Najgorszy sort Polaków

Obrazek użytkownika gps65
Kraj
       Niedawno Jarosław Kaczyński powiedział tak:
"(...) To się powtarza. Ten nawyk donoszenia na Polskę zagranicę. W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. I to jest właśnie nawiązywanie do tego. To jest w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków. Ten najgorszy sort właśnie w tej chwili jest niesłychanie aktywny, bo czuje się zagrożony. Wojna, później komunizm, później transformacja przeprowadzona tak, jak ją przeprowadzono właśnie ten typ ludzi promowała, dawała mu wielkie szanse. On dziś boi się, że te czasy się zmienią, że przyjdzie czas, że tak jak to być powinno - inny typ ludzi, mających motywacje wyższe, patriotyczne będzie wysunięty na czoło i to będzie dotyczyło wszystkich dziedzin życia społecznego, także ze strony gospodarczej. Tu jest ten wielki strach o to, jaki rodzaj Polaków będzie miał te największe szanse. Czy ci, dla których wszelkie sprawy związane z czymś szerszym, niż własny interes, narodem, godnością narodową są ważne. Czy ci, dla których to nie ma żadnego znaczenia, a cała filozofia sprowadza się do takiego powiedzenia "nie ma takich grabi, które by od siebie grabiły"."
 
      Kaczyński uważa zdrajców Polski za gorszy sort Polaków. A ja w tym gorszym sorcie idę dalej. Uważam, że Polakami gorszego sortu nie są tylko Polacy donoszący na władzę okupującą Polskę władzom państw okupujących inne kraje - uważam, że Polakiem gorszego sortu jest każdy mieszkaniec Polski, który sprzeniewierza się naszym polskim, wolnościowym tradycjom. I jest to niezależne od pochodzenia etnicznego.
 
      W naszej tradycji polskość to nie jest kwestia etniczna, ale kulturowa. W sensie etnicznym nie można mieć lepszej lub gorszej narodowości, bo tego nie da się wybrać. Nie można zdecydować o tym kim się jest biologicznie. A zatem nie podlega to ocenie moralnej. Natomiast w sensie kulturowym można być lepszym lub gorszym Polakiem. Bo można wybrać lepszą lub gorszą kulturę, lepszą lub gorszą tradycję, lepszą lub gorszą postawę wobec okupantów. Polskość to pojęcie wielopiętrowe. Tu zacytowałem ważne definicje Bocheńskiego w tej kwestii: Dlaczego jestem Sarmatą.
 
      Więc kulturowo musimy oceniać. Tak jak musimy oceniać moralnie. Wobec prawa jesteśmy równi. I to jest słuszne. Ale pod każdym innym względem jesteśmy różni.
 
      Wstrzymanie się od oceniania to w istocie akceptacja wszelkiego zła. Nasza najnowsza historia jest bardzo jednoznaczna - komuniści, członkowie PZPR, ubecy, esbecy, ich współpracownicy, sowieccy najemnicy, folksdojcze, armia ludowa, resortowe dzieci służące komunie etc. to jednoznaczne zło, to ludzie najgorszego sortu. Co najwyżej możemy dyskutować na ile ktoś się zeszmacił uczestnicząc w tych formacjach. Możemy niektórych usprawiedliwić, uniewinnić, zrozumieć, odpuścić im, wybaczyć. A nawet powinniśmy to rozważyć. Możemy powiedzieć, że wybrali życie najgorszego sortu, bo nie mieli innego wyjścia, nie mieli świadomości politycznej, byli głupi, słabi, nierozgarnięci, otumanieni. Ale ich wybór nie był równy wyborom żołnierzy niezłomnych czy innym antykomunistom. Wybór heroiczny, niezłomny, bohaterski jest w naszej kulturze wyborem wyższego sortu. Ale oczywiście w innych cywilizacjach jest inaczej.
 
     Historia II wojny światowej jest czarno-biała. Wiadomo dokładnie kto był dobry, a kto zły. Niemcy i sowieci byli źli. Polacy byli dobrzy. Ale nie wszyscy. Ci którzy służyli i donosili sowietom i Niemcom byli źli. To, że czasem historię trudno ocenić, albo, że bieżące wybory polityczne są niejednoznaczne, temu nie przeczy. Raz łatwo ocenić, innym razem trudno. Ale ewidentnie zdrajcy, konfidenci, agenci, komuchy to Polacy gorszego sortu. Na przykład to są Polacy gorszego sortu: 8 sędziów zarejestrowanych jako współpracownicy służb.
 
      Lepsi Polacy to ci, którzy kontynuują wolnościowe tradycje naszych przodków, którzy współtworzyli najbardziej wolnościową, pluralistyczną, tolerancyjną, otwartą społeczność w dziejach Europy. I takim lepszym Polakiem może być też Litwin, Tatar, Rusin, Żyd, a nawet Szkot czy Holender - byleby dążył do odtworzenia dobrych zasad obowiązujących w dawnej Rzeczpospolitej. Ustrój obecnego państwa okupującego Polskę jest sprzeczny z większością tych zasad. Więc każdy Polak popierający obecną okupację to Polak gorszego sortu.
 
      Precz z komuną!
 
Grzegorz GPS Świderski

 

PS1. Na facebooku pojawiła się moda fotografowania się z tabliczką: "Jestem gorszego sortu". Oto kilka przykładów:

 

PS2. A, jeszce jedno. Ci samosortujący się Polacy na facebooku z taką tragi-rymowaną-farsą się urożsamiają:

 

My Polacy sortu najgorszego

My złodzieje majątku polskiego

Łże elity i opcje niemieckie,

Kondominium germańsko sowieckie

My agenci, zdrajcy genetyczni

Mainstrimowcy, alfonsi uliczni

Szmaty unii, o których wiadomo

Że są dzisiaj tam gdzie stało zomo

My żydowskie pachołki zachodu

Bolszewicy i zdrajcy narodu

My wrogowie kościoła, rodziny

Genderowcy, zboczone gadziny

Interesom obcym zaprzedani

Merkelowej i Putina fani

My folksdojcze, resortowe dzieci

Dzieci Moskwy i brukselskie śmieci

Kiedy wyzwisk takich wciąż słuchamy

Pustym śmiechem dzisiaj wybuchamy

Śmiech nasz wielkim odbije się echem

Aż głupotę zabijemy śmiechem

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:13)

Komentarze

Gesty PO - gdy PO „rządziła” - wyznaczały, ewidentnie
antypolski kierunek decyzji- aparatu POurzędniczego, w którego POgestii – od 2008 roku były POnienawistne gestyPO - wobec praworządnych Polaków, domagających się sprawiedliwych procesów karnych - wobec gorszego sortu „lekarzy” i „sędziów” – obrażających wiedzę medyczną i wiedzę sędziowską – uzyskaną dzięki ofiarnej pracy rzetelnych pryncypialnych Policjantów, stróży ideowych powinności konstytucyjnych…

Za te ideowe - ojczyste gesty prawne- pryncypialnych pro polskich Policjantów Polski – jakiś antypolski speKULAnt - gestyKULAlant (gestyKULAnt-ypolski) polecił ówczesnym „władzom” w Polsce w 1998 roku…

WYrządzić największą krzywdę Polakom – aby Armię, Krajowych Policjantów... najbardziej przestraszyć zamachem dokonanym GESTEM PO KULI – aby wszyscy następni kadencyjni
komendanci policji, prokuratury, sądownictwa – tak samo się KULIli ...

- bo grozić Im ma - POlityczna, dożywotnia - Gestia PO …?

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1502209

Tym razem to ja się z Panem całkowicie zgadzam.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1502213

w 100% , a nawet wiecej niż 100 % - zgoda. Ja mam bardzo proste kryterium : za Polaków uważam ludzi kochających Polskę i dzialajacych dla jej dobra, a za Niepolaków ludzi ( nawet polskojęzychnych i obywateli polskich) , którzy działają na szkode Polski ( jaskrawy przyklad Donald Tusk i spółka)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1502231

Prawda!

"Piątka" ode mnie i +24.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1502242

i aż żal ,że aż tylu ich jest. Bezwstydni ,zadufani i wręcz krwiżerczy. Przykro patrzeć ,przykro słuchać lecz mimo wszystko jest nadzieja ,że się Polska obroni. Rozpoczęte wymiatanie powinno trwać dalej. Jakby światełkiem był wyrok w sprawie Sumlińskiego ,który również daje nadzieję.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

lupo

#1502260