Gerontokracja

Obrazek użytkownika gps65
Kraj

      W najbliższą niedzielę odbędą się ostatnie wybory w Polsce, w których jeszcze da się coś zmienić. Jeszcze da się zawrócić z drogi ku socjalizmowi. Jeszcze da się przywrócić w Polsce kapitalizm i wolny rynek. Później będzie to wielokroć trudniejsze - głównie z przyczyn demograficznych.

     Otóż w Polsce ludzie starzy, wychowani w PRL-u, są kompletnie zindoktrynowani i zaczadzeni ideą socjalizmu. I głosują na socjalistów. Dlatego w Polsce rządziły: PZPR, AWS, SLD z PSL, potem PiS, dziś rządzi PO z PSL i znów pewnie będzie rządzić PiS z PSL. W Polsce rządzi lewica - od kilku pokoleń. W Polsce służba zdrowia, edukacja, ubezpieczenia społeczne i wiele innych dziedzin i instytucji jest pozostałością po PRL. Zdecydowana większość polskiej gospodarki jest kontrolowana przez państwo, jest koncesjonowana, licencjonowana i regulowana. Dominują rozwiązania lewicowe. Polska gospodarka jest centralnie sterowana. Państwo do wszystkiego się wtrynia. W pełni realizujemy program socjaldemokratyczny. Wszystkie partie parlamentarne takie jak SLD, PSL, PO i PiS utrzymują, utrwalają i pochwalają ten system. Wynika to z tego, że wciąż większość wyborców to dzieci PRL-u. Oni się tylko kłócą o stołki, ale istoty ustroju socjaldemokratycznego nikt z nich nie podważa.

     Starzy ludzie zagrażają Polsce. Ich wybory nas niszczą. Ich wybory powodują, że młodzi Polacy muszą emigrować, bo w tym socjalistycznym, postpeerelowskim syfie nie da się żyć. Pisałem o tym w notce: Żyjemy w inwersji pokoleniowej!

     Dzisiejsza młodzież wielokroć szybciej i lepiej rozwiąże praktyczne problemy życiowe niż poprzednie pokolenie. Młody szybciej i sprawniej zrobi przelew, zarezerwuje bilet, sprawdzi przepis kulinarny, znajdzie odpowiedni sklep etc. W Polsce starzy są wyjątkowo głupi - bo tylko głupki przeżyły PRL. Większość intelektualnej elity Polski została wybita, a reszta zindoktrynowana sowiecką ideologią. Tamten system promował biernych, miernych ale wiernych głupków. A już najgłupsi byli nauczyciele, bo byli efektem selekcji negatywnej - jak ktoś już nic nie potrafił, do niczego się nie nadawał, to zostawał nauczycielem. Dziś wszyscy oni są zrzeszeni w komunistycznym ZNP. PRL-owska młodzież jest głupsza, niż dzisiejsza. Ale dzisiejsze też jest głupia, bo jest wychowywana i uczona przez peerelowskich głupków.

     I ci głupcy wybierają głupią władzę. Wybierają PO, PiS, PSL i SLD. Wybierają socjaldemokratów. Sowiecki socjalizm zrujnował Polskę. Obecny socjaldemokratyzm nas dobija.

     Ale jeszcze mamy mądrą młodzież, która jest zdolna do głosowania na wolnościowców, którzy chcą obalenia socjalizmu. Środowiska wolnościowe, reprezentowane przez UPR, KNP, Partię Libertariańską, a w obecnych wyborach tylko przez partię KORWiN, mają co najmniej pół miliona aktywnych, świadomych wyborców. A jest nas z pewnością i cały milion, tylko reszta rozprasza swoje głosy na inne partie. Niestety za trzy dni będzie ostatnia szansa by tych głosów nie rozpraszać. Potem, za 4 lata, już tego miliona może nie być. Jeśli partia KORWiN nie wejdzie do parlamentu, to socjalizm nadal w Polsce będzie kwitł. Większość młodych z tego miliona wyemigruje.

     Polecam ten artykuł Krzysztofa Kolany, który pokazuje trendy demograficzne na kilku wykresach: To ostatnia wyborcza szansa na zmiany. Cytuję fragmenty:

     „W nadchodzących wyborach (…) prawie jedną czwartą (7,5 mln) stanowić będą ludzie w wieku emerytalnym, (…) które albo już pobierają emerytury (…) albo mają do niej bliżej niż dalej. Ta grupa wyborców na ogół nie jest zainteresowana obniżaniem podatków dla pracujących, ani zmniejszaniem obciążeń fiskalnych dla rodzin”, „Po roku 2015 szybko zacznie maleć liczba wyborców w tzw. mobilnym wieku produkcyjnym (18-44 lata). Teraz jest ich niespełna 15,2 mln. Za pięć lat będzie ich o milion mniej, a przez następne 5 lat ubędzie kolejne 1,3 mln.(…)”, „Jeśli nie chcemy dopuścić do takiego scenariusza, to 25 października elektorat <40 powinien się zmobilizować, karnie stawiając się przy urnach wyborczych. I wybrać tych polityków, którzy oferują niższe podatki, wycięcie przywilejów emerytalnych i biurokracji oraz więcej wolności w gospodarce. Inaczej za dwie lub trzy kadencje staniemy przed wyborem pomiędzy emigracją a rewolucją”

     Bardzo dobrze przyczyny emigracji młodych ludzi opisał kiedyś Kamil Cebulski we wpisie: Kraj dziadów zostaw dziadom. Wszystkie problemy jakie ma on w Polsce wynikają z tego, że rządzi u nas peerelowskie prawo i peerelowska mentalność. Rządzą skorumpowani urzędnicy i ich idiotyczne prawo, regulacje i nawyki. PRL się u nas nie skończył. I ani PO, ani PiS, nie chcą końca tego PRL-bis. Mało tego - przelicytowują się w kampanii wyborczej kto socjalizm lepiej rozwinie, kto bardziej utrwali ten głupi system! Nie chcecie by to utrwalała PO swoimi aferalnymi sposobami, to utrwali to PiS - uczciwie, solidnie i bogobojnie. PO niszczy Polskę, a PiS ją dobije. PiS-owska gerontokracja kocha socjalizm i go nam jeszcze intensywniej zaaplikuje.

     Apeluję więc do młodzieży! Idźcie na wybory! Zagłosujcie na partię KORWiN! Nie przeżyliście PRL-u, więc nie wiecie jaki to syf. Póki co znacie tylko pół tego syfu. Ale jeśli ulegniecie władzy postpeerelowskiej gerontokracji to się dowiecie jak PRL smakuje w całości. Jeśli rozproszycie swoje głosy na inne listy niż listy partii KORWiN, to poczujecie to na własnej skórze.

     Jeśli chcecie wolnego rynku, zdrowego kapitalizmu i silnej gospodarki to głosujcie na partię KORWiN. Jeśli dacie nam choć 30 posłów, to pierwsze co, to zlikwidujemy podatek dochodowy PIT i CIT i Polska stanie się rajem podatkowym. Całkowicie zniknie bezrobocie. Młodzi, przedsiębiorczy Polacy wrócą z emigracji. To będzie też korzystne dla starych. Oni są głupi, więc wy musicie wykazać się mądrością!

 

Grzegorz GPS Świderski

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.6 (głosów:13)

Komentarze

do celu nigdy nie dojedziesz, ani nie dojdziesz, najlepiej zrobisz jeśli się go pozbędziesz i kupisz nowy. Klamiesz i manipulujesz jak uszatek Urban. Do ostatnich godzin próbujesz zniszczyć ostatnią szansę uratowania Polski, poprzez odebranie głosów jedynej partii, która ma szansę rozgonienia POlszewickiej mafii. Przez ciebie przemawia prywata, a może jeszcze coś gorszego.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1496689

Napisałeś, cyt.: "Starzy ludzie zagrażają Polsce". Argumentujesz, uprawiając ble... ble... stykę. 

A ja i nie tylko ja twierdzimy, - na co dajesz dowody - że Polsce zagrażają tacy ludkowie jak ty!!! Masz zero szacunku dla starszych, dla Ojczyzny i dla bliźniego. Tobie mamona i wolność bez jakiejkolwiek odpowiedzialności przysłoniła całkowicie oczy. Chciałbym, by kiedyś, kiedy ty będziesz stary - ktoś o tobie tak pisał, a najlepiej poddał... eutanazji, byś nawet na stare lata już nie mógł pieprzyć takich głupot. Wylazł z ciebie nie neolibertarianizm, a libertynizm w najgorszym gatunku, - ty podły marny człowieczku, któremu marzy się ława poselska. Tobie potrzebna jest ława... oskarżonych, a nie poselska.

Dalej napisałeś, cyt.: "Dzisiejsza młodzież wielokroć szybciej i lepiej rozwiąże praktyczne problemy życiowe niż poprzednie pokolenie". - Bzdura!!! Totalna bzdura!!! Kiedy dzisiejsi starsi ludzie byli młodzieńcami (chociażby pokolenie Kolumbów rocznik 20), to nie spier**ali za granicę, tylko stanęli w obronie Ojczyzny. Zadbali, by... nie rozdziobały jej kruki i wrony. Potem nastał rok 1956 i powstanie w poznańskich zakładach Cegielskiego. Gdybyś wówczas żył, to byś się schował do piwnicy i zesr*ał ze strachu. A lata '70 na Wybrzeżu? Potem "powtórka" w latach '80 to według ciebie... troki od twoich kaleson? Potężny zryw solidarnościowy przeciwstawił się władzy komunistycznej. A ty zapewne po przegranej w wyborach (to pewne na 286 %)... weźmiesz d*pę w troki i spieprzysz na Zachód.

Posunąłeś się do jeszcze innych obraźliwych słów, cyt.: "W Polsce starzy są wyjątkowo głupi - bo tylko głupki przeżyły PRL. Większość intelektualnej elity Polski została wybita, a reszta zindoktrynowana sowiecką ideologią". Wychodzi na to, że według ciebie zdecydowana większość tu piszących (bo przeżyli lata komunistycznego PRL-u) - już dawno powinni nie żyć! A ci, którym udało się przeżyć, to sowieccy agenci. Ciekaw jestem, czy tak samo piszesz o swoich rodzicach, którzy też żyli w czasach PRL-u!

- Swoim tekstem dowiodłeś, że jesteś draniem do potęgi n-silnia.

 

P.S.
Zgłaszam twój wpis do Administratora. Naruszyłeś w nim Regulamin Niepoprawni.pl - pkt 3.1. ppkt b, c, d.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1496697

.

Pozdrawiam.                                                                                                                                                                                                                                             dratwa3

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

http://ratujlasy.niepoprawni.pl/

#1496699

to jakiś bliski?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1496693

Polacy od wieków mają poczucie przynależności do wspólnoty narodowej, budowanej na Dekalogu.

Biblia nie przewiduje równości zarobkowania. "Jeden dostał pięć talentów, drugi trzy, trzeci tylko jeden...". Zachęca natomiast Biblia do empatii. Do hojności, wypływającej ze współczucia.

Czy Ty naprawdę nie jesteś w stanie odróżnić wspólnotowego solidaryzmu od socjalizmu?

Pozdrawiam.
dratwa3

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

http://ratujlasy.niepoprawni.pl/

#1496695

...skakałeś po jądrach u swego ojca, my ludzie starsi, a wtedy młodzi walczyliśmy byś mógł, takie tępe bzdety i fanaberie wypowiadać, bo wywalczyliśmy zniesienie cenzury, wywalczyliśmy że kacapska armia wyszła z Polski i wróciła do Rosji. Nie wszystko udało się zrobić, ale daliśmy podwaliny by Polska stała się wolna i niepodległa. Ale skoro takie tępe pokolenie wyrosło jak ty po naszym, które nie szanuje starszego pokolenia, które zapoczątkowało bój o wolność dla Polski, to nie dziwota, ze Polska dalej jest w niewoli pod obycym butem. Wyzywanie ludzi starszych od głupców, to tylko dowód  -  jaki z ciebie człowiek, sam sobie wystawiasz opiniinię i nie muszę się zniżać do twego poziomu inteligencji, jaką posiadasz. Gdy dobry Bóg dawał ludziom rozum, ty schowałeś się pod kanapę i efekt widzimy dziś. I ty takim postępowaniem i obrażaniem chcesz wystartować do sejmu i być posłem ? Nie dziwota - jaki Korwin, - tacy jego partyjniacy.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1496703

Witaj

Znasz mnie z nieludzkiej cierpliwości.

Ale dziś ja poproszę.

Czy naprawdę musimy tu znosić następcę hitlera, stalina i pol-pota razem wziętych?

Czy NP ma się stać gniazdem dla socjopatów?

Pytam i proszę.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1496702

NP już jest gniazdkiem socjalizmu :)
Ach ta cisza wyborcza...Zakotłuje się tu za chwilę :)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

              

#1496739

Jesli nie widzisz różnicy pomiędzy solidarnością międzypokoleniową i międzyludzką a socjalizmem, to można Ci tylko wspólczuć.

Tu zaś mamy osobnika jeszcze gorszego, bo jawnie nawołującego do "ostatecznego rozwiązania problemu emerytów".

Brak mu tylko jeszcze władzy i będzie mordował te "kamienie u szyi" które popełniły błąd, przeszkadzając wszom

ostatecznie rozwiązać problem z socjopatą.

Swoją drogą, to powinno stać się tematem rozprawy naukowej, jak takim korwinom czy palikotom, najgłupszym

spośród dziadków prlu, udaje się tak skutecznie hipnotyzować margines...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1496746

   Najpierw wypadałoby zdefiniować tę solidarność...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

              

#1496747

To jest takie zobowiązanie, aby tym, którzy nas kamili, ubierali i szkolili ze swoich podatków, nie dać umrzeć z głodu.

To także taki odruch, kiedy widzisz jak dorosły człowiek płacze, bo umarła mu żona, dzieci chorują

 a on nie może zdobyć jedzenia dla nich, bo cała reszta wioski też jest biedna.

Znasz te uczucią?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1496750

   Dlatego JKM chciał, aby wszystkie pieniądze z prywatyzacji szły na emerytury...25 lat temu

   Dziś tylko dzieci są w stanie uzupełnić lukę stworzoną przez państwo. Ci, którzy mają dzieci korzystają z ich opieki i pomocy.

    Przez 25 lat, ci ludzie, którzy dziś płaczą głosowali co 4 lata lub pozostawali w domu (50/50). Wiesz z jakim efektem. Ci sami ludzie rękoma polityków zadłużyli kraj, a dziś nie chcą się pogodzić z efektami tych 25 lat. Znów idą do wyborów i znów wierzą, że PARTIA im da BEZ KONSEKWENCJI. TO JEST CENA DEMOKRACJI.

    Te wybory wbrew pozorom nie różnią się niczym od innych. Dług trochę większy niż 4 lata temu, kolejni Polacy opuścili Polskę i ciągle wiara w to, że lepszy ten kto DA WIĘCEJ.

    Aby dać, musi zabrać.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

              

#1496752

Jest zasadnicza różnica pomiędzy tym, co JKM "chciał" a tym co JKM "mówił".

A obserwuję go bardzo długo.

Już od czasów kiedy to z najlepszymi kolegami - geremkiem i michnikiem, niemal z dziubków sobie jedli...

Poszukaj na wujku google - jest spora dokumentacja zdjęciowa "najlepszych kolegów".

Co zaś do wyborów ludzi starszych - ile zrobiło młodsze pokolenie, aby im wykazać jak bardzo są okłamywani?

Czy może jednak "poprawność kieszonkowego" kneblowała dzisiejszych rewolucjonistów?

Bo przecież tępienie wapniaków to nie dotyczy ich Babć?

Albo moze ich bliscy już wymarli i dlatego tacy skorzy do tępienia?

Wiesz, zawsze miałem dystans do wariatów i niedouczonych ekstremistów.

I tak mi już pewnie zostanie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1496760

Gdyby Ci sięnie chciało szukać, to zajrzyj w gotowca o JKM.

Pod linkiem jest artykuł, pod którym trzeba zajrzeć w komentarze.

Spore wypracowanie i nie mniejsza dokumentacja "antysystemowca".

Miłej lektury

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/europejscy-socjalisci-przerazeni-powodu-wzrostu-notowan-prawicy?page=2

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1496767

Socjalizm (łac. societas – wspólnota).

Problem w tym, że socjalizm i wspólnota to dwie różne kwestie.

Wspólnotę charakteryzuje:

- trwałość – nieprzypadkowość, nieprzelotność;
- duchowość – coś, co przekracza sferę interesowności;
- ekskluzywność - podział na swoich i obcych, gdzie przynależność do wspólnoty jest samoistna (np. przez narodziny) i dożywotnia;
- tradycja - rozciągłość w czasie: pamięć o zmarłych, troska o żywych, jak i nienarodzonych, dążenie do przetrwania. Intensywność troski o wychowanie jest wyrazem żywotności wspólnoty;
- bezwarunkowość przynależności – możemy należeć tylko do jednej wspólnoty duchowej danego poziomu.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wsp%C3%B3lnota

Podstawową wspólnotą jest Rodzina, która zbudowana jest na duchowym fundamencie. A wszelkie dobro, które w rodzinie się rodzi, rodzi się na tym właśnie, duchowym fundamencie.

Socjalizm jest „wspólnotą” uszczuploną o duchowość.

Pozdrawiam.
dratwa3

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

http://ratujlasy.niepoprawni.pl/

#1496756

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

..Bez serc, bez ducha, to szkieletów ludy......

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1496772

Dzisiejsza Europa to szkieletów ludy.

Wierzę, że Polska pomoże Europie wypełnić pustkę po jej wcześniejszej duchowości. Inaczej, pustkę tą wypełnią imigranci. Swoją duchowością.

Pozdrawiam.
dratwa3

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

http://ratujlasy.niepoprawni.pl/

#1496982

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

NP był całkiem przyzwoitym portalem. Dopiero jak terroryści go przejęli stał się gniazdem a nie gniazdkiem socjalizmu. Dlatego wybory ignoruję. Mogę? Czy mnie tu zaraz zlinczują ?
Tak oto pisze Prof. dr hab. Artur Śliwiński w artykule „ Mit demokratycznych wyborów w Polsce”
W niesuwerennym kraju demokratyczne wybory są niemożliwe. Polska z pewnością nie jest krajem suwerennym, o czym wszyscy wiedzą i nikt temu nie zaprzecza. Nie wiemy, jakie będą wyniki jesiennych wyborów parlamentarnych w Polsce. Ale wiemy ze stuprocentową pewnością, że będą one zgodne z oczekiwaniami „elity światowej”. Tak bowiem jest współcześnie w każdym kraju, który utracił suwerenność. Nikt nie powinien oczekiwać zmian na lepsze.

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/10/prof-dr-hab-artur-sliwinski-mit-demokratycznych-wyborow-w-polsce/

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1496759

Albo jesteś masochistką, albo trzeba Ci wreszcie zrobić ściepę na sznurek.

Wrzeszczysz ciągle że Cię boli, ale zamiast zadrę wyrwać, to tylko nią mocniej poruszasz.

Kraj masz niesuwerenny, ale na wszelki wypadek nie pójdziesz do wyborów, aby choć próbować to zmienić.

A na NP jesteś w otoczeniu terrorystów ale na wszelki wypadek nie pójdziesz w p...inezkę.

Żałości Ty nasza.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1496761

Większość emerytów pozytywnych zmian po tych wyborach najzwyczajniej nie dożyje. Jeśli ktoś wierzy, że dożyje efektów zapowiadanych reform będąc już dziś emerytem, musi być niebywałym optymistą. Na tyle wielkim, by wierzyć, że kolejnych sto ustaw uchwalonych w sto dni, to dobry pomysł. Sraczka legislacyjna odpowiedzią na przeregulowanie prawa.
Do niedzieli GPS-ie. Ja z rodziną poprę Tomasza Sommera. A jest nas tu trochę.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

              

#1496738

"Jeśli dacie nam choć 30 posłów, to pierwsze co, to zlikwidujemy podatek dochodowy PIT i CIT i Polska stanie się rajem podatkowym. Całkowicie zniknie bezrobocie. Młodzi, przedsiębiorczy Polacy wrócą z emigracji."

To teraz wystarczy 31 glosow by uchwalac jakiekolwiek ustawy ?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1496751

Wspólną cechą korwinistów i późnego realnego komunizmu jest wiara w magiczną moc sprawczą idealnego systemu finansowego. Zbyt niskie podatki rujnują infrastrukturę zbyt wysokie zabijają inwencję. To jest banał. Obszar wyboru czy pole manewru nie jest wcale tak duże jak się wielu wydaje. 

W szczegółach korwiniści mają sporo racji. Podatek od indywidualnych dochodów można nawet całkowicie zlikwidować. System ubezpieczeń społecznych , finansowanie oświaty i służby zdrowia wymaga dość radykalnych i prostych zmian. Ale to spowoduje (jeśli to zrobić z głową) 5-10% spadek realnego opodatkowania.(w grupie o najniższych dochodach, całkiem licznej, realny spadek będzie mniej więcej dwukrotnie wyższy) Dlatego ,że są niestety inne pilne potrzeby. 

I jeśli nie odbudujemy fundamentalnej dla demokracji równowagi system finansowy znów zwyrodnieje. 

Stosunkowo łatwo jest uporać się z korupcją , w tej sytuacji jaka się wytworzyła (t.j. zawłaszczenia instytucji państwa przez mafię) również łatwo jest dokonać bolesnych redukcji i racjonalizacji administracji.

 Ale dalej są schody. Wymiar sprawiedliwości, media, społeczna i polityczna aktywność. Postkomuna, ciemnota ,strachy , kompleksy , Bóg wie co jeszcze. Czasem to jest śmieszne - ludki co chcą pisac nową konstytucję (potrzebna a jakże zgoda) nie potrafią nawet stworzyć sensownej partii , nawet ułożyć listy wyborczej ale konstytucję to artykuł po artykule gotowi pisac.

Historia demokracji nowożytnej to naprawdę gruba księga. Nie ma sensu odkrywanie Ameryki ,szczególnie tej łacińskiej.  

Czasem mam wrażenie ,że najgorzej jest z edukacją. To naprawdę przerażające. Głupiec złapie hasło , z którego nic nie rozumie jak cywilna kontrola nad armią i wychodzi z tego koszmar . Albo skanduje JOW, JOW, JOW. NIe mogę się powstrzymać by nie wspomnieć idioty którego dziś słuchałem , jakiś tam z listy PSL , dla którego Indie są przykładem zgodnie żyjącego społeczeństwa multikultorowego i multireligijnego. 

A co do błędów minionych pokoleń to moja skromna wiedza historyczna wystarcza mi aby skonstatować że w okresie ostatnich 250 lat nie było tak sprzyjajacych okoliczności zewnętrznych jak obecnie. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1496779