogą znieść, że ktoś myśli racjonalnie.

Skrytykuj Windows a zwymyślają cię windowsowi trolle. Skrytykuj PO i Tuska a lemingi wyzwą cię od kaczystów i ciemniaków. Skrytykuj homoseksualistów albo feministki a zlecą się lewacy. Skrytykuj PiS a pisowscy łysole zaczną publicznie twierdzić, żeś agent i zdrajca. Skrytykuj strukturę Niepoprawnych to cię zwyzywają niewolniczo oddany fanatycy tego świętego portalu - bo rzecz jasna admini Niepoprawnych są bogami i nie mogli podjąć niewłaściwych decyzji. Kabaret.

Czy ja biegam po blogach które mi się nie podobają i wyzywam ich autorów tak jak wy przyłazicie tutaj żeby mnie obrażać? Nie podoba się, tam są drzwi i tyle. Mało mnie interesuje, co sobie o mnie myślicie.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#329688

Będzie większy huk.

Jak sam napisałeś, to nie tylko na NP poczułeś się bezpodstawnie oskarżony i posądzony przez Gorynowicza.

A niby jak mam reagować na twoje brednie o "porządnym" wujku majorze LWP i PZPR jako osobą mając status ofiary zbrodni komunistycznych na Narodzie Polskim?

To nie rodziny ale tylko i wyłącznie ich ofiary mogą ich osądzać sprawiedliwie, bo jak sam dałeś przykład (podobnie ostatnio pewien "sędzia" Tulejak syn TW Lucyna)nie jesteście swoich bliskich ocenić właściwą miarką.
Bierzecie interes własny i rodzinny przez interesem zbiorowości i Polski.
Zło trzeba nazwać złem, bo nie ma mniejszego czy większego zła a tym bardziej "porządnego" zła w mundurze okupanta i legitymacją komuszej PZPR będącej na usługach okupanta rosyjskiego.

Może to jest twoja subiektywna opinia, że jesteś OK.
Tak zapewne sami o sobie i swoich zasługach dla Polski sądzisz podobnie jak wydajesz opinie i swoim porządnym wujku majorze z LWP, którego szlaku bojowego nie znasz i nie poznasz, bo nie znam takiego gada by z własnej woli o dobrowolnie przyznał się do swoich popełnionych niegodziwości.
Ilu się przyznał, możesz wskazać na te setkitysięcy komunistycznych siepaczy do swoich zbrodni komunistycznych?

Czy nadal uważasz, że ofiary zbrodni komunistycznych przyleciały z Marsa, a twój porządny wujek major nas Marsjan pokrzywdzonych przez komunistów z PZPR, do której należał twój "porządny" wujek major z LWP, który naprowadzał Nas na kurs i ścieżkę do bezpiecznego lądowania w obozach, więzieniach i katowniach?

Tak jak Jaruzelski i Kiszczak dla Michnika są ludźmi "honoru", tak dla innych byli i są Peteliccy, Dukaczewskie, Toczki, Gromosławy, Wileckie, jeszcze dla innym był porządny Stalin, a może i sam Hitler, którego pewien bydłoszeski nie bał się tak jak Polaków podczas niemieckiej okupacji.

A może tak po prawdzie to Gorynowicz ma rację, co?

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#329732

Przecież właśnie napisałeś taki post. A może to nie ty napisałeś??? :):):)
"Mało mnie interesuje, co sobie o mnie myślicie.":):):)
Jakby mnie nie interesowało, co inni myślą, to bym nie pisał na Blogosferze, tylko w kajeciku chowanym pod materacem. No, ale ty najwidoczniej jesteś... normalny inaczej:):):)
------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#329835

Teraz będzie miał dopiero niesmak w tym jadowo-oralnym organie wymiotnym, prawda?

Ciekaw jestem czy za jego tutejsze plucie opary WSIowe mu wybaczą.

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#329858

" A poza tym spójrzmy prawdzie w oczy, jakieś 90% polskiego biznesu ma takie czy inne znajomości niezależnie od tego czy mowa o człowieku uczciwym, czy o kanalii. Mój wujek był majorem LWP, też zna wielu ludzi powiązanych z dawnymi strukturami władzy. A jest uczciwym człowiekiem."

Idioto, nie obrażaj uczciwych ludzi. Jaka prawda? Tylko takie zakłamane kanalie jak Ty, z takimi fałszywymi oczami, z takim kłamliwym postrzeganiem świata może mieć czelność napisania, dla obrony swojego zakłamanego ego i usprawiedliwienia swojej obecności na NE, słów jak powyżej.
Nigdy nie pisałem co robię, ale daję od iluś tam lat zatrudnienie min. dziesięciu osobom i Twój wpis jest chamstwem do potęgi. Idioto, jak ktoś jest uczciwy w życiu i w biznesie, to jest po prostu uczciwy i przez to musi się ciągle zderzać z problemami, których nigdy nie mają w tym zarządzanym przez POlszewię kraju kanalie(jak to napisałeś). Ktoś taki jak Ty, który pisze i nie ma pojęcia o czym pisze(albo pisze bzdury aby pisać)porównując w jednym zdaniu uczciwych przedsiębiorców z hołotą związaną z PLATFORMĄ OBYWATELSKĄ obraża uczciwych ludzi.
Za wsadzanie do jednego worka wszystkich uczciwych pracodawców razem z ustawionymi poplecznikami POlszewików jestem w stanie spotkać się z Tobą w sądzie, aby doszła do Twojej wiadomości różnica jaka ustawia w życiu uczciwych i POlszewików i jaki to ma bezpośredni wplyw na życie pracowników.
germario

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

#329800

Jak widzę ludzi którzy chcą mi dowalić, a w efekcie tylko mi nabijają ilość odsłon notki i ilość komentarzy... to po prostu mi ręce opadają.

Toż ta notka to jedna z najpopularniejszych jakie napisałem :) Nic tylko więcej takich pisać :)

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#329862

Ile "odsłon" kosztują zapałki?
No, chyba że ktoś ci płaci za trollowanie. W rubelkach? :):):)
Nisko upadłeś i nawet nie potrafisz tego ukryć.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#329872

Ja ci tylko wskazuję, chłopczyku, że twoja kampania nienawiści jest przeciwskuteczna. Więcej odsłon to większa szansa że ktoś wpis dostrzeże, zacytuje i blog będzie miał większą klikalność w Google.

A przy okazji ludzie się dowiedzą jak to z domeną NowyEkran.pl było. Bo waszych komentarzy i tak nikt nie potraktuje poważnie :)

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#329882

w przeciwieństwie do ciecie służy do budowy czegoś mniej lub bardziej pożytecznego.
Z tego co tu zaprezentowałeś nawet wychodka za stodołą nikt by nie sklecił.
Czy zauważasz różnicę między tymi dwoma PUSTAKAMI.

Klikalność powiadasz, a jak duże jest po nim echo w tym twoim pustym czerepie?

Opisz!

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#329900

... "partnera". Na przykład ŁŁ, któremu dajesz d.upy :):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#329902

A ciebie "chłopczyku" ktoś traktuje poważnie?
Bo co?
Jakby ci pierwsza żona nie umarła, to byłbyś ojcem
bieruta?
Czy może jeszcze wcześniej "hasałeś"?
Możesz "chłopczyku" tak się zwracać do tych u szewca, co to
drewnianym młotkiem gumowe gwoździe prostują.
Poważny...
Nie rozśmieszaj, bo pora na zajady

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#329909

Przeczytałem sobie dyskusję powyżej, drogi Autorze i - niezmiernie się cieszę. Wiesz czemu? Dałeś mi wyjątkową, niepowtarzalną okazję.
Aha, tym razem piszę jako admin, zaznaczę dla jasności.
I nie byłoby mnie tu, gdyby nie dwa pm'y, które odebrałem.

A do czego okazję?
Do pokazania mojej wrednej natury - to nieopisana radość czuć siłę ciemnej strony mocy. :)

Posłuchaj, przesadziłeś. Obraziłeś pod tą notką szereg ludzi, których ja osobiście szanuję. Którzy piszą na Niepoprawnych od wieków. Nie muszę się z nimi zawsze zgadzać - ale zdarza mi się od nich uczyć (no popatrz!). Dixi, PP, Ellenai, leniwiec, tł, obibok, itd - zasadniczo wszyscy, którzy się odzywali - zostali przez Ciebie potraktowani nie fair.

Ciężko mi znaleźć jakikolwiek Twój komentarz tutaj, który nie zawierałby personalnych wycieczek.

Jako weteran, a takim sie mienisz, internetowych forów i innych społecznościowych badziewi zapewne zdajesz sobie sprawę z prostego faktu: administracja portalu X może wszystko. Literalnie. To, że administracja Niepoprawnych jest liberalna i składa się z ludzi "do rany przyłóż" (ja nie jestem taki - ja tylko dobrze udaję, teraz mam fun :D) - nie znaczy, że w pewnym momencie nie zareaguje.

Swoją drogą - dygresja - popatrz na specyfikę publicznych dyskusji: normalnie odnośzę się do Uzytkowników z atencją i szacunkiem, na zasadzie, "I live to serve". Ale tym co wypisywałeś, rozwiązałeś mi rece, z czego się niezmiernie cieszę. I z cała wrodzoną mi arogancją napiszę: tak się składa, że mam pod ręka (myszką) różne ciekawe przyciski, których normalny Użytkownik nie ma. A to 'zablokuj', a to 'usuń' - rozumiesz... Hm, a to już zupełnie ekstra (coś sobie uświadomiłem) - 99% Niepoprawnych złego słowa nie powie, jeśli podejmę jakieś akcje. I ten (jakże niesprawiedliwy i drapieżny) komentarz również mi wybaczą. :)

Umówmy się - mnie Twój blog ani ziębi, ani grzeje. Zdarzało mi się podklejać Twoje teksty, bo generalnie czasem piszesz nieźle. Ale jeśli ktoś mi da znać, jeśli przypadkiem zauważę, że pozwalasz sobie na jakiekolwiek dalsze jazdy w stosunku do innych Użytkowników - nie zawaham się ani przez moment.

Kłóć się ze mną czy innymi ile chcesz. Ale nie przekraczaj określonych granic. Tzw., szeroko pojętej, kultury. I to kultury w naszej, redakcyjnej, interpretacji - przykro mi, termin obrony pracy magisterskiej "Czym jest netykieta i kultura?" został właśnie przesunięty w nieokreśloną przyszłość. Fakt, że kumpel pół zartem - pół serio poprosił Cię o porady na temat Drupala, nie oznacza, że akceptujemy pewne akcje. O - żebym nie zapomniał - wulgaryzmy też mile widziane nie są. Ale terror!

Możesz teraz poskarżyć się na tyranię, w szczególnosci na tyranię niejakiego Maxa - który zamyka usta "bojownikom o sprawę".
Ależ niech walczą - tylko niech się zachowują.

Opinię na mój temat możesz mieć jaką chcesz. I couldn't care less... Problem w tym, że z kolei opinia moja i innych adminów na Twój temat przekłada się wprost na określone sankcje (czy też ich brak). Bo jak się komuś ręka omsknie, oj...

Wiem, świat jest podły.

pozdrawiam

PS. Drzwi z napisem "exit" znajdują się w lewym górnym rogu labiryntu. Skrzypią i są pomalowane łuszczącą się niebieską farbą. Jeśli wybierzesz TĘ opcję.

Vote up!
0
Vote down!
0
#330020

Pokaż mi, wielki adminie, w którym komentarzu nazwałem kogokolwiek agentem i zdrajcą. W którym komentarzu oczerniałem rodzinę dowolnego z postujących tutaj. W którym komentarzu nazywałem kogokolwiek czyjąś "sprzedajną dziwką" dlatego tylko, że ktoś bronił człowieka, którego poglądy mi nie pasują.

Podaj choć jeden taki przypadek.

Gdy mnie tu wyzywano, ciebie tu, wieli administratorze, nie było. Nie reagowałeś. Nie interesowałeś się.

Tylko jak zacząłem się bronić to się nagle zjawiłeś.

Więc proszę bardzo, zbanuj mnie. Ani to mnie ziębi, ani grzeje. Jeśli na tym portalu wolno nazywać ludzi "sprzedajną dziwką" a nie wolno stwierdzać, że w internecie nie wiadomo, kto jest staruszkiem a kto nie - to mnie tam ban na takim portalu nie obejdzie w najmmniejszym stopniu.

A póki mnie nie zbanujesz pozwolisz, że oleję twoją gadaninę i będę miał własne poglądy.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#330058

Podkreślamy więc wężykiem, wężykiem ....

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#330550

I jeszcze coś. Też byłem administratorem i moderatorem. Też musiałem podejmować trudne decyzje. I nigdy nie zniżyłem się do takiego poziomu, by moje opinie na cokolwiek wpływały.

Mogę tylko pokręcić z niedowierzaniem głową. Zawsze mi trudno uwierzyć że są ludzie którzy świadomie i z dobrej woli poniewierają w błocie swój status administratora. Takimi komentarzami jak twój wyżej. Ni mniej ni więcej tylko szantażujesz mnie tym, że choćbyś nie wiem jak podle się zachował, grupa wyborców PiS na tym portalu uzna to i tak za obronę jedynej słuszności pisowskiego śiatopoglądu na tym portalu przed falą heretyków, agentów i "sprzedajnych dziwek".

O tak, bardzo przystoi administratorowi uzasadniać swoje akcje tym, że trolle od "sprzedajnych dziwek" i tak go poprą.

Naprawdę nie wiem dlaczego czułeś potrzebę powypinania klaty w tak obrzydliwy sposób. Zamiast po prostu wykazać, kto jako pierwszy przekroczył zasady, a kto się tylko bronił.

Oh, wait. Nie mogłeś tego wykazać. Wtedy musiałbyś ukarać oboboka i jego kumpli, nie mnie.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#330059

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#330549